Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sonus Faber

Moderátor: Audiofil-Szalon

Avatar
gabika1969
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013.06.25., kedd 19:12
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: gabika1969 »



Most kihez szoltal Gabor?
Magyarazatnak nem tudom hova tenni, mert semmit nem magyaraz meg, eleg nagy zagyvasagnak tunik se eleje, se vege, se ertelme.

Természetesen nem Neked Viktor! De Te már ismered a részleteket, köszi a megértést...Mindenkinek jó zenehallgatást!

Avatar
aeternum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2015.06.24., szer. 08:16
Értékelés: 174

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: aeternum »


Ez ugy gaz ahogy van. A vilag ninden tajan pofatlansag a neve. Dicsekedni vele, emellett masokat degradalni meg masra is vall.
Hiaba nyomogatod a Nagy Piros Minuszt. Ettől nem leszel jobb.
...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű.

Bohumil Hrabal

Avatar
aeternum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2015.06.24., szer. 08:16
Értékelés: 174

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: aeternum »

Ez ugy gaz ahogy van. A vilag ninden tajan pofatlansag a neve. Dicsekedni vele, emellett masokat degradalni meg masra is vall.
...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű.

Bohumil Hrabal

Avatar
gabika1969
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013.06.25., kedd 19:12
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: gabika1969 »


Na, úgy látom csak sikerült megmozgatni a topikot...Mit is mondjak, talán csak egy megjegyzés aztán tényleg megyek tovább...a szalonok majd biztosan úgy fogják ezután alakítani az üzletpolitikájukat, ahogy Ti ketten gondoljátok és a jövőben őrt állítanak a bejárat elé. Nyilván, engem sem kellett volna beengedniük, mert segítséget kértem. Meg, majd persze pld. Song is vagy bárki az elvárásaitoknak megfelelően ad fel hirdetést a jövőben csak hogy nektek tetsszen. Mondom mindezt annak tudatában, hogy gondolom, illetve látom, hogy csak savanyú a szőlő, mert ilyen dobozokról egyelőre csak álmodtok. Én maradtam a márkánál és ez most csak két front, amihez még jól jön majd a többi is vagy valami más. Nyugodjatok meg, az Audiophile nem szorul a védelmetekre és nincs szükség ekkora térdeplős hajlongásra sem. Ahelyett meg lehet mutatni! A bukszát a hónalj alá és sipirc a szalon, vegyetek valamit! Ja! Tényleg! Ti keményebben adjátok...a Hifibarlangba jártok és ezt itt a Sonus topikban még le is írjátok...gratula!
Most már - mivel látom furdalt a kíváncsiság - töredelmesen bevallom, hogy szóltam Nekik, van egy kedvező ajánlatom és nem azért, hogy megpróbáljak kialkudni egy 40%-os engedményt, pusztán a szakértelmüket kértem. A hozzászólással meg nem "dobolni" akartam, hanem megköszönni a lehetőséget. Nem vagyunk "haverok" bár, én megtisztelve érezném magam, ha a barátjuknak fogadnának, ami rátok...hát...nem is tudom...
 
Ejnye, ejnye fiúk! Na gyorsan a boltba, kérjetek egy kis kedvezményt!
Üdv mindenkinek!
 
Bocsánat a moderátoroktól, ha túlmentem, kérem töröljék a hozzászólást!

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: kargidje »



Szerintem korrekt volt a bolt részéről, hogy lehetőséget biztosított a dologra.
 
Elképzelhető, hogy volt egy lyukas órájuk... és oda betették, mert ez több pénzükbe nem került.
 
Másrészt meg szerintem egy jó kereskedő hosszútávra kell, hogy tervezzen (bármennyire is nehéz ezt a mai gazdasági környezetben és 5Ft-ért bármit tipusú konkurenciával szemben). Ők most a csak hallgatózóból egy jövőbeli lehetséges vevőt csináltak, jó eséllyel ha tényleg meglesz egy új hangfal ára a zsebében azt tőlük veszi meg. (még az is lehet, hogy a hallgatózó fórumtárs előre elmondta a boltnak, mi a célja... említette is, hogy vásárolt már náluk korábban ezt azt).

"Szerintem korrekt volt a bolt részéről" - Ez tuti!!! Nem is emiatt vakartam a fejem.
Ezzel mit tervezett a bolt hosszútávra??? Megvette a hangfalat használtan, biztos pár nap múlva megy, vesz valami több százezres terméket a boltban. Szerintem a köv. 1 évben a környékére sem megy.
Lehet haverok, de azért így nagy dobra verni, ráadásul a kereskedő topikjában, nézzétek milyen jófej voltam, frankón kihasználtam őket.
Még ha a sajátjában írta volna.
 
kíváncsi lennék mit mondott a boltban:
- Szasztok, jöttem meghallgatni a Venere-t, gondoltam kipróbálom, mielőtt megvenném máshol.
 
  a korrekt kereskedőnek!

Avatar
SZL0926
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.01.30., szomb. 08:44
Értékelés: 6

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: SZL0926 »


A bolttal nincs is semmi baj a vevő hozzáállása furcsa illetve ez ma magyar szokás-sajnos.Ezért ne csodálkozzunk,hogy  a boltok akik minőséget is adnak egyre kevesebben vannak és ők is ehhez alkalmazkodnak.Velem esett meg az,hogy elakartam hozni meghallgatásra egy 700eFt-os hangsugárzót és ezért 40eFt-t kért a kereskedő.Na ez máshol nem  igy megy.A Hifibarlangban anno elhoztam kipróbálásra/letét/ és addig válogattam mig megtaláltam a cuccot/kat/.erősitő cd játszó mélynyomó.
 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Vagány
Így is mondhatnánk, bár elsőre azért nem ez ugrik be.

Avatar
SZL0926
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.01.30., szomb. 08:44
Értékelés: 6

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: SZL0926 »


Vettem a celzast A ket esemeny akkorra csuszott ossze es remelem nem leszel morcos, amiert nem vettem meg az ujat..vagyunk a bolttal olyan viszonyban, mivel vasaroltam mar Naluk...Nyugodtan ugorj be Te is, kedvesen fogadnak, hiszen ez az eletuk...
Nem birom ki,hogy ne szóljak hozzá!
1.A hazai boltok ezért állnak igy anyagilag mert elmennek az emberek és aztán használtan vagy a neten megveszik a cuccot.Tapasztalatom szerint ,ha az ember komolyan tárgyal egy komolyabb tárgyról nagy árengedményeket adnak.Én mndenemet ezek szerint vásároltam volt amit 40% engedménnyel.
2.Minden boltban történő teszt csak nagyon nagy vonalakban ad igazi infót,otthon MINDEN másképp szól.Ahhoz tudnám hasonlitani mint amikor az egyszerű hozzá nem értő polgár elmegy a Mediamarktba és vesz egy 4K-s TV-t megnézi elájul a teszt videó láttán és otthon nézi a szar adásokat és csodálkozik.Persze sántit a hasonlat de azt hiszem hogy nem lenne annyi 1-2 nap v. hét után meghirdette hifi elem.Sokan engedik letét ellenében a hazai kipróbálást.

Avatar
gabika1969
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013.06.25., kedd 19:12
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: gabika1969 »


Jól értem, elmentél a boltba a saját cuccal meghallgatni, tesztelni, majd megvetted használtan?
Vettem a celzast A ket esemeny akkorra csuszott ossze es remelem nem leszel morcos, amiert nem vettem meg az ujat..vagyunk a bolttal olyan viszonyban, mivel vasaroltam mar Naluk...Nyugodtan ugorj be Te is, kedvesen fogadnak, hiszen ez az eletuk...

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Jól értem, elmentél a boltba a saját cuccal meghallgatni, tesztelni, majd megvetted használtan? Vagány

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: kargidje »



Üdvözlet a perifériáról!
 
A múlt héten lehetőséget kaptam az Audiophyl-nél arra, hogy saját erősítővel meghallgathassam a Sonus, Venere sorozatának középső, 2.5 darabját. Tavaly, Ő ugyan már "megvolt" nekem, de nem saját holmival. Ebbe a lant alakú Istennőbe már akkor "belezúgtam".
Nagyon barátságos és családias légkörben és fogadtatásban volt részem, amit itt is megköszönök Norbinak és Szabó Karcsi Bácsinak a HIFI világ nagy bohém Öregjének (Hangzásvilág főszerkesztője, remélem mindenki olvassa!!)! 
A spórolás meghozza jutalmát, mostanra összejött egy kis anyagi kondíció és mivel itt fórumon, Coditól kaptam egy visszautasíthatatlan ajánlatot, úgy döntöttem, hogy lépek. Előtte azonban irány a szalon. A dobozok, méretüket igazából élőben, azokat körbejárva mutatják meg. Mint az olasz díva Sophia Loren impozáns méretei szemből karcsú...oldalról nézve meg kiver a víz...ez igen!!! Az elegáns fekete lakk és gyönyörű talpazat csak hab a tortán.
A hangzás lenyűgözött, ott voltam vagy két órát, ami hamar elrepült. Egy élmény volt, ami hála Istennek és Codi-nak otthon folytatódott és azóta is zajlik. A nappalink dísze lett és egy ideig biztosan az is marad.
 
Mindezt még egyszer köszönöm az Audiophyl kedves munkatársainak, Codi fórumtársnak és az egész pénzügyi tranzakció engedélyezőjének: a Nejemnek!
A Szalonnak további sikereket és sok vevőt, na meg Boldog Karácsonyt. Az én ajándékom már a fa alatt van!  karácsony 2
 
Mindenkit üdvözlök!

Jól értem, elmentél a boltba a saját cuccal meghallgatni, tesztelni, majd megvetted használtan?

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


karácsony 2
Üdvözlet a perifériáról!

A múlt héten lehetőséget kaptam az Audiophyl-nél arra, hogy saját erősítővel meghallgathassam a Sonus, Venere sorozatának középső, 2.5 darabját. Tavaly, Ő ugyan már "megvolt" nekem, de nem saját holmival. Ebbe a lant alakú Istennőbe már akkor "belezúgtam".
Nagyon barátságos és családias légkörben és fogadtatásban volt részem, amit itt is megköszönök Norbinak és Szabó Karcsi Bácsinak a HIFI világ nagy bohém Öregjének (Hangzásvilág főszerkesztője, remélem mindenki olvassa!!)! 
A spórolás meghozza jutalmát, mostanra összejött egy kis anyagi kondíció és mivel itt fórumon, Coditól kaptam egy visszautasíthatatlan ajánlatot, úgy döntöttem, hogy lépek. Előtte azonban irány a szalon. A dobozok, méretüket igazából élőben, azokat körbejárva mutatják meg. Mint az olasz díva Sophia Loren impozáns méretei szemből karcsú...oldalról nézve meg kiver a víz...ez igen!!! Az elegáns fekete lakk és gyönyörű talpazat csak hab a tortán.
A hangzás lenyűgözött, ott voltam vagy két órát, ami hamar elrepült. Egy élmény volt, ami hála Istennek és Codi-nak otthon folytatódott és azóta is zajlik. A nappalink dísze lett és egy ideig biztosan az is marad.

Mindezt még egyszer köszönöm az Audiophyl kedves munkatársainak, Codi fórumtársnak és az egész pénzügyi tranzakció engedélyezőjének: a Nejemnek!
A Szalonnak további sikereket és sok vevőt, na meg Boldog Karácsonyt. Az én ajándékom már a fa alatt van!  karácsony 2

Mindenkit üdvözlök!
Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Avatar
gabika1969
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013.06.25., kedd 19:12
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: gabika1969 »

Üdvözlet a perifériáról!

A múlt héten lehetőséget kaptam az Audiophyl-nél arra, hogy saját erősítővel meghallgathassam a Sonus, Venere sorozatának középső, 2.5 darabját. Tavaly, Ő ugyan már "megvolt" nekem, de nem saját holmival. Ebbe a lant alakú Istennőbe már akkor "belezúgtam".
Nagyon barátságos és családias légkörben és fogadtatásban volt részem, amit itt is megköszönök Norbinak és Szabó Karcsi Bácsinak a HIFI világ nagy bohém Öregjének (Hangzásvilág főszerkesztője, remélem mindenki olvassa!!)! 
A spórolás meghozza jutalmát, mostanra összejött egy kis anyagi kondíció és mivel itt fórumon, Coditól kaptam egy visszautasíthatatlan ajánlatot, úgy döntöttem, hogy lépek. Előtte azonban irány a szalon. A dobozok, méretüket igazából élőben, azokat körbejárva mutatják meg. Mint az olasz díva Sophia Loren impozáns méretei szemből karcsú...oldalról nézve meg kiver a víz...ez igen!!! Az elegáns fekete lakk és gyönyörű talpazat csak hab a tortán.
A hangzás lenyűgözött, ott voltam vagy két órát, ami hamar elrepült. Egy élmény volt, ami hála Istennek és Codi-nak otthon folytatódott és azóta is zajlik. A nappalink dísze lett és egy ideig biztosan az is marad.

Mindezt még egyszer köszönöm az Audiophyl kedves munkatársainak, Codi fórumtársnak és az egész pénzügyi tranzakció engedélyezőjének: a Nejemnek!
A Szalonnak további sikereket és sok vevőt, na meg Boldog Karácsonyt. Az én ajándékom már a fa alatt van!  karácsony 2

Mindenkit üdvözlök!

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »



Sajnos nincsen olyan hogy , pár napra kölcsönadnak.
Minden ami ki volt állítva azt a cégünk megvásárolta raktárkészletre.

Értem. Köszi a kiigazítást.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


Sajnos nincsen olyan hogy , pár napra kölcsönadnak.
Minden ami ki volt állítva azt a cégünk megvásárolta raktárkészletre.
Akkor pár éve a hifi-shown csak arra a pár napra kaptátok meg?
Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »


Jelenleg még nincsen, ha majd elérhető lesz akkor természetesen fogunk tartani a bemutatóteremben.
Akkor pár éve a hifi-shown csak arra a pár napra kaptátok meg?
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


Jelenleg még nincsen, ha majd elérhető lesz akkor természetesen fogunk tartani a bemutatóteremben.
A bemutató teremben volt már korábban, nem tudom most van-e.
Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »


Hát ez a hangfal nagyon gyönyörű.Remélem egyszer meg lehet majd itthon is hallgatni!
A bemutató teremben volt már korábban, nem tudom most van-e.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
Babino
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016.03.06., vas. 18:57
Értékelés: 0

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: Babino »

Hát ez a hangfal nagyon gyönyörű.Remélem egyszer meg lehet majd itthon is hallgatni!

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


Sonus faber Aida











Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: kargidje »


November van, nem április elseje...
Ha egyszer a forgalmazó így döntött, nincs mit tenni.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Az ünnepekre való tekintettel az itt látható hangsugárzók közül az AVX fórum lelkes, minimum 5 éve regisztrált tagjai között egy, igény esetén több hangfalpárt sorsolunk ki.
 
Tisztelettel az Audiófül Káefté csapata
 

 


 Ehhez csak az általunk forgalmazott, kiskereskedelmi hálózatba nem kerülő, eredeti, sorszámmal ellátott krokodilfejes kést kell megvásárolnia, most hihetetlen akciónkban csupán 125000Ft-ért, és máris eséllyel indul a fő díjért.
Senkinek sincs nagyobb esélye mint önnek arra, hogy megnyerje.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


November van, nem április elseje...
:D :D
Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



Az ünnepekre való tekintettel az itt látható hangsugárzók közül az AVX fórum lelkes, minimum 5 éve regisztrált tagjai között egy, igény esetén több hangfalpárt sorsolunk ki.
 
Tisztelettel az Audiófül Káefté csapata
 

 


November van, nem április elseje...

Online
Avatar
gnagy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2017.01.15., vas. 18:36
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Csömör

Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: gnagy »


5 év?
 

 
Királyok vagytok!
Clearaudio Emotion I Audio Note CD 2.1x I Rogue Audio Magnum I Sonus Faber Cremona I ZU Event

Lezárt

Vissza: “Audiophyl Kft”