Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mobiltelefonok

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2021.10.29., pén. 19:24
Hm. Utánanéztem ennek az 5G hazai lefedettségnek, hát ez még nagyon gyerekcipőben jár. Ez alapján még nincs minn gondolkodjak, egyenlőre elnapolom a telefon lecserélését. Amennyire fel van fújva a dolog, azt hittem már több van mögötte...
Az 5G miatt most még tényleg ne válts. Olyan ez, mint anno (nem is olyan nagyon régen) az LTE/4G. Előbb csak kis lefedettség, aztán igen gyors terjeszkedés, most meg hamarosan beszüntetik a 3G-t teljesen.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2021.10.29., pén. 16:13
Alex_Aston írta:
2021.10.28., csüt. 13:00
zoli73 írta:
2021.10.28., csüt. 12:28

Igen, ez természetesen így lenne, új telefon, új szerződés, vele együtt 2 év hűségidő, de ez nekem nem hátrány. Azzal együtt ez elsősorban az Ő érdekük, hogy rámsózzanak egy új telefont, és szerződést.
Nevezzük nevén a gyereket, T-mobile XL díjcsomag. Szerintem már 10+ éve ilyen díjcsomagom van, a legutóbbi telefon vásárláskor(közel 3,5 éve), 1-2 csúcs telefont leszámítva, bármilyet válszthattam, ráfizetés nélkül. Tudom, tudom, ezt bőven megfizetem a nem éppen olcsó(Európai viszonylatban meg pláne nem) díjcsomag fentartásával.
Már csak az nem tiszta előttem, mi előnye van az 5G-nek, stabilabb, gyorsabb?
Gigabit mobilnet, jóval gyorsabb, mint a 4G. De kihasználod ezt menet közben valamire is? Mondják, hogy orvosi célra milyen jó, mert élő 8K szívműtét közvetítés, meg gyártásban robot vezérlés, meg még mi mindenre jó. De ezt a való életben ki az, aki ténylegesen alkalmazza is?
Illetve ennek "veszélye", hogy nem azért váltasz, mert te akarsz, hanem mert javasolják. Aztán, ha fél év múlva váltani akarsz, akkor nem fogsz tudni, mert köt a hűség.
De ez csak a véleményem. Nem ismerem a szokásaidat, helyzetedet.
Mi az, hogy "való életben"? Nem csak telefon lóg ma mobilinterneten...
Az 5G-n a látencia is olyan alacsony, és annyi egyéb szolgáltatása jó tulajdonsága van, hogy az egész ipar rá van izgulva. Az IIoT (szabadfordításban ipari kütyüinternet) nagyon sok lehetséges alkalmazása az 5G-vel válik lehetővé. Részletekkel nem untatnálak, de valójában a telekommunikációban hosszú ideje nem volt már ekkora minőségi ugrás. Nagyjából minden ipari területen ezerrel folynak a fejlesztések 5G-re. Ez egy valódi "no-nonsense" technológia az ipar számára.
Az más kérdés, hogy telefonnal valaki kihasználja-e ezt "menetközben" de nem csak menetközben használják ma már a telefonokat az emberek. És egyet biztosan mondhatok: az internet minél gyorsabb és stabilabb, annál jobb. Az 5G ezt nyújtja ott, ahol van lefedettség.
Hm. Utánanéztem ennek az 5G hazai lefedettségnek, hát ez még nagyon gyerekcipőben jár. Ez alapján még nincs minn gondolkodjak, egyenlőre elnapolom a telefon lecserélését. Amennyire fel van fújva a dolog, azt hittem már több van mögötte...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.10.29., pén. 16:13

Mi az, hogy "való életben"? Nem csak telefon lóg ma mobilinterneten...
Az 5G-n a látencia is olyan alacsony, és annyi egyéb szolgáltatása jó tulajdonsága van, hogy az egész ipar rá van izgulva. Az IIoT (szabadfordításban ipari kütyüinternet) nagyon sok lehetséges alkalmazása az 5G-vel válik lehetővé. Részletekkel nem untatnálak, de valójában a telekommunikációban hosszú ideje nem volt már ekkora minőségi ugrás. Nagyjából minden ipari területen ezerrel folynak a fejlesztések 5G-re. Ez egy valódi "no-nonsense" technológia az ipar számára.
Az más kérdés, hogy telefonnal valaki kihasználja-e ezt "menetközben" de nem csak menetközben használják ma már a telefonokat az emberek. És egyet biztosan mondhatok: az internet minél gyorsabb és stabilabb, annál jobb. Az 5G ezt nyújtja ott, ahol van lefedettség.
Átlag felhasznalóra gondolok ezalatt, aki sétál az utcán, és email, meg fórum, némi böngészés, vagy ilyesmi felhasználásra gondolok. Erre még a 4g is sok.

Az ipari felhasználást nem vitatom (ahogy írtam is), sőt üdvözlöm. Mert nagy felbontasu kamerák képeit így pl. egyszerűbb fellőni a felhőbe, vagy a távoli megfigyelő helyre, ahol nincs stabil vezetékes net. Vonatra is jó, stb.

De itt a kérdés a sima felhasználás volt, én csak erre gondoltam.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.10.28., csüt. 13:00
zoli73 írta:
2021.10.28., csüt. 12:28

Igen, ez természetesen így lenne, új telefon, új szerződés, vele együtt 2 év hűségidő, de ez nekem nem hátrány. Azzal együtt ez elsősorban az Ő érdekük, hogy rámsózzanak egy új telefont, és szerződést.
Nevezzük nevén a gyereket, T-mobile XL díjcsomag. Szerintem már 10+ éve ilyen díjcsomagom van, a legutóbbi telefon vásárláskor(közel 3,5 éve), 1-2 csúcs telefont leszámítva, bármilyet válszthattam, ráfizetés nélkül. Tudom, tudom, ezt bőven megfizetem a nem éppen olcsó(Európai viszonylatban meg pláne nem) díjcsomag fentartásával.
Már csak az nem tiszta előttem, mi előnye van az 5G-nek, stabilabb, gyorsabb?
Gigabit mobilnet, jóval gyorsabb, mint a 4G. De kihasználod ezt menet közben valamire is? Mondják, hogy orvosi célra milyen jó, mert élő 8K szívműtét közvetítés, meg gyártásban robot vezérlés, meg még mi mindenre jó. De ezt a való életben ki az, aki ténylegesen alkalmazza is?
Illetve ennek "veszélye", hogy nem azért váltasz, mert te akarsz, hanem mert javasolják. Aztán, ha fél év múlva váltani akarsz, akkor nem fogsz tudni, mert köt a hűség.
De ez csak a véleményem. Nem ismerem a szokásaidat, helyzetedet.
Mi az, hogy "való életben"? Nem csak telefon lóg ma mobilinterneten...
Az 5G-n a látencia is olyan alacsony, és annyi egyéb szolgáltatása jó tulajdonsága van, hogy az egész ipar rá van izgulva. Az IIoT (szabadfordításban ipari kütyüinternet) nagyon sok lehetséges alkalmazása az 5G-vel válik lehetővé. Részletekkel nem untatnálak, de valójában a telekommunikációban hosszú ideje nem volt már ekkora minőségi ugrás. Nagyjából minden ipari területen ezerrel folynak a fejlesztések 5G-re. Ez egy valódi "no-nonsense" technológia az ipar számára.
Az más kérdés, hogy telefonnal valaki kihasználja-e ezt "menetközben" de nem csak menetközben használják ma már a telefonokat az emberek. És egyet biztosan mondhatok: az internet minél gyorsabb és stabilabb, annál jobb. Az 5G ezt nyújtja ott, ahol van lefedettség.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2021.10.28., csüt. 13:00
zoli73 írta:
2021.10.28., csüt. 12:28

Igen, ez természetesen így lenne, új telefon, új szerződés, vele együtt 2 év hűségidő, de ez nekem nem hátrány. Azzal együtt ez elsősorban az Ő érdekük, hogy rámsózzanak egy új telefont, és szerződést.
Nevezzük nevén a gyereket, T-mobile XL díjcsomag. Szerintem már 10+ éve ilyen díjcsomagom van, a legutóbbi telefon vásárláskor(közel 3,5 éve), 1-2 csúcs telefont leszámítva, bármilyet válszthattam, ráfizetés nélkül. Tudom, tudom, ezt bőven megfizetem a nem éppen olcsó(Európai viszonylatban meg pláne nem) díjcsomag fentartásával.
Már csak az nem tiszta előttem, mi előnye van az 5G-nek, stabilabb, gyorsabb?
Gigabit mobilnet, jóval gyorsabb, mint a 4G. De kihasználod ezt menet közben valamire is? Mondják, hogy orvosi célra milyen jó, mert élő 8K szívműtét közvetítés, meg gyártásban robot vezérlés, meg még mi mindenre jó. De ezt a való életben ki az, aki ténylegesen alkalmazza is?
Illetve ennek "veszélye", hogy nem azért váltasz, mert te akarsz, hanem mert javasolják. Aztán, ha fél év múlva váltani akarsz, akkor nem fogsz tudni, mert köt a hűség.
De ez csak a véleményem. Nem ismerem a szokásaidat, helyzetedet.
A gyorsabb net nem hátrány, sokat netezek a telefonról, kb. az esetek felében, sokszor arra vagyok utalva, mert más eszköz nincs kéznél. Nem vagyok az a cserélgetős fajta, a jelenlegi telefonommal is elégedett vagyok. Fel sem merült volna bennem a csere, ha nem lengetik meg az orrom előtt a mézes madzagot.
Szerintem még alszom rá egyet kettőt.
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2021.10.28., csüt. 12:28

Igen, ez természetesen így lenne, új telefon, új szerződés, vele együtt 2 év hűségidő, de ez nekem nem hátrány. Azzal együtt ez elsősorban az Ő érdekük, hogy rámsózzanak egy új telefont, és szerződést.
Nevezzük nevén a gyereket, T-mobile XL díjcsomag. Szerintem már 10+ éve ilyen díjcsomagom van, a legutóbbi telefon vásárláskor(közel 3,5 éve), 1-2 csúcs telefont leszámítva, bármilyet válszthattam, ráfizetés nélkül. Tudom, tudom, ezt bőven megfizetem a nem éppen olcsó(Európai viszonylatban meg pláne nem) díjcsomag fentartásával.
Már csak az nem tiszta előttem, mi előnye van az 5G-nek, stabilabb, gyorsabb?
Gigabit mobilnet, jóval gyorsabb, mint a 4G. De kihasználod ezt menet közben valamire is? Mondják, hogy orvosi célra milyen jó, mert élő 8K szívműtét közvetítés, meg gyártásban robot vezérlés, meg még mi mindenre jó. De ezt a való életben ki az, aki ténylegesen alkalmazza is?
Illetve ennek "veszélye", hogy nem azért váltasz, mert te akarsz, hanem mert javasolják. Aztán, ha fél év múlva váltani akarsz, akkor nem fogsz tudni, mert köt a hűség.
De ez csak a véleményem. Nem ismerem a szokásaidat, helyzetedet.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

ZolaBA írta:
2021.10.28., csüt. 12:10
zoli73 írta:
2021.10.28., csüt. 11:04
Kérdésem, érdemes lenne váltanom?
Most fogják csak a 3G-t lekapcsolni, a 4G még sokáig marad és egy átlag felhasználónak tökéletesen elég.
A telefontársaság vélhetően azt akarja, hogy vidd el az új készüléket ezzel mellesleg vállalj 1-2 év hűségidőt.
A nagy kérdés, hogy milyen csomagod van és mennyire ráfizetés... Elég sok közvetítő van aki flottás csomagokba segít bejutni, talán érdemes lenne szétnézni. A telefon csere meg ízlés kérdése, van aki mindig a legújabbat akarja, van akinek bőven elég ha még működik, ezt neked kell tudni megítélni. Azt írtad az akku gyenge, az pedig cserélhető, kb. 10e Ft, ha más baja nincs eltolhatod a készülék cserét így is. Szerintem :)
Igen, ez természetesen így lenne, új telefon, új szerződés, vele együtt 2 év hűségidő, de ez nekem nem hátrány. Azzal együtt ez elsősorban az Ő érdekük, hogy rámsózzanak egy új telefont, és szerződést.
Nevezzük nevén a gyereket, T-mobile XL díjcsomag. Szerintem már 10+ éve ilyen díjcsomagom van, a legutóbbi telefon vásárláskor(közel 3,5 éve), 1-2 csúcs telefont leszámítva, bármilyet válszthattam, ráfizetés nélkül. Tudom, tudom, ezt bőven megfizetem a nem éppen olcsó(Európai viszonylatban meg pláne nem) díjcsomag fentartásával.
Már csak az nem tiszta előttem, mi előnye van az 5G-nek, stabilabb, gyorsabb?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

zoli73 írta:
2021.10.28., csüt. 11:04
Kérdésem, érdemes lenne váltanom?
Most fogják csak a 3G-t lekapcsolni, a 4G még sokáig marad és egy átlag felhasználónak tökéletesen elég.
A telefontársaság vélhetően azt akarja, hogy vidd el az új készüléket ezzel mellesleg vállalj 1-2 év hűségidőt.
A nagy kérdés, hogy milyen csomagod van és mennyire ráfizetés... Elég sok közvetítő van aki flottás csomagokba segít bejutni, talán érdemes lenne szétnézni. A telefon csere meg ízlés kérdése, van aki mindig a legújabbat akarja, van akinek bőven elég ha még működik, ezt neked kell tudni megítélni. Azt írtad az akku gyenge, az pedig cserélhető, kb. 10e Ft, ha más baja nincs eltolhatod a készülék cserét így is. Szerintem :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: erica »

zoli73 írta:
2021.10.28., csüt. 11:04
Szép napot mindenkinek!
Történt velem egy pár napja, hogy a mobil szolgaltatóm üzletében jártam, egy készülék garanciális javítása ügyében. A fiam összetörte a telefonját, és mivel kiskorú(13), ezért az én számlamhoz, ill. díjcsomagomhoz van társítva az övé is. Ennél fogva az eladó akarva, akaratlanúl is belelátott az én szerződésembe is, és hát rögtön "betámadott", hogy látja milyen régóta használom ezt a díjcsomagot, és a készüléket is, és nem gondoltam-e rá, hogy készüléket cseréljek, mert a jelenlegi már elég öregecske, meg a maiak már 5G képesek, stb. Nos, a jelenlegi telefonom közel 3,5 éves, de még mindig hibátlanúl teszi a dolgát, igy rögtön rávágtam, hogy köszönöm szépen, de nem.
Kérdésem, érdemes lenne váltanom? Mi pluszt ad az 5G? Mi tagadás, az akumulátor már nincs igazan toppon, hamar merül, de amúgy tényleg minde oké.
Mivel a legdrágább díjcsomagot használom, így ráfizetnem nem kellene, csak elhozni az új telefont.
Ezeket figyelembe véve, erdemes lenne váltani, netán a 4G napjai már meg vannak számlalva?
Ott az üzletben nem folytunk bele a reszletekbe.
Köszönöm előre is!
Ez csak egy vélemény, ha nem kell érte fizetni miért ne hoznád el a g5 nem tudom mit adna többet valaki szerint káros a sugárzása de akkor g4 nem az?
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép napot mindenkinek!
Történt velem egy pár napja, hogy a mobil szolgaltatóm üzletében jártam, egy készülék garanciális javítása ügyében. A fiam összetörte a telefonját, és mivel kiskorú(13), ezért az én számlamhoz, ill. díjcsomagomhoz van társítva az övé is. Ennél fogva az eladó akarva, akaratlanúl is belelátott az én szerződésembe is, és hát rögtön "betámadott", hogy látja milyen régóta használom ezt a díjcsomagot, és a készüléket is, és nem gondoltam-e rá, hogy készüléket cseréljek, mert a jelenlegi már elég öregecske, meg a maiak már 5G képesek, stb. Nos, a jelenlegi telefonom közel 3,5 éves, de még mindig hibátlanúl teszi a dolgát, igy rögtön rávágtam, hogy köszönöm szépen, de nem.
Kérdésem, érdemes lenne váltanom? Mi pluszt ad az 5G? Mi tagadás, az akumulátor már nincs igazan toppon, hamar merül, de amúgy tényleg minde oké.
Mivel a legdrágább díjcsomagot használom, így ráfizetnem nem kellene, csak elhozni az új telefont.
Ezeket figyelembe véve, erdemes lenne váltani, netán a 4G napjai már meg vannak számlalva?
Ott az üzletben nem folytunk bele a reszletekbe.
Köszönöm előre is!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Aszpirin írta:
2021.01.20., szer. 16:59
Mesterséges intelligencia á la Microsoft:
(ezt ma produkálta egy közvetlen kollégám, nem mém vagy valami vicc, bár elmenne annak is, tényleg)
Egyszer én is igénybevettem a Microsoft ezen szolgáltatását. Küzdöttem mint disznó a jégen.

Más megoldás nem volt. Az automatával 45 percig konzultáltam, mire megoldotta a problémám. Nem mostanában történt, de arra emlékszem, hogy többször vitt zsákutcába.

A működési mechanizmusa nekem leginkább arra hasonlít, mint amikor automata veszi fel a telefont és nyomkodni kell a gombokat a menüpontokért. Azzal a kivétellel, hogy itt sosem tudod, hogy pontosan mit kértél, mert az automata nem ugyanúgy érti ahogy én szeretném. Volt is pár screenshotom, de már nincsenek meg.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Mesterséges intelligencia á la Microsoft:
(ezt ma produkálta egy közvetlen kollégám, nem mém vagy valami vicc, bár elmenne annak is, tényleg)
Screenshot 2021-01-20 at 16.56.52.jpg
Screenshot 2021-01-20 at 16.56.52.jpg (173.17 KiB) Megtekintve 1433 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

stx írta:
2021.01.15., pén. 09:32
Aszpirin írta:
2021.01.08., pén. 13:01
robi20064 írta:
2021.01.06., szer. 18:43
Igaz ez mobilos topik, de milyen robotot vettel? En par eve hasonloan kezdtem a "robotos" karriert egy Electrolux-al :D Azota okosabb (is) lett (meg neha butabb) de inkabb feladtam hogy idegesitsem magam rajta :)
iRobot i7-et.
Nézegettem már én is, de nem tudom, mit kezd az ajtóküszöbbel. Kb. 2 cm magasak (3 db van). Át kell raknom rajta?
(off)
A 2cm az már szerintem nagyon határeset, de esélyes, hogy 2cm-en még átmegy. De annál mér tényleg ne legyen több semennyivel sem....

Nálam egyébként ennél is magasabbak a küszöbök (általában a szobák "mélyebben" vannak, mint az előszoba, tehát szobaoldalon kb 4 cm a küszöb), és én ahhoz egy nagyon jó megoldást találtam: bár egyáltalán nem erre találták ki, de én ilyenből vettem minden szobába, és DIY módon méretre szabtam őket, és ha az egészet akarom takaríttatni, akkor ezeket leteszem, és így már a teljes szintet be tudja járni: https://www.nadland.hu/gumilap-rampa-re ... -cm-voros/

Égyébként meg úgy is lehet használni, hogy beviszed abba a helyiségbe, amit takaríttatni szeretnél, és (fetéve, hogy a feltérképeszésen már korábbról túl van), fel fogja ismerni, hogy hova vitted (ebben tényleg egész jók a kamerás iRobot-ok).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: stx »

Aszpirin írta:
2021.01.08., pén. 13:01
robi20064 írta:
2021.01.06., szer. 18:43
Igaz ez mobilos topik, de milyen robotot vettel? En par eve hasonloan kezdtem a "robotos" karriert egy Electrolux-al :D Azota okosabb (is) lett (meg neha butabb) de inkabb feladtam hogy idegesitsem magam rajta :)
iRobot i7-et.
Nézegettem már én is, de nem tudom, mit kezd az ajtóküszöbbel. Kb. 2 cm magasak (3 db van). Át kell raknom rajta?

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2021.01.08., pén. 13:01
. ...Konkrétan a dolgozószoba 90%-át és a folyosót is kihagyta, újra el kellett küldeni oda...
Leszidtad-e alaposan?
Kapott-e érte valami vacak (szokásos) hálózati áramot/feltöltést? ...vagy már önállóan vételez (ajjaj) ?
Esetleg ellenkezőleg: jobb tápellátással netán valami - ala hifis - ezoval kategóriákat ugrásra bírni? :smile29:

Most már tutti komolynak tartod az AI-t! -:). ...mennyi katyvaszt tud okozni :)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2021.01.06., szer. 18:43
Igaz ez mobilos topik, de milyen robotot vettel? En par eve hasonloan kezdtem a "robotos" karriert egy Electrolux-al :D Azota okosabb (is) lett (meg neha butabb) de inkabb feladtam hogy idegesitsem magam rajta :)
iRobot i7-et.

Kezdeti felháborodásomat legyőzve végül nem küldtem vissza, és valóban egyre okosabb, ahogy "megtanulja" a szobákat, de pl. karácsony előtt egy picit (tényleg nem nagy mértékben) átszerveztem a nappalit (egy kétszemélyes kanapé átkerült egy régi egyszemélyes fotel helyére, az ő régi helyére pedig bekerült az újonnan rendelt nagy, kényelmes, motoros bőrfotel), és azt látnod kellene, hogy még a mai napig hogy össze van zavarodva ettől... előbb-utóbb "megszokja", de röhej...

Vagy pl. a tegnap elküldtem, hogy takarítsa ki a fürdőszobát, a hálószobát, a dolgozószobát, és végül a folyosót, amíg én a nappaliban néztem az Expanse-t (JÓÓÓ!!! várom a további részeit!).

Ilyenkor ugye szobánkénti takarítéást végez, szóval nem bolyong összevissza, akkor megy át a másik szobába, amikor az elsővel végzett. A fürdőszobába gond nélkül elment, aztán a háloszobába való menet valahogy betévedt a dolgozószobába, és ott kezdett el takarítani... kb 5 perc után rájött, hogy most nem jó helyen van, kijött és átment a hálószobába. Ott szépen végzett, és jött volna a dolgozószoba, de arra már úgy "emlékezett", hogy azt kitakarította, szóval oda már be sem ment. És ekkor valamiért úgy döntött, hogy végzett, hazament a bázisra, és elküldte a nyugtázó üzenetet a telefonomra. Konkrétan a dolgozószoba 90%-át és a folyosót is kihagyta, újra el kellett küldeni oda.

Az i7 kameraképek, nem LIDAR alapján tájékozódik, ami valószínűleg keményebb feladat az "AI"-jának... sokszor túl kemény is. Egy poszívóhoz képest okos, de egyébként buta, mint a föld :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Palm »

lacee írta:
2021.01.06., szer. 21:18
Palm írta:
2021.01.06., szer. 19:54
lacee írta:
2021.01.06., szer. 18:34
A kamera elvileg nem acélos...
Jobb a kamerája, mint a Huawei P30 Pro telefonnak?
Huawei P30 Pro-hoz képest jobb?
Sajnos a Huawei nagyon drága lett.
Ez az oldalt hajlított kijelző teljesen felesleges, csak hamarabb törik a kijelző és jó sokba kerül kicseréltetni/javítatni.
Fórumon azt írják,hogy a H. P30 pro kamerája jobb.
Kösz!
Akkor várok, amíg a Huawei P40 Pro olcsóbb nem lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2021.01.08., pén. 15:35-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: lacee »

Palm írta:
2021.01.06., szer. 19:54
lacee írta:
2021.01.06., szer. 18:34
A kamera elvileg nem acélos...
Jobb a kamerája, mint a Huawei P30 Pro telefonnak?
Huawei P30 Pro-hoz képest jobb?
Sajnos a Huawei nagyon drága lett.
Ez az oldalt hajlított kijelző teljesen felesleges, csak hamarabb törik a kijelző és jó sokba kerül kicseréltetni/javítatni.
Fórumon azt írják,hogy a H. P30 pro kamerája jobb.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2021.01.08., pén. 15:35-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Palm »

lacee írta:
2021.01.06., szer. 18:34
Palm írta:
2021.01.06., szer. 09:14
Melyik most a legjobb ár-érték arányú mobiltelefon? XIOMI MI 10T Pro 5G 8GB + 256GB?
A kamera elvileg nem acélos...
Jobb a kamerája, mint a Huawei P30 Pro telefonnak?
Huawei P30 Pro-hoz képest jobb?
Sajnos a Huawei nagyon drága lett.
Ez az oldalt hajlított kijelző teljesen felesleges, csak hamarabb törik a kijelző és jó sokba kerül kicseréltetni/javítatni.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: lacee »

Palm írta:
2021.01.06., szer. 09:14
Melyik most a legjobb ár-érték arányú mobiltelefon? XIOMI MI 10T Pro 5G 8GB + 256GB?
A kamera elvileg nem acélos...

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Palm »

Melyik most a legjobb ár-érték arányú mobiltelefon? XIOMI MI 10T Pro 5G 8GB + 256GB?
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Aszpirin írta:
2020.12.02., szer. 16:28
pp a múl héten vettem egy takarítórobotot.
Nekünk egy Roborock S50 van, szerintem pofátlanul drága volt ez is, de szeretjük :D Hiába erőltettem a fantáziadús néger rabszolga nevet, csak "Robi" lett :( Hülyének mondjuk néha elég hülye, néha meg meglepően ügyes, a radaros felmérés, térképezés ügyes, de (végre ontopic:) a telefonos program elég szar, nehézkesen menti a térképet, részmunkánál elveszti, stb. legjobban a kézi zóna beállítás funkció jött be. Wifi is kell neki normális. Nálunk, nem úgy van, hogy magától mehet ha nem vagyunk otthon, mert el kell pakolni előle egy csomó széket, különben rámászik a talpára és felakad. Szóval a takarítás nem lett gyorsabb, csak legfeljebb játékosabb és kényelmesebb :)

"MI" téma. Próbálkoztam az "Ok google"-lel, szánalmasan buta sajnos, a Siri sokkal jobb. A WearOS órám kedvence például a beállított magyar kiejtéssel elmondani az angolul ismert "Something went wrong" csoda választ. Eleinte vicces volt, de már inkább szánalmas. Azt érezni, hogy az egészre egy kezdő fizetéses Pistike sincs beállítva, hogy fejlessze. A informatikailag legnehezebb része tökéletesen megy, mert felismeri a beszédet, erre van mögötte valami 20 soros adatbázis, hogy mit kéne reagáljon... :angry:

Telefon töltés. Hát, én azt szoktam mondani, hogy a telefon van értem, nem én a telefonért :D Ha arra programozom az életem, hogy a telefon akksit kíméljem, akkor se lesz belőle csoda. Bár valszeg ezzel a hozzáállással is jobban bánok nála az átlagnál. Minden éjjel a gyári töltőn van (még ha 80%-osan teszem le akkor is) és a kocsiban Waze mellett is mindig töltöm, a mostani Honor 10 2,5 éves, az előző Honor 6-ot 2 évesen cseréltem, oké ezek nem nagy idők, de sosem volt akksi gondom.

A sakk viszont nem érdekel ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2020.12.02., szer. 16:28
...alapvetően hihetetlen nagy számítási és memorizálási kapacitással, alapvetően viszont brute-force algoritmust használva legyőzte Kaszparovot (vagy Karpovot, már nem emlékszem, különben is keverem már ezeket a neveket)? Ettől MI lenne? Á......
egyetértek !
Kaszparovot (ejnye ;-).

ezt ismerted ? https://www.sciencefriday.com/articles/ ... andmaster/

During their infamous six-game match, the machine would occasionally hold off from declaring its move once a calculation had finished, sometimes for several minutes. From Kasparov’s end of the table, the delays made it look as if the machine was struggling, churning through more and more calculations. It seemed to confirm what Kasparov thought he knew; that he’d successfully dragged the game into a position where the number of possibilities was so mind-bogglingly large that Deep Blue couldn’t make a sensible decision. In reality, however, it was sitting idly by, knowing exactly what to play, just letting the clock tick down. It was a mean trick, but it worked.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Hozzátenném még, hogy az MI - ami definíciója alapján is gyűjtőfogalom - egy nagyon szerencsétlen elnevezés, ami nagyon félrevezető tud lenni. Számomra intelligencia nem képzelhető el tudat nélkül, és mesterséges tudatot még soha nem sikerült előállítani. És véleményem szerint - némi rálátással a területre - még elég messze vagyunk attól. Néhány alkalmazási területe valóban "mimeli" az intelligenciát (pl. a társalkodórobotok vagy a Siri, Alexa és társai) - de ha a felszín alá nézel, bizony látod, hogy ez nagyon messze áll bármiféle intelligenciától. Az arc- és beszédfelismerés pedig már mitől lenne "intelligencia"? Azért, mert a neurális hálónak nevezett technikát használják a képfelismerésnél? Ezzel az erővel nevezhetnénk mesterséges intelligenciának bármilyen nemdeterminisztikus algoritmusfajtát, pl. az ún. fuzzy logikát is. Azért mert egy sakkprogram óriási történelmi lépésadatbázissal és alapvetően hihetetlen nagy számítási és memorizálási kapacitással, alapvetően viszont brute-force algoritmust használva legyőzte Kaszparovot (vagy Karpovot, már nem emlékszem, különben is keverem már ezeket a neveket)? Ettől MI lenne? Á....

Az ún- MI mai vonulatai miatt fölösleges aggódni. Ahhoz valami jóval forradalmibb, az eddigiektől gyökereiben különbözőt kell feltalálni, hogy valódi mesterséges intelligenciát hozzunk létre, ami tényleg rendelkezik az intelligencia néhány nagyon fontos jellemzőivel, pl. a sosem látott/hallott helyzetekben, addig ismeretlen szerkezetű adatok alapján való döntési képesség, intuíció, humor, érzelmek, valódi öntudat - ezek mind-mind hiányoznak a mai MI-kből, vagy csak csalásszerűen mímelik. És véleményem szerint addig jó, amíg ez így is marad.

Épp a múl héten vettem egy takarítórobotot. Sajnos egy drága fajtát. Egy hónapnyi vajódás, hosszú, internet-böngészéssel eltöltött órák után. Bár ne tettem volna. Tanulni tanul ugyan, de egészen elképesztő, hogy a legegyszerűbb feladatokat is mennyire hatékonytalanul oldja meg, esetleg egyáltalán nem oldja meg. Szombaton órákat szórakoztam azon, hogy megfigyeltem a működését. És nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek. Még bőven van időm úgy dönteni, hogy visszaküldöm, és komolyan gondolkodom rajta, mert túl sokat vártam tőle a (szerintem) sok pénzért...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobil toltes gondok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2020.12.02., szer. 15:48
Aszpirin írta:
2020.12.02., szer. 15:41
Nem az a kérdés, hogy túlóra lenne-e vagy sem...
Ez jó ! Ebben csak kicsivel később dönt majd a MI. :) vagy :( ???
Én nem hiszem, hogy ebben az MI dönt. Az MI a szokásminták feltérképezéséhez kell, és az olyan értékek megállapításához, mint az az ominózus 84% Tottyinál. A többi egyszerű programozott logika. És értem az iróniát, de a 84% az az érték, amire szerinte abban a helyzetben mindenképp fel kell töltenie (erre mondtam, hogy "biztonsági küszöb), utána már nem foglalkozik azzal, hogy rajtahagyod-e a tervezett töltésidő végéig.

Az MI, főleg az ilyen felhasználása, egyáltalán nem ördögtől való, de megvan az a zseniális tulajdonsága, hogy jó nagyokat tud tévedni. A klasszikus determinisztikus algoritmusok soha nem tévednek. Azoknak mindig a programozója tévedett, ha valami hülyeség jön ki belőle. Viszont a tökéletesen megírt MI algoritmus is bőven tud rossz döntést hozni egy-egy adott helyzetben, ami ijesztően emberi tulajdonság. De nem ördögtől való. Ráadásul ez esetben pár mozdulattal mindörökre kikapcsolható, ha valakinek nem tetszik.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”