Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zöld topik

maudelux
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2014.02.25., kedd 15:49
Értékelés: 17

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: maudelux »




5 hours ago, lehoako said:




Látszik, h állami cég fogja építeni, üzemeltetni, és az áramot eladni. Pont ez a 3 dolog tilos, mert mindegyik tiltott állami támogatás az állami szolgáltatónak. 



 





 Az utóbbi években van egy emléktúra Nagymarosról Kál-Kápolnáig, gyalog. Svábok vagyunk aztán a nagyszüleinket anno sok szeretettel elvitték Oroszországba 2 hétre egy kis munkára, ami végül valami matematikai téri idő koontinum révén 3 évig tartott szerencsétleneknek, aztán az emlékükre gyalogolunk 3 nap alatt 124 kilométert (Kál-Kápolnán rakták Őket vonatra). Nahát ez a derék túra harmadik napja a visontai erőmű mellett halad el. Ember robog autóval észre sem veszi mekkora egy böszme nagy indusztriális vizuális terrorizmus az építmény, irgalmatlan nagy. Konkrétan amikor megpillantod az erőművet tőled bal kéz felé, 4 óra telik el mire a hátad mögött van bal oldalon, 4 óra az egészet megkerülni. Az ember fiának ha valamikor, hát ilyen zarándoklatokon van ideje elmélkedni, beszélgetni. Az egyik résztvevővel elkezdtünk beszélgetni két nyújtás, két "áúúúúmindenemfáj" és két korty pálinka között az erőműről, aztán Ő mondta, hogy a mi szorgos hangya gázszerelőnk meg fogja venni az erőművet. Mondtam Neki hogy ez marhaság, értem én hogy a világ össze pénze nem elég, de mi a rossebnek egy erőmű? Az ok pofon egyszerű és triviális, van valami EU-s szabályozás, hogyaszongyahogy csak akkor építhetsz erőművet, ha már van referenciád, hogy előtte építettél vagy átalakítgattál erőműben. Gratulálunk a kedves nyerteseknek ki most a székükben felsikoltottak, miszerint "A lőrinccucu fogja megépíteni paksifüleskettőt", telitalálat, kicsit barkácsol a Mátrában, aztán nekiáll atomot villantani.



Az EU ki fog véreztetni minket a mérhetetlen kreténségeink miatt, a következő kohéziós alapból lényegesen kevesebbet fogunk kapni. Na dehát amint azt már mondottad dinoszauruszológus kolléga, majd megesszük a faszerkezetet vagy a vasbetont
Az örök mottó: jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »




5 hours ago, maudelux said:




...



Ez a paksifüles ötlet nyilván a Vezérünk pávatáncának része volt, csak szerintem kicsit túltolta a dolgot a figura, mondhatni fullba nyomta a kretént (á lá Trópusi Vihar). Szerény véleményem szerint az orosz medve kevésbé lesz elnéző a degeneráltságunkkal kapcsolatban, mint a csúúúúúnya EU, ezt a reaktort vagy letolják a torkunkon, vagy olyan összegért engednek kiszállni a történetből, amitől még Viktátornak is könnybe fog lábadni opálos szeme.



...





Igen, azt adom. Ezért kellett elkezdeni máris a hitelt visszafizetni, amig van pénz az EUtól, mert az hallatszik, hogy nemsokára leállítják az itteni lopást, remélik, h majd az éhséglázadások arrébb teszik a cimbalmost, mert sokaknak sajnos egyéb híján összedőlt Makovecz-stadiont kell majd enni, mert nem lesz más kaja. Pártunk és kormányunk már le is boltolta volna a Konzervatív Frakció segítségével a dolgot Brüsszelben (Eu közölte is, hogy csinálunk, amit akarunk), csak sajna az osztrákokat nem tudta megvenni kilóra, és most csak bedugták az Almdudlereshordót a gyorsnaszád propellerházába. Ugyanígy kontrázták meg azt az atomerőművet Angliában. 



Látszik, h állami cég fogja építeni, üzemeltetni, és az áramot eladni. Pont ez a 3 dolog tilos, mert mindegyik tiltott állami támogatás az állami szolgáltatónak. 



Kizártnak tartom, h felépül és működni fog. VIktorék is tudják, h öngyilkosság. 


Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »




55 minutes ago, maudelux said:




Ezzel sajnos szembesültem, úgyhogy muszáj voltam kivágni az egyik ezüstfenyőnket, 25 éves volt Nameg a már említett kedves Tibor szomszéd háza is kismértékben árnyékot vet bizonyos panelekre, az is útban van. Szerinted ha az éj leple alatt egy bulldózerrel elkezdeném lebontani a házukat mert útban van, vajon a benne alvó embereknek feltűnne vagy simán ki tudom vitelezni a cselekményt? Cákk Múltkor biztos röhögött rajtam a szemét sztricsije, volt ugye az a homokviharos eső, én meg rávetettem égszínkék szemeimet a panelekre, há' látom hogy tiszta dszuvásbarnás, kétségbe estem, úgyhogy halálmegvető bátorsággal felmásztam a lankásabbik tetőrészre locsolótömlővel és egy lehetetlenül hosszú szivacsos ablakmosó valamivel, aztán mosogattam. Vagy ez tökfelesleges, a normális eső elvégzi a munkát helyettem?



A mi rendszerünk elviekben van teljesítmény optimalizáló, viszont még egyszer sem értem el a névleges legnagyobb teljesítményt. Most ez amiatt van mert még nem volt olyan erős napsugárzás vagy az árnyékok miatt ne is számítsak arra hogy nekem 7,7kWh-val fog dübörögni? Legjobb eddig 7,1 volt ha jól emlékszem, mondjuk már akkor is körbeért a szám a fejem körül


 





Az inverterem nem kapcsolódik netre, wifire, nem is tudok szép termelési görbéket produkálni, de nem is ettől lesz jó a rendszer. Névleges pillanatnyi teljesítményt nagyon ritkán lehet elérni. Erre leginkább a májusi szeles, napos, hűvös és gomoly felhős időben van esély. Akkor van csúcs besugárzás ha éppen fehér gomoly felhők mellül süt a nap. Persze dél közeli órákban és a panelekre is közel merőlegesen süt. Volt  már nekem párszor hogy többet mutatott a fel és leadott teljesítményben a névlegesnél, de tényleg ritka.



Mosni? nem érdemes, mint ahogy havat lekotorni télen sem. Le fog az lassan olvadni-csúszni. A sivatagi finom port leviszi az eső, vagy ha eléred, akkor slaggal lecsapatni elég. A havas lecsúszásnál viszont vigyázni kell, mert van nekem hófogóm, de a táblákról nagyon megtud indulni a nagy hótömeg amikor eléri a csúszási állapotot. Tud kárt okozni a nagy hó tömeg.


maudelux
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2014.02.25., kedd 15:49
Értékelés: 17

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: maudelux »




4 hours ago, istvan01 said:




De ha van részleges árnyékolás, vagy koszolódás, kevésbé meredek tető lejtésnél több szutyok tud felrakódni. De ha sok madár piszok kerül rá, az kellemetlen, mert lemosni is nehezebb. A részleges árnyékolásra ma létezik optimalizálós megoldás, ahol egy panel gyengülése nem gyengíti a string többi paneljét, csekély hátrány a költsége.





Ezzel sajnos szembesültem, úgyhogy muszáj voltam kivágni az egyik ezüstfenyőnket, 25 éves volt Nameg a már említett kedves Tibor szomszéd háza is kismértékben árnyékot vet bizonyos panelekre, az is útban van. Szerinted ha az éj leple alatt egy bulldózerrel elkezdeném lebontani a házukat mert útban van, vajon a benne alvó embereknek feltűnne vagy simán ki tudom vitelezni a cselekményt? Cákk Múltkor biztos röhögött rajtam a szemét sztricsije, volt ugye az a homokviharos eső, én meg rávetettem égszínkék szemeimet a panelekre, há' látom hogy tiszta dszuvásbarnás, kétségbe estem, úgyhogy halálmegvető bátorsággal felmásztam a lankásabbik tetőrészre locsolótömlővel és egy lehetetlenül hosszú szivacsos ablakmosó valamivel, aztán mosogattam. Vagy ez tökfelesleges, a normális eső elvégzi a munkát helyettem?



A mi rendszerünk elviekben van teljesítmény optimalizáló, viszont még egyszer sem értem el a névleges legnagyobb teljesítményt. Most ez amiatt van mert még nem volt olyan erős napsugárzás vagy az árnyékok miatt ne is számítsak arra hogy nekem 7,7kWh-val fog dübörögni? Legjobb eddig 7,1 volt ha jól emlékszem, mondjuk már akkor is körbeért a szám a fejem körül




Az örök mottó: jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »




10 minutes ago, maudelux said:




A másik dzsásztisz amivel nem számol a halandó niggerhullatárolóóó (köztük én sem), hogy a rendszert befolyásolja a felhősödés, és az árnyék, tehát ami teljesítményt és várható megtermelt áramot kiszámolunk telepítéskor, azt nem igazán fogjuk elérni. Én személy szerint megnéztem az elmúlt 4 év villanyszámláin szereplő elhasznált mennyiséget, és az alapján kalkuláltam ki a panelek számát, hány panel tudja kitermelni a nekem szükséges áramot, viszont most jelen pillanatban úgy látom, hogy nem fogom megugrani a felhelyezett lécet. Valakinek van erre vonatkozólag tapasztalata, hogy mennyivel kell(ene) többet feltenni?





Nekem a 245W-os paneljeim, kínai inverterrel, tájolásommal, pontosan hozza az éves átlagot, amit GPS koordináta szerint és persze a magyar Alföldön eddig mért közre adott sugárzás és napelem hatásfokra megadnak (ebbe minden felhő, hideg, meleg, szél hatás érvényesül). Ez a kalculátor pl éppen annyit mutat mint a négy éves átlagom, vagyis évi 1110kWh/kWp/év.



De ha van részleges árnyékolás, vagy koszolódás, kevésbé meredek tető lejtésnél több szutyok tud felrakódni. De ha sok madár piszok kerül rá, az kellemetlen, mert lemosni is nehezebb. A részleges árnyékolásra ma létezik optimalizálós megoldás, ahol egy panel gyengülése nem gyengíti a string többi paneljét, csekély hátrány a költsége.


maudelux
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2014.02.25., kedd 15:49
Értékelés: 17

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: maudelux »




On 2018. 05. 15. at 4:40 PM, lehoako said:




Pár szomszédos ház összeáll majd szigetüzembe és OBIban kapható, konnektorba dugható digitális fogyasztásmérővel elszámolnak egymásnak zsebbe. Statisztikailag nem jelenik meg a fogyasztásuk az országos hálózatban és elszámolásnál, ergo viszik lefelé a GDP-t. Ez lesz...





Na igen, mindezen OBIs teória működőképes lehet, ha épeszű homo sapiens szomszédokkal áldott meg a sors (atyám mondja mindig hogy egy félkegyelmű szomszéd rosszabb mint a török átok), de mi van akkor ha olyan szerencsétlen vagy, mint szegény ééén. Jobbomon Tibor névre hallgató (nem hallgat rá) valami leledzik, kivel olyan szinten buzog a szimpátia, hogy ha megiszom pár démonszörpöt (Jaegermeister), és átpillantok, meglátom, elvi síkon már emelem is a szememhez a KAR98-as Mausert. Ha pár+egynéhány démonszörpöt hörpintek fel, akkor egyenesen SCUD rakétákat vizionálok Bár jobban belegondolva egy SCUD lehelete már engem is megsuhintana, na dehát ha gyalulsz, keletkezik forgács is, áldozatokat kell hozni, nemdebár?

Balomon meg Bözsi néni, aki olyan egyedül él, mint a kisujjam, tetejébe amióta a férje, Jani bácsi eltávozott a Föld nevű bolygóról, azóta valamiféle megemlékezésből, babonából vagy mittudomén miből fakadóan esténként gyertyával világít, vidékiek vagyunk mint a gémeskút. Ergo Neki sem fogom eladni a felesleges wattokat. Nameg az sem elhanyagolandó szösszenet, hogy van közöttünk egy országút, azon kissé bajos átvezetni a vezetéket, az meg hogy a levegőben lifegjen az igen dakotásan festene. Nameg a kölkök tuti teledobálnák összekötözött cipőfűzős cipőkkel (ahogy én is tettem gyerekkoromban, höhöhöhö), szóval hamvában halt öltet.




On 2018. 05. 15. at 4:40 PM, lehoako said:




Amúgy nem kétség, hogy MINDEN alternatív termelést meg kell fojtaniuk, mire "bekapcsol" PAKSII, de érdekes, hogy a legutóbbi, khm, választások és főleg az eredmények nyilvánvalóan teljesen korrekt összeszámlálása után mégis inkább a lakótelepeket meg az óvodákat kezdik építeni a helyszínen az "ideiglenesen Hazánkban tartózkodó" orosz alakulatoknak, mert a csodában még reménykednek, nevezetesen, h nem kell felépíteni PaksII-t. 





Ez a paksifüles ötlet nyilván a Vezérünk pávatáncának része volt, csak szerintem kicsit túltolta a dolgot a figura, mondhatni fullba nyomta a kretént (á lá Trópusi Vihar). Szerény véleményem szerint az orosz medve kevésbé lesz elnéző a degeneráltságunkkal kapcsolatban, mint a csúúúúúnya EU, ezt a reaktort vagy letolják a torkunkon, vagy olyan összegért engednek kiszállni a történetből, amitől még Viktátornak is könnybe fog lábadni opálos szeme.




On 2018. 05. 17. at 8:43 AM, istvan01 said:




A HMKE panelok kapacitását a korábbi évek áramfogyasztása alapján érdemes kalkulálni, éves összesenben kb annyit termeljen ami a saját fogyasztást fedezi. De, célszerű mégis fölé kalkulálni azért mert tendencia szinte majd minden háztartásban, egyre több villamos készülék működik, egyre magasabb összfogyasztással, még ha az emelkedés lassú és alig feltűnő.





A másik dzsásztisz amivel nem számol a halandó niggerhullatárolóóó (köztük én sem), hogy a rendszert befolyásolja a felhősödés, és az árnyék, tehát ami teljesítményt és várható megtermelt áramot kiszámolunk telepítéskor, azt nem igazán fogjuk elérni. Én személy szerint megnéztem az elmúlt 4 év villanyszámláin szereplő elhasznált mennyiséget, és az alapján kalkuláltam ki a panelek számát, hány panel tudja kitermelni a nekem szükséges áramot, viszont most jelen pillanatban úgy látom, hogy nem fogom megugrani a felhelyezett lécet. Valakinek van erre vonatkozólag tapasztalata, hogy mennyivel kell(ene) többet feltenni?

Az örök mottó: jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »




On 2018. 05. 15. at 3:10 PM, maudelux said:




Ezzel tisztában vagyok, a tervezésnél pontosan ezért kalkulálják úgy ki a panelek mennyiségét, hogy nullásra gyere ki a termelést illetőleg, ne termelj vissza a rendszerbe semmit, mivel az Elműnek annyit ér a betermelt áramod, mint egy lyukas koton. De ezen felül is ki fognak találni valami frappáns megszorítást, ebben biztos vagyok.

 





A HMKE panelok kapacitását a korábbi évek áramfogyasztása alapján érdemes kalkulálni, éves összesenben kb annyit termeljen ami a saját fogyasztást fedezi. De, célszerű mégis fölé kalkulálni azért mert tendencia szinte majd minden háztartásban, egyre több villamos készülék működik, egyre magasabb összfogyasztással, még ha az emelkedés lassú és alig feltűnő. A másik, a panelek évek során öregednek, várhatóan évi 0,5% hatásfok csökkenéssel kell kalkulálni, ez 20 év alatt 10% termelés csökkenést fog eredményezni. Aztán van a természetes ingadozás, évről évre nem egyforma a napsütéses órák száma, illetve a fogyasztásban is előfordulnak ingadozások, pl hosszabb nyaralás egyik évben, lakás felújítás másik évben. Ezzel a HMKE által többletként elszámolt 14Ft/kWh elszámolás minusz SZJA-val az a pofátalanság, hogy a nagytermelők, 50kWp felettiek, szerződés szerint kapnak KAT támogatást, ez annyit jelent, hogy tőlük 30-35Ft/kWh áron veszik meg az áramot.



HMKE? örüljön a kuncsaft, hogy virtuálisan tárolja a termelés ingadozását az áramszolgáltató, miközben egyedülálló a világban a panelek termékdíja, példa nélküli a 15m-nél hosszabb szolárkábeleknél kötelező tűzbiztonsági automata leválasztó kapcsoló (költség emelkedés). Ok, 27% ÁFA-t felesleges ide tenni, de az is világranglistás.


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »




1 hour ago, maudelux said:




Ezzel tisztában vagyok, a tervezésnél pontosan ezért kalkulálják úgy ki a panelek mennyiségét, hogy nullásra gyere ki a termelést illetőleg, ne termelj vissza a rendszerbe semmit, mivel az Elműnek annyit ér a betermelt áramod, mint egy lyukas koton. De ezen felül is ki fognak találni valami frappáns megszorítást, ebben biztos vagyok.


 





Pár szomszédos ház összeáll majd szigetüzembe és OBIban kapható, konnektorba dugható digitális fogyasztásmérővel elszámolnak egymásnak zsebbe. Statisztikailag nem jelenik meg a fogyasztásuk az országos hálózatban és elszámolásnál, ergo viszik lefelé a GDP-t. Ez lesz...



Amúgy nem kétség, hogy MINDEN alternatív termelést meg kell fojtaniuk, mire "bekapcsol" PAKSII, de érdekes, hogy a legutóbbi, khm, választások és főleg az eredmények nyilvánvalóan teljesen korrekt összeszámlálása után mégis inkább a lakótelepeket meg az óvodákat kezdik építeni a helyszínen az "ideiglenesen Hazánkban tartózkodó" orosz alakulatoknak, mert a csodában még reménykednek, nevezetesen, h nem kell felépíteni PaksII-t. 


maudelux
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2014.02.25., kedd 15:49
Értékelés: 17

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: maudelux »




On 2018. 05. 13. at 7:59 AM, istvan01 said:




Te el vagy maradva bő egy évvel ezzel a kérdéssel. 2017. január 01 után, szaldós elszámolás szerinti HMKE által termelt többlet villamos energiát átveszik kb 14Ft/kWh áron, de levonnak belőle SZJA-t, kormány rendelet szerint. Korábban az óra leolvasás szerint automatikusan utalták vissza a számlámra SZJA levonás nélkül a többlettermelésem ellenértékét, mostantól számlát kell kiállítani (magán embertől kérnek számlát, akinek nincs adószáma, ezért vállalkozás nyitásra kényszerítik). Aki ezt nem teszi, annak nem fizet az áramszolgáltató vissza semmit, ingyen kapja azt az áramot, amit elad a területén 38-42Ft/kWh átlag áron, ipari és közületeknek többért.



 



 





Ezzel tisztában vagyok, a tervezésnél pontosan ezért kalkulálják úgy ki a panelek mennyiségét, hogy nullásra gyere ki a termelést illetőleg, ne termelj vissza a rendszerbe semmit, mivel az Elműnek annyit ér a betermelt áramod, mint egy lyukas koton. De ezen felül is ki fognak találni valami frappáns megszorítást, ebben biztos vagyok.


 

Az örök mottó: jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »




On 2018. 05. 11. at 9:22 AM, maudelux said:




Én személy szerint szinte már várom (azaz nem várom csak fogalmazásilag ez így kerek), hogy a kreatív kormányunk miként fogja megadóztatni a háztartási kiserőműveket, nem hiszem hogy hagyni fogják hogy aki megteheti, kihúzzon pénzt a zsebükből.





Te el vagy maradva bő egy évvel ezzel a kérdéssel. 2017. január 01 után, szaldós elszámolás szerinti HMKE által termelt többlet villamos energiát átveszik kb 14Ft/kWh áron, de levonnak belőle SZJA-t, kormány rendelet szerint. Korábban az óra leolvasás szerint automatikusan utalták vissza a számlámra SZJA levonás nélkül a többlettermelésem ellenértékét, mostantól számlát kell kiállítani (magán embertől kérnek számlát, akinek nincs adószáma, ezért vállalkozás nyitásra kényszerítik). Aki ezt nem teszi, annak nem fizet az áramszolgáltató vissza semmit, ingyen kapja azt az áramot, amit elad a területén 38-42Ft/kWh átlag áron, ipari és közületeknek többért.



Más.



Április 26-ai határidővel kedves kormányunk blokkolta az 50kW - 500kW közötti kapacitású (METAR) naperőművek engedély kérelmeket, ezután már nem lehet beadni ilyet?? 



Az átlátszó kikérte az Energetikai és Közmű-szabályozási Hivataltól az 500kW feletti napelempark telepítési engedély kérelmek listáját. Tulajdonképpen örülhetünk, tetemes mennyiségre és magyar viszonyokhoz képest nagy számú, összesen 1917 darab, 930 MW összkapacitásnyi naperőműre vonatkozó engedélyre adtak kérelmet. Ha netán erre mindre megadnák az engedélyt (kétlem), akkor verőfényes májusi hűvös szeles időben (ekkor szokott a statisztika szerint a napelem legtöbbet termelni nálunk), az 500kW feletti naperőművek déli órákban többet termelnének mint a PaksII egyik 1,2GW blokkja. (A blokkokat sem szokás csúcs teljesítményen járatni, várhatóan mehetnek majd 1GW-al.)



https://230.atlatszo.hu/2018/05/08/csin ... l-helyett/



Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »




5 hours ago, maudelux said:




Én személy szerint szinte már várom (azaz nem várom csak fogalmazásilag ez így kerek), hogy a kreatív kormányunk miként fogja megadóztatni a háztartási kiserőműveket, nem hiszem hogy hagyni fogják hogy aki megteheti, kihúzzon pénzt a zsebükből.





Nem kérdés, h így lesz, de a külföldi (olcsóbb) áramot nem terhelhetik védővámmal az EUban még Hazánkban sem, és nem kérdés az sem, hogy ebben a fejlesztésben úgy vélem, nem érvényesül a csökkenő határhaszon elve, vagyis minden következő eszköz alapból 100%-on fog pörögni és termelni, ha lesz annyi nap. persze :-).



Nem lepne meg, ha a nyári időszak csúcsidejében megint mínuszos áramár lenne pl. Németországban, és kíváncsi vagyok, hogy mennyivel hosszabb lesz majd ez az időszak, mint tavaly nyáron (biztos lesz összehasonlító statisztika.) 



NAgyon jó oldal, lehet vizsgálni, hogy hol állnak a németek...



 



https://www.sma.de/en/company/pv-electr ... rmany.html



 



POnt most, a délután fél hármas frissítéssel (most jött ki a fél egyes adat) érte el a naptermelés a 20 GW-ot, ami a 60 GW-os fogyasztás harmada...


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15221
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




41 minutes ago, maudelux said:




Én személy szerint szinte már várom (azaz nem várom csak fogalmazásilag ez így kerek), hogy a kreatív kormányunk miként fogja megadóztatni a háztartási kiserőműveket, nem hiszem hogy hagyni fogják hogy aki megteheti, kihúzzon pénzt a zsebükből.





Minimum egy áramkulák plecsnit adni fognak az érintetteknek.


maudelux
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2014.02.25., kedd 15:49
Értékelés: 17

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: maudelux »




14 hours ago, lehoako said:




Meg lennék lepve, ha a működés kezdete után 2 nappal nem tennék lehetetlenné egy eldugott jogszabállyal egy salátatörvényben, aztán az így "elhagyottá vált" cuccot szemétáron nagy kegyesen átvenné egy pénztáros, aki már nem polgármester. :-)





Én személy szerint szinte már várom (azaz nem várom csak fogalmazásilag ez így kerek), hogy a kreatív kormányunk miként fogja megadóztatni a háztartási kiserőműveket, nem hiszem hogy hagyni fogják hogy aki megteheti, kihúzzon pénzt a zsebükből.

Az örök mottó: jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok.

maudelux
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2014.02.25., kedd 15:49
Értékelés: 17

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: maudelux »




14 hours ago, lehoako said:




Jól csinálod, sok humor kell ide, vannak itt viccmesterek, csak néha copfhúzogatásba megy át minden értelmes diskurzus, de végül is ez egy nagyrészt srácfórum, érthető, ha a Yin-ben is meg kell, hogy legyen a Yang :-))).





Az élet humor nélkül olyan, mint a bjútiful nő agy nélkül. Van-van, de nem az igazi. Tudoood, amikor az ember fia bebucskázik egy hangulatkarbantartó egységbe, majd miután bátorra issza magát, lazán odasomfordál az objektum legszebb nőjéhez, majd amolyan Frank Sinatrás sármmal a fején odaveti: Neked bizony nyakbavaló lábaid vannak. Ha a csillagok együtt állnak, beindul az egymás búrájának csipázása, azaz generálódik a kémia, és egyszer csak arra eszmélsz, hogy Belédhasít a tudat: uaááá, itt lesz valami!! És ha a nő karácsonykor csak Frank Sinatrára tölti a beiglit, akkor bizony a Frankie's sárm (is) leveszi a lábáról, így szépen beültök az autóba, elindultok hazafelé, egyszer csak ááátnyúúúlsz a combjára és amikor nem csap rá a kezedre egy irgalmatlan nagyot, hanem csak vigyorog, akkor bizony hazaérve egész éjjel áldoztok a szerelem oltárán (Tonee, nyugtass meg hogy tegnap óta sokat javultam, ide egy teljesen más b betűs szót szerettem volna cizellálni de tegnap óta jó útra tértem és megváltoztam, Isten lássa lelkemet! Egyébként az oldalbordám ugyanezt mondogatja mint Te, mármint hogy ne káromkodjak, netán ismeritek egymást? ), mondanám hogy csakéskizárólag Frank Sinatra háttérzenére, de azért egy forró júliusi éjszakán "have yourself a merry little christmas"-re fugázni az bizony szürreális egy képsor, lássuk be, a cickók helyett arra koncentrálsz hogy hol-a-táv-i-rá-nyí-tóóóó??? Majd...majd...majd eljő a reggel, a felkelő nap fénye belevilágít a fejedbe (feltéve ha keleti tájolású a hálószobád ablaka), elkezdesz bután pislogni, macskaszéklet (na Tonee, naaaa?) ízű a szád a tegnapi szesztől, aztán megpillantod a teremtést magad mellett, és próbálsz kommunikáció kapcsolatba lépni vele. Ami lehetelten küldetésnek ígérkezik, szódavízzel nem lehet tojást festeni, pontagyúval nem lehet beszélgetni, naaaa akkor jön el a pont, alig várod, hogy becsukhasd az ajtót mögötte, megkönnyebbülve, lihegve, verejtékezve, mintha Freddi Krueger és Chucky kergetett volna karöltve az elmúlt éjszaka folyamán, nem egy hosszúcombbbbúúú barna bociszemű bjútiful nő
Az örök mottó: jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »




5 hours ago, fapaci said:




Legyen valami pozitív is: Hol épülnek naperőművek Magyarországon?  



A térképre kattintva látható, mekkora egységekről is van szó. Engem eléggé meglepett a közel 1 GWattos kapacitás, ez a jelenlegi paksi kapacitás fele. Úgy tűnik, ez a legnagyobb beruházás:



Település


Buzsák


kW


42 830,00


Helye


8695 Buzsák, 0242/1. hrsz.


Ha az állam nem is támogatja, azért a víz az úr.





Meg lennék lepve, ha a működés kezdete után 2 nappal nem tennék lehetetlenné egy eldugott jogszabállyal egy salátatörvényben, aztán az így "elhagyottá vált" cuccot szemétáron nagy kegyesen átvenné egy pénztáros, aki már nem polgármester. :-)


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »




4 hours ago, maudelux said:




A hackertámadás miatt olyan szomorúság töltött el többeket, hogy AVX-ék hivatalos humoristát fogadtak fel, hogy felrázza a népet. Ez lennék én, höhöhö. Dehogyis. Főnököm felbosszantott aztán nincs kedvem dolgozni, azért írogatok




Jól csinálod, sok humor kell ide, vannak itt viccmesterek, csak néha copfhúzogatásba megy át minden értelmes diskurzus, de végül is ez egy nagyrészt srácfórum, érthető, ha a Yin-ben is meg kell, hogy legyen a Yang :-))).


maudelux
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2014.02.25., kedd 15:49
Értékelés: 17

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: maudelux »




13 minutes ago, avl2 said:




lehetseges hogy egy komoly ceg a humorra kitenyesztett mestersegesintelligenciajat az avx-en teszteli ??  ..gondolvan, hogy ha ott beválik, akkor mindenütt ?



ha Aranyosi, Bödöcs, KAP,  Köhalmi, Litkai, ... ideteved(né)nek, csodalkoznának.  nem gondoltal ilyen iranyu vénád kamatoztatására ?  (komolyan kerdezem; nekem a felsoroltak sok mosolyt okoztak, de Te nem maradsz le)





A hackertámadás miatt olyan szomorúság töltött el többeket, hogy AVX-ék hivatalos humoristát fogadtak fel, hogy felrázza a népet. Ez lennék én, höhöhö. Dehogyis. Főnököm felbosszantott aztán nincs kedvem dolgozni, azért írogatok
Az örök mottó: jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »




43 minutes ago, maudelux said:




...





lehetseges hogy egy komoly ceg a humorra kitenyesztett mestersegesintelligenciajat az avx-en teszteli ??  ..gondolvan, hogy ha ott beválik, akkor mindenütt ?



ha Aranyosi, Bödöcs, KAP,  Köhalmi, Litkai, ... ideteved(né)nek, csodalkoznának.  nem gondoltal ilyen iranyu vénád kamatoztatására ?  (komolyan kerdezem; nekem a felsoroltak sok mosolyt okoztak, de Te nem maradsz le)


maudelux
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2014.02.25., kedd 15:49
Értékelés: 17

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: maudelux »




22 minutes ago, tonee73 said:




Bevallom engem is szórakoztatnak a hsz-eid, de ha kérhetem mellőznéd a vulgaritást (még kipontozva is) ?



Köszönet.





Persze persze, elnézést, reggel a káromkodós gégemikrofont tettem be, gyorsan kicserélem
Az örök mottó: jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: tonee73 »




11 minutes ago, maudelux said:




42.830kW. Atyaég. A mi 7.7kW-os rendszerünk ehhez képest kutyának a f@sza




Bevallom engem is szórakoztatnak a hsz-eid, de ha kérhetem mellőznéd a vulgaritást (még kipontozva is) ?



Köszönet.

Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

maudelux
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2014.02.25., kedd 15:49
Értékelés: 17

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: maudelux »




19 minutes ago, fapaci said:




Legyen valami pozitív is: Hol épülnek naperőművek Magyarországon?  



A térképre kattintva látható, mekkora egységekről is van szó. Úgy tűnik, ez a legnagyobb:



Település


Buzsák


kW


42 830,00


Helye


8695 Buzsák, 0242/1. hrsz.


Ha az állam nem is támogatja, azért a víz az úr.





42.830kW. Atyaég. A mi 7.7kW-os rendszerünk ehhez képest kutyának a f@sza
Az örök mottó: jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok.

maudelux
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2014.02.25., kedd 15:49
Értékelés: 17

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: maudelux »




3 minutes ago, fapaci said:




Legyen valami pozitív is: Hol épülnek naperőművek Magyarországon?  



A térképre kattintva látható, mekkora egységekről is van szó. Úgy tűnik, ez a legnagyobb:



Település


Buzsák


kW


42 830,00


Helye


8695 Buzsák, 0242/1. hrsz.


Ha az állam nem is támogatja, azért a víz az úr.





Hát nem támogatja, annyi szent. Anno midőn egy átborozott estén Atyámmal úgy döntöttük, hogy pattyingoljunk fel egy kisebb mennyiségű napelemet a tetőre, hát...Isten lássa lelkemet, nem gondoltam volna, hogy többet fogok sz*pni, mint egy Rocco Siffredi által rendezett nem éppen egész estés kisjátékfilmben az anyatermészetek. Vagyis olyasmik, höhöhö, azé' olyan anya nem kellene. Remélem egyik olvasónak sem pornószínésznő az anyja vagy a neje. De ha igen, küldjetek linket!


Viszontagságos egy odüsszeia az engedélyeztetés, szerintem pont ezzel akarják elvenni az ember kedvét attól, hogy belevágjon. Lehet hugyagyú vagyok, de a dokumentumok szövegkörnyezetének erős hányadát általában fel sem fogtam. Olyasmi volt mint amikor ittas állapotban beugrasz egy medencébe, lemerülsz a víz alá, majd egyszer csak megjelenik valami hasonló ittas kraken rumtól fűtött havercsótány szemből és elkezd valamit magyarázni. Vágeszolod hogy mond valamit, jójó, de mit???   Az engedélyeztetés csúcspontja az volt, midőn az intézmény küldött egy karhosszúságú levelet. Elolvastam, leszűrtem a zaccot, villamosmérnök kollégám segítségével felfogtam a lényeget, majd halálmegvető bátorsággal a "válasz" gombra kattintva feltettem egy férfi kisujj hosszúságú kérdést. Teljes mértékben egyszerű kérdés volt ez, igazából volt benne alany/állítmány/tárgy/egykéthatározó, egy sima eldöntendő kérdést, melyet ha igazi buzgár az ügyintéző, akkor is ugyanilyen férfikisujj hosszúságú válasszal meg tud(na) válaszolni. Gondolnátok hogy válaszként megint kaptam egy karhosszúságú lávmesszidzst? A sírás kerülgetett, ott eltört a mécses, onnantól bármit küldtek, rezignáltan aláírtam, scanneltem, majd küldtem vissza, gondolván ha nem ellenkezem, hamarabb szabadulok


De aztán beért a kitartás, most már fent virít a cuccos. Mondanám hogy esténként könnyes szemmel nézem a horizontot, és arra gondolok, hány erdőt és kismadarat mentettem meg mindezzel, de hazudnék, a zöldség mellett a másik (fő) érv a spórolás volt. Svábok vagyunk na, nincs mese, Emese, a forintot meg kell fogni!
Az örök mottó: jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15221
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Legyen valami pozitív is: Hol épülnek naperőművek Magyarországon?  



A térképre kattintva látható, mekkora egységekről is van szó. Engem eléggé meglepett a közel 1 GWattos kapacitás, ez a jelenlegi paksi kapacitás fele. Úgy tűnik, ez a legnagyobb beruházás:



Település


Buzsák


kW


42 830,00


Helye


8695 Buzsák, 0242/1. hrsz.


Ha az állam nem is támogatja, azért a víz az úr.


Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »




1 hour ago, maudelux said:




...ez nyilván nagyon hosszú, éves, de inkább évtizedes folyamat...   



... körforgalom





hat a fenti nagyon optimista !!!  generacios, több generacios



van ahol a körforgalomba befele es bentmaradaskor (amelyik kihajtasnal nem jönnek ki, ott/odafele még befele megy az index) indexelnek, de annyian, hogy nem is gondolom, hogy az ottani rendszerben ök vannak megzavarodva




1 hour ago, fapaci said:




Ha szerinted az emberek követik egymást, akkor a mi felsővezetőink miért nem követik a nyugati tendenciákat?





mert mast követnek. söt: önallo utra leptek.  nem öröm.



 




1 hour ago, maudelux said:




Ööö...micsoda csavart kérdés, utoljára ilyet a Derrickben hallottam midőn Stefan&Harry vallatott valami futónőket zaklató bajszos gengsztert.





itt is jo a stilus !!! köszi.


maudelux
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2014.02.25., kedd 15:49
Értékelés: 17

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: maudelux »




5 minutes ago, fapaci said:




A követéshez az szükséges, hogy a példát helyesnek gondolják. Én ebben nem látok pozitívan. Ha megkérdezel egy magyar embert, miért szemetel az utcán, azt fogja válaszolni, hogy mert nincs elég szemetes edény. Meg sem fordul a fejében, hogy az utca nem szeméttároló, ellenben a holland gyereket már az óvodában úgy nevelik, hogy a természetet és a közöst óvni kell.



Ha szerinted az emberek követik egymást, akkor a mi felsővezetőink miért nem követik a nyugati tendenciákat?





Ööö...micsoda csavart kérdés, utoljára ilyet a Derrickben hallottam midőn Stefan&Harry vallatott valami futónőket zaklató bajszos gengsztert. Értelmes válasz erre nincs. Szerintem valahogy a magyar vérben valahol benne lakozik a "csakazértis széllel szembe és majd mi jól megmutatjuk a sok hülyének" szösszenet, ami igazából nettó baromság és értelmetlen, de a racionalitás nem az erősségük a politikusainknak, azért ezt gyorsan szögezzük le. Csak miért nem tanulunk a több száz éves történelmünkből, mert erre már annyiszor de annnnyiszor ráb@sztunk.



Visszatérve a mentalitásra, szerintem az emberek követik a példákat. Én amikor a gyerekekkel a játszótéren vagyok, ha körülöttem van szemét (hozzáteszem ritkán), mindig felveszem és bedobom a szabad szemmel jól látható szemetesbe. És szerintem ilyenkor aki ott van épp ugyanúgy a gyerekével, abban elindul valami kis rossz érzés, hogy miért nem Ő vette fel, hisz nyilván Ő is látta, Ő is szemezett vele, de balf@sz módjára csak pislogott.

Az örök mottó: jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”