Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Digitális fényképezőgép

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6029
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.08.14., szer. 21:30

lehoako írta:
2019.08.14., szer. 11:15
Télleg nem cinkollak, de egy portré nagy része pont, hogy nem a fókuszsíkra van feszítve, így szükségszerűen életlen. Emiatt nem mindegy, hogyan mos (homályosít, 3dsít, hívjuk, ahogy akarjuk) az az üveg, ami épp fent van.
Nem baj, engem ez valamiért nem izgat. A kompozíció, a pillanat és a világítás számomra még mindig egy portréfotó három fő ereje, a többi csak technikai nüansz. Most valamiért Annie Leibovitz képei jutottak eszembe példaként. Meg ez a cikk.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.08.14., szer. 21:21

lehoako írta:
2019.08.14., szer. 11:07
Fapaci, mi lett helyette? A Sigma 1.4es 85ös?
Igen, de csak felesben az enyém. Dögnehéz, de a produkciója nagyon rendben van, akárcsak az 50-esnek is, ami nagy kedvencem.

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 741

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2019.08.14., szer. 12:14

Aszittem, itt mindent megtudok erről a 3 üvegről:

Canon 85mm 1.4L IS vs Canon 85mm 1.2L II vs Sigma 85mm Art

https://www.youtube.com/watch?v=ofR2qRcE6aw

A srác biztos szuperprofi (jappersze), de hogy hogy jut eszébe traktorkerekekkel meg épületfotóval demonstrálni 3 portréobi különbségét, miközben élő modellre nem pazarolt a videóban 1 percet sem... szóval kezdem nem érteni a portréfotózást meg a portréobi-felhasználást... ekkorát változott a világ :-)

Másrészt jópár ilyen videót megnéztem, de mindenhol max a bokehkarikák alakja és nagysága jött elő. Meg az élesség...

Olyanok, h fókuszsík-görbület, 3d átmenet sehol nem szempont. Az is kár, h leginkább 250es ISOn lövöldöznek, pedig a fény lehetővé tenné, h 100on menjenek, pláne 1.2es meg 1.4es obikkal... :-)))

Többet ér egy ilyen kép nekem, az obi szuper, 3dje is királyság, mosás, tuttifrutti. Le a kalap.
sigma85f14.jpg
sigma85f14.jpg (236.09 KiB) Megtekintve 249 alkalommal
innen:

https://www.flickr.com/photos/ncoevoet/ ... -85mm_art/

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2019.08.14., szer. 11:15

fapaci írta:
2019.08.09., pén. 12:19
Aszpirin írta:
2019.08.09., pén. 09:29
Nézd meg pl. a csaj melletti örökzöldet, a szélein látszanak tisztán és élesen a tűlevelek...
Nekem úgy tűnik, azok a tűlevelek pont beleesnek az élességi síkba, tehát nem meglepő, hogy élesebbek a többinél. Ez persze nem zárja ki az utólagos életlenítést, de ilyesmit nem szoktam elkövetni, így nem is ismerem fel. A bemutatott kép utómunkája számomra kissé érthetetlen, pl a lány hasának és a megtámasztott fal világossága meglehetősen fura.

Dolgoztam ezzel az objektívvel, de végül vásárlásnál mást választottam helyette. A bokeh hatásról nem tudok nyilatkozni, engem ez a téma teljesen hidegen hagy. Az ilyen képek technikai tesztre alkalmasak lehetnek, de nekem tartalmilag közömbösek.

Egyébként a víz lever tőle, hogy lassan alig lehet találni tetoválás nélküli modellt.
Télleg nem cinkollak, de egy portré nagy része pont, hogy nem a fókuszsíkra van feszítve, így szükségszerűen életlen. Emiatt nem mindegy, hogyan mos (homályosít, 3dsít, hívjuk, ahogy akarjuk) az az üveg, ami épp fent van.

Most, hogy az 5d-t nyúzom, csupa öröm a fotózás. Rájöttem, hogy túlélésre pont elég a mostani obiparkommal, ha meg olcsóbb lex a MArk2, lehet, h belenyúlok egybe. JObb a Sony sokkal, de a képminőség miatt nincs hiányérzetem. :napsut:

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2019.08.14., szer. 11:07

Aszpirin írta:
lehoako írta:
2019.08.09., pén. 09:06
Barátaim!

Traktáltuk/tam a 90es Summicront, olvasgatom, hogy van olyan, hogy 1.2es 85ös Canon. Nézegetem a képeket, de pl ez picit "ideges" hátteret mutat. Van valakinek saját tapasztalata ezzel? Tényleg ilyen ideges a bokeh?

1.2 85.jpg

Nekem a centrumban egy ilyen hatás kifejezetten hascentrifuga...
Nem ismerem az objektívet, de csak úgy általánosságban: az tény, hogy a háttér így nagyon csúnya, de az is, hogy ez egy digitálisan az ízléstelenség határait súroló módon manipulált kép. Nézd meg pl. a csaj melletti örökzöldet, a szélein látszanak tisztán és élesen a tűlevelek (direkt kivágtam az elérhető legjobb felbontásból a részletet, és mellékelem, lásd lennebb), és az is látszik, ahogy digitálisan (photoshoppal v. hasonlóval) homályosító (blur) ecsettel ráment.
A kép emellett utólagos élességállításon (ez viszont egész profin, a csajra meg a ruhájára nézve) meg luminancia-görbe és kontraszt-állításon is átment (ld. a fal, tipikusan "HDR-es", akárcsak a csaj ujjai). Ennyi utómunka az esetleg izgága bokehnek nagyon nem tesz jót. Vagyis lehet, hogy az objektív ennyire nem izgága, de jó lenne egy manipulálatlan, csak "tiszta" raw-konverzión átment képen megnézni.

Just my two pence. Tévedés joga fenntartva.
Biztos van benne utómunka, sztem kb esküvői kép, csajszikán jobb gyűrűsujjon ott a bilincs. A tiszafa-bokor előtte lehet kb 2 méterrel, a hátsó kaspós növény meg kb 2 méterrel mögötte. Jobb elölről kap egy fényt, meg mintha a feneke körül is lenne egy kis glare, van ott is fényforrás sztem hátulról.

A bajom az, h nem progresszív a mosás, ez sztem így kb 4m mélység összesen a képben, ötletem sincs, hogy lehetett az egészet így rottyra rakni. Másik magyarázatom, hogy nem volt elég közel ugyebár a fotós. Ahhoz, h térdigérőst csinálj 85össel fekvőbe, sztem legalább 6-7-8 méterre kell lenni a modelltől. Hogy a modellen+fal látható (mélység) élességet elérd ilyen távolságról, sztem kb 4 v 5.6 volt a rekesz. Nem volt még ilyen obi fent nekem, azért tapogatózom... Az meg, h 5.6nál ilyen lex a bokeh, hát, az sajnálatos. Mármint, hogy néznünk kell. Ez az üveg a Canon okés portréobija. SZtem nem lett volna szabad erre használni. Sztem a 3d hatás 2.8ig működik jól, utána már kétdimenziós az egész.

De miért lő valaki messziről, ha közelről is lőhet? Vagy 50essel sztetek nagyon buflák lett volna a kisasszony? Sztem ezt a képet egy jó 50essel kellett volna meglőni max 2.8on, fókusz cicus közelebbi szemén oszt Jézuska. Lett volna olyan szép mosás, hogy csak.

Fapaci, mi lett helyette? A Sigma 1.4es 85ös?

Csak az érdekelt volna, hogy mit gondoltok róla, köszönöm szépen, h elmondtátok.

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 123
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.08.13., kedd 15:24

fapaci írta:
2019.08.13., kedd 15:10
Megvan rá a sansz, hogy félreértem szavaidat, de attól tartok, a linkelt portréképeken leginkább az okos világítás dob sokat, no meg a modell szépsége. Nem látok rajtuk olyan minőségi paramétert, ami (értő kezekben) ne lenne elérhető bármelyik normálisabb fotómasinával. A tájképeik viszont meglehetősen középszerűek, mintaképként én biztosan nem mutogatnám őket.
Nézted 100-ban lupéval?
Nálam van egy olyan betegség, hogy szoktam közelről is skubizni a részleteket
Persze lehet, csak úgy monitoron is nézegetni normál teljes képernyőn, úgy nem derül ki semmi a középformátum képességeiről. Erről az oldalról a sportkocsik és a hyper car-ok is teljesen értelmetlenek. De mégis csak egy műszaki szinvonalat képviselnek. Aztán haza megy az ember, beül a kis tütüjébe és egész jól elautókázik :)
Ugyanerről a weblapról tudsz mutatni olyan linket ahol ilyet látok kisebb formátumban?
Mert én nem találtam. De lehet, hogy csak felületesen keresgéltem

.. ja azt nem íram - blendézni nem ér :)
Csak zenegépeknek hívom őket. Bedobom a bélást, nyomom a gombot és szól a zene

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.08.13., kedd 15:10

tamagaba írta:
2019.08.13., kedd 12:35
beszabehu
kidobom a kukába az összes dikkónomat
https://www.dpreview.com/sample-galleri ... 6645769342
Megvan rá a sansz, hogy félreértem szavaidat, de attól tartok, a linkelt portréképeken leginkább az okos világítás dob sokat, no meg a modell szépsége. Nem látok rajtuk olyan minőségi paramétert, ami (értő kezekben) ne lenne elérhető bármelyik normálisabb fotómasinával. A tájképeik viszont meglehetősen középszerűek, mintaképként én biztosan nem mutogatnám őket.

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.08.13., kedd 12:35

beszabehu
kidobom a kukába az összes dikkónomat
https://www.dpreview.com/sample-galleri ... 6645769342

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.08.11., vas. 14:32

huszti-zsolt írta:
2019.08.09., pén. 12:48
2 probléma is lehet, érdemes volna foglalkozni vele.
1. A 17-55 Nikon híresen fókuszproblémás. Lehet, hogy kalibrálni kellene a gépvázzal.
2. A 17-55 nem VR. Tudom, sokan lekezelik, sőt idegenkednek tőle, de a digitális technikában gyakorlatilag elengedhetetlen. A VR ugyanis éppen azokat a mikro rezgéseket szünteti meg, amik a pixelek miatt nagyon kényesek.
Ki akarom küldeni Prágába a szervizbe, de még nem jutottam el odáig. Majd télen

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 2123

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2019.08.09., pén. 12:48

tamagaba írta:
2019.08.07., szer. 10:51
lehoako írta:
2019.08.07., szer. 10:37
tamagaba írta:
2019.08.07., szer. 08:06
Sony raw-os történettel mi lett?
Érdekelne milyen a felület és mit lehet kihozni a képekből
100%-os képrészlet mentést tudsz csinálni? Így ebben a képméretben nem jön ki igazán az obi és a full-frame képessége
Szépen mossa a hátteret az látszik
Te milyen géppel/üvegekkel tolod?
D7000 és 17-55 2.8
nem vagyok megelégedve a rajzolattal
nem is panaszkodok, de korábban Practica - Zeiss és Nikon FE full üveg Nikkorokkal fényképeztem (fix obik)
Betegágy ez a mostani fotócucc
Sajna úgy látom a mintaképeken a full frame sem igazán jobb
Korábban volt Pentacon Six-em szintén Zeiss obival (csak alap)
Az visz eddig mindent, ami a kezemben volt - nagyon jó képeket tudtam nagyítani. Öreg klaffogós gépvázzal :D

A képen, amit linkeltem Fuji GFX100 egy részlet nagyítás. A középformátumu Haszik tudnak ilyet
Úgy veszem észre a szenzorméret és az obi vonalfelbontása számít igazán
2 probléma is lehet, érdemes volna foglalkozni vele.
1. A 17-55 Nikon híresen fókuszproblémás. Lehet, hogy kalibrálni kellene a gépvázzal.
2. A 17-55 nem VR. Tudom, sokan lekezelik, sőt idegenkednek tőle, de a digitális technikában gyakorlatilag elengedhetetlen. A VR ugyanis éppen azokat a mikro rezgéseket szünteti meg, amik a pixelek miatt nagyon kényesek.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.08.09., pén. 12:19

Aszpirin írta:
Nézd meg pl. a csaj melletti örökzöldet, a szélein látszanak tisztán és élesen a tűlevelek...
Nekem úgy tűnik, azok a tűlevelek pont beleesnek az élességi síkba, tehát nem meglepő, hogy élesebbek a többinél. Ez persze nem zárja ki az utólagos életlenítést, de ilyesmit nem szoktam elkövetni, így nem is ismerem fel. A bemutatott kép utómunkája számomra kissé érthetetlen, pl a lány hasának és a megtámasztott fal világossága meglehetősen fura.

Dolgoztam ezzel az objektívvel, de végül vásárlásnál mást választottam helyette. A bokeh hatásról nem tudok nyilatkozni, engem ez a téma teljesen hidegen hagy. Az ilyen képek technikai tesztre alkalmasak lehetnek, de nekem tartalmilag közömbösek.

Egyébként a víz lever tőle, hogy lassan alig lehet találni tetoválás nélküli modellt.

Aszpirin
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1026
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.08.09., pén. 09:29

lehoako írta:
2019.08.09., pén. 09:06
Barátaim!

Traktáltuk/tam a 90es Summicront, olvasgatom, hogy van olyan, hogy 1.2es 85ös Canon. Nézegetem a képeket, de pl ez picit "ideges" hátteret mutat. Van valakinek saját tapasztalata ezzel? Tényleg ilyen ideges a bokeh?

1.2 85.jpg

Nem ismerem az objektívet, de csak úgy általánosságban: az tény, hogy a háttér így nagyon csúnya, de az is, hogy ez egy digitálisan az ízléstelenség határait súroló módon manipulált kép. Nézd meg pl. a csaj melletti örökzöldet, a szélein látszanak tisztán és élesen a tűlevelek (direkt kivágtam az elérhető legjobb felbontásból a részletet, és mellékelem, lásd lennebb), és az is látszik, ahogy digitálisan (photoshoppal v. hasonlóval) homályosító (blur) ecsettel ráment.
A kép emellett utólagos élességállításon (ez viszont egész profin, a csajra meg a ruhájára nézve) meg luminancia-görbe és kontraszt-állításon is átment (ld. a fal, tipikusan "HDR-es", akárcsak a csaj ujjai). Ennyi utómunka az esetleg izgága bokehnek nagyon nem tesz jót. Vagyis lehet, hogy az objektív ennyire nem izgága, de jó lenne egy manipulálatlan, csak "tiszta" raw-konverzión átment képen megnézni.

Just my two pence. Tévedés joga fenntartva.
Csatolmányok
Screenshot 2019-08-09 at 9.16.46.jpg
Screenshot 2019-08-09 at 9.16.46.jpg (281.09 KiB) Megtekintve 398 alkalommal
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS Sig. | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Audirvana + Wadia 121 —> PrimaLuna ProLogue Premium —> Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K —> Marantz SR6013 —> LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 szett + Alteco C1 + BK Electronics DoubleGem

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2019.08.09., pén. 09:07

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2019.08.09., pén. 09:06

Barátaim!

1.2 85.jpg
1.2 85.jpg (174.31 KiB) Megtekintve 391 alkalommal

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2019.08.07., szer. 11:14

tamagaba írta:
2019.08.07., szer. 10:51
lehoako írta:
tamagaba írta:
100%-os képrészlet mentést tudsz csinálni? Így ebben a képméretben nem jön ki igazán az obi és a full-frame képessége
D7000 és 17-55 2.8
nem is panaszkodok, de korábban Practica - Zeiss és Nikon FE full üveg Nikkorokkal fényképeztem (fix obik)
Az visz eddig mindent, ami a kezemben volt - nagyon jó képeket tudtam nagyítani. Öreg klaffogós gépvázzal :D

A képen, amit linkeltem Fuji GFX100 egy részlet nagyítás. A középformátumu Haszik tudnak ilyet
A P6 totál jó rendszer, nem is csodálom, hogy a digiben keresel vmit, ami a középformátumú filmes rendszerekben alap. Azt, h éljen a kép. :-) Sztem ez a nagy felbontás és a jó dinamika "hozadéka".

A D7000 tök modern gép, tutti, h jó a képe, de a full frame picit nagyobb pixeljei és a jobb térmegjelenítés jót tesz a képeknek.

A kép, amit betettél a 102 MPes Fujival, briliánsan éles, tök szép, tök jó. A Hasselbladhoz kifogástalan Zeiss üvegeket lehet kapni, ezekkel tényleg kijön a középformátum előnye, digiben is.

Teljes mértékben egyetértek Veled, sztem is a szenzorméret és a vonalfelbontás a legfontosabb. ;peace;

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.08.07., szer. 10:57

lehoako írta:
Megvan a képek RAWja, én is szívesen megnézném, ha valaki itt nem messze rendelkezik olyan géppel, amelyiken van hozzájuk szoftver és megjeleníthetők. És mondjuk szereti a száraz Szamorodnit. És mondjuk a kéglije előtt az udvarban le lehet támasztani a kerékpárt. :-)
Ez már a múlt, Áki, elköltöztem, a Bem tér az udvarom, de továbbra is szívesen látlak, ha lecsengett a Sziget.

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.08.07., szer. 10:51

lehoako írta:
tamagaba írta:
D7000 és 17-55 2.8

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2019.08.07., szer. 10:37

tamagaba írta:
Megnéztem az oldalt, köszönöm. Igazából kicsit idegenkedem attól, hogy bármit is beleinstalláljak egy működő LR-ba, Sonym meg majd egyszer lesz, majd akkor ráfrissítek, addig egy patika 5Dvel nyomom, azt meg hál'Isten olvassa...

Jobb klikkel le tudod tölteni a képet, és megnézed a 4MB+os file-t. Nem pixelpeepingre töltöttem fel, arra majd rendesen bevilágított, körültekintően exponált képeket fogok (amint lesznek ilyenek). Igazából én már ismerem a Summicront, engem a most megismert Sony dinamikája fogott meg. Már tényleg hozza azt a 13-14 Ev-t, mint az emulziók. Megvan a képek RAWja, én is szívesen megnézném, ha valaki itt nem messze rendelkezik olyan géppel, amelyiken van hozzájuk szoftver és megjeleníthetők. És mondjuk szereti a száraz Szamorodnit. És mondjuk a kéglije előtt az udvarban le lehet támasztani a kerékpárt. :-)

Szerintem a legszebben mossa, és szinte kidobja magából az előtérben lévő éles témát. Valahogy máshogy homályosodnak el progresszíve a távolodó területek a képen, mint más üvegekkel. A mesterséges háttérmosó effektekkel azt tapasztaltam (telefonok), hogy mintha mindent közel ugyanannyira mosnának el a háttérben, nincs meg pl a téma mögötti 3-5 méter végére, hogy a csak picit életlenből átmegyünk karikákba.

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.08.07., szer. 08:08

Ismerős a kép valakinek? :rolleyes:
Kis vizuális pornó
Csatolmányok
Képkivágás.PNG
Képkivágás.PNG (1.46 MiB) Megtekintve 392 alkalommal

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.08.07., szer. 08:06

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.08.06., kedd 11:44

lehoako írta:
2019.08.05., hétf. 16:58
Ilyet kb a 40D is tud, ilyen égés/borulás kiszínezést.
Highlight alert a becsületes neve és lejátszás üzemmódban mindegyik DSLR tudja, ám a kérdés szerintem élő képre vonatkozott. A valósidejű, élőképes kiégés figyelmeztetés az elektronikus keresővel rendelkező gépek, tehát a MILC-ek és a camcorderek kiváltsága, a Fuji, a Panasonic és a Sony komolyabb gépei tudják (Zebra display). A többiben, így a DSLR masinákban is csak élő histogram áll rendelkezésünkre exponálás előtt.

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2019.08.05., hétf. 16:58

tamagaba írta:
2019.08.05., hétf. 16:39
lehoako írta:
2019.08.05., hétf. 16:05
tamagaba írta:
2019.08.05., hétf. 15:18

https://forums.adobe.com/thread/1683598

próbáltad már az updétet?
Fúbakker, köszcsike, megyek is rá... :smile32:
Olyan okosság nincs, hogy villogtatja a keresőben a out of range területeket? besült vagy kiégett
Valahol láttam már ilyet, hasznos lehet.
Tutibiztos, h van, kb 15 percre volt a kezemben a Sony, kb az exponálógombot tudtam rajta kezelni, meg a manuális obikat tekergettem. Gazdija 10 perc után csapott a homlokára, h "fent" hagyta az ISO-t... Ilyet kb a 40D is tud, ilyen égés/borulás kiszínezést.

Nem volt egyértelmű, h fekete-fehérben gondoltad-e a képeket, én alapjáraton így értelmeztem :-). DInamikát vizsgálni sztem jó, ha nem a legjobb.

Mielőtt elérjük a 100E-s nézettséget, ígérem, ebből a projektből az uccsó, csak, mert boldogság ránézni. Erre vixont konkrétan eméxem, h f/2-vel durrant. Ez a Summicron 90es totál nyitva. Sztem nem kell jobb. :ohnoohnoohno:

SPH01401.jpg
SPH01401.jpg (4.84 MiB) Megtekintve 402 alkalommal

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.08.05., hétf. 16:39

lehoako írta:
2019.08.05., hétf. 16:05
tamagaba írta:
lehoako írta:
2019.08.05., hétf. 14:20
Ezek a gépből kijött JPEGek. Sajnos csak 5ös Lightroomom van és az nem ismeri meg defaultból a Sony raw-ot.

Úgy nyilván shock-kal jobb is lehetne. :D

Olyan okosság nincs, hogy villogtatja a keresőben a out of range területeket? besült vagy kiégett
Valahol láttam már ilyet, hasznos lehet.

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2019.08.05., hétf. 16:05

tamagaba írta:
lehoako írta:
Ezek a gépből kijött JPEGek. Sajnos csak 5ös Lightroomom van és az nem ismeri meg defaultból a Sony raw-ot.

Remélem, nem utánlövés, pár dolog akkor a készítés körülményeiről. Alsó hármas csoportképnél rövidhajú hölgy bal szemén van a fókusz, rekesz axxem 2.8 (utálom, h el kell tekerni 2ről), sajnos ezzel a Novoflex-gyűrűvel nem regisztrálja exifben a manuális obi rekeszértékét).

Buborékos csoportkép, jó volt, h volt stabi, ISO is valahol fent, bár én letettem volna 50re. Itt jön ki igazából a szitu kontrasztossága. MArgitsziget, Gagarin-emlékmű melletti szökőkútnak félig háttal, már a laposan sütő Nap süt át a fák között, és megcsípi a buborékokat, meg süt szembe baloldalt a lombok között, hadd veszítsünk kontrasztot, aztán mégse igazán veszítünk kontrasztot... :-). Itt kb 5.6on lehettünk. Amíg állítottam az élességet és vártam a buborékkilövést, (a fókusz a középen hátul, a padon ülő hölgy arcán van, aki egész addig egy kutyával orrozott, aztán, pont, mikor a buboréklóbáló srác meglóbálta, akkor lépett le a padra a hölgy mellé...) A fehértől a feketéig minden megvan a képen, összegyúrva a Zeiss kontrasztossága a Sony dinamikájával. jobb fent, a lombok között sem láttam számottevő borulást, lehet, h el vagyok kényeztetve, EIZO moncsim van... 36_3_1.gif

Sony: ez a stabi ixxonyú csúnyán odaver. 36_3_1.gif OLvasom itt-ott, h az élesség rovására meg a stabizás meg a magas ISO, talán ennyi még belefér. SEMMI motion blur, csak ők mozognak, láccik, ahogy a közönség testbeszéddel reagálja le a buborékrobbanást, komplett sztori van a képen. :-)

Borzasztó jó vele a kézben, a Pancolarral (tóriumos, 8 lamellás zebra) olyan pici, mint egy kompakt, simán nem keltesz feltűnést sehol, ami street-projekteknél nagyon hasznos. Még nem szoktam meg a keresőt, meg van benne ilyen focus-peaking axxem, h így hívják, simán tudsz fókuszbeállítást finomhangolni, és közben a kijelző beszínezi, ami épp fókuszban van. Óriási :-))). Manuális obinál elképesztő feature.

A mai fotográfia alapvető elvárása az élesség és a kontrasztosság. A Zeiss erről szól. A modern Zeissek meg plááááne. A Leica sose reklámozta magát élességgel, nála a mikrokontraszt, ami elsodor, meg a 3d-hatás. A háromfős csoportkép nekem nagyon kiemelkedik a háttérből, ami meg sztem a mosás teljes örömlubickolása :-).

Még egyszer köszönöm a segítséget, tamagaba, megpróbálom majd a rawot is megnézni, ugyanakkor max. a buborékoson emelnék 1/3 expo értéket, hogy szebb legyen a jobb felső sötét sarok, bár sztem így is elég benne a dinamika és nem borul számottevően.

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.08.05., hétf. 15:18

lehoako írta:

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”