Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Izzók korszakváltása

Acme
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 195

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme » 2013.02.25., hétf. 07:47

Kicsit (nem kicsit) túl van lihegve a CO2 kibocsátás, mint a bolygóra leselkedő hatalmas veszély. Valóban az is Megfelelő mennyiségű kibocsátás nélkül lehülés következik be. (ciklikus jégkorszakok) A melegedési, lehülési ciklusokat remekül kezeli a bolygó, amennyiben nem kezdi az emberiség írtani a CO2 megkötő élőlényeket. A túl sok CO2 kibocsátással való rémisztgetés alapot adott, a világ nemzeteit szipolyozó érdekközösségeknek arra, hogy bevezethessék a kvótakereskedelmet. Miközben az egyéb több millió valóban káros "vegyület" esetében ettől eltekint.

Így igaz.

De halkan mondom, nem a környezetvédelem miatt vettem a LED izzókat, hanem pusztán a spórolás kedvéért. (Sikerült igen kedvező áron hozzájutni ugyanis...)

Hagyományos izzó az előszobába: Valóban, bárhol jó alternatíva, csak ugye sokat fogyaszt. Nálunk az előszobai és a fürdőszobai világítás sokat megy. Szeretünk ott lenni: öltözködni, búcsúzkodni, WC-n újságot olvasni, stb.

Ahol ennél többet vagyunk (Nappali, konyha) ott Philips Master LED spotok vannak. Ennek annyit a minőségéről, hogy egy barátunk, aki világítástechnikát oktat az építész karon (ő maga villamosmérnök) a fényük alapján alig hitte el, hogy ezek nem rendes halogének.

Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600

"Az, aki gazdag / Sok hangszórót kaphat / De két füled van csak." - Ákos (Tipikus Sztereó)

szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 4086

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca » 2013.02.24., vas. 16:51

Előszobába becsavarok egy 60Ft-os 100 W-os izzót, ami legalább 6 évig bírja, amennyit ott ég, és aminek szintén egyből teljes a fényereje, és végképp nincs probléma a színvisszaadásával.

Előszobába, spájzba, stb., azaz olyan helyeken, ahol viszonylag rövid ideig ég a villany, egy ilyen LED-es megoldás gazdaságilag abszolút ellenjavallt.

.

Az a hat év nem biztos. Ugyanis a gyártók gondosan ügyelnek arra is, hogy a fel le kapcsolgatások gyengítsék az élettartamot, nem beszélve arról, hogy a feszültségtűrése az izzóknak ki van mikronozva, és ugye a valós hálózatfejlesztést kihagyó áramszolgáltatók, a vezeték keresztmetszet növelése helyett, előszeretettel alkalmazzák inkább a hálózati feszültség növelését. (P=UxI)

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2013.02.24., vas. 13:34

...élettartam ciklust vizsgálva a CO2 kibocsátásról nem is beszélve!

Kicsit (nem kicsit) túl van lihegve a CO2 kibocsátás, mint a bolygóra leselkedő hatalmas veszély. Valóban az is Megfelelő mennyiségű kibocsátás nélkül lehülés következik be. (ciklikus jégkorszakok) A melegedési, lehülési ciklusokat remekül kezeli a bolygó, amennyiben nem kezdi az emberiség írtani a CO2 megkötő élőlényeket. A túl sok CO2 kibocsátással való rémisztgetés alapot adott, a világ nemzeteit szipolyozó érdekközösségeknek arra, hogy bevezethessék a kvótakereskedelmet. Miközben az egyéb több millió valóban káros "vegyület" esetében ettől eltekint.

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2013.02.24., vas. 11:00

Gondoljunk csak bele mennyi veszélyes hulladék keletkezik egy kompakt fénycső vagy egy LED legyártásakor, ill. megsemmisítésekor/ártalmatlanításakor.

Ehhez képest egy primitív összetételű, hagyományos izzóban nincs relatíve semmi sem, ami a környezetre káros lenne.

Igen, ez sem egy utolsó szempont, amit ellenben igen ritkán szoktunk figyelembe venni. Én magam is hajlamos vagyok elsiklani felette, ha valaki nem figyelmeztet rá.

.

earforce
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1710

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: earforce » 2013.02.24., vas. 10:56

Gondoljunk csak bele mennyi veszélyes hulladék keletkezik egy kompakt fénycső vagy egy LED legyártásakor, ill. megsemmisítésekor/ártalmatlanításakor.

Ehhez képest egy primitív összetételű, hagyományos izzóban nincs relatíve semmi sem, ami a környezetre káros lenne.

SYNOLOGY|DUNE|METRUM|MUSICAL FIDELITY|MAGNEPAN|REL

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1998

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2013.02.24., vas. 10:52

Előszobába becsavarok egy 60Ft-os 100 W-os izzót, ami legalább 6 évig bírja, amennyit ott ég, és aminek szintén egyből teljes a fényereje, és végképp nincs probléma a színvisszaadásával.

Előszobába, spájzba, stb., azaz olyan helyeken, ahol viszonylag rövid ideig ég a villany, egy ilyen LED-es megoldás gazdaságilag abszolút ellenjavallt.

.

Ennek a Philips LED égő adatait beírtam a lumen/élettartam költség táblámba és az jött ki, hogy egy órai lumen világítás költsége 0,59 fillér, ami alig különbözik (szórási tartomány) a kompakt fénycső 0,67fillér költségétől és még mindig felülmúlja a higanygőz lámpáét. Ha igaz a 15000órás élettartam, amit én nagyon keveslek, akkor nem érdemes boltba szaladni ezért a Philips LED-es izzóért.

Úgyhogy a lámpagyártók igenis most is nagyon értik a tervezett elavulás egyenletét

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2013.02.24., vas. 10:33

Igen, ennyi az ára.

Nem feltétlenül hozza hamar vissza fogyasztásban, de tényleg nagyon szép a fénye, és egyből teljes a fényerő, ami pl. előszobában, fürdőben nagyon fontos. A színvisszaadása lényegesen jobb, mint az olcsóbb LED-eké. Hátránya, hogy nem dimmelhető (az 10.000Ft/db lenne) de nekünk nem is kell.

.

Acme
V.I.P.
V.I.P.

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme » 2013.02.24., vas. 10:05

5-6ezer HUF/db

Igen, ennyi az ára.

Nem feltétlenül hozza hamar vissza fogyasztásban, de tényleg nagyon szép a fénye, és egyből teljes a fényerő, ami pl. előszobában, fürdőben nagyon fontos. A színvisszaadása lényegesen jobb, mint az olcsóbb LED-eké. Hátránya, hogy nem dimmelhető (az 10.000Ft/db lenne) de nekünk nem is kell.

Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600

"Az, aki gazdag / Sok hangszórót kaphat / De két füled van csak." - Ákos (Tipikus Sztereó)

szamóca
V.I.P.
V.I.P.

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca » 2013.02.21., csüt. 00:02

Én csináltam egy összehasonlító táblát a különböző világítás módok fény hasznosításáról, annak üzemelési és lámpa (csak a világító elem) költségéről és azt kivetítve az átlagos élettartamára. Az adatokat az internetről fellelhető adatokból, gyári adatlapokból vettem, a gyártói élettartam adat bizonytalansága a legnagyobb, a hatásfok és élettartam alatti hatásfok változási adat is kevéssé megbízható, de lehet mondani, minden gyártó igyekszik túlzott adatokat megadni.

Az eredmény, ami 1 lumen világítás egy órai teljes költsége, fillérben:

Higanygőz:                    0,37

Nagynyomású nátrium: 0,85

Halogén izzó:                1,31

Kompakt fénycső:         0,67

Hagyományos izzó:       1,62

Ezt nekem a cégnél működő udvari higanygőz térvilágítás túlzottan magas éves költsége miatt kellet elemezni, és addig amíg találunk higanygőz lámpákat addig nem cserélünk.

A LED lámpákra alig találtam összehasonlító adatokat, az élettartamuk meg messze nem "örök" a LED-ek és meghajtó áramköreik erősen túl vannak feszítve, nagy fény teljesítményű LED világítók meg piszok drágák.

És a fémhalogének? gondolkodik.gif

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1998

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2013.02.20., szer. 15:49

Én csináltam egy összehasonlító táblát a különböző világítás módok fény hasznosításáról, annak üzemelési és lámpa (csak a világító elem) költségéről és azt kivetítve az átlagos élettartamára. Az adatokat az internetről fellelhető adatokból, gyári adatlapokból vettem, a gyártói élettartam adat bizonytalansága a legnagyobb, a hatásfok és élettartam alatti hatásfok változási adat is kevéssé megbízható, de lehet mondani, minden gyártó igyekszik túlzott adatokat megadni.

Az eredmény, ami 1 lumen világítás egy órai teljes költsége, fillérben:

Higanygőz:                    0,37
Nagynyomású nátrium: 0,85
Halogén izzó:                1,31
Kompakt fénycső:         0,67
Hagyományos izzó:       1,62

Ezt nekem a cégnél működő udvari higanygőz térvilágítás túlzottan magas éves költsége miatt kellet elemezni, és addig amíg találunk higanygőz lámpákat addig nem cserélünk.

A LED lámpákra alig találtam összehasonlító adatokat, az élettartamuk meg messze nem "örök" a LED-ek és meghajtó áramköreik erősen túl vannak feszítve, nagy fény teljesítményű LED világítók meg piszok drágák.

szamóca
V.I.P.
V.I.P.

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca » 2013.02.20., szer. 10:29

Ma láttam a 100 Forintosba 100-as izzót! Kérdeztem is, és mondták hogy Kínából hozzák. :rolleyes:

Ne keverjük!

earforce
V.I.P.
V.I.P.

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: earforce » 2013.02.20., szer. 09:54

Mennyiért is tudja mindezt?

.

5-6ezer HUF/db

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2013.02.20., szer. 09:17

Visszatérve az izzókra:

Most vettünk néhány ilyet:

http://www.ecat.lighting.philips.hu/l/professzionalis-fenyforrasok/led-vilagitasi-rendszerek/led-fenyforrasok/corepro-ledlamps/929000220632_eu/

Rendkívül szép a színe, kiváló a színvisszaadása is, azonnal teljes fényerőt ad, és maga az izzó is jól néz ki (Van olyan lámpa, ahol látszik az izzó).

Az eddig általam használt (szintén nem gagyi) Philips EcoTone kompaktok után hatalmas előrelépés.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, gyakorlatilag nem lehet észrevenni, hogy nem sima izzó.

Remélem nem purcannak ki hamar...

Üdv,

Acme

Mennyiért is tudja mindezt?

.

Acme
V.I.P.
V.I.P.

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme » 2013.02.20., szer. 09:11

Visszatérve az izzókra:

Most vettünk néhány ilyet:

http://www.ecat.lighting.philips.hu/l/professzionalis-fenyforrasok/led-vilagitasi-rendszerek/led-fenyforrasok/corepro-ledlamps/929000220632_eu/

Rendkívül szép a színe, kiváló a színvisszaadása is, azonnal teljes fényerőt ad, és maga az izzó is jól néz ki (Van olyan lámpa, ahol látszik az izzó).

Az eddig általam használt (szintén nem gagyi) Philips EcoTone kompaktok után hatalmas előrelépés.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, gyakorlatilag nem lehet észrevenni, hogy nem sima izzó.

Remélem nem purcannak ki hamar...

Üdv,

Acme

tibshow
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: tibshow » 2011.10.12., szer. 20:28

Kár, hogy ez nincs benne a köztudatban (értsd nem kötelező mindenkinek végignézni). Talán hosszú is ahhoz, hogy emészthető legyen, nincs a gondolkodásra most igazán igény. Sajnos... :(

17 éves a Sony tévém de még jó képet ad, a HD-s Pana meg a múlthónapban feldobta a pacskert.

Vendég

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2011.07.04., hétf. 07:55

Kár, hogy ez nincs benne a köztudatban (értsd nem kötelező mindenkinek végignézni). Talán hosszú is ahhoz, hogy emészthető legyen, nincs a gondolkodásra most igazán igény. Sajnos... :(

elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 149

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: elektrorudi » 2011.06.28., kedd 07:47

Köszi, nagyon érdekes volt.leborulok.gif

szamóca
V.I.P.
V.I.P.

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: szamóca » 2011.06.28., kedd 06:31

Ne keverjük!

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3246

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: AVX » 2011.06.05., vas. 21:34

így van!

persze a drágábbak is.

Jelenleg ezek a legjobb minőségű LED-ek:CREE

(szerintem)

earforce
V.I.P.
V.I.P.

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: earforce » 2011.06.05., vas. 21:06

azok a jobbak,amikben 3-5W-os LED-ek vannak.

így van!

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3246

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: AVX » 2011.06.05., vas. 15:42

Tegnap voltam Bp-n, a Kőbányai Piacon 1000! ft-ért árulták a led-es izzókat, spotot, 40-60 ledeset ugyanazon az áron. Vásárolt valaki ott? Tapasztalat? Illemhelyre, spejzbe, udvarra éjszakai irányfénynek megtenné szerintem...

azok a jobbak,amikben 3-5W-os LED-ek vannak.

kszabcsi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 6

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: kszabcsi » 2011.06.05., vas. 15:19

Tegnap voltam Bp-n, a Kőbányai Piacon 1000! ft-ért árulták a led-es izzókat, spotot, 40-60 ledeset ugyanazon az áron. Vásárolt valaki ott? Tapasztalat? Illemhelyre, spejzbe, udvarra éjszakai irányfénynek megtenné szerintem...

LG 55" 4K LED
Onkyo Tx-NR905
Jamo + Kef 

HimediaQ10pro

Acme
V.I.P.
V.I.P.

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: Acme » 2011.06.02., csüt. 23:16

Ez a nagyobb szögű változat (a másik 25), LED-ben jónak számít elvileg. Mi a Philipstől vettük közvetlenül, nemtom most mennyi az ára. Mindenesetre a fénye a legjobb, amit eddig LED-ben láttam.

Elég kicsi a szórási szöge. gondolkodik.gif Mennyi volt az ára?

orionr
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 40

Izzók korszakváltása

Hozzászólás Szerző: orionr » 2011.05.20., pén. 22:51

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”