Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Jönnek az új Canonok.
Megvan az új gépem: EOS-40D

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: gemini »


Jönnek az új Canonok.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Még mindig keresgélem a számomra leginkább megfelelő RAW kezelő progit. Pelican mester javaslatára kipróbáltam a Canon saját Digital Photo Pro cuccát és tényleg nagyon jó képeket lehet vele előhívni. Azt hiszem, maradok ennél, csak egyetlen dolgot hiányolok belőle, a képek szabad elforgatását, pedig erre gyakran van szükségem. Vagy csak én nem találom?

Avatar
rinceWIND
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:13
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: rinceWIND »

Különösen vicces a mai napig nem javított 1D MarkIII.

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: gemini »


már a megnevezések is nevetségesek:
 
EISA
 
egy szintwen említik a Fuji S5-öréát és a Canon G7? Csak az egyik kompaktosítva van

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Tehát olyan dolgok, hogy mittudomén az egyiknek ezért- meg azért jobb a fogása, jobban kézreáll, kevésbé tükröződik az LCD stb. stb. és nem a készítendő kép minőségével kepcsolatban - bocs ha esetleg félreérthető voltam!
Ennek legjobb módja az, hogy elmész a Média Marktba és kezedbe veszed, aztán kitapasztalod, hogy mennyire tükröződik vagy milyen a fogása. Az ilyen dolgokról legjobb saját szemmel meggyőződni, mert más dolog fontos neked és más másnak.

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Pelican »


OK, ezt értem, ezért írtam le konkrét példákkal, hogy nem a belső felépítés minőségét, az alkalmazott technológia újszerűségét vagy a mindentvivő "mégis melyik csinál jobb képet" kérdéseket tettem fel, hanem csak hogy melyek azok a kis apró részletek ami miatt inkább az egyiket ajánlottta az illető és nem a másikat! Tehát olyan dolgok, hogy mittudomén az egyiknek ezért- meg azért jobb a fogása, jobban kézreáll, kevésbé tükröződik az LCD stb. stb. és nem a készítendő kép minőségével kepcsolatban - bocs ha esetleg félreérthető voltam! Mert hátha olyan dolog miatt választotta azt az adott gépet, ami esetleg nekem is fontos lenne! Mind1 
Apropó, van egy kiváló állapotban lévő 3 éves Canon A75-ös gépem. Most csináltattam meg, gyári garanciás problémája volt. Nem veszed meg? Biztosan meg tudnánk egyezni. Ha kell írj egy privit!Köszi szépen az ajánlatod, csak az a baj, hogy nem magamnak venném -csak én is használnám; vagyis inkább ilyen családi ajándék-féleség lenne, arra pedig inkább új készüléket vennék.
Ennél konkrétabb választ ne várj, vedd meg azt, ami NEKED jobban tetszik és kész. Mindegyiknek van jobb meg rosszabb tulajdonsága, mivel nem komoly célra kell, tökmindegy, megveszed, használod, örülsz.
 
Ez az új dolog is olyan, hogy én inkább vennék használtan egy jobbat, mint ugyanannyiért egy újat, de vacakabbat. De játszásra persze tökmindegy.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
lotka
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.08.08., kedd 19:07
Értékelés: 2

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lotka »


Szerintem már többen leírták, csak nem tudsz a sorok között olvasni.Ebben az árkategóriában nincs nagy különbség a gépek között.
OK, ezt értem, ezért írtam le konkrét példákkal, hogy nem a belső felépítés minőségét, az alkalmazott technológia újszerűségét vagy a mindentvivő "mégis melyik csinál jobb képet" kérdéseket tettem fel, hanem csak hogy melyek azok a kis apró részletek ami miatt inkább az egyiket ajánlottta az illető és nem a másikat! Tehát olyan dolgok, hogy mittudomén az egyiknek ezért- meg azért jobb a fogása, jobban kézreáll, kevésbé tükröződik az LCD stb. stb. és nem a készítendő kép minőségével kepcsolatban - bocs ha esetleg félreérthető voltam! Mert hátha olyan dolog miatt választotta azt az adott gépet, ami esetleg nekem is fontos lenne! Mind1Ha csak szórakozásra kell a gép, akkor itt vége a mondandómnakPontosan erre kell! Apropó, van egy kiváló állapotban lévő 3 éves Canon A75-ös gépem. Most csináltattam meg, gyári garanciás problémája volt. Nem veszed meg? Biztosan meg tudnánk egyezni. Ha kell írj egy privit!Köszi szépen az ajánlatod, csak az a baj, hogy nem magamnak venném -csak én is használnám; vagyis inkább ilyen családi ajándék-féleség lenne, arra pedig inkább új készüléket vennék. 
És mégegyszer köszönöm szépen mindenkinek a segítségét!

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Nem kell nagy szakmai magyarázat, csak mondjuk ilyenek: szerintem azért jobb a Nikon, mert van sorozatfelvétel, mert 640*480-as a videófelvevője stb. stb. Vagy azért jobb a Fuji, mert a szenzor mérete 1/1,7" (fogalmam sincs, hogy ez mit takar, de az egyik hozzászóló ezt nagyon dícsérte), Super CCD van benne, 8 megapixeles, USB 2.0-ás csatlakozója van a Nikonnak meg csak 1.1-es meg ilyenek. Sokat segítene!

Szerintem már többen leírták, csak nem tudsz a sorok között olvasni.
 
Ebben az árkategóriában nincs nagy különbség a gépek között. Tökmindegy, hogy melyiket veszed meg, mert ha esetleg valamelyik tulajdonságával problémád lesz, akkor sem az itt felsoroltak után fogsz sírni, hanem az egy kategóriával drábbért. Az biztos, hogy egy mobiltelefonnál sokkal jobb képet készít mindegyik, de tudásuk már egy komolyabb kompakt gép képességeitől messze van.
Ha csak szórakozásra kell a gép, akkor itt vége a mondandómnak.
 
Ha tanulni akarsz és később váltanál egy komolyabbra, akkor célszerű lenne megfontolni egy olyan típust, amin nemcsak automata beállítások vannak, hanem manuálisan lehet ezt-azt módosítani. Használtan is vannak jó gépek.
 
Apropó, van egy kiváló állapotban lévő 3 éves Canon A75-ös gépem. Most csináltattam meg, gyári garanciás problémája volt. Nem veszed meg? Biztosan meg tudnánk egyezni. Ha kell írj egy privit!

Avatar
lotka
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.08.08., kedd 19:07
Értékelés: 2

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lotka »


El ne hidd már!
Jól van na, megnyukszik, nem veri tovább a fejét... Mondtam, hogy nem értek hozzá, de azért így egy kicsit megnyugodtam, hogy Ti is megerősítettetek abban, hogy inkább a fotós volt szar és nem a gép.
Én 30-ért a Fuji A800-ast venném, + 1 GB SD kártyát 3-4 ezerért.
Én a kettő közül a Nikont venném. No comment. Viszont pont ettől tartottam egy kicsit. Hogy valaki azt mondja, hogy az egyiket, valaki meg azt, hogy a másikat, de azt egyikötök sem hogy miért. Úgyhogy légyszi csak pár sorban (szóban) írjatok pár okot hogy miért ezt, vagy hogy miért ne a másikat válasszam!Nem kell nagy szakmai magyarázat, csak mondjuk ilyenek: szerintem azért jobb a Nikon, mert van sorozatfelvétel, mert 640*480-as a videófelvevője stb. stb. Vagy azért jobb a Fuji, mert a szenzor mérete 1/1,7" (fogalmam sincs, hogy ez mit takar, de az egyik hozzászóló ezt nagyon dícsérte), Super CCD van benne, 8 megapixeles, USB 2.0-ás csatlakozója van a Nikonnak meg csak 1.1-es meg ilyenek.
Sokat segítene!

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: gemini »


annak idején amikor a kompaktomat vettem (Canon PS A520) én is nézegettem ezt az oldalt. nekem már akkor gyanus volt, sikerült olyan hibákat kihozniuk azzal a géppel, amiket én az elmult két év alatt ewgyszer sem tudtam. Olyan kromatikus aberráciot tudott náluk produkálni, hogy szinte minden faág teljesen lila volt Régen a pixinfon is ez volt a helyzet. most nem tudom kik és hogyan tesztelnek ott, mert azota nem is nézem meg a tesztfotokat.
 
A lent emlitett linken illetve a www.dpreview.com -on általában jó tesztek vannak és azokat olyanok csinálják akik értenek is hozzá valamelyest.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


de elég nagy különbségek voltak közöttük,
Nagyon jók ezek az összehasonlító képek!
Ha csak az utolsó párost nézzük, akkor egyértelműen az A800 a nyerő!
Azon nincs herpesze a kislánynak.

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Illetve találtam pár próbaképet a neten a Fuji A800-as és a Nikon L12-es (tudom ez egy másik, és kicsit drágább gép ~42000Ft), de elég nagy különbségek voltak közöttük, ez tényleg így van, vagy csak esetleg rosszul lett beállítva a gép stb?

El ne hidd már!
Aki ezeket a képeket csinálta, az valszeg most fogott először gépet a kezébe...
Ha az egyik gépet makróra állítod a másikat meg nem, akkor pl. simán lehet ilyen a végeredmény.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Sziasztok! Szeretnék venni egy digitális fényképezőgépet, de ...
Ha nem akarsz kicsi ultrakompakt gépet, és esetleg a 3x optikai zoom helyett jobban jönne egy 6x-os, akkor ez is esélyes lehet.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Mellesleg van itt a köreinkben több Fuji tulaj, A500-as tulaj is van, de ennyire gagyi képet az ő gépe sem csinál.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Ekkora különbségek egyszerűen nincsenek két azonos kategóriájú ultrakompakt gép között!
A Fuji képei szándékosan el vannak rontva, mintha a fókusztartományon belül, túl közelről lőtték volna el a képeket, pl. az óránál makrót kellett volna használni. A lány portréjához hasonlót én anno egy fixfókuszos analóg kisgéppel készült képet láttam, amikor a képet 1 m-en belül lőtték el, ezért nem lehetett éles a kép. Jól látszik a nagylátószöggel készült közeli felvétel miatti torzítás, az orr és az egész arc kikerekedett.
Ezzel szemben a Nikon képei (főleg a sörös) borotvaélesek egy ultrakompakthoz képest. Az óránál kézi beállítással alulexponálták a képet, hogy ne legyen beégés, de így elég sötét lett a kék háttér.
 
Egy összehasonlítási oldal sok képpel: Steve's Digicams.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
LCO
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2005.01.04., kedd 08:19
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: LCO »


Köszi szépen a segítséget! Esetleg megkérdezhetem, hogy miért a Fuji?
No ezek alapján ne vegyél gépet ennyi erővel bemégy a boltba és leveszed az elsőt a polcról, mindegy milyen márka.
 
Én a kettő közül a Nikont venném. No comment.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: ajsa »


- aki ezeket a kepeket csinalta annak a velemenyere nem adnek.. es finoman fogalmaztam!
Hát ez az... ezek szimplán elcseszett képek, egyszerűen nincsenek fókuszban, életlenek. Ilyen képeket akármelyik géppel lehet csinálni, csak pl. ki kell kapcsolni AF-t.
 
szerk: nem beszélve a telibe vakuzásokról...
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Tami »

- aki ezeket a kepeket csinalta annak a velemenyere nem adnek.. es finoman fogalmaztam!
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
lotka
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.08.08., kedd 19:07
Értékelés: 2

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lotka »


Köszi szépen a segítséget! Esetleg megkérdezhetem, hogy miért a Fuji? Semmi kukacoskodás vagy ilyesmi csak szeretném tudni hogy mik azok a paraméterek, esetleg tapasztalatok ami miatt végül ezt ajánlod és nem mondjuk a Nikont.
Illetve találtam pár próbaképet a neten a Fuji A800-as és a Nikon L12-es (tudom ez egy másik, és kicsit drágább gép ~42000Ft), de elég nagy különbségek voltak közöttük, ez tényleg így van, vagy csak esetleg rosszul lett beállítva a gép stb?
Pl.:
Közeli macro:
A800:

Nikon L12:

 
De pl.: Beltéri
A800:

Nikon L12:

 
Arckép A800:

Nikon L12:


Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Sziasztok! Szeretnék venni egy digitális fényképezőgépet, de abszolút láma vagyok a témában ezért szeretném a segítségeteket kérni! (előre is elnézést, ha túl hosszúra sikeredne a kérdés ).
Én 30-ért a Fuji A800-ast venném, + 1 GB SD kártyát 3-4 ezerért.
Normális optikai képstabilizátor egyikben sincs, legfeljebb valami digitális utánzat. Mellesleg 3-4x optikai zoomnál még nem sok szerepe van, ha mégis nagyon remegősnek látod a képet az LCD-n, akkor támaszd ki a kezed v. tedd le valahova a gépet. Ez még a Panánál is hasznos (nekem is Mega O.I.S.-sal rendelkező Pana van, de gyakran ez sem elég).
A Sony használ Carl Zeiss lencsét (meg méregdrága Memory Sticket), a Pana Leicát, a többiek meg nagyrészt a sajátjukat, ebben a kategóriában nincs nagy különbség. Az LCD legyen minél nagyobb, mert többet mutat a képből.
A megapixeleket meg tapasztald ki magadnak, ne állíts fel szabályokat látatlanban.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
lotka
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.08.08., kedd 19:07
Értékelés: 2

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lotka »


Sziasztok! Szeretnék venni egy digitális fényképezőgépet, de abszolút láma vagyok a témában ezért szeretném a segítségeteket kérni! (előre is elnézést, ha túl hosszúra sikeredne a kérdés )
 
Szóval kb. max 30000-35000Ft tudnék csak rászánni, és ebből egy olyan gépet akarok venni ami szép képet csinál, de semmi PROFI felhasználás, csak ha elmegyünk valahova vidékre, külföldre, kirándulni stb. stb. akkor jó minőségben meg tudjuk örökíteni azt az utókor számára. Nem igazán fontos a videófelvétel sem (bár azért egy legalább 640x480-as jó lenne, de nem feltétel.)
Mint ahogy írtam lövésem sincs az egészről (például láttam egyes gépeknél ilyet, hogy Carl Zeiss lencsék de fogalmam sincs, hogy az mit jelent, gondolom valami elég jó lencse lehet stb. stb.), ezért így első körben amit én lényegesebbnek tudtam megítélni a számomra az az, hogy lehetőleg legyen legalább 2,4"-2,5" LCD-je és SD kártyás legyen (csak mert talán ez a legolcsóbb és most nagyon ki van centizve az ár, illetve van más eszközöm is ami SD-t használ és a laptopomban is SD olvasó van, így ez lenne a legkényelmesebb).
Amiket néztem: (főleg az extreme digital honlapján)
(Ezekben nincs képstabilizátor)
Nikon Coolpix L11 - 32900Ft
Fujifilm FinePix A800 - 29800Ft (SuperCCD ??)
 
(ezekben van képstabilizátor)
Fujifilm FinePix A700 - 27600Ft (sajnos csak xD-kártyás, bár a gép olcsóbb mint a többi)
Samsung S630 - 32900Ft (+ ajándék tok és 1GB SD memóriakártya)
Samsung Digimax D70 - 35900Ft (+ ajándék tok és 1GB SD kártya)
Samsung Digimax L700 - 37500 (+ ajándék 1 GB SD memóriakártya, de mivel kártyát úgyis vennem kéne, ez még belefér az árba)
 
Amik kicsit túllépnék a keretet:
Panasonic DMC-LS75 - 39800Ft
Fujifilm FinePix F20 - 37500 Ft (Super CCD 6, de sajnos csak xD-s)
 
Szerintetek ezek közül, melyik lenne a legmegfelelőbb a számomra, vagy ha van másik gép ami szerintetek jobb (sony, kodak, lumix vagy bármi) akkor az melyik (esetleg miért jobb). Sokat javít-e a képen, ha van képstabilizátor, vagy annyira azért nem fontos (a kezem nem igazán remeg, de azért ilyen kis mini-állványt nem akarok magammal vinn), nagy különbség van-e a "sima" CCD és a super CCD között (esetleg super CCD vs. super CCD 6)?
 
Első körben, talán a Samsungok tüntek szimpatikusnak, de csak mert ott egyben meg lehet kapni "mindent" (gép+táska+memória), bár ha az arukból levonom ezeket, akkor olyan 25000-26000-re jön ki, aminél meg lehet, hogy még a képstabilizátor nélküli gépek is jobbak. Fogalmam sincs.
Ja és a megapixel se igazán lényeges, úgy tervezem, hogy 2-3 megapixelnél nagyobb felbontású képeket úgyse csinálnék.
 
Elöre is köszönöm a segítséget!

Avatar
rinceWIND
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:13
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: rinceWIND »


Sokszor mosott, finomabb pamut pólóval óvatosan szinte minden (objektív, tükör) pucolható. Fülpiszkálóból jön le a szösz, amit eredményes munkával még mélyebbre lehet tunkolni.
Ha valaki már itt tart a koszolásban: CCD pucolásra nekem a Syrexnél kapható, szilikonos végű szívószál szerű szerkezet jött be. Finoman, lefelé fordítva a tüköraknát, le lehet huzogatni vele a fújás után is bent maradó apróságokat.

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Canon 350D tükör tisztítása. 
Az úgy kezdődött, hogy belenéztem a keresőbe és egy kis szösz-möszt láttam a bal felső sarok közelében. Gyorsan lőttem pár képet hófehér háttérrel, de azon nincs rajta. Jól van, konstatáltam, csak a tükrön lehet a piszok. Ezzel majd csak megbírkózom valahogy! Aztán egy fültisztítóval adtam neki...
Nem ragozom, akárhogy takarítottam egyre szöszösebb lett az a nyamvadt tükör, ráadásul most már homályos is a kereső, ami főleg napfényben zavaró. Elkövettem azt hibát, hogy egy kicsit bealkoholoztam a fültisztítót, így később hiába próbáltam biciklipumpával kifújni azt a piszkot, nem ment, most már oda van ragadva. Pedig tiszta volt a kezem, a rongy, meg a fültisztító is.
 
Van annak valami bevált módja, hogy hogyan és mivel lehet megtisztítani a tükröt? Vagy vigyem el egy fotóüzletbe és bízzam rájuk a tisztítást?
 
Ötletek?

Tükörhöz , mattüveghez ne nyúlj, tök fölösleges, úgyse lesz rajta a képen.
Most, hogy már túl vagy rajta, irány egy szervíz, egy fotósboltban se értenek hozzá nálad jobban...

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Canon 350D tükör tisztítása.
 
Az úgy kezdődött, hogy belenéztem a keresőbe és egy kis szösz-möszt láttam a bal felső sarok közelében. Gyorsan lőttem pár képet hófehér háttérrel, de azon nincs rajta. Jól van, konstatáltam, csak a tükrön lehet a piszok. Ezzel majd csak megbírkózom valahogy! Aztán egy fültisztítóval adtam neki...
Nem ragozom, akárhogy takarítottam egyre szöszösebb lett az a nyamvadt tükör, ráadásul most már homályos is a kereső, ami főleg napfényben zavaró. Elkövettem azt hibát, hogy egy kicsit bealkoholoztam a fültisztítót, így később hiába próbáltam biciklipumpával kifújni azt a piszkot, nem ment, most már oda van ragadva. Pedig tiszta volt a kezem, a rongy, meg a fültisztító is.
 
Van annak valami bevált módja, hogy hogyan és mivel lehet megtisztítani a tükröt? Vagy vigyem el egy fotóüzletbe és bízzam rájuk a tisztítást?
 
Ötletek?

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”