Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nagyon összefoglalva (a guruk ne lőjenek le) azt mondanám, hogy szabadban, nappali világosság mellett, vagy zárt helyen jó fénnyel az AV módot használd. Belső helyiségben, nem túl jó fények mellett a TV módot használd vakuval. Éjszakai felvételnél ahol tárgyat fotózol állványról szintén az AV módot használd.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most próbálgattam az Av módot és elkeserítően béna képeket csináltam. Komolyan mondom még mindig az automata a legszebb. De az, hogy béna vagyok csak egy dolog, a nagyobb baj az, hogy a kijelzőn, piciben minden jónak tűnik, aztán amikor áttöltöm a gépre látom, hogy nem jó. Ráadásul ahogy állítgattam az értékeket volt egy beállítás, ami kb. jónak mondható a PC-n is, de az a baj, hogy nem tudom mi a francot mire állítottam. Így nem fogok belőle tanulni semmit

Az AV módban két problémád lehet (két főbb problémád). Az egyik, hogy kicsi a mélységélességed a másik, hogy homályos a kép (bemozdul). Az első esetben tudod állítani a mélységélességet, a második esetben pedig állványra kell tenni a gépet. Már ha tárgyat fotózol. 1/60-adnál hosszabb zárral nem tudsz élőlényt fotózni. Ha tehát ennél nagyobb értéket kapsz akkor ne AV-vel hanem TV-vel fotózzál. Ebben az esetben a záridőt használod, állítsd 1/60-nál rövidebre. Itt két bajod lehet, hogy kicsi lesz a mélységélesség vagy sötét lesz a kép. Mindkét esetben a megvilágítás növelése (pl. vaku, lámpa) a megoldás.
 
Volt egy k*rva jó könyvem pont Canonhoz. Az EOS300-hoz adták ajándékba, de már odaadtam valakinek. A helyedben bemennék egy könyvesboltba és biztos találsz kezdőknek való tankönyvet. Mivel a fényképezőgépek azonos elven működnek és azonos félautomat és automata módokat használnak ezért nem kell készülékspecifikus könyvet venni. Persze biztos vannak funkciók amelyek elérése gépenként eltér (más gombot kell megnyomni) ezt pedig a készülék manuáljából totózhatod ki.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Fotózni nem egyszerű dolog. De ha már olyan géped van ami tud félautomata módokat akkor ne használd az automatikát mert azok kényükre kedvükre össze-vissza állítanak mindent.Vannak tankönyvek amelyek nagyon jól elmagyarázzák a fotózás alapjait, érdemes beszerezni egyet.
 
Az értékeket én még hasraütve írom be, aztán az eredményt látva változtatom a helyesenk vélt irányba. Nem vagyok profi fotós, hogy szemügyre véve a tárgyat egyből vágjam a helyes értékeket.

Vannak tankönyvek amelyek nagyon jól elmagyarázzák a fotózás alapjait, érdemes beszerezni egyet.
 
Ismersz valami olyasmit, amit a Canonhoz is tudnék használni?
 
Az értékeket én még hasraütve írom be, aztán az eredményt látva változtatom a helyesenk vélt irányba.
 
Most próbálgattam az Av módot és elkeserítően béna képeket csináltam. Komolyan mondom még mindig az automata a legszebb. De az, hogy béna vagyok csak egy dolog, a nagyobb baj az, hogy a kijelzőn, piciben minden jónak tűnik, aztán amikor áttöltöm a gépre látom, hogy nem jó.
Ráadásul ahogy állítgattam az értékeket volt egy beállítás, ami kb. jónak mondható a PC-n is, de az a baj, hogy nem tudom mi a francot mire állítottam. Így nem fogok belőle tanulni semmit

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Köszi Simon, ez már ad némi támpontot.Viszont valamit még nem értek. Ezeket az értékeket hasraütésszerűen állítgattad vagy a kijelzőn pontosan látszik minden? Nekem annyira kínainak tűnik ez az egész, mintha éppen Linuxról lenne szó a PC esetén.
 
Tulajdonképpen az a bajom, hogy én még nem használtam az M, Av, Tv és P üzemmódok közül egyiket sem, viszont a Night Shot üzemmódban az LCD kijelzőn nagyjából jónak látszott a kép. Bár ott is sötét volt eg ypicit, de egyáltalán nem tűnt szemcsésnek. A vakut meg azért használtam, mert a gép elé állítottam az asszonyt, hogy egy szép holdfényes éjszakán őt is megörökítsem. Egyáltalán lehet jó képet készíteni sötétben emberekről és a Holdról is egyszerre?

Én általában a P módot használom (ami kb ugyanaz mint az auto de több dolgot tudsz álíltani rajta).
 
Na most Tv-nél záridőt tudsz állítani, ami annyit jelent hogy mennyi ideig legyen nyitva a rekesz, tehét mennyi fényt kapjon az érzékelő: ez fényes nappal kb 1/1000 vagy ilyesmi szokott lenni, szobában persze 1/250 stb...
viszont 1/100 alatt kb már nem lehet megtartani úgy a fényképezőt, hogy ne mozdulna be.
 
Av-nél a rekeszt tudod állítani, hogy mennyire legyen nyitva. Ezt 2.8-8ig állíthatod nagyjából. F8 a legsötétebb egyébként, tehát legzártabb és F2.8 a legnyitottabb..
 
M módnál pedig mindkét értéket Te választod meg...Itt viszont nem árt megjegyezni, hogy ugyanolyan képet többféleképpen is lehet csinálni. Tehát adott x nyílás és y záridő. De ha a nyílást kétszer akkorára veszed, akkor elég kb fele annyi záridő.
 
Viszont a mélységéllesség változik ilyenkor. Bár most meg nem tudom mondani, hogy mikor lesz nagy mélységed és mikor kicsi (rekesztől függ).
 
Egyébként én nem nagyon használom a night shot-ot meg az ilyen üzemmódokat.
 
Igen és egyébként lehet ilyen képeket készíteni, amit írtál...csak nem biztos hogy ezzel a géppel is meglehet normálisan, de szerintem megéri próbálkozni.
 
Ilyen képnél viszont mindenképp neked kell beállítani a dolgokat, ugyanis lehet hogy a fényképezőgép a lányra fókuszál és akkor a záridő se lesz hosszú, neked valami olyasmi kell hogy vaku és aztán hosszú záridő, csak addig nem szabad elmozdulnia az asszonyodnak
 
Remélem nem írtam rosszul a dolgokat, és segítettem vmit..
Ja igen és érdemes 2mp-es vagy 10-es kioldót használni, ha
állványról fényképezel.
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszi Simon, ez már ad némi támpontot.Viszont valamit még nem értek. Ezeket az értékeket hasraütésszerűen állítgattad vagy a kijelzőn pontosan látszik minden? Nekem annyira kínainak tűnik ez az egész, mintha éppen Linuxról lenne szó a PC esetén.
 
Tulajdonképpen az a bajom, hogy én még nem használtam az M, Av, Tv és P üzemmódok közül egyiket sem, viszont a Night Shot üzemmódban az LCD kijelzőn nagyjából jónak látszott a kép. Bár ott is sötét volt eg ypicit, de egyáltalán nem tűnt szemcsésnek. A vakut meg azért használtam, mert a gép elé állítottam az asszonyt, hogy egy szép holdfényes éjszakán őt is megörökítsem. Egyáltalán lehet jó képet készíteni sötétben emberekről és a Holdról is egyszerre?

Fotózni nem egyszerű dolog. De ha már olyan géped van ami tud félautomata módokat akkor ne használd az automatikát mert azok kényükre kedvükre össze-vissza állítanak mindent.
Vannak tankönyvek amelyek nagyon jól elmagyarázzák a fotózás alapjait, érdemes beszerezni egyet.
 
Az értékeket én még hasraütve írom be, aztán az eredményt látva változtatom a helyesenk vélt irányba. Nem vagyok profi fotós, hogy szemügyre véve a tárgyat egyből vágjam a helyes értékeket.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A vakut meg azért használtam, mert a gép elé állítottam az asszonyt, hogy egy szép holdfényes éjszakán őt is megörökítsem. Egyáltalán lehet jó képet készíteni sötétben emberekről és a Holdról is egyszerre?
Szerintem csináld meg a képeket külön külön az asszonyról, meg a Holdról, aztán Photoshop-al tedd egyképre...

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Köszi Simon, ez már ad némi támpontot.
Viszont valamit még nem értek. Ezeket az értékeket hasraütésszerűen állítgattad vagy a kijelzőn pontosan látszik minden? Nekem annyira kínainak tűnik ez az egész, mintha éppen Linuxról lenne szó a PC esetén.
 
Tulajdonképpen az a bajom, hogy én még nem használtam az M, Av, Tv és P üzemmódok közül egyiket sem, viszont a Night Shot üzemmódban az LCD kijelzőn nagyjából jónak látszott a kép. Bár ott is sötét volt eg ypicit, de egyáltalán nem tűnt szemcsésnek. A vakut meg azért használtam, mert a gép elé állítottam az asszonyt, hogy egy szép holdfényes éjszakán őt is megörökítsem. Egyáltalán lehet jó képet készíteni sötétben emberekről és a Holdról is egyszerre?

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valahogy így, bár itt a fehéregyensúly nem túl jó. Ez k/5-ös rekesszel, és 3.2mp-es expóval készült AV módban, iso 400-al.


Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A profiktól kérnék egy kis segítséget. 
Vettem egy állványt, amire rá tudom rögzíteni a fényképezőgépemet és így már sötétben is remek képeket készíthetnék. Elvileg, mert a gyakorlatban béna vagyok. Kitaláltam, mivel most olyan szép telihold van, így lefényképezem amint a hold átvilágít a környező fák lombajain. Szabad szemmel nagyon szép látványt nyújt, megérné megörökíteni. Nem lett jó. A képek nagyon sötétek lettek és borzasztóan szemcsések. Egyszerűen élvezhetetlenek. Pedig vakuval és vaku nélkül és próbálkoztam.
 
Canon Powershot A75-ös gépem van amit ma a night shot üzemmódban használtam.
 
Gondolom ez a gép már eléggé okos ahhoz, hogy egy szép teliholdas képet lehessen vele készíteni.
 
Tud-e valaki valamilyen tippet adni, hogy mit állítgassak a gépen, hogy elfogadható minőségű képeket készítsek este is?
Vagy az egészet felejtsem el, mert ezzel a Canonnal nem lehet sőtétben szép képeket csinálni?

Vakuzni teljesen értelmetlen, a Holdat úgysem tudja megvilágítani.
 
A magas képzaj a magas iso szám miatt lehet amit a night shot üzemmód állíthat magasra. Én a helyedben az iso-t nem venném 200-nál magasabbra és AV-re állítanám a gépet. Beállítod a mélységélességet aztán majd a gép kiszámolja hozzá a záridőt ami akár 20-30 mp is lehet. Időzítve fotózzál mert az exponáló gomb lenyomása is megremegteti a gépet az állványon és homályos lesz a kép.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


A profiktól kérnék egy kis segítséget.
 
Vettem egy állványt, amire rá tudom rögzíteni a fényképezőgépemet és így már sötétben is remek képeket készíthetnék. Elvileg, mert a gyakorlatban béna vagyok. Kitaláltam, mivel most olyan szép telihold van, így lefényképezem amint a hold átvilágít a környező fák lombajain. Szabad szemmel nagyon szép látványt nyújt, megérné megörökíteni. Nem lett jó. A képek nagyon sötétek lettek és borzasztóan szemcsések. Egyszerűen élvezhetetlenek. Pedig vakuval és vaku nélkül és próbálkoztam.
 
Canon Powershot A75-ös gépem van amit ma a night shot üzemmódban használtam.
 
Gondolom ez a gép már eléggé okos ahhoz, hogy egy szép teliholdas képet lehessen vele készíteni.
 
Tud-e valaki valamilyen tippet adni, hogy mit állítgassak a gépen, hogy elfogadható minőségű képeket készítsek este is?
Vagy az egészet felejtsem el, mert ezzel a Canonnal nem lehet sőtétben szép képeket csinálni?

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


1/8 szokott menni...

 
Ido˝zített expóval? Nekem már maga a gombnyomás beremegteti a gépet. Mondjuk én nagyon-nagyon amato˝r vagyok.

kicsit ellentmond a dolog látszatra, de minnél nehezebb a gép, annál jobban meg lehet tartani és nehezebb berázni.
állványról nem lenne nagy kunszt

ez csak annak mond ellent aki még nem fogott sportpisztolyt, vagy sportpuskát a kezébe! Annó az én Hammerli 0,22 es sportpisztolyom 2.8 kg ra volt súlyozva, pont azért, hogy a kis rezzenéseket a súly tehetetlensége miatt teljessen ki lehessen küszöbölni! amúgy a sportpuskásoknál van olyan (Pl. az orosz versenyzők nagy szeretettel alkalmazzák) hogy a komplett fegyver minden kiegészítőjével együtt 8-12 kiló! azon például nem nagyon jelenik meg a sütési rezdülés sem!
 
A fényképezőgépekről. A canon eos3 masom boosterral, filmel minden kütyüvel együt (objektív) volt már hogy súrolta a 6 kilót. ( nagy tele volt rajta) de az obi nélküli önsúlya is boosterral 2,5 kiló körül van. nem is szokott ugrabugrálni a kézben viszont míg átcipeltem srilankán..... beszartam a többiek meg a röhögéstől, hogy mi a vészkes francnak cipelem azt a dög nehéz gépet. De a végeredmény, amit én diára fotóztam végül is meg győzte őket!!!!!
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Használja így valaki a gépét?
Szerintem épeszű ember nem használ egyszer használatos elemeket folyamatosan, túl drága lenne.
Olyan persze már előfordult, hogy lemerült az aksi és a tartalék szet sem volt feltöltve, ezért átmenetileg elemekkel dolgoztam. De csak annyi változást vettem észre, hogy a fiam nyavajgott, mert nem ment a távirányítós autója.

Avatar
Faby
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2003.08.22., pén. 21:01
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Faby »


Ki milyen elemeket használ a gépéhez? Én aksikat.Az a kérdésem, hogy érdemes-e néha nem tölthető elemeket használni?
Érezhető lesz vmi változás?
Elég drága egy tartós elem és sokáig gondolom nem bírja a fényképezőgépben.
 
Használja így valaki a gépét?

Én mivel gyárilag adtak hozzá Li-ion aksit töltővel azt használom, meg amúgyis, a spec akksiforma miatt nem is igen tudnék mást használni.
Gondolkodtam egy kis barkácsoláson, hogy 6 db tölthető akksit összehozok egybe és a gép külső DC bemenetére rádugom (elméletileg működött volna a dolog), de aztán amennyiért egy normális töltőt + 6 db akksit vehettem volna annyiból vettem egy másik, igaz nem gyári akksit. Azt pedig a gyári töltő 1,5 óra alatt feltölti, ennyi idő alatt általában nem merül le a gépbenlévő.

TV: LG 32LE2R (muszáj volt cserélni, és összejött a lapos), DVD1: Yamaha DVD-S530 , DVD2: Yamada DVD 6500x Divx-es Erősítő: Yamaha RXV430 , Hangfalak: Yamaha szatelit rendszer + Yamaha mélynyomó , Kábelek: HAMA scart és digit koax, hangfalkábel: semmi extra, sodrott réz érpár, Video: Panasonic NV-FJ 612
 
Számítógép: Athlon XP 2500+, 1GB RAM
Notebook:Lenovo Thinkpad 3000 N100
 
----------------------------------------------------------------------
A barátok azok, akik jól ismernek téged, és mégis szeretnek!

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ki milyen elemeket használ a gépéhez? Én aksikat.Az a kérdésem, hogy érdemes-e néha nem tölthető elemeket használni?
Érezhető lesz vmi változás?
Elég drága egy tartós elem és sokáig gondolom nem bírja a fényképezőgépben.
 
Használja így valaki a gépét?

Én gyári aksit használok (talán elemet nem is lehet). Az elem annyival jobb, hogy tovább bírja. Viszont jóval drágább.

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: mszaby »


Ki milyen elemeket használ a gépéhez? Én aksikat.
Az a kérdésem, hogy érdemes-e néha nem tölthető elemeket használni?
Érezhető lesz vmi változás?
Elég drága egy tartós elem és sokáig gondolom nem bírja a fényképezőgépben.
 
Használja így valaki a gépét?
Elkúrtuk

Avatar
hav
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2005.05.05., csüt. 09:28
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: hav »


Sziasztok!
 
 
Kövezzetek meg, de nem olvastam végig mind a 74 oldalt! Annyi lenne a kérdésem, hogy lehet digi gépeken firmware-t frissíteni? Konkrétan egy Hp Photosmart 735 típusú gépen kellene, mert nem tudja kezelni az új Hp nyomtatómat és arra gondoltam, hogy talán frissítéssel menne...
 
Segítségeteket előre köszi és bocs mégegyszer a lustaságomért!
TV: Sony 40v3000, videó: JVC xy, Erősítő: H/K 132, játékosok: Pioneer DV2850-s, Yamada DVX-6600(newage V15), Front: HECO VITAS 600, surrond: HECO VITAS 300, Center: HECO VITAS CENTER 2, mély: Yamaha YST-SW225, Kábel: DVD komponens kábel: Profigold Vision PGV332, DVD hangkábel: Bandridge AL481 koax, Hangfalkábelek: M'N'C Maniac Sound System

Avatar
Faby
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2003.08.22., pén. 21:01
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Faby »


Fotósok egy kis segítség kellene. 
Canon PowerShot A75 készüléket hogyan lehet úgy beállítani, hogy ablaküvegen kerszetül a tájra fókuszáljon ne az üvegre? Csináltam egy pár képet és legnagyobb sajnálatomra a táj tök homály lett, de az tisztán látszik, hogy az üveget mikor takarították utoljára.

Ugyan az adott gépet nem ismerem, de próbáld meg (ha van) tájkép témával fotózni, ilyenkor elvileg kb 50 cm-től a végtelenig kell, hogy éles képet kapjál.
 
Tulképpen az automatika ilyenkor elvégzi azokat a beállításokat (blende, záridő megfelelő kombinációja), amiket itt a többiek korábban nagyon pontosan leírtak.
 
Esetleg az autofókuszt (ha kapcsolható, az enyémen igen, Nikon Coolpix 5400) próbáld meg külön kapcsolni, általában kis virág (makro, nagyon közeli tárgyak) és hegy (tájkép) szimbólumokkal szokták jelölni. Természetesen a hegy szimbólumra van neked szükséged.
 
Nem tartozik szorosan a tárgyhoz, de azért leírom: egyszer nekem pont a fordítottja kellett. Távcsővel építettem össze (csak ideiglenesen) a gépet, és az istennek sem akart éles képet csinálni. Megoldás: Makro mód, így a lencsére fókuszált a gép és már éles képet kaptam. Mindez persze komolytalan játszadozás volt csupán...

TV: LG 32LE2R (muszáj volt cserélni, és összejött a lapos), DVD1: Yamaha DVD-S530 , DVD2: Yamada DVD 6500x Divx-es Erősítő: Yamaha RXV430 , Hangfalak: Yamaha szatelit rendszer + Yamaha mélynyomó , Kábelek: HAMA scart és digit koax, hangfalkábel: semmi extra, sodrott réz érpár, Video: Panasonic NV-FJ 612
 
Számítógép: Athlon XP 2500+, 1GB RAM
Notebook:Lenovo Thinkpad 3000 N100
 
----------------------------------------------------------------------
A barátok azok, akik jól ismernek téged, és mégis szeretnek!

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: GTomi »


1/8 szokott menni...

 
Ido˝zített expóval? Nekem már maga a gombnyomás beremegteti a gépet. Mondjuk én nagyon-nagyon amato˝r vagyok.

kicsit ellentmond a dolog látszatra, de minnél nehezebb a gép, annál jobban meg lehet tartani és nehezebb berázni.
állványról nem lenne nagy kunszt
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


1/8 szokott menni...

 
Időzített expóval? Nekem már maga a gombnyomás beremegteti a gépet. Mondjuk én nagyon-nagyon amatőr vagyok.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: GTomi »


1/40 miatt a kép nem lesz homályosabb, mert hiszen az élességállítástól függ, hogy vmi homályos lesz-e vagy sem.esetleg arra gondoltál, hogy berázod,(ill. bemozdul a gyereked)  gépet 1/40nél?
Persze, arra gondoltam, hogy a tárgy bemozdul. Ha kézbo˝l fotózol akkor viszont a kezed miatt minden bemozdul tehát "homályos" lesz a kép. Ha sportlövo˝ vagy talán az 1/40-edet ki tudod fotózni kézbo˝l élesen, nekem max az 1/80-ad megy.

Az a sok pia !!!!!
 
1/8 szokott menni...
 
sajnos a digitális gépek élessége amúgy sem vmi pontos, még a profi gépeknél sem.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nincs valahol valami jó magyar nyelvű doksi erről az interneten, amiben vannak példák is?
Nézz körül itt.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


1/40 miatt a kép nem lesz homályosabb, mert hiszen az élességállítástól függ, hogy vmi homályos lesz-e vagy sem.esetleg arra gondoltál, hogy berázod,(ill. bemozdul a gyereked) gépet 1/40nél?
Persze, arra gondoltam, hogy a tárgy bemozdul. Ha kézből fotózol akkor viszont a kezed miatt minden bemozdul tehát "homályos" lesz a kép. Ha sportlövő vagy talán az 1/40-edet ki tudod fotózni kézből élesen, nekem max az 1/80-ad megy.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nincs valahol valami jó magyar nyelvű doksi erről az interneten, amiben vannak példák is? Pédlául az, hogy ha ezt csinálom, akkor ilyen rossz lett a kép, de ha csak ezt módosítom, akkor már sokkal jobb, stb, stb.Az se lenne kutya, ha pont a Canon A75-öst ismertetnék benne.

Enrico próbáld meg ezen az oldalon a kipróbáltuk fül a leglényegesebb számodra, de olvasd végig az egészet.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: GTomi »


beállításhoz a többit kiszámolja. Etto˝l azonban még figyelni kell. Ha Av-vel fotózom itthon és beállított blende melett csak 1/40-ed zárido˝t ad akkor a gyerekem homályos lesz. Vagy növelni kell a fényt (plusz lámpák felkapcsolása ha lehetséges) addig amíg meg nem kapjuk a min. 1/80-ad zárido˝t vagy esetleg az ISO értéket lehet növelni. Az ISO érték növelésével adott fényviszonyok és beállítások mellett világosabb képet készíthetünk, sajnos ennek ára is van, a képek zajosabbak lesznek.
 
1/40 miatt a kép nem lesz homályosabb, mert hiszen az élességállítástól függ, hogy vmi homályos lesz-e vagy sem.esetleg arra gondoltál, hogy berázod,(ill. bemozdul a gyereked) gépet 1/40nél?
 
az iso (fôleg a mostani digiknél) a 400 ig a optimális, ennél feljebb max. 800ig szabad menni
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Nagyon köszi mindkettőtöknek, de nekem ez annyira kínai, hogy eltart egy ideig amíg megemésztem őket. Ráadásul pont lemerült az akkum is, így csak holnap fogok tudni játszadozni vele.
 
Biztosan lesz még kérdésem is...
 
Nincs valahol valami jó magyar nyelvű doksi erről az interneten, amiben vannak példák is? Pédlául az, hogy ha ezt csinálom, akkor ilyen rossz lett a kép, de ha csak ezt módosítom, akkor már sokkal jobb, stb, stb.
Az se lenne kutya, ha pont a Canon A75-öst ismertetnék benne.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”