Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zöld topik

Vendég

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az emberi tevékenység számít, de az biztos, hogy a klímaváltozást nem mi találtuk ki és egymagunk képtelenek lennék megvalósítani.
Meg lehet még fordítani a dolgot egyáltalán szerinted?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


a Nap-hoz kepest az egesz Föld, azon minden, plane az emberi tevekenyseg, plane az a nehany napelem :-)   nem szamit
Az emberi tevékenység számít, de az biztos, hogy a klímaváltozást nem mi találtuk ki és egymagunk képtelenek lennék megvalósítani.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »



szerintem eszrevehetetlen a hatasa.  
 
a Nap-hoz kepest az egesz Föld, azon minden, plane az emberi tevekenyseg, plane az a nehany napelem :-)   nem szamit

 
Köszönöm.
 
Akkor marad az erdőültetés, a párologtatás és a széndioxid-elnyeletés. Ebből nem lesz villany, de legalább nem búvárruhában kell rendezni a karnevált Velencében, remélhetőleg.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Svájc a buta emberek diktatúrája, mert olyan nincs hogy Hans bácsi és Johanna néni képes eldönteni, mi a jó energia számára. Meg is látszik ezen a permanensen népszavazósdi országon a folyamatos lecsúszás. Mikor fognak utolérni bennünket? 
Ja, hogy ezen lejtőn ők nem lefele, hanem felfele haladnak már egy ideje? így soha nem fogunk egy szintre érni?

 
Hogy soha, azt nem mondanám, de azt azért látni kell, hogy a sajtzabálóknak még nagyon sokat kell felfelé araszolgatniuk a meredélyen, míg elérik a mi csúcsról kényelmi okokból, de kedélyesen szalonnázgatva, úgyis, mint jókedvvel, bőséggel leereszkedő nemzetünket. Ugyanakkor a csokimikulások aggasztóan lassan jutnak csak egyre feljebb, még Felcsút (tengerszint feletti magassága 150m) szintjét sem érték el soha. És még saját, svájci nyelvük sincs, az EUnak sem tagjai... Uraim, több komolyságot kérnék a topikban, miért hasonlítjuk magunkat ilyen szűkkeblűen eleve menthetetlen lúzerekhez? (     )
 
Atomot magunknak, atomot! 
 
http://hvg.hu/itthon/20170523_lmp_sugarvedelmi_ruha
 
"Ami elromolhat, az el is romlik." Telitalálat, és tegye fel a kezét, aki szerint politika... :-)))

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »


... hogy a napelem áramtermelésre való használata csökkenti a globális felmelegedést, mert elvesz a napsugarak energiájából valamicskét (amiből villany lesz), vagy ez nem jelentősen csökkenti a globális felmelegedést, mert bizonyos tekintetben csak pufferolja a napelem a hőt, azt úgyis átadja a környezetnek?...
 
szerintem eszrevehetetlen a hatasa.  
 
a Nap-hoz kepest az egesz Föld, azon minden, plane az emberi tevekenyseg, plane az a nehany napelem :-)   nem szamit

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Mert van, ahol szavaznak róla: Svájc lemond az atomenergiáról
Svájc a buta emberek diktatúrája, mert olyan nincs hogy Hans bácsi és Johanna néni képes eldönteni, mi a jó energia számára. Meg is látszik ezen a permanensen népszavazósdi országon a folyamatos lecsúszás. Mikor fognak utolérni bennünket? 
Ja, hogy ezen lejtőn ők nem lefele, hanem felfele haladnak már egy ideje? így soha nem fogunk egy szintre érni?

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Financial Times declares a winner in the war for energy’s future, and Big Oil won’t be
happy, ‘Fossil fuels have lost. The rest of the world just doesn’t know it yet.’
Magyarország erről a vonatról (is) le fog maradni?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Mert van, ahol szavaznak róla: Svájc lemond az atomenergiáról

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Értelek én, csak te nem szeretnél engem. Hajrá, nyomjuk engem is érdekel. De tényleg ha olcsóbb, jobb, miért nem csináljuk??
Ki az a mi, akik nem csináljuk? Szerintem értjük egymást, csak nem egy malomban őrlünk. Én soha nem érveltem a környezetbarát energiatermelés mellett az árával. Egyrészt ezeket ezer módon lehet számolni, variálni, tekergetni a statisztikát készítő szándékától függően. Másrészt senki nem tudja, miként alakul az elektromos áram és a napelemek, szélerőművek, akkuk ára a következő 20-30 évben, hasra ütve meg én nem szeretnék számolgatni, pláne hivatkozni a bizonytalan számokra. Ha mindent pénzben mérünk, akkor én kiszállok a vitából, mert értelmetlen. Az ilyen költségek nem piaci alapon alakulnak, hanem államok, lobbicsoportok döntése alapján. Ha úgy akarjuk, a napelem nagyon olcsó és nagyon drága is lehet. És talán atomerőművet is lehetne emberi áron építeni, ha nem szőné be keresztül és kasul a korrupció és a lopás az egész iparágat. Ha annak idején a gőzgéppel szemben a drágaságát hangsúlyozták volna, lehet, hogy el sem terjed és még mindig lóval közlekednénk. Vagy ha azért nem mentünk volna a Holdra, mert drága és nem éri meg? Ilyen stratégiai kérdésekben a pénznek elenyésző szerepe van, csak az emberek agyát tömik kamu számokkal.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Ezt miből sikerült kiolvasni? Kiindulásként javaslom, add össze a hazai áruházak, plazák, szabadtéri parkolók, gyárépületek, irodaházak felületét, amit mind be lehetne fedni napelemmel! Pont ez benne a lényeg, hogy az energiát ott termeljük meg, ahol felhasználjuk és ezek a helyek jellemzően nappal, napsütés idején használatosak. Németországban több felszíni áruházi és irodai parkolót árnyékoltak napelemekkel, az előállított árammal az elektromos kocsikat töltik, illetve az épületet szolgálják ki, az árnyék pedig megoldja, hogy a hazaút első 20 percében ne kelljen az autók klímáját maximumon járatni. És bizony több áruházlánc is úgy döntött, hogy nekik ez a beruházás megéri állami pénz nélkül is.
Értelek én, csak te nem szeretnél engem. Hajrá, nyomjuk engem is érdekel. De tényleg ha olcsóbb, jobb, miért nem csináljuk??
Más: Fukushima után a németek, nagy dirrel-durral leállítottak pár atomerőművet majd párat visszaindítottak, a fekete és barnaszén erőművek meg azóta is vígan pöfögnek. Mégis miért nem megújulóból nyomják ők, mikor más nívón vannak mint mi? Egyszerű, kiszolgáltatottak a forrásuk által (sem alap sem csúcs sem pedig menetrendtartó erőműnek nem alkalmasak jelenleg a megújulók), javaslom a Fraunhofer sőt a Frauhofer ISE oldalain nézelődni. Pedig megtehetnék de mégis a fosszilis a menő, nem is az atom, pedig egyik ártalmasabb mint a másik. 
Itt pl. megnézhető bár nem tudom hisztek e ennek az oldalnak, hogy miből is van a német áram, hónapra lebontva, évekre visszamenőleg https://www.energy-charts.de/power.htm

Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Tisztelt Hölgyeim és Uraim,
 
egy amerikai állam is kárvallottja lehet a globális felmelegedésnek, pl., hogy úgy jár, mint Thaiföld pár éve, azóta is az égben a vinyó, és pláne az SSD-árak...
 
http://index.hu/tudomany/2017/05/23/rek ... t_hawaiin/
 
 
Sokak szerint ez a globális felmelegedés hatása.
 
 
Azt szeretném megkérdezni, hogy a napelem áramtermelésre való használata csökkenti a globális felmelegedést, mert elvesz a napsugarak energiájából valamicskét (amiből villany lesz), vagy ez nem jelentősen csökkenti a globális felmelegedést, mert bizonyos tekintetben csak pufferolja a napelem a hőt, azt úgyis átadja a környezetnek?
 
Hogy működik ez? 
 
Köszönöm.
 
(Nyilván erdőt IS kell telepíteni, az csökkenti a felmelegedést és a CO2-t egyaránt.)

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: pali923 »


Az erőművi és az én zöldáramomat továbbítja kb 2,5xszörös áron tényleges fogyasztók felé, az én többletemet az utcában a szomszédoknak adja el.
Erre lenne megoldás az, amit egyszer már írtam az osztrák alapelvekről: kisebb-nagyobb régiókat próbálnak meg enegetikai szempontból önellátóvá tenni. Ha össze lehetne hangolni akár csak egy-egy falu lakóinak közös energiaellátását, sokkal szebb lenne ez a világ. De ez már olyan "komplex" gondolkodást és megvalósítást igényelne, amire manapság nincs esély.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Vendég

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem csak házak, üzemek, parkoló árnyékolók lehetnek ideális napelem felületek, a kerékpárutak már szinte beteltek (Hollandiában?), de bizony az autópálya elválasztó sávja, és a pálya futó felülete is. A kép franciaországi kísérletet mutat, pedig ott rengeteg az atomerőmű, de mégis innovatívak a zöldenergiában is,
https://www.theverge.com/2016/12/22/140 ... e-normandy
 
itt egy részletesebb leírás hogyan lehet az autóutat házasítani napelemmel:
http://science.howstuffworks.com/enviro ... ighway.htm

Itt egy tök alap utat nem tudnak normálisan megcsinálni. Napelemes pálya...ha-ha-ha.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Zömmel megválaszoltátok a szabad földterület kérdését, tehát nem nagyon van. A nem növény hasznosítású területek földalapú támogatása kisebb mint hasznos társaiké ennyi szigorítás van.
 

Nem csak házak, üzemek, parkoló árnyékolók lehetnek ideális napelem felületek, a kerékpárutak már szinte beteltek (Hollandiában?), de bizony az autópálya elválasztó sávja, és a pálya futó felülete is. A kép franciaországi kísérletet mutat, pedig ott rengeteg az atomerőmű, de mégis innovatívak a zöldenergiában is,
https://www.theverge.com/2016/12/22/140 ... e-normandy
 
itt egy részletesebb leírás hogyan lehet az autóutat házasítani napelemmel:
http://science.howstuffworks.com/enviro ... ighway.htm


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Zömmel megválaszoltátok a szabad földterület kérdését, tehát nem nagyon van.
Ezt miből sikerült kiolvasni? Kiindulásként javaslom, add össze a hazai áruházak, plazák, szabadtéri parkolók, gyárépületek, irodaházak felületét, amit mind be lehetne fedni napelemmel! Pont ez benne a lényeg, hogy az energiát ott termeljük meg, ahol felhasználjuk és ezek a helyek jellemzően nappal, napsütés idején használatosak. Németországban több felszíni áruházi és irodai parkolót árnyékoltak napelemekkel, az előállított árammal az elektromos kocsikat töltik, illetve az épületet szolgálják ki, az árnyék pedig megoldja, hogy a hazaút első 20 percében ne kelljen az autók klímáját maximumon járatni. És bizony több áruházlánc is úgy döntött, hogy nekik ez a beruházás megéri állami pénz nélkül is.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Zömmel megválaszoltátok a szabad földterület kérdését, tehát nem nagyon van. A nem növény hasznosítású területek földalapú támogatása kisebb mint hasznos társaiké ennyi szigorítás van.
Azt még mindíg nem tudom, hogy egy, átlagember vagy egy kisnyugdíjas honnan akasztja le a napelemekre valót. A társasházak pláne a panellakók sem hiszem hogy kirántják mellényzsebből a rávalót.
Van egy ismerősöm aki napelemekben gondolkodott aztán kiderült, hogy nem jó tájolású a tetője (nem igazán értettem a dolgot) így kitalálta, hogy szélerőművet telepít ami kb. 4mFt-tól indul. Pár százezer lenne a tanulmány, hogy szél viszonyok szempontjából "megéri e" oda telepíteni egyáltalán. Ez megint elég utópisztikusnak tűnik nekem országos szintem.
Egyszóval, majd ha a nagyjaink is szeretnék, akkor lesznek ezek a fajta beruházások elérhetőek egy átlagembernek.

Én úgy tudom, magán embernek nem engednek szélturbinát telepíteni, vagyis annyira szigorú megkötések vannak, magasságra, biztonsági távolságokra, max teljesítményre, hogy nem is látni az országban. A Kisalföldön látható turbinák nem privát szélkerekek. Már vagy 10éve arra nagyságra sem nagyon adtak ki új engedély, mióta tavaly bevezették a minden lakott és közlekedési helytől való 12km-es biztonsági távolságot, sehova nem lehet szélturbinát M.o-on telepíteni.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Zömmel megválaszoltátok a szabad földterület kérdését, tehát nem nagyon van. A nem növény hasznosítású területek földalapú támogatása kisebb mint hasznos társaiké ennyi szigorítás van.
Azt még mindíg nem tudom, hogy egy, átlagember vagy egy kisnyugdíjas honnan akasztja le a napelemekre valót. A társasházak pláne a panellakók sem hiszem hogy kirántják mellényzsebből a rávalót.
Van egy ismerősöm aki napelemekben gondolkodott aztán kiderült, hogy nem jó tájolású a tetője (nem igazán értettem a dolgot) így kitalálta, hogy szélerőművet telepít ami kb. 4mFt-tól indul. Pár százezer lenne a tanulmány, hogy szél viszonyok szempontjából "megéri e" oda telepíteni egyáltalán. Ez megint elég utópisztikusnak tűnik nekem országos szintem.
Egyszóval, majd ha a nagyjaink is szeretnék, akkor lesznek ezek a fajta beruházások elérhetőek egy átlagembernek.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Itt van mindjárt egy élő német példa: http://www.origo.hu/idojaras/20111118-n ... nemet.html
 
"A falu tizennégy évvel ezelőtt, az elnéptelenedés szélén írta az első megújulóenergia-pályázatot, és jelenleg az országos hálózatba visszatáplált fölös áram évi négymillió euró nyereséget hoz az önkormányzatnak és a lakosságnak. Az elszántság mellett a kedvező törvények is segítik őket."
 
Elnéptelenedő, és főleg elszegényedő magyar falvakat százasával lehet találni. Kedvező törvényeket már kevésbé.

A németeknél 15-20éve még úgy volt, hogy a privát kiserőművekben termelt zöldáramért többet fizettek, mintha azt a fogyasztó az áramszolgáltatótól vételezte volna. /Külön meg kellett oldani, nehogy az ügyes ezermester a bejövő áramot visszafordítva eladja zöldként./ Nálunk messze nem ilyen a rendszer, nekem a többlet termelt áramért kb annyit fizet az EDF, mintha azt valamelyik hazai erőműtől vásárolta volna. Az erőművi és az én zöldáramomat továbbítja kb 2,5xszörös áron tényleges fogyasztók felé, az én többletemet az utcában a szomszédoknak adja el.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



persze ez masoknak epp hatrany !  jol jön "nekik" a rendszerhasznalati dij   - aki jobban tudja vedeni erdeket, az ervenyesül inkabb
 
(en keveset fogyasztok, igy latom a szamlaimon [gaz, aram, víz] a "rendszerhasznalati dij" es hasonloak jelentös merteket, arányát)

Annak ellenére, hogy negatív a tavalyi áramszámlám, (vagyis nekem fizetnek a többlet termelésemért, 16Ft/kwh) rendszerhasználati díjat ugyanúgy felszámolnak, mintha minden kWh-t vásároltam volna. 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »


...A napelem oldalon van egy verhetetlen előny, ami a nukleárisnál nem létezik. Mégpedig az, hogy a napelemáram a fogyasztó saját területén megtermelhető, lényegében alig van rendszerhasználat hagyományos értelemben..
 
persze ez masoknak epp hatrany !  jol jön "nekik" a rendszerhasznalati dij   - aki jobban tudja vedeni erdeket, az ervenyesül inkabb
 
(en keveset fogyasztok, igy latom a szamlaimon [gaz, aram, víz] a "rendszerhasznalati dij" es hasonloak jelentös merteket, arányát)

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: pali923 »



 
Arról pedig, hogy mekkora dráma, arról a zöldeket ill., a mezőgazdászokat kellene megkérdezni (nem a "földtulajokat" mert ők kapva kapnának egy esetleges kisajátításon...).

Itt van mindjárt egy élő német példa: http://www.origo.hu/idojaras/20111118-n ... nemet.html
 
"A falu tizennégy évvel ezelőtt, az elnéptelenedés szélén írta az első megújulóenergia-pályázatot, és jelenleg az országos hálózatba visszatáplált fölös áram évi négymillió euró nyereséget hoz az önkormányzatnak és a lakosságnak. Az elszántság mellett a kedvező törvények is segítik őket."
 
Elnéptelenedő, és főleg elszegényedő magyar falvakat százasával lehet találni. Kedvező törvényeket már kevésbé.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Van egy fontos dolog Amerikában ami nekünk sajnos nincs: hely. De a kép többi sora is érdekes.
Van egy ország a közelben, ami éppen hogy hely szűkében van, sűrűn lakott, a szabad termőföld az mind intenzív mezőgazdaság, vagy ipari célra hasznosítva, és mégis éllovas a zöldenergia termelésben, ez Hollandia. Tehát erre a "nincs elég hely" ez nagyon farizeus kijelentés magyar honban. Duna-Tisza közben ezrével van művelhetetlen ha, km2, és ha már nem érdemes a homokbucka semmire, akkor tájvédelmi körzetté nyilvánítják, aztán kivételes személyeknek mégis engednek furcsa tevékenységet arra felé folytatni, vagy rendkívül alacsony aranykorana szintű földre értelmetlen nagyságú földlapú támogatást kap. /ha egy évben kétszer áttárcsázza a területet, nem vet, nem arat semmit, máris kapja a támogatást/

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ok, láthatnék egy ilyen ábrát zöld módra?
Szerintem ne erőltessük ezt a kétpólusú világnézetet! A szélsőség szélsőség marad akkor is, ha valamelyik kicsit közelebb is áll hozzánk. Inkább próbáljunk logikusak lenni! Paks 2 költségét ma még senki nem tudja és soha nem is fogjuk megtudni, mivel nagyjaink szerint ez nem tartozik ránk. A napelemek hatásfoka folyamatosan emelkedik, költségük pedig csökken (pláne ha nem rakjuk rá 27 % ÁFA-t és egyéb terheket). 10-15 év múlva a mainál jóval hatékonyabb és olcsóbb lesz ez a technológia, de a feketítő becslések a mai (de inkább a 3-4 évvel ezelőtti) adatokkal számolnak. A szükséges beépítendő terület fura érv számomra, hiszen egy napelem, vagy szélerőmű park szomszédságában sok mindent lehet csinálni, ellenben egy atomerőművel, aminek a közelébe halandó ember nem is mehet.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Ok, láthatnék egy ilyen ábrát zöld módra? Nem akarok senkit meggyőzni (lehetetlen és nem is akarom, és abban a korban vagyok, hogy engem kiszolgál Paks I. tehát nem a munkám féltem) de komolyan érdekel, hogy mivel számol egy mérvadónak tartott zöld oldal.
 
Arról pedig, hogy mekkora dráma, arról a zöldeket ill., a mezőgazdászokat kellene megkérdezni (nem a "földtulajokat" mert ők kapva kapnának egy esetleges kisajátításon...).
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Van egy fontos dolog Amerikában ami nekünk sajnos nincs: hely. De a kép többi sora is érdekes.
Magyarország területe 93 ezer km2. Ha ennek 0,5 - 1 %-át energiatermelésre használjuk, az mekkora dráma?
 
A költségekkel nem szállok vitába, mert alaptalanok és félrevezetőek az ábra adatai, nagy részét ma még senki nem is tudja megmondani, így nem használhatjuk érvként őket.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”