Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

fapaci írta:
2021.02.28., vas. 23:26
Deadpool írta:
2021.02.04., csüt. 00:24
Valami régi kacatra gondoltam jó érzékelővel.
Ez így nem jön össze. Jó érzékelők csak néhány éve érhetők el. A 10-15 évvel ezelőtti verziók minősége mai szemmel nevetséges.
Hát, ez tutira így is van. Látva, mit tud pl egy jobb mobiltelefon, de hogy a kép átlátható legyen:
Első gépem egy d3000 volt kit objektívvel. Ez arra volt jó, hogy lássam, hogyan is működnek ezek.
Utána vettem itt egy d5100-at. Ehhez már jött egy fényerős zoom. Nikkor af-s 17-55 f2.8, meg kipróbáltam rajta több mindent. Egy idő után marhára zavart, hogy sok dolog a pötyögős menüben van. Sokáig nem is használtam.
Mivel nem használtam, a baráti körben odaadtam tartós használatra, egy fotós növendéknek.
Jöttek a jobbnál jobb próbálkozások és megjött az én kedvem is. Hogy ne költsek nagyon pénzt, vettem magamnak egy d300 vázat. Közben jött két fix manuális objektív. És egy barátom hatására (EOS 5D mk2-t használ) rámentem a fullframe-re. Nekem ez a d300-tól már jelentős tudásbeli fölényt jelentett, és még megfizethető is volt. Így jött a D700.
(Holnap pedig érkezik egy Nikkor AF-D 80-200 2.8 mk2)

Ehhez mérten nem tudom mit ajánlanál, amit használni is jó és natív tudásban is sokkal jobb.
Lehet csak én nem látom még át jól, de a d700 azért nem olyan rossz gép. Amire nekem kell, elég a 12 megapixel is. Tudom, ha ezt vágom, hamar elfogy a pixel, de ez is csak egy új érv, hogy jobban figyeljek. A használata szuper.
Egy barátomnak d5600 van. Azzal fizikailag és natív képességekben összehasonlítva sem nevezném gyengének.
https://cameradecision.com/compare/Niko ... Nikon-D700

Videózni nem akarok. Nem zavar, ha valamennyire érteni kell a használatához és nem az automata dolgozik.
Ezek alapján szívesen fogadom a kiterjedtebb véleményed! :smile53:
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Deadpool írta:
2021.02.04., csüt. 00:24
Valami régi kacatra gondoltam jó érzékelővel.
Ez így nem jön össze. Jó érzékelők csak néhány éve érhetők el. A 10-15 évvel ezelőtti verziók minősége mai szemmel nevetséges.

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Halló!

Volna egy egész jó fotós szettem, de mivel nem használtam, odaadtam egy barátom családtagjának tartós használatra, hogy legyen haszna.

Most arra gondoltam, hogy vennék egy régebbi fullframe gépet a Nikkor SC Auto 50mm 1.4-emhez.
Valami régi kacatra gondoltam jó érzékelővel. Nem tudom van-e értelme. Pusztán a feeling miatt. Tudom, hogy egy új APS-C-s gép veri őket, de itt most azon lenne a lényeg, hogy egy régi, megkopott, de szerethető vázat tegyek hozzá.

Van ötletetek?

Lehet teszek egy régi fényerős 100+os fixet is a kosárba.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2020.07.07., kedd 08:50
... a fotósként való megítéléséről volt itt szó. Audio témájú recenzióit sehol nem emlegetik, mert azok teljesen feledhetőek (szerintem), és messze nem is vernek fel semmilyen port.
akkor egyrészt jó.

másrészt, ha valaki egyik területen vitathatókat ? hülyeségeket ? egyszerüen tényekkel ellentéteseket ? ír, az nem az egész hitelességét kérdöjelezi meg ? de legalábbis erösen fokozza az óvatosságot bármi kapcsán, ami Töle származik - nem müvészi kérdésben (müvészihez én nem tudok szólni, illetve generálisan is nehéz téma) hanem "tényállítási" dologban

pl. "SR80e have nothing but smooth and natural sound ...Nothing is emphasized" de nem láttam csak olyan méréseket róluk, amik a "smooth" vagy "Nothing is emphasized" kijelentésnek nem felelnek meg ...en gitarzenen szeretem a "Grado hangot"

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2020.07.07., kedd 08:01
Csupán azért idéztem, mert Ken Rockwell neve felmerült, de úgy tűnt (és elnézést, ha tévedtem), hogy a közismert és megosztó fotográfusi és fotós szakírói munkássága mellett a fórum köztudatában mintha nem lenne benne, hogy bizony szeretett hobbink terén is kiterjedt (és sokszor hasonlóan megosztó) recenzensi munkássággal is bír! A weboldalán manapság mintha picit megbújna ez a szekció.
https://kenrockwell.com/audio/index.htm
Hát hogy lehetne kritizálni valakit ilyen gondolatokért? :D

"As expected, the analog audio output of the iPad Pro is extraordinarily good.
Apple has more smart people and more resources than any other audio company on the planet, so as we see when it comes to audio engineering, the iPhone easily outdoes many so-called "audiophile" products.
For enjoying music, you will probably get poorer performance if you waste your time and money with outboard DACs or headphone amplifiers; the iPhone already has the best there is.
Why do commercial audio magazines tout external DACs and amplifiers? Because that what their advertisers are trying to sell!
"
https://www.kenrockwell.com/apple/ipad- ... uality.htm
Nyilván “megbújik” ez a szekció, mert nem erről lett híres. Miközben nem találsz audiofil fórumot, ahol megemlítenék, addig nem találsz olyan fotós fórumot, ahol állandóan ne bukkanna fel a neve? Miért? Hát mert volt bátorsága, és kurvának nevezte (whore) a képeiket pénzért áruló művészeket (akiket azért a skálája második legmagasabb fokára helyezett), még a mamáját (a “snapshot shooter” kategória képviselőjét is) a “profi” esküvő-fotósok fölé helyezte, a lekles amatőrök nála dobogós helyen vannak, és hát az általa “equipment measurbator”-ként azonosított, szerinte legalja-kategóriának is milyen frappáns nevet talált. (egyébként az “armchair photographers” megnevezés is tőle ered, emlékeim szerint). Naná, hogy rengeteg ellenséget szerzett ezzel. De a gondolatmenetei világosak, egyszerűek, és nehéz velük nem egyetérteni. Pont ez az, ami a fotós társadalom nagyobbik részét felbőszíti. Miközben még azt a pofátlanságot is elköveti, hogy látványosan tudatos és piszok jó fotós. A művészetével lehet azonosulni vagy nem, ez ízlés kérdése (akárcsak mondjuk a Mapplethorpe-éval :D ), de a “nekem nem tetszik, mert túlszaturált és unalmas”-on túl kevesen jutottak a kritikáikkal (már ami a lényeget illeti).

Szóval: a fotósként való megítéléséről volt itt szó. Audio témájú recenzióit sehol nem emlegetik, mert azok teljesen feledhetőek (szerintem), és messze nem is vernek fel semmilyen port.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: denesdr »

juliush írta:
2020.07.07., kedd 08:01
For enjoying music, you will probably get poorer performance if you waste your time and money with outboard DACs or headphone amplifiers; the iPhone already has the best there is.
Ohh, én kérek elnézést! :D

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: juliush »

Csupán azért idéztem, mert Ken Rockwell neve felmerült, de úgy tűnt (és elnézést, ha tévedtem), hogy a közismert és megosztó fotográfusi és fotós szakírói munkássága mellett a fórum köztudatában mintha nem lenne benne, hogy bizony szeretett hobbink terén is kiterjedt (és sokszor hasonlóan megosztó) recenzensi munkássággal is bír! A weboldalán manapság mintha picit megbújna ez a szekció.
https://kenrockwell.com/audio/index.htm
Hát hogy lehetne kritizálni valakit ilyen gondolatokért? :D

"As expected, the analog audio output of the iPad Pro is extraordinarily good.
Apple has more smart people and more resources than any other audio company on the planet, so as we see when it comes to audio engineering, the iPhone easily outdoes many so-called "audiophile" products.
For enjoying music, you will probably get poorer performance if you waste your time and money with outboard DACs or headphone amplifiers; the iPhone already has the best there is.
Why do commercial audio magazines tout external DACs and amplifiers? Because that what their advertisers are trying to sell!
"
https://www.kenrockwell.com/apple/ipad- ... uality.htm
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Ez a földeléses dolog, meg hogy csak optikai összekötést alkalmazzunk külső DAC esetén ez mennyire állja meg a helyét manapság?

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: juliush »

Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Aszpirin írta:
2020.07.06., hétf. 21:51
huszti-zsolt írta:
2020.07.06., hétf. 21:24
OFF

A Ken Rockwellel csak az a gond, hogy qrvára tud fotózni. S bár nem egészen értem az 'ambivalens' (kétértelmű) jelző használatát, de persze azt értem, hogy miért b@xa néhány ember ormányát. Mert rohadt jó fotós... úgy mellesleg. És mert a sorok között igencsak cikizi a technokrácia felkent papjait. De fotós tudását, látásmódját nehéz kritizálni... bár ahol izlés van, ott vita is persze. (És ezzel semmilyen párhuzamot nem kívánok senkivel vonni, pusztán tényleg és csak Ken Rockwell ügyben kívántam megszólalni!!! Elnézést az OFFért és a fotózásban nem érdekeltek figyelemeltereléséért.)

ON
Ruin-28-Jul-96-1200.jpg
Ken Rockwell, San Diego, 1996
Ken Rockwell fotóit a túlszaturáltság miatt szokták cikizni. Magyarországon egyenesen divat (volt) fikázni. A kompozíciói ugyanakkor mindig nagyon tudatosak, mondhatni iskolapéldák. Sokan emiatt is cikizik, mondván: unalmas. Az biztos, hogy egyrészt tud fotózni, sokkal jobban, mint az őt cikizők nagy többsége, másrészt pedig tud és akar írni is róla, nem ritkán kéretlen és erős (ön)iróniával.
Az örök kedvencem a “tollából” a Seven Levels of Photographers :smile29: és ha netán valaki felfedezni vél némi átfedést a hifisek “szintjeivel”, akkor semmi különös, csak még működik a megfigyelőkéje ;peace; (“equipment measurbator” - mekkora szöveg bakker :D :D :D )

Nem mellesleg a készülék-elemzéseit és a technikai magyarázatait pl. a felbontásról (ld pl. The Megapixel Myth titokban az őt utálók hada is mind olvasta (egy adott időben, még a youtube-influenszerek virágkora előtt, nagyjából mindenki, aki valamennyit is konyított a fotózáshoz, tudta, ki Ken Rockwell... ez azért talán nem véletlen, ugye?). Teljesen méltatlan őt Gedeonnal egy lapon emlegetni.

OFF off
Nics mit hozzáfűznöm, 100%-ig :smile32:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

huszti-zsolt írta:
2020.07.06., hétf. 21:24
OFF

A Ken Rockwellel csak az a gond, hogy qrvára tud fotózni. S bár nem egészen értem az 'ambivalens' (kétértelmű) jelző használatát, de persze azt értem, hogy miért b@xa néhány ember ormányát. Mert rohadt jó fotós... úgy mellesleg. És mert a sorok között igencsak cikizi a technokrácia felkent papjait. De fotós tudását, látásmódját nehéz kritizálni... bár ahol izlés van, ott vita is persze. (És ezzel semmilyen párhuzamot nem kívánok senkivel vonni, pusztán tényleg és csak Ken Rockwell ügyben kívántam megszólalni!!! Elnézést az OFFért és a fotózásban nem érdekeltek figyelemeltereléséért.)

ON
Ruin-28-Jul-96-1200.jpg
Ken Rockwell, San Diego, 1996
Ken Rockwell fotóit a túlszaturáltság miatt szokták cikizni. Magyarországon egyenesen divat (volt) fikázni. A kompozíciói ugyanakkor mindig nagyon tudatosak, mondhatni iskolapéldák. Sokan emiatt is cikizik, mondván: unalmas. Az biztos, hogy egyrészt tud fotózni, sokkal jobban, mint az őt cikizők nagy többsége, másrészt pedig tud és akar írni is róla, nem ritkán kéretlen és erős (ön)iróniával.
Az örök kedvencem a “tollából” a Seven Levels of Photographers :smile29: és ha netán valaki felfedezni vél némi átfedést a hifisek “szintjeivel”, akkor semmi különös, csak még működik a megfigyelőkéje ;peace; (“equipment measurbator” - mekkora szöveg bakker :D :D :D )

Nem mellesleg a készülék-elemzéseit és a technikai magyarázatait pl. a felbontásról (ld pl. The Megapixel Myth titokban az őt utálók hada is mind olvasta (egy adott időben, még a youtube-influenszerek virágkora előtt, nagyjából mindenki, aki valamennyit is konyított a fotózáshoz, tudta, ki Ken Rockwell... ez azért talán nem véletlen, ugye?). Teljesen méltatlan őt Gedeonnal egy lapon emlegetni.

OFF off
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

lehoako írta:
2020.07.04., szomb. 10:16
cannonball írta:
2020.06.30., kedd 13:13
robi20064 írta:
2020.06.29., hétf. 17:02


/OFF

WTF is Gedeon? :D
https://www.youtube.com/watch?v=0py1GDIx9q4
Hűűűű, ez a gyerek szvsz egy süket balfax, rámentem a videoira, hátha van benne legalább valami olyasvalami, mint a szintén ambivalens Ken Rockwell anyagaiban fotóshardver terén. Nyilván reklám, de attól még nem kéne baromságokat beszélni. Szerencsétlen, tudatlan senki. Kamera- és mikrofonképtelen. Kb. említésre se méltó tényként kezeli, hogy a dugóknak/kábeleknek "hatása" van a hangra. Ha tudná szerencsétlen süket, hogy nem hatásuk van, hanem attól szól a rendszer így vagy úgy... Abszolút ellenjavallt. Felelőtlen hazug disznó.


youtu.be/mScsKV1ktTw


7:35-8:05-ig bőven elég.
OFF

A Ken Rockwellel csak az a gond, hogy qrvára tud fotózni. S bár nem egészen értem az 'ambivalens' (kétértelmű) jelző használatát, de persze azt értem, hogy miért b@xa néhány ember ormányát. Mert rohadt jó fotós... úgy mellesleg. És mert a sorok között igencsak cikizi a technokrácia felkent papjait. De fotós tudását, látásmódját nehéz kritizálni... bár ahol izlés van, ott vita is persze. (És ezzel semmilyen párhuzamot nem kívánok senkivel vonni, pusztán tényleg és csak Ken Rockwell ügyben kívántam megszólalni!!! Elnézést az OFFért és a fotózásban nem érdekeltek figyelemeltereléséért.)

ON
Ruin-28-Jul-96-1200.jpg
Ruin-28-Jul-96-1200.jpg (277.34 KiB) Megtekintve 3853 alkalommal
Ken Rockwell, San Diego, 1996

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Amíg eldől, ki bot és ki nem, addig egy a telekről, a Canon 50es 1.4es USM-mel. Borzasztó a képe, de most a téma varázsolt el. Csak áttettem fekete-fehérbe, nem volt más utómunka, csak pici crop.

https://en.rose.it/rambling-roses/bobbie-james

Ő az, csak borzasztóak a képei... Futó, és igen, kb 9 méter magas és 9 méter széles. :D
bobbie james.jpg
bobbie james.jpg (915.39 KiB) Megtekintve 3542 alkalommal

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

tottyi írta:
2020.03.20., pén. 15:06
lehoako írta:
2020.03.20., pén. 09:29
johnwayne írta:
2020.03.19., csüt. 13:49

Ezenkívül kiváló blogot szeretnék biztosítani Önnek az összes jelenleg aktuális kamera témájáról. Biztos vagyok benne, hogy ez nagyon hasznos és érdekes lesz számodra
Szia johnwayne!

Kicsit töröd a magyart, pont olyan tájszólással, mint egy ángyílus bot, akit előtte átszalajtottak a gugliphordítón. De ne legyen igazam, tedd be pár képedet ide. Merre fényvadászkodsz?
De ha bot akkor nagyon jol fordit, ilyen forditast meg nemlattam, hogy ennyire erthetoen leforditotta volna. Angolrol magyarra szornyu a forditas. Erdekesseg az, hogy angolrol szlovakra vagy forditva teljesen ertelmezheto szoveg jon ki, tobszor ugy olvastam el cikkeket es teljesen meg lehet erteni na de magyarra forditas az szornyu de ez a "bot" tud valamit. :)
Lehet, h géphez képest óriási, de csak kiveri a szemünket, h az első mondatban még Ön-öz, a másodikban tegez. A "számodra" is túl elméleti nekem, egy fórumon ritkán írunk ilyet...

Ha beteszi a fényképeit, meg megírja, hogy hol szokott fotózni, (esetleg lesz benne 1-2 akaratlan elgépelés, ) akkor mindent elhiszek :-)

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tottyi »

lehoako írta:
2020.03.20., pén. 09:29
johnwayne írta:
2020.03.19., csüt. 13:49
johnwayne írta:
2020.03.16., hétf. 16:52
Ez a téma nagyon érdekesnek tűnik. Nagyon köszönöm, hogy megosztotta ezeket az információkat. Örömmel megosztom ezt az információt kollégáimmal
Ezenkívül kiváló blogot szeretnék biztosítani Önnek az összes jelenleg aktuális kamera témájáról. Biztos vagyok benne, hogy ez nagyon hasznos és érdekes lesz számodra
Szia johnwayne!

Kicsit töröd a magyart, pont olyan tájszólással, mint egy ángyílus bot, akit előtte átszalajtottak a gugliphordítón. De ne legyen igazam, tedd be pár képedet ide. Merre fényvadászkodsz?
De ha bot akkor nagyon jol fordit, ilyen forditast meg nemlattam, hogy ennyire erthetoen leforditotta volna. Angolrol magyarra szornyu a forditas. Erdekesseg az, hogy angolrol szlovakra vagy forditva teljesen ertelmezheto szoveg jon ki, tobszor ugy olvastam el cikkeket es teljesen meg lehet erteni na de magyarra forditas az szornyu de ez a "bot" tud valamit. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

johnwayne írta:
2020.03.19., csüt. 13:49
johnwayne írta:
2020.03.16., hétf. 16:52
Ez a téma nagyon érdekesnek tűnik. Nagyon köszönöm, hogy megosztotta ezeket az információkat. Örömmel megosztom ezt az információt kollégáimmal
Ezenkívül kiváló blogot szeretnék biztosítani Önnek az összes jelenleg aktuális kamera témájáról. Biztos vagyok benne, hogy ez nagyon hasznos és érdekes lesz számodra
Szia johnwayne!

Kicsit töröd a magyart, pont olyan tájszólással, mint egy ángyílus bot, akit előtte átszalajtottak a gugliphordítón. De ne legyen igazam, tedd be pár képedet ide. Merre fényvadászkodsz?

johnwayne
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.03.16., hétf. 16:51
Értékelés: 0

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: johnwayne »

johnwayne írta:
2020.03.16., hétf. 16:52
Ez a téma nagyon érdekesnek tűnik. Nagyon köszönöm, hogy megosztotta ezeket az információkat. Örömmel megosztom ezt az információt kollégáimmal
Ezenkívül kiváló blogot szeretnék biztosítani Önnek az összes jelenleg aktuális kamera témájáról. Biztos vagyok benne, hogy ez nagyon hasznos és érdekes lesz számodra

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

AVX írta:
2020.03.17., kedd 23:01
Aszpirin írta:
2020.03.17., kedd 22:53
AVX írta:
2020.03.17., kedd 19:47
Hogyan tudom megnézni a shotok számát? Sehol sem találom.
Minden valamire való DSLR beleteszi a Shutter Count-ot (a géppel készített fotókat számláló “kilométeróra” aktuális állását) a készített in-camera JPG exif-jébe. Egy komolyabb exif viewer meg tudja azt mutatni.
Lőj vele egy képet JPG-ben, és tőltsd fel ide vagy küldd el privátban és megmondom neked, hol áll a számláló, ha nincs exif viewer alkalmazásod, ami megmutatná. Ha van, akkor csak mutass meg neki egy friss képet, és keress rá a “shutter count”-ra.
Köszi a segítséget.
Ez alapján 2043 kép készült a masinával.
Wow, az majdnem egyenlő nullával egy 5D Mk3 esetében. Most kicsit sajnálom, hogy nikonos vagyok, nagyon jól jár valaki azzal a vázzal...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: AVX »

Aszpirin írta:
2020.03.17., kedd 22:53
AVX írta:
2020.03.17., kedd 19:47
Hogyan tudom megnézni a shotok számát? Sehol sem találom.
Minden valamire való DSLR beleteszi a Shutter Count-ot (a géppel készített fotókat számláló “kilométeróra” aktuális állását) a készített in-camera JPG exif-jébe. Egy komolyabb exif viewer meg tudja azt mutatni.
Lőj vele egy képet JPG-ben, és tőltsd fel ide vagy küldd el privátban és megmondom neked, hol áll a számláló, ha nincs exif viewer alkalmazásod, ami megmutatná. Ha van, akkor csak mutass meg neki egy friss képet, és keress rá a “shutter count”-ra.
Köszi a segítséget.
Ez alapján 2043 kép készült a masinával.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

AVX írta:
2020.03.17., kedd 19:47
Hogyan tudom megnézni a shotok számát? Sehol sem találom.
Minden valamire való DSLR beleteszi a Shutter Count-ot (a géppel készített fotókat számláló “kilométeróra” aktuális állását) a készített in-camera JPG exif-jébe. Egy komolyabb exif viewer meg tudja azt mutatni.
Lőj vele egy képet JPG-ben, és tőltsd fel ide vagy küldd el privátban és megmondom neked, hol áll a számláló, ha nincs exif viewer alkalmazásod, ami megmutatná. Ha van, akkor csak mutass meg neki egy friss képet, és keress rá a “shutter count”-ra.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: AVX »

Találtam egy szintén szép állapotút 370000 Ft-ért.
https://www.jofogas.hu/pest/Canon_5D_Ma ... 448807.htm

Ha valakinek kell az enyém, megveheti 300-ért.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: AVX »

Hogyan tudom megnézni a shotok számát? Sehol sem találom.
Még egy kérdés: szerintetek mennyiért tudom eladni ezt az 5D III-as masinát. Tényleg szinte új.

Ebben nem tudom mennyi shot lehet. 320-ért adták el.
https://www.220volt.hu/Canon+EOS+5D+Mar ... z+hasznalt
Csatolmányok
CF7A0052.JPG
CF7A0052.JPG (2.52 MiB) Megtekintve 3330 alkalommal
CF7A0053.JPG
CF7A0053.JPG (2.05 MiB) Megtekintve 3330 alkalommal
CF7A0054.JPG
CF7A0054.JPG (1.62 MiB) Megtekintve 3330 alkalommal
CF7A0057.JPG
CF7A0057.JPG (1.79 MiB) Megtekintve 3330 alkalommal
CF7A0058.JPG
CF7A0058.JPG (1.11 MiB) Megtekintve 3330 alkalommal

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: AVX »

Nem bírtam kivárni az R5-öt, így megvettem az 5D IV-et. Épp ma jött meg. A III-hoz képest nincs túl nagy különbség.
A III-ast el fogom majd adni, mert kettő nem kell.
Baromira keveset volt használva. Egy karcolás sincs rajta.
Majd megnézem mennyit kattintottam vele, de szerintem csak pár 1000-et.

johnwayne
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.03.16., hétf. 16:51
Értékelés: 0

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: johnwayne »

Ez a téma nagyon érdekesnek tűnik. Nagyon köszönöm, hogy megosztotta ezeket az információkat. Örömmel megosztom ezt az információt kollégáimmal

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

AVX írta:
2020.03.10., kedd 11:54
Hamarosan jön egy új R-es modell.
https://www.canon.hu/cameras/eos-r5/
Nekem ez az új a legszimpatikusabb. Sem az árát, sem a megjelenés dátumát nem tudom.
Nincs még hivatalos bejelentés sem az árról, sem a megjelenés dátumáról, de pletykák szerint kb. 4000 USD-ért valamikor a nyáron lehet majd megvenni. Gyakorlatilag ez az 5D sorozat V. tagja lesz, de már tükör nélkül, vázba épített stabilizátorral, minden földi jóval. Erre várok évek óta, végre egy Canon Pro MILC a játékszerek után.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”