Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: arty »


Furcsanak tuntek az árak steve oldalán. Jobban utánakeresve a kedvem egyre rosszabb. Miért kerül egy kint 60-70ezres gép 100+ ezerbe itthon ???
 
A magam mercejevel egesz jo gepet lehetne venni kint 100-130k bol. Itthon pedig majdnem csak a belepokategoriat ... (ha az 50ezres nonemeket nem szamitom)

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Koszonom a segitseget!  
Most igy hirtelen a coolpix3100 tetszene, nemtudtok rola veletlenul valami nagy negativumot ?
steve oldalat megjegyzem, atnezem. eddig csak az indexen informalodtam ...

Azt momentán nem nagyon ismerem .

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: arty »


Koszonom a segitseget!
 
Most igy hirtelen a coolpix3100 tetszene, nemtudtok rola veletlenul valami nagy negativumot ?
steve oldalat megjegyzem, atnezem. eddig csak az indexen informalodtam ...

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


10x15-re mennyi megapixel kell ? simon logikajat kovetve .. arra gondoltam, minek nekem egy 3 mpixeles gep, eleg egy 2es. De akkor azokra is igaz (kb 100-130e ft kategoria), h nem szabad maxban hasznalni ? Vagy azon a szinten nincs jelentosege ?
Amit handrás írt abból az Optimális kategória eredményez fotó minőséget. Egy 2.1Mpixeles gépről lehúzható a 10x13. De ez a maximum. Ha ennél nagyobbat hívsz akkor romlik a minősége. Ha a 10x13-as képet 6Mpixelről veszed le akkor viszont szinte nem lesz jobb a kép mivel a levilágítást is 300-400DPI-vel végzik.
Saját példámnál maradva, nekem most egy gagyi HP 2.1Mpixeles gépem van. Erről húztam már 10x13-ast és kiváló lett. De. A HP nagyon rossz jpeg tömörítést használ. Hiába van meg a pixelszám a jpeg tönkrevágja az egészet. Ergó az előhívott képen hibának a tömörítés látszik.
 
Javaslom Steve oldalát: http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html
 
Itt válaszd ki a kinézett gépet (akárhány megapixeles is) és töltsd le a sample képeket. Jól láthatod, hogy megfelel-e neked. Ha bizonytalan vagy és papírra dolgoznál a géppel akkor a letöltött képeket vidd be egy laborba és hívasd elő 10x15-be (már ha ezt szeretnéd). A végeredményből láthatod, hogy megfelel-e neked maga a gép és a felbontása.

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


10x15-re mennyi megapixel kell ? simon logikajat kovetve .. arra gondoltam, minek nekem egy 3 mpixeles gep, eleg egy 2es. De akkor azokra is igaz (kb 100-130e ft kategoria), h nem szabad maxban hasznalni ? Vagy azon a szinten nincs jelentosege ?
Képtárból:
 
Papírkép (cm) Minimális (pixel) Optimális (pixel)
9 x 13 441 x 637 1074 x 1535
10 x 13 680 x 1020 1228 x 1535
10 x 15 680 x 1020 1228 x 1819
10 x 18 680 x 1224 1228 x 2138
10 x 25 680 x 1700 1228 x 3035
13 x 18 884 x 1224 1535 x 2138
15 x 21 1020 x 1428 1819 x 1783
18 x 25 1200 x 1700 2138 x 3035
21 x 30 1200 x 1800 2516 x 3543
25 x 38 1440 x 2048 3035 x 4388
13 x 32 882 x 1800 1535 x 3779
15 x 38 1020 x 2048 1819 x 4388

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: arty »

10x15-re mennyi megapixel kell ? simon logikajat kovetve .. arra gondoltam, minek nekem egy 3 mpixeles gep, eleg egy 2es. De akkor azokra is igaz (kb 100-130e ft kategoria), h nem szabad maxban hasznalni ? Vagy azon a szinten nincs jelentosege ?

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


lényeg az, h ha a Canon továbbra is úgy értelmezi a RAW file fogalmát, mint eddig (asszem a G2 is így mentett) és tényleg nyers, tehát élesítés nélküli képet ment ilyenkor, akkor nincs értelme ezeknél életlenségre panaszkodni - ez természetes
Jaj azt hiszem elbeszélünk egymás mellett.
 
Persze ezeknél természetes. Csak fejlődne már annyit a technika, hogy a nyers kép is éles legyen.

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi »

lényeg az, h ha a Canon továbbra is úgy értelmezi a RAW file fogalmát, mint eddig (asszem a G2 is így mentett) és tényleg nyers, tehát élesítés nélküli képet ment ilyenkor, akkor nincs értelme ezeknél életlenségre panaszkodni - ez természetes

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Nekem ne a gép élesítse software-s úton a képet, hanem az optika és az érzékelő lapka (CCD/CMOS) együtt adjon éles képet, amit az elektronika letárol. Ha filmről nagyítasz, akkor se lehet utólag élesíteni a képen, lágyítani annál inkább.
bocs, de rádférne egy kis utánolvasás a jelenlegi digicsek (kivéve a Sigma) működéséről: muszáj szoftveresen élesíteni!
a filmszkennerek működése teljesen más

Túúúúdooom! De ne legyen muszály! Nem akarom!
 
A rosszindulatú kismalac

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


Nekem ne a gép élesítse software-s úton a képet, hanem az optika és az érzékelő lapka (CCD/CMOS) együtt adjon éles képet, amit az elektronika letárol. Ha filmről nagyítasz, akkor se lehet utólag élesíteni a képen, lágyítani annál inkább.
bocs, de rádférne egy kis utánolvasás a jelenlegi digicsek (kivéve a Sigma) működéséről: muszáj szoftveresen élesíteni!
a filmszkennerek működése teljesen más

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Értem/látom amit mondasz, mutatsz, de nekem a G2-se elég éles, és ha beruházom egy 300D-re akkor nem fog vígasztalni, hogy a 10D-se jobb.
Ez oké, csak a 300D 4.7Mpixelen tűéles. A Te G2-esed pedig 3.2Mpixelen. Ez egyrészt marhanagy különbség, másrészt a 300D tükörreflexes és rendkívül jól paraméterezhető. Ergó ez egy megvehető fényképezőgép. Én senkit nem akarok rábeszélni (valószínűleg a Nikon is kidob még idén egy hasonló készüléket), csak azt mondom, hogy egy 4.7Mpixeles kiváló képű tükörreflexes fényképezőgép számomra 300 ezer alatt teljesen megfelel.
Persze elhiszem, hogy te 6Mpixelen szeretnél kiváló gépet, de félek, hogy ehhez egy 8-9Mpixeles gép kellene és bizony még sok idő mire ezek megjelennek a piacon (elérhető áron).
Addig is javaslom bárkinek akit konkrétan érdekel, hogy töltse le az adott oldalról a 3 sample képet (vagy majd Steve oldaláról bármelyiket) és vigye be egy laborba és hívassa elő papírra a kívánt méretekben. Ha ott meggyőző a képe akkor nincs miről beszélni. Egy 4Mpixeles HP képe is csapnivaló monitoron, de előhívva 10x15-ben hibátlan.

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


a gépbe épített élesítő algoritmus mindig nagyon egyszerű (kben esetleg nem lenne elfogadható sebességű) és a fotófeldolgozóprogramokban három paraméterrel szabályozható módszer helyett többnyire csak néhány fix beállítása vankülönösen profi gépeknél jópont, ha inkább lágy mint eltúlzott: pillanatok alatt egyéni ízlésre szabható, míg az egyszer már túlélesített kép soha nem lesz az igazi

Ééés? Nekem ne a gép élesítse software-s úton a képet, hanem az optika és az érzékelő lapka (CCD/CMOS) együtt adjon éles képet, amit az elektronika letárol. Ha filmről nagyítasz, akkor se lehet utólag élesíteni a képen, lágyítani annál inkább.

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


a gépbe épített élesítő algoritmus mindig nagyon egyszerű (kben esetleg nem lenne elfogadható sebességű) és a fotófeldolgozóprogramokban három paraméterrel szabályozható módszer helyett többnyire csak néhány fix beállítása van
különösen profi gépeknél jópont, ha inkább lágy mint eltúlzott: pillanatok alatt egyéni ízlésre szabható, míg az egyszer már túlélesített kép soha nem lesz az igazi

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Tudom, hogy nem kellene ebben a fázisban túlfuttatni a dolgot, de csináltam azért egy kis tesztet. Az általam használt legnagyobb képméret a 13x18-as. A 6Mpixel nagyobb, mint ez a méret. Tehát ha csökkentem a felbontást erre az értékre akkor sokkal jobb minőség érhető el. Úgy is mondhatnám, hogy a 300D rossz 6Mpixeles gép, de jó 4,7Mpixeles. Dobtam rá egy sharpnesst és itt az eredmény. A bal oldali a 6.3Mpixeles eredeti kép a jobb oldali a csökkentett felbontású kép amiről pont egy 13x18-as kép húzható le maximulás előhívó felbontás mellett.
Értem/látom amit mondasz, mutatsz, de nekem a G2-se elég éles, és ha beruházom egy 300D-re akkor nem fog vígasztalni, hogy a 10D-se jobb.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tudom, hogy nem kellene ebben a fázisban túlfuttatni a dolgot, de csináltam azért egy kis tesztet. Az általam használt legnagyobb képméret a 13x18-as. A 6Mpixel nagyobb, mint ez a méret. Tehát ha csökkentem a felbontást erre az értékre akkor sokkal jobb minőség érhető el. Úgy is mondhatnám, hogy a 300D rossz 6Mpixeles gép, de jó 4,7Mpixeles. Dobtam rá egy sharpnesst és itt az eredmény. A bal oldali a 6.3Mpixeles eredeti kép a jobb oldali a csökkentett felbontású kép amiről pont egy 13x18-as kép húzható le maximulás előhívó felbontás mellett.


Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Templar: Ezt láttad?http://www.outbackphoto.com/reviews/equ ... eview.html

Most már igen. Láttam ennél már jobb és rosszabb sample képeket is a 300D-vel. De csak magamat ismétlem; az alábbi képrészlet a 10D-vel készült sample képből való élesítés után! Ugyanolyan szar csak az 600 ezerbe kerül.


Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


RAW képek. Ez itt nem azt jelenti, h gyakorlatilag a CCD adatai mennek át a gépre minden beavatkozás (pl élesítés, kontrasztnövelés) nélkül?én pl a Fujit mindig "soft" módban használom, amikor lényegében semmit nem élesít. Utólag PS-ban sokkal jobb eredményt lehet elérni, mint a gép saját, buta algoritmusa. Külön bónusz, h így a tömörítés hibái is kevésbé láthatóak, mert kisebb a kontraszt (a részletgazdagság, finomság ugyanakkor nagyobb)

RAW képek. Ennek egy baja van, hogy a RAW-ot konvertálták át jpg-be és azt tették fel. Tehát a jpg-ből nem derül ki, hogy amúgy maga a gép milyen minőségű jpg-et ment.

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


RAW képek. Ez itt nem azt jelenti, h gyakorlatilag a CCD adatai mennek át a gépre minden beavatkozás (pl élesítés, kontrasztnövelés) nélkül?
én pl a Fujit mindig "soft" módban használom, amikor lényegében semmit nem élesít. Utólag PS-ban sokkal jobb eredményt lehet elérni, mint a gép saját, buta algoritmusa. Külön bónusz, h így a tömörítés hibái is kevésbé láthatóak, mert kisebb a kontraszt (a részletgazdagság, finomság ugyanakkor nagyobb)

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Háát ezek alapján nem biztos hogy veszek...., de várjuk meg Steve-t.
A 300D ugye a 10D kistesója. Ha megnézed a 10D sample fotókat akkor ugyanezeket a jelenségeket tapsztalhatod. Nekem elsőre kissé életlenek a képek (ez mondjuk Photoshoppal simán korrigálható ekkora felbontásnál) és nem is túl kontrasztos. De valóban várjuk meg Steve képeit. Csak azt akartam mondani, hogy ha a 10D képeket nézed akkor az sem hibátlan csak az 600 ezerbe kerül. Eddig egyetlen kifogástalan digit gépet láttam az a Sigma SD9-est. Bár az alacsony felbontású a Foevonnak köszönhetően nem nagyon számít. Gondolkoztam azon is, de bevallom kissé taszít a kevésbé ismert márka és a 600 ezres ár. De az valami döbbenetes képeket csinál.

Igazad van, Sigma ügyben, de ha tudnék se adnék annyi pénzt érte, ez viszont annyiba kerül, minta a G2-m került amikor megvettem.
 
A képek viszont nekem nagyon életlennek tüntek, nézd meg a nő szemét.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Háát ezek alapján nem biztos hogy veszek...., de várjuk meg Steve-t.
A 300D ugye a 10D kistesója. Ha megnézed a 10D sample fotókat akkor ugyanezeket a jelenségeket tapsztalhatod. Nekem elsőre kissé életlenek a képek (ez mondjuk Photoshoppal simán korrigálható ekkora felbontásnál) és nem is túl kontrasztos. De valóban várjuk meg Steve képeit. Csak azt akartam mondani, hogy ha a 10D képeket nézed akkor az sem hibátlan csak az 600 ezerbe kerül. Eddig egyetlen kifogástalan digit gépet láttam az a Sigma SD9-est. Bár az alacsony felbontású a Foevonnak köszönhetően nem nagyon számít. Gondolkoztam azon is, de bevallom kissé taszít a kevésbé ismert márka és a 600 ezres ár. De az valami döbbenetes képeket csinál.

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Templar: Indexen is ez a nick-ed?
Igen, kisbetüsen. A HWSW-n is. Ott nagybetüsen. De nem szoktam írni fotós topicokba ha emiatt kérdezed.

Pedig itt az ideje, hogy átgyere!

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Íme az első -igaz gyári- sample képek az EOS 300D-vel. 
http://www.canon.co.jp/Imaging/eosdigit ... ple-e.html

Háát ezek alapján nem biztos hogy veszek...., de várjuk meg Steve-t.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”