Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Ebben az a legrosszabb, hogy teljesen mindegy hogy melyikkel van gond, ha teljesen kiszámíthatatlanul jön a hiba.
És ezt általában csak utólag tudjuk meg, otthon a gépre áttöltve.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: gemini »


 
Viszont egy komoly kérdésem lenne.
Szerintetek jó megoldás az, ha nem CF kártyát veszek, ahanem egy SD kártyát meg hozzá egy SD-CF átalakítót?
 
Igaz, így többet fizetnék, viszont kompatibilis lennék a másik gépemmel.

Átraknád egyikből a másikba? Miért kellene 2 fényképezőnek 'kommunikálnia' egymással?
Nemcsak drágább lenne, de szerintem lassabb is. Sokkal több haszna nem lenne.

Szerintem sincs sok értelme, márcsak Acme hozzászolása miatt se, nála pont az SD produjkált hasonlokat. Így néz ki, hogy a kártyákat cserélni kell időnként, hacsak nem a gép hibázik ilyenkor. Ebben az a legrosszabb, hogy teljesen mindegy hogy melyikkel van gond, ha teljesen kiszámíthatatlanul jön a hiba.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


 
Viszont egy komoly kérdésem lenne.
Szerintetek jó megoldás az, ha nem CF kártyát veszek, ahanem egy SD kártyát meg hozzá egy SD-CF átalakítót?
 
Igaz, így többet fizetnék, viszont kompatibilis lennék a másik gépemmel.

Átraknád egyikből a másikba? Miért kellene 2 fényképezőnek 'kommunikálnia' egymással?
Nemcsak drágább lenne, de szerintem lassabb is. Sokkal több haszna nem lenne.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Vegyél hozzá jégakkut is!

 
Viszont egy komoly kérdésem lenne.
Szerintetek jó megoldás az, ha nem CF kártyát veszek, ahanem egy SD kártyát meg hozzá egy SD-CF átalakítót?
 
Igaz, így többet fizetnék, viszont kompatibilis lennék a másik gépemmel.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Melegnek elég meleg volt a múlt hétvégén. Egyszer a kocsiban is hagytam a gépet, de mivel árnyékos helyen álltam nem volt túl meleg benne miután visszaszálltam. Viszont fotózás alakalmával nem volt meleg egyáltalán, azt éreztem volna. 
Mindenesetre, most egy új memórikártyát fogok venni, de a méret még kérdéses: 4 vagy 8 GB jöhet szóba és természetesen High Speed.

Vegyél hozzá jégakkut is!
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


laikus felvetés: nem lehet hogy túl meleg volt a fotózásnál amikor a canon mentette a képeket vagy később érte hőhatás a CF-et?
Melegnek elég meleg volt a múlt hétvégén. Egyszer a kocsiban is hagytam a gépet, de mivel árnyékos helyen álltam nem volt túl meleg benne miután visszaszálltam. Viszont fotózás alakalmával nem volt meleg egyáltalán, azt éreztem volna.
 
Mindenesetre, most egy új memórikártyát fogok venni, de a méret még kérdéses: 4 vagy 8 GB jöhet szóba és természetesen High Speed.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


laikus felvetés: nem lehet hogy túl meleg volt a fotózásnál amikor a canon mentette a képeket vagy később érte hőhatás a CF-et?
Én arra gyanakszom, hogy a kártyák nem bírják a meleget.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: close652 »

laikus felvetés: nem lehet hogy túl meleg volt a fotózásnál amikor a canon mentette a képeket vagy később érte hőhatás a CF-et?
system

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: ajsa »

Ilyen hibát én is észleltem már... viszont az volt a furcsa, hogy az átmásolt kép eleinte jó volt, még kis fotosopoláson is átesett , és utána "romlott el"... vagyis ez a zöld csíkozódás csak az x. megnyitáskor jött elő. Ezt nem értem, mitől lehet. Persze olyan is volt, hogy elsőre vacak volt a kép. A gép 300D volt, de ha a kártya okozza, akkor ez tökmindegy.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Acme »


Találkozott már valaki ilyen hibával? 
(Picit hosszú leszek.)
 


Hasonló hibát észleltem én is, egy ocsóbb gépen: Konica-Minolta DiMage Z10-es +
512 MB SD kártya. A fotógépről közvetlenűl másolva minden kép átment, de visszanézésnél az egyik képtől kezdve a leírthoz hasonló hibákat tapasztaltam. Ellenőriztem a fotógépen az első rossz felvételt: itt hibaüzenetet kaptam vissza. A sérült kép kivételével megismételve a másolást a következő képek többsége jó lett, egy-két kép azonban "fekete képkocka" lett (Nem az objektívsapka volt rajta felejtve )
 
Szerintem a kártya sz@r. A másik kártyán nem volt még hiba. (igaz, azt kevesebbet használom, és kicsi is)
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Ez rossz hír. Azt jelenti, hogy vagy veszek egy új memóriakártyát, vagy elfogadom, hogy időnként készül egy-egy rossz kép.  
A hibás szektor jelölő programra visszatérve. Nem is olyan régen olvastam valahol, hogy a Windows alatt formázott memórikártyát nem jól kezelik a Canon gépek. Nem bizonytalanságról van itt szó, csak sebesség csökkenésről. Így még ha lenne is ilyen hibás szektor jelölő program, em biztos, hogy tudnám használni.

Nem biztos, hogy rögtön a következő képek is hibásak lesznek, de ezek már az első jelei a kártya elromlásának.
A formázást a Canon végezné, aztán... nem tudok rá megoldást.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Nem fix hiba, hanem bizonytalanság. Anno a floppyknál volt ilyen, hogy a hibás lemezt leformázva (utólag már tudom, hogy csak ideiglenesen) újra jó lett. Ott meg lehetett csinálni, hogy a Nortonnal hibásnak megjelöltettem a rossz blokkokat és oda többet nem is próbált a írni gép, így minimális kapacitás-veszteséggel újra használható lett a lemez. Sajna memóriakártyáknál nem ismerek ilyen lehetőséget.
Ez rossz hír. Azt jelenti, hogy vagy veszek egy új memóriakártyát, vagy elfogadom, hogy időnként készül egy-egy rossz kép.
 
A hibás szektor jelölő programra visszatérve. Nem is olyan régen olvastam valahol, hogy a Windows alatt formázott memórikártyát nem jól kezelik a Canon gépek. Nem bizonytalanságról van itt szó, csak sebesség csökkenésről. Így még ha lenne is ilyen hibás szektor jelölő program, em biztos, hogy tudnám használni.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Viszont ha ez igaz és valóban kártyahiba volt, akkor legalább egy fájlnak hibásnak kellett volna lennie a Windows-os teszt alakamával, nem?
Nem fix hiba, hanem bizonytalanság. Anno a floppyknál volt ilyen, hogy a hibás lemezt leformázva (utólag már tudom, hogy csak ideiglenesen) újra jó lett. Ott meg lehetett csinálni, hogy a Nortonnal hibásnak megjelöltettem a rossz blokkokat és oda többet nem is próbált a írni gép, így minimális kapacitás-veszteséggel újra használható lett a lemez. Sajna memóriakártyáknál nem ismerek ilyen lehetőséget.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Szerintem a memóriakártyák hibáznak, de nem 100%. Furcsa, hogy szoftverfüggő az áttöltés sikeressége, de lehet, hogy logikus: a hibától kezdve az egyiknél összecsúsznak az egyes képek információi, a másik mindig tudja, hogy 1-1 kép mettől meddig tart. A gép nem szokott alkalmanként hibázni, a háttértár viszont lehet bizonytalan bizonyos címeknél.
Tökéletesen logikus az érvelésed, én is erre gondoltam. Valahogy gép ki tudja szűrni, hogy egy kép mettől meddig tart, noha a fájlokban nem ez van letárolva. Lehet, hogy ha nem a ZoomBrowser-rel töltöm át a gépről, hanem újból az Adobe programjával, akkor is jó eredményt kaptam volna, mert a gép szoftvere ezt lekezeli. Ezt egyhamar már nem tudom meg.
 
Viszont ha ez igaz és valóban kártyahiba volt, akkor legalább egy fájlnak hibásnak kellett volna lennie a Windows-os teszt alakamával, nem?

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Picit off, nekem a kedvencem az volt amikor apósom HP fényképezőgépe úgy mentette a képeket, hogy összecserélte a preview-kat. Felmásoltad a gépre a képeket és amin kicsiben a nagymama volt azon megnyitva nagyban egy autó. És így tovább.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Szerintem a memóriakártyák hibáznak, de nem 100%. Furcsa, hogy szoftverfüggő az áttöltés sikeressége, de lehet, hogy logikus: a hibától kezdve az egyiknél összecsúsznak az egyes képek információi, a másik mindig tudja, hogy 1-1 kép mettől meddig tart. A gép nem szokott alkalmanként hibázni, a háttértár viszont lehet bizonytalan bizonyos címeknél.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Találkozott már valaki ilyen hibával?

Amikor sikerült jól letölteni, akkor közvetlenül a gépről töltötted, vagy kártyaolvasóról. nem lehet hogy a kártyaolvasó a ludas?

Szerintem nem lehet, mert utána ugyanazzal a kártyaolvasóval másoltam vissza a bináris fájlokat a kártyára és onnan megint vissza a gépre, és az összehasonlítás nem adott hibát.

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: gemini »


Találkozott már valaki ilyen hibával?

Amikor sikerült jól letölteni, akkor közvetlenül a gépről töltötted, vagy kártyaolvasóról. nem lehet hogy a kártyaolvasó a ludas?

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Találkozott már valaki ilyen hibával?
 
(Picit hosszú leszek.)
 
Canon EOS 350D-vel készítettem kb. 300 képet a hétvégi családi kiruccanásunkon, volt köztük néhány egészen emlékezetes pillanat is. Hazatérve azonnal kivettem a kártyát a gépből, beraktam a kártyaolvasóba és az Adobe Photoshop Elements 4.0 áttöltő moduljával elkezdtem átmásolni a képeket. Kb. 60 kép után a program egy hibával leállt, hibás kártya üzenettel. Ekkor jobb híján a Windows Explorer-t kértem meg rá, hogy fejezze be az áttöltést, amit sikeresen végre is hajtott, egyetlen kép sem hiányzott.
 
Örültem.
Akkor döbbentem csak le, amikor elkezdtem nézegetni a képeket és a hibás sorszámú fényképhez értem. A hibás képet nem tudta megmutatni, utána pedig furcsán megtört, képeket jelenített nekem az XP képnézegetője. Volt olyan kép, amelyik valahol fúggőlegesen ketté volt vágva, azaz a jobb és bal oldala a képnek fel volt cserélve. Olyan is volt, amelyik vízszintesen volt sérült, a kép alján ronda fehér vagy zöld csík díszelgett. Aztán olyan is volt, hogy a kép ugyan egyben volt, de zöld árnyalatú volt minden rajta. Volt olyan hiba is, ahol három képből tevődött össze egy kép, függőlegesen és visszintesen megtörve, ami ráadásul sötétebb árnyalatú is volt mind kellett volna. Ez utóbbit úgy lehet elképzelni, mintha három azonos méretű képet ollóval függőlegesen és vízszintesen feldaraboltak volna, és mozaikonként véletlenszerűen raktak volna össze, összesen hat különböző kis részből egy azonos méretű képet.
 
Már-már szívbaj kerülgetett, mikor mentő ötletem támadt. Visszatettem a kártyát a fényképezőgépbe és a gép kis kijelzőjén kezdtem nézegetni a képeket. Szerencsére így az összes kép hibátlan volt, amit végülis a Canon Zoombrowser-rel sikerült sokkal lassabban ugyan, de sértetlenül a gépre mentenem. Összesen kettő kép volt, amin hiányos vagy több összemontírozott felvétel volt: az első kép aminél a Adobe-os letöltés leállt és később még egy másik.
 
A képek sikeres áttöltése után megnyugodva elkezdtem gondolkozni, mi okozhatta ezt a jelenséget. A gép működött rosszul és hibásan rögzítette a fájlokat vagy a memórikártya romlott el? Az áttöltött képek végülis szépek lettek, kivéve azt a kettő rosszat, a gép pedig nem volt napon hagyva, elvileg nem melegedhetett túl.
 
Feltételeztem, hogy a memórikártyával volt a gond, így Windows alatt azonnal kipróbáltam. Formatáltam és teletöltöttem bináris adatokkal, majd egy teljes Windows restart után visszaolvastam a tartalmát egy másik alkönyvtárba. Hiba természetesen nem volt rajta, pár fájlt össze is hasonlítottam a "comp" parancs segítségével.
 
A hétvégi használat előtt magával a fényképezőgéppel formatáltam a kártyát. Sőt, utóbb a géphez adott 32 megás kártyával is kipróbáltam és azzal sem volt semmi problémája, hibátlan képeket csinált.
 
Kérdés: Akkor most hol volt a gond? A fényképezőgép vacakolt vagy a memóriakártya?

Avatar
gusson
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2003.08.13., szer. 11:17
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: gusson »


... Pl. egy merevlemez külső házban már olcsón összerakható, és használat után leválaszható mind a számítógépről, mind az elektromos hálózatról. Így probléma kisebb eséllyel következhet be. Tudom, ez kicsit késői, de javaslom ezt a metódust mindenkinek.
Azóta az esetem óta már nálam is van erre rendszeresítve egy vinyó mobilrack-ben, ami csak a másolás idejére van a gépbe tolva.
TV: Panasonic TH-42PV80PA; Blu-ray/konzol: Sony PS3 Slim; Médialejátszó: Apple TV 1080p (3. gen.); Erősítő: Harman/Kardon AVR 230; Hangdoboz: polkaudio RTi6
 

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Attól tartok, hogy ha a memóriakártya makkan meg, akkor hiába próbálom újra áttölteni a gépbe, nem leszek előrébb semmivel.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
rinceWIND
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:13
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: rinceWIND »

Én addig nem törlök semmit a memóriakártyáról, amíg két különböző helyre nem mentettem le. Ez lehet külső merevlemez, CD, DVD, akármi. Egy pici paranoia néha jól jön. Pl. egy merevlemez külső házban már olcsón összerakható, és használat után leválaszható mind a számítógépről, mind az elektromos hálózatról. Így probléma kisebb eséllyel következhet be. Tudom, ez kicsit késői, de javaslom ezt a metódust mindenkinek.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én mindíg áttöltöm, megnézem, és néha még aztán sem törlöm
Szóval ha a számítógépen szépen mindet meg tudom nézni, csak akkor törlöm a gépről.
Bár általában ez amúgy is nem rögtön, hanem a következő nagyobb adag fénykép elkészítése elött szokott megtörténni

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Egy kollégám pendrive-on hozta be múlt hétfőn a fényképeit. Otthon minden hibátlan volt, a munkahelyi gépen több kép alsó fele el volt színeződve, látszott, hogy melyik képponttól kezdve nem teljes a jpeg kép, mintha egy színréteg (vagy mi) hiányzott volna. Mi okozhatja ezt, ha a felmásolás és a leszedés is hibátlanul ment? A pendrive hülyült meg?
 
Tau_ba esete kicsit megijesztett, mert én is csak áttöltöm a gépbe a fényképeimet, aztán törlöm a kártyát. Eddig még sosem volt bajom, de lehet, hogy meg kéne változtatnom ezt a szokásomat. Majd érdekel, hogy végül melyik progi fog beválni a fényképek helyrehozásában.
 
Gusson hozzászólásából meg az jutott eszembe, hogy ideje lenne lemezre írni a képeimet. Úgyhogy már kezdem is.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tau_ba »

Köszi gusson, ráugrom a témára. Most épp a GetDataBack-el próbálkozom.
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”