Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Router

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

router

Hozzászólás Szerző: blakey »


Na meg is van,és a WR841-es lett,jól működik.Simán viszi az összes készüléket egyszerre is,és erős térerőt is ad.Miért lett 841-es?Már most 100/50-es neted van, ezt épp, hogy tudja a 841-es viszont a 1043 v2-es legalább LAN-on gigabites ami a jövőre nézve jobb lenne. De te használod és az a lényeg, hogy neked megfeleljen.

Vendég

router

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na meg is van,és a WR841-es lett,jól működik.Simán viszi az összes készüléket egyszerre is,és erős térerőt is ad.
Nah, örülök.
Nem kell mindjárt 1043 meg még erősebb ilyen terhelésre. Minek?

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

router

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Visz az többet is, de ha nincsenek nagy igényei ill. nem kell neki az 5GHz akkor a 1043 v2 is bőven elég lesz, vezetéken meglesz a Gigabit és a 100/50 Mbps itt is meglesz.
 
Na meg is van,és a WR841-es lett,jól működik.Simán viszi az összes készüléket egyszerre is,és erős térerőt is ad.

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

router

Hozzászólás Szerző: blakey »


Viszont a szintén 300Mbps sebességű (na jó, 450+300) TP-LINK WDR4300 simán viszi a 100/50Mbps sebességet (mért érték: 108/52 Mbps).  
Visz az többet is, de ha nincsenek nagy igényei ill. nem kell neki az 5GHz akkor a 1043 v2 is bőven elég lesz, vezetéken meglesz a Gigabit és a 100/50 Mbps itt is meglesz.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

router

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Ez nem biztos, hogy szerencsés gondolat. Vagy jót ajánlanak vagy nem.
Azonos paraméterekkel rendelkező routerek között hatalmas a különbség. Pl. a 300Mbps sebességű TP-LINK WR841N alig tudott 23Mbps (le) és 8Mbps (fel) sebességet.
Viszont a szintén 300Mbps sebességű (na jó, 450+300) TP-LINK WDR4300 simán viszi a 100/50Mbps sebességet (mért érték: 108/52 Mbps).
 

Házhoz hozzák,és be is üzemeli a forgalmazó,szóval nagyon nem tudok mellényúlni.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

router

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Nagyon nem variálgatok.
Ez nem biztos, hogy szerencsés gondolat. Vagy jót ajánlanak vagy nem.
Azonos paraméterekkel rendelkező routerek között hatalmas a különbség. Pl. a 300Mbps sebességű TP-LINK WR841N alig tudott 23Mbps (le) és 8Mbps (fel) sebességet.
Viszont a szintén 300Mbps sebességű (na jó, 450+300) TP-LINK WDR4300 simán viszi a 100/50Mbps sebességet (mért érték: 108/52 Mbps).  

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

router

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Természetesen bármilyen más márkát is nézhetsz, de ezek többnyire olcsóbbak és elég jók.
Például.

 
Nagyon nem variálgatok.Délután bemegyek valamelyik számtek boltba a környéken,és ott biztosan tudnak ajánlani valamit a TP-LINK-ek közül ami jó lesz.
Köszi a segítséget.
Amúgy most jut eszembe páran már fel is jelentették a céget azért mert nem a fizetett sebességet szolgáltatja,nem tudom hogy áll ez az ügy,de ez a körzet tényleg el van hanyagolva valamiért.

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

router

Hozzászólás Szerző: blakey »



Köszi,már fel is hívtam őket,és tényleg mostoha gyerek lehet ez a körzet,mert azt mondta az ügyintéző hölgy hogy ide nem jár ingyen wifis router,nem is értem.
Ő is a TP-LINK-et ajánlotta,veszek majd valahol egyet.

Természetesen bármilyen más márkát is nézhetsz, de ezek többnyire olcsóbbak és elég jók.
Például.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

router

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Oda lehet, hogy nem tudnak adni, az egy "kegyvesztett" körzet, nem nagyon foglalkoznak vele, szóval míg a kábelneteseknek lecserélik a régi modemjüket újra, bár nem feltétlenül jobbra addig a 29-es körzet csak "szenved". Az általam ajánlott TP-LINK jó lenne neked. Bekötése egyszerű.
De előtte mindeképp hívd fel őket, hátha küldenek egy routert.

 
Köszi,már fel is hívtam őket,és tényleg mostoha gyerek lehet ez a körzet,mert azt mondta az ügyintéző hölgy hogy ide nem jár ingyen wifis router,nem is értem.  
Ő is a TP-LINK-et ajánlotta,veszek majd valahol egyet.

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

router

Hozzászólás Szerző: blakey »

Egyébként saját routerrel jobban jársz, testreszabhatóbb.

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

router

Hozzászólás Szerző: blakey »



Én nem értek hozzá de ez van a számlán.UPC ADSL,Monori 29-es körzet.
Lehet akkor felhívom őket,aztán meglátjuk mit mondanak.
Köszi a segítséget.

Oda lehet, hogy nem tudnak adni, az egy "kegyvesztett" körzet, nem nagyon foglalkoznak vele, szóval míg a kábelneteseknek lecserélik a régi modemjüket újra, bár nem feltétlenül jobbra addig a 29-es körzet csak "szenved". Az általam ajánlott TP-LINK jó lenne neked. Bekötése egyszerű.
De előtte mindeképp hívd fel őket, hátha küldenek egy routert.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

router

Hozzászólás Szerző: Shimano »



UPC ADSL? 
Egy TP-LINK 1043 V2 megteszi, de én nem értem az ADSL részt ill. Zhone-t sem, nekem is UPC-m van, de kábelnetem és modemből többnyire Cisco-t vagy Atlanta Technology-t adtak ill. még volt egyéb is valamint mostanában Ubee, Technicolor és az 500-as nethez Hitron meg még valami mást adnak, Cisco-t nagyon ritkán, inkább üzleti előfizetők kapják. Tehát ha ekkora a neted akkor érdeklődd meg, hogy nem adnak-e neked egy wifis modemet és akkor nem kell semmire sem költened.
UPC ADSL hol van egyébként?

 
Én nem értek hozzá de ez van a számlán.UPC ADSL,Monori 29-es körzet.
Lehet akkor felhívom őket,aztán meglátjuk mit mondanak.
Köszi a segítséget.

Vendég

router

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tehát ha ekkora a neted akkor érdeklődd meg, hogy nem adnak-e neked egy wifis modemet és akkor nem kell semmire sem költened.
Igen, először én is ilyesmit javasoltam, illetve javaslom most is. Szerintem kell hogy adjanak. Itt egy időbe kampányszerűen adtak mindenkinek, ha nem akarta, akkor is. 

Vendég

router

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Köszi.
 
Családi ház,és szerintem a modem nem wifis,de leírom a típusát.ZHONE felirat van a dobozon,ez nem wifis szerintem.
Szóval vegyek egy egy olcsóbb TP-LINK típust?A bekötése egyszerű ezeknek?

Valószínű akkor ez egy DSL modem csak. A bekötés egyszerű. Gyak. rádugod a routert a modemre egy kábellel, beteszed a router lemezét egy számítógépbe és a szoftver végigvezet a beállításokon. Max 10 perc és él a rendszer. Ha nem lesz sok eszköz és brutális adatforgalom rajta, akkor elég az olcsó is, nincs értelme telefonhoz, ilyesmihez drágát venni. Ha van tervben, hogy később NAS-on, bármilyen médiaszerveren tárolt tartalmakat megosszál több gépre, akkor már más a helyzet.

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

router

Hozzászólás Szerző: blakey »


UPC adsl bronz,100mbps sebességet ír a gép,és csak az említett típusú modem van bekötve.Időnként egyszerűbb lenne egy tableten vagy telón ránézni a netre,erre a célra kellene,meg már régi is a laptopom,és elég lassú.
UPC ADSL? 
Egy TP-LINK 1043 V2 megteszi, de én nem értem az ADSL részt ill. Zhone-t sem, nekem is UPC-m van, de kábelnetem és modemből többnyire Cisco-t vagy Atlanta Technology-t adtak ill. még volt egyéb is valamint mostanában Ubee, Technicolor és az 500-as nethez Hitron meg még valami mást adnak, Cisco-t nagyon ritkán, inkább üzleti előfizetők kapják. Tehát ha ekkora a neted akkor érdeklődd meg, hogy nem adnak-e neked egy wifis modemet és akkor nem kell semmire sem költened.
UPC ADSL hol van egyébként?

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

router

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Milyen neted van, milyen HGW-vel (netán csak modemed van?) és mennyire szeretnéd kihasználni, mert az sem mindegy? Mennyiből szeretnéd kihozni? 
 
UPC adsl bronz,100mbps sebességet ír a gép,és csak az említett típusú modem van bekötve.Időnként egyszerűbb lenne egy tableten vagy telón ránézni a netre,erre a célra kellene,meg már régi is a laptopom,és elég lassú.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

router

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Szia!
 
Az UPC elvileg egybe modem-routert ad, ami wifis is, legalábbis kéne hogy adjon. Tied ezek szerint nem ilyen? TP-LINK jó lesz, ha kell, erre a feladatra szinte bármelyik, akár a pár e Ft-os 1 antennásak is. Persze kérdés még, hogy milyen környezetben van? Tömbházban nehezebb a dolog a sok wifi eszköz miatt, sokszor nehéz szabad csatornát találni.

 
Köszi.
 
Családi ház,és szerintem a modem nem wifis,de leírom a típusát.ZHONE felirat van a dobozon,ez nem wifis szerintem.
Szóval vegyek egy egy olcsóbb TP-LINK típust?A bekötése egyszerű ezeknek?

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

router

Hozzászólás Szerző: blakey »


Tudnátok ajánlani egy megbízható Wifi-routert nekem UPC vezetékes net mellé?Viszonylag kis hatótáv is elég,mert ahogy nézem a helyétől egyik gép sem lenne messzebb 8-10m-nél,és nincsenek vastag falak sem.
Milyen neted van, milyen HGW-vel (netán csak modemed van?) és mennyire szeretnéd kihasználni, mert az sem mindegy? Mennyiből szeretnéd kihozni? 

Vendég

router

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Tudnátok ajánlani egy megbízható Wifi-routert nekem UPC vezetékes net mellé?Viszonylag kis hatótáv is elég,mert ahogy nézem a helyétől egyik gép sem lenne messzebb 8-10m-nél,és nincsenek vastag falak sem.
Nem volt még ilyenem,és mivel nagy a választék,és nem is értek hozzá tanácstalan vagyok.
Egyszerre csak egy gép,telefon vagy tablet csatlakozna hozzá,nem tudom ez lényeges e.
Nézegettem az árakat is,elég nagy szórás van köztük,szóval gőzöm sincs mi lenne jó.

Szia!
 
Az UPC elvileg egybe modem-routert ad, ami wifis is, legalábbis kéne hogy adjon. Tied ezek szerint nem ilyen? TP-LINK jó lesz, ha kell, erre a feladatra szinte bármelyik, akár a pár e Ft-os 1 antennásak is. Persze kérdés még, hogy milyen környezetben van? Tömbházban nehezebb a dolog a sok wifi eszköz miatt, sokszor nehéz szabad csatornát találni.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

router

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Tudnátok ajánlani egy megbízható Wifi-routert nekem UPC vezetékes net mellé?Viszonylag kis hatótáv is elég,mert ahogy nézem a helyétől egyik gép sem lenne messzebb 8-10m-nél,és nincsenek vastag falak sem.
Nem volt még ilyenem,és mivel nagy a választék,és nem is értek hozzá tanácstalan vagyok.
Egyszerre csak egy gép,telefon vagy tablet csatlakozna hozzá,nem tudom ez lényeges e.
Nézegettem az árakat is,elég nagy szórás van köztük,szóval gőzöm sincs mi lenne jó.

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

router

Hozzászólás Szerző: rudulf »

Meglepődtem, hogy egy factory reset után most megint stabil a routerem...
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

router

Hozzászólás Szerző: rudulf »


Szia Lacy!
Mire cserélted?
Nekem NAS adatforgalmam van. A DIGI netem dobja el naponta, ezen szeretnék változtatni.
 
Üdv. Rudi
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

router

Hozzászólás Szerző: lacy »


volt 1043-am
A helyzet az hogy nekem is állandóan kifagyásos gondom volt egy húzósabb BD film megnézése után, újra kellett folyton ndítani mert nem lehetett pl böngészni utána gyszerűen nem tudott semmit elérni a neten addig míg nem volt újraindítva
A megoldás nálam az lett, hogy egy gigabites switch került a rendszerbe, erre van kötve a NAS is meg úgy majd minden ( 8 portos) a Dune is és így már egyszer sem kellett ujraindítani
Igaz azóta le kellett cserélni mert a 200-as netet már nem vitte

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Router

Hozzászólás Szerző: rudulf »

Sziasztok!
Már mindkét generációt használtam a Tp-Link 1043ND routernek, de ezek nap,mint nap eldobják a hálózatot.
Tud valaki megbízható, gigabites routert a piacon, ami könnyen beállítható? Egy NAS is rá van kötve.
 
Köszönöm.
Rudulf
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”