Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Ajjajjajjajjajj! Már látom súlyos tízezrekbe fog nekem ez az új fényképezőgép kerülni. Nagy hiba volt megvenni. :smile9:
 
Feleségemről készítettem egy pár képet csak úgy próbaképp és a következőket állapította meg:
- Miért nem szóltál, hogy igazítsam meg a hajam? Fodrászhoz kell majd mennem.
- Úristen! Mik ezek itt az arcomon? Ilyen a bőröm? Kozmetikushoz is kellene mennem hamarosan, mielőtt jön a strandszezon, különben így barnulok le és egész nyáron ilyen marad.
- Kell egy pár új ruha is, mert ilyenekben nagyon kövérnek látszom!
- Ne csinálj több képet rólam!!

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Fufurka: Teljesen igazad van mind2 hozzászólásodban, a celluloidnál nincs jobb, csak van egy-két bökkenő ezzel kapcsolatban.
 
Tükörreflexes cserélhető objektíves jó fényképezőgép k..va drága! hozzá objektívek, film, miegymás. Ráadásul a filmet külön elő kell hívni és ha nincs az embernek sötétszobája (ez az általánosabb eset ), akkor horror árakon hívják elő fotólaborokban.
 
Digitális mindennapi használatra tökéletes. A fotót azonnal visszanézheted, ha nem tetszik letörölheted. Egy 3MP-es kép már egy fényképméretben is elég jó felbontást tud.

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Fufuka »

vagy aki fotózni akar........ maradjon a diánál!!!!!!!!! én még ma is csak arra fotózom! MÁS VILÁG!!!! amit a dia tud azt 1 millió alatti digitális nem tudja! nem "ég ki a dia" olyan könnyen, stb stb, tehát még sok olyan egyéb dolgot tudok mondani ahol a filmes gépem lemossa a digitálisokat. (canon eos3+booster)
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Fufuka »

na megleltem a másik mániámat szóval véleményem szerint digitálisban is csak olyat érdemes venni ahol lehet az objektívet cserélni. aki fotózik , az tudja hogy mekkora határtalan szabadságot ad egy cserélhető objektív, arról nem is beszélve , hogy egy gépvázzal rengeteg feladat válik könnyen elvégezhetővé ha cserélhető az objektív. szerintem most igen kiválló választás a canon eos 300d. ár érték aránya igen kiválló, és már az olcsób objektívekkel is igen szép képet ad. A tükörreflexet már nem is említem, mint részletet. szóval érdemes megnézni egy honlapon. említhetnénk még a fuji s1 s2 es gépeket de ezek még igen drágák, és szerintem nem is annyira jók (jó mondjuk én canon hívő vagyok). de egy fő szempontot még érdemes figyelembe venni, más az objektívek foglalata típusonként. tehát ha beállunk egy fajtára már elég drága átállni más objektív típusra. a fuji az nikon bajonettes. a canon eos az EF. amúgy valójában ez a két típus akik elérhető árban jó obikat csinálnak. a leica és társai most maradjanak ki, mert azok horrorisztikusak árban, bár megjegyzem, kiba...ku...va jók!!
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Tami »

Kodak DX7630
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »

Köszi, Simon


Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Canon A75 user manual-t keresek
 
Megvettem a németektől, de sajnos csak német nyelvű leírás van benne. A mellékelt CD-ken sincs user manual, ami a gép használatában segítene.
 
Tudna valaki angol vagy magyar nyelvű leírást küldeni nekem, vagy egy linket adni, ahonnan ez letölthető?
 
Előre is köszi.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


A következők közül kellene valami sorrendfélét felállítani. Ki melyiket ajánlja.
Funkciókban nagyjábol azonosak. Ami döntő lehet az a képminőség és az akku élettartama.
 
Olympus C-310
HP Photosmart 735
Fujifilm FinePix A210 Zoom
A330
Polaroid PDC-3350

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


udv 
szerintem ar/teljesitmeny kategoriaban a kodak is szamitasba johet
 
nekem kodak cx6330 van 65e ft, es ar/teljesitmenyben verhetetlen, nincs sok manualis allitgatasi lehetoseg, de jol atgondolt magyar nyelvu menuje van , e kijelzoje is elegge helyre kis joszag, kepminosege nem eri el a canonoket nikon szintjen van, viszont nagyon jo szineket produkal , szerintem kategoriajaban a legjobb, franko megfeleleloen telitett elettel teli szinek orom i bodotta nezni
 
ehhez sem jar se aku se semmi, beepitett 16mb memoar, viszont 2elemesek merten nagyon jol birja, 2db 2100as akkuval olyan 200kepet lehet loni vele, mondjuk vakkutol fuggoen.
es gyors, viszont ezustszinu, a kartya/usb/tv-out csatlakozokat fedo ajtocska viszont iszonyat igenytelen kis muanyag retek, szamomra ez az egyetlen negativum, sokan letorik 2-3 nyitasra :vazeg:
 
amugy az 5megapixeles kodak is 100ropi alatt van, kulfoldon meg 80ezer korul lehet kapni, megfontolando, dpreview.com-on lehet olvasgatni ezekrol a masinakrol
 
 
nacsa

Haligali!
Kodak DX6340-et használok majd' egy éve
meg vagyok elégedve (3.1 Mpix, 4x optikai)
tud videót hanggal SD/MMC
 
mondjuk ma már a 6490-est venném 10-szeres Zümmivel
 
Egy problémám adódott csak hogy teli memóriakártyánál
 
(256 MB SD) eltart vagy másfél percig a beolvasás bekapcsolásnál,
 
de ráfér legalább 400 kép BestQuality vagy félóra videó
 
Ja és otthon is tudsz cserélni firmware-t.

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras »


Találtam egy jó kis üzletet: http://www.technikdirekt.de
Pl. a Canon PowerShot A75 csak 267 euro+20 a postaköltség, ami kb. bruttó 72500 Ft-nak felel meg.
 
Most már csak az a kérdés, hogy Magyarország uniós tag-e szerintük vagy sem?

Sajnos még nem vagyunk uniós tagok.
Felhívtam őket és azt mondták, hogy tervezik a rendszerük átállítását az új tagokra is, de ez még eltart egy darabig.

Esetleg gépbeszerzés egy wiener snicli :-) elfogyasztásával összekötve?

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Találtam egy jó kis üzletet: http://www.technikdirekt.de
Pl. a Canon PowerShot A75 csak 267 euro+20 a postaköltség, ami kb. bruttó 72500 Ft-nak felel meg.
 
Most már csak az a kérdés, hogy Magyarország uniós tag-e szerintük vagy sem?

Sajnos még nem vagyunk uniós tagok.
Felhívtam őket és azt mondták, hogy tervezik a rendszerük átállítását az új tagokra is, de ez még eltart egy darabig.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


udv
 
szerintem ar/teljesitmeny kategoriaban a kodak is szamitasba johet
 
nekem kodak cx6330 van 65e ft, es ar/teljesitmenyben verhetetlen, nincs sok manualis allitgatasi lehetoseg, de jol atgondolt magyar nyelvu menuje van , e kijelzoje is elegge helyre kis joszag, kepminosege nem eri el a canonoket nikon szintjen van, viszont nagyon jo szineket produkal , szerintem kategoriajaban a legjobb, franko megfeleleloen telitett elettel teli szinek orom i bodotta nezni
 
ehhez sem jar se aku se semmi, beepitett 16mb memoar, viszont 2elemesek merten nagyon jol birja, 2db 2100as akkuval olyan 200kepet lehet loni vele, mondjuk vakkutol fuggoen.
es gyors, viszont ezustszinu, a kartya/usb/tv-out csatlakozokat fedo ajtocska viszont iszonyat igenytelen kis muanyag retek, szamomra ez az egyetlen negativum, sokan letorik 2-3 nyitasra
 
amugy az 5megapixeles kodak is 100ropi alatt van, kulfoldon meg 80ezer korul lehet kapni, megfontolando, dpreview.com-on lehet olvasgatni ezekrol a masinakrol
 
 
nacsa

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem van egy  HP620-asom ami szintén 2,1Mpixel. Nem is ezzel van a baj hanem a nagy jpg tömörítéssel. Lehet, hogy elég lenne az a 2,1Mpixel (szerintem nem), de a tömörítés miatt nagyon rosszak a képek.
A Minoltám a 2 Mpixeles képet kb 1 Mb-ra tömöríti fine állásban ami szerintem elfogadható minőség.

Én kifejezetten a HP 620-ra gondoltam. Láttam én is több 2,1Mpixeles jpg képet, de a HP rosszabb minőségben tömörít. Hogy ez a tömörítés algoritmusának vagy a mértékének köszönhető azt nem tudom.

Avatar
apuci
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2004.03.30., kedd 15:21
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: apuci »


Ennek az ára már közelít egy 735-öséhez. Kicsit soknak találom.

Tudnád én mennyiért vettem még anno. :vazeg:
TV:Daewoo 82FWMS(DTA3220) DVD: Panasonic S-47 VHS:LG Af998 NY- HIFI St:Technics SA-200 Boschmann 3utas nagydobozok

Avatar
apuci
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2004.03.30., kedd 15:21
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: apuci »


Nekem van egy HP620-asom ami szintén 2,1Mpixel. Nem is ezzel van a baj hanem a nagy jpg tömörítéssel. Lehet, hogy elég lenne az a 2,1Mpixel (szerintem nem), de a tömörítés miatt nagyon rosszak a képek.
A Minoltám a 2 Mpixeles képet kb 1 Mb-ra tömöríti fine állásban ami szerintem elfogadható minőség.
TV:Daewoo 82FWMS(DTA3220) DVD: Panasonic S-47 VHS:LG Af998 NY- HIFI St:Technics SA-200 Boschmann 3utas nagydobozok

Avatar
apuci
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2004.03.30., kedd 15:21
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: apuci »


Ennyiért kapsz 3.1-es gépet is HP-t, igaz opt.zoom nélkül.
 


Szerintem opt zoomot mindenképp
TV:Daewoo 82FWMS(DTA3220) DVD: Panasonic S-47 VHS:LG Af998 NY- HIFI St:Technics SA-200 Boschmann 3utas nagydobozok

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Találtam egy jó kis üzletet: http://www.technikdirekt.de.
 
Pl. a Canon PowerShot A75 csak 267 euro+20 a postaköltség, ami kb. bruttó 72500 Ft-nak felel meg.
 
Most már csak az a kérdés, hogy Magyarország uniós tag-e szerintük vagy sem?

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nekem van egy HP620-asom ami szintén 2,1Mpixel. Nem is ezzel van a baj hanem a nagy jpg tömörítéssel. Lehet, hogy elég lenne az a 2,1Mpixel (szerintem nem), de a tömörítés miatt nagyon rosszak a képek.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Jut eszembe a azért jogos, mert a múlt héten ez a gép volt 20000+Áfa-ért is. :vazeg:

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mi a véleményetek a HP 635-ösről? Most nézem, hogy nagyon barátságos ára kezd lenni. Netto 30e, amiért 3x optikai zoomot is kapok. A 2.1Mpixel szerintem otthoni célra untig elég lenne.
Ennyiért kapsz 3.1-es gépet is HP-t, igaz opt.zoom nélkül.
 
Nézd meg ezen az oldalon

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Mi a véleményetek a HP 635-ösről? Most nézem, hogy nagyon barátságos ára kezd lenni. Netto 30e, amiért 3x optikai zoomot is kapok. A 2.1Mpixel szerintem otthoni célra untig elég lenne.
A 2.1 Mpixel otthonra valóban bőven elég.Többre nem.
Nekem egy kis Minoltám van E223 ha 2 Mp-es gépet akarsz venni akkor tudom ajánlani.Kicsit normálisabb obi és ami a lényeg a menüje első fogásra is érthetővolt számomra.
Ez olyan mint a Pan GD90-es telcsim volt azóta sem láttam olyan könnyű menüt.
 
Most húzok haza vége a melónak.

Ennek az ára már közelít egy 735-öséhez. Kicsit soknak találom. Egyébként egy ismerősömnek van Dimage7-ese, igaz kicsit más kategória, de az nem rossz kis gép, csak az optikának a motorja iszonyatosan zabálja az elemeket, meg elég sokat szenved

Avatar
apuci
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2004.03.30., kedd 15:21
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: apuci »


Mi a véleményetek a HP 635-ösről? Most nézem, hogy nagyon barátságos ára kezd lenni. Netto 30e, amiért 3x optikai zoomot is kapok. A 2.1Mpixel szerintem otthoni célra untig elég lenne.
A 2.1 Mpixel otthonra valóban bőven elég.Többre nem.
Nekem egy kis Minoltám van E223 ha 2 Mp-es gépet akarsz venni akkor tudom ajánlani.Kicsit normálisabb obi és ami a lényeg a menüje első fogásra is érthetővolt számomra.
Ez olyan mint a Pan GD90-es telcsim volt azóta sem láttam olyan könnyű menüt.
 
Most húzok haza vége a melónak.
TV:Daewoo 82FWMS(DTA3220) DVD: Panasonic S-47 VHS:LG Af998 NY- HIFI St:Technics SA-200 Boschmann 3utas nagydobozok

Avatar
apuci
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2004.03.30., kedd 15:21
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: apuci »


Mi a véleményetek a HP 635-ösről? Most nézem, hogy nagyon barátságos ára kezd lenni. Netto 30e, amiért 3x optikai zoomot is kapok. A 2.1Mpixel szerintem otthoni célra untig elég lenne.
Nálunk a cégnél van egy HP735.
Az alapján csak lebeszélni tudlak róla.
Lötyög a pici nevetséges objektívje(ami ugye a lényeg)
Nevetséges csipogása van.Bonyolult nem praktikus menü.
TV:Daewoo 82FWMS(DTA3220) DVD: Panasonic S-47 VHS:LG Af998 NY- HIFI St:Technics SA-200 Boschmann 3utas nagydobozok

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »

Mi a véleményetek a HP 635-ösről? Most nézem, hogy nagyon barátságos ára kezd lenni. Netto 30e, amiért 3x optikai zoomot is kapok. A 2.1Mpixel szerintem otthoni célra untig elég lenne.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”