Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zöld topik

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

zoli73 írta:
2023.11.06., hétf. 21:01
nemtomm írta:
2023.11.06., hétf. 19:56
zoli73 írta:
2023.11.05., vas. 19:45


Pár hozzászólással korábban, már emlitettem, hogy közel 10 évet laktunk társasházban. Ez Székesfehérváron volt, és egy időben a Mi környékünkön is elharapódzott ez a magatartás. Már annyi bosszúságot okoztak a helyben lakóknak, hogy komoly összefogás kerekedett a renitenskedők lefülelésére. "Figyelőszolgálatot" szerveztek, aminek a "tagjai" otthon ülő nyugdíjasok, helyi boltosok voltak. Ennek köszönhetően rövid úton meg is lettek az elkövetők, legnagyobb meglepetésre nem is helybeliek(igen, többen is voltak), hanem kvázi átutazók. Olyanok, akik a környékre járnak dolgozni, vagy erre vezet az útjuk a munkába. Egyikük elkezdte, aztán a többiek felbátorodtak a példán, és csak gyűlt a szemét. Végül komoly összetűzés kerekedett a helyi lakók, és a "szeméttúristák" között, mikor tetten érték őket, majdnem tettlegességig fajúlt a szóváltás. Meglepő módon a szemetelőknek volt a nagyobb hangja, de mikor rendőrség kihívásával kezdett az egyik szomszédom fenyegetőzni, akkor kereket oldottak.
Az aktuálisan összegyűlt szemétkupacot szétválogattuk a Mi szemetes konténereinkbe, majd volt még 1-2 próbálkozó, de aztán valahogy elkoptak ezek az esetek. Vagy csak átszoktak más környékre.
Elkeserítő ez a fajta magatartás, de engem leginkább az akasztott ki, hogy van aki veszi a fáradtságot átutaztatni a szemetét más városrészbe, más településre. Ha erre futja az idejéből, energiájából, akkor ezt miért nem tudja megtenni rendeltetés szerűen?

Dehát egy csomó helyen le tenni legálisan a szemetet …pl okáért itt lakom pestlőrincen és két helyen is le lehet adni a szemetet fizetni sem kell érte…egy csomó ember meg itt helyben pedig lerakják az erdőben, dűlő utakon stb a rengeteg szemetet pedig pár km arrébb nem is kell fizetni érte csak rendezetlen oda vinni és megsemmisítik környezetkímélő módon ….ennek mi értelme van? Nem értem…
Most már, ebben az új rendszerben így van. Nálunk, a megyében(Fejér) van 6-7 hulladékudvar, ahol mindenki leadhat szinte bármit, ingyen.
Ez a történet, amit leírtam úgy 5-6 éve történt, akkor a helyi, székesfehérvári hulladékudvarban, csak helyi lakosok adhatták le a hulladékjukat. Szigorúan vették, a személyzet mindenkitől kérte a lakcímkártyát. Én jártam úgy egy alkalommal, hogy a felszedett laminált parkettát szerettem volna leadni, de közölték, hogy "ezt itt nem lehet, mert veszélyes hulladék, vigyem Csalára(kb.6km) a hulladéklerakóba. Kivittem, egy konténerbe kellett beledobálnom, és a végén még fizetnem is kellett érte, hogy befogadták! Gyanítom, sokan simán kivitték volna az erdő aljába...
Amúgy azok az emberek, akikről szó volt, akik hozzánk "deportálták" a szemetjüket(gondolván a városban úgyis megoldják az elszálítását), nem csak e féle lomot hoztak, hanem kommunális hulladékot, a napi háztartási szetetjüket is, kis zsákokban, nap mint nap. Azt gyanítottuk, hogy Ők a környékbeli településekről járnak ide dolgozni, és egy füst alatt a szemetet is "megoldják", de soha nem tudtuk meg, kik Ők.
Például minden nap jött egy jólöltözött "hölgy", a Fiat 500-asával, megállt, kiszállt, a szomszéd lépcsőházhoz tartozó konténerkukába dobta a napi szemetét, majd továbbhajtott, és ezt menetrend szerint, naponta. Ezt a házunk alatti horgászboltos figyelte ki, fel is szólította a hölgyet, hogy ezt fejezze be, mert fel lesz jelentve, le lett fotózva amit csinál, és az autója is.
Persze még Őneki állt feljebb, dühösen elhajtott. Ahogy a horgászboltos mondta, Ő ugyanúgy látja erre autózni minden nap, de már nem áll meg "üríteni". Valószínüleg atszokott máshová.
Tehát ebből az esetből is látszik, hogy az ilyen emberek ezt életvitel szerűen, módszeresen, előre kitervelve, leleményesen, fárdtságot nem kímélve csinálják. Megvan a szabájszegésre a taktikájuk.
Képes minden nap elhozni othonról a szemetét, csak hogy megússza a szemét szálítási díjat, pedig ezek nem olyan emberek, akiknek ez gondot okozna, csak ez a "megoldjuk okosba", mert nehogy már én fizessek!
Sajnos nagyon sok emberből hiányzik mindenféle felelősségérzet, kötelességtudat, tolerancia.

Erre konkrétan van ismerős aki több mint 10 éve leköltözött vidékre de mikor bejön melózni a terézvárosba egy héten min 1-2 zacskó szemetet hoz magával amit aztán a környező kukákba dobja ki...sokszor mondtuk már neki, hogy miért nem fizet elő a szemétszállításért a válasz csak....a bele ölt energia sokkal nagyobb mint egy szemét szállítás díja...pedig jó a nyugdíja és mellette dolgozik is simán megengedhetné magának de nem :smile30:
Számomra ez érthetetlen..
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Shimano »

feket663 írta:
2023.11.07., kedd 12:48


Valahol lehet találni egy excel táblázatot, amiben mindenféle korrekciós tényező, stb megadása után ELVILEG ki lehet számolni, hogy mennyi a rezsicsökkentett mennyiség, legalábbis az MVM ellátási területén...
diktálós2023-24.xlsx

Persze ettől függetlenül ők állam az államban, úgy packáznak a nyomorult fogyasztóval, ahogy éppen kedvük tartja, mert a hírekben nem arról volt szó, hogy ilyen-olyan korrekciókkal megszorozva a megajoule értéket jön ki az a mennyiség, amit "rezsicsökkentett" áron adnak, hanem csak egy köbméter értéket szajkóztak...
Az nekem megvan,kb két hónapja pontosítottam is telefonon az egyik ügyintézővel hogy nekem konkrétan hogyan is jön ez ki havi bontásban,és e szerint is diktáltam.
Na ez ment most a levesbe,mert azóta jött 40 köbméterre egy tizenezres számla.Ez miatt újra felhívtam őket,akkor mondták azt amit írtam.De tényleg,ez már valóban az ügyintézés legallja,mikor már az ügyintéző sem tud tájékoztatást adni.
Most is jó idő van mondom neki,így december elején mennyit diktálhatok majd hogy ne fizessek 750ft körül egy nyamvadt köbméter gázért,de nem tudta.
Ez eddig nem okozott gondot,bediktáltam amit kellett,és jól is számlásztak végig,most keverték meg a sz@rt valamiért,amit nem is értek. gondolkodik.gif

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Shimano írta:
2023.11.07., kedd 11:44
Nem egészen topik téma,de sokakat érinthet,és nekik hasznos infó lehet.Szóval gáztéma,és azon belül a jelgörbe szerinti diktálás.Na ezt a szolgáltató úgy felrúgta,módosította,hogy még az ügyintézők sem tudnak konkrét infóval szolgálni,történt ugyanis az,hogy most már nem az előre meghatározott és mindenki számára nyilvánvaló módon történik a rezsicsökkentett ár és mennyiség meghatározása,és így a diktálható mennyiség is,ha nem az időjárás függvényében a szolgáltató dönti el hogy mennyi lehet az adott hónapban a rezsicsökkentett mennyiség.Hihetetlen,de igaz.Én eddig mindig bediktáltam annyit amennyit lehetett,mondván úgy is elhasználom egy egész évre vetítve,és így jobban eloszlik.Jól is működött ez eddig,de most jött egy magasabb számla,ami után felhívtam a szolgáltatót,és ezt a tényt közölte.Kérdeztem tőle hogy most akkor mennyit diktálhatok a következő hónapban hogy ne kapjak agyvérzést a számla láttán,de nem tudják,mert a szolgáltatón múlik hogy mennyi rezsicsökkentett mennyiséget lát jónak az adott hónapban.Na itt már kezdtem egyre idegesebb lenni,és gőzöm sincs hogy jogilag ez mennyire ok így,de hogy ne tudja az ember előre hogy mennyit diktálhat be úgy hogy ne lépje túl a rezsivédett mennyiséget,az csak ebben az országban fordulhat elő.Aki most pl bediktálta az októberi jelgörbe szerinti 140 köbmétert,az közel 100000ft-os gázszámlát fog kapni,mert jó az idő,és az a 140 az sok a szolgáltató szerint.És erről semmi előzetes tájékoztatás,infó,vagy valami,kitalálták,és ennyi.
Őrület hogy mi megy ebben az országban. :smile51:
Valahol lehet találni egy excel táblázatot, amiben mindenféle korrekciós tényező, stb megadása után ELVILEG ki lehet számolni, hogy mennyi a rezsicsökkentett mennyiség, legalábbis az MVM ellátási területén...
diktálós2023-24.xlsx
(107.07 KiB) Letöltve 14 alkalommal.
Persze ettől függetlenül ők állam az államban, úgy packáznak a nyomorult fogyasztóval, ahogy éppen kedvük tartja, mert a hírekben nem arról volt szó, hogy ilyen-olyan korrekciókkal megszorozva a megajoule értéket jön ki az a mennyiség, amit "rezsicsökkentett" áron adnak, hanem csak egy köbméter értéket szajkóztak...
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Nem egészen topik téma,de sokakat érinthet,és nekik hasznos infó lehet.Szóval gáztéma,és azon belül a jelgörbe szerinti diktálás.Na ezt a szolgáltató úgy felrúgta,módosította,hogy még az ügyintézők sem tudnak konkrét infóval szolgálni,történt ugyanis az,hogy most már nem az előre meghatározott és mindenki számára nyilvánvaló módon történik a rezsicsökkentett ár és mennyiség meghatározása,és így a diktálható mennyiség is,ha nem az időjárás függvényében a szolgáltató dönti el hogy mennyi lehet az adott hónapban a rezsicsökkentett mennyiség.Hihetetlen,de igaz.Én eddig mindig bediktáltam annyit amennyit lehetett,mondván úgy is elhasználom egy egész évre vetítve,és így jobban eloszlik.Jól is működött ez eddig,de most jött egy magasabb számla,ami után felhívtam a szolgáltatót,és ezt a tényt közölte.Kérdeztem tőle hogy most akkor mennyit diktálhatok a következő hónapban hogy ne kapjak agyvérzést a számla láttán,de nem tudják,mert a szolgáltatón múlik hogy mennyi rezsicsökkentett mennyiséget lát jónak az adott hónapban.Na itt már kezdtem egyre idegesebb lenni,és gőzöm sincs hogy jogilag ez mennyire ok így,de hogy ne tudja az ember előre hogy mennyit diktálhat be úgy hogy ne lépje túl a rezsivédett mennyiséget,az csak ebben az országban fordulhat elő.Aki most pl bediktálta az októberi jelgörbe szerinti 140 köbmétert,az közel 100000ft-os gázszámlát fog kapni,mert jó az idő,és az a 140 az sok a szolgáltató szerint.És erről semmi előzetes tájékoztatás,infó,vagy valami,kitalálták,és ennyi.
Őrület hogy mi megy ebben az országban. :smile51:

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

nemtomm írta:
2023.11.06., hétf. 19:56
zoli73 írta:
2023.11.05., vas. 19:45
wittao írta:
2023.11.05., vas. 17:21
Ma keszult a kep.
Elegge elgondolkodtatja az embert, hogy milyen mertektelen ostobasag van eluralkodoban orszagunkban. Edukaciot ott epitik le ahol csak tudjak.
Ugy vannak vele ezek az ostoba fajankok, hogy majd ugyis jon a “kukaskocsi” es feldobjak ra es kesz. Nos… nem dobjak fel ra. Egy kulon autot kell kuldeni extra koltsegen, amelyik korb3e-korbe jar az osszes megmaradt gyujtosziget korul es szedi az ilyen sutyerakok vegyes kommunalis maradekat.
30-40 ev a lemaradas, 2 generacionak kellene ugy kihalnia, hogy az uj generaciok egy szot se valtsanak az elozo kettovel.

IMG_9038.jpeg
Pár hozzászólással korábban, már emlitettem, hogy közel 10 évet laktunk társasházban. Ez Székesfehérváron volt, és egy időben a Mi környékünkön is elharapódzott ez a magatartás. Már annyi bosszúságot okoztak a helyben lakóknak, hogy komoly összefogás kerekedett a renitenskedők lefülelésére. "Figyelőszolgálatot" szerveztek, aminek a "tagjai" otthon ülő nyugdíjasok, helyi boltosok voltak. Ennek köszönhetően rövid úton meg is lettek az elkövetők, legnagyobb meglepetésre nem is helybeliek(igen, többen is voltak), hanem kvázi átutazók. Olyanok, akik a környékre járnak dolgozni, vagy erre vezet az útjuk a munkába. Egyikük elkezdte, aztán a többiek felbátorodtak a példán, és csak gyűlt a szemét. Végül komoly összetűzés kerekedett a helyi lakók, és a "szeméttúristák" között, mikor tetten érték őket, majdnem tettlegességig fajúlt a szóváltás. Meglepő módon a szemetelőknek volt a nagyobb hangja, de mikor rendőrség kihívásával kezdett az egyik szomszédom fenyegetőzni, akkor kereket oldottak.
Az aktuálisan összegyűlt szemétkupacot szétválogattuk a Mi szemetes konténereinkbe, majd volt még 1-2 próbálkozó, de aztán valahogy elkoptak ezek az esetek. Vagy csak átszoktak más környékre.
Elkeserítő ez a fajta magatartás, de engem leginkább az akasztott ki, hogy van aki veszi a fáradtságot átutaztatni a szemetét más városrészbe, más településre. Ha erre futja az idejéből, energiájából, akkor ezt miért nem tudja megtenni rendeltetés szerűen?

Dehát egy csomó helyen le tenni legálisan a szemetet …pl okáért itt lakom pestlőrincen és két helyen is le lehet adni a szemetet fizetni sem kell érte…egy csomó ember meg itt helyben pedig lerakják az erdőben, dűlő utakon stb a rengeteg szemetet pedig pár km arrébb nem is kell fizetni érte csak rendezetlen oda vinni és megsemmisítik környezetkímélő módon ….ennek mi értelme van? Nem értem…
Most már, ebben az új rendszerben így van. Nálunk, a megyében(Fejér) van 6-7 hulladékudvar, ahol mindenki leadhat szinte bármit, ingyen.
Ez a történet, amit leírtam úgy 5-6 éve történt, akkor a helyi, székesfehérvári hulladékudvarban, csak helyi lakosok adhatták le a hulladékjukat. Szigorúan vették, a személyzet mindenkitől kérte a lakcímkártyát. Én jártam úgy egy alkalommal, hogy a felszedett laminált parkettát szerettem volna leadni, de közölték, hogy "ezt itt nem lehet, mert veszélyes hulladék, vigyem Csalára(kb.6km) a hulladéklerakóba. Kivittem, egy konténerbe kellett beledobálnom, és a végén még fizetnem is kellett érte, hogy befogadták! Gyanítom, sokan simán kivitték volna az erdő aljába...
Amúgy azok az emberek, akikről szó volt, akik hozzánk "deportálták" a szemetjüket(gondolván a városban úgyis megoldják az elszálítását), nem csak e féle lomot hoztak, hanem kommunális hulladékot, a napi háztartási szetetjüket is, kis zsákokban, nap mint nap. Azt gyanítottuk, hogy Ők a környékbeli településekről járnak ide dolgozni, és egy füst alatt a szemetet is "megoldják", de soha nem tudtuk meg, kik Ők.
Például minden nap jött egy jólöltözött "hölgy", a Fiat 500-asával, megállt, kiszállt, a szomszéd lépcsőházhoz tartozó konténerkukába dobta a napi szemetét, majd továbbhajtott, és ezt menetrend szerint, naponta. Ezt a házunk alatti horgászboltos figyelte ki, fel is szólította a hölgyet, hogy ezt fejezze be, mert fel lesz jelentve, le lett fotózva amit csinál, és az autója is.
Persze még Őneki állt feljebb, dühösen elhajtott. Ahogy a horgászboltos mondta, Ő ugyanúgy látja erre autózni minden nap, de már nem áll meg "üríteni". Valószínüleg atszokott máshová.
Tehát ebből az esetből is látszik, hogy az ilyen emberek ezt életvitel szerűen, módszeresen, előre kitervelve, leleményesen, fárdtságot nem kímélve csinálják. Megvan a szabájszegésre a taktikájuk.
Képes minden nap elhozni othonról a szemetét, csak hogy megússza a szemét szálítási díjat, pedig ezek nem olyan emberek, akiknek ez gondot okozna, csak ez a "megoldjuk okosba", mert nehogy már én fizessek!
Sajnos nagyon sok emberből hiányzik mindenféle felelősségérzet, kötelességtudat, tolerancia.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

ZolaBA írta:
2023.11.06., hétf. 19:19
Találtam egy érdekes játékot: https://play.half.earth/

Alap sztori, hogy új világrend, te irányítod a változásokat. Cél a szebb, tisztább, egészségesebb föld, elégedett emberekkel.
Lehet politikai döntéseket hozni, energia-, üzemanyag-, növény-, állat termelési mixet átvariálni, új fejlesztési programokat indítani, stb. Jópofa, hogy mindennek van előnye és hátránya is, ezáltal vannak csoport akinek tetszik egy döntés és van akinek nem...

Bocs, hogy idecincáltam - de vicces, hogy a játékban olyasmi döntéseket lehet hozni amikkel itt "szokunk dobálózni", hogy tenni kéne, mert az menti meg a világot. De ez nem is olyan egyszerű :D
Ezt a ,,világot" elsősorban a politikusoktól kellene ,,megmenteni" és máris sokkal szebb lenne.... :goodmorning:
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

zoli73 írta:
2023.11.05., vas. 19:45
wittao írta:
2023.11.05., vas. 17:21
Ma keszult a kep.
Elegge elgondolkodtatja az embert, hogy milyen mertektelen ostobasag van eluralkodoban orszagunkban. Edukaciot ott epitik le ahol csak tudjak.
Ugy vannak vele ezek az ostoba fajankok, hogy majd ugyis jon a “kukaskocsi” es feldobjak ra es kesz. Nos… nem dobjak fel ra. Egy kulon autot kell kuldeni extra koltsegen, amelyik korb3e-korbe jar az osszes megmaradt gyujtosziget korul es szedi az ilyen sutyerakok vegyes kommunalis maradekat.
30-40 ev a lemaradas, 2 generacionak kellene ugy kihalnia, hogy az uj generaciok egy szot se valtsanak az elozo kettovel.

IMG_9038.jpeg
Pár hozzászólással korábban, már emlitettem, hogy közel 10 évet laktunk társasházban. Ez Székesfehérváron volt, és egy időben a Mi környékünkön is elharapódzott ez a magatartás. Már annyi bosszúságot okoztak a helyben lakóknak, hogy komoly összefogás kerekedett a renitenskedők lefülelésére. "Figyelőszolgálatot" szerveztek, aminek a "tagjai" otthon ülő nyugdíjasok, helyi boltosok voltak. Ennek köszönhetően rövid úton meg is lettek az elkövetők, legnagyobb meglepetésre nem is helybeliek(igen, többen is voltak), hanem kvázi átutazók. Olyanok, akik a környékre járnak dolgozni, vagy erre vezet az útjuk a munkába. Egyikük elkezdte, aztán a többiek felbátorodtak a példán, és csak gyűlt a szemét. Végül komoly összetűzés kerekedett a helyi lakók, és a "szeméttúristák" között, mikor tetten érték őket, majdnem tettlegességig fajúlt a szóváltás. Meglepő módon a szemetelőknek volt a nagyobb hangja, de mikor rendőrség kihívásával kezdett az egyik szomszédom fenyegetőzni, akkor kereket oldottak.
Az aktuálisan összegyűlt szemétkupacot szétválogattuk a Mi szemetes konténereinkbe, majd volt még 1-2 próbálkozó, de aztán valahogy elkoptak ezek az esetek. Vagy csak átszoktak más környékre.
Elkeserítő ez a fajta magatartás, de engem leginkább az akasztott ki, hogy van aki veszi a fáradtságot átutaztatni a szemetét más városrészbe, más településre. Ha erre futja az idejéből, energiájából, akkor ezt miért nem tudja megtenni rendeltetés szerűen?

Dehát egy csomó helyen le tenni legálisan a szemetet …pl okáért itt lakom pestlőrincen és két helyen is le lehet adni a szemetet fizetni sem kell érte…egy csomó ember meg itt helyben pedig lerakják az erdőben, dűlő utakon stb a rengeteg szemetet pedig pár km arrébb nem is kell fizetni érte csak rendezetlen oda vinni és megsemmisítik környezetkímélő módon ….ennek mi értelme van? Nem értem…
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Találtam egy érdekes játékot: https://play.half.earth/

Alap sztori, hogy új világrend, te irányítod a változásokat. Cél a szebb, tisztább, egészségesebb föld, elégedett emberekkel.
Lehet politikai döntéseket hozni, energia-, üzemanyag-, növény-, állat termelési mixet átvariálni, új fejlesztési programokat indítani, stb. Jópofa, hogy mindennek van előnye és hátránya is, ezáltal vannak csoport akinek tetszik egy döntés és van akinek nem...

Bocs, hogy idecincáltam - de vicces, hogy a játékban olyasmi döntéseket lehet hozni amikkel itt "szokunk dobálózni", hogy tenni kéne, mert az menti meg a világot. De ez nem is olyan egyszerű :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

wittao írta:
2023.11.05., vas. 17:21
Ma keszult a kep.
Elegge elgondolkodtatja az embert, hogy milyen mertektelen ostobasag van eluralkodoban orszagunkban. Edukaciot ott epitik le ahol csak tudjak.
Ugy vannak vele ezek az ostoba fajankok, hogy majd ugyis jon a “kukaskocsi” es feldobjak ra es kesz. Nos… nem dobjak fel ra. Egy kulon autot kell kuldeni extra koltsegen, amelyik korb3e-korbe jar az osszes megmaradt gyujtosziget korul es szedi az ilyen sutyerakok vegyes kommunalis maradekat.
30-40 ev a lemaradas, 2 generacionak kellene ugy kihalnia, hogy az uj generaciok egy szot se valtsanak az elozo kettovel.

IMG_9038.jpeg
Pár hozzászólással korábban, már emlitettem, hogy közel 10 évet laktunk társasházban. Ez Székesfehérváron volt, és egy időben a Mi környékünkön is elharapódzott ez a magatartás. Már annyi bosszúságot okoztak a helyben lakóknak, hogy komoly összefogás kerekedett a renitenskedők lefülelésére. "Figyelőszolgálatot" szerveztek, aminek a "tagjai" otthon ülő nyugdíjasok, helyi boltosok voltak. Ennek köszönhetően rövid úton meg is lettek az elkövetők, legnagyobb meglepetésre nem is helybeliek(igen, többen is voltak), hanem kvázi átutazók. Olyanok, akik a környékre járnak dolgozni, vagy erre vezet az útjuk a munkába. Egyikük elkezdte, aztán a többiek felbátorodtak a példán, és csak gyűlt a szemét. Végül komoly összetűzés kerekedett a helyi lakók, és a "szeméttúristák" között, mikor tetten érték őket, majdnem tettlegességig fajúlt a szóváltás. Meglepő módon a szemetelőknek volt a nagyobb hangja, de mikor rendőrség kihívásával kezdett az egyik szomszédom fenyegetőzni, akkor kereket oldottak.
Az aktuálisan összegyűlt szemétkupacot szétválogattuk a Mi szemetes konténereinkbe, majd volt még 1-2 próbálkozó, de aztán valahogy elkoptak ezek az esetek. Vagy csak átszoktak más környékre.
Elkeserítő ez a fajta magatartás, de engem leginkább az akasztott ki, hogy van aki veszi a fáradtságot átutaztatni a szemetét más városrészbe, más településre. Ha erre futja az idejéből, energiájából, akkor ezt miért nem tudja megtenni rendeltetés szerűen?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2023.11.05., vas. 17:21
Elegge elgondolkodtatja az embert, hogy milyen mertektelen ostobasag van eluralkodoban orszagunkban.
Az ilyenek miatt (is) engedtem el nagyon sok ügyet ebben az országban és ítéltem reménytelennek a globális helyzetet is (miközben persze vannak a világnak életképes, fenntartható részei). Furcsa módon sokan ezt a legyintést is támadásként élik meg és próbálnak belőle politikai marakodást generálni, mert nem veszik észre, hogy ezek az ügyek nem azonos dimenzióban mozognak. Nem látok más kiutat, mint hogy sajnos az embereknek át kell esniük egy olyan méretű drámán, ami esetleg felébreszti őket. Ha meg nem, akkor hát ez az emberiség sorsa és kész.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

wittao írta:
2023.11.05., vas. 17:21
Ma keszult a kep.
Elegge elgondolkodtatja az embert, hogy milyen mertektelen ostobasag van eluralkodoban orszagunkban. Edukaciot ott epitik le ahol csak tudjak.
Ugy vannak vele ezek az ostoba fajankok, hogy majd ugyis jon a “kukaskocsi” es feldobjak ra es kesz. Nos… nem dobjak fel ra. Egy kulon autot kell kuldeni extra koltsegen, amelyik korb3e-korbe jar az osszes megmaradt gyujtosziget korul es szedi az ilyen sutyerakok vegyes kommunalis maradekat.
30-40 ev a lemaradas, 2 generacionak kellene ugy kihalnia, hogy az uj generaciok egy szot se valtsanak az elozo kettovel.

IMG_9038.jpeg
Főleg, mivel a hungarocell az nem a műanyag kukába való, hanem "mezei" kommunális hulladék.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: wittao »

Ma keszult a kep.
Elegge elgondolkodtatja az embert, hogy milyen mertektelen ostobasag van eluralkodoban orszagunkban. Edukaciot ott epitik le ahol csak tudjak.
Ugy vannak vele ezek az ostoba fajankok, hogy majd ugyis jon a “kukaskocsi” es feldobjak ra es kesz. Nos… nem dobjak fel ra. Egy kulon autot kell kuldeni extra koltsegen, amelyik korb3e-korbe jar az osszes megmaradt gyujtosziget korul es szedi az ilyen sutyerakok vegyes kommunalis maradekat.
30-40 ev a lemaradas, 2 generacionak kellene ugy kihalnia, hogy az uj generaciok egy szot se valtsanak az elozo kettovel.
IMG_9038.jpeg
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: wittao »

Kicsit megprobalnek rendet tenni a fejekben ezzel az “uj” hulladekos rendszerrel kapcsolatosan:
- 1995-ben vezettek be a termekdijas torvenyt, ami alapjan bizonyos termekkategoriak gyartoinak (elso forgalombahozo is gyarto) fizetniuk kell egy termekdijnak nevezett adot, amit az allamnak az adott hulladek kezelesere kell forditania
- 2004-ben csatlakoztunk az EU-hoz, igy megjelent a “gyartoi felelosseg elve” is, a gyartoknak (elso forgalombahozo, importor) gondoskodnia kell az altala gyartott termekbol keletkezo hulladekrol, beleertve a csomagolasat is.
2011-ig gyartoi tomorulesek (koordinalo szervezetek) lattak el ezt az allami feladatot, az allam folyamatos kontrollja alatt. A hulladekgazdalkodas novekedesi palyan volt, egyre nagyobb aranyu gyujtesi/hasznositasi aranyokkal rendelkeztunk. Eves szinten 20mrdFt-bol (gyartoi befizetesek) gazdalkodtak ezek a szervezetek es megoldottak a problemat + edukacios feladatot is ellattak, na es nem utolso sorban nonprofit szervezetek voltak.
2011-ben jott ugye az uj “era”, es kitalaltak, itt mindenki tolvaj es hazug volt, na majd megmutatjak hogy kell ezt… Illes Zoltannal az elen, akit mar azutan is elhajtottak szerencsere a “sajatjaik” is.
Az eredmeny? Nos:
- a gyartoknak az eddigi 20mrdFt helyett osszesen kb. 100mrdFt-ot kellett befizetniuk
- a befizetes a kozponti koltsegvetesbe kerult es nem azonnal a hulladekos eloszto lancba
- eves kozbeszerzesen kellett a hulladekkezeloknek palyazni a munkajukert, amit 12-15 honappal az elvegzese utan fizettek ki
- a kezelt hulladekok mennyisege csokkent, bizonyos anyagaramokban drasztikusan visszaesett
2023: legyen akkor a MOHU, ami mindenre megoldast nyujt… ez majd a jovo zeneje, egyelore egy ekkora, 10-15 eve szenvedo, forrashianyos, allamilag lepusztitott iparagat talpra allitani nem egyszeru es nem olcso

Nehany tevhitet szeretnek elosztani:
- korabban palyazni kellett az allami rendszerben, mindenki behazudott fut/fat/viragot es nyert a pqlyazatokon es csak 1-2 ev utan derult ki az alkalmatlansaga… de a hulladekok nem ugy keletkeznek, mintha egy csapbol folyna es elzarom, majd ujra kinyitom, az folyamatosan keletkezik… tehat az adott anyagaram az ilyen cegek miatt problemassa valhatott. Ennek megaladalyozasara (ahogy 2011 elott is) a MOHU megtartotta az egyedi elbiralas lehetoseget kikkel fog szerzodni es kikkel nem. Ebben nem latok problemat, a szurojuk eleg jo, ahogy tapasztalom. Persze ahol fureszelnek, ott hullik a forgacs, es neha jobb cegek is aldozatul esnek egy uj rendszernek, de szerencsere sokkal tobb a kihullo kamu ceg.
- betetdijas rendszer: sok orszagban mukodik, semmi uj nincs ebben, amit ide epitettek ki. A gyakorlatot majd meglatjuk. Ugy kellett kalkulalni, hogy a lakossagnak fajjon, ha nem adja vissza hasznositasra. Sajnos azt kell mondanom manapsag csak ez szamit: ha penzbe kerul es megerzi, akkor inkabb csinalja, amugy kidobja/eltuzeli a francba.
- mivel nagyfoku automatizalas van a rendszerben, igy a serult darabokkal nem lehet mit kezdeni. Ezen tudom, hogy dolgoznak, meglatjuk mi sul ki belole
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Shimano írta:
2023.11.01., szer. 09:20
Akkor ne igyunk utántöltött szódát,és a ballonos vízadagolót is kerüljük,mert hámlik róluk a műanyag?,kicsit túl van ez a józanság fokán,de mindegy is.Épp most ittam egy kávét,és annak a gépnek is műanyag a víztartója,van is már vagy négy öt éves,biztosan tele vagyok már műanyaggal atttól is,na meg a műanyag régi tároló edények,tányérok,na azokról akkor már ne is beszéljünk mert méregforrás mind. :smile51:
Kicsit túltolod. Műanyagból sokféle van és a jobb minőségű palackokból nem válik ki semmi (vagy legalábbis sokkal kevesebb). Ilyenek az én kulacsaim is, amik fél év után is újszerűek, fényesek és nem büdösödnek. Esetleg nézz utána a PET palackok elpusztíthatatlanságát adó BFA (biszfenol-A) egészségügyi hatásainak és kioldási képességének! Ezt az összetevőt a 60-as évektől használják olyan műanyag termékekhez, ahol a fizikai tartósság és többszöri megmunkálhatóság a fő szempont. Pár évtized alatt ügyesen elértük, hogy lassan a világ minden pontján kimutatják a természetes vizekben, halakban mikroszemcsék formájában. Betiltani nem lehet, mert fontos része pl. a PET gyártási technológiának, de víz és élelmiszerek tárolásához célszerű BFA-mentes termékeket vásárolni, ezt ma már fel is szokták tünteni.

Igen, ezek mind jelentéktelen kérdésnek mondhatók, a természetet sem fogják önmagukban romba dönteni, vagy megmenteni, de sajnos összeadódnak. Összeszámolhatom neked, hogy ezer műanyag flakont nem vettem meg és így nem dobtam ki az elmúlt években és ha ezt felszorzod pár tízmillióval mondjuk európai viszonylatban, az már jelentős tétel lesz.

U.i.: És igen, ahogy Zoli is írta, egy HiFi fórumon azt kifogásolni, hogy "túl van ez a józanság fokán", kissé bizarr.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Shimano írta:
2023.11.01., szer. 09:20
pali923 írta:
2023.10.31., kedd 09:59
Alex_Aston írta:
2023.10.31., kedd 08:36
Az nem megoldás, hogy a másfeles palackot újratöltsed, ha kifogy?
Asszonypajtás rendszeresített a hűtőszekrényben egy üveget, amibe a csapvizet rendszeresen utántöltjük, hogy az ivóvíz hőfoka is rendben legyen. Azért üveg, mert állítólag a pet-palackokról egyre inkább hámlanak le a mikroműanyagok, ahogy öregszenek.
Akkor ne igyunk utántöltött szódát,és a ballonos vízadagolót is kerüljük,mert hámlik róluk a műanyag?,kicsit túl van ez a józanság fokán,de mindegy is.Épp most ittam egy kávét,és annak a gépnek is műanyag a víztartója,van is már vagy négy öt éves,biztosan tele vagyok már műanyaggal atttól is,na meg a műanyag régi tároló edények,tányérok,na azokról akkor már ne is beszéljünk mert méregforrás mind. :smile51:
Szerintem nézőpont kérdése, hogy mennyire van túllihegve. De ha már itt tartunk, ezen a fórumon, a hifis témákkal mi a helyzet, azok ugye nincsenek túllihegve? A kettőt összehasonlítva, szerinted melyik nagyobb a problémaforrás az, hogy hogyan szól a hifim, vagy az, hogy a világ má lassan megfullad ezektől a rohadt pet palackoktól?
Amúgy a kávégéped víztartája, tárolóedények, tányérok, stb. más alapanyagból készülnek, mint a pet palack, és ezek nem csomagolóanyagok, amitől rövid úton szabadulni akarunk.
Igenis ez a mikro műanyag kérdése nagyon is fontos, mert ezzel a saját életünkre törünk. Csak akik a leginkább tehetnének ellene, azok elfordítják a fejüket.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2023.11.01., szer. 09:12
zoli73 írta:
2023.11.01., szer. 08:50
Meg aztán bizodalmam sincs, inkább megyek a boltba vízért, mint mindenki más is.
Otthon feltölteni reggel?
Nekem munkám során van, hogy megyek ide, oda vidékre. Reggel megtöltöm a másfeles palackot vízzel, vsgy ha az irodából indulok, akkor ott, ami elég sokáig elég. Sokszor addig, míg visszérek az irodába, vagy haza.
Spórolok is, és újabb hulladékot sem termelek vele.
Talán beleférne, de nekem sem a munkám, sem az életvitelem nem olyan, mint itt a legtöbb embernek, így nehezen tudják sokan elképzelni, hogy máshogy is lehet. Amúgy igen, ha van rá lehetőség akkor előre felkészülök.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Shimano »

pali923 írta:
2023.10.31., kedd 09:59
Alex_Aston írta:
2023.10.31., kedd 08:36
Az nem megoldás, hogy a másfeles palackot újratöltsed, ha kifogy?
Asszonypajtás rendszeresített a hűtőszekrényben egy üveget, amibe a csapvizet rendszeresen utántöltjük, hogy az ivóvíz hőfoka is rendben legyen. Azért üveg, mert állítólag a pet-palackokról egyre inkább hámlanak le a mikroműanyagok, ahogy öregszenek.
Akkor ne igyunk utántöltött szódát,és a ballonos vízadagolót is kerüljük,mert hámlik róluk a műanyag?,kicsit túl van ez a józanság fokán,de mindegy is.Épp most ittam egy kávét,és annak a gépnek is műanyag a víztartója,van is már vagy négy öt éves,biztosan tele vagyok már műanyaggal atttól is,na meg a műanyag régi tároló edények,tányérok,na azokról akkor már ne is beszéljünk mert méregforrás mind. :smile51:

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2023.11.01., szer. 08:50
Meg aztán bizodalmam sincs, inkább megyek a boltba vízért, mint mindenki más is.
Otthon feltölteni reggel?
Nekem munkám során van, hogy megyek ide, oda vidékre. Reggel megtöltöm a másfeles palackot vízzel, vsgy ha az irodából indulok, akkor ott, ami elég sokáig elég. Sokszor addig, míg visszérek az irodába, vagy haza.
Spórolok is, és újabb hulladékot sem termelek vele.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

stx írta:
2023.11.01., szer. 01:33
zoli73 írta:
2023.10.31., kedd 19:33
Alex_Aston írta:
2023.10.31., kedd 08:36


Az nem megoldás, hogy a másfeles palackot újratöltsed, ha kifogy? Másfél liter azért elég sokáig elég, reggel megtöltöd, ebédre mondjuk elfogy, amikor meg eszel, újratöltöd, és kitart meló végéig. Így nem kell venni, hanem csak újratölteni.
De igen, megoldás lehet. A korábbi helyen, ahol melóztunk, egy üzemelő irodaházban így is tettem.
Viszont a jelenlegi helyen, ahogy írtam is, nincs megbízható vízforrás, fogalmazzak úgy, hogy a körülmények eléggé spártaiak. Ahol kezet tudunk mosni, ott nem szívesen innék, így marad a palackos víz, a bolt közel van.
Huh, milyen munkahely, ahol nincs iható víz?
Építőipar. Egy építkezés, ahol még elég kezdetlegesek az állapotok. Az egyetlen vízforrás egy wc-konténer, amire éppen lehet, hogy ívóvíz csatlakozik, de erről nem vagyok meggyőzve. Kezet is itt tudunk mosmi, és az egyetlen csap alá nem lehet egy 1,5 literes flakont alátenni, hogy megtöltsem. Meg aztán bizodalmam sincs, inkább megyek a boltba vízért, mint mindenki más is.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: stx »

zoli73 írta:
2023.10.31., kedd 19:33
Alex_Aston írta:
2023.10.31., kedd 08:36
zoli73 írta:
2023.10.30., hétf. 21:48

Ellenben a melóhelyemen sokszor vennem kell a vizet(most is), mert nincs megbízható, könnyen elérhető vízforrás. És képzeld, mentes vizet veszek. bocs.gif
Az nem megoldás, hogy a másfeles palackot újratöltsed, ha kifogy? Másfél liter azért elég sokáig elég, reggel megtöltöd, ebédre mondjuk elfogy, amikor meg eszel, újratöltöd, és kitart meló végéig. Így nem kell venni, hanem csak újratölteni.
De igen, megoldás lehet. A korábbi helyen, ahol melóztunk, egy üzemelő irodaházban így is tettem.
Viszont a jelenlegi helyen, ahogy írtam is, nincs megbízható vízforrás, fogalmazzak úgy, hogy a körülmények eléggé spártaiak. Ahol kezet tudunk mosni, ott nem szívesen innék, így marad a palackos víz, a bolt közel van.
Huh, milyen munkahely, ahol nincs iható víz?

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2023.10.31., kedd 08:36
zoli73 írta:
2023.10.30., hétf. 21:48

Ellenben a melóhelyemen sokszor vennem kell a vizet(most is), mert nincs megbízható, könnyen elérhető vízforrás. És képzeld, mentes vizet veszek. bocs.gif
Az nem megoldás, hogy a másfeles palackot újratöltsed, ha kifogy? Másfél liter azért elég sokáig elég, reggel megtöltöd, ebédre mondjuk elfogy, amikor meg eszel, újratöltöd, és kitart meló végéig. Így nem kell venni, hanem csak újratölteni.
De igen, megoldás lehet. A korábbi helyen, ahol melóztunk, egy üzemelő irodaházban így is tettem.
Viszont a jelenlegi helyen, ahogy írtam is, nincs megbízható vízforrás, fogalmazzak úgy, hogy a körülmények eléggé spártaiak. Ahol kezet tudunk mosni, ott nem szívesen innék, így marad a palackos víz, a bolt közel van.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

gomolalaci írta:
2023.10.31., kedd 08:07
fapaci!

,,Mondtam, hogy nehéz lesz elképzelned."
Ezt a monadot kifejtenéd bővebben? Azért mert nekekem és még sok embernek más a véleménye, mint Neked?
Kicsit olvass vissza, ott van minden leírva! Amúgy sem értem a két kérdésed közötti összefüggést.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pali923 írta:
2023.10.31., kedd 09:59
Asszonypajtás rendszeresített a hűtőszekrényben egy üveget, amibe a csapvizet rendszeresen utántöltjük, hogy az ivóvíz hőfoka is rendben legyen. Azért üveg, mert állítólag a pet-palackokról egyre inkább hámlanak le a mikroműanyagok, ahogy öregszenek.
PET palackban nem tárolnék vizet, üvegpalackot meg nem cipelnék magammal. Nagyon profi kulacsokat lehet már venni, amikből nem oldódik ki káros cucc. Rendszeresítettem egyet az autóba, a bringára és otthonra is.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Alex_Aston írta:
2023.10.31., kedd 08:36
Az nem megoldás, hogy a másfeles palackot újratöltsed, ha kifogy?
Asszonypajtás rendszeresített a hűtőszekrényben egy üveget, amibe a csapvizet rendszeresen utántöltjük, hogy az ivóvíz hőfoka is rendben legyen. Azért üveg, mert állítólag a pet-palackokról egyre inkább hámlanak le a mikroműanyagok, ahogy öregszenek.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2023.10.30., hétf. 21:48

Ellenben a melóhelyemen sokszor vennem kell a vizet(most is), mert nincs megbízható, könnyen elérhető vízforrás. És képzeld, mentes vizet veszek. bocs.gif
Az nem megoldás, hogy a másfeles palackot újratöltsed, ha kifogy? Másfél liter azért elég sokáig elég, reggel megtöltöd, ebédre mondjuk elfogy, amikor meg eszel, újratöltöd, és kitart meló végéig. Így nem kell venni, hanem csak újratölteni.
Csak a Marantz! :-D

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”