Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zöld topik

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

fapaci írta:
2021.02.28., vas. 20:03
A pénz miként jön a témához?
Kétféle ember van. Az egyik tud, a másik pedig nem tud elektromos autót venni, mert nincs rá pénze.
Tehát értve a logikát, hogy támogassuk a zöld elektromos közlekedést, ez voltaképpen a gazdagok költségeinek továbbcsökkentése, ha kitiltás vagy egyéb szankció lesz az pedig a szegényebbek tovább sanyargatása. Akinek telik 10-20 milliós (nem beszélve a Teslákról) kocsira annak mi szüksége az ingyen parkolásra? az ingyen autópálya matricára? adótámogatásra?
az autója foglalja a helyet? igen. Nehezebb emiatt a többinek helyet találnia? igen. Ez okoz felesleges cirkálást? igen. Tehát növeli a környezetszennyezést? igen. Az autópályát használja? igen. Lebeg? nem. Tehát ez is koptatja az utat, mint a többi. stb.

Kedvencem még a rohadt sok zöld rendszámos kamu hibrid. max 50km elektromos teljesítmény és combos belső égésű motor, - ami nagyobb gázadásra be is indul, így tökéletesen nem a környezetvédelem a célja, hanem olyan mint a forma1-es kers, mégtöbb lóerő száguldásra.
Szóval a büszkeségre okot adó sok új zöld rendszámos autó csak képmutatás, jelentős részben azért talál piacra, mert "gazdagék" imádják ha elvehetnek a közösből és a pénzüket villantva nekik behajtási kiváltságaik vannak és nem kell fizetni a parkolásért. Miközben a két tonnás szörnyetegük öko lábnyoma többszöröse egy hagyományos kisautóénak.

Tudom, ez így egyszerű és demagóg. De legalább őszinte.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2021.02.28., vas. 17:46
Egyszer szólhatna egy ilyen anyag arról is, hogy az alkotója miből enged. Jelenleg csak azt látom benne, hogy akinek van pénze lóvéra annak mégjobb legyen.4
Ez egy független intézet javaslata, nem kormányrendelet. A javaslattevők évtizedek óta engednek, alkudoznak, fohászkodnak, a döntés a politikusok kezében van.

A pénz miként jön a témához?

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Egyszer szólhatna egy ilyen anyag arról is, hogy az alkotója miből enged.
Jelenleg csak azt látom benne, hogy akinek van pénze lóvéra annak mégjobb legyen.4
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2021.02.28., vas. 09:53
Nem mind jó szerintem, ez csak amolyan divatos felsorolás. A 30-as sebesség korlát és a zöld rendszamos ingyenes parkolas szerintem nem megoldás. Utóbbi max a nagy es drága, kamu zöld autó vásárlókat fogja a városba csalogatni.... 30-nál meg igencsak rossz sok autó fogyasztása.
A javaslatokat nem állítottam össze, de néhány kivétellel egyetértek velük.

Az ingyenes parkolás logikusan meg fog szűnni az ingyenes töltőpontokhoz hasonlóan, amint az elektromos autók mennyiségi aránya 10 % fölé nő. Jelenleg kb 25 ezer db e-autó fut az országban a közel 5 millió összes gépjárműből . A 30-as korlátozás nyilván arról szól, hogy egyre kevésbé legyen értelme városban autózni, ez pedig részemről támogatható kezdeményezés, amit sok más világvárosban már bevezettek. Budapesten 700 ezer autó üzemel, ami megegyezik Párizsban használt autók számával. Csak míg a francia fővárosban évente 5 %-kal csökken a számuk, nálunk ugyanennyivel emelkedik.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fapaci írta:
2021.02.28., vas. 09:48
Egyensúly Intézet.png
Nem mind jó szerintem, ez csak amolyan divatos felsorolás.

A 30-as sebesség korlát és a zöld rendszamos ingyenes parkolas szerintem nem megoldás. Utóbbi max a nagy es drága, kamu zöld autó vásárlókat fogja a városba csalogatni....

30-nál meg igencsak rossz sok autó fogyasztása.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Egyensúly Intézet.png
Egyensúly Intézet.png (208.18 KiB) Megtekintve 1184 alkalommal

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Én is imádom a dízel olajkályhát, melegítés gyanánt negyed óráig helyben járató szomszédomat. :D Hiába a városi legendák nehezen halnak meg....

youtu.be/MxvdXEJOX-8

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »

persze a jarmühöz kapcsolodo dolgokat - többe-kevesbe, inkabb többé - jol figyelembe tudja venni (amire csak szenzora van: motorhömerseklet, kuplungpozi, valtopozi, gazpedalallas, jarmüsebesseg, klima hogyan van kapcsolva, aksiallapot, ...), ez szerintem elvileg "pipa", gyakorlatban persze melyik gyarto mennyit dobott rá es hogy sikerült

amire nincs/nem lehet (ma még szuper összekapcsolodas nelkül) megoldasa, amiket lentebb irtam = a jarmütöl független dolgok figyelembe vetele (még meddig zöld, aki kiszall mit "tököl", ...)
..pedig szerintem ezek (is) döntenek arrol, erdemes-e leallitani

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2021.01.13., szer. 11:15
Más. Ha már autó és zöld. Az "senkit nem zavar", hogy az összes (amit láttam) automata fűtés auto módban bekapcsolja a klímát? tudom, hogy nem megy folyamatosan, de mégis hidegen tartja a bordát és sokszor tök feleslegesen. Ami energia, fogyasztás, környezet terhelés. Nekem bosszantó, hogy benyomom az auto módot és egyből nyomhatom ki a klímát.
Nem mintha értenék a kocsikhoz, de ez az Auto funkció általában (3 autómnál is) azt jelenti, hogy a beállított hőfokot próbálja tartani az utastérben. Ehhez nyilván használja a klímát és a fűtést, ha szükséges.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

avl2 írta:
2021.01.13., szer. 10:53
Az biztos, hogy különbözö modellekben különböz intelligenciaval van megoldva (mit hogyan vesz figyelembe leallasi es ujrainditasi dönteshez). Ennek + utvonalvalasztasnak + vezetöi szokasnak/figyelemnek + szerkezetkialakitasnak van szerintem szerepe a kerdesben, hogy hogyan lehet legjobb hasznalni.
Nem tudom, az én kocsimban mekkora az időlimit, de több percig is állt már a motor Start/Stop üzemmódban. Nem egy merev automatika, hiszen a kuplung kinyomásával, vagy a sebváltónál lévő kapcsoló megnyomásával kikapcsolható a funkció. A döntést az aktuális elektromos fogyasztástól (világítás, klíma, fűtés), az akku állapotától és a motor hőmérsékletétől teszi függővé, nálam egész okosan működik, ritkán kell felülbírálni. Ismerőseim komoly hányada kikapcsolja, mert idegesíti őket. Ezért is mondogatom, hogy a kényelem minden szempont felett áll az embereknél, tojnak a környezetre is miatta. Te egy határozott ellenpélda vagy. :napsut:

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

start/stop: Az enyém és amiket vezettem mind úgy működött, hogy megálláskor leállt, de pl. ha nyomon a kuplungot akkor nem áll le (pár másodperc előre tudott esetnél ez jó). Automata váltóst nem tudom hogyan csinálja. Az egyébként le van írva a "gépkönyvben", hogy több paramétert is figyel, motor hőmérséklet, akku töltöttség, stb. és akkor áll le ha műszakilag biztonságos. Ültem olyan autóban, ami már akkor megállt, amikor még gurult a kocsi fékezés közben 1-2km/h-val, ami már számomra horror.

Más. Ha már autó és zöld. Az "senkit nem zavar", hogy az összes (amit láttam) automata fűtés auto módban bekapcsolja a klímát? tudom, hogy nem megy folyamatosan, de mégis hidegen tartja a bordát és sokszor tök feleslegesen. Ami energia, fogyasztás, környezet terhelés. Nekem bosszantó, hogy benyomom az auto módot és egyből nyomhatom ki a klímát.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Lemmy9.1 írta:
2021.01.13., szer. 10:41
Van baj! Tologatod meg ilyenek? :D...
én szóltam elöre ! :D

...naná, hogy tologatom, majd beinditom 6 méterért, vagy jaratom allo helyzetben 26.4 masodpercig, hogy utana menjen 6 metert.
...közben mindig megköszönöm, hogy a világ elismeréssel adozik, hogy nem pufogok bele :smile29:
(ill. megköszönöm, hogy még tudom tolni ..mert eljön majd a luxus/öregség, hogy nem fog menni. ...neha ha csuszos, igy is egy kész "challenge" :-)))

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fapaci írta:
2021.01.13., szer. 10:26
... Mi a véleményed a Start/Stop rendszerről? Kishazánkban a többség kikapcsolja, én meg büszkén használom, amiért persze sokan hülyének néznek.
Sajnos nincs elég ismeretem egy altalanos velemenyhez.

Magam kicsit az automatikak ellen vagyok, mert nehezen/nem láthat elöre; pl. leallitas 4 masodpercre szol csak, vagy 30 mp-re vagy 63 mp-re; ugy gondolom 4mp-re szinte sosem/majdnem biztosan/erösen valoszinüleg nem jo, nem tudom melyik/a többseg hogyan van programozva, "intelligenciazva", mit mennyire vesz figyelembe; en pl. latom/aktivan figyelem a messzi lampakat (ha csak tudom), igy tudom/sejtem/becsülhetem (helyismertségtöl függöen), hogy egy piroshoz érve mennyi mulva lesz indulas, nyilvan azserint cselekszem. Ha ez az info nincs meg az automatikanak (ma pedig nincs meg), akkor nem tudja dönteset ez befolyasolni.
...ha ehhez a vezetö figyelme es aktiv - esetleg kicsit furcsa tevekenysege kell, akkor "szuboptimalis" az automatika (pl. megallas es tudom, hogy az idös rokon vagy gyerek 6 masodperc mig kikaszalodik, vagy 47, ennek megfelelöen erdemes leallni, de ezt megint csak nem tudja az automatika, hogy csak 1 sulistaska van kezben, vagy +1 tornazsak, 1 kabat es igy tovabb tart (azaz leallitsuk, forditva meg esetleg leallitja, pedig 5 masodperc alatt kipattant a gyerek; illetve vezetö "trükköz" (sebessegben tartja, klimat ugy kapcsolja, akarmit, hogy ne allitsa le, mert 5 masodpercre nem erdemes)

Az biztos, hogy különbözö modellekben különböz intelligenciaval van megoldva (mit hogyan vesz figyelembe leallasi es ujrainditasi dönteshez). Ennek + utvonalvalasztasnak + vezetöi szokasnak/figyelemnek + szerkezetkialakitasnak van szerintem szerepe a kerdesben, hogy hogyan lehet legjobb hasznalni.

Az is biztos, hogy - hagyomanyos belsöegesü motoroknal - az alapjarat fájó (fogyaszt+szennyez a -legtöbbször - semmiért).

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Van baj! Tologatod meg ilyenek? :D

Más: Hosszú tízperceket kell egy olajkályhát járatni míg bemelegszik. (ok, addig legalább gondolkozhatsz miért is vetted, mi az igazi ok) :D
Inkább kapard le a jeget, indíts, oszt menj, hogy ne érezze a savanyú szagot és ne hallja a kopácsolást szomszéd.
Van egy Vti-m, 20000 km-rel vettem 20 éve.
Úgy indulok télen-nyáron, hogy röff, egyes, indulás. 2 kiló van benne és nem sértődött meg.
Szerintem!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

avl2 írta:
2021.01.13., szer. 09:59
A, D, CH: tilos, büntethetö es gyakran büntetett...
A hazai viszonyokra gondoltam, de köszi az infót, nem tudtam.

Ha már itt vagyunk... Mi a véleményed a Start/Stop rendszerről? Kishazánkban a többség kikapcsolja, én meg büszkén használom, amiért persze sokan hülyének néznek.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ZolaBA írta:
2021.01.13., szer. 08:37
avl2 írta:
2021.01.13., szer. 08:26
(sajat "örült" szokasomat le sem irom)
de de. Halljuk! :) ...
jaa: hazafele a meleg motort is leallitom, mig a kapu nyilik - fájna a benzinfogyi es környezetszennyezés (tényleg fájna a tudatomnak). Ha meg kinyilt a kapu - az enyhe emelkedön erölködve :-))) - betolom az autot, nem am ujra inditozas ! ...a betolas nehezsegeböl ellenörzöm a kigurulas finomsagat, könnyüseget, igy rögtön diagnosztizalok is (..vagy hogy miert vagyok ilyen gyengus ma, akkor magamat diagnosztizalom), no meg a szomszedsagnak is adok témát :-)))

es persze: amikor csak lehet, kerülöm a "felesleges" autozast (boltba legtöbbször biciklivel küzdöm - domborzat - el magam, stb. ...ha még emlékszel: nincs átmatricazott billentyüzet sem a gyereknek, kell a terhelés :-))

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fapaci írta:
2021.01.13., szer. 09:37
ZolaBA írta:
2021.01.13., szer. 08:00
A másik téma meg a motor. Régen kötelező volt a melegítés, nem véletlenül. Most meg lassan tilos, heh?
Nem hiszem, hogy tilos...
A, D, CH: tilos, büntethetö es gyakran büntetett (nyilvan, ahol senki sem latja nem, mashol meg ramehetnek több 1000 euroval is! szokasosan inkabb <100 €)

D: Den Motor im Stand warmlaufen zu lassen, ist in Deutschland verboten
A: https://www.oeamtc.at/news/motor-im-sti ... n-22531357 Motor im Stillstand warmlaufen lassen
Verboten und schädlich: Strafen bis 5.000 Euro möglich. Einen kalten Verbrennungsmotor im Stillstand laufen zu lassen, verursacht mehr Abgase und beschleunigt den Verschleiß.

CH: Unnötiges Warmlaufen lassen des Motors bei stillstehendem Fahrzeug ist ausdrücklich verboten

...Minesota-ban (meg mas hideg helyeken is) a motor leallitasa is gyakran hanyagolt (boltba bemeneskor stb.) - a körülmenyek, a tudatossag, a sajat kenyelem (túl?)hangsulyozasa döntenek

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2021.01.13., szer. 08:00
A másik téma meg a motor. Régen kötelező volt a melegítés, nem véletlenül. Most meg lassan tilos, heh?
Nem hiszem, hogy tilos, csak a szakik szerint nincs sok értelme a helyben melegítésnek, másként mondva nem tesz jót a motornak. Régen valóban nem ez volt a szabály, de azt hiszem, a modern motorok kényesebb jószágok, mint ami az ezerötös Ladában ketyegett. A megoldás szerintem az elektromosan fűtött ablak, ami az új kocsimban már tartozék, tegnap teszteltem is. Bekapcsolás után 1 perc elteltével a jég egyszerűen leesett az ablakokról minden kaparás nélkül. Így míg a régi kocsival 8-10 perc is eltelt a téli takarítással, az újnál ez max 2-3 perc. Nem egy komoly kérdés, inkább csak érdekesség.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ZolaBA írta:
2021.01.13., szer. 08:37
avl2 írta:
2021.01.13., szer. 08:26
(sajat "örült" szokasomat le sem irom)
de de. Halljuk! :) egyrészt elég zöld vagy másrészt jól értesz a motorokhoz, kíváncsi vagyok.

Alig melegszik: ez relatív. persze, ha programozni lehetne a műveletet akkor valahogy úgy nézne ki, hogy alapjáratról indulva 10 másodpercenként 100/perccel emelve a motor fordulatot elérni mondjuk 1800-2000-ig, aztán indulni. De most vagy havat kaparok vagy gázt adok :)
mint mindenben: a körülmenyek igen fontosak, döntöek;
ezekböl nehany nalam: fütetlen (persze van benne radiator, de amiota itt lakok nullara le van tekerve :-) garazs, kis japan szivo benzines, domborzat: garazs utan pici lejtö az utcai kapuig is, onnan ujabb kb. 15m-en 1.5m szinteséssel lejtö, az auto farral a garazsajto fele all a garazsban

az autot kicsit kezzel megtolom, gurul ki, gurulas közben bepattanok - még nem estem alá, és nem is tolattam semminek - beövezem magam, zarom a garazst taviranyitoval, aktivalom riasztot. beinditom a motort, es 2-5 masodperc mulva gurulok is, gazadas nelkül kettesig, majdnem harmasig is, addig mar 20-25 masodperc eltelik, onnantol pici gaz is
én kérek elnézést :-)


kis benzines japanok alapjarati fordulata altalaban magasabb mint masoke - ezt lehet applikacios trehanysagnak (nem oly komfortos, minek "bög" mondjuk 1500-on X °C-ban es eleg lassan ejti, mikor a legtöbb EU-s konkurrens ekkor 1100-1200-ig emelné csak es sokkal hamarabb, szep rámpa mentén csökkentik is) is felfogni, de lehet tudatos: hamarabb/többet tölt generator rögtön indulas utan



a fordulat idö es hömerseklet függvenyeben az altalunk hasznalt motoroknal nem igazan tudomanyosan optimalizalt, szempontrendszer is erdekes lenne (bemelegedes, zajkomfort, motorkopas, emisszio, aksitöltés, ...)

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

avl2 írta:
2021.01.13., szer. 08:26
(sajat "örült" szokasomat le sem irom)
de de. Halljuk! :) egyrészt elég zöld vagy másrészt jól értesz a motorokhoz, kíváncsi vagyok.

Alig melegszik: ez relatív. persze, ha programozni lehetne a műveletet akkor valahogy úgy nézne ki, hogy alapjáratról indulva 10 másodpercenként 100/perccel emelve a motor fordulatot elérni mondjuk 1800-2000-ig, aztán indulni. De most vagy havat kaparok vagy gázt adok :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ZolaBA írta:
2021.01.13., szer. 08:00
Lemmy9.1 írta:
2021.01.13., szer. 07:25
az alapjáraton ketyegtetés
Ejj de felkapta ezt mindenki. Tessék ... én is szoktam, üssetek :D
Kinyitom a kocsit, beindítom, bakapcsolom a fűtést, kiszállok és letakarítom. Ez 3 perc. ...
nyilvan szitu- es körülmenyfüggö (garazs, rögtön meredek emelkedö, lejtö, befagyott ablakok, ...)

3 perc müszakilag nagyon sok idö (meg -25°C-ban is ;-) olajnyomas elér, melegedni alig melegszik;
szerintem/nekem biztosan mashol van/lenne az optimum (kenyelem, környezet, motor igenybevetele) ...fájna, tényleg rosszul érezném magam így tenni (és? kit érdekel ez :D ki, miben, mikor, hogyan) ..én egy részét letakaritanám, es kb. a végzés elött - hömérsékletfüggöen optimalizált idömennyiséggel :smile53: - mondjuk 40-50-60 masodperccel inditanam be a motort
(sajat "örült" szokasomat le sem irom)

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Lemmy9.1 írta:
2021.01.13., szer. 07:25
az alapjáraton ketyegtetés
Ejj de felkapta ezt mindenki. Tessék ... én is szoktam, üssetek :D
Kinyitom a kocsit, beindítom, bakapcsolom a fűtést, kiszállok és letakarítom. Ez 3 perc. Meg lehet magyarázni, hogy hú de szemét vagyok, de pont leszarom. Ha meg nem látni ki az ablakon akkor azért csesznek meg - jó esetben, mert ha baleset lesz belőle akkor az súlyosabb. Használjak jégoldót? mert az aztán remek környezetkímélő.

A másik téma meg a motor. Régen kötelező volt a melegítés, nem véletlenül. Most meg lassan tilos, heh? Kész gender mizéria ez is, végignéztem az új star trek discovery-t, a negyed arról szól, hogy buzulnak - miközben gyakorlatilag nem emlékszem hetero csókra. Ne már. Bármi felkapott PC/zöld akármi van akkor elfelejtjük a józan észt, realitást, műszaki alapokat, stb.? annyira utálom :angry:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

No meg a ház elött reggel egy órát motort járató, 3 cigit elszívó "zöld" dízelszomszédok. :smile32:
Szellőztetni sem lehet a sok szerencsétlen miatt. Ez az alapjáraton ketyegtetés eleve a perverziójuk.
Tiszta szívből remélem, hogy eltűnnek ezek a bűzös sz@rok a világból.
Aki meg ilyet vesz 10 év kőfejtő 31_1_21.gif
Szerintem!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2021.01.12., kedd 19:50
Ezt nem tudtam, ha így van érdekes.
De nincs így. Az egy dolog, hol van lajstromozva, minden országnak, akár városnak is megvannak a maga előírásai. Pl. hiába engedélyezett valahol a kétütemű Wartburg, sok nyugati városba nem hajthatsz be vele. Ugyanez van a hajókkal és ez lesz hamarosan a dízel motoros autókkal is.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

MGMART írta:
2021.01.12., kedd 10:29
aminek kétharmada Panamába van bejelentve ahol semmilyen szennyezéscsökkentő előírás nem vonatkozik rájuk.
Ezt nem tudtam, ha így van érdekes.
Az a baj, hogy minden az átlag emberen csapódik le. Persze lehet mondani, hogy korszerűsítsenek, de az egy sok ezer lóerős hajómotornál nem két forint - és innen kezdve jön a szokásos kapitalista húzd meg/ereszd el. Versenyhátrány, áremelkedés, mi fizetjük, nincs áru, stb.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”