Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Izzók korszakváltása

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Visszatérve az izzókra:
 
Most vettünk néhány ilyet:
 
http://www.ecat.lighting.philips.hu/l/p ... 220632_eu/
 
Rendkívül szép a színe, kiváló a színvisszaadása is, azonnal teljes fényerőt ad, és maga az izzó is jól néz ki (Van olyan lámpa, ahol látszik az izzó).
 
Az eddig általam használt (szintén nem gagyi) Philips EcoTone kompaktok után hatalmas előrelépés.
 
Mindenkinek csak ajánlani tudom, gyakorlatilag nem lehet észrevenni, hogy nem sima izzó.
 
Remélem nem purcannak ki hamar...
 
Üdv,
 
Acme

 
Mennyiért is tudja mindezt?
 
 
.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme »


Visszatérve az izzókra:
 
Most vettünk néhány ilyet:
 
http://www.ecat.lighting.philips.hu/l/p ... 220632_eu/
 
Rendkívül szép a színe, kiváló a színvisszaadása is, azonnal teljes fényerőt ad, és maga az izzó is jól néz ki (Van olyan lámpa, ahol látszik az izzó).
 
Az eddig általam használt (szintén nem gagyi) Philips EcoTone kompaktok után hatalmas előrelépés.
 
Mindenkinek csak ajánlani tudom, gyakorlatilag nem lehet észrevenni, hogy nem sima izzó.
 
Remélem nem purcannak ki hamar...
 
Üdv,
 
Acme
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
tibshow
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.03.15., kedd 11:08
Értékelés: 0

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: tibshow »



Kár, hogy ez nincs benne a köztudatban (értsd nem kötelező mindenkinek végignézni). Talán hosszú is ahhoz, hogy emészthető legyen, nincs a gondolkodásra most igazán igény. Sajnos...


17 éves a Sony tévém de még jó képet ad, a HD-s Pana meg a múlthónapban feldobta a pacskert.

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nos, érdemes végignézni.
 
Kár, hogy ez nincs benne a köztudatban (értsd nem kötelező mindenkinek végignézni). Talán hosszú is ahhoz, hogy emészthető legyen, nincs a gondolkodásra most igazán igény. Sajnos...

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Nos, érdemes végignézni.


 
Köszi, nagyon érdekes volt.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Nos, érdemes végignézni.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: AVX »



így van!


 
persze a drágábbak is.
Jelenleg ezek a legjobb minőségű LED-ek:CREE
(szerintem)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: earforce »



azok a jobbak,amikben 3-5W-os LED-ek vannak.


így van!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: AVX »



Tegnap voltam Bp-n, a Kőbányai Piacon 1000! ft-ért árulták a led-es izzókat, spotot, 40-60 ledeset ugyanazon az áron. Vásárolt valaki ott? Tapasztalat? Illemhelyre, spejzbe, udvarra éjszakai irányfénynek megtenné szerintem...


 
azok a jobbak,amikben 3-5W-os LED-ek vannak.

Avatar
kszabcsi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.07.07., kedd 11:55
Értékelés: 6

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: kszabcsi »

Tegnap voltam Bp-n, a Kőbányai Piacon 1000! ft-ért árulták a led-es izzókat, spotot, 40-60 ledeset ugyanazon az áron. Vásárolt valaki ott? Tapasztalat? Illemhelyre, spejzbe, udvarra éjszakai irányfénynek megtenné szerintem...
Samsung 65" QD-OLED
Onkyo Tx-NR905
Mission front+Kef center+Jamo dipol sorrunds
HimediaQ10pro
Big Apple

 

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme »


Ez a nagyobb szögű változat (a másik 25), LED-ben jónak számít elvileg. Mi a Philipstől vettük közvetlenül, nemtom most mennyi az ára. Mindenesetre a fénye a legjobb, amit eddig LED-ben láttam.
 

Elég kicsi a szórási szöge. Mennyi volt az ára?


Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: orionr »



Mi most ilyeneket raktunk a nappaliba.
 
http://www.ecat.lighting.philips.com/l/ ... rset=UTF-8
 
Nagyon szép, természetes fényük van!


Elég kicsi a szórási szöge. Mennyi volt az ára?

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme »


Mi most ilyeneket raktunk a nappaliba.
 
http://www.ecat.lighting.philips.com/l/ ... rset=UTF-8
 
Nagyon szép, természetes fényük van!
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: orionr »



Bakker de ne 4 ezer ft/darab áron legyen jó...Gondolj bele egy lakásban mennyi izzó van...Ki a francnak van pénze erre? Csináljanak ár érték arányban normálisat, ne több ezrekért...


Elég drága, de a majd hasonló árú más Ledekhez képest ennek jó fénye is van. Tapasztalatból mondom, vásároltam nagyobb watt számmal ellátott izzót is, de meg sem közelítette ennek a fényét. Na azok voltak a drágák.
Egyébként nálam is inkább kompakt izzók vannak.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Bakker de ne 4 ezer ft/darab áron legyen jó...Gondolj bele egy lakásban mennyi izzó van...Ki a francnak van pénze erre? Csináljanak ár érték arányban normálisat, ne több ezrekért...


Ez a LED mizéria is csak a pénzhajhászás miatt van.
Az 50 éve felfedezett LED-ek más félvezetőkhöz hasonlóan tömeggyártási technológiával készülnek, manapság alacsony önköltségi áron. A gyártást követően a késztermékeket különböző műszaki paraméterek szerint osztályozzák minőségi kategóriákba. Az hogy az előállítási költség 3-20-szorosán kerül a foglalatodba, jórészt a bótosoknak köszönheted.


Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szerintem az 5050 típusú smd LED-ekkel szerelt izzók már elég jók.
PL.: http://epitkezes-otthon.vatera.hu/lampa ... 26245.html


Bakker de ne 4 ezer ft/darab áron legyen jó...Gondolj bele egy lakásban mennyi izzó van...Ki a francnak van pénze erre? Csináljanak ár érték arányban normálisat, ne több ezrekért...

Avatar
tibshow
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.03.15., kedd 11:08
Értékelés: 0

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: tibshow »



Szerintem az 5050 típusú smd LED-ekkel szerelt izzók már elég jók.
PL.: http://epitkezes-otthon.vatera.hu/lampa ... 26245.html


Volt egy leértékelés /egy áruházban/ vásároltunk 5 LED-es világítóeszközt, 3 hónap alatt elszállt 2.A szétszedése után kiderült hogy tulfesz ellen nincsenek védve,bár kis munkával javíthatóak.

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: orionr »



Nem a Phillips "izzókra" kérdeztem rá, hanem a LED-ekre, amiből orion megtalálta a megfelelőt !


Szerintem az 5050 típusú smd LED-ekkel szerelt izzók már elég jók.
PL.: http://epitkezes-otthon.vatera.hu/lampa ... 26245.html

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: orionr »



A színhőmérsékletük.
Tudományosan kimutatott, hogy az emberi szem számára az a fény a legkellemesebb, aminek a színhőmérséklete megegyezik a gyertya, illetve a tábortűz színhőmérsékletével. A kompakt izzók színhőmérséklete pedig nagyon messze van ettől.
Van, aki erre érzékenyebb, és szeretné legalább a hagyományos izzók színhőmérsékletét, még ha kevésbé gazdaságos is. És van, aki a pénztárcájára érzékenyebb, és örül a kompakt izzóknak.
 
 
.


Igazad van, de már kompakt izzóknál is lehet hideg, ill. meleg fehér közül választani.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



nem tescós gazdaságos, hanem eredeti Phillips izzók, ami jó 12 évet mentek


 
 
Nem a Phillips "izzókra" kérdeztem rá, hanem a LED-ekre, amiből orion megtalálta a megfelelőt !

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem tudom mi a bajotok a kompakt izzókkal, ...............


 
A színhőmérsékletük.
Tudományosan kimutatott, hogy az emberi szem számára az a fény a legkellemesebb, aminek a színhőmérséklete megegyezik a gyertya, illetve a tábortűz színhőmérsékletével. A kompakt izzók színhőmérséklete pedig nagyon messze van ettől.
Van, aki erre érzékenyebb, és szeretné legalább a hagyományos izzók színhőmérsékletét, még ha kevésbé gazdaságos is. És van, aki a pénztárcájára érzékenyebb, és örül a kompakt izzóknak.
 
 
.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



... És melyik?


nem tescós gazdaságos, hanem eredeti Phillips izzók, ami jó 12 évet mentek

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Én is már bevásároltam egy jó párat, mire rájöttem, hogy melyik ami megéri.


 
 
... És melyik?

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: orionr »


Nem tudom mi a bajotok a kompakt izzókkal, én már több, mint 15 éve használok ilyen izzókat és bevált. Igaz nem tescós gazdaságos, hanem eredeti Phillips izzók, ami jó 12 évet mentek. Az is igaz, hogy jelentősen veszített fényerősségéből, de még akkor sem vakláltunk mellette. Az áramszámlánk is jelentősen csökkent.
Most a nappaliban 8 db 9w-os kompakt izzó van, amit 4-4 -es állásban lehet kapcsolni. A szomszéd csillárjában 8db 40w-os sima izzó van és nem éri el azt a szintet, amit az enyém. Megkockáztatom, hogy az én lámpámnál műteni lehetne.
Egyébként egy pár helyen, már áttértem a LED-es izzókra, de ott még nagyon sok a gyenge minőség. Én is már bevásároltam egy jó párat, mire rájöttem, hogy melyik ami megéri.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Nekem csak a fényerővel van bajom, mert amit vettem energiatakarékos azt írja 20 wattos, és hogy 60 wattnak felel meg, közben a sima 40 wattos hagyományos jobban világit...


 
Ennek a technológiának a halála a fel-le kapcsolgatás, megfelelő bemelegedés után világít csak rendesen, életciklusának vége felé villog, kevésbé fényesen ég, satöbbi. Leginkább melóhelyekre való, reggel felkapcs, este lekapcs, kész.
 
5 év múlva úgyis megy a lecsóba az egész, minden LEDdel megy majd.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”