Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Izzók korszakváltása

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Miért is?
 
Járnál 30 éves cipőben, használnál 50 éves TV-t, mosógépet, telefont, csak azért, mert működik? És megvennéd ezeket a termékeket újonnan 10x-es áron?

 
Én pl használok 45 éves hangsugárzókat, megelégedéssel! Sőt, tudnék olyan 50 év fölöttieket, amikért odaadnám az egész hangrendszeremet!   Gondolom ezzel nem vagyok egyedül...

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: earforce »


Biztos nem éri meg a 22,8 évet.... és miért pont 22,8év az élettartalma és nem szimplán 20év?
Ez úgy jött ki, hogy napi 3 óra használat mellett 22,8 év.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég »



mennnnyyyii ??
 
beírtam a költség táblámba, 10000Ft, 12W, 860lumen, és 25000óra élettartam és az jött ki, 0,0058Ft egy lumen/óra költsége, , egy átlagos kompakt fénycső 0,0067Ft, a hagyományos izzó 0,0106Ft
csak bírja ki a 22,8évet !! (napi 3 óra használat)
 
ahogy elnézem ezt a furcsa-zavaros búra formát, valószínű a hűtés miatt ilyen. De az hogy lehet hogy egy 100éves technológiával, üvegburában 25W-os izzó a veszteség hőjét úgy le tudja sugározni, hogy szinte meg lehet fogni az üveg részét, persze a 100W-ost már nem fogdossuk. 

 
 
Biztos nem éri meg a 22,8 évet.... és miért pont 22,8év az élettartalma és nem szimplán 20év?

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Ez milyen gyártmány/márka volt? Benne volt gyárilag a bubis fólia?! 
 
Az olvasólámpámban most egy ilyet használok, meglepően jó a színhőmérséklete is. Kár hogy több mint 10ezer HUF darabja. Brrr...

mennnnyyyii ??
 
beírtam a költség táblámba, 10000Ft, 12W, 860lumen, és 25000óra élettartam és az jött ki, 0,0058Ft egy lumen/óra költsége, , egy átlagos kompakt fénycső 0,0067Ft, a hagyományos izzó 0,0106Ft
csak bírja ki a 22,8évet !! (napi 3 óra használat)
 
ahogy elnézem ezt a furcsa-zavaros búra formát, valószínű a hűtés miatt ilyen. De az hogy lehet hogy egy 100éves technológiával, üvegburában 25W-os izzó a veszteség hőjét úgy le tudja sugározni, hogy szinte meg lehet fogni az üveg részét, persze a 100W-ost már nem fogdossuk. 

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: earforce »


"Led-izzó" (vagyis helyesen fényforrás) élettartam beállítása, gyári termikus beállításokkal. Bubis fólia ráolvasztásával, és az elko alu tok hűtőfelületként való alkalmazásával, megfelelően alacsonyan tartható az élettartam.
Ez milyen gyártmány/márka volt? Benne volt gyárilag a bubis fólia?! 
 
Az olvasólámpámban most egy ilyet használok, meglepően jó a színhőmérséklete is. Kár hogy több mint 10ezer HUF darabja. Brrr...

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



30ezer üzemóra ---> 3 üzemóra
pedig maga a LED önmagában normális áram/teljesítmény terhelés mellett alkalmas lehet 1milló üzemórára is.

Sajna önmagában a LED-ek is el lettek cseszve. Nálam működik esténként bekapcsolva egy ledsor, amiben egy mindig működik, a többi csak ha bekapcsolom. Gyakorlatilag a mindig működő a negyede fényt szolgáltatja mára mint a társai. A megengedett áram alatt van hajtva pedig. A 60000h üzemidő gyakorlatilag nem igaz szerintem.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


"Led-izzó" (vagyis helyesen fényforrás) élettartam beállítása, gyári termikus beállításokkal. Bubis fólia ráolvasztásával, és az elko alu tok hűtőfelületként való alkalmazásával, megfelelően alacsonyan tartható az élettartam.
30ezer üzemóra ---> 3 üzemóra
pedig maga a LED önmagában normális áram/teljesítmény terhelés mellett alkalmas lehet 1milló üzemórára is.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »


"Led-izzó" (vagyis helyesen fényforrás) élettartam beállítása, gyári termikus beállításokkal. Bubis fólia ráolvasztásával, és az elko alu tok hűtőfelületként való alkalmazásával, megfelelően alacsonyan tartható az élettartam.
 


Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Miért is?
 
Járnál 30 éves cipőben, használnál 50 éves TV-t, mosógépet, telefont, csak azért, mert működik? És megvennéd ezeket a termékeket újonnan 10x-es áron?

Érdekes ahogyan szélsőségekben gondolkodsz.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme »



, ha "örök időkre" méreteznék, az is hatalmas pazarlás volna (felhasznált anyagok, technológia, költségek stb.)
 
 
Érdekes a pazarlásról alkotott véleményed.

 
Miért is?
 
Járnál 30 éves cipőben, használnál 50 éves TV-t, mosógépet, telefont, csak azért, mert működik? És megvennéd ezeket a termékeket újonnan 10x-es áron?
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »


, ha "örök időkre" méreteznék, az is hatalmas pazarlás volna (felhasznált anyagok, technológia, költségek stb.)
 
 
Érdekes a pazarlásról alkotott véleményed.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme »



Sziasztok!
 
Ezt http://www.origo.hu/itthon/20121117-mie ... vulas.html olvastátok már?

 
Olvastam, már évek óta van erről egy videó is:
 
http://www.youtube.com/watch?v=UmatL75dO3c
 
Igazából nem tudom mi olyan érdekes ebben, teljesen nyilvánvaló hogy minden terméknek tervezett az élettartama, ha "örök időkre" méreteznék, az is hatalmas pazarlás volna (felhasznált anyagok, technológia, költségek stb.)
 
Bizonyos területeken durva felárért ma is kaphatók "örök élet plusz egy nap" cuccok, de az IT-ben ez nagyon ésszerűtlen lenne.
 
Ugyanakkor pl az autóiparban ellenkező tendecia van jelenleg, egyre hosszabbak a garik és a várható élettartam:
 
http://totalcar.hu/tesztek/2012/11/15/p ... ezer_utan/
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Ezt http://www.origo.hu/itthon/20121117-mie ... vulas.html olvastátok már?

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme »


Kicsit (nem kicsit) túl van lihegve a CO2 kibocsátás, mint a bolygóra leselkedő hatalmas veszély. Valóban az is Megfelelő mennyiségű kibocsátás nélkül lehülés következik be. (ciklikus jégkorszakok) A melegedési, lehülési ciklusokat remekül kezeli a bolygó, amennyiben nem kezdi az emberiség írtani a CO2 megkötő élőlényeket. A túl sok CO2 kibocsátással való rémisztgetés alapot adott, a világ nemzeteit szipolyozó érdekközösségeknek arra, hogy bevezethessék a kvótakereskedelmet. Miközben az egyéb több millió valóban káros "vegyület" esetében ettől eltekint.
 
Így igaz.
 
De halkan mondom, nem a környezetvédelem miatt vettem a LED izzókat, hanem pusztán a spórolás kedvéért. (Sikerült igen kedvező áron hozzájutni ugyanis...)
 
Hagyományos izzó az előszobába: Valóban, bárhol jó alternatíva, csak ugye sokat fogyaszt. Nálunk az előszobai és a fürdőszobai világítás sokat megy. Szeretünk ott lenni: öltözködni, búcsúzkodni, WC-n újságot olvasni, stb.
 
Ahol ennél többet vagyunk (Nappali, konyha) ott Philips Master LED spotok vannak. Ennek annyit a minőségéről, hogy egy barátunk, aki világítástechnikát oktat az építész karon (ő maga villamosmérnök) a fényük alapján alig hitte el, hogy ezek nem rendes halogének.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Előszobába becsavarok egy 60Ft-os 100 W-os izzót, ami legalább 6 évig bírja, amennyit ott ég, és aminek szintén egyből teljes a fényereje, és végképp nincs probléma a színvisszaadásával.
Előszobába, spájzba, stb., azaz olyan helyeken, ahol viszonylag rövid ideig ég a villany, egy ilyen LED-es megoldás gazdaságilag abszolút ellenjavallt.
 
 
.

Az a hat év nem biztos. Ugyanis a gyártók gondosan ügyelnek arra is, hogy a fel le kapcsolgatások gyengítsék az élettartamot, nem beszélve arról, hogy a feszültségtűrése az izzóknak ki van mikronozva, és ugye a valós hálózatfejlesztést kihagyó áramszolgáltatók, a vezeték keresztmetszet növelése helyett, előszeretettel alkalmazzák inkább a hálózati feszültség növelését. (P=UxI)

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...élettartam ciklust vizsgálva a CO2 kibocsátásról nem is beszélve!
 
Kicsit (nem kicsit) túl van lihegve a CO2 kibocsátás, mint a bolygóra leselkedő hatalmas veszély. Valóban az is Megfelelő mennyiségű kibocsátás nélkül lehülés következik be. (ciklikus jégkorszakok) A melegedési, lehülési ciklusokat remekül kezeli a bolygó, amennyiben nem kezdi az emberiség írtani a CO2 megkötő élőlényeket. A túl sok CO2 kibocsátással való rémisztgetés alapot adott, a világ nemzeteit szipolyozó érdekközösségeknek arra, hogy bevezethessék a kvótakereskedelmet. Miközben az egyéb több millió valóban káros "vegyület" esetében ettől eltekint.

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég »



...élettartam ciklust vizsgálva a CO2 kibocsátásról nem is beszélve!
Gondoljunk csak bele mennyi veszélyes hulladék keletkezik egy kompakt fénycső vagy egy LED legyártásakor, ill. megsemmisítésekor/ártalmatlanításakor.
Ehhez képest egy primitív összetételű, hagyományos izzóban nincs relatíve semmi sem, ami a környezetre káros lenne.

 
Igen, ez sem egy utolsó szempont, amit ellenben igen ritkán szoktunk figyelembe venni. Én magam is hajlamos vagyok elsiklani felette, ha valaki nem figyelmeztet rá.
 
 
.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: earforce »


...élettartam ciklust vizsgálva a CO2 kibocsátásról nem is beszélve!
Gondoljunk csak bele mennyi veszélyes hulladék keletkezik egy kompakt fénycső vagy egy LED legyártásakor, ill. megsemmisítésekor/ártalmatlanításakor.
Ehhez képest egy primitív összetételű, hagyományos izzóban nincs relatíve semmi sem, ami a környezetre káros lenne.
 
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Előszobába becsavarok egy 60Ft-os 100 W-os izzót, ami legalább 6 évig bírja, amennyit ott ég, és aminek szintén egyből teljes a fényereje, és végképp nincs probléma a színvisszaadásával.
Előszobába, spájzba, stb., azaz olyan helyeken, ahol viszonylag rövid ideig ég a villany, egy ilyen LED-es megoldás gazdaságilag abszolút ellenjavallt.
 
 
.

 
Ennek a Philips LED égő adatait beírtam a lumen/élettartam költség táblámba és az jött ki, hogy egy órai lumen világítás költsége 0,59 fillér, ami alig különbözik (szórási tartomány) a kompakt fénycső 0,67fillér költségétől és még mindig felülmúlja a higanygőz lámpáét. Ha igaz a 15000órás élettartam, amit én nagyon keveslek, akkor nem érdemes boltba szaladni ezért a Philips LED-es izzóért.
 
Úgyhogy a lámpagyártók igenis most is nagyon értik a tervezett elavulás egyenletét

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Igen, ennyi az ára.
 
Nem feltétlenül hozza hamar vissza fogyasztásban, de tényleg nagyon szép a fénye, és egyből teljes a fényerő, ami pl. előszobában, fürdőben nagyon fontos. A színvisszaadása lényegesen jobb, mint az olcsóbb LED-eké. Hátránya, hogy nem dimmelhető (az 10.000Ft/db lenne) de nekünk nem is kell.

 
Előszobába becsavarok egy 60Ft-os 100 W-os izzót, ami legalább 6 évig bírja, amennyit ott ég, és aminek szintén egyből teljes a fényereje, és végképp nincs probléma a színvisszaadásával.
Előszobába, spájzba, stb., azaz olyan helyeken, ahol viszonylag rövid ideig ég a villany, egy ilyen LED-es megoldás gazdaságilag abszolút ellenjavallt.
 
 
.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme »


5-6ezer HUF/db
Igen, ennyi az ára.
 
Nem feltétlenül hozza hamar vissza fogyasztásban, de tényleg nagyon szép a fénye, és egyből teljes a fényerő, ami pl. előszobában, fürdőben nagyon fontos. A színvisszaadása lényegesen jobb, mint az olcsóbb LED-eké. Hátránya, hogy nem dimmelhető (az 10.000Ft/db lenne) de nekünk nem is kell.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Én csináltam egy összehasonlító táblát a különböző világítás módok fény hasznosításáról, annak üzemelési és lámpa (csak a világító elem) költségéről és azt kivetítve az átlagos élettartamára. Az adatokat az internetről fellelhető adatokból, gyári adatlapokból vettem, a gyártói élettartam adat bizonytalansága a legnagyobb, a hatásfok és élettartam alatti hatásfok változási adat is kevéssé megbízható, de lehet mondani, minden gyártó igyekszik túlzott adatokat megadni.
 
Az eredmény, ami 1 lumen világítás egy órai teljes költsége, fillérben:
 
Higanygőz:                    0,37
Nagynyomású nátrium: 0,85
Halogén izzó:                1,31
Kompakt fénycső:         0,67
Hagyományos izzó:       1,62
 
Ezt nekem a cégnél működő udvari higanygőz térvilágítás túlzottan magas éves költsége miatt kellet elemezni, és addig amíg találunk higanygőz lámpákat addig nem cserélünk.
 
A LED lámpákra alig találtam összehasonlító adatokat, az élettartamuk meg messze nem "örök" a LED-ek és meghajtó áramköreik erősen túl vannak feszítve, nagy fény teljesítményű LED világítók meg piszok drágák.

És a fémhalogének?

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Én csináltam egy összehasonlító táblát a különböző világítás módok fény hasznosításáról, annak üzemelési és lámpa (csak a világító elem) költségéről és azt kivetítve az átlagos élettartamára. Az adatokat az internetről fellelhető adatokból, gyári adatlapokból vettem, a gyártói élettartam adat bizonytalansága a legnagyobb, a hatásfok és élettartam alatti hatásfok változási adat is kevéssé megbízható, de lehet mondani, minden gyártó igyekszik túlzott adatokat megadni.

Az eredmény, ami 1 lumen világítás egy órai teljes költsége, fillérben:

Higanygőz:                    0,37
Nagynyomású nátrium: 0,85
Halogén izzó:                1,31
Kompakt fénycső:         0,67
Hagyományos izzó:       1,62

Ezt nekem a cégnél működő udvari higanygőz térvilágítás túlzottan magas éves költsége miatt kellet elemezni, és addig amíg találunk higanygőz lámpákat addig nem cserélünk.

A LED lámpákra alig találtam összehasonlító adatokat, az élettartamuk meg messze nem "örök" a LED-ek és meghajtó áramköreik erősen túl vannak feszítve, nagy fény teljesítményű LED világítók meg piszok drágák.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »

Ma láttam a 100 Forintosba 100-as izzót! Kérdeztem is, és mondták hogy Kínából hozzák.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: earforce »



Mennyiért is tudja mindezt?
 
 
.

5-6ezer HUF/db
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”