Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Izzók korszakváltása

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

earforce írta:
2021.11.08., hétf. 14:07
Nálam a lakásfelújítás óta minőségi GE, Osram és Tungsram (de főleg GE) ledjeim vannak és elvétve 1-2 ikeás.
9 év alatt 1db ikeásat kellett cserélnem.

Igaz a GE ledek anno nem 500, meg nem 690Ft-ba kerültek, hanem inkább olyan 3-5ezres kategóriába, de megérte.
Az egyik kisszobában pontosan 20 éves Tungsram 20w (vagyis 100w) izzót azért cseréltem le mert nagyon sokára adta le a teljes fényerőt nem mint a mostani LED izzók…természetesen ment a szelektivbe mindegyik ha kiégett vagy cserés az izzó.. :D már mindent kicseréltem LED-re :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: earforce »

Nálam a lakásfelújítás óta minőségi GE, Osram és Tungsram (de főleg GE) ledjeim vannak és elvétve 1-2 ikeás.
9 év alatt 1db ikeásat kellett cserélnem.

Igaz a GE ledek anno nem 500, meg nem 690Ft-ba kerültek, hanem inkább olyan 3-5ezres kategóriába, de megérte.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára earforce 2021.11.08., hétf. 14:07-kor.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Nekem az a gondom a mai e14, e27 LED lámpákkal, hogy alig lehet kis teljesítményűeket venni (1-2 Watt). Hangulatfénynek még ezek is erősek, nem győzök alkoholos filceket venni a befestésükhöz, meg mindenféle műanyag kupakokat az égőkre húzni.
Minőségi gyártó nem is gyárt, többnyire az olcsók közt találok. Szerencsére a színhőmérséklet ez esetben mindegy.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

nemtomm írta:
2021.11.08., hétf. 12:44
Alex_Aston írta:
2021.11.07., vas. 12:25
A baj az, hogy túl vannak húzva nagyrészt, és több modell emiatt idő előtt tönkre mehet.
Pl. A nagyon olcsó, és eléggé elterjedt Vtac az nem túl tartós. Az Osram kifejezetten jó minőségű, viszont drága.

Amitől én viszont kivagyok, hogy egyre kevesebb a foglalattal rendelkező lámpa. Jönnek ezek a paneles lámpák, 3-5 év garanciával, ha tönkre megy, csere. És megy a kukába a komplett fényforrás. Ez szerintem fenntarthatóság szempontjából aggályos.
Már nagyon régóta csak energiatakarékos izzókat használok és most egy pár éve váltottam led-re...csak Osram vagy Philips tipust használok mert sokkal tovább bírják mint a noname led izzók... paneles lámpákról annyit. hogy nagyon jók de ha kíég sajna kuka az egész pedig igazán csinálhatnának olyat amit cserélni lehetne.... viszont cserébe jól látok és energiatakarákos... :D :D :D
Van megoldás. Sima E14, vagy E27 fényforrás.
Csak úgy gyártják a lámpákat, hogy nem tesznek bele foglalatot már, hanem csak a LED panelt, és kész.
Dobd el, vegyél másikat, ne javíts meg semmit. Ez a szép "új" világ már egy ideje sajnos a tendencia.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Alex_Aston írta:
2021.11.07., vas. 12:25
A baj az, hogy túl vannak húzva nagyrészt, és több modell emiatt idő előtt tönkre mehet.
Pl. A nagyon olcsó, és eléggé elterjedt Vtac az nem túl tartós. Az Osram kifejezetten jó minőségű, viszont drága.

Amitől én viszont kivagyok, hogy egyre kevesebb a foglalattal rendelkező lámpa. Jönnek ezek a paneles lámpák, 3-5 év garanciával, ha tönkre megy, csere. És megy a kukába a komplett fényforrás. Ez szerintem fenntarthatóság szempontjából aggályos.
Már nagyon régóta csak energiatakarékos izzókat használok és most egy pár éve váltottam led-re...csak Osram vagy Philips tipust használok mert sokkal tovább bírják mint a noname led izzók... paneles lámpákról annyit. hogy nagyon jók de ha kíég sajna kuka az egész pedig igazán csinálhatnának olyat amit cserélni lehetne.... viszont cserébe jól látok és energiatakarákos... :D :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Shimano írta:
2021.11.07., vas. 10:23
A ledes lámpák élettartamáról mik a tapasztalatok,és mi okozhatja azt pl hogy az egyik évekig jó,még a másik pár hét,hónap után beadja a kulcsot?Kirakatvilágításnál észlelem leginkább hogy nyomokban sem tudják azt az élettartamot amit kellene,de itthon is sokszor tapasztaltam már ezt,és főleg a vékonyabb foglalatba való izzók adják le a kulcsot idő elött,de normál foglalatba valót is dobtam már ki ez miatt.
Már azt csinálom hogy a vásárláskor ráíratom a dátumot,és cserélik is gariban ha tönkremegy,annyiszor előfordult már.
A kontaktok jók mindenütt,szóval csak arra tudok gondolni hogy sok a selejt. gondolkodik.gif Szerintetek?
Kb. 5-6 éve már csak ledes fényforrást használunk. Első körben, anyagi megfontolásból olcsóbb, "noname" izzókat szereztem be. Hiba volt, hullottak mint a legyek. Villanyszerelési boltban vásároltam őket, a garancia miatt a számlát is eltettem, szerencsémre. Volt ami 1 évet bírt, volt ami csak 4 hónapot, de mivel volt rájuk 2 év gari, így szó nélkül kicserélték a hibásat. Viszont a garancia lejárta után, mivel továbbra is hullottak, el kellett fogadjam, hogy olcsó húsnak, híg a leve.
Mivel egyesével kellett pótolnom őket, így már minőségi izzókat szereztem be.
Közben jött egy költözés, pontosan 2 éve, és ide már csak minőségi(márkás?) Izzókat vásároltam. A legtöbb az Ikea-ból(nem tudom ki a beszállítója, de jók, és jó áron) származik, a lámpákkal együtt, a többi Osram, és Philips.
Lehet, hogy az idő múlásával ez a technika is kinötte/kinövi a gyermekbetegségeit, de jelentem, az elmúlt 2 évben egy sem adta meg magát! Pedig némelyik(nappali, konyha, feleségem dolgozó szobája), nagyon sokat világít.
Saját káromon én megtanúltam, hogy itt nagyon hatványozottan igaz, hogy jót, olcsón nem lehet venni, sajnos.
Ez egy nagyon innovatív ágazat, úgy gondolom, a jövőben egyre jobb izzókat fognak gyártani.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Shimano írta:
2021.11.07., vas. 12:22
Vinkler írta:
2021.11.07., vas. 11:49
Árban már eléggé leszivárogtak a bőven elviselhető árkategóriába, viszont élettartalmuk viszonylag magas, illetve, he 1-1 tönkremegy, nem fáj pótolni. Építkezés után minden ledes nálunk, hiszen újonnan már azt vásároltunk mindenhová. Fogyasztásuk tényleg elhanyagolható. Nem is engednék másfajta izzót gyártatni.
Persze nem drága,nálunk is mindenütt ez van,csak fura hogy még az egyik sokáig bírja,addig a másik pár hétig,hónapig,de volt olyan ami meg sem nyikkant már újonnan sem,tehát eleve rossz volt.Most cseréltem ki pl egyet,és azon egy fekete folt volt a búrán,de nem hiszem hogy fél évnél régebb lett volna betéve az sem,szóval valami nem kerek ezekkel.
Ha megtalálom a kukában lehet szétkapom,kíváncsi vagyok mi az benne ami megadja magát.
Ha jól emlékszem az összes led-es “körtére” 2 év garanciát kaptam. Vissza kell vinni és kicserélik. Olcsósodik nyilván a kínai gyártással a termék, de ezzel megkapjuk az ottani gyártás hátulütőjét is. Ez van sajnos.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

A baj az, hogy túl vannak húzva nagyrészt, és több modell emiatt idő előtt tönkre mehet.
Pl. A nagyon olcsó, és eléggé elterjedt Vtac az nem túl tartós. Az Osram kifejezetten jó minőségű, viszont drága.

Amitől én viszont kivagyok, hogy egyre kevesebb a foglalattal rendelkező lámpa. Jönnek ezek a paneles lámpák, 3-5 év garanciával, ha tönkre megy, csere. És megy a kukába a komplett fényforrás. Ez szerintem fenntarthatóság szempontjából aggályos.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Vinkler írta:
2021.11.07., vas. 11:49
Árban már eléggé leszivárogtak a bőven elviselhető árkategóriába, viszont élettartalmuk viszonylag magas, illetve, he 1-1 tönkremegy, nem fáj pótolni. Építkezés után minden ledes nálunk, hiszen újonnan már azt vásároltunk mindenhová. Fogyasztásuk tényleg elhanyagolható. Nem is engednék másfajta izzót gyártatni.
Persze nem drága,nálunk is mindenütt ez van,csak fura hogy még az egyik sokáig bírja,addig a másik pár hétig,hónapig,de volt olyan ami meg sem nyikkant már újonnan sem,tehát eleve rossz volt.Most cseréltem ki pl egyet,és azon egy fekete folt volt a búrán,de nem hiszem hogy fél évnél régebb lett volna betéve az sem,szóval valami nem kerek ezekkel.
Ha megtalálom a kukában lehet szétkapom,kíváncsi vagyok mi az benne ami megadja magát.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Árban már eléggé leszivárogtak a bőven elviselhető árkategóriába, viszont élettartalmuk viszonylag magas, illetve, he 1-1 tönkremegy, nem fáj pótolni. Építkezés után minden ledes nálunk, hiszen újonnan már azt vásároltunk mindenhová. Fogyasztásuk tényleg elhanyagolható. Nem is engednék másfajta izzót gyártatni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Nekem is volt már utóbbi 10évben kb 4-5db LED-es elhalál a lakásban. Minden világító már LED-es nálam, kivéve 4db kompaktot, amik keveset vannak bekapcsolva.
Amikor szétszedem a beteg LED-est, LED-eket ellenállás mérő állásba ki tudom mérni hogy él-e, ekkor kicsit világít. Tehát többnyire nem azok hasalnak el. Viszont látok bennük miniatűr pár mikrós elkókat. Márpedig 5ezer óránál hosszabb élettartamú elkókat olcsón nem gyárt senki. Ha alacsonyabb feszültségen járatják, nem melegszik 70C fok fölé, akkor lehet hosszabb élettartamot várni. De LED égőkre bátran ráírják a 25ezer órás élettartamot, de láttam már 50ezer órát valami kínain is.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Shimano »

A ledes lámpák élettartamáról mik a tapasztalatok,és mi okozhatja azt pl hogy az egyik évekig jó,még a másik pár hét,hónap után beadja a kulcsot?Kirakatvilágításnál észlelem leginkább hogy nyomokban sem tudják azt az élettartamot amit kellene,de itthon is sokszor tapasztaltam már ezt,és főleg a vékonyabb foglalatba való izzók adják le a kulcsot idő elött,de normál foglalatba valót is dobtam már ki ez miatt.
Már azt csinálom hogy a vásárláskor ráíratom a dátumot,és cserélik is gariban ha tönkremegy,annyiszor előfordult már.
A kontaktok jók mindenütt,szóval csak arra tudok gondolni hogy sok a selejt. gondolkodik.gif Szerintetek?

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »


így igaz, de csak akkor amikor a LED-es lámpa kikapcsolt állapotban van. Ilyen nálam is előfordul némelyik típusnál, de csak kis-teljesítményűeknél. Nálam a legkisebb az 5W-os. A villogás csak is sötétben látható, ettől nem ment tönkre semmi. De, hangsúlyozom, nálam minden égő 230V-os, csak ott ahol van a fali kapcsolóban glimm jelző. Ilyen villogás a kompaktcsöveseknél is volt, de azok ezt nem szerették, hamarabb haltak meg emiatt.
Most olvasom az indító hozzászólást. A bekapcsolt állapotban villogást. Ha kontakthiba (oxidáció, érintkezőelhajlás, szorítórugóerő-csökkenés, vezetékcsatlakozás, stb ) okozza, azt szemrevételezéssel, és kisebb mechanikai karbantartással könnyen orvosolhatja, a hiba okának kiderítése tovább tarthat, mint maga a javítás.  Cserélgetéssel (fényforrás)be tudja határolni a hiba okát. Ha az tápelektronika hibásodott meg, akkor az cserés, ha pl, izzóval hiba nélküli, akkor fényforráscsere.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


A villogást a glimlámpás (élvilágítós) kapcsoló is okozhatja. 
így igaz, de csak akkor amikor a LED-es lámpa kikapcsolt állapotban van. Ilyen nálam is előfordul némelyik típusnál, de csak kis-teljesítményűeknél. Nálam a legkisebb az 5W-os. A villogás csak is sötétben látható, ettől nem ment tönkre semmi. De, hangsúlyozom, nálam minden égő 230V-os, csak ott ahol van a fali kapcsolóban glimm jelző. Ilyen villogás a kompaktcsöveseknél is volt, de azok ezt nem szerették, hamarabb haltak meg emiatt.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Az izzólámpás halogén GU7-es és LED-es azonos feszültségű. Én alig láttam 12-24V-os LED-eset, nekem 230V AC GU50-en van, LED-ben is izzóban is, azonos helyen semmi probléma.
A villogást a glimlámpás (élvilágítós) kapcsoló is okozhatja. 

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Az izzólámpás halogén GU7-es és LED-es azonos feszültségű. Én alig láttam 12-24V-os LED-eset, nekem 230V AC GU50-en van, LED-ben is izzóban is, azonos helyen semmi probléma.
Bocs, pontosítok:ezek az itteni dobozfelirat szerint 12V-os GU5.3-asok. (illetve láttam már MR16 elnevezéssel is).
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Hát ezt jó volna tudni.Szerintem amikor épült a ház (a tulaj elmondása szerint 2002-ben) akkor felhajították a tápokat a gipszkarton álmennyezetre és azóta csak a halogén izzókat cserélhették ha elszálltak.Sajna egy nyamvadt szerelőnyílás sincs, hogy benézzek mi van odafenn.
Az izzólámpás halogén GU7-es és LED-es azonos feszültségű. Én alig láttam 12-24V-os LED-eset, nekem 230V AC GU50-en van, LED-ben is izzóban is, azonos helyen semmi probléma.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



kapcsolóüzemű táp, vagy sima trafós?
A másik, hogy nem mindegyik kapcsolós bírja ezt a kis fogyasztást, az egyik ilyen cserénél az volt nálam is a helyzet, hogy a kapcs üzemű traó be sem indult, mikor a 2x20Watt halogén helyére 2x2 Watt led került, így ki kellett a tápot is cserélnem

Hát ezt jó volna tudni.Szerintem amikor épült a ház (a tulaj elmondása szerint 2002-ben) akkor felhajították a tápokat a gipszkarton álmennyezetre és azóta csak a halogén izzókat cserélhették ha elszálltak.Sajna egy nyamvadt szerelőnyílás sincs, hogy benézzek mi van odafenn.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: lacy »


Eddig már eljutottam, a villogás maradt mindig ugyanott, így valószínűleg a táp lehet a ludas, az izzók jónak tűnnek.Csak gondoltam, van valami egyszerű megoldás rá.Köszönöm.
kapcsolóüzemű táp, vagy sima trafós?
A másik, hogy nem mindegyik kapcsolós bírja ezt a kis fogyasztást, az egyik ilyen cserénél az volt nálam is a helyzet, hogy a kapcs üzemű traó be sem indult, mikor a 2x20Watt halogén helyére 2x2 Watt led került, így ki kellett a tápot is cserélnem

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Egy feszültség mérés nem árthat. Van-e az áramkörben fényerőszabályzós kapcsoló?
Nincs, csak hagyományos on-off.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Eddig már eljutottam, a villogás maradt mindig ugyanott, így valószínűleg a táp lehet a ludas, az izzók jónak tűnnek.Csak gondoltam, van valami egyszerű megoldás rá.Köszönöm.
Egy feszültség mérés nem árthat. Van-e az áramkörben fényerőszabályzós kapcsoló?

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Cseréld át a villogóst a nem villogósra. Ha megy vele a hiba akkor csere. Ha marad akkor a foglalat vagy a tápellátása a hibás.
Eddig már eljutottam, a villogás maradt mindig ugyanott, így valószínűleg a táp lehet a ludas, az izzók jónak tűnnek.Csak gondoltam, van valami egyszerű megoldás rá.Köszönöm.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Nemrég költöztünk "új" lakásba, és az összes (20db) beépített mennyezeti GU7-es 50W-os halogén izzót cseréltem 5W-os Led-re.Némelyik azonban (természetesen felkapcsolt állapotban) villog-vibrál.
Mi lehet ennek az oka, és esetleg tud-e valaki segíteni ennek megszüntetésében? (ha lehet villanyszerelőmentes verziók érdekelnének, mert itt Angliában nem annyira olcsók a szakik, és sajna sok a kontár is)
Köszi minden ötletért.

Cseréld át a villogóst a nem villogósra. Ha megy vele a hiba akkor csere. Ha marad akkor a foglalat vagy a tápellátása a hibás.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Nemrég költöztünk "új" lakásba, és az összes (20db) beépített mennyezeti GU7-es 50W-os halogén izzót cseréltem 5W-os Led-re.Némelyik azonban (természetesen felkapcsolt állapotban) villog-vibrál.
Mi lehet ennek az oka, és esetleg tud-e valaki segíteni ennek megszüntetésében? (ha lehet villanyszerelőmentes verziók érdekelnének, mert itt Angliában nem annyira olcsók a szakik, és sajna sok a kontár is)
Köszi minden ötletért.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Steck!   LED fenyforrassal van valakinek tapasztalata  ??
 
http://steckhungaria.hu/hu/webshop/view ... g-614m/330
 
http://www.ajanlatok.spar.hu/akcios_ujs ... 102/1602/1    500Ft / db az E14-es 6W-os 470lm-es most a Sparban

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”