Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zöld topik

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Van egy fontos dolog Amerikában ami nekünk sajnos nincs: hely. De a kép többi sora is érdekes.
Kár lenne előröl kezdeni, mennyire kormány érdek szerint lejt ez a képes bemutató ábra is.
Szerény számításaim szerint háztartási méretű pár kWp nagyságú napelemek kulcsrakész költsége manapság 400eFt/kWp ÁFA-val számolva. Ha ezzel számolnám ki a PaksII éves kapacitás egyenértékű napelem beruházás költségét, akkor kb 20%-al alacsonyabb összeg jön ki. De, mivel az utóbbi 3-4évben 25%-al lett olcsóbb azonos napelem kapacitás költsége, ez az árcsökkenés ha nem is ilyen drasztikusan, de folytatódni fog. A jóval nagyobb, 100MWp kapacitások fajlagos költsége ennél is kevesebbe kerülhet mint a pár kWp-os rendszereké.. Ezzel szemben az atomerőmű építési költsége nem csak a biztonság okán, még mindig emelkedik.
 
Arról tényről nem is beszélve, az atomerőmű üzemanyaga nincs ingyen, egy gramot nem tudunk ma már itthon kibányászni, sűríteni még kevésbé, ezzel szemben a napelem forrása ingyen, hatalmas és kifogyhatatlan mennyiségben van jelen. Üzem költsége (karbantartás, személyzet, felújítás, baleset, biztonsági védelem stb) a két formának megint csak óriási eltérést jelent.
Az atom oldalon a táblázatban szereplő összeg teljesen szűkített költség, ez a végén legalább kétszer de még inkább háromszor ennyibe fog kerülni, a fáradt fűtőanyag temető költsége nélkül is. A vizes VB nyilvánvaló bizonyíték és példa ehhez.
 
A gigaberuházás az államilag felügyelt korrupció melegágya, ami nem mondható el a pl Finnországra. Transparency International rangsorolása szerint Finnország harmadik a világrangsorban, Magyarország az 57.
https://www.transparency.org/news/featu ... index_2016
Finnországban is épülnek atomerőművek, egyik ezek közül Olkiluoto 3, 1600MW, tervezett költsége 3millárd EUR, 2010-re kellett volna indulnia, jelenleg 8,5millárd EUR-nál tart a költség, és lehet ez nem a végső, 2018-ban talán elindul.
https://www.ft.com/content/909e2980-274 ... d781d02d89
 
A napelem oldalon van egy verhetetlen előny, ami a nukleárisnál nem létezik. Mégpedig az, hogy a napelemáram a fogyasztó saját területén megtermelhető, lényegében alig van rendszerhasználat hagyományos értelemben, helyette van rendszer szabályozás, ami manapság már sokkal de sokkal kisebb technikai probléma, mint lett volna 30 évvel ezelőtt. A fogyasztók épületét borító napelemek miatt nincs szükség, vagy sokkal kisebb terület is elegendő PAKKSII egyenértékű napelem kapacitáshoz, mint az ábrán szereplő érték. De van még ennél nyomósabb fogyasztó oldali előny,  mégpedig az, hogy beruházást, minimális karbantartást és élettartamot is beleszámolva a fogyasztónak fele annyiba kerül a 1kWh mintha azt akármelyik erőműtől vásárolja meg. Jellemzően a napelemek többségét a fogyasztónál érdemes telepíteni, költségét 100%-ban, vagy támogatás esetén a ennél kevesebb összegben maga a felhasználó állja, az országot terhelő állami részvétel sokkal alacsonyabb mint a PAKSII méretű gigberuházásnál.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Van egy fontos dolog Amerikában ami nekünk sajnos nincs: hely. De a kép többi sora is érdekes.

Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Trump klímaegyezmény felrúgása ellenére az USA töretlenül halad a megújuló villamos energia források sztrádáján. Minap május 13-án Kaliforniában új csúcs született, a teljes energia mennyiség 67%-a megújulóból származott. 2045-re el akarják érni a 100%-ot a közlekedésben.
Atlanta merészebben tervez, 2035-re 100%-ban lesz megújuló. Las Vegas épületei villamos energia szükségletét már ma is 100%-ban megújuló forrásból érkezik. USA keleti partja 13% megújulót tervez 2025-re ... stb.. stb

/Magyarország nem rúgta fel a Párizsi klímaegyezményt, de ekkora megújuló arány fafűtéssel, szemét égetéssel sem lesz 20 év múlva sem/
https://futurism.com/california-grid-sm ... enewables/

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Az én napelememet nem tudják meghekkelni, az biztos ... csak a villanyhálózatra kapcsolódik
Az atomerőműveket valószínű meg lehet védeni a kíbertámadás ellen, mint ahogy az atomrakétákat is védik, de mibe is kerül az? A Pentagon valószínű rendelkezik ilyen védelemmel, magyarok erre nem tudnak költeni, mert nekünk nem is adnának ilyet, még átjátszanánk az oroszoknak. Aztán létezik a gamma-eletromágneses bomba, képes bénítani, vagy tönkre tenni PC és elektronikus áramköröket. Ilyen fegyvere van már mindkét nagyhatalomnak, aztán mikor kerül terroristák kezébe? ki tudja.

 
Szerintem, ami informatika, azt nem lehet megvédeni a kibertámadás ellen, nincs lophatatlan autó, összedönthetetlen ház, feltörhetetlen széf, biztonságos ország, stb. Amit ember egyszer megcsinál, azt másik ember utána már másodszorra röhögve, és köxöni szépen. A mostani cyberattack is orosz tartalom amerikai módszerrel. 
 
Sokadrészt viszont nyilván nincs gari rá, sőt, a képlet része, hogy az oroszok MINDEN informatikai rést, kiskaput, bugot tudni fognak az üzemeltetőszoftiban. Aki akar, megbízhat bennük, hogy érdekeik ellenére esetleg nem teszik a Hazánkat sivataggá. Mivel Magyarországról a kreatív és nemzetközi szinten is valamit érő szoftverfejlesztőket sikerült kiutálni, Viktorunk széttett lábbal fekteti Magyarországot Putyin elé. Vagy lesz MAGYAR szoftvere az atomerőműnek???
 
A megfejtés a napelem és az atombunker. Szalacsi és Fogarassy iskolát teremtettek.
 
Ja, eladó az ojjektum!!!
 
https://444.hu/2017/01/31/elado-a-szala ... atombunker 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Ki mit szűr le belőle? Én örülök neki, h nem halad semmi, talán a választások változást is hoznak. Vagy Viktorék is leültek a kockás papírral és nekik se jött ki a matek...
 
http://hvg.hu/gazdasag/20170513_Nem_hal ... tyin_elott
 
 
Sokadrészt, ahogy olvassátok, globális hecker/vírus/kibertámadás van a világon. Nem tudom elképzelni, hogy atomerőművet ne lehetne meghekkelni...

Az én napelememet nem tudják meghekkelni, az biztos ... csak a villanyhálózatra kapcsolódik
Az atomerőműveket valószínű meg lehet védeni a kíbertámadás ellen, mint ahogy az atomrakétákat is védik, de mibe is kerül az? A Pentagon valószínű rendelkezik ilyen védelemmel, magyarok erre nem tudnak költeni, mert nekünk nem is adnának ilyet, még átjátszanánk az oroszoknak. Aztán létezik a gamma-eletromágneses bomba, képes bénítani, vagy tönkre tenni PC és elektronikus áramköröket. Ilyen fegyvere van már mindkét nagyhatalomnak, aztán mikor kerül terroristák kezébe? ki tudja.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Ki mit szűr le belőle? Én örülök neki, h nem halad semmi, talán a választások változást is hoznak. Vagy Viktorék is leültek a kockás papírral és nekik se jött ki a matek...
 
http://hvg.hu/gazdasag/20170513_Nem_hal ... tyin_elott
 
 
Sokadrészt, ahogy olvassátok, globális hecker/vírus/kibertámadás van a világon. Nem tudom elképzelni, hogy atomerőművet ne lehetne meghekkelni...

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »


De ezek a vonatok ugye nem növelték az üvegházas CO2 szintet, mert az atom nem öl embert ... vagy mégis? olyan bizonytalan vagyok ???
 
Nyilván csak akkor növelték, ha a közelükben lángra kapott és fekete füsttel kezdett égni a Geiger-Müller számláló :-)))

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Olyan veszélyeshulladék-tároló omlott be az amcsiknál, ahol azokat a vonatokat tárolták, amik VALAHA radioaktív anyagot szállítottak és emiatt átvették a sugárzást... DE SEMMI BAJ!!! Állítólag ;-) SEMMI sugárzás nem szabadult ki. Ühüm...
 
http://index.hu/kulfold/2017/05/12/beom ... zre_senki/
 
 
Megkérdezném, hogy pl. a MÁV vagy az orosz vasút hány tonna kaját/zöldséget/élő állatot stb. vinne olyan vonatokon plusz mozdony, nyilván, amin korábban pl. Plutóniumot szállítottak... Magyarországon vontak ki emiatt VALAHA VALAMIT a forgalomból? Csak arra emléxem, hogy Csernobilkor szinte ingyen adták a fejes salátát a piacon, mégse vette senki...

De ezek a vonatok ugye nem növelték az üvegházas CO2 szintet, mert az atom nem öl embert ... vagy mégis? olyan bizonytalan vagyok ???

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Olyan veszélyeshulladék-tároló omlott be az amcsiknál, ahol azokat a vonatokat tárolták, amik VALAHA radioaktív anyagot szállítottak és emiatt átvették a sugárzást... DE SEMMI BAJ!!! Állítólag ;-) SEMMI sugárzás nem szabadult ki. Ühüm...
 
http://index.hu/kulfold/2017/05/12/beom ... zre_senki/
 
 
Megkérdezném, hogy pl. a MÁV vagy az orosz vasút hány tonna kaját/zöldséget/élő állatot stb. vinne olyan vonatokon plusz mozdony, nyilván, amin korábban pl. Plutóniumot szállítottak... Magyarországon vontak ki emiatt VALAHA VALAMIT a forgalomból? Csak arra emléxem, hogy Csernobilkor szinte ingyen adták a fejes salátát a piacon, mégse vette senki...

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: csövi »

Majd minden mélygarázsban van Tesla töltési lehetöség. Mindig áll benn valaki pl. Bolzanoban.      
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Most, hogy elszenvedtük két különböző vitakultúra összecsapását, kicsit mesélek legújabb zöld élményemről.
 
 Múlt héten Olaszországban fotózgattam, mikor az egyik népszerű helyszínen néhány kollégám felkiáltott, hogy "Úhhh, egy Tesla!" És valóban, a parkolóban ott állt egy gyönyörű grafitszürke példány. Én is legeltettem rajta a szemem 1-2 percig, amikor felbukkant két belga fényképész és bepakolták felszerelésüket a kocsiba. Kollégaként köszöntöttek minket és az ilyenkor szokásos első kérdésre érkezett válaszból kiderült, Belgiumból jöttek a toszkán tájat fotózni. Azonnal felmerült bennem, hogy milyen megfontolásból szánták rá magukat a több országot átszelő, közel 1300 km-es útra egy elektromos autóval. Hősünk széles mosollyal vette elő okostelefonját és egy spéci Tesla applikáció segítségével megmutatta, Európában hol van Tesla SuperCharger töltőállomás. Amikor a térképen megjelent sok száz piros pötty, erősen elcsodálkoztam, ennél jóval kisebb számra tippeltem volna. Magyarország természetesen fehér foltként virított a képen, nálunk egyetlen Tesla töltő sincs. Nem hagytam ennyiben, tovább firtattam az útvonalat és az útidőt. Emberünk elmesélte, hogy egy 30 perces töltéssel kb 400 km-t tud megtenni, ami bőségesen elég, hogy eljusson a következő töltőpontig. 3 óránként amúgy is megállnának pihenni, szóval az út semmivel sem tart tovább, mint másik autóval, ellenben mindenhol ingyen tankol, csendben utazik, no meg olyan vezetési komfortban és élményben, amihez halandó ember nincs hozzászokva. Kiderült, hogy az Alpoktól Toszkánáig a hatótávolság még nőhet is, mert a lejtőkön lefelé a motorfék tölti az akkut. (A Teslákban olyan erős a motorfék, hogy a fékpedált nagyon ritkán kell használni, az esetek többségében a gázpedállal lehet szabályozni a sebességet.) Egyébként Olaszországban a 8 nap alatt kb 20 Teslát láttam az utakon, pedig viszonylag keveset ültünk autóban. Hogy arányaiban hány elektromos autó van náluk, azt nem tudom, mivel ott nincs megkülönböztető színjelölés a rendszámokon.
 

 


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »



 
...Tartom annyira a vitapartnereimet mindig, hogy egyenességemmel megtiszteljem őket, s az én véleményem az eddigi értelmezésed, mely egy szűk spekturmon zajlik, hogy pontosan az az igen jól hangolható, politikusok számára kiváló alapnyag vagy, akikre én gondolok birka nép alatt...
 

 
Ölég, étöd? Ölég mán... Birka vagyok, Te meg egy birkának osztod az észt. 

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: venomer »


OFF akkor, ha már vég nincs. Meg persze értelmetlen is a maga módján, egyben talán meríthetünk is belőle, vagy ha mi nem, hát az olvasóközönség. Elnézést mindenkitől, akit nem érdekel.
 
Ákos bácsi, nagyon szeretlek, neked az idegen nyelv is zagyva, csak mert te nem érted? Hadd mutassak rá a helyzet eredőjére: az egód az. S ez sem személyes. Mert miből is jön, s következik minden: az önmegkérdőjelezés teljes hiányából, a kitekintés szintúgy teljes hiányából. Komoly félreélrtelmezések áldozatai vagyunk, úgy vélem én megadok minden esélyt önmagam felülbírálására, utólagos korrigálására akár, ezzel szemben te meg átfutod az olvasnivalót, mondasz egy "áhhá!"-t és kész is a betonba öntött értelmezés. Ez így éretlen hozzáállás. Valahol aranyos ez az egész, valahol pedig sírnék rajta, konkrétan. Na de nem tudok, így írok. Sokkal többre becsülöm ezt a közösséget, a fórumot, minthogy trollkodással elkótyavetyélném a tudásbázist, a nívós közösségben való jelenlét lehetőségét. Hogy te ilyen makacs vagy, arról nem tehetek! Meg tudod van egy javíthatatlan hibám: szeretek azzal a tudattal lefeküdni aznap és létezni úgy általában, hogy a szükségtelen félreértések kiküszöbéléséért megtettem minden tőlem telhetőt, a lehető legcélravezetőbb és legudvariasabb formában. Nem éreztem jól magam, mikor önmagamból kikelésre késztettél. De vegyük ezt is egy tanulságnak.
Nincs komoly gond azzal, ha 2 külön malomban őrl(lőd)ünk, de amikor eljut a dolog arra a pontra, hogy teljesen igaztalanul belémmagyarázol csacsiságokat, csak mert te azon a síkon vagy hajlandó gondolkodni, hát azt nem fogom szó nélkül hagyni, ez azért csak érthető. Nem feltétlenül irtandó és törlendő az ilyen, de tényleg úgy az igazi, ha a felek hajlandóak nyitni, belátni. Szeretném, ha ezt átlátnád és értenéd. Tehát nem trollkodás. Rendszeresen tartok önvizsgálatot, elengedhetetlennek tartom a fejlődéshez. Javaslom ugyanezt neked is.

A normálisan érvelésre való felhívásod picit vicces az előzmények fényében, de oda se neki. Egyáltalán nem beszéltek hülyeségeket, a felém tanúsított kényszeres félreértelmezés eléggé kilóg a sorból, mással nincs is, s nem is volt bajom soha. Valahogy azt érzem, nem célod a hosszú távú online együttélés, mert bár a práhuzamosok a végtelenben találkoznak, ennek ellenére nem árt belőni egy lehetőségek szerint minél pontosabb, szögmásodperces pontossággal való értéket, hogy további fölös, karcoló köröket ha lehet, ne tegyünk (ha nem akarod érteni a gondolatomat, a miértjeimet most, később csak rosszabb lesz).

Van közöm a dologhoz, de annyira valóban nem mozgat, mint a közhálózatokon csüngő polgártársakat. Saját kút, saját napelem. Remélem ez csak nem jelent problémát. Egy fincsi kis nukleáris esemény persze engem is megérintene. Mindig mondom, jobb ismerni a művész hátterét, előzményeit, mindjárt más fénytörésbe kerül a "mű" (hozzászólás). Erre is gondolj, mert az életben még párszor lesz szükséged arra, hogy erre gondolj... Nyugodtan veheted észosztásnak, erre úgy érzem, rászorulsz. Építő jelleggel.

Ezzel a kontextusos ellentámadásnak akart dologgal nem érsz célt. Ha tényleg ennyire nem érted mi van, hát feladom, szomorú ábrázattal. Tulajdonképpen fingod sincs milyen céljaim és kapcsolatom van a természettel vagy annak védelmével. És tudod mi a legjobb? Soha meg sem kérdezted ezt. Te egyedül a saját magad véleményét és kis körét akarod érzékelni, gondolom biztonságot ad. Én meg erre mondom, hogy inkább egy offline notepadba való tartalom ez. De tényleg. Természetesen ezzel sem jutottunk előrébb, majd egyszer biztosan sikerül lezárnunk.

Szemantika.. ne erőltesd, komolyan, kicsinyes, burkolt sértegetősdibe mentél át. Mindezeknek amiket taglalsz, akkor van értelme, ha nyitott vagy a másikra, te nem vagy az.

Nem tudom, te éltél már csak napelem táplálta háztartásban? Igen? Nem? Nyilatkozz már meg, mennyire közeliek az élmények.


A nép egy csorda. Ha fáj, ha nem fáj. Lehet ezt a végtelenségig ismételgetni. Mondj egy esetet, mikor ország szinten tudta a nép, mi jó neki (az, hogy tudni vélte milyen vezető jó neki, az nem egyenlő a tényleges (ön)tudatossággal). Várom a példákat.

Tartom annyira a vitapartnereimet mindig, hogy egyenességemmel megtiszteljem őket, s az én véleményem az eddigi értelmezésed, mely egy szűk spekturmon zajlik, hogy pontosan az az igen jól hangolható, politikusok számára kiváló alapnyag vagy, akikre én gondolok birka nép alatt. Nyilván az ember szereti egyedinek, különlegesnek és rendszeren felül állónak tartani magát, aztán nem is mindig van az úgy... Ez jön le a reakciódiból egyszerűen. Leszarom mi volt 2010 előtt vagy után. Ezt máshol. Nem értem egyébként tényleg, miért fáj ez a tény ennyire. Ha magadra vetted, hát.. arra nem tudok mit mondani, de ez is beszédes akkor. Ide gondolkodó, disputára hajlamos emberek járnak, alapjáraton nyilván nem a fórumtagokra értem. Na de hát ha téged betalált, akkor már nincs visszaút, ellenségeskedjünk örökké, mert annak van értelme!

Ákos... látom a sértettséged, de ezzel a lapos Föld iránnyal abszolút elásod magad. Nem volt szándékomban megbánantani, de rendkívül gyerekes vagy. Soroljad légy szíves a tényeidet, amikről nem tudhatok. Az, hogy valamit nem vagy hajlandó megérteni, hogy nem úgy, nem azért, nem arra írtam, az ne az én foghíjjas hátterem legyen már. Egyszerűbb ennek beállítani. Egy gyerek szintjén vagy vitakultúrában. Ha tetszik, ha nem. Konkrétumok jöhetnek erre, mi a gond a végtelen tanulatlanságommal, tájékozatlanságommal. Ami véletlenül sem a te görcsös paradigmaváltásra való képtelenséged. Nehéz ez így azért!

Ritka bosszantó vagy, be kell, hogy valljam. Pont nem én vagyok az, aki a manipulatív írásoknak bedől, persze ha így neked egyszerűbb bevédeni a saját világképed, így biztonságod, akkor nyilván ebben a skatulyában élek a fejedben ezen túl. Azért nem túl nagy gáz gondolom, ha a valóságban ez nem így van. Értelmes párbeszéd, mi?

Sehol nem volt szó arról, hogy ne irányítana állami szerv. Kérdéseket tettem fel erről. Amiket te nagyvonalúan (infantilisül) átugrottál. Végképp nevetséges, hogy a súlyos félreértelmezéseid szajkózod anélkül, hogy a kritikus, s lényegi részeket illetően egyszer is érdemi párbeszédbe elegyedtél volna velem. Nem elegyedtél. Vedd észre, ha eddig nem tűnt volna ki. Az alapos olvasást tudnám figyelmedbe ajánlani. Néha még hasznos is.

Te mindig valamit saját síkról beírsz, aztán "kiszállsz". Meglep, hogy ebben a miliőben ezzel és így te itt vagy. De itt vagy. Legyen inkább az, hogy értelmezel valamit és visszakérdezel, érdeklődsz, értelmezel, újraelhelyezel gondolatokat a frissen befogadott kontextusok tükrében. Gondolom megerőltető lenne.




 

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »



számítások szerint ha Grönland és az Antarktisz összes jege elolvadna, akkor kb 60-70m-er fog megemelkedni az óceánok szintje. Volt már ilyen a földtörténetben, csak akkor felmelegedés sokkal lassabb volt, az álat és növényfauna lassan alkalmazkodott a helyzethez, miközben azért voltak fajkipusztulások is (most is vannak). Ha ez a mostani felmelegedés töretlenül folytatódik  akkor pár száz év alatt képes lenne elolvadni az föld összes jege. Na akkor lesz ám az irdatlan migráció. mert a meleg által trópusi és sivatagos területekről áramló népség találkozik az óceánok-tengerek partja közeléből (a Föld lakossága 40% a tenger-óceán közvetlen partok közelében él) menekülő tömegekkel. A nagyobb tragédia ebben az, hogy a visszahűléshez-visszajegesedéshez sokkal hosszabb időre lesz szükség a hiszterézis miatt. A jég-hó felület hiánya miatt sokkal kevesebb hősugár verődik vissza a föld felszínről, mint tette ezt az elmúlt ezredévekben.
itt lehet nézegetni térképen az emelkedés mely országokat, városokat érinti leginkább. Lesz olyan ország ami 20-30m emelkedés után teljesen eltűnik.
http://geology.com/sea-level-rise/

 
De jó térkép...
 
Iszonyú, hogy 9 méter emelkedés múlva Brüsszel tengerparti város lesz, komplett Hollandia meg Delfinárium, víz alatti szélmalmokkal. 
 
A durva, hogy Velence körül már 1 méter emelkedés is elnyeli az egész várost sőt, mindent a Ferrara-Rimini-Treviso-háromszög déli részén.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Lehoako, szerintem árnyakkal hadakozol és azt a hozzáállást gyakorlod másokkal szemben, ami ellen Te magad is (jogosan) tiltakoznál egy másik helyzetben. Én nem látok itt sem trollokat, sem böfögéseket. Az eltérő véleményeket el kell fogadni, lehet velük vitázni, vagy figyelmen kívül hagyni, de megtiltani őket biztosan nem szabad. Kétlem, hogy itt bárki is bérpropagandát folytatna, egyszerűen csak leírják a saját gondolataikat.
 
Mást gondolok, nem árnyak vannak itt, hanem élő emberek, akiknek arról, hogy köze van-e a magyaroknak ahhoz, h legyen-e Paks, az ugrik be, hogy a nép egy csorda. És még be is írja egy zöld topikba... Ez tény, nem árnyék. Ezt most ne kenjük el, mindenki elolvashatja.
 
Igen, sokáig az ember saját gondolatokat képvisel, aztán elkezd iskolába járni és a saját ismereteinél cizelláltabb tényeket megtanulni, amik soxor a pillanatnyi racionalitás ellen szólnak (pl. hogy a Föld gömbölyű és kering is meg forog is, mégse esik le a kalapod). A "saját vélemény" megtiltását nem tudom, miért említed, (én pont a népfelség, szólásszabadság, demokrácia, meg a "csordaösztön" oldalán állok), csak bizonyos szint felett kirí, hogy az a vélemény tényeken alapszik-e, vagy nélkülözi-e az alapokat és meggyőzőerejét manipulatív technikáknak köszönheti, amelyeket a manipulációra nem felkészített emberek benyelnek, mint kacsa a nokedlit. Írtam már ezt, ajánlottam tökjó irodalmat is.
 
Az alulről szerveződő filozófiával, (SZUBSZIDIARITÁS) és a zöld gondolkodással pedig végleg nem fér össze, hogy valaki nem érti, hogy hogyan lehetne létezni úgy, hogy a népakaratot ne irányítaná állami szerv.            E ponton írtam, hogy kiszállok, ilyen "árnyékokra" nem érek rá, ha nincsenek hasonló alapvetések egy topikban, csak veszekedés lesz, meg olyfokú butaságok beírása, amit a képzett hsz-elők simán vehetnek trollkodásnak.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »




Engem inkább ez nyugtalanít:
 
http://index.hu/tudomany/2017/05/12/dur ... nt_hittuk/
 
Nem mindegy, hogy Hollandiában csak bokáig ér, vagy már derékig. Meg minden folyó visszaduzzad a torkolatból és a tengerből, úgyhogy elég nagy lehet a baj, ha folytatódik a felmelegedés...

számítások szerint ha Grönland és az Antarktisz összes jege elolvadna, akkor kb 60-70m-er fog megemelkedni az óceánok szintje. Volt már ilyen a földtörténetben, csak akkor felmelegedés sokkal lassabb volt, az álat és növényfauna lassan alkalmazkodott a helyzethez, miközben azért voltak fajkipusztulások is (most is vannak). Ha ez a mostani felmelegedés töretlenül folytatódik  akkor pár száz év alatt képes lenne elolvadni az föld összes jege. Na akkor lesz ám az irdatlan migráció. mert a meleg által trópusi és sivatagos területekről áramló népség találkozik az óceánok-tengerek partja közeléből (a Föld lakossága 40% a tenger-óceán közvetlen partok közelében él) menekülő tömegekkel. A nagyobb tragédia ebben az, hogy a visszahűléshez-visszajegesedéshez sokkal hosszabb időre lesz szükség a hiszterézis miatt. A jég-hó felület hiánya miatt sokkal kevesebb hősugár verődik vissza a föld felszínről, mint tette ezt az elmúlt ezredévekben.
itt lehet nézegetni térképen az emelkedés mely országokat, városokat érinti leginkább. Lesz olyan ország ami 20-30m emelkedés után teljesen eltűnik.
http://geology.com/sea-level-rise/

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Lehoako, szerintem árnyakkal hadakozol és azt a hozzáállást gyakorlod másokkal szemben, ami ellen Te magad is (jogosan) tiltakoznál egy másik helyzetben. Én nem látok itt sem trollokat, sem böfögéseket. Az eltérő véleményeket el kell fogadni, lehet velük vitázni, vagy figyelmen kívül hagyni, de megtiltani őket biztosan nem szabad. Kétlem, hogy itt bárki is bérpropagandát folytatna, egyszerűen csak leírják a saját gondolataikat.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Minden érdeklődőtől elnézést kérek, ügyrendi lesz...
 
Kezd Elharapózott hasábjainkon a trollkodás, a kibicelés, a tudatos "nincs közöm a dologhoz, meg nem is érdekel, de ti itt hüjeségeket beszéltek"-attitűd. Ez, amíg nem szól másról, mint a hüjeséghez való jogról, addig semmi baj, de azt otthon kéne leírni egy papírra és kész, nem feltenni a netre, pláne ebbe a topikba. Jobb lenne, ha az szólna hozzá, akinek van valamivel alátámasztott intelligens véleménye, nemcsak tagolatlanul szakadnak fel belőle szótagok, esetleg szavak vagy értelmetlen, kontextus nélküli mondatok. 
 
Másrészt: Ez a topik JÓnak tartja a környezetkímélést, a -védelmet, a természetet, saját hatáskörben az erdőért, a patakért, az élhető, még megmaradt valamennyire természetes környezetért aggódik, ezért szeretne tenni. Nem két végéről atomtemetővé tenni Hazánkat, hanem méltósággal megőrizni azt, mégha pillanatnyilag nem is racionális vita zajlik ezen, nem közérdekről. E hozzáállás szükséges velejárója az értelmes, polgári beszélgetésre való képesség, bizonyos elmélyültség a nyelvészet és a kommunikáció szakterületeiben (szemantika, retorika, de legalábbis lexika és grammatika). 
 
Azt kérném, hogy érveljünk normálisan ha ellenvéleményünk van, a kötözködő böfögéseket és a propagandaszagot próbáljuk ignorálni és a trollokat minél kevésbé etetni. 
 
KÖSZÖNÖM.
 
******************************************************************************************************************************************
 
Engem inkább ez nyugtalanít:
 
http://index.hu/tudomany/2017/05/12/dur ... nt_hittuk/
 
 
Nem mindegy, hogy Hollandiában csak bokáig ér, vagy már derékig. Meg minden folyó visszaduzzad a torkolatból és a tengerből, úgyhogy elég nagy lehet a baj, ha folytatódik a felmelegedés...
 
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Azért ebben nem lennék annyira biztos.
már mint miben? és az ellen érveid, tapasztalod, ismereteid amiben nem vagy biztos?

Avatar
bibababa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2008.02.05., kedd 11:35
Értékelés: 42

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: bibababa »


Nagyon igaz, amit itt mutogatnak. Teljesen reális az elemzés. A vízvejű irány legerősebb motivációja szerintem a korrupció féktelen lehetősége és a nagyvállalati fennhatóság, amiben zsíros tulajdonokat tudnak osztogatni.
Azért ebben nem lennék annyira biztos.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Az a baj, hogy a saját gondolatodat hozzáköltöd a másikéhoz úgy, hogy ezt észre sem veszed, a másiknak tulajdonítod, holott az a tied. Ez ennyiben is lenne hagyható, de az ezen a tévúton alapuló, másikba  beleerőltetett tulajdonságokat nagyon ki kellene hagyni. A jogokról még annyit, hogy élni is tudni kellene velük. A nép hangolható és ostoba, vezetéssel vagy anélkül, pont. Ebbe te vizionáltad bele, hogy akkor szerintem a politikai szereplőkben kellene vakon bízni.
Nem meggyőzésről vagy legyőzésről szól ez, csak ha most és ebben nem látsz, akkor a jövőben mindent a saját értelmezésedre fogsz felkötni (mondjuk így is), és végeláthatatlan félremenéseknek nézünk elébe, ha az alapok nem jók, ezért szoktam erőltetni ezt a pontot kicsit. De te márpedig nem akarod, hogy jók legyenek. De igazad van, elengedem.
 
Az meg nem megy, hogy félreviszed az egészet, a másikat igaztalanul állítod be, aztán meg felkent ontopikosként tetszelegsz tovább (ha nem is veszed észre, ez is a játszmád része). Megnyilvánultam, mert akkora bullshitet - nem csak magam miatt - nehéz szó nélkül hagyni. Nem kell itt a burkolt "na, most jó nagy öngólt rúgtál, lejárattad magad", mondanám, hogy nézd meg mitől lett ez ilyenné most, de nem látnál ki magadból. Valahol remélem, hogy valamennyi gondolat átment, de ez csak illúzió. Annyit kérek csak, hogy picit próbáljunk meg a másik fejével is gondolkodni és abban a kontextusban értelmezni, elhelyezni az írottakat. Köszi.

 
Köszönöm, akkor most, mint ontopikos tetszelgő és konok öngólrúgó, szeretném, ha elengednéd. Nincs helye a zagyválásnak, csinálj egy apolitikus topikot :-) !

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: venomer »


Túlzottan belemész. Megnyilvánultál. OK. Rád hagytam a dolgot. Lassan Te is engedd el. Legyen kevesebb OFF ebben a topikban. Köszönöm.
Az a baj, hogy a saját gondolatodat hozzáköltöd a másikéhoz úgy, hogy ezt észre sem veszed, a másiknak tulajdonítod, holott az a tied. Ez ennyiben is lenne hagyható, de az ezen a tévúton alapuló, másikba  beleerőltetett tulajdonságokat nagyon ki kellene hagyni. A jogokról még annyit, hogy élni is tudni kellene velük. A nép hangolható és ostoba, vezetéssel vagy anélkül, pont. Ebbe te vizionáltad bele, hogy akkor szerintem a politikai szereplőkben kellene vakon bízni.
Nem meggyőzésről vagy legyőzésről szól ez, csak ha most és ebben nem látsz, akkor a jövőben mindent a saját értelmezésedre fogsz felkötni (mondjuk így is), és végeláthatatlan félremenéseknek nézünk elébe, ha az alapok nem jók, ezért szoktam erőltetni ezt a pontot kicsit. De te márpedig nem akarod, hogy jók legyenek. De igazad van, elengedem.
 
Az meg nem megy, hogy félreviszed az egészet, a másikat igaztalanul állítod be, aztán meg felkent ontopikosként tetszelegsz tovább (ha nem is veszed észre, ez is a játszmád része). Megnyilvánultam, mert akkora bullshitet - nem csak magam miatt - nehéz szó nélkül hagyni. Nem kell itt a burkolt "na, most jó nagy öngólt rúgtál, lejárattad magad", mondanám, hogy nézd meg mitől lett ez ilyenné most, de nem látnál ki magadból. Valahol remélem, hogy valamennyi gondolat átment, de ez csak illúzió. Annyit kérek csak, hogy picit próbáljunk meg a másik fejével is gondolkodni és abban a kontextusban értelmezni, elhelyezni az írottakat. Köszi.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Barátom, nem akartam, hogy ezt kihúzd belőlem, de tekintve, hogy makacsul csak a saját értelmezési síkodon és témakörödben vagy hajlandó értelmezni a másikat, nem hagytál más lehetőséget, minthogy azt gondoljam rólad, erősen korlátolt vagy. Veheted személyesnek, de tényként szánom. Olvastam egyébként, te viszont érteni nem akarsz, így ez nem pálya. Legalábbis az itteni környezetbe messze nem illik. Nem is értem. A jelenség arról szól, amit csinálsz kommunikáció címszó alatt, hogy mennyiben veszed észre és mennyiben szándékos, azt nem tudom, zárjuk ezt itt le, mert gáz. LESZAROM a politilázást (amely alatt értem a közszereplők vezetékneveinek emlegetését, a jajj de szar a népnek szerű, a ponnnt a hatalmon lévő bagázs a rossz, bezzeg azelőtt, bezzeg szépjövő rigmusok kántálását). Nem érdekel mi zajlik. Ez nem az a hely, ahol csak egyvalamire szokás kihozni mindent.
 
Nem a jogában nem hiszek, abban nem hiszek, hogy tudják mit csinálnak vagy akár csak maguktól(!) mit gondoljanak. Ezen nem is kívánok vitázni, mert bár sajnálatos, tény. Egyénileg.. agy.. mi a jóistenről beszélsz? Nincs egyéni döntés. Leírhatom megint, hogy nem politikai értelemben jellemeztem az átlagnép képességeit. Nem vagy hajlandó felfogni, ez rád nézve hátrány. Ha nem tudod szemellenzős kontextus nélkül értelmezni a jelenségeket, az rólad szól, már meg ne haragudj. Elég a félre- és belemagyarázásról, menj a megfelelő fórumra ezzel.
Különben hivatkozósdi helyett meg lehetett volna lépni az érdemi választ a megkeltett témádban 1-2 összetett mondattal is akár, erre sem vállalkoztál. Komolytalan partner vagy (te választottad ezt a titulust). Több kísérletet nem szeretnék tenni a helyzet megértetésére. Behúzol az agyatlan szarkeltésbe, komolyan, rendkívül bosszantó.

 
Túlzottan belemész. Megnyilvánultál. OK. Rád hagytam a dolgot. Lassan Te is engedd el. Legyen kevesebb OFF ebben a topikban. Köszönöm.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: venomer »



Jelenséget képviseleeeeek??? :-))) Igen, hiszek a "csordaösztönű nép döntési jogában". Te, bár "nem politizálsz", nem hiszel benne. A népakaratot pedig nem kell, hogy országosan külön "szerv" strukturálja vagy szabályozza, egyénileg is maximum az agy :-))). Úgy érzem, elmegy Melletted a lényeg. Amiket írsz, politikai értelemben rendkívül szélsőséges elképzelések, ezek gyakorlatba ültetése zajlik ma Hazánkban, kritikátlanul, a nép érdekei ellen.
 
Olvass Descartes-ot, Montesquieu-t, Rousseau-t és megérted az alapvetéseket és az összefüggéseket és, hogy mettől fogva elefánt és mettől fogva porcelánbolt.

Barátom, nem akartam, hogy ezt kihúzd belőlem, de tekintve, hogy makacsul csak a saját értelmezési síkodon és témakörödben vagy hajlandó értelmezni a másikat, nem hagytál más lehetőséget, minthogy azt gondoljam rólad, erősen korlátolt vagy. Veheted személyesnek, de tényként szánom. Olvastam egyébként, te viszont érteni nem akarsz, így ez nem pálya. Legalábbis az itteni környezetbe messze nem illik. Nem is értem. A jelenség arról szól, amit csinálsz kommunikáció címszó alatt, hogy mennyiben veszed észre és mennyiben szándékos, azt nem tudom, zárjuk ezt itt le, mert gáz. LESZAROM a politilázást (amely alatt értem a közszereplők vezetékneveinek emlegetését, a jajj de szar a népnek szerű, a ponnnt a hatalmon lévő bagázs a rossz, bezzeg azelőtt, bezzeg szépjövő rigmusok kántálását). Nem érdekel mi zajlik. Ez nem az a hely, ahol csak egyvalamire szokás kihozni mindent.
 
Nem a jogában nem hiszek, abban nem hiszek, hogy tudják mit csinálnak vagy akár csak maguktól(!) mit gondoljanak. Ezen nem is kívánok vitázni, mert bár sajnálatos, tény. Egyénileg.. agy.. mi a jóistenről beszélsz? Nincs egyéni döntés. Leírhatom megint, hogy nem politikai értelemben jellemeztem az átlagnép képességeit. Nem vagy hajlandó felfogni, ez rád nézve hátrány. Ha nem tudod szemellenzős kontextus nélkül értelmezni a jelenségeket, az rólad szól, már meg ne haragudj. Elég a félre- és belemagyarázásról, menj a megfelelő fórumra ezzel.
Különben hivatkozósdi helyett meg lehetett volna lépni az érdemi választ a megkeltett témádban 1-2 összetett mondattal is akár, erre sem vállalkoztál. Komolytalan partner vagy (te választottad ezt a titulust). Több kísérletet nem szeretnék tenni a helyzet megértetésére. Behúzol az agyatlan szarkeltésbe, komolyan, rendkívül bosszantó.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Nagyon igaz, amit itt mutogatnak. Teljesen reális az elemzés. A vízvejű irány legerősebb motivációja szerintem a korrupció féktelen lehetősége és a nagyvállalati fennhatóság, amiben zsíros tulajdonokat tudnak osztogatni.
 
Ugyanezt gondolom, csúnyán elkezdődött a spájzolás. Most hallom, hogy annak dacára, h nem lesz itt Olimpia, a létesítmények megépülnek (népakarat ugyebár lexarva), VízesVB napról napra drágább, és ugye Paks is végtelenül korrupt, átláthatatlan és titkosított költés, amit egy már láthatóan veszteséges konstrukcióba öntünk megzsaroltsági okokból. Nem zörög a haraszt, ugye...
 
Plusz ugye a mindenhova beszivárgó, nyugtató, passziváló, embereket agyhalottnak tekintő szedatív propaganda, hogy "Gyurcsány, illetve Soros".

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”