Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Quartz órák

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Van egy ilyenem gyermekkoromból. 85-86'
Az első gombok sajnos nem működnek.
Vajon javítható?
IMG_20240321_072246.jpg
Szerintem!

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Arthur08 írta:
2024.03.19., kedd 12:00
Helló!
Casio vagy Skmei? mi a jobb?
Casio szvsz, a másik ha jól emlékszem egy jó pár éve felfutó kínai márka, rohadt olcsón lehetett rendelni kínai oldalakról, és én azt vettem észre, hogy a Casio-t másolja.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Arthur08
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2024.03.19., kedd 11:51
Értékelés: 0

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Arthur08 »

Helló!
Casio vagy Skmei? mi a jobb?
a tv-m Samsung CU7000 Crystal UHD 75

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Na végre ébresztő volt Casio-éknál (autókba is csinálhatnák)
https://www.casio.com/intl/watches/casi ... trn-50-2a/
https://www.casio.com/intl/watches/50th/Heritage/1970s/
azért az a kopott '74-es még mindig érték lesz
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: stx »

Vinkler írta:
2023.12.30., szomb. 16:15
stx írta:
2023.12.30., szomb. 15:16
Ilyet kaptam karácsonyra > https://www.lilienthal.berlin/en/c01-108-b023eb?c=40
Csinos. :D
Design óra. Közösségi finanszírozásból tolták fel magukat. Készítettek órát pölö újrahasznosított kávéból is.
Konkrétan kávézaccból.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

stx írta:
2023.12.30., szomb. 15:16
Ilyet kaptam karácsonyra > https://www.lilienthal.berlin/en/c01-108-b023eb?c=40
Csinos. :D
Jól néz ki és Ronda szerkezet van benne. Az jó
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

stx írta:
2023.12.30., szomb. 15:16
Ilyet kaptam karácsonyra > https://www.lilienthal.berlin/en/c01-108-b023eb?c=40
Csinos. :D
Design óra. Közösségi finanszírozásból tolták fel magukat. Készítettek órát pölö újrahasznosított kávéból is.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: stx »

Ilyet kaptam karácsonyra > https://www.lilienthal.berlin/en/c01-108-b023eb?c=40
Csinos. :D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4397
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Egy kedves ismerősöm hívta fel rá a figyelmemet.
De, hogy miért....? :rolleyes: :D

.
received_3603241049889239.jpeg
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2023.10.03., kedd 16:24
Aszpirin írta:
2023.10.03., kedd 14:27
És most megyek, és veszek egy Apple Watch Ultra 2-t :D
Na majd számolj be! Engem is mozgat…
Szóval, ma délben lett beüzemelve az új Apple Watch Ultra 2.
Először is, jótanács ha gondolkodsz benne, és a gondolat a tettek mezejére ér: MINDENKÉPP ismerkedj meg élőben a szíjakkal, mielőtt megrendelnéd képek alapján, akkor is, ha végül webshopban rendeled meg. 3 preferált szíj közül élőben egyik sem jött be (vigyázat az alpesi szijakkal, szerintem komoly konstrukciós hibájuk van, kipróbálni megrendelés/megvásárlás előtt!!!)... és végül olyan lett, amit a marketingképek alapján tuti nem rendeltem volna meg. De egyszerűen ez volt a legjobb.

Még mindig csak ismerkedem vele, egy csomó dolgot még nem próbáltam.
A beüzemelés elég hosszadalmas folyamat, de ez talán csak nekem volt újdonság, Apple Watch-ismerőknek már nem.
Meglett a nekem legjobban tetsző. ("analógos") számlap, készítettem 3 EKG-t, mértem pulzust, upgradeltem WatchOS 10.0.2-re, hazafelé az autóban ezzel zenéltem), itthon volt egy kb 20 perces telefonbeszélgetésem, amit az órán intéztem a saját hangszórójával, nézegettem a beállításoka, a precíziós keresést.... egész nap csesztettem valamivel tehát. 77% volt az akksi, amikor kivettem a dobozból, jelenleg 52%-os, de az oprendszer-frissítés alatt kb 10 percig töltőfejen volt, amikor kb 5% belement pluszban. Tehát 11 óra alatt összesen kb 25-30%-ot merült. Nem tudom, hogy ez jónak számít-e Apple Watch téren, a Garminokhoz viszonyítva siralmas... ezt majd szoknom kell, hogy gyakran kell tölteni.

Ami jó eddig:
- nagyon szép az óra - tul. képpen egy ilyenre vártam, hogy az eredeti "lekerekített" appleWatch dizájnt nem csíptem, ez a "férfiasabb" fazon már nagyon bejön.
- kb 10 perc megtanulni kezelni, vagyin nagyon egyszerű.... koronatekerés, korona nyomása egyszer, kétszer, oldalsó gomb nyomása egyszer, kétszer, és az Ultra-specifikus Action gomb... amire én a tevékenységek indítását tettem rá. Ezek ming következetesen és simán működnek, bár ez a Garminok öt gombjára is igaz... és minden másra ott a képernyővakarás meg tappintások. Intuitív. (az már nmem annyira, hogy pl. az appokból annyi van, hogy a nag app-felhőben nem kis erőfeszítés tájékozódni... de van itt is lista-nézet, az appok neveivel is, nem csak ikonjaival)
- az EKG világbajnok, egész egyszerűen fantasztikusan működik ezen az órán, és rögtön ki is értékeli majd küldi a Health-be a telefonon, ahol vissza lehet pörgetni, zseniális... nekem tul.képppen ezzel az egy funkcióval megérte az árát, hihetetlen, hogy egy kis és pontos EKG-készüléket hordok a karomon... Helló, Garmin, ez kellene Neked is!
- szintén világbajnok dolog az Apple Pay vele, halálfaszára szétveri a Garmin Pay-t ha már Garminhoz hasonlítom
- az, hogy lehet vele telefonálni is, szintén nagy királyság, és tutihasznos funkció (nekem).
- bár ritkán említik különbségként, az egyes Ultrához képest (és a Garminokhoz képest is) megduplázták a RAM-ot benne, ebben 64 GB van bizony.... rengeteg zene felfér rá (mármint egy órához képest rengeteg).
- minden appot felrakott, ami a telómon van, és aminek van Watch-os megfelelője, pl. van Tidal az Apple Watch-on. Ezt ugyan csak épp beaktiváltam, keresni nem lehet vele, csak a My Collection-ből, de ez pont elég, LTE-n haverok leszünk, teló nélkül is :)
- még mindig 55 GB szabad hely van rajta :)
- ... folyt köv, még alig próbáltam ki 10-15%-át a tudásának


Ami nem jó:
- elvileg van benne precíziós keresés, de azt nem mondják el, hogy ez csak és kizárólag a 15-ös iPhone-ok megkeresésére jó. Nekem 14 Pro-m van... Ja, és hogy miért nem lehet AirTag-eket precíziósan keresni, az érthetetlen. Egy funkció, amit fontosnak tartottam, és ami nem megy, csalódott vagyok.
- még egy dolog ami már most nagyon hiányzik: az aktuális pulzisszámot nem tudja állandóan kijelezni mint a Garmin. Ki lehet tenni komplikációként kb minden számlapra, de csak egy szív ikon jelenik meg a komplikáció helyén, rá kell arra tappintani, és behotni a Pulzusszám appot, ami aztán méri a pulzust... Na ezt a Garmin százszor jobban és felhasználóbarátabban csinálja.
- a Térkép szerintem gagyi és lasú, még WiFi-n is....
- nagyon hiányzik egy olyan ökoszisztéma is, mint a Garmin Connect, valódi topográfiai térképpel és gyalogos navigációval, a felvett adatok/utak összegyűjtésével, közösségi funkciókkal integrálva... ezt csak 3rd party appal kapjuk meg, ha jól értettem. Nagyon hozzászoktam a Garmin Connect-hez, és alapból nincs ilyen... aki használt már Garmint, az tudja miről beszélek
- a kijelző üvege tutifényes, és mivel a normál működéshez is tapizni kell seper alatt tele lesz idegesítő és zavaró ujjlenyomatokkal - én emlékszem rosszul, hogy ezt a kijelzőt oleofóbnak hirdették? Biztosan én emlékszem rosszul, mert cseppet sem az. Letörölni sem egyszerű....
- a korona túl könnyen forog, már a ráhúzott ingujj is megmozgatja és történnek emiatt dolgok, amiket nem feltétlenül akartam.
- az agyonreklámozott "double tap gesture" még nem működik, állítólag a 10.1-es WatchOS-szel jön
- és hát az akkumulátor-idő - na mindegy, erről tudtam, számíthattam rá

De azért összességében szeretem, mert szerethető. És, folyt köv, az aktivitásokat lényegében még nem próbáltam. Ami késik, nem múlik, akkor majd kiderül, sportra mennyire jó.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

:smile32: :smile32: :smile32:
Vinkler írta:
2023.10.03., kedd 16:24
Aszpirin írta:
2023.10.03., kedd 14:27
És most megyek, és veszek egy Apple Watch Ultra 2-t :D
Na majd számolj be! Engem is mozgat…
Hamarosan… :smile32:
IMG_5807.jpeg
IMG_5808.jpeg
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2023.10.03., kedd 14:27
És most megyek, és veszek egy Apple Watch Ultra 2-t :D
Na majd számolj be! Engem is mozgat…
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Meg annyit, hogy amikor kezdtem futni akkor delutan futottam verofenyes napsutesben 35 fokban, nem szeretnem megegyszer azt atelni, szerintem nem tesz jot a szervezetnek :) Ezert tanultam meg reggel futni, tartott is par honapig de bevallom ha jo ido van (12-15 fok kb.) akkor delutan jobb teljesitmennyel tudok futni meg most is.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2023.10.03., kedd 14:27
tottyi írta:
2023.09.30., szomb. 13:10
Aztan vegul ilyen lett. Probalom megszokni, hogy nem mindig vilagitasra tettem es igy kibir 31 napot. :)

Garmin)epix.jpg
Te a szép és állandóan világítani tudó kijelzőt választottad (Epix), amiből az utóbbit nem használod, ugyanúgy bekapcsolod a világítást futás közben, mint eddig a Fenix-nél.
A Fenix-nel aktivitas (pl futas) kozben vilagit allandoan a kijelzo? Egyebkent nagyon tetszik egyenlore a kijelzo ahogyan vilagit mikor ranezek az orara es neha meg, teszem, hogy allandoan vilagit, mikor hogy van kedvem. En tobnyire futni jarok vele azt is tobbszor sotetben na meg neha gyors setalasnal bekapcsolom az aktivitast.
Azt se felejtsuk el a Garmin-nal, hogy utesallo az uveggel egyutt. Nekem egyebkent nemtetszik kinezetre az Apple (elnezest).
Es ne vedd el a kedvem, vagy 3 honapig gondolkoztam, hogy melyiket de ha lehet mindig rosszul dontok. :D
Rengeteg hozzaszolast elolvastam pl youtube videokon ahol teszteltek vagy osszehasonlitottak a kettot. Volt aki visszacserelte Fenix-re de ha jol emlekszem olyan nem volt aki Epix-re cserelt volna, sokat fugg ki mit sportol es milyen napszakban vagy netan turazik tobb napot ahol nincs lehetoseg tolteni. Egyenlore tetszik a vilagitas.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tottyi írta:
2023.09.30., szomb. 13:10
Aztan vegul ilyen lett. Probalom megszokni, hogy nem mindig vilagitasra tettem es igy kibir 31 napot. :)


Garmin)epix.jpg
Na, épp most hasonlítottam össze az Epix Pro és a Fenix 7 Pro Solar-t, és nagy örömmel gondoltam, megírom, biztos segít, de látom már döntöttél. Mindegy, leírom.

A két óra méretben, súlyban, funkciókban teljesen azonos.
A különbségek kizárólag a kijelzőben és az akkuidőben vannak. Meg az árban.

Az Epix kijelzője értelemszerűen szebb, nagyobb felbontású AMOLED, míg a Fenix-é a Garmin eddigi csúcsmodelljeiben is szokásos transzreflektív kijelző.
A Fenix kijelzője a méretéhez képest az én szememnek teljesen okés, akkor is, ha a 260x260 pixel elég kevésnek tűnik (de ezért ez is kerek 200 ppi, szóval a pixelek inkább csak sasszemmel vagy nagyítóval látszanak). Fényes nappal, kinn, szerintem a transzreflektív kijelző sokkal jobb láthatóságot biztosít, mint az AMOLED, és ez annál igazabb, minél jobban süt a nap. Ebben 100% biztos vagyok. Sötétben viszont megfordul a helyzet: az AMOLED sokkal jobb lesz, értelemszerűen. A másfélszeres felbontás is tetszetős a szemnek, nem beszélve a sokkal vibránsabb színekről és kismilliószor több lehetséges színárnyalatról, tehát igen, az Epix kijelzője határozottan szebb (de nem feltétlenül láthatóbb), mint a Fenixé.

És nagyjából itt ér véget a dolog, mert a Fenix egyébként a másik két eltérő paraméterében egyértelműen jobb:
- Magyarországon 70ezer forinttal olcsóbb a Fenix 7 Pro Sapphire Solar (ezentúl egyszerűen csak Fenixnek hívom ezt), mint az Epix Pro Sapphire (ezentúl csak Epixként hivatkozok erre)
- Az üzemidő lényegesen jobb a Fenix esetében: "okosóraként" 22 napig, állandó GPS-használat mellett 73 óráig, expedíciós üzemmódban 74 (!!!) napig bírja. Ugyanez az Epix-nél 16 nap, 42 óra és 14 nap. (Expedíciós üzemmódban a GPS 10 percenként rögzít helyzetet, legalábbis ismereteim szerint).

Namost, ezt kellett mérlegre tenned: szép és sötétben jobban látható (de nappal nem feltétlenül láthatóbb) kijelző vs sokkal jobb üzemidő és jelentősen alacsonyabb ár.
Te a szép és állandóan világítani tudó kijelzőt választottad (Epix), amiből az utóbbit nem használod, ugyanúgy bekapcsolod a világítást futás közben, mint eddig a Fenix-nél.
Én tuti, hogy másként döntöttem volna, és nem azért, mert a 16 nap és 22 nap között van különbség, hanem a GPS-idő miatt: a 73 óra azt jelenti, hogy pl. egy 4 napos Brenta-túrát (az általam ismert leghosszabb magashegyi vasaltösvény-túra) nappal végig bekapcsolt GPS-szel tudsz lenyomni, ez nagyon nem semmi!
Ha a kijelző a szempont a fentiek mellett, akkor abban egyértelműen az Apple Watch Ultra lenne nálam a csúcs (mint ahogyan pont ezért nagyon gondolkodom egyben, a Fenix mellé).

Az én Fenixem (6-os Pro) "okosóra" üzemmódban, folyamatos pulzusméréssel, folyamatos légzésméréssel, bekapcsolt alváselemzéssel és folyamatosan számolt Body Battery-vel, folyamatosan kkapcsolt pulzoximéterrel (a pulzoximéter ezeknél az óráknál egy vicc... inkább viszek magammal a túrára egy ujjra csiptetős Beurer pulzoximétert, úgyis csak alkalmanként van szükség rá, és csak 3ezer méter fölött igazán) alkalmanként bekapcsolt GPS-szel stabilan 10 napot bír egyetlen feltöltéssel (csak zuhanyzásnál veszem le), és nagyon pontos a predikciója: amennyit feltöltés után kiír hátralévő időnek, azt nagyon pontosan be is tartja (de volt, hogy már 0 óra volt hátra, és még jópár óráig nem döglött ki...), a fenti adatok szerint a 7-es Fenixek még erre is rátesznek egy jó nagy lapáttal, ennyit sikerült fejleszteni az akksit Garminéknál - és egyértelműen ezért veszik a Garminokat...

TLDR: kijelző kategóriában az Apple Watch (Ultra), üzemidőben a Garmin Fenix 7 Pro Solar az abszolút és nagyon messze verhetetlne bajnokok, az Epix egy jó kompromisszum a kettő között, jóval drágábban mindkettőnél (talán pont emiatt a középutasság miatt gondolta úgy az árazását a Garmin, és én meg is értem... de kijelzőben sajnos nagyon-nagyon messze van még az Apple-től....).

Azt se feledjük, hogy az Apple - az Epix-nél olcsóbban milyen nem éppen elhanyagolható dolgokat ad pluszban: pl. LTE eSIM-mel, EKG... Persze ezek vagy kellenek, vagy nem, de nálam akkor lenne abszolút győztes a Garmin Fenix Pro Solar, ha ezek benne lennének... vagyis nekem bizony kellenek.

És most megyek, és veszek egy Apple Watch Ultra 2-t :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Vinkler írta:
2023.09.30., szomb. 15:03
tottyi írta:
2023.09.30., szomb. 14:09
Vinkler írta:
2023.09.30., szomb. 14:02

Érdekes ilyen véleményeket is olvasni. Engem hidegen hagy.
Én este hazajövök és feldobom a töltőre, reggel pedig leveszem és felveszem a csuklómra, aztán megint este visszateszem a töltőre. Engem nem zavar, hogy ezt a rutint naponta, vagy hetente végzem.
Nekem allandoan a kezemen van az ora, mikor alszom akkor is mert csak igy tudja pontosan a pulzusomat merni es statisztikat csinalni az alvasrol is. 6 evvel ezelott valaszthattam, hogy vagy tabletakkal fogom a magas vernyomast kezelni vagy elkezdek sportolni, most 4x jarok hetente futni es egyenlore minden rendben es lehet ebbol maradt meg a maniam a vernyomast es a pulzust tekintve. Tudom, fura vagyok. :D
Ok így már érthető, de gondolom hetente egy hétvégi szabadnap elég a töltéshez.
Én nem tudnék órában aludni, baromira zavar.
Sajnos ilyen furan ragaszkodom hozza, hogy 100%-ra toltsem fel es ez tobnyire hetvegen lehetseges. Ami jo az uj oraban, hogy ezt mar nem 2-3 orat kell tolteni hanem masfel ora alatt feltoltodik maximumra.
Mar varom azokat az idoket amikor mar csak par percre kell feltenni toltore a dolgokat es honapokig mukodik vagy akar evekig. :)
Nekem is szoknom kellett, hogy oraval aludjak, jo par honapot mint azt is, hogy ne ussem mindennek neki. :) Nem is kepzelne az ember, hogy mennyire kiszamitjuk tudat alatt, hogy milyen kozel megyunk el ajtok mellett vagy fal mellett amikor befordulunk valahol.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

tottyi írta:
2023.09.30., szomb. 14:09
Vinkler írta:
2023.09.30., szomb. 14:02
tottyi írta:
2023.09.30., szomb. 13:50


Mert ha Always on Display van akkor csak kb 6-7 napot bir es az mar engem idegesit, hogy meg ezzel is foglalkoznom kell, hogy toltsem ami pont mindig ugy jon ki, hogy futas elott fogy le.
Érdekes ilyen véleményeket is olvasni. Engem hidegen hagy.
Én este hazajövök és feldobom a töltőre, reggel pedig leveszem és felveszem a csuklómra, aztán megint este visszateszem a töltőre. Engem nem zavar, hogy ezt a rutint naponta, vagy hetente végzem.
Nekem allandoan a kezemen van az ora, mikor alszom akkor is mert csak igy tudja pontosan a pulzusomat merni es statisztikat csinalni az alvasrol is. 6 evvel ezelott valaszthattam, hogy vagy tabletakkal fogom a magas vernyomast kezelni vagy elkezdek sportolni, most 4x jarok hetente futni es egyenlore minden rendben es lehet ebbol maradt meg a maniam a vernyomast es a pulzust tekintve. Tudom, fura vagyok. :D
Ok így már érthető, de gondolom hetente egy hétvégi szabadnap elég a töltéshez.
Én nem tudnék órában aludni, baromira zavar.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Vinkler írta:
2023.09.30., szomb. 14:02
tottyi írta:
2023.09.30., szomb. 13:50
Vinkler írta:
2023.09.30., szomb. 13:46


Miért van jelenőssége, hogy 15, vagy 30 napot bír?
Mert ha Always on Display van akkor csak kb 6-7 napot bir es az mar engem idegesit, hogy meg ezzel is foglalkoznom kell, hogy toltsem ami pont mindig ugy jon ki, hogy futas elott fogy le.
Érdekes ilyen véleményeket is olvasni. Engem hidegen hagy.
Én este hazajövök és feldobom a töltőre, reggel pedig leveszem és felveszem a csuklómra, aztán megint este visszateszem a töltőre. Engem nem zavar, hogy ezt a rutint naponta, vagy hetente végzem.
Nekem allandoan a kezemen van az ora, mikor alszom akkor is mert csak igy tudja pontosan a pulzusomat merni es statisztikat csinalni az alvasrol is. 6 evvel ezelott valaszthattam, hogy vagy tabletakkal fogom a magas vernyomast kezelni vagy elkezdek sportolni, most 4x jarok hetente futni es egyenlore minden rendben es lehet ebbol maradt meg a maniam a vernyomast es a pulzust tekintve. Tudom, fura vagyok. :D
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

tottyi írta:
2023.09.30., szomb. 13:50
Vinkler írta:
2023.09.30., szomb. 13:46
tottyi írta:
2023.09.30., szomb. 13:10
Aztan vegul ilyen lett. Probalom megszokni, hogy nem mindig vilagitasra tettem es igy kibir 31 napot. :)


Garmin)epix.jpg
Miért van jelenőssége, hogy 15, vagy 30 napot bír?
Mert ha Always on Display van akkor csak kb 6-7 napot bir es az mar engem idegesit, hogy meg ezzel is foglalkoznom kell, hogy toltsem ami pont mindig ugy jon ki, hogy futas elott fogy le.
Érdekes ilyen véleményeket is olvasni. Engem hidegen hagy.
Én este hazajövök és feldobom a töltőre, reggel pedig leveszem és felveszem a csuklómra, aztán megint este visszateszem a töltőre. Engem nem zavar, hogy ezt a rutint naponta, vagy hetente végzem.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Vinkler írta:
2023.09.30., szomb. 13:46
tottyi írta:
2023.09.30., szomb. 13:10
Aztan vegul ilyen lett. Probalom megszokni, hogy nem mindig vilagitasra tettem es igy kibir 31 napot. :)


Garmin)epix.jpg
Miért van jelenőssége, hogy 15, vagy 30 napot bír?
Mert ha Always on Display van akkor csak kb 6-7 napot bir es az mar engem idegesit, hogy meg ezzel is foglalkoznom kell, hogy toltsem ami pont mindig ugy jon ki, hogy futas elott fogy le.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

tottyi írta:
2023.09.30., szomb. 13:10
Aztan vegul ilyen lett. Probalom megszokni, hogy nem mindig vilagitasra tettem es igy kibir 31 napot. :)


Garmin)epix.jpg
Miért van jelenőssége, hogy 15, vagy 30 napot bír?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aztan vegul ilyen lett. Probalom megszokni, hogy nem mindig vilagitasra tettem es igy kibir 31 napot. :)

Garmin)epix.jpg
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2023.09.26., kedd 16:58
tottyi írta:
2023.09.26., kedd 16:37
Hello, elnezest nemtudok mashova irni, sajnos nincs smart ora topik. :( Nagyon gondolkodom a ketto oran de nemtudok donteni az egyiknek jobb az elemje joval a masiknak meg vilagitos a display de csak kb 6 napot bir az elem. Mondjuk en kb 8 honapot sotetben futok ezert jo lenne ha vilagitana de eddig is kibirtam a Fenix 3-al, hogy meg kellett nyomni a gombot de viszont az Epix-nek meg nagyon szep a display es nagyobb felbontasa van, megorulok. :)
Hatha valakinek van Epix es tud rola velemenyt mondani vagy privatban kerdezgethetnek rola a masikat nagyabol ismerem es tudom mire szamithatok.
Minden velemenyre kivancsi vagyok, pro es kontra. :)
Holló, átraktam ide, mert bár nincs okosóra topik, a quartz órák mégis közelebb állnak azokhoz.

Sajnos nekem csak agy Fenix 6 Próm van, de ha fontos lenne az "always on", meg a gyönyörű kijelző, akkor nem gondolkoztál el inkább az Apple Watch Ultrán? Ennyi pénzért az is játszik. Sőt, Ultra2 is, aamit csak pár napja lehet kapni. És az is elég nagy (a 7X Pro sztem kib..ott nagy, de ha ez a méret kell, szerintem az Ultrából is van hasonlóan nagy ). Az OLED kijelzőnél szebb nincs, persze nem fogja annyit bírni egy töltéssel, mint egy Fenix 7X, kérdés, hogy kell-e neked ez az expedíciós hosszúságú elérhető üzemidő?
Hi, epp azert is akarom lecserelni a Fenix 3-at mert mar csak 6 napot bir az elem az Ultra 2 meg csak 36 orat. :( Az Epix 6 napot Always on Display-el de a Fenix 7 meg egy honapot. :( Nemtudom, hogy nem-e unnam meg a vilagitos display-t mert a Fenix-nek reflexes van es azt is eleg jol latni normal fenyviszonyoknal. Mindenkeppen Garmin-t szeretnek az elozovel is nagyon meg voltam elegedve. Es a Garmin-nal Saphire uveg van ami 5 ev utan is olyan mint az uj es szinte torhetetlen.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tottyi írta:
2023.09.26., kedd 16:37
Hello, elnezest nemtudok mashova irni, sajnos nincs smart ora topik. :( Nagyon gondolkodom a ketto oran de nemtudok donteni az egyiknek jobb az elemje joval a masiknak meg vilagitos a display de csak kb 6 napot bir az elem. Mondjuk en kb 8 honapot sotetben futok ezert jo lenne ha vilagitana de eddig is kibirtam a Fenix 3-al, hogy meg kellett nyomni a gombot de viszont az Epix-nek meg nagyon szep a display es nagyobb felbontasa van, megorulok. :)
Hatha valakinek van Epix es tud rola velemenyt mondani vagy privatban kerdezgethetnek rola a masikat nagyabol ismerem es tudom mire szamithatok.
Minden velemenyre kivancsi vagyok, pro es kontra. :)
Holló, átraktam ide, mert bár nincs okosóra topik, a quartz órák mégis közelebb állnak azokhoz.

Sajnos nekem csak agy Fenix 6 Próm van, de ha fontos lenne az "always on", meg a gyönyörű kijelző, akkor nem gondolkoztál el inkább az Apple Watch Ultrán? Ennyi pénzért az is játszik. Sőt, Ultra2 is, aamit csak pár napja lehet kapni. És az is elég nagy (a 7X Pro sztem kib..ott nagy, de ha ez a méret kell, szerintem az Ultrából is van hasonlóan nagy ). Az OLED kijelzőnél szebb nincs, persze nem fogja annyit bírni egy töltéssel, mint egy Fenix 7X, kérdés, hogy kell-e neked ez az expedíciós hosszúságú elérhető üzemidő?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, elnezest nemtudok mashova irni, sajnos nincs smart ora topik. :( Nagyon gondolkodom a ketto oran de nemtudok donteni az egyiknek jobb az elemje joval a masiknak meg vilagitos a display de csak kb 6 napot bir az elem. Mondjuk en kb 8 honapot sotetben futok ezert jo lenne ha vilagitana de eddig is kibirtam a Fenix 3-al, hogy meg kellett nyomni a gombot de viszont az Epix-nek meg nagyon szep a display es nagyobb felbontasa van, megorulok. :)
Hatha valakinek van Epix es tud rola velemenyt mondani vagy privatban kerdezgethetnek rola a masikat nagyabol ismerem es tudom mire szamithatok.
Minden velemenyre kivancsi vagyok, pro es kontra. :)

Garmin Epix Pro Gen2
Garmin Fenix 7x Pro

https://www.youtube.com/watch?v=pDbT94AU16Y
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”