Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pointe tulajdonosok klubja

Moderátor: Pointe

Online
Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Felkerült egy szerb teszt is a weboldalra, persze magyar fordítással:
 
http://pointe.hu/04-tesztek/
 
Az Acoustic Research VSi60-hoz való hasonlítás semmi esetre sem sértő ránk nétve. (Az egy 3.300 fontos, azaz 1.2M forintos, sokszoros tesztgyőztes amerikai gép.)
 
Az egyetlen baj, hogy ebből az SE288-ból feltehetően egy darab sem került a magyar piacra. Jó hír viszont, hogy az Amplifica nagyon sok tekintetben ezen alapul.

Online
Avatar
davidka33
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 825
Csatlakozott: 2009.11.25., szer. 12:41
Értékelés: 366

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: davidka33 »

Ment egy pivát!

Online
Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



A Classic-hoz milyen tápkábeleket ajánlotok?


 
Erre két közhellyel tudok válaszolni:
 
1) az új Pointe tápkábelt, a v3.0-t :-))))))))
2) tessék kísérletezni :-)))))))))
 
 
Komolyabban: Tibor annak idején a saját kábelével fejlesztette a Classicot, ami a kereskedelemben az 1.5 nevet kapta, de ilyet párban nem könnyű találni: újban nincs, használtban egyesével néha előfordul, de párban nemigen.
 
Az új Pointe tápkábel tényleg tök jó, lényegesen jobb az 1.5-nél, és minden bizonnyal fényesen beválna a Classicnál. Szívesen kölcsönadok egy párost kipróbálni, és ha tetszik, mondok rájuk egy "mennyiségi kedvezménnyel" okosított árat.
 
A másik út viszont valóban a kísérletezés. Nekem beváltak a kék Audio Note hangfalkábelből kialakított tápkábelek (AN-L), bár ezek sem olcsók. De egy 2 x 2.5 méteres szettből a teljes lánc tápkábelezése kijön. Egy ilyen szett 40-45 ezerért megy. Mondjuk ezeket még fel kell dugózni, az kábelenként 3-5 ezer forint.
 
Egy másik Classic-tulajdonos van den Hul Mainstream tápkábeleket használ (miközben a vdH jelkábeleket nem szereti).
 
A topikokban emlegetnek mindenféle DIY megoldásokat is, ezeket nem követem, de mindig megvan az ügyeletes csodakábel.

Avatar
JOE77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2010.03.01., hétf. 21:46
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: JOE77 »



A Classic-hoz milyen tápkábeleket ajánlotok?


Nekem mikor volt ilyenem, jó volt hozzá Point power cord 1.5 vagy 2.5 nem emlékszem pontosan a lényeg a nagyobbik Pointe táp kábel

Online
Avatar
davidka33
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 825
Csatlakozott: 2009.11.25., szer. 12:41
Értékelés: 366

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: davidka33 »

A Classic-hoz milyen tápkábeleket ajánlotok?

Avatar
-whitefül-
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008.03.08., szomb. 21:46
Értékelés: 5

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: -whitefül- »


Most már teljesen felcsigáztál...
4db "titokért" bármikor adok 3000Ft-ot.
Ja és nem hiszem,hogy helpdeské kellene átalakulnotok.

Online
Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



Ne haragudj,de én nekem ebből a válaszból az jön le ,hogy majd Ti upgradelitek nX10Ft-ért.


 
Rosszul jött le :-)
 
Mi összeválogatott cső-szetteket fogunk ajánlani, amire mondunk árat is. Ha valaki nálunk veszi meg, örülünk, ha nem, akkor meg nem. A Sima és a Medium esetében mindenki magának ki tudja cserélni a csöveket. (Bár Tibor szervizelt már olyan Mediumot, amibe korábban összekeverve voltak visszatéve az előfok csövek.)
 
Ezenkívül van egy alkatrészcserés megoldás, aminek az anyagköltsége kb 3000 ft lesz. Ebben az esetben viszont nem mondjuk meg, pontosan mi az, amit küldünk, mert az "titok." Mivel 4 darab alkatrészt kapsz 3000 forintért, gondolom világos, hogy nem a féktelen nyerészkedés hajt minket.
 
Csak egy kicsit attól félünk, hogy elküldjük a csomagokat egy rövid leírással, aztán majd folyamatosan jönnek a telefonok, mi meg nagyjából átalakulunk helpdesk-ké, amire pont egyikünk sem vágyik.
 
 

Szóval én és még sokan mások is valszeg több és konkrétabb tuning lehetőségekre gondoltunk.


 
Erre nézve viszont nem tudok bíztatót mondani.
 
Alapvetően nem hiszünk a tuningban. Akinek Simája vagy Médiuma van, az a legjobban teszi, ha meghallgat egy Amplificát. Egy normális állapotú Médiumra nagyjából egy százast kell ráfizetni, és lesz egy szép, új, garanciális erősítő, vadiúj csövekkel, hasonló jellegű, de mégiscsak kifinomultabb hanggal. (A Simára 130-160 ezret kell ráfizetni.)
 
Nem nagyon tudok olyan tuningot elképzelni, ami hasonló ár/hatásfok aránnyal működne.
 
Természetesen lehet a régebbi erősítőket komolyan tuningolni, tessék megkérni VM69 vagy Opel123 barátunkat, hogy ide is tegyék be a Médium "Kőleves Edition"-jeik születésének képes sztoriját -- de azzal tisztában kell lenni, hogy ezek drága és komplikált beavatkozások, újragondolások, ráadásul a sikerüket előre lehetetlen borítékolni.
 
A cső-tuning, az alátétekkel és a tápkábelekkel való kísérletezés még belefér: ha nem tetszik az eredmény, könnyű visszaállítani az eredeti állapotot.

Avatar
-whitefül-
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008.03.08., szomb. 21:46
Értékelés: 5

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: -whitefül- »


Értem én ,hogy óvatoskodsz,de úgy gondolom aki tudja mit jelent rányúlni 300-350V egyenfeszre,és meg tudja csinálni
ennek a "titokzatos" alkatrésznek a cseréjét az had csinálja meg ,akinek pedig tök idegen az olvadó forrasztóón
kellemes gyanta szaga az úgy sem áll neki-max. elviszi egy szakihoz.
Ne haragudj,de én nekem ebből a válaszból az jön le ,hogy majd Ti upgradelitek nX10Ft-ért.
Szóval én és még sokan mások is valszeg több és konkrétabb tuning lehetőségekre gondoltunk.

Online
Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



Ígérted a téma indításkor,hogy a "mester" majd közöl upgrade lehetőségeket a Simákhoz-Mediumokhoz. Nagyon érdekelne a dolog!


 
Köszönöm a kérdést, éppen gőzerővel dolgozunk ezen.
 
Az upgrade lehetőségei a következők:
 
1) az optimális működési környezet megteremtése. Ez alapvetően a hálózati kábel cseréjét jelen, például az új v3.0 kábelre - bárkinek szívesen adunk belőle próba darabot, ha pedig meg akarja tartani, a fórumozóknak speciális árat tudunk rá mondani. A másik nagyon fontos dolog, hogy mit teszünk az erősítő alá és hová. Szerettünk volna az AVX fórumon aktív Fodesszel bizniszelni és legyártatni egy kisebb sorozatot az általa egykor kínált kerámiagolyós készüléklábakból, de nem állt kötélnek. Így erre nem tudunk konkrét terméket ajánlani, de érdemes eljátszani mindenféle cuccal, ami előfordul a háztartásban. A kisgyerekek fa építőkockái például váratlanul nagy javulást hozhatnak a hangzásban. A Simák gumilábai biztosan nem az igaziak, a Mediumok már fakorong lábakkal kerültek forgalomba, az Exception és a Sixty meg fa kúpokat kaptak. (Azért ezeken is lehet fejleszteni: a saját Exception 2 erősítőm alatt most Darumákat használok.
 
2) egy speciális kis alkatrész beépítése. Az anyagköltség kb 3000 ft, de meglepő eredményt hoz. Nem véletlenül titokzatoskodom: amíg nem találjuk ki, hogyan tudja a júzer is beépíteni, beépíttetni, addig nem akarjuk nagyon tolni. Egy alkatrészt ki kell forrasztani, egy másikat be kell a helyére forrasztani. Ebből értelemszerűen nem tudunk próbadarabot kölcsönadni, de már módosított erősítőt tudunk mutatni....
 
3) csőcsere. Olyan csöveket - pontosabban cső-kombinációkat - keresünk, amik nagy biztonsággal beszerezhetőek, nincs elszállva az áruk, és van valamiféle márkahátterük Magyarországon. A Mediumhoz már van konkrét ajánlat, sok-sok kísérlet, próbálkozás után. Ebből van teszt-szett is: kölcsön tudunk adni egy szett bejáratott csövet. Szerencsére a Medium kapcsolása olyan, hogy csak simán ki kell cserélni a csöveket, nem kell munkapontot állítani, stb. A Mediumhoz a végfokcsövek helyére Tung-Sol STR-eket ajánlunk, az előfokba jugoszláv Ei és Tungsram csöveket. A teljes csőcsere uszkve 50-52 ezer forint lenne. A Simával még folynak a kisérletek ott a komplett csőcsere valamivel kevesebb lesz.

Avatar
-whitefül-
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008.03.08., szomb. 21:46
Értékelés: 5

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: -whitefül- »


Szia István,
 
Ígérted a téma indításkor,hogy a "mester" majd közöl upgrade lehetőségeket a Simákhoz-Mediumokhoz.
Nagyon érdekelne a dolog!

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: vm69 »



Köszönöm az információt. Természetesen meglepetésként ért, mindenesetre intézkedtem.
 
 
1) Zsolt nevét máris levettem a honlapról.
 
2) A másik két szakembert felhívtam telefonon, hogy minden rendben van-e. Velük rendben van :-)
 
3) Ha Pesten valakinek most lenne gondja az erősítőjével, akkor keressen engem, természetesen van B-terv, ugyanolyan minőségben meg tudják javítani a készülékét, ahogy Zsolt tenné.
 
4) Napokon belül lesz másik budapesti cím, hiszen éppen a fővárosban bőven vannak olyan hozzáértő szakemberek, akik örülnek, ha munkával keresik meg őket. Az új szerviz természetesen ugyanúgy hozzáfér az eredeti dokumentációhoz, és adott esetben ugyanúgy kérheti Tibor telefonos segítségét, mint ahogy Zsolt.
 
Az esetleges kellemetlenségért elnézést kérek. VM69 keressen meg engem nyugodtan, magánban, emailben vagy telefonon, még a héten megoldjuk a csőcserét, és az azzal járó beállításokat, illetve átvizsgáljuk a készülékét - természetesen grátisz.


 
Köszönöm,majd keresni fogom,elnézést,de gondoltam,hogy jelzem,mielőtt más is meg lepődne.
 
Egyébként a kis Pointe-met!!!
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
-whitefül-
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008.03.08., szomb. 21:46
Értékelés: 5

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: -whitefül- »



Akkor talán az lenne a legokosabb, ha elhoznád hozzám. Beszéljük meg privátban.
 
 
 
 
Erre nekem kellene kitalálnom valamilyen céges politikát, de egyelőre tanácstalan vagyok.
 
A kapcsolás fontos egy készülék hangja szempontjából, de korántsem annyira, mint azt elsőre gondolnánk. Attól nem félünk, hogy valaki lekoppintja az erősítőket -- pont a Sima kapcsolása semmi extra, egy közepesen felkészült szakember a panel alapján is koppintani tudná. Az ördög úgyis a részletekben lakik, a Sima a zenei hangját szerintem alapvetően a kimenő trafóknak köszönheti. Meg annak, hogy a Sima születésekor fillérekért lehetett szovjet és jugoszláv "semmire sem jó, műszakilag túlhaladott," túltárolt (ma úgy hívnánk: NOS) csöveket kapni.
 
Ez alapján tehát kitehetnénk a netre is a kapcsolási rajzot, a beültetési rajzot, az alkatrészlistát, a trafók specifikációit, stb, de azért ez valahol mégis copyright, én pl. nem örülnék, ha a piacot ellepnék a Pointe-ra való hivatkozással mindenféle klónok, utánépítések.
 
És akkor az önjelölt tuningmesterekről még nem is beszéltünk... Bár a saját tulajdonával persze mindenki azt tesz, amit akar, nekem azért néha összefacsarodik a szívem, amikor látom, milyen borzalmakat követnek el egyes gátlástalan hifi tuningolók...
 
Most azt gondolom helyes eljárásnak, ha az esetlegesen elromlott készülékeket ahhoz a három szervizhez irányítjuk, akikben megbízunk:
 
http://pointe.hu/elerhetoseg/
 
Nyugat-Magyarországon Bozó "elektoncso.hu" Balázshoz, Közép-Magyarországon Kocsis Zsolthoz, Kelet-Magyarországon pedig Vass Andrási Gyuri bácsihoz. És persze aki délen lakik, azoknak opció lehet maga Tibor is, hiszen Szabadka nincs messze a határtól, illetve Tibor maga is hetente-kéthetente átjár Szegedre.
 
Amennyiben ezek is messze vannak, akkor készen állunk arra, hogy helyi szakembereknek segítsünk a hibaelhárításban, akár a doksik leküldésével is, de gyakran elég egy pár perces telefonbeszélgetés is.
 
Ha valakinek hozzáfűzni valója van ehhez a politikához, azt szívesen veszem.


Én arra gondoltam,hogy a sematikus rajzot leközölhetnétek ,hiszen ahogy mondtad egy közepes képzettségű szakember "visszarajzolja" 1óra alatt a kapcsolási rajzot.
Az AN is leközölt rajzokat sok milliós erősítőiről ,gondolom egy pillanatig sem aggódtak,hogy majd tömegek fognak
NEROkat meg ONGAKUkat gyártani hasonló vagy jobb minőségben náluk.
Ami fontos lenne szerintem,hogy esetleges csőcsere esetén jó lenne tudni eredeti munkapont beállításokat stb.

Online
Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



gondoltam jó lenne előbb tisztázni vele


 
 
Köszönöm az információt. Természetesen meglepetésként ért, mindenesetre intézkedtem.
 
 
1) Zsolt nevét máris levettem a honlapról.
 
2) A másik két szakembert felhívtam telefonon, hogy minden rendben van-e. Velük rendben van :-)
 
3) Ha Pesten valakinek most lenne gondja az erősítőjével, akkor keressen engem, természetesen van B-terv, ugyanolyan minőségben meg tudják javítani a készülékét, ahogy Zsolt tenné.
 
4) Napokon belül lesz másik budapesti cím, hiszen éppen a fővárosban bőven vannak olyan hozzáértő szakemberek, akik örülnek, ha munkával keresik meg őket. Az új szerviz természetesen ugyanúgy hozzáfér az eredeti dokumentációhoz, és adott esetben ugyanúgy kérheti Tibor telefonos segítségét, mint ahogy Zsolt.
 
Az esetleges kellemetlenségért elnézést kérek. VM69 keressen meg engem nyugodtan, magánban, emailben vagy telefonon, még a héten megoldjuk a csőcserét, és az azzal járó beállításokat, illetve átvizsgáljuk a készülékét - természetesen grátisz.

Vendég

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Vendég »



....... tegnap felhívtam az oldalukon feltüntettet Kocsis Zsolt nevű úriembert,hogy tudna-e nekem segíteni. Hát mit mondjak az úriember elégé meglepődött,mivel egyik,hogy Ő semmi ilyesmihez nem járult hozzá,hogy egy honlapon közzé tegyék a nevét és telefonszámát,meg nem is igazán ért Ő ezekhez az erősítőkhöz max. kapcsolási rajz alapján szokott Önnek is csak segíteni,de ha lehet nem szeretne Ő ezzel foglalkozni, ....


Ajjaj, ez nagyon gáz.
 
 
.

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: vm69 »


[quote name=Pointe' timestamp='1344679869' post='1342926
 
 
Most azt gondolom helyes eljárásnak, ha az esetlegesen elromlott készülékeket ahhoz a három szervizhez irányítjuk, akikben megbízunk:
 
http://pointe.hu/elerhetoseg/
 
Közép-Magyarországon Kocsis Zsolthoz

Mondjuk ez elég érdekes... Mivel venni akarok a Pointe-be új csöveket és hát gondoltam,hogy jó lenne ráméretni,munkapont stb. ezért tegnap felhívtam az oldalukon feltüntettet Kocsis Zsolt nevű úriembert,hogy tudna-e nekem segíteni. Hát mit mondjak az úriember elégé meglepődött,mivel egyik,hogy Ő semmi ilyesmihez nem járult hozzá,hogy egy honlapon közzé tegyék a nevét és telefonszámát,meg nem is igazán ért Ő ezekhez az erősítőkhöz max. kapcsolási rajz alapján szokott Önnek is csak segíteni,de ha lehet nem szeretne Ő ezzel foglalkozni,mert van neki így is sok melója és erre igazán nem is lenne ideje. Kb. ennyi,nem azért,csak gondoltam jó lenne előbb tisztázni vele,mielőtt más is keresni fogja ilyen ügyben az embert.
 
 
Üdv!
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Online
Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



Budapest környékén élek-Budapesten dolgozom. Hová kellene vinnem?


 
Akkor talán az lenne a legokosabb, ha elhoznád hozzám. Beszéljük meg privátban.
 
 

Az erősítő dokumentációjához hozzá lehetne jutni? Gondolom nem titkos?


 
Erre nekem kellene kitalálnom valamilyen céges politikát, de egyelőre tanácstalan vagyok.
 
A kapcsolás fontos egy készülék hangja szempontjából, de korántsem annyira, mint azt elsőre gondolnánk. Attól nem félünk, hogy valaki lekoppintja az erősítőket -- pont a Sima kapcsolása semmi extra, egy közepesen felkészült szakember a panel alapján is koppintani tudná. Az ördög úgyis a részletekben lakik, a Sima a zenei hangját szerintem alapvetően a kimenő trafóknak köszönheti. Meg annak, hogy a Sima születésekor fillérekért lehetett szovjet és jugoszláv "semmire sem jó, műszakilag túlhaladott," túltárolt (ma úgy hívnánk: NOS) csöveket kapni.
 
Ez alapján tehát kitehetnénk a netre is a kapcsolási rajzot, a beültetési rajzot, az alkatrészlistát, a trafók specifikációit, stb, de azért ez valahol mégis copyright, én pl. nem örülnék, ha a piacot ellepnék a Pointe-ra való hivatkozással mindenféle klónok, utánépítések.
 
És akkor az önjelölt tuningmesterekről még nem is beszéltünk... Bár a saját tulajdonával persze mindenki azt tesz, amit akar, nekem azért néha összefacsarodik a szívem, amikor látom, milyen borzalmakat követnek el egyes gátlástalan hifi tuningolók...
 
Most azt gondolom helyes eljárásnak, ha az esetlegesen elromlott készülékeket ahhoz a három szervizhez irányítjuk, akikben megbízunk:
 
http://pointe.hu/elerhetoseg/
 
Nyugat-Magyarországon Bozó "elektoncso.hu" Balázshoz, Közép-Magyarországon Kocsis Zsolthoz, Kelet-Magyarországon pedig Vass Andrási Gyuri bácsihoz. És persze aki délen lakik, azoknak opció lehet maga Tibor is, hiszen Szabadka nincs messze a határtól, illetve Tibor maga is hetente-kéthetente átjár Szegedre.
 
Amennyiben ezek is messze vannak, akkor készen állunk arra, hogy helyi szakembereknek segítsünk a hibaelhárításban, akár a doksik leküldésével is, de gyakran elég egy pár perces telefonbeszélgetés is.
 
Ha valakinek hozzáfűzni valója van ehhez a politikához, azt szívesen veszem.

Avatar
-whitefül-
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008.03.08., szomb. 21:46
Értékelés: 5

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: -whitefül- »



Merrefelé laksz?
 
Alapvetően át kellene nézni a készüléket.
 
Sajnos egy 14-15 éves erősítőnek lehetnek nyűgjei, bár a trafó mechanikus zajszintjének a növekedése nem éppen tipikus.


Szia Budapest környékén élek-Budapesten dolgozom.
Hová kellene vinnem?
Még egy dolog,
Az erősítő dokumentációjához hozzá lehetne jutni?
Gondolom nem titkos?

Online
Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



Nekem lenne egy kérdésem. Miért nem csinál a tervező erősítőt csöves egyenirányítással? Persze más táptrafó tekercselés kell hozzá, szimmetrikus kialakítás és plusz kimenet a csőfűtésnek, de emellett ki lehetne vele váltani a bekapcsolás automatikát.


 
Több úton is el lehet érni a tengerhez. Mindegyiknek más a szépsége, mások a kihívásai.
 
:-)

Online
Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



 
Amikor hozzám került az erősítő úgy emlékszem abszolút brumm és egyéb zajmentes volt,most egy -két hónapja
azt tapasztalom,hogy bekapcsoláskor hallom a hálózati trafó bugását a készülékből(nem durva -talán nem is zavaró)


 
Merrefelé laksz?
 
Alapvetően át kellene nézni a készüléket.
 
Sajnos egy 14-15 éves erősítőnek lehetnek nyűgjei, bár a trafó mechanikus zajszintjének a növekedése nem éppen tipikus.

Avatar
-whitefül-
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008.03.08., szomb. 21:46
Értékelés: 5

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: -whitefül- »


Sziasztok,
 
Január végétől vagyok boldog tulajdonosa egy Sima Mk2-nek.
Tényleg le a kalappal Tibor munkássága előtt.
Volna egy műszaki jellegű kérdésem
Amikor hozzám került az erősítő úgy emlékszem abszolút brumm és egyéb zajmentes volt,most egy -két hónapja
azt tapasztalom,hogy bekapcsoláskor hallom a hálózati trafó bugását a készülékből(nem durva -talán nem is zavaró)
és hallom a hangfalakból is-amikor a relé ráadja az anódfeszt-a zaj felerősödik.
Mondhatnám ,hogy ez a zaj nem zavaró zenehallgatás közben,csak ami zavar,hogy mi változott meg,mert tutira emlékszem hogy teljesen zajmentes volt amikor hazahoztam.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Nekem lenne egy kérdésem. Miért nem csinál a tervező erősítőt csöves egyenirányítással? Persze más táptrafó tekercselés kell hozzá, szimmetrikus kialakítás és plusz kimenet a csőfűtésnek, de emellett ki lehetne vele váltani a bekapcsolás automatikát.
Üdv,
NL

Online
Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



Gratulálok a honlaphoz, jó hogy végre kész van.


 
Köszönöm.
 
A vártnál egyelőre sokkal nagyobb az érdeklődés, a Facebook oldalnak 110 lájkolója van szombat óta, a pointe.hu-n pedig 10 nap alatt 2000-nél több oldalletöltés keletkezett.
 

 
Ami még fontos: egy kábelt már el is vittek tesztelni, ketten jelentkeztek be Amplifica demóra, és van egy határozottnak tűnő érdeklődő a beszámított Gleam-re is.
 
Mindezt az augusztusi kánikulában, ami amúgy hagyományosan teljes uborkaszezonnak számít.
 
Ha valakinek van ötlete, mit kellene megváltoztatni, kijavítani, tökéletesíteni az oldalon, az jelezze. Inkább magánban, mint nyilvánosan :-) Minden észrevételért hálásak vagyunk.

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: evola »


Szia!
 
Gratulálok a honlaphoz, jó hogy végre kész van.
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Online
Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Történelmi esemény: elindult a Pointe honlap :-)
 
www.pointe.hu
 
Lényegében működőképes. Bár a régebbi készülékek ismertetése még hiányzik, de folyamatosan töltődik fel. Hamarosan feltöltésre kerülnek olyan zenészek és zeneközeli szakemberek portréi és készülékismertetői (!) is, akik Pointe készülékeket használnak/használtak. A várható lista:
 
Oláh Kálmán, jazz zongorista, zeneakadémiai tanár, www.kalmanolah.com/
 
Gryllus Samu, bőgős, basszusgitáros, zeneszerző, producer (Palya Bea), www.gryllus.hu
 
Locsmándi Bence, rock gitáros, zeneszerző (Somló Tamás, Oláh Ibolya)
 
Szalai László, hangmérnök, Fonó Records
 
Dauner Nagy István, zenei szakíró, Hifi Magazin, www.momus.hu
 
A pointe.hu támogatására létrejött a Pointe Facebook oldala is. Azért érdemes lájkolni, mert az újdonságokról mindig megjelenik majd egy rövid üzenet.
 
https://www.facebook.com/pages/Pointe-c ... 6970778795

Online
Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Megjegyzem, van most nálam egy beszámított TPC-600 leválasztó trafó, két kimenetes; aki akarja, elviheti meghallgatni. Külön hirdetést még nem csinálok neki, mert van rajta egy kis javítanivaló (az egyik aljzat műanyag rögzítőfüle eltört, és ettől egy kicsit mozog), de kipróbálni így is lehet. Amúgy 40.000 lesz az ára.
 
Szóljon, akit érdekel.

Válasz küldése

Vissza: “Pointe”