Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Keresek Monitor Audio MR2, vagy br2 mélyhangszórót

Lezárt
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresek Monitor Audio MR2, vagy br2 mélyhangszórót

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Most olvasom a történetet, örülök, hogy ezt a céget is elfelejthetjük.
Egyébként BIZTOS, hogy a futár dobta le, nekem is volt ilyen gondom, ott a magas sugárzó mágnese szakadt le összeborzolva az egész membránt. De azért ehhez igazán dinamikus ütés kell, tehát ledobás a földre. Rendeltem már postán erősítőt, azt úgy ledobták, hogy a lábak beszakadtak az alaplapba...
Nyilván nem várhatjuk el, hogy a "Dógozó" a szaréhugyé fizetésért még egyesével, óvatosan is pakoljon, ráadásul 2-3x átrakják ezeket, mire hozzád ér. 3x csesztem rá erre, Ezért én már nem rendelek házhoz szállítással. Sajnos ha neten rendeled, és nincs személyes átvétel, akkor ez az egyetlen út. Más kérdés, hogy személyes átvételkor sem lehet kipróbálni. Viszont 2 héten belül elállhatsz a vételtől, és visszavitelkor sem próbálják ki...

Avatar
tango69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2011.02.14., hétf. 19:50
Értékelés: 18

Re: Keresek Monitor Audio MR2, vagy br2 mélyhangszórót

Hozzászólás Szerző: tango69 »

Sziasztok,

Nos van fejlemény a témában, és gondoltam megosztom, hátha mások is okulnak belőle.
GLS nél kártalanítás kilőve, a békéltető testület nem tudott minket "közös nevezőre" hozni, így csak a bírósági peres eljárás maradt, ami a kártalanítás összegét figyelembe véve elkerülendő. (Kárjegyzőkönyvet kellett volna felvenni...)
Az Extremeaudio a Cordonszervízhez küldött, akik elhajtottak első körben, hogy nem forgalmaznak hangszórót, majd egy komolyabb hangvételű levél után felajánlották, hogy ha beküldöm, akkor 6000-ért bevizsgálják. :) Mit a törött hangszórót?
AZ invitone kft nem válaszolt a megkeresésemre, csak miután ráírtam a gyártóra, aki készségesen a techical services department-hez irányított, aki ráírt az invitone-ra. Persze ezekután egyből az értékesítési managger vette fel velem a kapcsolatot. A lényeg az, hogy kb 1 hónap, és kb 20-30 emailváltás után megszülett végre, hogy egyébként beszerezhető a hangszóró, de az ára 25 000 plusz szállítás, illetve esetleges szervizdíj, ha nem tudnám beszerelni. Meg még ajánlották, hogy párban cseréljem. Számoljunk csak:2X25 000+2800, és talán be tudok tekerni 8 csavart. Ja és megint a GLS szállítaná, akit messziről kerülök az eset óta, szóval fel kellene mennem pestre. (plusz 10 000 matricával)szóval cakk pakk 63 000 forintba lenne , és vettem 50-ért. De egyébként 80 volt újonnan. Számomra a konklúzió: Monitor audio=gyenge minőségű műanyag kosarú hangszórók, bár nem annak néz ki de higgyétek el abból van a gold sorozatig. Aennyiben akár 1 is tönkre megy belőlük szinte beszerezhetetlen belőlük pótlás, de ha beszerezhető is, akkor is annyiba kerül az irreálisan magas árrés miatt (akcióban ezért szerezhetőek be féláron az eredeti árhoz képest, mert még akkor is van rajta haszon), hogy jobban jársz, ha selejtezed. Úgy összességében nagyon sok gagyi kínai cuccot szedtem már szét életemben, de olyat még nem láttam életemben, hogy egy hangszórónak a kosara műanyagból van, minimum lemez volt a leggagyibb is, és annak a kis mágnesnek a 30 dekás súlyától gyakorlatilag egy valószínűleg nem nagy dobástól (Mert akkor a dobozon/csomagoláson meglátszódott volna) konkrétan rommátört. Egyébként megragasztottam 2k-s ragasztóval, a tekercset kiegyengettem, és szól is éppenséggel, de valószinűleg kib@szom a kukába, mert ha ránézek is elkap ezek után az idegbaj.
Szóval és SOHA TÖBBÉ NEM VÁSÁROLOK TÖBBÉ Monitor Audio terméket. Apropó van még eladó komplett bx6-os szetttem is ha érdekel valakit, meg még más M.A. cuccom is. HA lepusztul abban is később neadjisten valami úgyis annyiba kerül majd, mintha újat vennék. :)

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Keresek Monitor Audio MR2, vagy br2 mélyhangszórót

Hozzászólás Szerző: dondusfi »

Szia!

Ismerem az eladót és volt szerencsém hallani a hangfalat. Sajnálom ami történt! :smile51:
Lehet hogy az MA-nál is rápróbálkozhatnál ha még nem tetted meg. Hátha sikerrel jársz.
Esetleg írjál Adamskyy forumtársunknak (remélem nem baj hogy ajánlom őt) hátha tud segíteni neked.
Sok sikert! Remélem mielöbb találsz.
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Avatar
tango69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2011.02.14., hétf. 19:50
Értékelés: 18

Keresek Monitor Audio MR2, vagy br2 mélyhangszórót

Hozzászólás Szerző: tango69 »

Sziasztok,

Keresnék 1 a címben említett hangszórót, sajnos az importőr (Extreme audio) megtagadta nekem a beszerzését. (Bár kötelessége lenne 5 évig.)
Megosztom, elrettetntő példának a sztorimat, mert max csak itt tudok dühöngeni, hajrá Magyarország.
Vettem használtan, működőképesen (Videót is küldött róla az eladó, és egyébként az állapotán is látszik, hogy vigyázott rá.) egy párat a fentebbi típusból számítógép mellé. A szállítmányozó cég a GLS magyarország volt. Az eladó megőrízte az eredeti csomagolását is (nikecell, párazárófólia, minden), így azt gondoltam, hogy nem lehet baj.... Láttam a GLS rendszerében, hogy sikertelen csomagfelvét volt, és ráírtam az eladóra, aki egész nap otthon volt, és nem jelentkezett nálla senki. Mikor jeleztem neki, hogy sikertelennek jelölték meg a csomagfelvétet, felvette a kapcsolatot a GLS ügyfélszolgálattal, és bepanaszolta a futárt, hogy nála nem volt. Láttunk már ilyet elcsúszott a futár valszeg aznap, és ilyenkor bevett szokásuk, hogy így gyorsítják meg, hogy hamarabb végezzenek. Szóval másnap felvette a csomagot, de abban nem volt köszönet. Olyan szinten dobálta a csomagot az a p@raszt, hogy a hangszóró kosár az egyik hangfalban eltört, és leszakadt róla a mágnes a súlyánál fogva. A dobozon különösebb külsérelmi nyom nem látszódott, így átvettem jegyzőkönyv nélkül a csomagot. Mint utólag kiderült hiba volt, a GLS mossa a kezeit, nem akar kártalanítani. Fényképeket csatoltam, látszik rajta a a pontos típus. Ha valakinek van, ne tartsa magában, akár párban is.
Sérült_hangszóró_1.jpg
Sérült_hangszóró_1.jpg (786.85 KiB) Megtekintve 787 alkalommal
Sérült_hangszóró_2.jpg
Sérült_hangszóró_2.jpg (585.22 KiB) Megtekintve 787 alkalommal
Sérült_hangszóró_3.jpg
Sérült_hangszóró_3.jpg (921.02 KiB) Megtekintve 787 alkalommal
Sérült_hangszóró_4.jpg
Sérült_hangszóró_4.jpg (297.1 KiB) Megtekintve 787 alkalommal
Sérült_hangszóró_5.jpg
Sérült_hangszóró_5.jpg (861.41 KiB) Megtekintve 787 alkalommal
Mondjuk a Monitor Audionál is érdekesen oldják meg a minőségi hangszóró kérdését. Megy a nagy marketingduma a menbránokról, és pillekönnyű hulladék műanyag az egész kosár. A mágnes se nagy, mégis a súlyánál fogva eltört az egész. Kínai fostalicska ez is.... Tudtommal a Bronze BR szériásban is ugyanez a típus van, csak az le van árnyékolva mágnesesen.
Egyébként a Tatabányai GLS depónál dolgozik az a ...
+36 hetven 320 1935

Lezárt

Vissza: “Híradástechnikai alkatrészek, hangszórók, csatlakozók, aljzatok (keres)”