Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mobiltelefonok

Vendég

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Megnéztem ezt a Westel M című csoda 25%-a olcsóbban beszélhetsz dolgot. Természetesen ebben is van egy kis bibi mégpedig az, hogy percenként számláznak a nomrál másodperc alapú helyett. Tehát ha 2 perc 3 másodpercet beszéltél valakivel akkor amúgy 25%-al olcsóbb percdíjból 50%-al többet kell fizetned. Hajukra kenhetik.

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: sozs »


Miért nem jössz át a Westelhez?10. 15-étől GPRS eléréssel 10 kbitenként kell, azaz letöltési mennyiség után fizetni.


Árban szinte azonos a Westel és a Pannon, én már ezt használom:
Pannon: 10 KB-onként
csúcsidőben 5,00 Ft
csúcsidőn kívül 2,50 Ft
hétvégi időszakban 2,50 Ft
 
Westelnél havi díj néklkül meg így van:
 
napidíj: Munkanap 07-20 között: 300 Ft
Egyéb időben: 100 Ft
 
Bennefoglalt, szabadon felhasználható forgalom:
500 Kbyte/nap
 
Forgalmi díj munkanap 07-20h között
5 Ft / 10 kbyte
 
Forgalmi díj minden nap 22-07 között
2 Ft/10 kbyte
 
Forgalmi díj egyéb időben
2 Ft / 10 kbyte
 
 
Nincs nagy külömbség (50 fillér esti zónába), én már a gprs nem álltalánydíjasat használom a Pannonál, nem rosszab a Westelnél!
De köszi az ajánlatot!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Vendég

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na ezt a választ kaptam a Fogyassztóvédőktől!
Miért nem jössz át a Westelhez?
10. 15-étől GPRS eléréssel 10 kbitenként kell, azaz letöltési mennyiség után fizetni.


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: sozs »


Na ezt a választ kaptam a Fogyassztóvédőktől!
SZO_808_2__Solti_Zsolt_Pannon_WAP.doc

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: sozs »


Idézek a Pannon világ nevezetü, "gyönyörű" hírmagazinból!Az idézet Klaus H. Rasmussen-től származi, az első oldalról!!!
"Olykor nekünk is számolnunk kell. Tudniilik a nagyon rövid hívások a szolgáltató számára szinte mindíg veszteségesek, a következők miatt. Hét másodpercbe telik az, amíg egy kapcsolat hívó és hívott között létrejön. Ez a hét másodperc természetesen a Pannon GSM-et terheli. Ha ezek után a hívó öt másodpercig beszél, s mondjuk anyit közöl csak, hogy "hívjál szerda délután, otthon leszek", akkor -könnyen kiszámítható-  a szolgáltató minden ilyen beszélgetésre ráfizet."
Tovább nem írom, mert már ez is kész röhely. Holnap a következő cikk jelenik majd meg az újságok oldalain:
"A Tesco áruházakban az ingyenes szatyrok miatt, aki 1000.- Ft alatt vásárol, annak 10% felárral kell számolnia, mivel minden kis tétel után a cégnek veszteséget jelent a szatyor ára!"
Ez érdekel valakit?? Egyébként érdekes az egész cikk, ebben okfejti ki, Mr. Klaus H. Rasmussen miért kellet másodperc alapró, félperc alapra visszaálni (megyünk vissza az óviba), mert "hogy sikerrel áljuk ki az összehasonlítást -hasonlóképpen számlázó- versenytársainkkal."! Szerintetek, másodpec alapon az egy perc több vagy kevesebb a félperc alapúval?? Magyarul, a másodperc alapnál egy perc 60 másodperc, ára mondjuk 39.- Ft, félpercesnél nem 60 másodperc, hanek 2X30 (ez nem 60???) és akkor nem 39.- Ft az ár??    
Persze értem én, ezzel azt akarják mondani, hogy nekik jobban megérje, de könyörgöm, hogy nekik mi éri meg, vagy mi nem, ez ok egy változtatásra, mert szerintem ez csak a céget járatja le, és ugye ebben a rendszerben az a jó, hogy nehéz eltalálni a fél, illetve az egész perceket, mivel a készülék jelzésekor van az egy perc (kivéve egyes tipusokat), ha akkor nyomod le, már 1.5 percet fizetsz, de nagyon rá fizetsz!
Egy biztos, egyik szolgáltató sem "felhasználó barát", de legalább ezt nem is hangoztatják, nem úgy mint a Pannon!
Ja és egy utsót, az ismerősöm átált Bee Free-ről perfektre, a jobb percdíjjért (még anno, mikor bejött), és elfelejtették közölni vele, hogy a számlázás 1 percben történik. Mikor ezt meghallota tőlem, majd nem gutaütést kapott! A Pannon Wap nevezetü szolgáltatásnál bevezették a havi általándíjas szolgáltatást, variáltak vela, aztán az lett a vége, hogy 100,- Ft-val olcsóbb lett a havidíj, de korlátozva lett. Ez még nem volna baj, csakhogy a fő oldalról eltüntek dolgok (korlátozás miatt, pl.: Google kereső) amik a havidíj nélkülinél megvoltak, vannak. Az igérte a Pannon, hogy amik viszont fenn vannak azokat lehet használni, igaz ők csak a hozzáférést engedélyezik, így ha nem érem el az oldalat, a hiba nem náluk van!!! Hát sok ilyen oldal van, sőt ami működik, azon az oldalon van letöltési lehetőség, akkor azt nem éred el, erre volt a válasz, hogy az oldalat nem ők működtetik, ez igaz, mert a drága letöltések, aminek az ára a Pannonhoz vándorol, na ezek meg működnek! Ekkor kipróbáltam egy olyan Pannon kártyát amire nem volt megrendelve a havi általánydíj, és érdekes így viszont minden letöltés müködött, persze drága percdíjjért! Ekkor kérdőre vontam őket, hogy ilyenkor mi van, de ők csak azt hajtogatták, a hiba nem náluk van, és ezért nem válalnak felelőséget, pedig hát ebből is látszik, hogy "a hiba az ő készülékükben van"!   
Bocs ha túl szószátyár voltam, de most ezek után a fogyasztóvédőknek is írok majd, érthető nem?

Na a Pannon még mindíg nem reagál az ezírányú kérdésemre! A Fogyasztóvédelem már igen!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
AteeG
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2003.05.22., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: AteeG »

Már két napja lehet kapni a NOKIA N-Gage "telefont"...

Rap és mozi, az a jó
AteeG-nek az való!

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: sozs »


Ezt a másodperceset kissé félreértetted...Nem azt jelenti, hogy 1 másodperc 1 forint.
Ha pl. egy perc 30 forint, akkor fél perc tizenöt forint.

Te értesz fére! Nem azt mondtam, hogy 1 sec 1 forint, hanem, hogy egy perc az egy perc, akár fél percben, vagy secben mérjük, tehát az ár összehasonlításánál 1 perc 39.-, akkor is ha másodpercben fizetsz, vagy félpercekben! Az összehasonlításban a percdíj a lényeg, az más, hogy ha 20 másodpecet beszélsz annak az ára másodper alapban (maradva a 39.- Ft perc díj példánál) 13.- Ft, míg félperc alapon 30 másodpercet fizetsz, tehát 19.50 Ft!
Tehát a Pannonnak ez az érve, 00! Az igaz, hogy mivel 20 másodpercért többet fizetsz a 30 másodperces számlázásnál, így nagyobb a profit, tehát lehet engedni a percdíjból!
Ez tehát a lényege!
Nagy embert idézzek itt a végén, (illetékes elvtársat) értem a viccet, de nem szeretem!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Mester »


Ezt a másodperceset kissé félreértetted...
Nem azt jelenti, hogy 1 másodperc 1 forint.
Ha pl. egy perc 30 forint, akkor fél perc tizenöt forint.

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: sozs »


Idézek a Pannon világ nevezetü, "gyönyörű" hírmagazinból!
Az idézet Klaus H. Rasmussen-től származi, az első oldalról!!!
"Olykor nekünk is számolnunk kell. Tudniilik a nagyon rövid hívások a szolgáltató számára szinte mindíg veszteségesek, a következők miatt. Hét másodpercbe telik az, amíg egy kapcsolat hívó és hívott között létrejön. Ez a hét másodperc természetesen a Pannon GSM-et terheli. Ha ezek után a hívó öt másodpercig beszél, s mondjuk anyit közöl csak, hogy "hívjál szerda délután, otthon leszek", akkor -könnyen kiszámítható- a szolgáltató minden ilyen beszélgetésre ráfizet."
Tovább nem írom, mert már ez is kész röhely. Holnap a következő cikk jelenik majd meg az újságok oldalain:
"A Tesco áruházakban az ingyenes szatyrok miatt, aki 1000.- Ft alatt vásárol, annak 10% felárral kell számolnia, mivel minden kis tétel után a cégnek veszteséget jelent a szatyor ára!"
Ez érdekel valakit?? Egyébként érdekes az egész cikk, ebben okfejti ki, Mr. Klaus H. Rasmussen miért kellet másodperc alapró, félperc alapra visszaálni (megyünk vissza az óviba), mert "hogy sikerrel áljuk ki az összehasonlítást -hasonlóképpen számlázó- versenytársainkkal."! Szerintetek, másodpec alapon az egy perc több vagy kevesebb a félperc alapúval?? Magyarul, a másodperc alapnál egy perc 60 másodperc, ára mondjuk 39.- Ft, félpercesnél nem 60 másodperc, hanek 2X30 (ez nem 60???) és akkor nem 39.- Ft az ár??
Persze értem én, ezzel azt akarják mondani, hogy nekik jobban megérje, de könyörgöm, hogy nekik mi éri meg, vagy mi nem, ez ok egy változtatásra, mert szerintem ez csak a céget járatja le, és ugye ebben a rendszerben az a jó, hogy nehéz eltalálni a fél, illetve az egész perceket, mivel a készülék jelzésekor van az egy perc (kivéve egyes tipusokat), ha akkor nyomod le, már 1.5 percet fizetsz, de nagyon rá fizetsz!
Egy biztos, egyik szolgáltató sem "felhasználó barát", de legalább ezt nem is hangoztatják, nem úgy mint a Pannon!
Ja és egy utsót, az ismerősöm átált Bee Free-ről perfektre, a jobb percdíjjért (még anno, mikor bejött), és elfelejtették közölni vele, hogy a számlázás 1 percben történik. Mikor ezt meghallota tőlem, majd nem gutaütést kapott! A Pannon Wap nevezetü szolgáltatásnál bevezették a havi általándíjas szolgáltatást, variáltak vela, aztán az lett a vége, hogy 100,- Ft-val olcsóbb lett a havidíj, de korlátozva lett. Ez még nem volna baj, csakhogy a fő oldalról eltüntek dolgok (korlátozás miatt, pl.: Google kereső) amik a havidíj nélkülinél megvoltak, vannak. Az igérte a Pannon, hogy amik viszont fenn vannak azokat lehet használni, igaz ők csak a hozzáférést engedélyezik, így ha nem érem el az oldalat, a hiba nem náluk van!!! Hát sok ilyen oldal van, sőt ami működik, azon az oldalon van letöltési lehetőség, akkor azt nem éred el, erre volt a válasz, hogy az oldalat nem ők működtetik, ez igaz, mert a drága letöltések, aminek az ára a Pannonhoz vándorol, na ezek meg működnek! Ekkor kipróbáltam egy olyan Pannon kártyát amire nem volt megrendelve a havi általánydíj, és érdekes így viszont minden letöltés müködött, persze drága percdíjjért! Ekkor kérdőre vontam őket, hogy ilyenkor mi van, de ők csak azt hajtogatták, a hiba nem náluk van, és ezért nem válalnak felelőséget, pedig hát ebből is látszik, hogy "a hiba az ő készülékükben van"!
Bocs ha túl szószátyár voltam, de most ezek után a fogyasztóvédőknek is írok majd, érthető nem?

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: H.Andras »

nokia 7600.. hmm... elcsesztek, hogy ugyanazt a pici kijelzot raktak bele mint a 7650-ben is megtalalhato. Tuchscreenrol mar nem is beszelve... Igy nem cserelem le erre a P800-asomat

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: DocBrown »


Szeritnem meg ne vegyél csiribiri telefont... főleg fényképezőset ne. Minősíthetetlen a képminősége mindnek.
Sonykról úgy hallottam egész jó képeket csinálnak, sőt a 640x480-at is tudják. Nem fényképezőgép gyanánt, kell mert ahhoz vajmi kevés. Lekapni egy-két csajszit, a haverokat ingerelni stb. Ha már veszek telcsit akkor legyen csilli-villi. full extra, mivel 4 évente cserélem őket, vagy ha beszarik, tehát nem vagyok divatkövető.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »

Talán a HWSW-n láttam néhány napja. Hát valami iszonyat undorító szerintem ez a dizájn.

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: sozs »


Látátok az új Nokia 7600!
 




Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Mester »


Ja, épp hajnalban kuksiztam őket. Inkább maradok z1010-nél azt 105e-értvesztegetik az aproneten. Aztán még vacilálok a Samsung p400-zal is, mert dizánjra az tetszik jobban. Fícsőrökben nem tom viszont melyik a jobb. Fotóban a sonye-t nagyon dícsérik.
Szeritnem meg ne vegyél csiribiri telefont... főleg fényképezőset ne. Minősíthetetlen a képminősége mindnek.

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: DocBrown »

Ja, épp hajnalban kuksiztam őket. Inkább maradok z1010-nél azt 105e-értvesztegetik az aproneten. Aztán még vacilálok a Samsung p400-zal is, mert dizánjra az tetszik jobban. Fícsőrökben nem tom viszont melyik a jobb. Fotóban a sonye-t nagyon dícsérik.

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Mester »

3-as szériával újabban meg lehet szívni. Bezzeg a 4 éves 3210-esem. Azóta sincs semmi baja. Ma találtam meg a szekrénybe.

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: sozs »


Na végre!!!!
Hat javítás után, sok levelezés telefonálás ára az lett, hogy a Nokia 3510i-met sikeressen megjavították, végre a Nokia készített hozzá frissítést!!!
A hibája az volt (amit én derítettem ki nem a szervíz , ezért háromszor cseréltek fődarabot), hogy ha letöltöttem a wap segítségével játékot, csengőhangot, háttérképet, és ezek után a wapon keresztül olvasni akartam a leveleimet, a belépéskor a kijelzőn az adott wap oldal maradt, de a "háttérben" a készülék működött, hívás kezdeményezése, fogadása hibátlanúl működött, csak a kijelzőn a wap oldal látszódott!
Remélem ezek után már véglegesen jó lessz a készülék!
A letöltések több mint 10000.-Ft-ba vannak, mivel nem mentették el, pedig kértem őket!


Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Vendég

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ki is néztem milyen telefont kap hitvesem Karácsonyra!
 
http://www.sonyericsson.com/z200/
 
Ajánlom figyelmetekbe ezt a demót:
 
http://www.sonyericsson.com/trythephone/z200/en/
 


Avatar
Slash
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:22
Értékelés: 0

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Slash »

Ismertétek ezt a helyet: http://mobilok.srv.hu/ ??? Itt elvileg lehet online függetleníteni. Én nem próbáltam, mivel nekem már alapból független, de szerintem nézzétek meg. Csak be kell írni valami kódot, oszt csá

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Mester »


Ki is végeztetném ha valaki hozzányúlna!
Ez is független, egyszer sem fagyott le, tökéletesen hibátlanul működik. Egyszerűen imádom. Szerintem a tiédnek csak egy szoftverfrissítés kellene és megoldódna a gondod. 6610-ekkel volt ilyen probléma.

Vendég

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az eredeti tűrkízkék.  Eddig tökéletesen működik. 

Nem cserélünk 6610? (fekete)
néha kikapcsol (eddig cssak bicón) amúgy más baja még nem volt (össz 3x-or lefagyott)
2,5 hónapos gari (számold ki 1 évből mennyi gari van még rá) amúgy független (nem gyári, de ha gáz van vele aztmondta a haver aki csinálta visszacsinálja amíg viszem a szervízbe, majd újra ki, de még nem kellett)
H miért cserélnék(?), mert új felsőkategóriás telóm lenne(!)

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Mester »


Az eredeti tűrkízkék.
Eddig tökéletesen működik.

Avatar
Rocky Balboa
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2003.05.28., szer. 04:56
Értékelés: 0

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Rocky Balboa »


Azt le is lehet szedni nokia oldalárol.Belevágtam ebbe a 7210-be, 20 perc alatt megszoktam a billentyűzetét, nemtom mért ijesztgettetek!!! 

Kiváncsiak voltunk,hogy menyire vagy ijedős.
Milyen szinű?

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Mester »

Dobozra rá volt írva: "Új Szoftver". Akkor csak jó talán...

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Mester »


Azt le is lehet szedni nokia oldalárol.
Belevágtam ebbe a 7210-be, 20 perc alatt megszoktam a billentyűzetét, nemtom mért ijesztgettetek!!!

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”