Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Digitális fényképezőgép

pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 6

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr » 2015.06.07., vas. 21:42

Egy 50-es fix mindenhogyan kelleni fog. :) Mindenképp kell majd 1 nagyobb látószög is, meg nyilván egy nagyobb tele is, de ott már nem olyan fontos a nagy fényerő nekem. A 17-xx -eseket néztem én is rengeteget, de aminek van fényereje, az iszonyat áron van.  Még esetleg az alább említett Sigma 17-70 2,8-4, de annak a fényereje is hol van 50mm-en már a fixhez? Persze, nem lehet zoomos is meg nagy fényerejű is meg olcsó is. Sajnos még nem használtam egyiket sem, ezért kérdezősködöm ennyire a tapasztalt fórumtársaktól, melyik kompromisszumot érdemesebb megkötni, mert a már megvásárolt motyótól megválni manapság még olcsóér se könnyű. :S

Köszönöm,

ákos

Én nem akarlak lebeszélni a fix 50-esről, az amúgy is valami kötelező darabnak van kikiáltva... :)

Az olcsó 50-es obikkal az a baj, hogy igaz nagy a fényerő, de 1.7-en elég lágy mosott képük van, normális rajzolatuk inkább olyan 5.6 felett van...

Csodát sem szabad tőlük várni... az sem véletlen, hogy az igazán jó régi obikat nem dobálják az ember után tízezer forintért.

Amit én most keresek a 35mm környéke, ott is az igazán jók azért jóval 200.000 felett vannak... egy filléres obi nem véletlenül filléres.

De érdemes megvenni legalább meglátja az ember, hogy akar-e innen továbblépni.

Tudom most kikapok majd azért is, hogy nehéz velük fókuszálni, de tényleg nem egyszerű, EMF nélkül a gép fókuszpontjai sem működnek, tükrös gépen nincs élkiemelés sem, tudom régen is fényképeztek, de ha már ott egy jó gép aminek sokkal gyorsabb és pontosabb a fókusza mint az ember, akkor miért ne használnánk...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub

Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

opel123
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 420

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: opel123 » 2015.06.07., vas. 21:25

Egy 50-es fix mindenhogyan kelleni fog. :) Mindenképp kell majd 1 nagyobb látószög is, meg nyilván egy nagyobb tele is, de ott már nem olyan fontos a nagy fényerő nekem. A 17-xx -eseket néztem én is rengeteget, de aminek van fényereje, az iszonyat áron van.  Még esetleg az alább említett Sigma 17-70 2,8-4, de annak a fényereje is hol van 50mm-en már a fixhez? Persze, nem lehet zoomos is meg nagy fényerejű is meg olcsó is. Sajnos még nem használtam egyiket sem, ezért kérdezősködöm ennyire a tapasztalt fórumtársaktól, melyik kompromisszumot érdemesebb megkötni, mert a már megvásárolt motyótól megválni manapság még olcsóér se könnyű. :S

Köszönöm,

ákos

Pedig, ha nincsenek hatalmas igényeid, akkor egy 2,8-4 elég lehet.  Gondolj bele mennyivel kényelmesebb. Mindig utáltam 3-4 objektívet cipelni, cserélgetni.  Arról nem is beszélve, hogy ha polárszűrőt használsz, még véletlenül sem fognak egyezni a szűrőméretek.  Step-up/down gyűrűkkel szórakozni, napellenző fel le meg szűrőket is cserélni, ha nem csak otthon fotózol, az macera.  Az 1,4-et kimondottan ritkán fogod használni ha otthonról kilépsz, de beltérinél is, ha véletlenül nem a szemre fókuszálsz észre sem veszed, csak a monitoron, hogy életlen ott, ahol élesnek kell lenni. Plusz a rajza sem ott a legszebb szerintem. 

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2015.06.07., vas. 21:03

Beltéri családfotózásra crop-os vázon még az 50-es is túl nagy.

Ha fix, akkor inkább valami jóval kisebbet keresnék max 35-öt.

De ilyen célra inkább valami 17-XX Af-es obit mondanék.

Megint az fog lejönni, hogy valami bajom van a régi obikkal, pedig nem, de azért bent manuális 1.4-es obival tükrős gépen fókuszt állítani nem egyszerű, EVF-es gépen  még inkább ha van élkiemelés benne.

Ráadásul egy régi obira ha esetleg auto módban akarnád használni még bele is kell faragni egy chip-et, hogy kommunikáljon a vázzal vagy működjön az Af pont kijelzése.

Oké, nem egy ürtudomány feltéve ha passzol hozzá a készen kapható adapter, ha nem, akkor bele kell marni az eredetibe ami már nem mindenikek egyszerű.

Nyilván aki már használt ilyen full manuális obikat annak ez nem újdonság...

Köszönöm,

ákos

pjotr
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr » 2015.06.07., vas. 20:46

Beltéri családfotózásra crop-os vázon még az 50-es is túl nagy.

Ha fix, akkor inkább valami jóval kisebbet keresnék max 35-öt.

De ilyen célra inkább valami 17-XX Af-es obit mondanék.

Megint az fog lejönni, hogy valami bajom van a régi obikkal, pedig nem, de azért bent manuális 1.4-es obival tükrős gépen fókuszt állítani nem egyszerű, EVF-es gépen  még inkább ha van élkiemelés benne.

Ráadásul egy régi obira ha esetleg auto módban akarnád használni még bele is kell faragni egy chip-et, hogy kommunikáljon a vázzal vagy működjön az Af pont kijelzése.

Oké, nem egy ürtudomány feltéve ha passzol hozzá a készen kapható adapter, ha nem, akkor bele kell marni az eredetibe ami már nem mindenikek egyszerű.

Nyilván aki már használt ilyen full manuális obikat annak ez nem újdonság...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub

Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

csövi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 658

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi » 2015.06.07., vas. 18:21

Szia!

Köszönöm a válaszod! Ezek is zebrák, legalábbis a 35 és az 50mm biztosan. Képeken újszerűnek néznek ki, tökéletes állapotúnak írják.

Kezdek a fix Canonok felé fordulni, mert manuális objektívekkel nehezen tudom eltalálni az élességet, ha kevés a fény. Persze, lehet csak én vagyok ennyire béna. :) Igaz, mikor sikerül, akkor kitobihoz mérten nagyon szép lesz.

A Canon 50mm f1,4 USM-ről mi a vélemény? Ez még árban beleférne.

Köszönöm,

ákos

https://500px.com/search?q=+Canon+50mm+f1%2C4&submit=Beküldés&type=photos vagy a flicken van sok fotó ami evvel az obival készült...

Michell Engineering, Mellorn Audio, Soner Audio, STEALTH audio cabels, Harmonic Technology, Sonus Faber, 2012Mac mini

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2015.06.07., vas. 16:42

85E Ft nagyon sok pénz, túúúúlzottan rengeteg. Milyen korú Zeiss-készlet? Zebrából már jóval kevesebből megvan minden, az "új", MC-s (multicoated) cuccoknak nagyon felvitték az árát a nepperek. Egy 135ös Sonnar 25 körül maxxximum, egy 50es Pancolar szintén maxxxxxx 20-25, és akkor 35ért lenne a nagylátó, ami lehet pl. Flektogon... Maximálisan ennyi az ára a készletnek, de ez csakis gyűjtői, patika állapot, és simán alkudható ár, pláne, ha egybe' elhozod az egészet.

Nekem zebrában van Tessarom, Pancolarom és Sonnarom, a Tessar nagyon szép és olcsó kis obi, 2.8 as fényerő, 5 blendelamella, semmi extra, de azt gyönyörűen oldja meg. A Pancolar bombajó, a Sonnar meg 3.5-ön is olyan borotva, hogy mindenben odaveri a 2.8as Pentacont, nemcsak élességben, és még a bokehje/ja is gyönyörű, bár ez nem minden Zeissre jellemző.

Akkor éri meg, ha kihasználod. Korábban linkeltem, hogy nemsokára kijön (illetve ide is eljut) az 1.8 50mm-es Canon STM, ami mindent tud, amit egy fixikének tudni kell 50esben, és nem is lesz drága.

http://www.220volt.hu/Canon+EF+50mm+f+1.8+STM

Ja, bocs, most nézem is, sajna nem 33E, hanem 45E... HA számít a különbség, akkor simán jó az olcsóbb is. :smile32:  

Szia!

Köszönöm a válaszod! Ezek is zebrák, legalábbis a 35 és az 50mm biztosan. Képeken újszerűnek néznek ki, tökéletes állapotúnak írják.

Kezdek a fix Canonok felé fordulni, mert manuális objektívekkel nehezen tudom eltalálni az élességet, ha kevés a fény. Persze, lehet csak én vagyok ennyire béna. :) Igaz, mikor sikerül, akkor kitobihoz mérten nagyon szép lesz.

A Canon 50mm f1,4 USM-ről mi a vélemény? Ez még árban beleférne.

Köszönöm,

ákos

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 780

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.07., vas. 16:25

Köszönöm!

A kitobjektív az valami kritikán aluli, 1 normálisabb bridge géppel is jobb képet lehet csinálni. Az én gyerekeim már nem kicsik annyira, szerencsére, bár ez egyben azt is jelenti hogy gyorsan öregszem. :D Most lenne 1 Zeiss készlet, 35mm, 50mm, 135mm. Canon közgyűrűkkel 85e a három. Csak ugye az enyém APS-C, tehát így nagy látószögem nem lenne, bár az nem is annyira hiányzik.  Megérnek ennyit?

85E Ft nagyon sok pénz, túúúúlzottan rengeteg. Milyen korú Zeiss-készlet? Zebrából már jóval kevesebből megvan minden, az "új", MC-s (multicoated) cuccoknak nagyon felvitték az árát a nepperek. Egy 135ös Sonnar 25 körül maxxximum, egy 50es Pancolar szintén maxxxxxx 20-25, és akkor 35ért lenne a nagylátó, ami lehet pl. Flektogon... Maximálisan ennyi az ára a készletnek, de ez csakis gyűjtői, patika állapot, és simán alkudható ár, pláne, ha egybe' elhozod az egészet.

Nekem zebrában van Tessarom, Pancolarom és Sonnarom, a Tessar nagyon szép és olcsó kis obi, 2.8 as fényerő, 5 blendelamella, semmi extra, de azt gyönyörűen oldja meg. A Pancolar bombajó, a Sonnar meg 3.5-ön is olyan borotva, hogy mindenben odaveri a 2.8as Pentacont, nemcsak élességben, és még a bokehje/ja is gyönyörű, bár ez nem minden Zeissre jellemző.

Akkor éri meg, ha kihasználod. Korábban linkeltem, hogy nemsokára kijön (illetve ide is eljut) az 1.8 50mm-es Canon STM, ami mindent tud, amit egy fixikének tudni kell 50esben, és nem is lesz drága.

http://www.220volt.hu/Canon+EF+50mm+f+1.8+STM

Ja, bocs, most nézem is, sajna nem 33E, hanem 45E... HA számít a különbség, akkor simán jó az olcsóbb is. :smile32:  

csövi
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi » 2015.06.07., vas. 12:01

Pont 135-ösöm van, igaz nem Zeiss, hanem egy Pentacon 2.8/135. Nem rossz amúgy, csak ezen a crop-on elég tele. Bent nem tudok elég távol menni. :) Tudom, vegyek nagyobb házat. :D Gondolkoztam én is a Canon 50mm 1.8-on. A II nagyon műanyag állítólag, de szép a képe, végülis újonnan is csak 30e. Vagy ebből 1.4 USM, az már van 70 körül, de nem tudom megéri-e a gyorsabb fókusz és a nagyobb fényerő?

Végülis a Zeissről lebeszéltél akkor, ha jól értem? :)

Dehogy beszéltelek...csak szerintem nem használod majd ki és hiányzik majd a AF. ,de ki kellene próbálni...135 az már tele.

Keres képeket amiket canonnak lőttek.  vagy biztos más is ad tanácsot...( legtöbbször a manuál 50mm minoltát rakom fel...imádom. ,de én is fogok venni egy hasonló átfogású fényerős modern obit ami gyorsabb és hibátlanabb.

Michell Engineering, Mellorn Audio, Soner Audio, STEALTH audio cabels, Harmonic Technology, Sonus Faber, 2012Mac mini

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2015.06.07., vas. 11:42

Vagy vedd meg és áruld ki, de szinte biztos vagyok mindenki a 135öst akarná...20-25kölül mennek a jó állapotúak. 

Pont 135-ösöm van, igaz nem Zeiss, hanem egy Pentacon 2.8/135. Nem rossz amúgy, csak ezen a crop-on elég tele. Bent nem tudok elég távol menni. :) Tudom, vegyek nagyobb házat. :D Gondolkoztam én is a Canon 50mm 1.8-on. A II nagyon műanyag állítólag, de szép a képe, végülis újonnan is csak 30e. Vagy ebből 1.4 USM, az már van 70 körül, de nem tudom megéri-e a gyorsabb fókusz és a nagyobb fényerő?

Végülis a Zeissről lebeszéltél akkor, ha jól értem? :)

csövi
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi » 2015.06.07., vas. 11:36

én csak a sonnar 135mmm venném meg + vennék egy canon 50mm1,8ast  majd később egy nagylátót. 

Vagy vedd meg és áruld ki, de szinte biztos vagyok mindenki a 135öst akarná...20-25kölül mennek a jó állapotúak. 

csövi
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi » 2015.06.07., vas. 11:34

Köszönöm!

A kitobjektív az valami kritikán aluli, 1 normálisabb bridge géppel is jobb képet lehet csinálni. Az én gyerekeim már nem kicsik annyira, szerencsére, bár ez egyben azt is jelenti hogy gyorsan öregszem. :D Most lenne 1 Zeiss készlet, 35mm, 50mm, 135mm. Canon közgyűrűkkel 85e a három. Csak ugye az enyém APS-C, tehát így nagy látószögem nem lenne, bár az nem is annyira hiányzik.  Megérnek ennyit?

én csak a sonnar 135mmm venném meg + vennék egy canon 50mm1,8ast  majd később egy nagylátót. 

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2015.06.07., vas. 11:32

Nagyon jók a régi zeiss optikák ,de az autófókusz elég probléma tud lenni a gyerek fotózásnál...Legalább is én ezt tapasztalom...mindig lekések mindenről. Statikus témához persze ütős a zeiss ,de jók az olcsóbb fix 50mm f1,8  canon lencse is.  

Köszönöm!

csövi
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi » 2015.06.07., vas. 11:21

Nagyon jók a régi zeiss optikák ,de az autófókusz elég probléma tud lenni a gyerek fotózásnál...Legalább is én ezt tapasztalom...mindig lekések mindenről. Statikus témához persze ütős a zeiss ,de jók az olcsóbb fix 50mm f1,8  canon lencse is.  

Egy jó zeiss lencse se pár ezer ft ....már 

csövi
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi » 2015.06.07., vas. 11:19

Sziasztok!

Mi a véleményetek, 1 régebbi Canon digitális gépre M42-es Carl Zeiss Jena objektív készletről, mint kispénzből főleg családfotózási (semmi művészkedés) megoldás? Vagy jobban járnék egy Tamron 28-75 2,8 vagy egy Sigma 17-70 2,8-cal? Esetleg ezek mellé egy fix 40 v 50mm-es nagy fényerejű?  gondolkodik.gif  Bár úgy már árban nem 1 kategória.

Köszönöm,

ákos

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1078

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: dbrnsk » 2015.06.07., vas. 11:09

Sziasztok!

8 év után nyugdíjaznám a Fuji bridge gépemet. Nem akarok sokat költeni és nem is művészkedni kell, olyan all rounder motyóra gondoltam. 3 versenyző van: Sony A58, Nikon 3300, Canon 1220D. Vélemények?  :smile53:  :smile53:

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2015.06.07., vas. 10:25

Sziasztok!

Mi a véleményetek, 1 régebbi Canon digitális gépre M42-es Carl Zeiss Jena objektív készletről, mint kispénzből főleg családfotózási (semmi művészkedés) megoldás? Vagy jobban járnék egy Tamron 28-75 2,8 vagy egy Sigma 17-70 2,8-cal? Esetleg ezek mellé egy fix 40 v 50mm-es nagy fényerejű?  gondolkodik.gif  Bár úgy már árban nem 1 kategória.

Köszönöm,

ákos

stx
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 213
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: stx » 2015.06.07., vas. 08:48

Helios album, akit érdekel, nézegetheti. Tessék csak, tessék :-))))

https://www.flickr.com/groups/helios44/pool/

Sigma 1.4 50mm EX DG HSM album, szintén nézegetni. 

https://www.flickr.com/groups/664291@N24/pool/

Nem kukacméregetés, tessék véleményt alkotni. 

Vannak jó képek. Vannak nagyon jó képek.

És a Rokkor albumban is van néhány nagyon jó fotó.

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.06., szomb. 19:47

Helios album, akit érdekel, nézegetheti. Tessék csak, tessék :-))))

https://www.flickr.com/groups/helios44/pool/

Sigma 1.4 50mm EX DG HSM album, szintén nézegetni. 

https://www.flickr.com/groups/664291@N24/pool/

Nem kukacméregetés, tessék véleményt alkotni. 

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.06., szomb. 14:18

...

A Helios végig ilyen volt, ami az előtérben volt miközben mögé fókuszáltak azt olyan szinten pacává mosta, hogy eltakarta a háttérben lévő dolgokat, ez alapján a teszt alapján, lehet, hogy fémből van de egy elég rossz objektív.

A Helios minimális fókusztávolsága hosszabb, mint a Sigmáé. Ami a min. fókusz előtt van, az nem lesz éles.

Zeiss Biotar-feldolgozás és dupla-Gauss architektúra. Hogy Neked jobban tetszik a Sigma, az simán lehet. Én a Helios 7-est szeretem jobban, évek óta tekergetek vele és nagyon szeretem.

pjotr
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr » 2015.06.05., pén. 15:26

Nem talált.... a baloldali a Sigma, itt azért látszik, hogy a sigmához képest a helios mennyivel rosszabb.

Lehet, hogy műanyag meg új, de azért sokkal jobb képe van.... Hozzátéve a villámgyors, csendes fókuszmotort azért megvan az árkülönbség oka.

A Helios végig ilyen volt, ami az előtérben volt miközben mögé fókuszáltak azt olyan szinten pacává mosta, hogy eltakarta a háttérben lévő dolgokat, ez alapján a teszt alapján, lehet, hogy fémből van de egy elég rossz objektív.

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.05., pén. 14:43

Ebben biztos voltam, hogy nálad az új objektív lesz a legutolsó :);)

Értelmetlen összehasonlítás, egy új objektív árát hasonlítod régiekéhez.

Gyanítom mindkét objektív ha átszámolnád, jóval drágább volt anno újkorukban mint most a Sigma.

De hozták a papírformát is.... 1.4-en mindegyik képe elég szar volt, nagyon lágy, szar rajzolattal...

De kíváncsi leszek, csináltam egy kivágást, tippeld meg melyik obi melyik...

Hűűűű, nem tudom, talán a bal az SMC, a jobb a Helios... 

Drágább, új korában? 

Ezek az obik az analóg világ bányalovai, KITOBIként terjedtek a világon, az egyiket Japánban /USÁban adták Pentax mellé, a Heliost a nagy Szovjetúnióban a Zenit mellé. És kb. 50 éves dizájnok.

A Sigma képminősége hozza az 50 év technológiai haladását és a 8-10x-es árkülönbséget? Szerintem csak a tervezett amortizációt hozza és a minél kevesebbet - minél több pénzért. 

Pont erről beszélek, fikázzuk a valódit és imádjuk a műanyagot a 3 év garival, csak mert kényelmesebb, de rosszabb. 

pjotr
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr » 2015.06.05., pén. 13:32

Nálam SMC Tak, Helios, Sigma. A két első ötöde-tizede árban a Sigmának. Ha zavar az autofocus-hang, használj mikorofont, bedugod és kész :-)))

Ebben biztos voltam, hogy nálad az új objektív lesz a legutolsó :);)

Értelmetlen összehasonlítás, egy új objektív árát hasonlítod régiekéhez.

Gyanítom mindkét objektív ha átszámolnád, jóval drágább volt anno újkorukban mint most a Sigma.

De hozták a papírformát is.... 1.4-en mindegyik képe elég szar volt, nagyon lágy, szar rajzolattal...

De kíváncsi leszek, csináltam egy kivágást, tippeld meg melyik obi melyik...

post-3019-0-65903500-1433503976_thumb.jpg

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.05., pén. 11:10

Szerintem SMC, Sigma Helios a sorrend, a Helios egyáltalán nem tetszett, igen szűk az a tartomány ahol jó volt.

Ha videóznom kéne velük, akkor a sigma a befutó, hiába lehet jobb a rajzolata egy réginek, de a HSM motor azért HSM motor... nagyon halk és gyors.

Nálam SMC Tak, Helios, Sigma. A két első ötöde-tizede árban a Sigmának. Ha zavar az autofocus-hang, használj mikorofont, bedugod és kész :-)))

pjotr
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr » 2015.06.04., csüt. 19:39

Oké, tudom most jön majd az, hogy nem fókuszálunk automatán... :)

Ezek a kis mélységélességű obik, pont arról szólnak, hogy játszik az ember a fokusszal.

Szóval kiegészítem, ha arról van szó, hogy általános videózás autófókusszal, akkor egyértelmű a HSM motor.

Nincs is idegesítőbb mint ha azt hallgatja az ember a videón, hogy nyiiiiiiii-nyeeeeeee-nyiiiiii ;)

Nem is lehet jobb viedót csinálni, mint dslr-el puszta kézből a fókuszt mozgatva, na az másból sem áll, csak rángatózásból.

Nyilván, állványról vagy stabilizátorral legalább egy fókuszgyűrűvel de inkább egy follow fókusszal más a helyzet, de az már egy másik kategória...

pjotr
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr » 2015.06.04., csüt. 19:16

Bakker, komplett posztom szállt el, a motor nem valami jól kezeli a TAB és a Backspace-gombokat.

@fapaci: Igen, sztem jó obik, egy teszt az alábbiakban:

https://youtu.be/qSl9EAUguko 

Sigma 50 f1.4 DG HSM EX,

SMC Takumar f/1.4 50mm

Helios 44M-7 58mm f/2

Kérném, h mindenki írja meg, melyik hogy tetszik.  :-)))

Szerintem SMC, Sigma Helios a sorrend, a Helios egyáltalán nem tetszett, igen szűk az a tartomány ahol jó volt.

Ha videóznom kéne velük, akkor a sigma a befutó, hiába lehet jobb a rajzolata egy réginek, de a HSM motor azért HSM motor... nagyon halk és gyors.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”