Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Sajnos mióta kipróbáltam egy Sony H1-et és egy W15-öt lomha az összes gép mellettük. Eszméletlen gyors és a képek is gyönyörűek. Itt jegyzem meg eddig utáltam a Sonyt és a Zeisst. Dehát mindíg változik az ember véleménye...
Lehet, hogy gyors a Sony fókusza, de az exponáló gomb lenyomása után 3-4 másodperccel fényképez. Próbáld ki mozgó célpont esetén is! Pl. a leszidott Fuji reakcióideje 0,01 s!
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A Panasonic DMC Fz5-ösét nem nézted? Én még ezzel szemezgettem a képstabilizátor miatt, de találtam valami német oldalt ahol vannak tesztképek és akkor beütött a Sony...
A Minoltákban is van képstabilizátor. A Dimage Z6-ban meg eggyel több megapixel, mint a Pana FZ5-ben.
Találtam egy amcsi oldalt, ahol felhasználók írnak a gépükről. Az Olympus FS-500UZ esetében pont a képstabilizátort hiányolta csaknem mindenki, azt írták, hogy igen biztos kézzel kell fogni, főleg ha zoom-ot is használ az embert. Valamelyik nem is ajánlotta a max. 10x zoomot állvány nélkül.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Posza »


Mégis csak lesz Sony dSLR? (csak most akadtam rá)
- lehet, hogy valami Minoltas OEM cucc lesz SONY felirattal

Lehet, nyárra kiderül.
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
LCO
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2005.01.04., kedd 08:19
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: LCO »


Ja és hogy nehezitsem a dolgodat: a Pana DMC-Fz5-t nem nézted?


Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Tami »


Mégis csak lesz Sony dSLR? (csak most akadtam rá)
- lehet, hogy valami Minoltas OEM cucc lesz SONY felirattal
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Fredo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 22:34
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Fredo »


Két digi fényképező között vacillálok, KonicaMinolta DiMage Z6 és Olympus SP-500 UltraZoom. Mindkettő 80 rugó körül van az edigital-nál. Kinyomtattam az adatlapjukat egymás mellett (összehasonlító táblázatban) és akinek eddig mutattam, mindenkinél a Z6 volt a jobb. Kerestem felhasználói tapasztalatokat is, de csak az Olympusra találtam, meg az eggyel régebbi Z5-ösre, de a Z6-os már eleve fejlettebb gép.Tudna valaki erről a 2 fényképezőről személyes felhasználói tapasztalattal, ajánlással vagy hasznos linkkel segíteni?

Szia!
Bár nem sok tapasztalatom van és a véleményem nem mérvadó én a minolta mellett tennék le egy szavazatot. Nekem Z1-es van és 2,5 éve teljesen meg vagyok vele elégedve pedig van benne már 16000 kép. Emiatt gondolom hogy a 6. modell már szinte tökéletes. Én is gondolkodom új gép beszerzésén és ha lenne pénzem rá valszeg én most Z5-t v Z6-ot vennék. persze lehet hogy az Oly is teljesen jó. Nem vagy vele előrébb, de szerintem a digitfényképezők közül választani kb olyan mintha autót választanál: Opel, VW, Ford, Honda (Canon, Nikon, Minolta, Fuji, Oly)számomra ezek kb. egy szinten vannak. Mások mást preferálnak...
 
Ja és hogy nehezitsem a dolgodat: a Pana DMC-Fz5-t nem nézted?
TV: Panasonic TX-32PS11 Erősítő: Onkyo TX-SR 501E Front: Celestion F30 Center: Celestion F35C Surround: Celestion F10 mélynyomó: MS 907 DVD: Pioneer DV-2750S Kábelek: Jamo

Avatar
LCO
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2005.01.04., kedd 08:19
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: LCO »


Két digi fényképező között vacillálok, KonicaMinolta DiMage Z6 és Olympus SP-500 UltraZoom. Mindkettő 80 rugó körül van az edigital-nál. Kinyomtattam az adatlapjukat egymás mellett (összehasonlító táblázatban) és akinek eddig mutattam, mindenkinél a Z6 volt a jobb. Kerestem felhasználói tapasztalatokat is, de csak az Olympusra találtam, meg az eggyel régebbi Z5-ösre, de a Z6-os már eleve fejlettebb gép.Tudna valaki erről a 2 fényképezőről személyes felhasználói tapasztalattal, ajánlással vagy hasznos linkkel segíteni?

Még mindíg nem vettem meg a Sony P200-ast ezért én is járom a boltokat és keresgélek.
Kipróbáltam az Olyt, de nekem nagyon nem jön be. Iszonyú lassú, kísértetiesen hasonlít a Fujira. Megőszülök mire beélesíti a képet! Jó, hogy bazi nagy a zoom, de így elég idegesítő. Az LCD jó nagy, de nem elég a fényereje. Ja és az obit is zajosnak találtam.
Ez az én véleményem. Sajnos mióta kipróbáltam egy Sony H1-et és egy W15-öt lomha az összes gép mellettük. Eszméletlen gyors és a képek is gyönyörűek. Itt jegyzem meg eddig utáltam a Sonyt és a Zeisst. Dehát mindíg változik az ember véleménye...
A Panasonic DMC Fz5-ösét nem nézted? Én még ezzel szemezgettem a képstabilizátor miatt, de találtam valami német oldalt ahol vannak tesztképek és akkor beütött a Sony...

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Két digi fényképező között vacillálok, KonicaMinolta DiMage Z6 és Olympus SP-500 UltraZoom. Mindkettő 80 rugó körül van az edigital-nál. Kinyomtattam az adatlapjukat egymás mellett (összehasonlító táblázatban) és akinek eddig mutattam, mindenkinél a Z6 volt a jobb. Kerestem felhasználói tapasztalatokat is, de csak az Olympusra találtam, meg az eggyel régebbi Z5-ösre, de a Z6-os már eleve fejlettebb gép.
Tudna valaki erről a 2 fényképezőről személyes felhasználói tapasztalattal, ajánlással vagy hasznos linkkel segíteni?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Posza »

Mégis csak lesz Sony dSLR? (csak most akadtam rá)
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
tomej
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2005.12.22., csüt. 13:10
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tomej »

Elképzelem milyen lehet, amikor többen fényképeznek villanóval ugyanabban a helységben és mindnek ilyen slave-vakuja van. Na ott indul be a láncreakció...

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Imhol egy link. Középtájban van egy ilyen Soligor ketyere. 
http://index.hu/tech/digicam/cikkek/xmas03/!1

Nem rossz,csak kár hogy elő kell villantani a működésrebírárhoz:gondolom a tipusszámból következik a kulcsérték,lehetne izmozabb verzió is,de nem rossz.

Avatar
Karády
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2003.04.04., pén. 10:29
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Karády »


Imhol egy link. Középtájban van egy ilyen Soligor ketyere.
 
http://index.hu/tech/digicam/cikkek/xmas03/!1
TV: JVC 28' Erősítő:Denon AVR-1705 DVD:Pana RV32 Vidijó: Aiwa FX 5200 Mély: WH210 Hang: Wharfedale Valdus 400, 200, Center:WH20, BCenter:Valdus

Avatar
Karády
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2003.04.04., pén. 10:29
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Karády »

Nem kell hozzá vakuszinkron csati. Más módon érzékeli a dolgokat.
TV: JVC 28' Erősítő:Denon AVR-1705 DVD:Pana RV32 Vidijó: Aiwa FX 5200 Mély: WH210 Hang: Wharfedale Valdus 400, 200, Center:WH20, BCenter:Valdus

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
 
Egy technika kérdés az A75-re:


Lehet kapni adaptert, amihez külön vaku csatlakoztatható. Ez egy pálcikaszerűség melynek az egyik fele az állványbemenetre csatlakozik, a másik felén pedig a vaku trónol. Ha jól emlékszem 20-as kulcsú vaku járt hozzá. Mivel így nem az objektív tengelyhez van közel a vaku, csökken a vörösszem is, és más géphez is leket használni a csatlakoztatásból kifolyólag.

Úgy tudom,hogy az a75-nek nincs vakuszinkron csatija,meg a 20-as kulcs meg ippeg kevés az említett kompozíció sikeréhez,mert az 100 iso-n 10métert jelent 2-es blendével.

Avatar
Karády
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2003.04.04., pén. 10:29
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Karády »


 
 
Egy technika kérdés az A75-re:


Lehet kapni adaptert, amihez külön vaku csatlakoztatható. Ez egy pálcikaszerűség melynek az egyik fele az állványbemenetre csatlakozik, a másik felén pedig a vaku trónol. Ha jól emlékszem 20-as kulcsú vaku járt hozzá. Mivel így nem az objektív tengelyhez van közel a vaku, csökken a vörösszem is, és más géphez is leket használni a csatlakoztatásból kifolyólag.
TV: JVC 28' Erősítő:Denon AVR-1705 DVD:Pana RV32 Vidijó: Aiwa FX 5200 Mély: WH210 Hang: Wharfedale Valdus 400, 200, Center:WH20, BCenter:Valdus

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Egy technika kérdés az A75-re:
A minap a kislányom balett bemutatóján voltam és készítettem néhány képet. A nézőtér nagy és sötét, a szinpad ugyan meg volt világítva, de piros és zöld fényekkel, ami nem igazán tekinthető világosnak.  Én közvetlenül a szinpad elé mentem, ami azt jelenti, max 10-12 méterre lehetettek tőlem a gyerekek.
A gépemmel automatikus és SCN módban is ISO 400-as szemcsés képeket kaptam, aztán TV állásban 1/80-as érték mellett  ISO 50-nél és ISO 100-nál is tűl sötét lett minden, ha meg lejjebb mentem az idővel, akkor a tánc és mozgás miatt elmosódott alakokat kaptam.
Ilyen környezetben milyen beállítást javasoltok?

Ennyire nem ismerem a fényképeződet, de a Canon kamerámon (meg más típusokon is) van direkt Spotlight program (Sonykon Sunset/Moon a legjobb ide), ami nem használhat túl hosszú záridőt, mert akkor nem lenne folyamatos a mozgókép. Az automatikustól inkább valamivel sötétebb képet kellett volna készítened, pl. úgy, hogy a jól megvilágított részre zoomolva méred a fényt (így nem lesz rajta túlexponált rész), majd visszatérsz nagyobb látószögbe. Ha esetleg túl sötét lenne a kép, számítógépen még mindig jobb világosítani, mint a fényképezőn szemcsésíteni.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Egy technika kérdés az A75-re:
A minap a kislányom balett bemutatóján voltam és készítettem néhány képet. A nézőtér nagy és sötét, a szinpad ugyan meg volt világítva, de piros és zöld fényekkel, ami nem igazán tekinthető világosnak. Én közvetlenül a szinpad elé mentem, ami azt jelenti, max 10-12 méterre lehetettek tőlem a gyerekek.
A gépemmel automatikus és SCN módban is ISO 400-as szemcsés képeket kaptam, aztán TV állásban 1/80-as érték mellett ISO 50-nél és ISO 100-nál is tűl sötét lett minden, ha meg lejjebb mentem az idővel, akkor a tánc és mozgás miatt elmosódott alakokat kaptam.
Ilyen környezetben milyen beállítást javasoltok?

Sajna semmilyet,ha nincs külső vaku használatára mód,akkor sajna annyi.A gépekbe elég gyengusz vakukat építenek,max5m távolság,amit tudnak,és ráadásul igen közel vannak az objektívhez,ezért még a "vörös ördögökkel"is számolni kell.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Az én Canon PowerShot A75-ösöm szuper gép, csak már egy picit régi és vannak nála sokkal jobbak is.
Azon gondolkoztam, hogy egy Canon PowerShot A620-as jó beruházás lenne-e vagy inkább valaméyik nagyobbat vegyem meg? Vagy várjak még fél évet és talán addigra lesznek újabb Canon modellek, ami a kompakt kategóriában jobb mint az A620-as?
 
 
Amire mostanit használom és a következőt is használnám: itthon családi képeket készítek, a szabadban pedig megpróbálok szép tájképeket lőni. Fontos szempont lenne az egyszerű használhatóság (néha a gyerekek is a kezükbe veszik a készüléket) a relatíve kis méret és a bővíthetőség, gondolok itt egy objektívre.
 
 
Egy technika kérdés az A75-re:
A minap a kislányom balett bemutatóján voltam és készítettem néhány képet. A nézőtér nagy és sötét, a szinpad ugyan meg volt világítva, de piros és zöld fényekkel, ami nem igazán tekinthető világosnak. Én közvetlenül a szinpad elé mentem, ami azt jelenti, max 10-12 méterre lehetettek tőlem a gyerekek.
A gépemmel automatikus és SCN módban is ISO 400-as szemcsés képeket kaptam, aztán TV állásban 1/80-as érték mellett ISO 50-nél és ISO 100-nál is tűl sötét lett minden, ha meg lejjebb mentem az idővel, akkor a tánc és mozgás miatt elmosódott alakokat kaptam.
Ilyen környezetben milyen beállítást javasoltok?

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Azon nagyon elcsodálkoznék ha a Canon beadná a kulcsot. A profi fotós világ fele Canon gépeket és kiegészítőket használ. Az amatőr világ egy jelentős része is ilyen márkájú gépekkel fotózik. Nekem is két Canon tükörreflexesem van itthon és három Canon obejktívem. Most veszem a harmadik Canon gépet.
Ebben reménykedem én is. Én már a Minoltán is csodálkoztam.
 
Ja, egy másik 'jó hír' : felszámolás alatt a Nomatica, várják az új befektetőt.
A témát már ebben a topicban kezdtem el, ott reagálhattok rá.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az elnök magyarázatát olvasva a Canon termékstruktúrája jutott eszembe, náluk is az irodatechnika a húzó ágazat (elég csak megnézni a honlapjukat, a fotó+videó együtt egy mini szelet a nagy tortából), nehogy ők legyenek a következők!  Azért várom a nagy Minolta készletkiárusítási akciókat! 

Azon nagyon elcsodálkoznék ha a Canon beadná a kulcsot. A profi fotós világ fele Canon gépeket és kiegészítőket használ. Az amatőr világ egy jelentős része is ilyen márkájú gépekkel fotózik. Nekem is két Canon tükörreflexesem van itthon és három Canon obejktívem. Most veszem a harmadik Canon gépet.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Én nagyon sajnálom. Analóg tükörreflexesei kifejezetten tetszettek nekem.
Az elnök magyarázatát olvasva a Canon termékstruktúrája jutott eszembe, náluk is az irodatechnika a húzó ágazat (elég csak megnézni a honlapjukat, a fotó+videó együtt egy mini szelet a nagy tortából), nehogy ők legyenek a következők!
Azért várom a nagy Minolta készletkiárusítási akciókat!
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
tomej
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2005.12.22., csüt. 13:10
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tomej »

Én nagyon sajnálom. Analóg tükörreflexesei kifejezetten tetszettek nekem.

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: gemini »


Feladta a Konica Minolta: A japán vállalat egy évszázad után befejezi a fényképezőgépek gyártását, az üzletág egy részét a Sony veszi át.forras 
- nocsak kicsivel tobb mint 100 evet eltek meg..

ez várható volt a digitális gépek elterjedésénél, mert nem igazán tudták magukénak a piacot, bár a legutobb piacra dobott tukorreflexesüket nagyon dicsérik.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Tami »


Feladta a Konica Minolta: A japán vállalat egy évszázad után befejezi a fényképezőgépek gyártását, az üzletág egy részét a Sony veszi át.forras
 
- nocsak kicsivel tobb mint 100 evet eltek meg..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


- mondom vedd meg, nemrossz az. - apropo miert az FZ4-et nezed? mekkora akereted? Fz5 86khuf-ert mar megveheto..

68.640 Bruttó a Laser műszaki udvarba,most akciós a Panánál is, és ahogy elnézem azért egy Canon A610-nél jobb.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”