Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Izzók korszakváltása

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »


A 20W-os nálam fényerő szempontjából olyan, mint a 75-ös hagyományos.


Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nekem csak a fényerővel van bajom, mert amit vettem energiatakarékos azt írja 20 wattos, és hogy 60 wattnak felel meg, közben a sima 40 wattos hagyományos jobban világit...

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Idõközben informálódtam, T5 besorolású csövekbõl/kompaktokból létezik nyomdai minõségû, úgynevezett 5 sávos, ez talán egy elfogadható alternatíva. Egyelõre fogalmam sincs mit jelent ez. Mindenesetre ha nyomdák használják, a festõ is azt mondja, hogy egy lámpafénynél konstruált képet nappal nem kell átfesteni, az már jelenthet valamit.


 
Nálam T5ös Starcoatok vannak, General Electric, Made in Hungary. A 28 wattos kilök magából 2900 Lument. A leghatékonyabb és a legszebb fényű, amit kapni lehet. (Kompaktok meg se közelítik a sima cső hatékonyságát. 20Wattosok tudnak kb 1200, max 1400 Lument. Muhahahahahaaaaa.)
 

 
Ahogy látod, ez a 2700 Kelvines.
 
http://www.gelighting.com/eu/resources/ ... ure_en.pdf

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: venomer »

Idõközben informálódtam, T5 besorolású csövekbõl/kompaktokból létezik nyomdai minõségû, úgynevezett 5 sávos, ez talán egy elfogadható alternatíva. Egyelõre fogalmam sincs mit jelent ez. Mindenesetre ha nyomdák használják, a festõ is azt mondja, hogy egy lámpafénynél konstruált képet nappal nem kell átfesteni, az már jelenthet valamit.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: vtb »

Pont most táraztunk be égőből mert a csillárban már csak a fele világított Jó dolog ez az energiatakarékos dolog, de úgy nehéz átállni, hogy a hagyományos égőt 40/db áron vettük az ugyanolyan teljesítményű energia takarékos meg 2000Ft...

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: NZS »


http://ozonenetwork.hu/ozonenetwork/201 ... eszul.html
Az esl égő katódsugárcső elvén működik.
NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Ma már a szgk. féklámpákba is energiatakarékos izzókat tesznek. :bebebebebebe:


Azok milyenek?
Én úgy látom hogy nagy fényerejű LED-eket használnak, fényreflexiós környezetben.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Ma már a szgk. féklámpákba is energiatakarékos izzókat tesznek. :bebebebebebe:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 21:44
Értékelés: 31

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda »

Romániában simán lehet kapni.

Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.
 
Ha már újból felmerült a téma.
Nem tudna valaki segíteni 100W-os Tungsram Superbalux izzó beszerzésében?
Ha esetleg tud valaki raktárkészleten, vagy valamely intézmény raktárán maradt (mert áttértek energiatakarékosabb megoldásokra) ilyen izzóról, akkor nekem szükségem lenne 30db-ra.
Minden segítséget, vagy ötletet előre is megköszönök.
 
 
.

Avatar
soundbeam
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2008.07.28., hétf. 12:30
Értékelés: 6

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: soundbeam »


Infra lámpára, vagy csak annak izzójára lenne szükségem. Van e valakinek, s megválna tőle némi pénzért. Köszi,
 
A lentebbi beírásokra csak annyit, a speciális felhasználású izzók, mikróba, sütőkbe, elszívókba,terráriumokba,orvosi és mezőgazdasági célra (csirke, malac nevelés stb) sőt kemencékbe 300Celsius ig, még sokáig forgalomba lesznek.
A lakossági világítás volt eddig is a pazarló.

Ut nos pauca loqui, plura autem audire moneret, linguam unam natura, duas dedit omnibus aures.
" Nyelvünk egy, a fülünk kettő. Hallgassunk sokat,és bánjunk fukarabbul a szóval".

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: turizoli »



ledet azokba is lehet rakni


 
Szerintem a led nem bírja azt a hőfokot...


 
 


Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szocsa »



Mi van a gázsütőkbe a hűtőgépekbe és a mikróba való izzókkal? (általában 230V/15W)Azok sem lesznek? Azt nem lehet kompaktizzóval kiváltani,több okból sem.
Vagy amíg a raktár készlet van ...? Aztán konyec?
Nagyon nagy üzleti (és egyáltalán nem környezetvédelmi vagy energiatakarékossági) érdek állhatott az izzók megszüntetésében.


 
ledet azokba is lehet rakni
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: turizoli »



2011 szept. 1 minden izzólámpa halála.
 


Mi van a gázsütőkbe a hűtőgépekbe és a mikróba való izzókkal? (általában 230V/15W)Azok sem lesznek? Azt nem lehet kompaktizzóval kiváltani,több okból sem.
Vagy amíg a raktár készlet van ...? Aztán konyec?
Nagyon nagy üzleti (és egyáltalán nem környezetvédelmi vagy energiatakarékossági) érdek állhatott az izzók megszüntetésében.



 
 


Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Inkább az ámítógépekre kellet volna azt mondani hogy az unióba csak 50W alatti fogyasztással lehet behozni, forgalmazni PC-t szeptember 1-től. (Ugyanis a Fit-PC2 már mindössze 8W-ot fogyaszt csúcsban.)
 
 
Még jó, hogy a döntéshozók ezt azért jobban végiggondolták. Ha hozzárakod az elhagyott sz betűt, már látszik is, hogy miért...

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Én jó egy éve próbálok vadászni olyan kompakt fénycsöveket (4-et vagy 5-öt)amelyek dimmerrelhetők (tehát fényerőszabályzós kapcsolókhoz való),és csak 4-5e ft/db áron tudnának hozni és azt is csak rendelésre.Tud valaki egy épkézláb áras beszerzési forrást?Nem akarok csak a nappali mennyezeti világítására ennyit költeni.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: AVX »



Még annyit ehhez a nagy takarékossághoz, hogy már látni 60W-os compact csöveket is néhol. Tehát lassan ott vagyunk az izzóknál. A ráírt fényhasznosítás meg nem mindig fedi a valóságot.


 
1 év után nagyon sokat csökken a fényerejük a compact ízzóknak.
 
Az autógyártók sem hülyék.
LED-ek is már több,mint 30 éve vannak,de még csak most kezdik beépíteni a kocsikba.idáig nagy gond volt a minősséggel.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



A házunk 22 éves.Több olyan helyiség van,ahol még nem cseréltem ízzót a 22 év alatt.


Az gyakran érvként hangoztatott élettartamuk azért rövidebb az izzólámpáknak, mert a névleges 230V-os hálózati feszültség amire készültek, gyakran a 240-250V-ot is eléri. Ez meg ugye azért van, mert az áramszolgáltatók meg szeretnék spórolni a hálózatfejlesztést. Magyarán a hálózati vezetékek cseréjét. Növekszik a háztartásokban a villamos energia igény, de ugye a névleges feszültségen ugyanakkor nagyobb áramerősség csak a vezeték keresztmetszet növekedésével lenne elérhető. Ők inkább a feszt növelik, a kanóc, meg a lóvé meg marad.
Még annyit ehhez a nagy takarékossághoz, hogy már látni 60W-os compact csöveket is néhol. Tehát lassan ott vagyunk az izzóknál. A ráírt fényhasznosítás meg nem mindig fedi a valóságot.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: AVX »



2009 szept. 1 a 100W-os halála.
2010 szept. 1 a 75w-os halála
2011 szept. 1 minden izzólámpa halála.
Talán a halogén izzókat meghagyják egy darabig, de azokat is halálra ítélték az únios balf@szok.
 


 
No ugye?Én is így tudtam.Egyébként tényleg szemétség,mert sok olyan hely van,ahová baromság berakni drága ízzókat.
A házunk 22 éves.Több olyan helyiség van,ahol még nem cseréltem ízzót a 22 év alatt.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Ez már nem igazán aktuális.
Úgy tudom,hogy már 75W-os sincs.


2009 szept. 1 a 100W-os halála.
2010 szept. 1 a 75w-os halála
2011 szept. 1 minden izzólámpa halála.
Talán a halogén izzókat meghagyják egy darabig, de azokat is halálra ítélték az únios balf@szok.
A legnagyobb baj nem is az hogy ismét ész nélküli döntést hoztak a nagyfejűek,(fénycső lobbi?) hanem hogy egészség, és környezetterhelőt.
A szemészek, szemüveges mesterek már dörzsölhetik is a tenyerüket. Lesz kuncsaft dögivel.
A LED-ek (LIGHT EMITTED DIODE) Magyarul fénykibocsájtó diódák, (És nem LED izzók!!)még nagyon messze vannak az izzólámpától. Az élet tartamukról annyit, hogy felszereltem egy 20db-ból álló sort a bejárat felé egy éve, amiből egyet alkonykapcsolóval működtetek, míg a többit kapcsolom ha kell. A katalógus adat szerinti 20mA-os áram alatt (15mA-rel) működtetem őket, és szemmel láthatóan a többet világító LED-nek nagyon lecsökkent a fényereje a többihez képest. A 30% reális érték. Nem beszélve a fényspektrumukról.
A compact fénycsövekből a gagyeszeket hagyhatjuk is, szóra sem érdemesek.
A "minőségibb Philips, Osrammal vannak tapasztalataim.
A csavart 20W feletti turbó philipsnek valóban jó a fényereje, de fárasztó hosszú távon.
A 24W -os kör compact is nagy fényerővel rendelkezik, de ezért van hely ahol 6000-ret is legombolnak rólunk érte. Ha kinyiffannak a környezetbe kerülve sokkal nagyobb kárt okoznak mint elődeik az izzólámpák. Nem beszélve azokról a zavarokról amit a hálózatba juttatnak.Hidegben meg nem lehet használni őket, mert mire elérik a fénykibocsájtásuk 90%-át, már jössz is befele kintről, a kamrából, vagy bárhonnan és kapcsolod le.
És ha már az EU bürokraták annyira oda vannak a takarékossággal, akkor miért nem is volt jó krypton argenta superbalux izzó a maga 40%-al nagyobb fénykibocsájtásával?
No meg ez az üvegház hatást növelő hőtermelésre való hivatkozás, röhej.
Inkább az ámítógépekre kellet volna azt mondani hogy az unióba csak 50W alatti fogyasztással lehet behozni, forgalmazni PC-t szeptember 1-től. (Ugyanis a Fit-PC2 már mindössze 8W-ot fogyaszt csúcsban.) Ja hogy az ámítógépes, és egyéb lobbik ezt nem szeretnék? Hát ennyit a nagy EU-ról.
Még a nem EU tag országokból lehet beszerezni izzót.
Én is a Horvátoktól hozatok be 100-ast egy kartonnal.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: AVX »



Eljött ez is, búcsúzhatunk a 100 Wattosaktól.
 
http://www.inforadio...asag/hir-300563


 
Ez már nem igazán aktuális.
Úgy tudom,hogy már 75W-os sincs.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: venomer »


Eljött ez is, búcsúzhatunk a 100 Wattosaktól.
 
http://www.inforadio.hu/hir/gazdasag/hir-300563

Avatar
Petyus87
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2007.01.22., hétf. 21:01
Értékelés: -2

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Petyus87 »


Szívemből szóltál. Sok helyen ég a pár wattos LED, mellette háttérnek szól a 300W-os plazmatévé... légkondikról ne is beszéljünk.

Erőssen háztartás függő a dolog, de lehet benne valami... Amúgy épp ezért veszek majd LED-es LCD-t

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme »


Én egyébként nem hiszek abban, hogy a világítás fogyaszt legtöbbet. Most írtad, hogy az összes izzó eszik 60w-ot. Számold ki, mennyi egy mosás, mennyit eszik egy hűtőszekrény 24 óra alatt, az erősítőd és számítógéped. Ez mindegyik ennek a többszöröse.
Szívemből szóltál. Sok helyen ég a pár wattos LED, mellette háttérnek szól a 300W-os plazmatévé... légkondikról ne is beszéljünk.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: pali923 »


Üdv Mindenkinek!Megosztanám én is a véleményem.


Valami azokkal a ledekkel tényleg nem stimmelhet. Tavaly festés alkalmából csináltattunk egy kerek gipszkartonos plafoncsodát 4 méteres átmérővel, mert az ülőgarnitúránál nem volt semmi fény, és máshogy nem lehetett megoldani. 11 égő van benne, ebből 4 db ledes, amiben 51 db led van darabonként. Volt vagy 5-6.000 Ft darabja, de összesen 12W-ot fogyaszt a 4, és tökéletesen világít, lehet olvasni alatta, nem vibrál, jó a színe, nem égett ki egy év alatt egy sem stb. Szóval nem volt olcsó, de eddig nem bántam meg.
Én egyébként nem hiszek abban, hogy a világítás fogyaszt legtöbbet. Most írtad, hogy az összes izzó eszik 60w-ot. Számold ki, mennyi egy mosás, mennyit eszik egy hűtőszekrény 24 óra alatt, az erősítőd és számítógéped. Ez mindegyik ennek a többszöröse.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”