Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zöld topik

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

A zöld energia és a környezetbarát életmód valamennyire politikai kérdés is, Magyarországon meg különösen az, így néha nyilván belesodródunk a nem kívánt témákba is. Nem hiszem, hogy ettől olyan nagyon parázni kellene, hiszen nem pártpolitikai sárdobálásról van szó.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Értjük, hogy miről van szó, de kérlek ne vidd bele a politikát (illetve a bírálatát).A fórum politikamentes volt eddig is, maradjon ez így.
Köszi.

annyit hozzá: Az politika-e, ha sokan itt nagyon nem szeretjük az atomos energiát a közelünkben, pláne azzal a felütéssel, ahogy kormány féktelen korrupcióval és titkosítva, illetve kitudja milyen külföldi zsarolások közepette bonyolítja annak beruházását? Politika-e az, hogy kedves és hatalmon lévő kormányunk apránként és szisztematikusan írtja a konkurensnek látszó szél és napenergia hasznosítást, még úgy is, hogy a delikvensek saját és költségvetési, meg EU pénz felhasználása nélkül is beruháznának rá, ezzel támogatva az energia-"éhséget"? Politika? 

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Értjük, hogy miről van szó, de kérlek ne vidd bele a politikát (illetve a bírálatát).A fórum politikamentes volt eddig is, maradjon ez így.
Köszi.

 
Összetéveszted az állami pusztítást a politikával. De értem, mire gondolsz, rendben.   

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



 
 
Azért linkeltem ide a cikket, mert ZÖLDtelenítésről szól, szokás szerint agyhalott, erőszakos, bumfordi, azaz felcsúti módon.

 
Értjük, hogy miről van szó, de kérlek ne vidd bele a politikát (illetve a bírálatát).A fórum politikamentes volt eddig is, maradjon ez így.
Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »



ha hinni lehet az Met adatainak, akkor az éves átlagos csapadék 50-100mm-el csökkent 100év alatt, habár a mérési pontosság és mérési helyszám növekedés sokat változott, viszont végig változó volt a mennyiség. (változó éghajlat). De területi eloszlása erősen lejt az alföld fele. Megbízhatóan termelni öntözés nélkül jópár növényfajtánál képtelenség. De eljön majd az az idő, amikor nem csak a talajban lévő vízre teszi rá az állam a kezét, hanem az égből pottyanóra is, amikor esik. Bolíviában megpróbálták az esővizet is privatizálni, durva lázadás történt emiatt arra felé. Nálunk esetleg  pár traktor kiáll az útszélére, aztán ha megunják, hazamennek majd.
http://www.met.hu/eghajlat/magyarorszag ... /csapadek/

 
Nem a pár traktor a baj, hanem, hogy a komplett mezőgazdasági termelés tönkremegy pont ott, ahol amúgysincs más megélhetés. És akkor majd valaki baromi olcsón hozzájut a termőföldekhez, és picit később eltörlik a korábbi gazdákat kisemmiző törvényt. Sajna, ez volt a módszer a rezsicsökkentésnél, ahol az E.on nyomott áron kellett, hogy eladja a gáztározókat és a gázüzletágat, a MET Zrt esetében, ahol adófizetői pénz bukta és bukja folyamatosan a "kormányzati szándékokat", a trafikoknál, ahol szintén generációktól vették el a megélhetést, emiatt van az összes szupermarket (kivéve persze egyeseket) nyomás alatt, emiatt kellett mennie az UBERnek, most épp a CEUnak, így nyírták ki jóelőre a szélenergia lehetőségeit, s a többi.
 
"Egy kilogramm étkezési paprika előállításához évi 500 liter víz szükséges", mondja a termelő, és közben a kútadóval lehetetlenítik el a növénytermesztést, noha az a legjobb a CO2 és a felmelegedés ellen. 
 
Valami mintha nem jó irányba menne a Hazában. 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Bocsánat, h újrázok, sajna a víz ügye az egyik legfontosabb a világon. Magyarországon is elkezdődött az elsivatagosodás, az új "szabályozással" kb. százezer ember kezd majd éhezni.
 
http://hvg.hu/itthon/20170417_Orban_es_ ... tizezreket
 
Azért linkeltem ide a cikket, mert ZÖLDtelenítésről szól, szokás szerint agyhalott, erőszakos, bumfordi, azaz felcsúti módon.

ha hinni lehet az Met adatainak, akkor az éves átlagos csapadék 50-100mm-el csökkent 100év alatt, habár a mérési pontosság és mérési helyszám növekedés sokat változott, viszont végig változó volt a mennyiség. (változó éghajlat). De területi eloszlása erősen lejt az alföld fele. Megbízhatóan termelni öntözés nélkül jópár növényfajtánál képtelenség. De eljön majd az az idő, amikor nem csak a talajban lévő vízre teszi rá az állam a kezét, hanem az égből pottyanóra is, amikor esik. Bolíviában megpróbálták az esővizet is privatizálni, durva lázadás történt emiatt arra felé. Nálunk esetleg  pár traktor kiáll az útszélére, aztán ha megunják, hazamennek majd.
http://www.met.hu/eghajlat/magyarorszag ... /csapadek/


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Tovább fog növekedni egy új forradalmi napenergia hasznosító berendezés forgalomba kerülése után a halálesetek száma.
Ez az kütyű éjszaka a sivatag száraz levegőjéből összeszedi a levegő kevés nedvességét, nappal, a nap sugárzó hővel vagy UV-vel kicsepegteti egy tartályba
 
http://www.sciencemag.org/news/2017/04/ ... ator-12389

 
Bocsánat, h újrázok, sajna a víz ügye az egyik legfontosabb a világon. Magyarországon is elkezdődött az elsivatagosodás, az új "szabályozással" kb. százezer ember kezd majd éhezni.
 
http://hvg.hu/itthon/20170417_Orban_es_ ... tizezreket
 
Azért linkeltem ide a cikket, mert ZÖLDtelenítésről szól, szokás szerint agyhalott, erőszakos, bumfordi, azaz felcsúti módon.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Valami nagy durranás van készülőben (sajnos a tömeges emberpusztulás veszélye is növekszik). Melbourne RMIT egyetemen grafén alapon modelleztek fotoszintetizáló napfény hasznosítást és egyben tárolást. Ez még nem is lenne akkor szenzáció, inkább az, hogy a leírás szerint az energiatárolás fajlagos sűrűsége 30xszorosa az eddigi villamos energia tárolókénak. Potenciális első alkalmazási hely éppen a napelemek ilyen módon való kialakítása, amivel az eszköz begyűjti és tárolja is az energiát. Aztán persze (gondolom én) a többi akkumulátor pozícióban is biztosan megjelenhet, redukálva az aksik méretét, fajlagos súlyát.

http://www.sciencealert.com/new-graphen ... e-by-3-000

tudományosabb leírás
https://www.nature.com/articles/srep45585#methods

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Jelenleg 16 tengeri szélerőmű-park működik Németországban 4100 megawattos együttes áramtermelési kapacitással, ezt 2030-ig 15 ezer megawattra tervezik növelni.
Tömeggyilkosok!

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Tovább fog növekedni egy új forradalmi napenergia hasznosító berendezés forgalomba kerülése után a halálesetek száma.
Ez az kütyű éjszaka a sivatag száraz levegőjéből összeszedi a levegő kevés nedvességét, nappal, a nap sugárzó hővel vagy UV-vel kicsepegteti egy tartályba
 
http://www.sciencemag.org/news/2017/04/ ... ator-12389

 
Óriási találat!
 
A cikk vége érdekes nekem, amiben azt írják, h később lehetségessé válhat az öntözés is ezen az alapon! Ha a sivatagban vegetációt tudunk elindítani, és ezzel beindítunk (minél) több négyzetkilométernyi ültetvényt (fotoszintézist), akkor nemcsak a széndioxidból lesz kaja, hanem a felmelegedés is csökkenni fog. 
 
Kíváncsi vagyok nagyon.
 
 
Addig is egy adalék a darálós halálesetekhez:
 
Szubvenció nélküli szélerőműpark épül Németországban, ahol ez a helyzet:
 
Jelenleg 16 tengeri szélerőmű-park működik Németországban 4100 megawattos együttes áramtermelési kapacitással, ezt 2030-ig 15 ezer megawattra tervezik növelni.
 
 
 
http://hvg.hu/kkv/20170413_szelermou_nemeto

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Tovább fog növekedni egy új forradalmi napenergia hasznosító berendezés forgalomba kerülése után a halálesetek száma.Ez az kütyű éjszaka a sivatag száraz levegőjéből összeszedi a levegő kevés nedvességét, nappal, a nap sugárzó hővel vagy UV-vel kicsepegteti egy tartályba
 
http://www.sciencemag.org/news/2017/04/ ... ator-12389


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »


ez erősen áprilisi tréfa szagú ... 90%-al kevesebb anyaghasználat azonos teljesítményhez? azzal hogy csapkodja a vitorlás-drónt a szél a kötél végén hogy lesz 10szer nagyobb generált áram? Aztán persze szélcsendben le kell szállítani a platformra, meg ha szélvihar van akkor is.
 
Savanyú a szőlő, kérlek szépen? :-))). Nem látod a fától az erdőt, kérlek szépen, ez a drónpark nem üt el egy embert sem, ellentétben pl. a szélkerekekkel, amik ha iskolára/kórházra/tömött vidámparkra zuhannak például... csak gondolj bele, micsoda húsdaráló, kérlek szépen. Mert ugye mi maradna egy céllövöldés standból, ugyebár, kérlek szépen, ha teszemazt derékmagasságban kettévágja egy még daráló szélkerék, ami már majdnem lezuhant a földre, de még azért kettévágta. Sajnos, sok statisztika van erről. Sokan titkolni akarják ezeket az eseteket. De érdekes, hogy pl. az atomlobbi nagyon sokat tud ezekről a vidámparkbalesetekről, mindegyik szerepel az összes statisztikájukban. Volt, hogy egy ilyen szélkerék rádőlt egy ringlispílre és láttad volna, mennyivel gyorsabban pörögtek a délutáni napfényben, polgári módon, családostul szórakozni vágyók! Csak azt nem tudom, h pl. a vattacukorárust kettévágó szélkerékstatisztika átér-e pl. a 2. típusú diabetes (Diabetes Mellitus) csökkenéséről beszámoló statisztikáig, mert ugyebár, akkor, ha egy vattacukorárust kivon a forgalomból a Megváltoztathatatlan, akkor kevesebb cukorbetegnek kéne lennie. Ez mellesleg érv az atomenergia mellett, mégpedig súlyos érv, amit ugye a félretájékoztatott hobbizöldek nem hisznek el, mert korlátoltak szegénykéim, biztos nem jut el hozzájuk a közszolgálati média.
 
Mielőtt túl elméletivé változna az ügy, és bevonnánk a házakat összedöntő súlyú napelemeket, amik szintén soktízezer halálesetért felelnek évente, érdemes pl. megnézni, h mennyire rákkeltőek a szélkerekek. Gondolom, sokkal rákkeltőbbek, mint egy atomerőmű. Mármint a statisztika szerint. :-))) 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


anyaghasználatban kevesebbnek tűnik de csak a szélturbina három ágú lapátjához képest. De ahelyett van egy 3-400m (750m?) méter drótkötél tetemes súllyal, azon kívül felfele is kell áramot vinni a drónhoz. Ez a hajtogató mozgás nincs olyan hatékony mint a csak forgótengelyes és a legnagyobb baj, hogy ez a repülő izé nagyon hamar elhasználódik heteken-hónapokon át levegőben lenni képtelenség, gyakran kell karbantartani. A rendszeres fel-le ültetés a platformra is energia igényes, de főleg veszélyes amikor nagy szél van. 
Ezek jogos kérdések. Nem tudom rájuk a választ, de talán egyszer majd megtudjuk.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Nem tűnik tréfának, csak a cikk túloz néhol. Érdekes cucc...
anyaghasználatban kevesebbnek tűnik de csak a szélturbina három ágú lapátjához képest. De ahelyett van egy 3-400m (750m?) méter drótkötél tetemes súllyal, azon kívül felfele is kell áramot vinni a drónhoz. Ez a hajtogató mozgás nincs olyan hatékony mint a csak forgótengelyes és a legnagyobb baj, hogy ez a repülő izé nagyon hamar elhasználódik heteken-hónapokon át levegőben lenni képtelenség, gyakran kell karbantartani. A rendszeres fel-le ültetés a platformra is energia igényes, de főleg veszélyes amikor nagy szél van. Ennél a tengerhullámzási erőmű vízfelszínen szerintem hatékonyabb, abból már működik is jó pár. Az vízalatti, tengerfenékre rögzített, tenger-óceán áramlás mozgatta turbina elvet érzem az ideális megoldásnak.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


ez erősen áprilisi tréfa szagú ... 
Nem tűnik tréfának, csak a cikk túloz néhol. Érdekes cucc...

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Igen, igen, repülő szélerőmű...
 
http://www.portfolio.hu/short/jonnek_a_ ... paign=link

ez erősen áprilisi tréfa szagú ... 90%-al kevesebb anyaghasználat azonos teljesítményhez? azzal hogy csapkodja a vitorlás-drónt a szél a kötél végén hogy lesz 10szer nagyobb generált áram? Aztán persze szélcsendben le kell szállítani a platformra, meg ha szélvihar van akkor is.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Igen, igen, repülő szélerőmű...
 
http://www.portfolio.hu/short/jonnek_a_ ... paign=link
 
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


EGY autósnak érdeke, hogy mindenki más bringára üljön, akkor ő talán elfér az úton. De mind hiába gondolkozik így.
Azokra az autósokra gondoltam, akiknél nincs alternatíva. A többség nem ilyen, csak derogál nekik BKV-val, bringával utazni, no meg az autót kabátként használják, mert belehalnak, ha éppen nem 22-24 fok között van a környezeti hőmérséklet. Közben meg tolják a gyógykúrákat, meg a vitaminokak és nem értik, miért betegek állandóan.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Az autósok érdeke is, hogy minél többen bringázzanak, hiszen így kevesebb autó lenne az utakon és tudnának haladni. Mások is, én is az autóból ültünk bringára és bár a kocsim még megvan, többnyire a ház előtt ácsorog.
EGY autósnak érdeke, hogy mindenki más bringára üljön, akkor ő talán elfér az úton. De mind hiába gondolkozik így.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


én egyszer belekeveredtem egy totalcar-os facebook Bp-belvárosi dugó kép utáni kommentbe. Említettem, mi lenne az autónként átlag 1,1személy inkább bringával menne, nincs dugó, nincs ideg, megvan a napi minimum mozgás ... úgy nekem ugrottak a volánnal összenőtt kezű atyaistenek. A bringásokat bűnöző útakadálynak tekintették, mivel én bringa mellé tettem a voksom, ezzel engem is.
Az autósok érdeke is, hogy minél többen bringázzanak, hiszen így kevesebb autó lenne az utakon és tudnának haladni. Mások is, én is az autóból ültünk bringára és bár a kocsim még megvan, többnyire a ház előtt ácsorog.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Pedig pont akkor versenyképes igazán a bringa. Az egyik munkahelyem pont 10 km távolságra van az otthonomtól, mindkettő Budapest belső kerületeiben van. Az utat autóval forgalomtól függően 15-60 perc, bringával mindentől függetlenül fix 30 perc alatt teszem meg. A 10 km-ből 800 métert tekerek autóúton bringasávban, 300 métert járdán, a többit kerékpárúton, ráadásul Európa egyik legszebb panorámájával szegélyezve. Fizikai fájdalmam van, ha autóval kell mennem, mondjuk ha éppen szakad az eső.
én egyszer belekeveredtem egy totalcar-os facebook Bp-belvárosi dugó kép utáni kommentbe. Említettem, mi lenne az autónként átlag 1,1személy inkább bringával menne, nincs dugó, nincs ideg, megvan a napi minimum mozgás ... úgy nekem ugrottak a volánnal összenőtt kezű atyaistenek. A bringásokat bűnöző útakadálynak tekintették, mivel én bringa mellé tettem a voksom, ezzel engem is.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Budapesten még csak-csak megérti az ember, hogy nem szívesen bringázik valaki a csúcsforgalomban.
Pedig pont akkor versenyképes igazán a bringa. Az egyik munkahelyem pont 10 km távolságra van az otthonomtól, mindkettő Budapest belső kerületeiben van. Az utat autóval forgalomtól függően 15-60 perc, bringával mindentől függetlenül fix 30 perc alatt teszem meg. A 10 km-ből 800 métert tekerek autóúton bringasávban, 300 métert járdán, a többit kerékpárúton, ráadásul Európa egyik legszebb panorámájával szegélyezve. Fizikai fájdalmam van, ha autóval kell mennem, mondjuk ha éppen szakad az eső.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: pali923 »


ha valahova mennünk kell, akkor beülünk az autóba, még akkor is, hogy néha alacsonyabb átlagsebességgel és jóval nagyobb mocsok kibocsátásával haladuk, mint egy bringás.
Budapesten még csak-csak megérti az ember, hogy nem szívesen bringázik valaki a csúcsforgalomban. Csakhogy én egy 1500 fős faluban élek, ahol ha elmegyünk sétálni, az összes utcát bejárjuk 1 óra alatt. Az egyetlen nagybolt 10 perc alatt gyalog bárhonnan elérhető. Ehhez képest azt látom, hogy rengetegen mennek autóval a boltig is reggelenként, hétvégén is, amikor nem kellene sietni sem. Nem a régi falusiak persze, hanem a Győrből kiköltözött városiak...
Jártam Münchenben még a 80-as években, aztán úgy 8-9 évvel ezelőtt. Az első nagy meglepetésem az volt, hogy milyen komoly kerékpárúthálózat lett ott 20 év alatt, egész nagy sugárutak mellett, és a központban is. Aztán idén mentünk egy bevásárlóközpontba, ami alatt metrómegálló volt. Olyan kerékpártároló volt ott tele biciklikkel, amit  korábban csak kínai képeken láttam.
Sok jele van ebben az országban, hogy nincs rend a fejekben, és nem csak a politikára gondolok.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Mindenki csukja be a szemét, és képzelje el ezt a képet Budapest bármelyik kereszteződésében reggel fél kilenckor. 
Ezt a fotót pár napja megfuttattam egy másik fórumon és mellé tettem egy képet a budapesti dugóról, ahol egy tömött busz mellett kb száz autó álldogált a reggeli lekvárban. A két kép párhuzamában az volt az érdekes, hogy nagyjából ugyanannyi közlekedő volt látható rajtuk, mégis tejesen másként oldják meg a feladatot és nagyságrendileg más felületet foglalnak. Nagy harcosa vagyok a kerékpáros életnek, de azt hiszem, akik erre kicsit is hajlamosak, az elmúlt években már léptek. Az arányok innen kezdve szerintem kevésbé fognak változni. A magyar ember fejébe egyszerűen be van betonozva, hogy ha valahova mennünk kell, akkor beülünk az autóba, még akkor is, hogy néha alacsonyabb átlagsebességgel és jóval nagyobb mocsok kibocsátásával haladuk, mint egy bringás.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Mindenki csukja be a szemét, és képzelje el ezt a képet Budapest bármelyik kereszteződésében reggel fél kilenckor. Ugye, hogy nem megy? Pedig ez Koppenhága, ami mégis csak a világ egyik leggazdagabb városa. Szóval nem minden pénzkérdés, a gondolkodásmódunkon kéne változtatni.
image.aspx.jpg
"A dolog akkor igazán megdöbbentő, ha megnézzük, összesen hányan közlekedtek a különböző járművekkel. A beszámoló szerint a buszon 120 utas volt, szemben az autókban ülő 8 emberrel. Ennél még a gyalogosok is többen voltak (14-en), az igazán lenyűgöző viszont az, hogy közel 100 biciklis embert számoltak meg egyetlen piros lámpánál a kereszteződésben."

Koppenhága már régóta vezeti a "legbiciglisebb" főváros címet, talán már Ho Si Minh-várost is előzi, mert ott már mindenki mopedre váltott kerékpárról. 
Koppenhágában él-dolgozik egy általános iskolás osztálytársam lány-nő kb 30éve, háziorvos. Kérdeztem, kerékpárral jár dolgozni? Válasz, van kerékpár, néha ráül, de munkába kocsival szokott.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”