Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mobiltelefonok

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobil toltes gondok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2020.12.02., szer. 15:45
(azért 1szer hidegben megtréfált már :-(
Engem nem egyszer.... Magashegyi túráztam vele sokat, és hiába volt a héjréteg alá, testközelbe helyezve, hogy minél melegebb helyen legyen, volt, hogy elővettem, 60% az aksi, aztán egy perc múlva hirtelen se kép, se hang, ha vissza akartam kapcsolni, akkor meg azt jelezte, hogy nuku nafta. Melegbe érve vagy testtel melegítve lassan magához tért.

Ez valamiféle SE-betegség (az elsőgenerációs SE-knél), mert megkérdeztem a kollégáimat, akiknek SE-jük volt, és mindegyikük találkozott a jelenséggel legalább egyszer. Mindig hidegben. Oké, hogy az akksik nem jól viselik a hideget, de ez a drasztikus "hideghalál" akkor sem normális.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: tottyi »

De hat en alig hasznalom a mobilom, naponta 22 perc zenehallgatas munkaba menet es hazafele jovet meg napi talan 3 perc telefonalas es havonta egyszer mikor az asszonyt viszem a fovarosba shoppingolni akkor netezek rajta 1 orat. Akkor ezek szerint nekem is 100%-nak kene lennie mert a toltest is mindig megvartam szepen ahogy kell. :(
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Mobil toltes gondok

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2020.12.02., szer. 15:41
Nem az a kérdés, hogy túlóra lenne-e vagy sem...
Ez jó ! Ebben csak kicsivel később dönt majd a MI. :) vagy :( ???

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Mobil toltes gondok

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2020.12.02., szer. 15:10
elég ...jól leírtad a tipikus használati és töltési szokásaidat, szóval van némi ellentmondás... :rolleyes:
......
mi ez a szívózás ? :-) persze csak hülyülök.

csak a töltési szokásom ilyen (de már az is “keresztbe tesz” annak, ahogy én értem, hogy a “teteje fele” visszavenne; de ugye én addig nem is engedem)

viszont a használatom erősen kiszámíthatatlan (es szerintem ha a merleg 2 oldalabol egy - a töltesi - szep, ismert, de a masik “ál-sztochasztikus” legalabbis kiszamithatatlan, akkor sokat a masik oldal sem ér): néha navigalas, neha napokon at 2-3 perc (elfoglaltsag massal) neha napi 1.5 ora kepernyőidö (pl. ilyen fórum böngeszese, ha ráérek -:)

igen korábban nem volt rajta, valamelyik ios update-tel érkezett meg
nekem 2.67 éves, óvom így 100%-os
(azért 1szer hidegben megtréfált már :-(
893732C5-A478-4231-8195-39EDAD08D118.jpeg
893732C5-A478-4231-8195-39EDAD08D118.jpeg (151.86 KiB) Megtekintve 1262 alkalommal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobil toltes gondok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tottyi írta:
2020.12.02., szer. 15:22
Koszi szepen a kimerito valaszt. En annyira gyakran azert nem meritem le, igy, hogy 86%-os a haromeves telefonban az elem kb 3 naponta toltom de nem mindig sikerul otthon estere feltennem es ilyenkor meloban toltom es ha ott kiirja, hogy meg 3-4 ora van hatra az nemjo mert az mar tulora lenne. :) Na de hogy meg az AirPods-on is ilyen van az meglepett mert az kb 2 honapos csak. Igen tudom az optimalizalt toltes. :smile32:
Nem az a kérdés, hogy túlóra lenne-e vagy sem, hanem hogy utána lemerítenéd-e tökig a következő tölttés előtt. Valahonnan veszi ezt a 84%-ot, ahol elkezd lassan tölteni. Ez egy biztonsági szint, ami a használati szokásaidból lett kiszámolva valahogy. És az egész azért ütött be, mert már "csak" 86%-os az akkud. Tudtommal az akkumulátorok a kapacitásukat nem lineárisan veszítik el, és ezt akarja megelőzni. A mai akksikat egyébként nem jó tökig tölteni, sem tökig meríteni (a gyors /impulzusokkal való/ tökig töltés utáni teljes legatyásítás ciklus, folyamatosan ismételve a legbiztosabb gyors kinyírási módja az akksinak. Mellesleg az én 4 éves SE-m kis akksija eladáskor még 90%-os volt, de nagyon ritkán merítettem le 20%-30% alá a töltés előtt - az viszont mindig 100%-ig ment, mert egész éjjel rajta hagytam. Az én SE-men nem volt optimalizált töltés, legalábbis tudtommal nem).

Airpods: az olyan miniatűr akkumulátoroknál van igazi nagy jelentősége az optimalizált töltésnek... azokat a kis bigyókat pont akkor dobod ki, amikor vége az akksijuknak, és hát hogyismondjam... nem éppen olcsók. Ráadásul ott három akkumulátort kell optimalizálni: ugye van a tartó +töltőakkumulátora", illetve a két bigyó akkumulátorai. Mit tölt optimalizálva: a bigyókat, amikor a tartódoboz akkumulátoráról tölti, vagy a tartódobozt magát?

És milyen AirPods? Nekem a legelső generációs van meg, és azon nem tűnt fel, hogy bármit is optimalizálna... cserébe viszont az egyik bigyóm akkumulátora sokkal gyorsabban merül, mint a másiké (van úgy, hogy az egyik zöld, a másik meg már piros szinten van).... ami sajnos nem jó jel, szvsz (de az is lehet, hogy a töltődoboz érintkezőit kellene megtisztítanom, mert ott valami szennyeződés okozza a problémát /a töltő-hordó dobozkát sajna egyáltalán nem kíméltem, rondán koszolódott a zsebemben, és nem is olyan egyszerű rendesen megtisztítani/).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Mobil toltes gondok

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2020.12.02., szer. 14:51
tottyi írta:
2020.12.02., szer. 09:57
Hello, olyan gondba utkoztem mobil toltes soran, hogy a toltes megall pl 84%-on es kiirja, hogy meg jopar orat fogja tolteni es mar eleg gyakran elofordul. Most pl az AirPods-om toltom es megalt 98%-al es kirja, hogy delutan fel negyig fogja tolteni.
"Optimised Battery Charging" Ezt az uzenetet irja, tudom mit jelent na de miert ilyen sokaig tart?

94298.jpg
Az optimalizált akkutöltés egy viszonylag új feature

Szóval ez egy jó dolog, és ha amúgy jól elvagy a telefonnal, akkor ne idegesítsen, hogy mikor hogyan tölt, mert ezeket szándékosan teszi.

Viszont, ha mégis idegesítőne találod ezt, akkor - annak árán, hogy az akkumulátor-üzemidőd és az akkud élettartama rosszabb lesz - kikapcsolhatod ezt. A kikapcsoló helye: Settings -› Battery -› Battery Health -› Optimised Battery Charging
Ha ezt egyszerűen kikapcsolod, akkor mindig a lehető leggyorsabban fogja tölteni az akkut. De én ezt csak akkor javaslom, ha problémát okoz az időnkénti lassú töltés.
Koszi szepen a kimerito valaszt. En annyira gyakran azert nem meritem le, igy, hogy 86%-os a haromeves telefonban az elem kb 3 naponta toltom de nem mindig sikerul otthon estere feltennem es ilyenkor meloban toltom es ha ott kiirja, hogy meg 3-4 ora van hatra az nemjo mert az mar tulora lenne. :) Na de hogy meg az AirPods-on is ilyen van az meglepett mert az kb 2 honapos csak. Igen tudom az optimalizalt toltes. :smile32:
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobil toltes gondok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2020.12.02., szer. 14:55
Aszpirin írta:
2020.12.02., szer. 14:51
Az optimalizált akkutöltés egy viszonylag új feature, ami mesterséges intelligenciára épül.

...használati és töltési szokásaidat figyelve az MI-re alapuló algoritmus megpróbálja megjósolni azt, hogy mikor van szükséged nagy akkumulátor-kapacitásra, és az addig hátralévő időre okosan osztja be a töltést....
jo dolog
..ugyanakkor szerintem - persze a MI sokkal okosabb (is lehet) mint én - az én szokásaimban rendszert nem nagyon ismerhet fel
viszont alig hasznalom a telefont, es szinte mindig 40 es 80% között tartom és laptop-rol, azaz valoszinü eleve finoman, nem nagy arammal töltöm. (céges, de az nem azt jelenti ne óvjam a ressource-kat; 2.5 eves iphone SE)
Azt is felismeri, ha nem ismerheti fel a rendszert a szokásaidban, viszont ennek ellenére elég jól leírtad a tipikus használati és töltési szokásaidat, szóval van némi ellentmondás... :rolleyes:

Mellesleg én az idén adtam el a 2016-os iphone SE-met, és nem emlékszem, hogy lett volnaóbenne optimalizált töltés. Egy vadiúj XS-t vettem helyette (igem az idén, újan, hivatalos garanciával, a tavalyelőtti csúcsmodellt, az eredeti árának kevesebb mint kétharmadáért).

Elmondom az én esetemet: a telefont napközben alig használom. Este viszont sokszor gyökig tudom meríteni. Ha töltőre teszem, az este van, átalában kétnaponta, és ilyenkor reggelig soha nem veszem le róla. Az estétől reggelig tartó töltés közben soha nem használom, semmire. Hétköznaponta kétszer kb 40-50 percet ül egy vezetéknélküli töltős autós tartóban, ami 10W-nyi naftát ad neki, de közben elég sokat is eszik, mert folyamatosan meg az online útvonaltervezés Waze-zel, nagy fényerejű folyamatos képenyőhasználat.
Nos, mivel ez egészen egyértelmű minta, nem nehéz kitalálni, hogyan töltöget...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Mobil toltes gondok

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2020.12.02., szer. 14:51
Az optimalizált akkutöltés egy viszonylag új feature, ami mesterséges intelligenciára épül.

...használati és töltési szokásaidat figyelve az MI-re alapuló algoritmus megpróbálja megjósolni azt, hogy mikor van szükséged nagy akkumulátor-kapacitásra, és az addig hátralévő időre okosan osztja be a töltést....
jo dolog
..ugyanakkor szerintem - persze a MI sokkal okosabb (is lehet) mint én - az én szokásaimban rendszert nem nagyon ismerhet fel
viszont alig hasznalom a telefont, es szinte mindig 40 es 80% között tartom és laptop-rol, azaz valoszinü eleve finoman, nem nagy arammal töltöm. (céges, de az nem azt jelenti ne óvjam a ressource-kat; 2.5 eves iphone SE)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobil toltes gondok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tottyi írta:
2020.12.02., szer. 09:57
Hello, olyan gondba utkoztem mobil toltes soran, hogy a toltes megall pl 84%-on es kiirja, hogy meg jopar orat fogja tolteni es mar eleg gyakran elofordul. Most pl az AirPods-om toltom es megalt 98%-al es kirja, hogy delutan fel negyig fogja tolteni.
"Optimised Battery Charging" Ezt az uzenetet irja, tudom mit jelent na de miert ilyen sokaig tart?

94298.jpg
Az optimalizált akkutöltés egy viszonylag új feature, ami mesterséges intelligenciára épül. A probléma alapja az, hogy a gyors akkumulátortöltés nagyon jó funkció, de az akkuknak nagyon nem tesz jót. Ezért, az akkumulátor élettartama szempontjából minél lassabb a töltés, annál jobb. Az optimalizált akkutöltés egy mesterséges intelligenciát is bevető módszer arra, hogy amikor lehet, a lehető leglassabban töltse az akkut. Nem arról van szó, amit Deadpool ír, hogy bizonyos % fölött belassít, hanem egészen másról. A használati és töltési szokásaidat figyelve az MI-re alapuló algoritmus megpróbálja megjósolni azt, hogy mikor van szükséged nagy akkumulátor-kapacitásra, és az addig hátralévő időre okosan osztja be a töltést. Mindezt akár naponta több ilyen "csúcsfogyasztási idő"-re optimalizálva, a tipikus töltési szokásaidhoz igazítva. Az algoritmus folyamatosan tanul, és egyre pontosabban megbecsüli azokat az időszakokat, amikor úgysem használsz nagyon akkumerítő alkalmazásokat, és ennek megfelelően belassíthatja a töltést, ha valószínűsíteni tudja, hogy mikor lesz legközelebb töltőn, és milyen töltőn. Amit ezzel elér, az az akkumulátor romlásának lassítása és ezáltal az elérhető üzemidőnek optimalizálása. Az Apple-nél mindig nagyon fontos szempont volt a hatékonyság, és az akumulátor-üzemidő kérdését NEM "brute-force" módszerrel (azaz nem erőből, nem minél nagyobb akku beszerelésével, ami persze egyrészt drágít, másrészt nagyobb a környezeti lábnyoma, harmadrészt meg olyan "balesetek" rizikóját növeli, mint ami anno a Galaxy Note 7-tel történt), hanem szisztematikus és holisztikus kérdésként kezeli, ami mindent áthat: a processzorarchitektúrától a szoftverek áramfogyasztásának optimalizálásán át (a flash playert pl. ezért tiltották ki annó az iOS-ből, és ezzel kezdődött el az addig egyeduralkodó flash /mint webmultimédia-technológia/ halálához vezető folyamat), egészen az akkumulátor okos kezeléséig.

Szóval ez egy jó dolog, és ha amúgy jól elvagy a telefonnal, akkor ne idegesítsen, hogy mikor hogyan tölt, mert ezeket szándékosan teszi.

Viszont, ha mégis idegesítőne találod ezt, akkor - annak árán, hogy az akkumulátor-üzemidőd és az akkud élettartama rosszabb lesz - kikapcsolhatod ezt. A kikapcsoló helye: Settings -› Battery -› Battery Health -› Optimised Battery Charging
Ha ezt egyszerűen kikapcsolod, akkor mindig a lehető leggyorsabban fogja tölteni az akkut. De én ezt csak akkor javaslom, ha problémát okoz az időnkénti lassú töltés.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Mobil toltes gondok

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Deadpool írta:
2020.12.02., szer. 11:15
[*]
tottyi írta:
2020.12.02., szer. 09:57
"Optimised Battery Charging"

94298.jpg
Lehet nem én vagyok a legkompetensebb ifonos, de úgy tudom ez egy funkció.
Felteszed töltőre, feltölt x százalékra, legyen ez 84. Utána egy beállított időpontig feltölti 100-ra.
Mivel ájfonom nincs, nem tudom, ez hol kapcsolható, de létező jelenség.

Mert ha csak spontán nem menne 84% felé, azt mondanám cellazárlatos az akksi.
Koszi szepen a gyors valaszt. A gondom az, hogy max 2,5 ora szokott lenni a toltes az optimalizacioval egyutt de, hogy 6 oran at tolti a telefont az sok szerintem, ha kihuzom a toltokabelt es ujravisszaszurom akkor toli tovabb 100%-ra egy fel ora alatt kb. Ezt most kezdte csinalni azelott nem volt ilyen, csak, hogy nem-e talalkozott mar valaki ilyennel.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Mobil toltes gondok

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

[*]
tottyi írta:
2020.12.02., szer. 09:57
"Optimised Battery Charging"

94298.jpg
Lehet nem én vagyok a legkompetensebb ifonos, de úgy tudom ez egy funkció.
Felteszed töltőre, feltölt x százalékra, legyen ez 84. Utána egy beállított időpontig feltölti 100-ra.
Mivel ájfonom nincs, nem tudom, ez hol kapcsolható, de létező jelenség.

Mert ha csak spontán nem menne 84% felé, azt mondanám cellazárlatos az akksi.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Mobil toltes gondok

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

tottyi írta:
2020.12.02., szer. 09:57
Hello, olyan gondba utkoztem mobil toltes soran, hogy a toltes megall pl 84%-on es kiirja, hogy meg jopar orat fogja tolteni es mar eleg gyakran elofordul. Most pl az AirPods-om toltom es megalt 98%-al es kirja, hogy delutan fel negyig fogja tolteni.
"Optimised Battery Charging" Ezt az uzenetet irja, tudom mit jelent na de miert ilyen sokaig tart?
A kérdésednek volt helye, így ennek megfelelően átkerült.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Mobil toltes gondok

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, olyan gondba utkoztem mobil toltes soran, hogy a toltes megall pl 84%-on es kiirja, hogy meg jopar orat fogja tolteni es mar eleg gyakran elofordul. Most pl az AirPods-om toltom es megalt 98%-al es kirja, hogy delutan fel negyig fogja tolteni.
"Optimised Battery Charging" Ezt az uzenetet irja, tudom mit jelent na de miert ilyen sokaig tart?
94298.jpg
94298.jpg (47.17 KiB) Megtekintve 1201 alkalommal
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: puha »

:smile32:

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Shimano »

puha írta:
2020.08.23., vas. 08:54
Esetleg próbáld meg az ún. erőltetett újraindítást. Nyomd egyszerre a ki/bekapcs és a hangerő növelő gombokat egy ideig. Ha nem sikerül, akkor a ki/bekapcs és a hangerő csökkentés gombokat. Lehet, hogy újraindul a telefon, de az is lehet, hogy csak kikapcsol.
Köszi,így jó is lett,újraindult hála az égnek,és Neked. leborulok.gif
Érdekesség egyébként az hogy ez miatt előszedtük a már legalább fél éve nem használt előző s6-ot,és abban az aksi érték még most is 83%-ot mutatott.Valószínű persze hogy gyorsan merült volna,de érdekes hogy még most is volt benne kraft.
Köszönöm szépen még egyszer a segítségeteket.

Online
Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: puha »

Esetleg próbáld meg az ún. erőltetett újraindítást. Nyomd egyszerre a ki/bekapcs és a hangerő növelő gombokat egy ideig. Ha nem sikerül, akkor a ki/bekapcs és a hangerő csökkentés gombokat. Lehet, hogy újraindul a telefon, de az is lehet, hogy csak kikapcsol.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Szia.
Hagyd lemerülni, hogy kikapcsoljon.
Töltsd fel, majd kapcsold be.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Hali!Akadt egy kis problémám.
Mit lehet tenni azzal a samu s8 telóval,ami egy oldalon úgy lefagyott,hogy csak a ki-be kapcsoló működik rajta,más nem.
Hosszan nyomva az sem,tehát újraindítani sem tudom.Hívást jelez,de fogadni azt nem lehet vele,szóval lényegében teljesen lefagyott.
Köszi előre is a lehetséges helyzet megoldó javaslatokat.

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: irishcream »

comment_qrx1In9fsdGuGo0AJKmDL6ZklpqiMFF9.jpg

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 861
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 308
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Helló!

Én Samsung telefont vennék.

Nálunk a feleségemnek sok éve Samsung telefonjai vannak, mellette nekem meg a gyerekeknek volt LG, Xiaomi Redmi 3s, és Huawei P Smart.

A Samsung nem véletlenül a legnagyobb gyártó!

Kb. azonos hardver paraméterek mellett határozottan gyorsabb, mint a többiek, gondolom a jobb szoftver miatt.
A kijelzője szuper: sehol sincs hozzá a többi, és van régről maradt Galaxy S Duos telefonunk itthon (nem is tudom, 6-7 éves lehet) , ha néha bekapcsolom, még mindig meglep, mennyire jó a kijelzője (nekem Redmi 3S van)
A Xiaomi még csak-csak elmegy, de a P Smart-ok kijelzője katasztrófa, csak szobában használható, napsütésben esélytelen.

A keretbe egy A20e pont belefér, én nem keresgélnék nagyon tovább...

Üdv: Vasti

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Doky »

Nos...
Én Sájomi 4x-et használok jó pár éve, meg vagyok vele elégedve a mai napig (a gyenge láncszem a kamerája ami az első perctől gyenge volt, létezik Sony és Samu alkatrésszel szerelt... az enyém valszeg nem Sony ), az aksija még a mai napig elég jól teljesít.
3/32 a készülék, a rendszer ebből kevesebb mint a felét használja... így gond és akadozás nélkül megy.
A párom Redmi 6-ost kapott kb másfél éve.
Ezzel is meg vagyunk elégedve, rendszeresen frissül és gond nélkül megy!
Mimd2 global verzio, gyári rom-al.
Nálunk bevált, minősége ás tudása mondjuk Samuban, Lg-ben kb 1,5x ár lenne!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »

12 eves gyereknek keresek okostelefont, mert amit 3-4 hete erösebben "nyomogat", az egy masnal levetett LG K350, de csak 8GB memoriaval, az meg már most kicsi (a beletett 32GB-os SD-re pedig nem lehet applikaciokat tenni)

semmi extra (jatek, stb.) igeny: böngeszes, gmail, viber, Kreta, neha navigacio, Classroom,... megbizhato, olcsobb telefont keresek.

minden kerdeshez szivesen veszem a gondolatokat, javaslatokat, illetve pontok kiegesziteset (en magamnak sosem vettem okostelefont, azaz rutintalan vagyok ebben [is :-)) ] , es igazabol nem is erdekel, nem szeretnem

- hasznalt vagy uj ? nem ismerem a meghibasodasi eselyeket, ezert inkabb ujra gondolok
- a mostaniban 7 honap ota van egy 1000 Ft-os (1GB/80perc) kartya, de az egyenlegböl eddig semmi nem fogyott, nyilvan ez valtozni fog, de erösen kerültetni akarom az örökös nyomizast
- biztosan 50e Ft alatt, de cel az olcsobb, de megbizhatoan hasznalhato
- legalabb 32GB-os (es - pl. foto - tarhelynek bövithetö SD-vel) -ra gondolok, 64GB szerintem nem kell
- RAM: a most hasznaltja 1.5GB-os, (talan csak mivel kezdö felhasznalo ezert, de) arra sincs panasz. 2GB tul keves a fentiekhez ? 3 ? 4 ?
- nyilvan fenykepeket is csinal vele, de a mostani kamerajara sincs panasz
- a mostani 5"-os, kb. 144x72mm, ennel ne legyen sokkal nagyobb, ekkora is teljesen jo (söt kicsit kisebb sem baj)
- nem kell a menözes, statuszság
- (megbizhato) gyartok tipusok ?

pl. Xiaomi Redmi 6-ot latok 3/32 GB, 30e Ft-ert, Honor 8S 2GB/32GB-t 30e Ft-ert, ..

köszi.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Doky »

Doky írta:
2019.09.21., szomb. 21:29
Urak!
Batyim a sokadik mobilját nullázta le!
Lassan belátja hogy váltania kellene "strapa mobilra".
Az még hozzá tartozik hogy sokat jár az erdőre (fát vágni, fuvarozni), bulikba, fesztiválokra és pl mobilra sajnálja a pénzt.
Ezt néztem:
https://www.aqua.hu/myphone-hammer-ener ... 09112.html
Ismerősének ilyen van és dicsérte (kőműves, üti vágja).
Ötlet, tapasztalat?
Nos, az lett.
Masszív kialakítás, kicsit "féltégla" benyomását kelti.
Fogása meglepően jó, nem csúszkál, könnyen tartható.
Bekapcsolás után kissé fapados, beállításai nem annyira részletesek mint vártam volna.
Viszont a térerő és érzékenysége egész jó!
Lényegesen jobban veszi pl a gyenge wifi jelet is (ahol pl a Xiaomi 4x már eldobta a jelet ott ez még tölti az oldalakat).
Gps is elég gyors és pontos.
Nem a legacélosabb hardver viszont amire kitalálták, megtervezték és elkészítették arra szerintem tökéletes!
Majd meglátjuk hogy a batyim képes-e és ha igen akkor mennyi idő alatt nullázza le.
IMG_20190924_153605.jpg
IMG_20190924_153605.jpg (72.92 KiB) Megtekintve 2242 alkalommal
IMG_20190924_153619.jpg
IMG_20190924_153619.jpg (87.58 KiB) Megtekintve 2242 alkalommal
IMG_20190924_153630.jpg
IMG_20190924_153630.jpg (94.04 KiB) Megtekintve 2242 alkalommal
IMG_20190924_153803.jpg
IMG_20190924_153803.jpg (77.39 KiB) Megtekintve 2242 alkalommal
IMG_20190924_153812.jpg
IMG_20190924_153812.jpg (83.49 KiB) Megtekintve 2242 alkalommal
IMG_20190924_154137.jpg
IMG_20190924_154137.jpg (93.82 KiB) Megtekintve 2242 alkalommal
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Doky »

Urak!

Batyim a sokadik mobilját nullázta le!
Lassan belátja hogy váltania kellene "strapa mobilra".
Az még hozzá tartozik hogy sokat jár az erdőre (fát vágni, fuvarozni), bulikba, fesztiválokra és pl mobilra sajnálja a pénzt.

Ezt néztem:
https://www.aqua.hu/myphone-hammer-ener ... 09112.html
Ismerősének ilyen van és dicsérte (kőműves, üti vágja).

Ötlet, tapasztalat?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Palm »

"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”