Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Digitális fényképezőgép

balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 9

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: balagee » 2003.05.16., pén. 21:45

Azert azt ne felejtsetek el, hogy pl. egy 2mpixes gep a legoptimistabb szamitasok szerint sem

tud 1mpixnel tobb informaciot elkapni. (A ccd fenyerosseget erzekel, folotte egy GRGB szuro racs, es a szoftver a kornyezo pixelekbol szedi a hianyzo informaciokat)

Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Carnivoor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Carnivoor » 2003.05.16., pén. 20:31

A felbontás kapcsán annyit tennék hozzá, hogy házi felhasználásra SZVSZ 2 MPixel már nagyon is elég. (3,2 persze jó, de egyáltalán nem létszükséglet). Nem a levegőbe beszélek, mert hivattam már elő (laborral) 10x15 és 13x18 méretű módosítatlan és 21x30-as interpoláltan felnagyított képet. A két kisebb formátumban egyszerűen csodálatosak voltak a képek és az A4-es is nagyon jó volt (ekkora méretet nyilván nem 10 cm-ről nézek). Szóval hobbi célokra nincs szükség többre.

T-Boy! A listádat olvasva, ezek jutottak eszembe, mint figyelendő paraméterek:

video-kimenet

használható makró mód (ezzel lehet a legjobbakat játszani)

sorozatlövő mód

állítási lehetőségek (főleg a blende, a záridő és az ISO érték). Tapasztalatból mondom, hogy kirándulások, utazások és bulik esetén az egyik legfontosabb képesség az, hogy kevés fénynél, éjszaka is szép képeket tudjon csinálni (nálam ez fontos volt legalábbis). Ehhez fonots az, hogy ne full-automata gép legyen. Ha van fény, nem kell sokat lacafacázni, de éjszaka (nekem legalábbis) nem ad jó eredményt a point-and-shoot.

A fogyasztás témájával kapcsolatban: legalább 1800 mAh-s aksik kellenek, ez nem kérdés. Tapasztalatom szerint (Canon PS A40) egy készlet (4 db) nekem kb 300 képre volt elég LCD-használat és intenzív zoom-motor használata mellett. Azt hiszem ez egyik gépnek sem gond. Ami fontos, hogy AA-s aksikat használjon, mert így szükség esetén hagyományos alkáli elemek is beugorhatnak (nekem Duracell Ultra M3-as tartalékok lapulnak a fotóstasiban).

Ami pedig SZVSZ hansúlyozottan fontos: nézd meg a géptípus által készített képeket. Pl a www.photosig.com-on géptipus szerint is kereshetőek a képek.

Kíváncsian várom a fejleményeket és a döntésed! Ha kíváncsi vagy a PS40-es képekre, egy korábbi hozzászólásomban találsz egy "virágoskertet".

Carnivoor honlapja (fényképek)

DVD "rendszer": Samsung Plano 21", Pioneer DVR-440H DVD-író, Panasonic S-75 DVD, Philips MZ-7 stereo mini-torony

Számítógép: FuSi Amilo M3438G + Creative Inspire 2100

Fényképezőgép: Nikon D80 + Nikkor 18-200 VR

Godking
Isten Hozott! :)

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Godking » 2003.05.16., pén. 13:49

Ja, az előbb elfelejtettem, hogy egy TV kimenet is jól jönne (pl. nyaralásnál így egyszerre nézhető lenne)

Godking

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Godking » 2003.05.16., pén. 12:35

fuji 203A-val szemezek jelenleg

Nem rossz a Fuji hobbi célokra, bár van pár hátránya:

Csak ISO100 érzékenységű

A makró mód ha jól emlékszem 20cm (ez elég sok szerintem)

Makróban nincs zoom (bár lehet hogy ilyenkor máson sincs)

Kevés manuális állítási lehetőség

Viszont könnyű a kezelhetősége, 3x zoom, az energiahasználata megfelelő (1800mAh-s akksival 64 megás kártyát megtelítettem- ez kb 90 kép - és nem jelezte hogy merülőben lenne. Azért ennyi pénzért jobb paraméterekkel rendelkező gépet is lehet kapni.

NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 3

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: NZoli » 2003.05.16., pén. 12:17

kesobb max 9x13as papirkepeket szeretnek belole kesziteni, de csak nagyon ritkan, inkabb tv-n vagy pc-n

Tapasztalataim szerint 2 Mpixeles képbontó "felett" a nyomtatott kép már elfogadható. A minap láttam 3.2 Mpixeles (Sony) masina képeiről az MM-ben készült papírképet.

A kisbaba világoszöld takarója összes apró szösze ott van, és a színek is kiválóak.

Meg aztán ott van a Paint Shop Pro....

Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

MoBBo
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: MoBBo » 2003.05.16., pén. 12:03

Elmondod, hogy mi alapján választasz? Prioritások? Vagy hagyjalak békén a kiváncsiskodással?  :)

elmondom persze

de ne varj valami magasan kepzett szakmai hozzaallast

az igenyeim: egy gep amivel barhol barmikor tudok kesziteni kepet, kirandulason, vagy csak ugy poenbol amikor jokat nevetunk (de fontos felhasznalasi cel az is, hogy ha irc-n vagy itt a forumban valamihez kepet akarok csinalni a geprol/lemezrol/lejatszorol stb.)

kesobb max 9x13as papirkepeket szeretnek belole kesziteni, de csak nagyon ritkan, inkabb tv-n vagy pc-n neznem meg a kepeket.

ezek utan a valasztas szempontjai: eloszor is jol nezzen ki, tetszen (trivialis lehet a profiknak ez, de mondtam, hogy hobbifotozasra kell), tudjon 1024-et, legyen optikai zoomja, es hirtelen mas nem is jut eszembe...

formara nagy kedvencem a porsche designos fuji 4800 es 6800 is, meg a 2800

de tetszik a canon ixus sorozat is, meg a powershot a10-20-30 (de pl. az A60 nagyon nem)

hangsulyozom, hogy kulsore... tudasban nem tudnek hasonlo sorrendet felallitani :)

o v e r p o w e r e d

Carnivoor
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Carnivoor » 2003.05.16., pén. 08:23

Megkukkantottam. Megnézegetted már a Canon PowerShot A60-ját? Ugyanaz az árkategória, kicsit komolyabb tudás és később esetleg bővíthető. Negatívumok: kicsit nagyobb, nem tud webkamera lenni.

Nekem A40 van és nagyon meg vagyok elégedve a képekkel. Persze mindenki hazabeszél... De az Index fórumain is az a közvélekedés, hogy ebben az árketegóriában a PowerShot sorozat adja a legtöbb "értéket". Elmondod, hogy mi alapján választasz? Prioritások? Vagy hagyjalak békén a kiváncsiskodással? :)

DVD "rendszer": Samsung Plano 21", Pioneer DVR-440H DVD-író, Panasonic S-75 DVD, Philips MZ-7 stereo mini-torony

MoBBo
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: MoBBo » 2003.05.15., csüt. 21:28

T-Boy! Mit csináltam rosszul a link beszúrásakor? :smile13:

hiba volt az url-ben

javitva

koszi a linekeket!

:)

fuji 203A-val szemezek jelenleg

o v e r p o w e r e d

Carnivoor
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Carnivoor » 2003.05.15., csüt. 21:22

T-Boy! Mit csináltam rosszul a link beszúrásakor? :smile13:

Carnivoor
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Carnivoor » 2003.05.15., csüt. 21:19

hmm hmmm

van ilyen topicunk?

vazeg

2 napja a netet bujom, hogy milyen gepet vegyek, es nem talalok egy epkezlab forumot

erre tessek

de, hogy miert a szoftverben van, azt tenyleg nem vagom...

Ha van kedved gépvásárlásod kálváriáját fórumtáraiddal is megosztani, ne fogd vissza magad!

Milyen kategóriában gondolkodsz? Célok? Tapasztalatok? Költségkorlát? Igények? Szerintem ez egy soha meg nem unható téma!

egyébként, ha nem ismernéd: digitalisfoto.lap.hu Ez kezdőlapnak szuper. Az Index fotós fóruma is tele van jószándékú, segítő emberekkel! A bemutatom fotóimat alfórumot külön ajánlom, mert itt rengeteg képet láthatsz a szóba jövő gépek tulajaitól.

Kíváncsi leszek a döntésedre!

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 3

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2003.05.15., csüt. 20:17

hmm hmmm

van ilyen topicunk?

vazeg

2 napja a netet bujom, hogy milyen gepet vegyek, es nem talalok egy epkezlab forumot

erre tessek

Ez pl. tudom ajánlani: http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9084058

MoBBo
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: MoBBo » 2003.05.15., csüt. 19:44

hmm hmmm

van ilyen topicunk?

vazeg

erre tessek

o v e r p o w e r e d

CrocodileMick
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: CrocodileMick » 2003.05.15., csüt. 16:50

Sziasztok!

Ha valakit érdekel, hétfötöl (19. május) az ausztriai Hofer üzletlánc a Traveler D1-es 4MP-es digi kamerát + 64MB SD Card-ot 279 euróért kínál. Technikai adatok itt!

Üdv, Mick

...élvezd az életet ameddig lehetöséged van rá!

TV: Panasonic TX-32PK25D, DVD: Pioneer DV-717, AMP: Denon AVR-1801, VHS: Mitsubishi HS-M60V, TAPE: Akai DX57, CD: Denon DCD-685, CAM: Sony DCR-TR8100E, SPK: Canton 10MX, Magnat Sonobull 1000 XL.

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.05.09., pén. 20:25

Egy kis adalék a digi-analóg témához, az én tapasztalatom:

Vigyázat, litánia következik! Csak azoknak ajánlom, akiket tényleg érdekel egy erősen szubjektív vélemény!

Tavaly októberben vettem meg a már oly régóta áhított digi masinát: Canon PowerShot A40. Mivel Hollandiában vettem, kicsit olcsóbb volt, mint itthon, de a nagytestvérét, az A60-at már 95 eFt-ért lehet kapni itthon is.

Én szinte csak jókat tudok mondani. Korábban csak gagyi automatákkal fényképeztem (analóg), s csak ha valamiért nem tudtam kikerülni. Ez a kis digi viszont szenvedéllyé vált. Már több, mint 4000 expozíción vagyok túl (s elég finnyás vagyok témák tekintetében). A külföldön töltött félév során egy áldás volt, mivel analóg géppel sosem lőttem volna el ennyi képet (200-at Párizsban 2 nap alatt, de egy-egy bulin, kártyapartin is elment 40-50, sőt még több is).

Mivel szabadon lőhet digivel az ember, ezért olyan dolgok is mehetnek, mint 20 képes tanulmány egy haver arcáról, stb. Ezek hihetetlen értékes emlékké váltak. Ezeket sosem fogom "előhivatni" persze, hogy nosztalgiázni a számítógép, vagy a színes-szagos menüvel is ellátott PhotoCD (VCD) előtt is lehet. Szerintem ez a nagy előnye a digi gépeknek. Olyan pillanatok maradnak így meg, amik az analóg filmmel valós spórolás esetén (ami egy hobbi, vagy házifotós esetében bizony komoly tényező) elszáll örökre.

A papírképek témájához: Bár az én kis gépem csupán 2 MPixel a 10x15 és 13x18 cm-s méretben előhívott majd' "leugranak" a papírról (laboros, vegyszeres előhívás). A számítógéppel felnagyított 21x30 cm-ben előhívott képeim minősége is messze felülmúlta a várakozásaimat (igaz, hogy csak a legjobban sikerültek közül válogattam). Lehet, hogy nagyítóval szemlélve pixeles itt-ott, de szabad szemmel ez nem látszik (pedig állítólag elég jó szemem van). Szóval ez a terület is nagyon rendben van.

Van viszont egy új terület, ami szintén a digi-géppel nyílt meg elöttem. Ez pedig a képek megosztása a fotóstársakkal. Persze ezt lehet analóg-szkenner párossal is, de digivel SZVSZ egyszerűbb.

Ami viszont fontos tapasztalat:

Hihetetlenül fontos, hogy jó gépet válasszunk. Rengeteg a hulladékminőségű képeket gyártó digi vacak. Tapasztalatom szerint itt is főleg a hagyományos fotózásban jó szereplők a nyerők (egy-két modell kivétel lehet).

Érdemes olyan gépet választani, amin sok állítási lehetőség van (persze a vén rókáknak most semmi újat nem mondtam). Eleinte csak úgy lövöldöz az ember, de néhány kép után elkapja a gépszíj és az állítgatás-kísérletezés is élvezetté válik.

Végezetül, hogy ne csak a levegőbe beszéljek, íme néhány saját gép (természetesen a webes felhasználáshoz optimalizálva): Virágoskert

Bocs mindenkitől a hihetetlen hosszúság miatt! :)

Nem, volt hosszú, és egyet értek veled! :)

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.05.09., pén. 20:24

Igen sajnos a digitgépeknél is jellemző a piros szem efektus G2-nél nagyon is. Akkor viszont olyat válassz, aminek van külső vaku csatlakozó, vagy sín, és itt jönnek majd az ujabb súlyos ezresek...

Igen, csakhogy ez ellent mond a méret követelményeknek. Külső vaku eleve kizárva, mert nagy, külön kell cipelni és nem vagyok profi fotós.Arra az amatőr használatra amire nekem kell bőven megfelel beépített változat is. De az legyen jó!

Tudod mit szoktak mondani a zsiráfra? Ilyen álat pedig nincs is! :)

Carnivoor
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Carnivoor » 2003.05.09., pén. 17:15

Egy kis adalék a digi-analóg témához, az én tapasztalatom:

Vigyázat, litánia következik! Csak azoknak ajánlom, akiket tényleg érdekel egy erősen szubjektív vélemény!

Tavaly októberben vettem meg a már oly régóta áhított digi masinát: Canon PowerShot A40. Mivel Hollandiában vettem, kicsit olcsóbb volt, mint itthon, de a nagytestvérét, az A60-at már 95 eFt-ért lehet kapni itthon is.

Én szinte csak jókat tudok mondani. Korábban csak gagyi automatákkal fényképeztem (analóg), s csak ha valamiért nem tudtam kikerülni. Ez a kis digi viszont szenvedéllyé vált. Már több, mint 4000 expozíción vagyok túl (s elég finnyás vagyok témák tekintetében). A külföldön töltött félév során egy áldás volt, mivel analóg géppel sosem lőttem volna el ennyi képet (200-at Párizsban 2 nap alatt, de egy-egy bulin, kártyapartin is elment 40-50, sőt még több is).

Mivel szabadon lőhet digivel az ember, ezért olyan dolgok is mehetnek, mint 20 képes tanulmány egy haver arcáról, stb. Ezek hihetetlen értékes emlékké váltak. Ezeket sosem fogom "előhivatni" persze, hogy nosztalgiázni a számítógép, vagy a színes-szagos menüvel is ellátott PhotoCD (VCD) előtt is lehet. Szerintem ez a nagy előnye a digi gépeknek. Olyan pillanatok maradnak így meg, amik az analóg filmmel valós spórolás esetén (ami egy hobbi, vagy házifotós esetében bizony komoly tényező) elszáll örökre.

A papírképek témájához: Bár az én kis gépem csupán 2 MPixel a 10x15 és 13x18 cm-s méretben előhívott majd' "leugranak" a papírról (laboros, vegyszeres előhívás). A számítógéppel felnagyított 21x30 cm-ben előhívott képeim minősége is messze felülmúlta a várakozásaimat (igaz, hogy csak a legjobban sikerültek közül válogattam). Lehet, hogy nagyítóval szemlélve pixeles itt-ott, de szabad szemmel ez nem látszik (pedig állítólag elég jó szemem van). Szóval ez a terület is nagyon rendben van.

Van viszont egy új terület, ami szintén a digi-géppel nyílt meg elöttem. Ez pedig a képek megosztása a fotóstársakkal. Persze ezt lehet analóg-szkenner párossal is, de digivel SZVSZ egyszerűbb.

Ami viszont fontos tapasztalat:

Hihetetlenül fontos, hogy jó gépet válasszunk. Rengeteg a hulladékminőségű képeket gyártó digi vacak. Tapasztalatom szerint itt is főleg a hagyományos fotózásban jó szereplők a nyerők (egy-két modell kivétel lehet).

Érdemes olyan gépet választani, amin sok állítási lehetőség van (persze a vén rókáknak most semmi újat nem mondtam). Eleinte csak úgy lövöldöz az ember, de néhány kép után elkapja a gépszíj és az állítgatás-kísérletezés is élvezetté válik.

Végezetül, hogy ne csak a levegőbe beszéljek, íme néhány saját gép (természetesen a webes felhasználáshoz optimalizálva): Virágoskert

Bocs mindenkitől a hihetetlen hosszúság miatt! :)

Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti » 2003.05.09., pén. 15:27

Igen sajnos a digitgépeknél is jellemző a piros szem efektus G2-nél nagyon is. Akkor viszont olyat válassz, aminek van külső vaku csatlakozó, vagy sín, és itt jönnek majd az ujabb súlyos ezresek...

Igen, csakhogy ez ellent mond a méret követelményeknek. Külső vaku eleve kizárva, mert nagy, külön kell cipelni és nem vagyok profi fotós.Arra az amatőr használatra amire nekem kell bőven megfelel beépített változat is. De az legyen jó!

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.05.09., pén. 15:02

Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi » 2003.05.09., pén. 11:12

gyakori a fölpattannó vaku, szerintem kb annyi lehet a táv akkor is

de a külsőt sajnos nem nagyon pótolhatja

Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti » 2003.05.09., pén. 11:00

szvsz sokat nem lehet trükközni: ha közel a lencséhez a vaku, akkor az elővillantás a legegyszerűbb elkerülés

ezt mondjuk azért nem szeretem, mert kicsit zavaró és késlekedést okoz

akkor már inkább külső vaku akár önmagában, de méginkább bounce módban

Erre mondtam, hogy egy nagyon jó megoldás amit a Kodak csinált. A lencse takaró előlapot fel kell hajtani ha képet akarsz csinálni és máris garantált a majdnem 10 cm-es távolság a lencse és a vaku között. Ez szerintem többet ér bármiféle elővillanásnál.

Na, ezt a megoldást hiányolom én az általam látott digitális gépekből.

Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi » 2003.05.09., pén. 09:55

Viszont ez szintén nagyon fontos lenne a digitális fényképezőgépnél is. Azt már tudom, hogy minél közelebb van a vaku a lencséhez, annál nagyobb a valószínűsége a piros szemnek, de ez ügyesen kiküszöbölhető, mint ahogy a Kodak példája is mutatja

szvsz sokat nem lehet trükközni: ha közel a lencséhez a vaku, akkor az elővillantás a legegyszerűbb elkerülés

ezt mondjuk azért nem szeretem, mert kicsit zavaró és késlekedést okoz

akkor már inkább külső vaku akár önmagában, de méginkább bounce módban

Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti » 2003.05.09., pén. 09:48

Az éjjel eszmbe jutott még egy dolog, ami már nagyon sok bosszúságot okozott nekem: a piros szem effektus.

Először nekem is egy nagyobb Nikon gépem volt, de az ötödik rontott tekercs után túladtam rajta. Egész pontosan a képek gyönyörűek voltak, nagyon élesek, de a kislányom gyönyörű kék szeme pirostól feketéig mindenféle árnyalatban pompázott, csak éppen kékben nem. Az eladó egy ceruzát javasolt ennek megoldására, de én inkább eladtam és vettem a mostani Kodakot. Ezzel még egyszer sem volt piros szemű képem.

Viszont ez szintén nagyon fontos lenne a digitális fényképezőgépnél is. Azt már tudom, hogy minél közelebb van a vaku a lencséhez, annál nagyobb a valószínűsége a piros szemnek, de ez ügyesen kiküszöbölhető, mint ahogy a Kodak példája is mutatja. A Kodak ADVANTIX T570-es típusban a lencse takarót fel kell nyitni és annak tetjébe van beépítve a vaku. Nézegettem a digit. gépeket, de ilyen megoldást még nem láttam.

Tudom, utólag is lehet szerkeszteni a képeket és egy progival kijavítani hibát, de ha már veszek valamit, akkor az olyan legyen, hogy azzal ne kelljen szöszmötölni, mert a cél nem az, hogy fotómontázsokat készítsek, hanem egyszerűen, gyorsan és könnyen produkáljam a papírképet. Épp elég időt vesz el a nyomtatás.

A Canon PowerShot G2 egyszer volt a kezemben, de nagynak és nehéznek találtam. Nekem ennél kisebb kellene.

Azt hiszem a 200 eFt-os árat még el tudnám fogadni.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.05.09., pén. 09:22

Templar: Indexen is ez a nick-ed?

Igen, kisbetüsen. A HWSW-n is. Ott nagybetüsen. De nem szoktam írni fotós topicokba ha emiatt kérdezed.

Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Degeczi » 2003.05.09., pén. 07:08

Hangsúlyozom, hogy saját zsebből soha nem adtam volna ki egy compact kategóriáju digitális géprt negyed misit! Eisa díj ide, Eisa díj oda....

Mi hiányzik, mi zavar benne?

tökéletesen egyetértek mindenben, még a Róbert bácsis helyzet is hasonlóan történt nálam (csak az eredmény egy Fuji602), az előnyök/hátrányok is betűre stimmelnek

nagyon jó dolog a büntetlen lövészet, gyerkőcökről pl rendre sorozatképeket csinálok, és utólag válogatom ki a legjobb pillanatokat - néha mindent

ilyesmi filmre elképzelhetetlen lett volna

este aztán külön jó program együtt megnézni az aznapi képeket

BTW este, még egy szempont: bár az analóg előhívás is automata és személytelen, sokan biztosan nem szívesen csináltak intimebb (egyéni ízlés/hangulat szerint ez bármit jelenthet) otthoni képeket

digiccsel ennek sincs semmi akadálya

zizis

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: zizis » 2003.05.09., pén. 06:41

Fél éve van egy Casio QV-R4-em (kicsi, 4MP, sok funkció), íme a tapasztalatok:

Beltéren a leggyorsabban még minidg a Practicámmal és a külső vakuval tudok dolgozni. Egy ilyen kis gép vakuját értelem szerűen nem lehet összehasonlítani egy normál külső vakuval. A casio hatótávolsága kb 2, max 3 méter a körülményektől függően.

Kültéren viszonylag jól dolgozik. A nagy előnye, hogy "bűntetlenül" lehet vele sok képet csinálni, és gyakorlatilag a számítógépen azonnal válogatni. A beépített LCD-vel a válogatás némileg korlátozott, és tovább is tart. Mivel ugyanarról a motívumról sok képet készítek, az olyan hibák, hogy valaki pislog, jól kiszűrhetők. Így kb. a képek fele lesz igazán jó.

Az optikai keresőt még soha nem használtam. Az LCD-t szoktam fél szemmel követni, és inkább elnézek a gép felett, így könnyebb a megfelelő pillanat eltalálása. Ez viszont semmilyen hagyományos géppel nem működik (kivéve talán a Rollei-t).

Eddig csak 1x hivattam elő képeket papírra, de azok nagyon szépek lettek. A hatásuk sokkal jobb, mint a monitoron.

Mindazonáltal a 5 FT/kép-es normál negatívos előhívási árak mellett megkérdőjelezhető, hogy mennyi értelme van, és nem lett volna-e mégis olcsóbb a practicával csinálni még több képet, és akár a 2/3-át eldobni.

A képek megvilágítási szempontból így is (anyalóg), úgy is (digitális) jók szoktak lenni, ami számít az az, hogy mennyire sikerült azt a pillantot megfogni, amit akartam.

Optimális megoldás egy digitális reflex gép volna külső vakuval, nagy LCD-vel, de a jelenlegi árak mellett abszolút nem éri meg.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”