Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Izzók korszakváltása

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


A LED-eseknél is csökken időarányosan a fényerő, ugyanúgy, mint a kompaktoknál.
igen, a teljesítmény LED-ek is degradálódnak fényerőben, a terhelés határ közelében járatva gyorsabban, de ez a gyorsaság és csökkenés mégis csak 20-30eóra használati idő végére érnek a 70-80% fényerő szintre. Mivel a kompakt fénycsövek is degradálódnak, véleményem szerint többet mint a power-LED-ek, tehát a versenyképesség az meg marad. Az 50eórában azért én sem bízok.
 
De, a LED lámpák fénye, főleg közvetlen fényvetületben szemnek nem kellemes, a kompaktcső az még mindig jobb, de nekem a halogén lámpa fénye tetszik a legjobban.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: avl2 »



friss tapasztalat.
vettem egy 4,8W 300lumen 50000óra E27 3000Kfok LED lámpát, szimpatikus műszaki adatok, kedvező ára van, 1645,-Ft bruttó
 
Megmértem  a fogyasztását 4,6W, összehasonlítottam egy 11W-os és 15W-os kompakt fénycsővel, a szubjektív fényerő kb a 11W-ossal azonos, fényképező géppel fehér papír megvilágítottság alapján a 15W kompaktfénycsőhöz van közel.
A villamos teljesítmény - lumen élettartam és bekerülési költség alapján egy lumne egy órai költsége meglepően jónak tűnik, 0,000189 Ft, könnyebb érthetőséggel a 300 lumen fényerő 1000órai üzeme 56,70-Ft-ba kerül, 42,-Ft/kWh áramdíj mellett.
 
Vettem ennek egy 9W 680lumen 50000óra E27 3000Kfok változatot is, melynek mért villamos teljesítménye csak 8W, fényerő kb 75W hagyományos izzóéval, 20W-os kompakt fénycsővel azonos. Ára 2535,-Ft bruttó.
 
Érdekes csalásokat tapasztalok a kompakt fénycsöveknél. A dobozaikon felírt élettartamuk a valóságban nekem mindig kevesebbnek tűnnek, viszont egyértelműen élettartamuk során fokozatosan halványodnak. A másik, gyári adatlap alapján egy 11W-kompakt 650lumen fényt ad, az én LED-es összehasonlításomban meg azonosnak látszik a 300lumenes LED-ssel. A 11W-os nem vadi új,  kb 1,5 éves ment olyan 300órát de ekkora difi akkor sem reális.
 
Ha ezeket beteszem azonos fényerejű kompakt fénycső helyére, akkor 3év (6000óra) alatt megtérül a LED-es ára. Persze cserélni ott praktikus, amikor elpukkad egy kompakt, nekem ez volt a karácsonyi időben, 3 db is.
http://firstshop.hu/termek/55381/m_tech ... rettyPhoto

 
köszi, erdekes tapasztalat.  milyen tipusuak voltak a tönkremenök ?
 
nalam jo par ev ota vannak Philips Genie (E14, 7W,  E27, 11W) energiatakarekos lampak ("kompakt fenycsövek"), de semmi gondom velük. Igaz:
1) tesztekben olvasottak alapjan vettem (a tesztek reszletesek voltak, nemet nyelvüek, pl. mennyi idö alatt eri el teljes fenyesseget, hany kapcsolast bir, stb.)
2) ajanlas volt hogy min. 2 percre kapcsoljjuk, ha mar kapcsoljuk, ezt igyekszünk be is tartani.
 
en eddig elegedett vagyok velük (mint rendkivül energiatudatos es anyagias ember)
 
vannak Toshiba 9W-os LED-es lampaink is, ezek ujabbak, igy elettartam kapcsan nem tudok nyilatkozni, ott vannak, ahol a 2 perces idötartam nehezseget okoz (pl. 5.5 eves kislany szobaja, fürdö, elöszoba-elöter, ...).
 
..csak 1 db hagyomanyos izzo van a lakasban: egy spotlampa, a foglalataba egyik eddigi energiatakarekos sem ment bele :-(

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Gondoltam, én is teszek egy próbát ezekkel a LED-ekkel...

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



friss tapasztalat.
vettem egy 4,8W 300lumen 50000óra E27 3000Kfok LED lámpát, szimpatikus műszaki adatok, kedvező ára van, 1645,-Ft bruttó
 
Megmértem  a fogyasztását 4,6W, összehasonlítottam egy 11W-os és 15W-os kompakt fénycsővel, a szubjektív fényerő kb a 11W-ossal azonos, fényképező géppel fehér papír megvilágítottság alapján a 15W kompaktfénycsőhöz van közel.
A villamos teljesítmény - lumen élettartam és bekerülési költség alapján egy lumne egy órai költsége meglepően jónak tűnik, 0,000189 Ft, könnyebb érthetőséggel a 300 lumen fényerő 1000órai üzeme 56,70-Ft-ba kerül, 42,-Ft/kWh áramdíj mellett.
 
Vettem ennek egy 9W 680lumen 50000óra E27 3000Kfok változatot is, melynek mért villamos teljesítménye csak 8W, fényerő kb 75W hagyományos izzóéval, 20W-os kompakt fénycsővel azonos. Ára 2535,-Ft bruttó.
 
Érdekes csalásokat tapasztalok a kompakt fénycsöveknél. A dobozaikon felírt élettartamuk a valóságban nekem mindig kevesebbnek tűnnek, viszont egyértelműen élettartamuk során fokozatosan halványodnak. A másik, gyári adatlap alapján egy 11W-kompakt 650lumen fényt ad, az én LED-es összehasonlításomban meg azonosnak látszik a 300lumenes LED-ssel. A 11W-os nem vadi új,  kb 1,5 éves ment olyan 300órát de ekkora difi akkor sem reális.
 
Ha ezeket beteszem azonos fényerejű kompakt fénycső helyére, akkor 3év (6000óra) alatt megtérül a LED-es ára. Persze cserélni ott praktikus, amikor elpukkad egy kompakt, nekem ez volt a karácsonyi időben, 3 db is.
http://firstshop.hu/termek/55381/m_tech ... rettyPhoto

A LED-eseknél is csökken időarányosan a fényerő, ugyanúgy, mint a kompaktoknál.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


friss tapasztalat.vettem egy 4,8W 300lumen 50000óra E27 3000Kfok LED lámpát, szimpatikus műszaki adatok, kedvező ára van, 1645,-Ft bruttóMegmértem  a fogyasztását 4,6W, összehasonlítottam egy 11W-os és 15W-os kompakt fénycsővel, a szubjektív fényerő kb a 11W-ossal azonos, fényképező géppel fehér papír megvilágítottság alapján a 15W kompaktfénycsőhöz van közel.A villamos teljesítmény - lumen élettartam és bekerülési költség alapján egy lumne egy órai költsége meglepően jónak tűnik, 0,000189 Ft, könnyebb érthetőséggel a 300 lumen fényerő 1000órai üzeme 56,70-Ft-ba kerül, 42,-Ft/kWh áramdíj mellett.Vettem ennek egy 9W 680lumen 50000óra E27 3000Kfok változatot is, melynek mért villamos teljesítménye csak 8W, fényerő kb 75W hagyományos izzóéval, 20W-os kompakt fénycsővel azonos. Ára 2535,-Ft bruttó.Érdekes csalásokat tapasztalok a kompakt fénycsöveknél. A dobozaikon felírt élettartamuk a valóságban nekem mindig kevesebbnek tűnnek, viszont egyértelműen élettartamuk során fokozatosan halványodnak. A másik, gyári adatlap alapján egy 11W-kompakt 650lumen fényt ad, az én LED-es összehasonlításomban meg azonosnak látszik a 300lumenes LED-ssel. A 11W-os nem vadi új,  kb 1,5 éves ment olyan 300órát de ekkora difi akkor sem reális.
 
Ha ezeket beteszem azonos fényerejű kompakt fénycső helyére, akkor 3év (6000óra) alatt megtérül a LED-es ára. Persze cserélni ott praktikus, amikor elpukkad egy kompakt, nekem ez volt a karácsonyi időben, 3 db is.
http://firstshop.hu/termek/55381/m_tech ... rettyPhoto


Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme »


OFF: szerintem akit érdekel még ez a "Villanykörte összeesküvés", nyisson neki külön topicot, mert itt izzókról lenne szó eredendően.
 
Köszi,
 
Acme
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



OFF
 
Semmi átverés nincs ebben. A mikrocsipektől kezdve a ruhákon keresztül a gépkocsimotorokig nagyon sok területen így folyik a gyártás, mert így olcsóbb - és környezetkímélőbb. Az eltérő árat részben az eltérő minőségbiztosítás, csatolt szolgáltatások, különböző szervizháttér, no meg persze a marketing adja.
 
Nekem a Skodámban Audi motor van, de nem érzem magam átverve... 

 
nem tudom mennyire vagy jártas minőségbiztosítási rendszerekben, de az mindig a gyártónál realizálódik nem pedig megrendelőnél. Ha meg egy termék egy és ugyanazon a soron készül és csupán a címkében változik akkor semmiféle minőségrendszer eltérés nincs.
 
De van ebben még egy szemét csalás, az AEG vagy Bosch néven készülő kütyühöz még annyi köze sincs az AEG vagy Boschnak, hogy azt AEG vagy Bosch tervezte volna, pláne nem ők szerszámozták fel a technológiát, ha esetleg mégis akkor azt jó drágán a tényleges noname gyártónak.
 
Tehát ezek a piacon jól ismert márkanevek már régen csak a nevükből élnek, ezzel uralva a piac egy jelentős részét, és ez így van számos termékkörben.
 
Tudod a Skodában lényegében VW és AUDI motor előfordulhat, ez természetesnek mondható, egy cégcsoportban vannak, viszont az annál döbbenetesebb  hogy a Kecskeméti Mercikben a kisebb köbcentis dízelautókba Renault motort tesznek.
 
Arról már ne is beszéljünk a Kecskeméti gyártósoron a gépek többsége nem Merci tulajdon, úgymond bérli annak robot stb gyártójától, mégpedig az azzal legyártott termék darabszáma  szerint, annak minden technológiai kiszolgálásával együtt, selejt kockázata sem a Mercié, azon dolgozó melósok egyrésze sem  Merci alkalmazott. De ez itt már nagyon OFF

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme »


OFF

 
Szóval ugyanazt a készüléket,tizenhárom áron lehetett megvásárolni.....és büszkén mondani.:Bosch hűtőnk van ám'!
Vagy bármi "márkásabbat" is mondhatnánk.

 
Semmi átverés nincs ebben. A mikrocsipektől kezdve a ruhákon keresztül a gépkocsimotorokig nagyon sok területen így folyik a gyártás, mert így olcsóbb - és környezetkímélőbb. Az eltérő árat részben az eltérő minőségbiztosítás, csatolt szolgáltatások, különböző szervizháttér, no meg persze a marketing adja.
 
Nekem a Skodámban Audi motor van, de nem érzem magam átverve... 
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: violin »


Egy kicsit a témához kapcsolódva....
Még a 2000-es évek elején,dolgoztam Jászberényben a Lehel(Zanussi-Electrolux) gyárban. Persze nem a szalag mellett,de most nem is ez az érdekes.
A délelőttös műszak kisméretű hűtőszekrényt,a délutános pedig fagyasztóládát gyártott. Ott tizenhárom különféle márkanév alatt gyártották ugyanazt a készüléket. Mindössze két "márka" terméke tért el a többitől,de azok is csak a hűtőközegben....
Szóval ugyanazt a készüléket,tizenhárom áron lehetett megvásárolni.....és büszkén mondani.:Bosch hűtőnk van ám'!
Vagy bármi "márkásabbat" is mondhatnánk.
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme »


ON
 
Van valakinek tapasztalata ezzel a LED égővel? Vennék párat belőle, ha nem túl gagyi:
 
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/50255292/
 
Köszi,
 
Acme
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme »


OFF
 
Re: ezek szerint én szerencsés vagyok, mert némi utánajárással többnyire sikerült eddig olyan készülékeket beszereznem, amik megelégedésemre szolgáltak. Mondjuk az igaz, hogy a magas ár messze nem azonos a tartóssággal (lásd Alma cég csodatelefonjai), pont ezért kell utánajárni, tényleg nem elég kapásból a magas árat keresni. Sőt, jó ár-érték arányú termék igen ritkán található a termékpaletta két szélén.
 
Gari szempontból is általában kedvezőek a tapasztalataim. A "legjobb" eddig a Kingston volt, ami "élettartam garit" ígért, mégis meghibásodott a memóriakártya. Annyira mérges lettem, hogy kihagytam az itteni boltot a dologból, ahol vettem, és közvetlenül az angliai supportnak írtam egy felháborodott levelet. - 2 hét múlva itt volt DHL-lel az új kártya, se a magyar számlát, se az eredeti kártyát nem kellett elküldenem, elég volt egy fotó a hibás termékről és egy, a hibát igazoló szakvélemény.
 
Eddigi legrosszabb garis ügyem a Nikonnal esett meg: itt a vadi új töltő mondta be az unalmast, és a fogyasztóvédőkkel kellet fenyegetőznöm, mire hajlandók lettek kicserélni. Mondjuk nem a felső árkategóriából választottam fotógépet, de egy normális ügyfélszolgálat sokat jelentett volna.
 
Azt hiszem, eléggé messzire kanyarodtunk az izzóktól, szóval OFF vége.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Vagy nincs szerencsém, vagy valami csalás van a dologban, de én pl mosógépben a gorenje csúcskategóriás készülékét vettem meg anno 2005-ben 240ezerért. Mivel  a rákötés a vásárlás után 3 nappal történt, már nix csere, csak szerviz, de velük gyönyörű kálváriát kellett befutnom. Lényeg az, hogy a 93kilós csúcsmosógép úgy ugrabugrál, és krákog, mint egy epilepsziás, spékelve egy idült dohányossal. (ami a szerviz szerint teljesen normális, ennyit a garikról)
A TEKA beépíthető gázsütő is akkor lett véve 124ezerért, az sem a legalja.hu kategória, mégis gyújtási problémán át, a melegen már nem működő időzítőn keresztűl, a sárguló, vedlő lakkrétegig mindent produkált.
Tehát hiába adsz ki jóval többet, ez ma már nem arányos a minőséggel.

 
Erre van egy történetem.
Kecskeméten a Lux Elektro Kft. bérmunkában gyártott konyhai eszközöket. Többször is voltam náluk üzleti tárgyaláson, és ilyenkor mindig körbe vezettek a gyárban is. Akkoriban éppen morzsaporszívókat és tojásfőzőket gyártottak. Az összeszerelő szalag végén volt egy tamponnyomó gép, ami a márkajelzést nyomta az elkészült morzsaporszívókra. (Akkor éppen azt gyártottak.) Ez egy két fejes tamponnyomógép volt, és teljesen megdöbbentem, amikor a gépkezelőnő alá tett a szalagról lekerülő morzsaporszívóból két darabot, egyet-egyet a két nyomótampon alá, és az egyikre az került, hogy Bosch, a másikra az, hogy AEG. Kérdeztem Jágfalvi urat, hogy mi a különbség a kettő között? (Ő volt akkor az ügyvezető, ő mutatta meg gyárat.) Azt monda, "Az ára. Az AEG háromszor annyiba kerül." Ergo kicsi az esély, hogy a háromszoros árú AEG morzsaporszívó tovább tartott volna, mint a Bosch, vagy hogy kevesebbet fogyasztott volna, vagy esetleg, hogy jobban szívta volna a morzsát.
 
 
.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Érdekes hogy így látod. Nagyon sok terméknél választhatsz az átlagnál lényegesen tartósabbat, akár hosszú garanciával is, csak lényegesen drágábban. Egyes gyártók kifejezetten "ráhajtanak" erre az igényre, néha egyenesen élettartam garanciát ígérnek. Mondjuk nálunk mindig az olcsó a menő, így ezeket reklámozzák orrba-szájba.
Vagy nincs szerencsém, vagy valami csalás van a dologban, de én pl mosógépben a gorenje csúcskategóriás készülékét vettem meg anno 2005-ben 240ezerért. Mivel  a rákötés a vásárlás után 3 nappal történt, már nix csere, csak szerviz, de velük gyönyörű kálváriát kellett befutnom. Lényeg az, hogy a 93kilós csúcsmosógép úgy ugrabugrál, és krákog, mint egy epilepsziás, spékelve egy idült dohányossal. (ami a szerviz szerint teljesen normális, ennyit a garikról)
A TEKA beépíthető gázsütő is akkor lett véve 124ezerért, az sem a legalja.hu kategória, mégis gyújtási problémán át, a melegen már nem működő időzítőn keresztűl, a sárguló, vedlő lakkrétegig mindent produkált.
Tehát hiába adsz ki jóval többet, ez ma már nem arányos a minőséggel.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: earforce »



áprilisi tréfa volt csak, hogy leállt a 110éve folyamatosan működő villanykörte és valaki kicserélte valami energia takarékos vacakra.
 
http://livermore.patch.com/groups/polic ... lb-no-more

http://www.centennialbulb.org/campics.htm
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme »


Ma is lehet kapni olyan mosógépet, ami 10 év fölött fog megbízhatóan működni, csak kérdezz utána
 
Annak idején egy ilyen készülék nagyon drága volt az átlag fizetéshez képest, ma kevesen kívánnak több havi fizetésből venni mosógépet, ezért a minőség sem ugyanaz - sajnos, ahogy mondani szokták, olcsón csak a sz@r van.
 
Az idő is pénz - ha egy gép kevesebb időbeli ráfordítást igényel, az valahol megtakarítás. Ugyanakkor a régi, túlméretezett készülékek (pl orosz hűtők) sokkal többet is fogyasztottak, mint amit ma elfogadhatónak tartunk.
 
PS: anyósom Whirpool mosógépe 17 éves. eddig 1 dobcsere Igaz, ez mázli, de van ilyen!
 
 
had hozzak egy pofon egyszerű példát, mosógép
 
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Érdekes hogy így látod. Nagyon sok terméknél választhatsz az átlagnál lényegesen tartósabbat, akár hosszú garanciával is, csak lényegesen drágábban. Egyes gyártók kifejezetten "ráhajtanak" erre az igényre, néha egyenesen élettartam garanciát ígérnek. Mondjuk nálunk mindig az olcsó a menő, így ezeket reklámozzák orrba-szájba.
had hozzak egy pofon egyszerű példát, mosógép
 
Manapság te nem kapsz olyan automata mosógépet, ami hiba nélkül működik 10 év után is heti egyszeri nagymosás terheléssel. Nejem utálja az automata mosógépet, sok vizet, villanyt, mosószert, meg vízlágyítót, meg ki tudja milyen csodaszert kíván a használata azért hogy ne 3 hónaponként kelljen hozzá szerelőt hívni, persze ezek az adalékok is többnyire ártalmatlan színesített vackok, hogy azért ne szennyezze a környezet túlzottan meg azért fogyjon jó sok belőle, ne ezért aztán a mosógépgyártók szövetséget kötnek a mosószer gyártókkal.
 
A lényeg, nejem hagyományos forgótárcsás Hajdu mosógéppel mos, igaz nemrégen, 25 évnyi üzemelés után cserélni kellett a forgótárcsát a szimmering házával együtt, és valószínű elmegy még vagy 15 évig. Tartály kilukadás, csöpögés itt nem létező fogalom.
 
Talán tovább tart ezzel a mosás művelete, igen, maximum kétszer annyi időt kíván a közvetlen kiszolgálás mint az automatáé, de a különböző ruhák keveredése könnyeben kezelhető.
 
Lehetne gyártani 30 év élettartamú automata mosógépet? igen csak több érdek van ellene, többségét korábban kifejtettem.  
 
De megközelíthető ez másképpen is. A fejlett és széles szolgáltatásokat(?) nyújtó termékekért, amik több szórakozást és/vagy több szabadidőt ígérnek azokért többet kell fizetni, gyakrabban kell cserélni, viszont ezekhez másutt többet és magasabb fizetésért kell dolgozni, ami viszi a szabadidőt, kényszerspirálban tartja az embert, pont úgy ahogy a fogyasztó piac elvárja tőled.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme »


Érdekes hogy így látod. Nagyon sok terméknél választhatsz az átlagnál lényegesen tartósabbat, akár hosszú garanciával is, csak lényegesen drágábban. Egyes gyártók kifejezetten "ráhajtanak" erre az igényre, néha egyenesen élettartam garanciát ígérnek. Mondjuk nálunk mindig az olcsó a menő, így ezeket reklámozzák orrba-szájba.
 

A probléma ott van, hogy nincs választási lehetőséged a termékkel kapcsolatban.
Ha a termékek hosszútávra készülnének, és az egyén döntené el, hogy divatból, vagy jobbat tudna venni, vagy mert van rá pénze,  vagy csak úgy vásárolna másikat, akkor OK, de jelenleg eszi nem eszi nincs más csak a sz@r, vagy van, de a köz számára elérhetetlen áron.
 Pl. akar a fene mosógépet , hűtőt, kazánt TV-t ámítógépet egyéb tartós fogyasztási cikket venni pár évenként, jó esetben 5-10évente.
Ha nem kopna el a talpa a cipőmnek 5évig, én hordanám, de nincs választási lehetőséged, mert nem adnak.

Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »




 
Azt hiszem, a sarkított példámhoz nem illik teljesen amit írsz. Én is elfogadnék egy 356-os Porschét vagy egy Jaguer E-typot, de ezek azért messze nem "közönséges használati tárgyak".
 
Csupán arra hoztam a példát, hogy a fogyasztás és a fogyasztói társadalom nem ördögtől való dolgok, mindennek volt/van/lesz tervezett élettartama, és ha minden "örök éltere" lenne méretezve, az legalább akkora pazarlás lenne, mint az eldobhatóra tervezett méregdrága kütyük.
 
Megjegyzem, ha a családot viszem nyaralni, nem szeretnék 50 éves kocsival menni...     

A probléma ott van, hogy nincs választási lehetőséged a termékkel kapcsolatban.
Ha a termékek hosszútávra készülnének, és az egyén döntené el, hogy divatból, vagy jobbat tudna venni, vagy mert van rá pénze,  vagy csak úgy vásárolna másikat, akkor OK, de jelenleg eszi nem eszi nincs más csak a sz@r, vagy van, de a köz számára elérhetetlen áron.
 Pl. akar a fene mosógépet , hűtőt, kazánt TV-t ámítógépet egyéb tartós fogyasztási cikket venni pár évenként, jó esetben 5-10évente.
Ha nem kopna el a talpa a cipőmnek 5évig, én hordanám, de nincs választási lehetőséged, mert nem adnak.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme »


Igen, láttam a nevezett művet, szerintem épp annyi igazság van benne, mint amennyi butaság. A világ nem fekete-fehér, semmit nem lehet csak az egyik oldalról nézni.
 
Szerencsére van lehetőség arra, hogy az ember hátat fordítson a neki nem tetsző, felesleges dolgoknak. Nem vagy köteles megvenni semmit.
 
 

 
Gondolhatnád, ez mind a technológiai és termelékenység érdekét szolgálja. A nagy frászt, zombivá neveli a világ népességét, meg irgalmatlan mennyiségű szemét lesz a folyamat végén, lassan abba fulladunk bele.

Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

áprilisi tréfa volt csak, hogy leállt a 110éve folyamatosan működő villanykörte és valaki kicserélte valami energia takarékos vacakra.

http://livermore.patch.com/groups/polic ... lb-no-more

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Hagyja! Egy fogyasztásközpontú világban nehezen érthető meg, ha valaki pl. a fenntartható fejlődés, vagy a szükséges fogyasztás híve.
 
 
.

Most látom csak, mennyire igaza volt Önnek!

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: istvan01 »




 
Azt hiszem, a sarkított példámhoz nem illik teljesen amit írsz. Én is elfogadnék egy 356-os Porschét vagy egy Jaguer E-typot, de ezek azért messze nem "közönséges használati tárgyak".
 
Csupán arra hoztam a példát, hogy a fogyasztás és a fogyasztói társadalom nem ördögtől való dolgok, mindennek volt/van/lesz tervezett élettartama, és ha minden "örök éltere" lenne méretezve, az legalább akkora pazarlás lenne, mint az eldobhatóra tervezett méregdrága kütyük.
 
Megjegyzem, ha a családot viszem nyaralni, nem szeretnék 50 éves kocsival menni...     

Feltételezem, láttad a "A Villanykörte Összeesküvés - A Tervezett Elavulás története" filmet, amiben nem szükséges elfogadni az összeesküvést, de azt igen hogy a kapitalista piacgazdaság meghal ha nem tud kényszer fogyasztást generálni, hogy forogjon a tőke, legyen profit, és ezzel meg igazolja, hogy csak így tudja munkával, jövedelemmel ellátni a társadalmat.
 
Ennek egyenes következménye hogy egyre rövidebb élettartamú egyre nagyobb "tudású" kütyüket kell fejleszteni, nélkülözhetetlen igényt gerjesztve a hülye reklámokkal, a nagyobb tudás 80%-a meg részben tök felesleges, részben telis tele van hibával, amiket aztán egy újabb, tovább fejlesztett változatban látszólag kijavítanak, megfejelve néhány újabb "nélkülözhetetlen" funkcióval, ami aztán ismét inkompatibilis lesz a korábbi dolgokkal. Szóval ebből a gyorsuló spirálból nem lehet kiszállni, az a cég aki nem ezt csinálja az elbukik.
 
Gondolhatnád, ez mind a technológiai és termelékenység érdekét szolgálja. A nagy frászt, zombivá neveli a világ népességét, meg irgalmatlan mennyiségű szemét lesz a folyamat végén, lassan abba fulladunk bele.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme »


Én pl használok 45 éves hangsugárzókat, megelégedéssel! Sőt, tudnék olyan 50 év fölöttieket, amikért odaadnám az egész hangrendszeremet!   Gondolom ezzel nem vagyok egyedül...

 
Azt hiszem, a sarkított példámhoz nem illik teljesen amit írsz. Én is elfogadnék egy 356-os Porschét vagy egy Jaguer E-typot, de ezek azért messze nem "közönséges használati tárgyak".
 
Csupán arra hoztam a példát, hogy a fogyasztás és a fogyasztói társadalom nem ördögtől való dolgok, mindennek volt/van/lesz tervezett élettartama, és ha minden "örök éltere" lenne méretezve, az legalább akkora pazarlás lenne, mint az eldobhatóra tervezett méregdrága kütyük.
 
Megjegyzem, ha a családot viszem nyaralni, nem szeretnék 50 éves kocsival menni...     
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Hogy téma vágjak, tegnap rászántam magam egy E27 8,5W-os noname kínai LED égőre. Fehér dobozos, típus nem azonosítható, viszont pont úgy néz ki mint a "nagyok", 3000Ft. Fénye kb mint a kompakt Tungsram 15W-osé, meg is mértem gyorsan mindkettő felvett villamos teljesítményét, a kompakt a 15W helyett 17W-ot vett fel, a kanai LED 8,5W helyett 7W-ot. A LED fénye, színhőmérséklete nekem hideg, pedig melegfényűnek van titulálva. Ha feltételezhető a 480lumen, és 25000 óra élettartam akkor csak hajszállal előzi meg a mezőnyt lumen/FT/élettartam paraméterben, szó sincs gyors költség megtérülésről. Fürdőszobába jó lesz.

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én pl használok 45 éves hangsugárzókat, megelégedéssel! Sőt, tudnék olyan 50 év fölöttieket, amikért odaadnám az egész hangrendszeremet!   Gondolom ezzel nem vagyok egyedül...
 
Hagyja! Egy fogyasztásközpontú világban nehezen érthető meg, ha valaki pl. a fenntartható fejlődés, vagy a szükséges fogyasztás híve.
 
 
.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”