Újdonságok

1. A felső menüsor már nem csak sorminta, legördülő menüvé változott az al-Fórumok legolvasottabb témáihoz vezető linkekkel.
2. "Szakértők" al-Fórum: Nemsokára feltöltjük mesterekkel, tuning műhelyek, szakemberekkel, akik bár nem Kereskedők, de tevékenységük mégis megérdemelheti a kiemelést egy önállló Téma formájában.
3. "GDPR al-Fórum": Közérthető fórum az Adatvédelemről, teendőkről, tudnivalókról. Hírek, elemzések, veszélyek, tippek és trükkök az egyszerűbb élethez.

További jó Fórumozást!

Digitális fényképezőgép

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2178

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2015.06.16., kedd 19:28

akkor portézzunk, lányom barátnője Leeds-ből, portré obival

post-10840-0-93871000-1434475634_thumb.jpg

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 850

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.16., kedd 17:45

fogalmam sincs, nem értem, miért ennyire fontos neked a körkörös fényfoltos háttérmosás, ez ritkán ad érdekes kompozíció  kiemelést. Aztán ennél a példa képednél meg éppen hogy zavaró, a világító krumplik elviszik a képet rossz irányba.

Ha már háttár mosás, had tegyek egy nagyon jó portrét, tekintet kristálytiszta szemekkel, mélységben csendes mosás emeli a tekintet és szem-lélek erejét. A kép nem az enyém, találtam, sajnos szerzőt sem tudom

Portré nagyon jó, kislány nagyon szép, bár sztem kicsit több a szemfehérje környékén a "sharpen", amitől pöttyös lesz szegényke. A ritkább perspektívákat (felülről lőjük cicust) általában amiatt szerencsés használni, hogy ilyenkor fölülről a modell köré is látunk, egy-két apróságot is el tudunk árulni róla, személyiségéről. Lévén, h ez egy sima, "szép vagyok-portré", a fölülről jövő szempont miatt itt is látszik a zöld kisgalléros ruha, de ennyi, a képnek nincs töb üzenete. Az obi szépen mos, csak sztem kicsit természetellenesen hat a végeredmény, lehet, h a fórummotor sem a barátunk ebben, sajnos.

Én, amikor felülről-portré a téma, mindig erre a képre gondolok, sztem jól fogja meg a pillanatot és mutatja be a személyiséget. Ja, és fekete-fehér is :-))))

post-18334-0-15226400-1434469522_thumb.jpg

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.15., hétf. 19:34

Örülök, hogy tetszik a képem. Ezek szerint van egy kis átfedés a vizuális ízlésünkben. :) Ahogy írtam, semmi PS. LR-ban kapott egy BW átfordítást, keretet és vízjelet. Az AVX fórum motorja igen mostohán kezeli a fotókat, szóval célszerű a linkelt Flickr képet megnézni, ott kicsit több látszik belőle. A kép a Nyugati téren készült a modellként szereplő hajléktalan beleegyezésével. Értem, hogy Te játszótereken szeretsz paparazzizni, de abban talán egyetértünk, hogy a fényképezésnek ugyanúgy része a műtermi fotózás is, mint bármi más.

Abszolút semmi kifogásom a műtermi dolgok ellen, bizonyos üzenethez (illetve bizonyos megrendelésnél, mert, ugye, igen gyakran innen kell, h fújjon a szél), innen indul a mutatvány. Én egyelőre jobban szeretek utcán/játszón stb. fényképezni, de én is mindig beleegyezést kérek, lévén a csak-úgy lövöldözés nem okés. Ebben mindig benne van a spontán pillanat, pláne van, aki nem is ennyire borostás :-)))

Most én is adok 1 uccsó esélyt a fórummotornak :-)))

Yashinon DX 1.7, 50mm, aztán némi Lightroom, kipuccantás után egy Kelsey Smith preset. 

post-18334-0-43780200-1434389582_thumb.jpg

Szerk: a szeplők kijöhetnének picit jobban, pont ez lenne a lényeg... :-(((

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6235

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2015.06.15., hétf. 18:01

Tévedtél, biza! :-))) Írtam, hogy tanulni nagyon jó a játszótér, ami azt jelenti, hogy nem én állítom be sem a modelleket, sem a világítást, sem az AF nincs velem, se vaku, sesemmi. Manuális obi, téma dögivel, meg én. Ha a Napocska lombokon át süt oda, akkor megörökítjük őt is. Elküldeni nincs se kedvem, se hatalmam, műtermi homokozót meg kösz. de kösz nem :-))))).

A portré nagyon tetszik! Nem tudom, mennyi utómunka kellett rá, de sztem kicsit sok lett. Mondjuk szegény Benkő Laci, nem is csodálom, h így nézett ki, miután Felcsúton Presser-nótákat énekelt a meccs-közvetítés ráadásaként, hogy 2015-Ft-ért ki lehessen még ugrálni a füvet.

Amúgy pont ez a bajom a Sigmával, hogy kevés a kontrasztja természetesben, utómunkával meg már loudness-es lesz a kép. Amit a digit. attitűdről korábban írtam a 256 színű szürkékről, az most aktuális. Plusz a monitorom is olcsó hulladék, simán lehet, hogy a hiba az én készülékemben van!  :smile53:

Örülök, hogy tetszik a képem. Ezek szerint van egy kis átfedés a vizuális ízlésünkben. :) Ahogy írtam, semmi PS. LR-ban kapott egy BW átfordítást, keretet és vízjelet. Az AVX fórum motorja igen mostohán kezeli a fotókat, szóval célszerű a linkelt Flickr képet megnézni, ott kicsit több látszik belőle. A kép a Nyugati téren készült a modellként szereplő hajléktalan beleegyezésével. Értem, hogy Te játszótereken szeretsz paparazzizni, de abban talán egyetértünk, hogy a fényképezésnek ugyanúgy része a műtermi fotózás is, mint bármi más.

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.15., hétf. 17:43

Olyannyira lovagolsz a háttérmosáson, meg a szabályos kör alakú fényfoltokon, hogy azt gondoltam, számodra ettől lesz JÓ egy kép. Tévedtem volna? Én továbbra sem tudom fontos paraméterként kezelni ezeket a kör alakú pacákat, sőt kimondottan zavar a képen a sok fehér folt. Más malomban őrlünk.

Ha már portrék, én is beszúrok egyet. Nincs rajta háttérmosás, szabályosan kerek fénykörök, de még Photoshop sem, ráadásul egy olcsó Sigma objektívvel készült.

attachicon.gifIMG_1617-Edit.jpg

Tévedtél, biza! :-))) Írtam, hogy tanulni nagyon jó a játszótér, ami azt jelenti, hogy nem én állítom be sem a modelleket, sem a világítást, sem az AF nincs velem, se vaku, sesemmi. Manuális obi, téma dögivel, meg én. Ha a Napocska lombokon át süt oda, akkor megörökítjük őt is. Elküldeni nincs se kedvem, se hatalmam, műtermi homokozót meg kösz. de kösz nem :-))))).

A portré nagyon tetszik! Nem tudom, mennyi utómunka kellett rá, de sztem kicsit sok lett. Mondjuk szegény Benkő Laci, nem is csodálom, h így nézett ki, miután Felcsúton Presser-nótákat énekelt a meccs-közvetítés ráadásaként, hogy 2015-Ft-ért ki lehessen még ugrálni a füvet.

Amúgy pont ez a bajom a Sigmával, hogy kevés a kontrasztja természetesben, utómunkával meg már loudness-es lesz a kép. Amit a digit. attitűdről korábban írtam a 256 színű szürkékről, az most aktuális. Plusz a monitorom is olcsó hulladék, simán lehet, hogy a hiba az én készülékemben van!  :smile53:

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2015.06.15., hétf. 17:16

Jobb lesz-e a kép...? Először is, mi az, hogy JÓ? Másodszor, a kép hány százaléka kell, hogy jbb legyen, hogy az egész jobb legyen? :-))))

Olyannyira lovagolsz a háttérmosáson, meg a szabályos kör alakú fényfoltokon, hogy azt gondoltam, számodra ettől lesz JÓ egy kép. Tévedtem volna? Én továbbra sem tudom fontos paraméterként kezelni ezeket a kör alakú pacákat, sőt kimondottan zavar a képen a sok fehér folt. Más malomban őrlünk.

Ha már portrék, én is beszúrok egyet. Nincs rajta háttérmosás, szabályosan kerek fénykörök, de még Photoshop sem, ráadásul egy olcsó Sigma objektívvel készült.

post-387-0-77490000-1434381712_thumb.jpg

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2178

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2015.06.15., hétf. 16:58

Jobb lesz-e a kép...? Először is, mi az, hogy JÓ? Másodszor, a kép hány százaléka kell, hogy jbb legyen, hogy az egész jobb legyen? :-))))

Az életnek tanulunk, faló, nem az iskolának :-)))). Amúgy kérdezd meg, nyilván van portréügyi képzettségük, másrészt sztem is szebbek a teljes körök, mint a három- meg ötszögek (a hatszög gyakori ipari kompromisszum, azt most hagyjuk). 

Naszóval, kellően lebutított kép, Jupiter 37/A-val készült, sztem pont 3.5 a rekesz, bár ennek az üvegnek mindegy is :-)))

Játszó, mármint játszótér :-))) Aki manuálissal akar jól tekergetni, és nem sajnálja edzésre az időt, annak a játszóteret találták ki edzőterepnek :-)))

fogalmam sincs, nem értem, miért ennyire fontos neked a körkörös fényfoltos háttérmosás, ez ritkán ad érdekes kompozíció  kiemelést. Aztán ennél a példa képednél meg éppen hogy zavaró, a világító krumplik elviszik a képet rossz irányba.

Ha már háttár mosás, had tegyek egy nagyon jó portrét, tekintet kristálytiszta szemekkel, mélységben csendes mosás emeli a tekintet és szem-lélek erejét. A kép nem az enyém, találtam, sajnos szerzőt sem tudom

post-10840-0-83494000-1434380253_thumb.jpg

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.15., hétf. 15:45

OK, de attól jobb lesz-e a kép, hogy ezek a foltok szabályos köralakot mutatnak? Bevallom töredelmesen, én erre még soha nem figyeltem és egyik tanárom sem hívta fel a figyelmem rá.

(A ripacskodást nem Rád értettem.)

Az életnek tanulunk, faló, nem az iskolának :-)))). Amúgy kérdezd meg, nyilván van portréügyi képzettségük, másrészt sztem is szebbek a teljes körök, mint a három- meg ötszögek (a hatszög gyakori ipari kompromisszum, azt most hagyjuk). 

Naszóval, kellően lebutított kép, Jupiter 37/A-val készült, sztem pont 3.5 a rekesz, bár ennek az üvegnek mindegy is :-)))

post-18334-0-84870900-1434375821_thumb.jpg

Játszó, mármint játszótér :-))) Aki manuálissal akar jól tekergetni, és nem sajnálja edzésre az időt, annak a játszóteret találták ki edzőterepnek :-)))

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2015.06.15., hétf. 15:23

Van amelyik tudja, sőt van amelyik a canon rádiós rendszerét is kezeli.

https://pixinfo.com/cikkek/rendszervakuteszt.14

Igen, köszi!  Közben kiveséztem. Meg is rendeltem 1 használt, de még fóliás Yongnuo 568EX II vakut, ez mindent tud. Master is tud lenni Yongnuo és Canon rendszerben is, rádiós adapterrel, bármilyen vakut tud vezérelni. Többet is tud, mint amire nekem szükségem van, de mivel az öregecske vázamon, ha feltolom az érzékenységet, hamar kezd zajosodni, jól is jön a nagyobb kulcsszám, direktben úgyse nagyon fogom használni. :) Gyakorlatilag egy régi 430EX árában van így. Meglátjuk milyen lesz. :)

pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 6

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr » 2015.06.15., hétf. 14:01

Ezek tudhatják vajon az E-TTL-II-t is?

Van amelyik tudja, sőt van amelyik a canon rádiós rendszerét is kezeli.

https://pixinfo.com/cikkek/rendszervakuteszt.14

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub

Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 6

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr » 2015.06.15., hétf. 13:59

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub

Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

stx
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 219

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: stx » 2015.06.15., hétf. 03:55

Vettem tavaly egy Nikon D5300-at.

Tudom.  :D

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3342

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2015.06.14., vas. 23:57

Akkor lassan veszel egy fényképezőgépet is.  :D  Mondjuk ez odab@sz: "a forgalmazó azonnal adott egy újat a régi helyett".  :rolleyes: 

Vettem tavaly egy Nikon D5300-at.

Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

stx
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: stx » 2015.06.14., vas. 15:20

Nekem rengetegen ezt ajánlották. Szerintem fogok is venni. Ebay-ről valamivel olcsóbb, de az itthoni forgalmazó elég korrekt. Egy barátom valami minimális kifogással visszament, hogy megkérdezze, lehet-e valamit kütyüzni vele, a forgalmazó azonnal adott egy újat a régi helyett, pedig nem is kérte a cserét.

Akkor lassan veszel egy fényképezőgépet is.  :D  Mondjuk ez odab@sz: "a forgalmazó azonnal adott egy újat a régi helyett".  :rolleyes: 

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2015.06.14., vas. 15:06

Itt vette.

Ezek tudhatják vajon az E-TTL-II-t is?

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2015.06.14., vas. 14:56

Köszi az infot! Fontos szempont ez is.  :smile53:

Itt vette.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2015.06.14., vas. 14:53

Nekem rengetegen ezt ajánlották. Szerintem fogok is venni. Ebay-ről valamivel olcsóbb, de az itthoni forgalmazó elég korrekt. Egy barátom valami minimális kifogással visszament, hogy megkérdezze, lehet-e valamit kütyüzni vele, a forgalmazó azonnal adott egy újat a régi helyett, pedig nem is kérte a cserét.

Köszi az infot! Fontos szempont ez is.  :smile53:

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2015.06.14., vas. 14:51

És mi a véleményetek a Yongnuo vagy milyen vakukról? Sok tesztben nagyon istenítik őket.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2015.06.14., vas. 14:50

Hm, eddig soha nem hallottam róla. De, most utánanéztem és nagyon, de nagyon olcsó... Teljesen manuális. Ha van idő állítgatni, akkor nem néz ki rossznak. De, hátha lesz olyan, aki birtokol egy ilyen szerkentyűt és elmeséli, mit tapasztal..

Elvileg az új széria már mindent tud, amit a Canon.  A nagyobbak Masterek is tudnak lenni meg minden. Ami viszont stabil, hogy nagyon olcsóak. Kérdés, mennyire tartósak pl?  gondolkodik.gif

stx
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: stx » 2015.06.14., vas. 14:46

És mi a véleményetek a Yongnuo vagy milyen vakukról? Sok tesztben nagyon istenítik őket.

Hm, eddig soha nem hallottam róla. De, most utánanéztem és nagyon, de nagyon olcsó... Teljesen manuális. Ha van idő állítgatni, akkor nem néz ki rossznak. De, hátha lesz olyan, aki birtokol egy ilyen szerkentyűt és elmeséli, mit tapasztal..

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2015.06.14., vas. 14:18

deriandras
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 50

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: deriandras » 2015.06.13., szomb. 09:18

Igen, percenként, jogos.

A motor vs. légcsavar sebességet én gondoltam rosszul. :(

violin
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 519

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: violin » 2015.06.12., pén. 16:24

Ja,és természetesen a fordulatszám PERCENKÉNT értendő.... :rolleyes:

Angol egybehifi+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+angol fonó+belga drótok+háelté 3.....zene és bona.
Gyerekszoba: Cambridge Audio One+System Audio Saxo 1 active
Mozi:LG PH450UG+Bydium
KV: Hario+Dedica

violin
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 519

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: violin » 2015.06.12., pén. 16:02

Pici helyesbítés.....mielőtt alaposan bemegyünk az erdőbe....Az alább jelzett 13000 rpm a hajtómű fordulatszáma és NEM a légcsavaré...

A légcsavaré nagyjából 1020 rpm....a hajtómű sebessége közel állandó,és a tolóerő függvényében a légcsavar állásszögét változtatják.

Ha jó belegondolunk,a közel 4,5 méter átmérőjű propellerektől elég derekas lenne a 13000-es fordulat.... :rolleyes:

Angol egybehifi+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+angol fonó+belga drótok+háelté 3.....zene és bona.
Gyerekszoba: Cambridge Audio One+System Audio Saxo 1 active
Mozi:LG PH450UG+Bydium
KV: Hario+Dedica

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2015.06.12., pén. 15:47

Egy ehhez hasonló gépnek a motorja másodpercenként képes 10-13.000 körüli fordulatszámra, ennek pontosításához jó lenne ismerni a típusát.

(Én elsőre Herculesnek néztem, de nem az. a Hercules egyébként 13.000 körüli max RPM-re képes.)

C160

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”