Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Valóban, ha nincs háttér, mert a mélységélesség miatt csak előtér van, akkor nehéz is elkenni :-)))
 
Nehéz, de nem lehetetlen! (Ez sem saját, de ha az lenne, a jobb alsóban több lenne a bokeh, eh eh eh :-)))))  )
 
painting.jpg

Előtér alatt mit értesz annál a képnél?
 
Értelek, de ez a vágyott több bokeheheh mit adna hozzá a kisfiús képhez? Vagy egyfajta vízjeles logóként kezelnéd?

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »


... háttérmosás nélkül!
 
Valóban, ha nincs háttér, mert a mélységélesség miatt csak előtér van, akkor nehéz is elkenni :-)))
 
Nehéz, de nem lehetetlen! (Ez sem saját, de ha az lenne, a jobb alsóban több lenne a bokeh, eh eh eh :-)))))  )
 


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Köszönöm, az ízlésemnek jólesik, hogy tetszik Neked, de nem saját kép, és már nem is lesz az :-))))
 
Amit kiemelnék vele, az a portrézásban a környezet bemutatása, és a modell arca egy nem annyira köznapi perspektívából. 

... háttérmosás nélkül!

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Saját kép? Mert eléggé tetszik.
 
Köszönöm, az ízlésemnek jólesik, hogy tetszik Neked, de nem saját kép, és már nem is lesz az :-))))
 
Amit kiemelnék vele, az a portrézásban a környezet bemutatása, és a modell arca egy nem annyira köznapi perspektívából. 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Én, amikor felülről-portré a téma, mindig erre a képre gondolok, sztem jól fogja meg a pillanatot és mutatja be a személyiséget. Ja, és fekete-fehér is :-))))
Saját kép? Mert eléggé tetszik.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
A 4,3MB képet kicsinyítettem 650kB-ra, a forum-motor meg levágta 25kB-ra.
Az eredetin a szeplők, finom szőrszálak a lényegi részen szépek és természetesek.

 
Fórummotor sajnos ilyen fajta :-)))). Amennyi látszik, annyi azért többet sejtet, mint amennyi valóban a képen van. :-)))

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Nagyon jó színeket látok, a háttér is szépen életlen. A modell maga az életvidámság, kár, hogy a homlokán kevés szeplőt látunk. Nekem úgy is elég, ha az egyik szeme éles, így sincs nagy baj vele. Orcái mint a harsogó alma. :-))) Meg szabad kérdezni, milyen obi ez?
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
A 4,3MB képet kicsinyítettem 650kB-ra, a forum-motor meg levágta 25kB-ra.
Az eredetin a szeplők, finom szőrszálak a lényegi részen szépek és természetesek.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »


akkor portézzunk, lányom barátnője Leeds-ből, portré obival
 
Nagyon jó színeket látok, a háttér is szépen életlen. A modell maga az életvidámság, kár, hogy a homlokán kevés szeplőt látunk. Nekem úgy is elég, ha az egyik szeme éles, így sincs nagy baj vele. Orcái mint a harsogó alma. :-))) Meg szabad kérdezni, milyen obi ez?

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


akkor portézzunk, lányom barátnője Leeds-ből, portré obival
 


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »



fogalmam sincs, nem értem, miért ennyire fontos neked a körkörös fényfoltos háttérmosás, ez ritkán ad érdekes kompozíció  kiemelést. Aztán ennél a példa képednél meg éppen hogy zavaró, a világító krumplik elviszik a képet rossz irányba.
 
Ha már háttár mosás, had tegyek egy nagyon jó portrét, tekintet kristálytiszta szemekkel, mélységben csendes mosás emeli a tekintet és szem-lélek erejét. A kép nem az enyém, találtam, sajnos szerzőt sem tudom

 
Portré nagyon jó, kislány nagyon szép, bár sztem kicsit több a szemfehérje környékén a "sharpen", amitől pöttyös lesz szegényke. A ritkább perspektívákat (felülről lőjük cicust) általában amiatt szerencsés használni, hogy ilyenkor fölülről a modell köré is látunk, egy-két apróságot is el tudunk árulni róla, személyiségéről. Lévén, h ez egy sima, "szép vagyok-portré", a fölülről jövő szempont miatt itt is látszik a zöld kisgalléros ruha, de ennyi, a képnek nincs töb üzenete. Az obi szépen mos, csak sztem kicsit természetellenesen hat a végeredmény, lehet, h a fórummotor sem a barátunk ebben, sajnos.
 
Én, amikor felülről-portré a téma, mindig erre a képre gondolok, sztem jól fogja meg a pillanatot és mutatja be a személyiséget. Ja, és fekete-fehér is :-))))
 


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Örülök, hogy tetszik a képem. Ezek szerint van egy kis átfedés a vizuális ízlésünkben. Ahogy írtam, semmi PS. LR-ban kapott egy BW átfordítást, keretet és vízjelet. Az AVX fórum motorja igen mostohán kezeli a fotókat, szóval célszerű a linkelt Flickr képet megnézni, ott kicsit több látszik belőle. A kép a Nyugati téren készült a modellként szereplő hajléktalan beleegyezésével. Értem, hogy Te játszótereken szeretsz paparazzizni, de abban talán egyetértünk, hogy a fényképezésnek ugyanúgy része a műtermi fotózás is, mint bármi más.
 
Abszolút semmi kifogásom a műtermi dolgok ellen, bizonyos üzenethez (illetve bizonyos megrendelésnél, mert, ugye, igen gyakran innen kell, h fújjon a szél), innen indul a mutatvány. Én egyelőre jobban szeretek utcán/játszón stb. fényképezni, de én is mindig beleegyezést kérek, lévén a csak-úgy lövöldözés nem okés. Ebben mindig benne van a spontán pillanat, pláne van, aki nem is ennyire borostás :-)))
 
Most én is adok 1 uccsó esélyt a fórummotornak :-)))
 
Yashinon DX 1.7, 50mm, aztán némi Lightroom, kipuccantás után egy Kelsey Smith preset. 
 

 
Szerk: a szeplők kijöhetnének picit jobban, pont ez lenne a lényeg... :-(((

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Tévedtél, biza! :-))) Írtam, hogy tanulni nagyon jó a játszótér, ami azt jelenti, hogy nem én állítom be sem a modelleket, sem a világítást, sem az AF nincs velem, se vaku, sesemmi. Manuális obi, téma dögivel, meg én. Ha a Napocska lombokon át süt oda, akkor megörökítjük őt is. Elküldeni nincs se kedvem, se hatalmam, műtermi homokozót meg kösz. de kösz nem :-))))).
 
A portré nagyon tetszik! Nem tudom, mennyi utómunka kellett rá, de sztem kicsit sok lett. Mondjuk szegény Benkő Laci, nem is csodálom, h így nézett ki, miután Felcsúton Presser-nótákat énekelt a meccs-közvetítés ráadásaként, hogy 2015-Ft-ért ki lehessen még ugrálni a füvet.
 
Amúgy pont ez a bajom a Sigmával, hogy kevés a kontrasztja természetesben, utómunkával meg már loudness-es lesz a kép. Amit a digit. attitűdről korábban írtam a 256 színű szürkékről, az most aktuális. Plusz a monitorom is olcsó hulladék, simán lehet, hogy a hiba az én készülékemben van! 

Örülök, hogy tetszik a képem. Ezek szerint van egy kis átfedés a vizuális ízlésünkben. Ahogy írtam, semmi PS. LR-ban kapott egy BW átfordítást, keretet és vízjelet. Az AVX fórum motorja igen mostohán kezeli a fotókat, szóval célszerű a linkelt Flickr képet megnézni, ott kicsit több látszik belőle. A kép a Nyugati téren készült a modellként szereplő hajléktalan beleegyezésével. Értem, hogy Te játszótereken szeretsz paparazzizni, de abban talán egyetértünk, hogy a fényképezésnek ugyanúgy része a műtermi fotózás is, mint bármi más.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Olyannyira lovagolsz a háttérmosáson, meg a szabályos kör alakú fényfoltokon, hogy azt gondoltam, számodra ettől lesz JÓ egy kép. Tévedtem volna? Én továbbra sem tudom fontos paraméterként kezelni ezeket a kör alakú pacákat, sőt kimondottan zavar a képen a sok fehér folt. Más malomban őrlünk.
 
Ha már portrék, én is beszúrok egyet. Nincs rajta háttérmosás, szabályosan kerek fénykörök, de még Photoshop sem, ráadásul egy olcsó Sigma objektívvel készült.
 
IMG_1617-Edit.jpg

 
Tévedtél, biza! :-))) Írtam, hogy tanulni nagyon jó a játszótér, ami azt jelenti, hogy nem én állítom be sem a modelleket, sem a világítást, sem az AF nincs velem, se vaku, sesemmi. Manuális obi, téma dögivel, meg én. Ha a Napocska lombokon át süt oda, akkor megörökítjük őt is. Elküldeni nincs se kedvem, se hatalmam, műtermi homokozót meg kösz. de kösz nem :-))))).
 
A portré nagyon tetszik! Nem tudom, mennyi utómunka kellett rá, de sztem kicsit sok lett. Mondjuk szegény Benkő Laci, nem is csodálom, h így nézett ki, miután Felcsúton Presser-nótákat énekelt a meccs-közvetítés ráadásaként, hogy 2015-Ft-ért ki lehessen még ugrálni a füvet.
 
Amúgy pont ez a bajom a Sigmával, hogy kevés a kontrasztja természetesben, utómunkával meg már loudness-es lesz a kép. Amit a digit. attitűdről korábban írtam a 256 színű szürkékről, az most aktuális. Plusz a monitorom is olcsó hulladék, simán lehet, hogy a hiba az én készülékemben van! 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Jobb lesz-e a kép...? Először is, mi az, hogy JÓ? Másodszor, a kép hány százaléka kell, hogy jbb legyen, hogy az egész jobb legyen? :-))))
Olyannyira lovagolsz a háttérmosáson, meg a szabályos kör alakú fényfoltokon, hogy azt gondoltam, számodra ettől lesz JÓ egy kép. Tévedtem volna? Én továbbra sem tudom fontos paraméterként kezelni ezeket a kör alakú pacákat, sőt kimondottan zavar a képen a sok fehér folt. Más malomban őrlünk.
 
Ha már portrék, én is beszúrok egyet. Nincs rajta háttérmosás, szabályosan kerek fénykörök, de még Photoshop sem, ráadásul egy olcsó Sigma objektívvel készült.
 


Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Jobb lesz-e a kép...? Először is, mi az, hogy JÓ? Másodszor, a kép hány százaléka kell, hogy jbb legyen, hogy az egész jobb legyen? :-))))
 
Az életnek tanulunk, faló, nem az iskolának :-)))). Amúgy kérdezd meg, nyilván van portréügyi képzettségük, másrészt sztem is szebbek a teljes körök, mint a három- meg ötszögek (a hatszög gyakori ipari kompromisszum, azt most hagyjuk). 
 
Naszóval, kellően lebutított kép, Jupiter 37/A-val készült, sztem pont 3.5 a rekesz, bár ennek az üvegnek mindegy is :-)))
 
 
Játszó, mármint játszótér :-))) Aki manuálissal akar jól tekergetni, és nem sajnálja edzésre az időt, annak a játszóteret találták ki edzőterepnek :-)))

fogalmam sincs, nem értem, miért ennyire fontos neked a körkörös fényfoltos háttérmosás, ez ritkán ad érdekes kompozíció  kiemelést. Aztán ennél a példa képednél meg éppen hogy zavaró, a világító krumplik elviszik a képet rossz irányba.
 
Ha már háttár mosás, had tegyek egy nagyon jó portrét, tekintet kristálytiszta szemekkel, mélységben csendes mosás emeli a tekintet és szem-lélek erejét. A kép nem az enyém, találtam, sajnos szerzőt sem tudom


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »



OK, de attól jobb lesz-e a kép, hogy ezek a foltok szabályos köralakot mutatnak? Bevallom töredelmesen, én erre még soha nem figyeltem és egyik tanárom sem hívta fel a figyelmem rá.
 
(A ripacskodást nem Rád értettem.)

 
Jobb lesz-e a kép...? Először is, mi az, hogy JÓ? Másodszor, a kép hány százaléka kell, hogy jbb legyen, hogy az egész jobb legyen? :-))))
 
Az életnek tanulunk, faló, nem az iskolának :-)))). Amúgy kérdezd meg, nyilván van portréügyi képzettségük, másrészt sztem is szebbek a teljes körök, mint a három- meg ötszögek (a hatszög gyakori ipari kompromisszum, azt most hagyjuk). 
 
Naszóval, kellően lebutított kép, Jupiter 37/A-val készült, sztem pont 3.5 a rekesz, bár ennek az üvegnek mindegy is :-)))
 

 
Játszó, mármint játszótér :-))) Aki manuálissal akar jól tekergetni, és nem sajnálja edzésre az időt, annak a játszóteret találták ki edzőterepnek :-)))
 
 
 
 

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Van amelyik tudja, sőt van amelyik a canon rádiós rendszerét is kezeli.
https://pixinfo.com/cikkek/rendszervakuteszt.14

Igen, köszi!  Közben kiveséztem. Meg is rendeltem 1 használt, de még fóliás Yongnuo 568EX II vakut, ez mindent tud. Master is tud lenni Yongnuo és Canon rendszerben is, rádiós adapterrel, bármilyen vakut tud vezérelni. Többet is tud, mint amire nekem szükségem van, de mivel az öregecske vázamon, ha feltolom az érzékenységet, hamar kezd zajosodni, jól is jön a nagyobb kulcsszám, direktben úgyse nagyon fogom használni. Gyakorlatilag egy régi 430EX árában van így. Meglátjuk milyen lesz.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Ezek tudhatják vajon az E-TTL-II-t is?
 
Van amelyik tudja, sőt van amelyik a canon rádiós rendszerét is kezeli.
https://pixinfo.com/cikkek/rendszervakuteszt.14

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 359
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: stx »


Vettem tavaly egy Nikon D5300-at.
 
Tudom. 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12684
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7380
Tartózkodási hely: Szentendre

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Akkor lassan veszel egy fényképezőgépet is.   Mondjuk ez odab@sz: "a forgalmazó azonnal adott egy újat a régi helyett".   
Vettem tavaly egy Nikon D5300-at.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 359
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: stx »


Nekem rengetegen ezt ajánlották. Szerintem fogok is venni. Ebay-ről valamivel olcsóbb, de az itthoni forgalmazó elég korrekt. Egy barátom valami minimális kifogással visszament, hogy megkérdezze, lehet-e valamit kütyüzni vele, a forgalmazó azonnal adott egy újat a régi helyett, pedig nem is kérte a cserét.
 
Akkor lassan veszel egy fényképezőgépet is.   Mondjuk ez odab@sz: "a forgalmazó azonnal adott egy újat a régi helyett".   

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt vette.
Ezek tudhatják vajon az E-TTL-II-t is?

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12684
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7380
Tartózkodási hely: Szentendre

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Köszi az infot! Fontos szempont ez is. 
Itt vette.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem rengetegen ezt ajánlották. Szerintem fogok is venni. Ebay-ről valamivel olcsóbb, de az itthoni forgalmazó elég korrekt. Egy barátom valami minimális kifogással visszament, hogy megkérdezze, lehet-e valamit kütyüzni vele, a forgalmazó azonnal adott egy újat a régi helyett, pedig nem is kérte a cserét.
Köszi az infot! Fontos szempont ez is. 

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”