Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ja, és az A60-ason azért elég sok dolgot lehet állítgatni, kategóriájában talán a legtöbb manuális állítási lehetőség van rajta, de erre nem tenném rá a fejem...
Ez bizony így van. Ebben a kategóriában nem jellemző, hogy ilyen sok mindent lehessen állítani.

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Köszi Simon!
 
Nézegettem már a Librin is, csak azt hittem, hogy van(ak) konkrét könyv(ek) ami(k) kifejezetten ajánlott(ak) a témában.
Te ill. itt azért többen is, gondolom már jó néhány ilyen témájú könyvet láttatok és gondoltam van vmi favorit.
Azért köszi!
 
Ja, és az A60-ason azért elég sok dolgot lehet állítgatni, kategóriájában talán a legtöbb manuális állítási lehetőség van rajta, de erre nem tenném rá a fejem...
Persze nem egy 300D
De valahol el kell(et) kezdeni....
 
Üdv!
SchJohny
 
p.s.: Grat a rózsához.Bár egyáltalán nem értek hozzá, de jó.

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdv! 
Tudnátok valami könyvet ajánlani amiből elsajátítható a fényképezés mikéntje?
 
Köszi!
SchJohny

Menj el a www.fokuszonline.hu -ra és keress rá a fotó szóra a könyveknék. Találsz jópár könyvet. Szerintem bármelyikben megtalálod amit keresel. Egyébként a fényképezőgépek használati utasításaiban is komoly segítséget kapsz. Legalábbis ami nálam volt Canon illetve Minolta gépeknél elég használható leírás volt arról, hogy pl. mire jó a rekesz, mi az a mélységélesség, vagy hogyan lehet rögzített fényméréssel fotózni.
 
Persze a fényképezőgéped adta lehetőségek eléggé behatárolják a dolgot.

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Üdv!
 
Tudnátok valami könyvet ajánlani amiből elsajátítható a fényképezés mikéntje?
 
Köszi!
SchJohny

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
stackpointer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:17
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: stackpointer »

Vegyél digi fényképezőt, és azt használd kamera helyett, ha kell - kicsit olyan lesz, mint egy Ray Harryhausen film.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nagyon sejtelmes vagy Simon. A 3.3 megapixel komoly, de ez a Hole izé nekem nem mond semmit, még akkor sem, ha értem a jelentését.Egy kicsét bővebben, ha lehet.
Amúgy elsősorban kamerát akarok venni, de a digitális fényképezőgép részét is ki tudnám használni.

Semmi sejtelem. Csak furcsa, hogy a ma kapható digit kamerák amelyek 1 CCD-sek általában 800.000 pixel felbontásúak és már agyon van reklámozva ha valamelyik 1Mpixel felett van. Ehhez képest engem meglepett a 3Mpixel. Ami videóra csak 2Mpixel, fényképre 3. Persze ezt osztani kell hárommal de még akkor is igen magas felbontásról beszélünk tekintve, hogy a PAL 380 ezer pixel.
Azért akartam utánanézni mert ilyenkor szokott az lenni, hogy kisbetüvel írják, hogy maga a CCD csak 1Mpixel és szoftveresen turbózzák fel 3-ra. De nem találtam erre vonatkozó adatot. Persze az is lehet, hogy én vagyok lemaradva és ma már alap a 3Mpixel.
 
Annyit általánosságban, hogy az általam látott 1Mpixeles kamerák fényképkészítési képessége kritikán aluli. Nem csak az 1Mpixel miatt hanem úgy egyébként is. Fénykép készítésére szinte alkalmatlanok. De a fenti készülékről nem tudok nyilatkozni.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Nagyon sejtelmes vagy Simon. A 3.3 megapixel komoly, de ez a Hole izé nekem nem mond semmit, még akkor sem, ha értem a jelentését.
Egy kicsét bővebben, ha lehet.
Amúgy elsősorban kamerát akarok venni, de a digitális fényképezőgép részét is ki tudnám használni.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem valami nem stimmel ezzel. Futok vele egy kört. Furcsa lenne ebben a kategóriában 3Mpixeles CCD mikor már az is nagy szó ha átlépik az 1Mpixelt.
Nem találtam semmit. Szerintem a Hole Accumulation Diode CCD lesz a kérdés kulcsa.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy nem teljesen a témához kapcsolódó kérdés. Digitális kamerát akarok venni, amiben digitális fényképezőgép is integrálva van. A Sony DCR-PC330 -as modelben gondolkozom.
 
Van itt valaki, aki már megvette és van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?
 
Ami érdekelne az a digitális fényképező része. A 3.3 megapixel ugyan nem hangzik túl rosszul, de mire kell még odafigyelnem?

Nekem valami nem stimmel ezzel. Futok vele egy kört. Furcsa lenne ebben a kategóriában 3Mpixeles CCD mikor már az is nagy szó ha átlépik az 1Mpixelt.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Egy nem teljesen a témához kapcsolódó kérdés.
Digitális kamerát akarok venni, amiben digitális fényképezőgép is integrálva van. A Sony DCR-PC330 -as modelben gondolkozom.
 
Van itt valaki, aki már megvette és van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?
 
Ami érdekelne az a digitális fényképező része. A 3.3 megapixel ugyan nem hangzik túl rosszul, de mire kell még odafigyelnem?

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen, a tar.hu nincs a helyzet magaslatán. Feltöltöttem a celebworldre is:
 
Rózsa

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


egy eves gepet sulinet miatt nem lehet eladni, csak 3 ev utan !! 
ne vedd meg a 2 mp gepet!!!! mind1 mit, vegyel egy jo monitort, stb a SEX penzbol ! Hidd el, 1 ev mulva ugy lesz ahogyan simon mondta, megbanod h megvetted... keves lesz, ahogy kezded erezni a gepedet. Szerencsere en ugyanitt hagytam magam rabeszelni a nikon coolpix 2100 helyett a 3100ra, es nem bantam meg! Bar jolsikerult kepet sokat nem sikerult meg csinalnom Mondjuk ugy: egyet sem, de meg bizom h a gep maga kepes lehet ra Nekem ZBigi kuldott valos ember altal keszitett kepeket, es az gyozot meg h van letjogosultsaga a nagyobb felbontasnak. NAmeg h sotetben nem HP-san gagyi a Nikon.
 
A70 nincs SEXben ? Szerintem akkor vedd meg a jovo evibol. Gyujts meg kicsit, nincs annal roszabb erzes, mint amikor felev utan csalodsz a "draga" penzen vett, regota ahitott masinaban. Marpedig sajnos ez lesz.
 
Persze ugynez ki, haveromat sem sikerul lebeszelnem az A60rol Pedig SEXben dragabb is Sokkal. Mar kozel ott az A70 SEXen kivul. NNa, ez csak egy ketsegbeesett lebeszeesi kiserlet volt
 
Simon, nem is hencegtel h megvan a 300D

Köszi a "csak egy ketsegbeesett lebeszeesi kiserlet"-et Arty.
Nem tudom hogy a "Steve-oldalán" lévő tesztképek mennyire "valósak", remélem azok. Innen származó A60-A70 képeket hívattam elő, és 10x15-ben a különbség nekem nem éri meg a plussz 34e huf-t(az A70 ennyivel drágább sulinetben).Nem most, hanem úgy általában.....Biztos vannak olyan dolgok amikre én pl hajlandó vagyok többet áldozni más meg kevesebbet.
Lehet hogyha nem hívatom elő a képeket akkor A70 lett volna
Handras tanácsa úgymond "visszafelé sült el"
 
A 3év valóban jogos, ha addigra "kinövöm" a gépet és anyagi korlátaim lehetőbé teszik akkor biztos vmi szuper gépre fogom lecserélni....
Olyanra, ami nektek is tetszeni fog
 
Simon,
lehethogy az én készülékemben van a hiba, de nem működik a "Rózsa" link, pedig nagyon kíváncsi lennék rá...
 
Üdv!
SchJohny

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Simon, nem is hencegtel h megvan a 300D
Hát már hogyne hencegtem volna! -> 2003-11-6, 14:16
 
Volt is vele némi kálváriám mire a kényem-kedvem szerint beállítottam a kicsikét. Most már elégedett vagyok vele.

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: arty »


egy eves gepet sulinet miatt nem lehet eladni, csak 3 ev utan !!
 
ne vedd meg a 2 mp gepet!!!! mind1 mit, vegyel egy jo monitort, stb a SEX penzbol ! Hidd el, 1 ev mulva ugy lesz ahogyan simon mondta, megbanod h megvetted... keves lesz, ahogy kezded erezni a gepedet. Szerencsere en ugyanitt hagytam magam rabeszelni a nikon coolpix 2100 helyett a 3100ra, es nem bantam meg! Bar jolsikerult kepet sokat nem sikerult meg csinalnom Mondjuk ugy: egyet sem, de meg bizom h a gep maga kepes lehet ra Nekem ZBigi kuldott valos ember altal keszitett kepeket, es az gyozot meg h van letjogosultsaga a nagyobb felbontasnak. NAmeg h sotetben nem HP-san gagyi a Nikon.
 
A70 nincs SEXben ? Szerintem akkor vedd meg a jovo evibol. Gyujts meg kicsit, nincs annal roszabb erzes, mint amikor felev utan csalodsz a "draga" penzen vett, regota ahitott masinaban. Marpedig sajnos ez lesz.
 
Persze ugynez ki, haveromat sem sikerul lebeszelnem az A60rol Pedig SEXben dragabb is Sokkal. Mar kozel ott az A70 SEXen kivul. NNa, ez csak egy ketsegbeesett lebeszeesi kiserlet volt
 
Simon, nem is hencegtel h megvan a 300D

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha már tesztkép. Ide még nem is linkeltem be az első jól sikerült vakus képemet (ami már azért hetekkel ezelőtt készült). Kézből fotóztam este, szobában. A képkivágás miatt 4,5Mpixel. A képkivágáson kívül semmilyen módosítást nem végeztem a képen.
 
Rózsa

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Holnap megyek a gépért!
"Tesztfotó" hamarosan
 


TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Köszi a levezetést így már világosabb a dolog az arányok területén.
Így hirtelen nem sikerül ráállítani az agyam erre az arányátszámolós dologra.
 
Köszönöm,hogy igyekeztél "jobb útra terelni", de általában mielőtt vmi úgymond drágább tartós fogyasztási cikket vásárolok igyexem feltérképezni a "piacot" és lehetőségeimhez képest olyan dolgot vásárolni amivel feltehetőleg elégedett leszek. Teljesen megértem hogy egy adott analognak megfelelő digit gép sokkal többe kerül, mint azt a példád is mutatja, de a digitnek számos előnye van, mint ahogy említetted is.
 
" A képkivágás szerintem szinte megkerülhetetlen. Az új géppel már többszáz fotót csináltam, de a megtartásra ítéltek közül talán egy sem akadt amely nem szorult némi képkivágásra. Persze az is lehet, hogy én vagyok a béna és még szoknom kell a 300D keresőjét."
 
Természetesen amikor azt írtam hogy tökéletes képeket lövök és sem gondoltam komolyan (elég nagyképű is lett volna így "újoncként" ilyet kijelenteni )
 
Fényképezőgépből jó lesz a 4:3, TV-ből viszont ragaszkodom (illetve ragaszkodnék ha lenne,de ha lesz ilyen lesz) a 16:9-hez de ez már egy másik topic

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
kezol
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 02:39
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: kezol »


Azt hittem, hogy jó vagyok matekból de egyelőre nem sikerült felfognom, hogy az arányok változása miatt hogyan veszítek el kb 0,5mpx-t.De majd lerajzolom magamnak hátha megvilágosodom.
Ha a képed 4:3-as és abból 3:2-es képet akarsz csinálni akkor fel kell nagyítani a képet és a tetejéből valamint az aljából vágni kell. Ha ugyanis a 4:3-as képet adod be előhívni akkor a 10x15-ös képen mindkét oldalt volna két fehér csík. Meg szokták kérdezni, hogy vágják le a két szélét és akkor nem vesztesz képpontokat, de 10x13-as lesz a képed vagy nagyítsák és vágjanak az aljából és a tetejéből, de ebben az esetben a levágott pixelek csökkentik az effektív képre jutó felbontást. Egészen pontosan egy 9x13-as kép 1,63Mpixelből fog állni. Persze erre is van megoldás a 10x13-as képméret amely 4:3-as. Viszont hülyén néz ki a többi hagyományos 10x15-ös kép mellett. Ezért a drágább gépek CCD-je már 3:2-es tehát megegyezik a 35mm-es film méretével. Amikor kitalálták a digit gépeket elsősorban számítástechnikai célokra fejlesztették és ott a 4:3 az ideális képarány a monitor miatt. A 3:2-es CCD-s gépek képei a monitoron "szélesvásznúak".
 
Nem akartam elvenni a jókedvedet. Csupán próbáltam egy másik megközelítést is a figyelmedbe ajánlani. Magam is végigjártam ezt a lépcsőt, sőt van ismerősöm aki egy Canon 1D árát is elköltötte már digit gépekre mire megtalálta azt amire valóban szüksége van. Alapvetően azt gondolom, hogy amikor valaki digit gépet vesz akkor előre szeretne lépni. Nagy hiba azonban azt gondolni, hogy egy kétszer annyiba kerülő digit gép jobb, mint az analóg. Ahogy már a topic elején is említettem a 80 ezer Ft-os Canon 300-as analóg gépem a 360 ezres 300D-vel van egy szinten. Szóval jó dolog a digit gép mert csökken az előhívási költség és remek retusálási és képmódosítási lehetőségeket ad az ember kezébe, de ha ez rosszabb képminőséggel párosul akkor megette a fene az egészet. 3Mpixel az a felbontás amely képkivágás nélkül egy 10x15-ös papírkép hibátlan előhívására alkalmas. Mivel ez a leggyakoribb képméret jó hozzá alkalmazkodni. Az én 2Mpixeles gépem 10x15-ön már láthatóan rossz, egy jól sikerül fotó viszont 9x13-ban egész jó. A képkivágás szerintem szinte megkerülhetetlen. Az új géppel már többszáz fotót csináltam, de a megtartásra ítéltek közül talán egy sem akadt amely nem szorult némi képkivágásra. Persze az is lehet, hogy én vagyok a béna és még szoknom kell a 300D keresőjét.

Simon, szerintem nem béna vagy, csak maximalista... A képarányokról jut eszembe: létezik 16:9-es CCD-vel megáldott fényképezôgép??? A töbséggel ellentétben nekem eszem ágában sincs papírképet elôhívni, viszont ha 16:9-es TV-n szeretném a képeket visszanézni (egyszer ), vagy a kép "felét", vagy a képernyô "felét" le kell vágnom... :/

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt hittem, hogy jó vagyok matekból de egyelőre nem sikerült felfognom, hogy az arányok változása miatt hogyan veszítek el kb 0,5mpx-t.De majd lerajzolom magamnak hátha megvilágosodom.
Ha a képed 4:3-as és abból 3:2-es képet akarsz csinálni akkor fel kell nagyítani a képet és a tetejéből valamint az aljából vágni kell. Ha ugyanis a 4:3-as képet adod be előhívni akkor a 10x15-ös képen mindkét oldalt volna két fehér csík. Meg szokták kérdezni, hogy vágják le a két szélét és akkor nem vesztesz képpontokat, de 10x13-as lesz a képed vagy nagyítsák és vágjanak az aljából és a tetejéből, de ebben az esetben a levágott pixelek csökkentik az effektív képre jutó felbontást. Egészen pontosan egy 9x13-as kép 1,63Mpixelből fog állni. Persze erre is van megoldás a 10x13-as képméret amely 4:3-as. Viszont hülyén néz ki a többi hagyományos 10x15-ös kép mellett. Ezért a drágább gépek CCD-je már 3:2-es tehát megegyezik a 35mm-es film méretével. Amikor kitalálták a digit gépeket elsősorban számítástechnikai célokra fejlesztették és ott a 4:3 az ideális képarány a monitor miatt. A 3:2-es CCD-s gépek képei a monitoron "szélesvásznúak".
 
Nem akartam elvenni a jókedvedet. Csupán próbáltam egy másik megközelítést is a figyelmedbe ajánlani. Magam is végigjártam ezt a lépcsőt, sőt van ismerősöm aki egy Canon 1D árát is elköltötte már digit gépekre mire megtalálta azt amire valóban szüksége van. Alapvetően azt gondolom, hogy amikor valaki digit gépet vesz akkor előre szeretne lépni. Nagy hiba azonban azt gondolni, hogy egy kétszer annyiba kerülő digit gép jobb, mint az analóg. Ahogy már a topic elején is említettem a 80 ezer Ft-os Canon 300-as analóg gépem a 360 ezres 300D-vel van egy szinten. Szóval jó dolog a digit gép mert csökken az előhívási költség és remek retusálási és képmódosítási lehetőségeket ad az ember kezébe, de ha ez rosszabb képminőséggel párosul akkor megette a fene az egészet. 3Mpixel az a felbontás amely képkivágás nélkül egy 10x15-ös papírkép hibátlan előhívására alkalmas. Mivel ez a leggyakoribb képméret jó hozzá alkalmazkodni. Az én 2Mpixeles gépem 10x15-ön már láthatóan rossz, egy jól sikerül fotó viszont 9x13-ban egész jó. A képkivágás szerintem szinte megkerülhetetlen. Az új géppel már többszáz fotót csináltam, de a megtartásra ítéltek közül talán egy sem akadt amely nem szorult némi képkivágásra. Persze az is lehet, hogy én vagyok a béna és még szoknom kell a 300D keresőjét.

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Amit még mondani akartam, hogy ez a gép 4:3-as tehát a 2Mpixel is erre vonatkozik. Ha azonban hagyományos formátumú képeket szeretnél belőle előhívatni (9x13, 10x15) amely 3:2 formátumúak akkor vagy Te vagy a labor levág a képből. Ebben az esetben tehát a 2Mpixeledből lesz 1.63Mpixel. A "megpróbálok képkivágás nélkül fotózni" pedig aranyos. De ha mégis egy picit kell akkor lesz belőle 1.3Mpixel. Én sokszor örülök ha egy képkivágással csak 2Mpixelt vesztek. Naszóval ennyit akartam. Nem feltétlenül nekem van igazam (a többiek amúgy is többen vannak) csak gondoltam leírom.
Hi!
 
Simon, Te aztán tudod hogyan vedd el az ember jókedvét
 
Nem szeretnék vitába keveredni Veled,főleg nem a fotózás területén, mert félek, hogy alul maradnék.
 
Azt hittem, hogy jó vagyok matekból de egyelőre nem sikerült felfognom, hogy az arányok változása miatt hogyan veszítek el kb 0,5mpx-t.De majd lerajzolom magamnak hátha megvilágosodom.
 
Marad a 2mpx (ha sikerül beszereznem), aztán egy év múlva visszatérünk, hogy megbántam-e és el szeretném-e adni.
 
Egyáltalán nem állítom, hogy nincs igazad, de nem vagyunk egyformák, így az én "értékrendemben" a fotozás támakörnél ezek az igények szerepeknek.
 
SchJohny

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Amit még mondani akartam, hogy ez a gép 4:3-as tehát a 2Mpixel is erre vonatkozik. Ha azonban hagyományos formátumú képeket szeretnél belőle előhívatni (9x13, 10x15) amely 3:2 formátumúak akkor vagy Te vagy a labor levág a képből. Ebben az esetben tehát a 2Mpixeledből lesz 1.63Mpixel. A "megpróbálok képkivágás nélkül fotózni" pedig aranyos. De ha mégis egy picit kell akkor lesz belőle 1.3Mpixel. Én sokszor örülök ha egy képkivágással csak 2Mpixelt vesztek. Naszóval ennyit akartam. Nem feltétlenül nekem van igazam (a többiek amúgy is többen vannak) csak gondoltam leírom.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Úgy gondolom hogy egy kb 10éves teljesen alap analóg masina után ez az apparát elég nagy előrelépést jelent.
Nem feltétlenül. Attól mert valami 10 éves és mert alap analóg még nem rosszabb, mint egy alap nagyon alacsony felbontású digit gép. Egy alap analóg gép akár jobb képet is tud fotózni, mint egy 4Mpixeles digit gép már csak a technikája miatt is. A 2 és 3 Mpixeles gép között 50%-nyi felbontáskülönbség van. Az nagyon sok. Én azt mondanám, hogy 3Mpixel alatt nem nagyon szabad gépet venni. Csak arra lesz jó, hogy egy éven belül (ahogy rájössz) lecseréld egy másikra. És a kettő összegéből már egy jobb gépet is vehettél volna.

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Csak, hogy ne értsek egyet szerintem rossz döntés. Drága dolog azért venni valamit mert nincs olyanra pénze az embernek ami használható. Vagy rááldoztam volna azt a pluszt vagy vártam volna 4-5 hónapot.
Üdv!
 
Abu_F és Handras köszi a biztatást
 
Simon, (engedd meg hogy csak így "le Simonozzalak")
van igazságod abban, hogy
 
"Drága dolog azért venni valamit mert nincs olyanra pénze az embernek ami használható. "
 
bár azért az A60 használhatóságát megkérdőjelezném(inkább egy ilyen 2mpx-es mint egy gagyi 5mpx-es)....kérdés hogy ki mire használja, és kinek miben milyen igényei vannak....Sajna nem engedhet meg mindenki magának EOS 300D-t. Hidd el ha lenne rá módom nem emellett döntöttem volna,de szerintem semmi szégyelni való nincs ebben a gépben. Úgy gondolom hogy egy kb 10éves teljesen alap analóg masina után ez az apparát elég nagy előrelépést jelent. Egyelőre a fotózás területén sem vagyok otthon, abba is bele kell tanulnom legalább alap szinten (mit,hogyan,miért,merre kell beállítani)...
Sajnos várni nem tudok vele, mivel a sulinetes adókedvezmény kihasználásoz ebben az évben meg kell venni a gépet.
 
Ja és ne csak azért írd hogy "szerintem rossz döntés" hogy ne érts egyet az előtted szólókkal
 
Mindenkinek a legjobbakat!
SchJohny

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Csak, hogy ne értsek egyet szerintem rossz döntés. Drága dolog azért venni valamit mert nincs olyanra pénze az embernek ami használható. Vagy rááldoztam volna azt a pluszt vagy vártam volna 4-5 hónapot.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nos? 
Köszi az aggódást.
 
Megjöttek a képek.Sajnos észrevehető a különbség (persze ez várható volt ), de 10x15-ös nagyításnál csak egészen közelről nézve, 20x30asnál már könnyebben. Mivel normális esetben kb. 30-50cmről néz az ember egy fotót, így szinte egyforma a kettő. Nos eddig ezzel sok újat gondolom nem mondtam.
Ami a lényeg(kicsit ellentmondva az eddigieknek): 2mp lesz, Canon PSA60.
Első digitgépnek szerintem nem rossz. Remélem sikerül beszerezni a SEX keretében...
Világos hogy jobb lenne a 3mp, láttam a saját szememmel hogy jobb, de a különbség egyelőre nem éri meg számomra a kb 40%-os ártöbbletet.
Tudom "képkivágás" és társai.....de majd alapból olyan fotókat lövök hogy ne kelljen korrigálni
 
Köszi mindenkinek a segítséget és a tanácsokat, ha meglesz a gép(remélem max 1hét) megörvendeztetlek benneteket egy tesztfotóval
 
Üdv!
SchJohny

Szerintem jó döntés. Örülök, hogy van, akit nem szédítenek a megapixelek. A Canonnak nagyon jó a képminősége is, úgyhogy elégedett kell, hogy légy vele. Ha nem tetszenek (majd )a képek, akkor benned van a hiba
"majd alapból olyan fotókat lövök hogy ne kelljen korrigálni " - meg lehet csinálni, csak exponálás közben (előtt) is gondolj rá!

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”