Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Digitális fényképezőgép

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.08.28., csüt. 20:29

Értem/látom amit mondasz, mutatsz, de nekem a G2-se elég éles, és ha beruházom egy 300D-re akkor nem fog vígasztalni, hogy a 10D-se jobb. :blink:

Ez oké, csak a 300D 4.7Mpixelen tűéles. A Te G2-esed pedig 3.2Mpixelen. Ez egyrészt marhanagy különbség, másrészt a 300D tükörreflexes és rendkívül jól paraméterezhető. Ergó ez egy megvehető fényképezőgép. Én senkit nem akarok rábeszélni (valószínűleg a Nikon is kidob még idén egy hasonló készüléket), csak azt mondom, hogy egy 4.7Mpixeles kiváló képű tükörreflexes fényképezőgép számomra 300 ezer alatt teljesen megfelel.

Persze elhiszem, hogy te 6Mpixelen szeretnél kiváló gépet, de félek, hogy ehhez egy 8-9Mpixeles gép kellene és bizony még sok idő mire ezek megjelennek a piacon (elérhető áron).

Addig is javaslom bárkinek akit konkrétan érdekel, hogy töltse le az adott oldalról a 3 sample képet (vagy majd Steve oldaláról bármelyiket) és vigye be egy laborba és hívassa elő papírra a kívánt méretekben. Ha ott meggyőző a képe akkor nincs miről beszélni. Egy 4Mpixeles HP képe is csapnivaló monitoron, de előhívva 10x15-ben hibátlan.

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.08.28., csüt. 20:29

a gépbe épített élesítő algoritmus mindig nagyon egyszerű (kben esetleg nem lenne elfogadható sebességű) és a fotófeldolgozóprogramokban három paraméterrel szabályozható módszer helyett többnyire csak néhány fix beállítása van

különösen profi gépeknél jópont, ha inkább lágy mint eltúlzott: pillanatok alatt egyéni ízlésre szabható, míg az egyszer már túlélesített kép soha nem lesz az igazi

Ééés? Nekem ne a gép élesítse software-s úton a képet, hanem az optika és az érzékelő lapka (CCD/CMOS) együtt adjon éles képet, amit az elektronika letárol. Ha filmről nagyítasz, akkor se lehet utólag élesíteni a képen, lágyítani annál inkább.

Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi » 2003.08.28., csüt. 19:36

a gépbe épített élesítő algoritmus mindig nagyon egyszerű (kben esetleg nem lenne elfogadható sebességű) és a fotófeldolgozóprogramokban három paraméterrel szabályozható módszer helyett többnyire csak néhány fix beállítása van

különösen profi gépeknél jópont, ha inkább lágy mint eltúlzott: pillanatok alatt egyéni ízlésre szabható, míg az egyszer már túlélesített kép soha nem lesz az igazi

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.08.28., csüt. 19:16

Tudom, hogy nem kellene ebben a fázisban túlfuttatni a dolgot, de csináltam azért egy kis tesztet. Az általam használt legnagyobb képméret a 13x18-as. A 6Mpixel nagyobb, mint ez a méret. Tehát ha csökkentem a felbontást erre az értékre akkor sokkal jobb minőség érhető el. Úgy is mondhatnám, hogy a 300D rossz 6Mpixeles gép, de jó 4,7Mpixeles. Dobtam rá egy sharpnesst és itt az eredmény. A bal oldali a 6.3Mpixeles eredeti kép a jobb oldali a csökkentett felbontású kép amiről pont egy 13x18-as kép húzható le maximulás előhívó felbontás mellett.

Értem/látom amit mondasz, mutatsz, de nekem a G2-se elég éles, és ha beruházom egy 300D-re akkor nem fog vígasztalni, hogy a 10D-se jobb. :blink:

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.08.28., csüt. 10:23

Tudom, hogy nem kellene ebben a fázisban túlfuttatni a dolgot, de csináltam azért egy kis tesztet. Az általam használt legnagyobb képméret a 13x18-as. A 6Mpixel nagyobb, mint ez a méret. Tehát ha csökkentem a felbontást erre az értékre akkor sokkal jobb minőség érhető el. Úgy is mondhatnám, hogy a 300D rossz 6Mpixeles gép, de jó 4,7Mpixeles. Dobtam rá egy sharpnesst és itt az eredmény. A bal oldali a 6.3Mpixeles eredeti kép a jobb oldali a csökkentett felbontású kép amiről pont egy 13x18-as kép húzható le maximulás előhívó felbontás mellett.

post-2-1062058983.jpg

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.08.28., csüt. 10:07

Most már igen. Láttam ennél már jobb és rosszabb sample képeket is a 300D-vel. De csak magamat ismétlem; az alábbi képrészlet a 10D-vel készült sample képből való élesítés után! Ugyanolyan szar csak az 600 ezerbe kerül.

post-2-1062058057.jpg

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.08.28., csüt. 01:52

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.08.27., szer. 21:03

RAW képek. Ez itt nem azt jelenti, h gyakorlatilag a CCD adatai mennek át a gépre minden beavatkozás (pl élesítés, kontrasztnövelés) nélkül?

én pl a Fujit mindig "soft" módban használom, amikor lényegében semmit nem élesít. Utólag PS-ban sokkal jobb eredményt lehet elérni, mint a gép saját, buta algoritmusa. Külön bónusz, h így a tömörítés hibái is kevésbé láthatóak, mert kisebb a kontraszt (a részletgazdagság, finomság ugyanakkor nagyobb)

RAW képek. Ennek egy baja van, hogy a RAW-ot konvertálták át jpg-be és azt tették fel. Tehát a jpg-ből nem derül ki, hogy amúgy maga a gép milyen minőségű jpg-et ment.

Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi » 2003.08.27., szer. 19:59

RAW képek. Ez itt nem azt jelenti, h gyakorlatilag a CCD adatai mennek át a gépre minden beavatkozás (pl élesítés, kontrasztnövelés) nélkül?

én pl a Fujit mindig "soft" módban használom, amikor lényegében semmit nem élesít. Utólag PS-ban sokkal jobb eredményt lehet elérni, mint a gép saját, buta algoritmusa. Külön bónusz, h így a tömörítés hibái is kevésbé láthatóak, mert kisebb a kontraszt (a részletgazdagság, finomság ugyanakkor nagyobb)

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.08.27., szer. 19:40

Háát ezek alapján nem biztos hogy veszek...., de várjuk meg Steve-t.

A 300D ugye a 10D kistesója. Ha megnézed a 10D sample fotókat akkor ugyanezeket a jelenségeket tapsztalhatod. Nekem elsőre kissé életlenek a képek (ez mondjuk Photoshoppal simán korrigálható ekkora felbontásnál) és nem is túl kontrasztos. De valóban várjuk meg Steve képeit. Csak azt akartam mondani, hogy ha a 10D képeket nézed akkor az sem hibátlan csak az 600 ezerbe kerül. Eddig egyetlen kifogástalan digit gépet láttam az a Sigma SD9-est. Bár az alacsony felbontású a Foevonnak köszönhetően nem nagyon számít. Gondolkoztam azon is, de bevallom kissé taszít a kevésbé ismert márka és a 600 ezres ár. De az valami döbbenetes képeket csinál.

Igazad van, Sigma ügyben, de ha tudnék se adnék annyi pénzt érte, ez viszont annyiba kerül, minta a G2-m került amikor megvettem.

A képek viszont nekem nagyon életlennek tüntek, nézd meg a nő szemét.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.08.27., szer. 12:53

A 300D ugye a 10D kistesója. Ha megnézed a 10D sample fotókat akkor ugyanezeket a jelenségeket tapsztalhatod. Nekem elsőre kissé életlenek a képek (ez mondjuk Photoshoppal simán korrigálható ekkora felbontásnál) és nem is túl kontrasztos. De valóban várjuk meg Steve képeit. Csak azt akartam mondani, hogy ha a 10D képeket nézed akkor az sem hibátlan csak az 600 ezerbe kerül. Eddig egyetlen kifogástalan digit gépet láttam az a Sigma SD9-est. Bár az alacsony felbontású a Foevonnak köszönhetően nem nagyon számít. Gondolkoztam azon is, de bevallom kissé taszít a kevésbé ismert márka és a 600 ezres ár. De az valami döbbenetes képeket csinál.

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.08.27., szer. 11:43

Templar: Indexen is ez a nick-ed?

Igen, kisbetüsen. A HWSW-n is. Ott nagybetüsen. De nem szoktam írni fotós topicokba ha emiatt kérdezed.

Pedig itt az ideje, hogy átgyere!

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.08.27., szer. 11:42

Íme az első -igaz gyári- sample képek az EOS 300D-vel.

http://www.canon.co.jp/Imaging/eosdigital/...l_sample-e.html

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.08.27., szer. 11:41

CCD, templar CCD! ;)

Egyébbként nekem is nagyon dobog a szívem, ha ránézek a 300D-re. :blink:

Sok hülye rövidítés. :)

Haláli fegyver:

- Min rugtátok össze a patkót Mortars-el?

- Ő volt a GH-s az EÜ-ságon és nem engedte, hogy PP3-ast vételezzünk a VTE-hez, hogy teszteljük eltávon a 412-est!

- Mekkora állat!

:o

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.08.27., szer. 09:34

Íme az első -igaz gyári- sample képek az EOS 300D-vel.

http://www.canon.co.jp/Imaging/eosdigital/...l_sample-e.html

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.08.26., kedd 21:37

CCD, templar CCD! ;)

Sok hülye rövidítés. :o

Haláli fegyver:

- Min rugtátok össze a patkót Mortars-el?

- Ő volt a GH-s az EÜ-ságon és nem engedte, hogy PP3-ast vételezzünk a VTE-hez, hogy teszteljük eltávon a 412-est!

- Mekkora állat!

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.08.26., kedd 21:07

én még várok (mármint addig kihúzom a mostani Fujival), remélem nem túl sokáig, míg végre elterjednek a teljes méretű CCD-k

hatalmas átka a mai gépeknek, h a kicsi CCD miatt jó másfélszeres szorzót kap az objektívek fókusztávolsága: nehéz jó minőségű nagylátószögűt beszerezni hozzájuk, márpedig nekem sokkal sűrűbben az kellene, mint a tele

Ebben nagy igazságod van de már annyira vennék egy gépet csak eddig sajnáltam 600 ezret kifizetni egy gépre ami egy év múlva a felét sem éri. Szóval nekem ez pont megfelel és még árban is jó. Amúgy szerintem (de ez csak tipp) az új Canon gép már teljes LCD-s lesz. De ha az is lesz akkor is marha drága lesz és megint lehet várni egy évet, hogy megvehető árba jusson. Az testvérek között is másfél év (már ha valóban rendes LCD-je lesz), de inkább kettő. Én már nem szeretnék annyit várni. És ha az ember megveszi a hozzá való EF-S 18-55 objektívet akkor az végülis adja a 29-88mm-es zoomtartományt. Ez meg már azért használható (legalábbis én eddig is ilyet használtam).

CCD, templar CCD! ;)

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.08.26., kedd 16:18

én még várok (mármint addig kihúzom a mostani Fujival), remélem nem túl sokáig, míg végre elterjednek a teljes méretű CCD-k

hatalmas átka a mai gépeknek, h a kicsi CCD miatt jó másfélszeres szorzót kap az objektívek fókusztávolsága: nehéz jó minőségű nagylátószögűt beszerezni hozzájuk, márpedig nekem sokkal sűrűbben az kellene, mint a tele

Ebben nagy igazságod van de már annyira vennék egy gépet csak eddig sajnáltam 600 ezret kifizetni egy gépre ami egy év múlva a felét sem éri. Szóval nekem ez pont megfelel és még árban is jó. Amúgy szerintem (de ez csak tipp) az új Canon gép már teljes LCD-s lesz. De ha az is lesz akkor is marha drága lesz és megint lehet várni egy évet, hogy megvehető árba jusson. Az testvérek között is másfél év (már ha valóban rendes LCD-je lesz), de inkább kettő. Én már nem szeretnék annyit várni. És ha az ember megveszi a hozzá való EF-S 18-55 objektívet akkor az végülis adja a 29-88mm-es zoomtartományt. Ez meg már azért használható (legalábbis én eddig is ilyet használtam).

Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi » 2003.08.26., kedd 15:57

Végre megjelent az a fényképezőgép amire évek óta várok

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.08.26., kedd 15:47

Kiraly.

Csak azt nem ertem miert azzal helyezik a magasabb kategorias

tukorreflexes gepek ala, hogy muanyag az egesz haz. Csak nem

az acel vaz kerul meg 300ezerbe :o

Jo tudom par feature le lett dobva az eos 10d-rol, de akkor is miert a haz??? ;)

Itt szerintem nem erről van szó. A D60-as megjelenésekor 1 millió forint volt. Aztán nem sokra rá megjelent a 10D amely felbontásában és szolgáltatásaiban is felülmúlja a D60-ast és csak 600 ezer volt az ára. Ezzel együtt a D60-as árát is mérsékelték 600 ezerre. Most megjelent a 300D amely csak 300 ezer ez gyk. azt fogja jelenteni, hogy a 10D-nek is esni fog az ára és azt is, hogy a Canon bedob még egy modellt amely a D60-ast váltja majd le és szerintem árban beteszik a 300D és a 10D közé félúton. Szóval egyszerű modellváltásról van szó egy kis beépített árcsökkenéssel. A D60-as megszűnik helyette ki fog jönni valami 4-500 között, a D10 marad de mérséklik az árát és kijött a kistesó amely a 300D.

Így olvasva kicsit bonyolultra sikerült. :blink:

balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 9

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: balagee » 2003.08.26., kedd 15:35

Végre megjelent az a fényképezőgép amire évek óta várok. A Canon egy megfizethető áru tükörreflexes digitális fényképezőgéppel jelentkezett. Az EOS300D 6.3Mpixeles és szinte minden olyan szolgáltatással rendelkezik amelyre egy komolyabb hobbifotósnak szüksége lehet. Mivel amúgy is van egy EOS300-asom legalább az objektívet tudom használni hozzá bár az 1.6-os szorzó miatt csak kis látószögben. A gép amúgy kb. 350 ezer Ft lesz (váz), Ausztriában 280 ezerért elvihető. Nagyban hasonlít az EOS300-hoz egy kicsit talán modernebb:

CanonEOS300D-M.jpg

Bővebben:

Index - Digicam

Azt hiszem megvan a következő beruházásom. :blink:

Kiraly.

Csak azt nem ertem miert azzal helyezik a magasabb kategorias

tukorreflexes gepek ala, hogy muanyag az egesz haz. Csak nem

az acel vaz kerul meg 300ezerbe :o

Jo tudom par feature le lett dobva az eos 10d-rol, de akkor is miert a haz??? ;)

Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.08.26., kedd 13:05

Végre megjelent az a fényképezőgép amire évek óta várok. A Canon egy megfizethető áru tükörreflexes digitális fényképezőgéppel jelentkezett. Az EOS300D 6.3Mpixeles és szinte minden olyan szolgáltatással rendelkezik amelyre egy komolyabb hobbifotósnak szüksége lehet. Mivel amúgy is van egy EOS300-asom legalább az objektívet tudom használni hozzá bár az 1.6-os szorzó miatt csak kis látószögben. A gép amúgy kb. 350 ezer Ft lesz (váz), Ausztriában 280 ezerért elvihető. Nagyban hasonlít az EOS300-hoz egy kicsit talán modernebb:

CanonEOS300D-M.jpg

Bővebben:

Index - Digicam

Azt hiszem megvan a következő beruházásom. :blink:

sipkap
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: sipkap » 2003.08.13., szer. 20:45

Jó fotoszervíz van, pl. a Füredi úton. A Finepix 2800-as gépem leesett és eltört az optikát mozgató szervó.

27 eFt-ba került, de tökéletesen megcsinálták. Fuji, Nikon, Yashica, Chinon, meg még a többi márkaszervíze.

Nagyon kevés jól lefordított leírást láttam. Pláne olyat, ami még külalakban is megegyezik az eredetivel.

A Fuji kivételesen jó magyar leírásokat csinál. Ha viszont elegendő az angol vagy német leírás, akkor tényleg

nagyokat lehet spórolni.

Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi » 2003.08.13., szer. 14:07

- magyarnyelvű kezelési utasítást

- magyarországi szervízhátteret

- manualból bőven elég az angol, az mindig egyételmű

- magyar szervizháttérről inkább ne beszéljünk: többnyire küldik ők is külföldre. a garancia meg garancia, függetlenül attól, h hivatalos importőr-e a cég. vannak svihákok, de a gaia megbízható

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.08.12., kedd 20:21

Lehet közkincs, hogy hol 100 eFt (bruttó) a Fuji S304?

pl a Gaiánál is

Yessss, valóban a gaia elég jó árakkal operál.

Igaz, de nem kapsz hozzá:

- magyarnyelvű kezelési utasítást

- magyarországi szervízhátteret

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”