Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Pointe tulajdonosok klubja

Moderátor: Pointe

Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 336
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pointe » 2012.04.18., szer. 15:52

Psszt! :-))))

post-29586-019168800 1334757096.jpg

www.arkitektor.hu

Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pointe » 2012.04.18., szer. 15:48

Sixty modell portólió :-)

post-29586-051692100 1334756899.jpg

Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pointe » 2012.04.18., szer. 15:42

Ha már csevegő… Akkor most külön utakon, saját lábán… itthon l'auditeur nélkül él a márka. Nem vagyok, képbe csak régebbről rémlik valami.

Mint egy békés válás...

A gyerekek apjával továbbra is baráti a viszony, de tovább kellett lépni, mert a 20 év házasság alatt a kapcsolat egy kicsit elszürkült. (És előkerültek évtizedes apró tüskék, állítólag középen nyomjuk a fogkrémet, ilyesmi.)

Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pointe » 2012.04.18., szer. 15:39

angyal

Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pointe » 2012.04.18., szer. 15:26

Huszonöt éve hifizem komolyan. Az első Pointe erősítőt 19 éve hallottam. Az első saját Pointe erősítőmet 5 éve vettem.

Ma az a fő feladatom, hogy ezeket a kiváló készülékeket minél többen megismerjék.

Kb 10 éve vettem meg ifjúkorom álmainak hangfalát, a Chario régebbi csúcsmodelljét, az Academy 2-t. Az volt az elképzelésem, hogy a meglehetősen nehezen hajtható, 4 ohmos, 86 dB érzékenységű hangfalat csakis valami erőművel lehet meghajtani. Sokáig használtam egy Primare A30.1 erősítőt (2 x 180 W / 4 ohm), ám egy napon az egyik csatorna finoman súgni kezdett. Nem is súgott, inkább mintha valaki finoman egy papírzacskót gyűrögetett volna. Az erősítő megjárta az összes szóbajöhető erősítő-guru műhelyét, de az idegesítő zaj megmaradt.

Meghirdettem hibásként, persze jó olcsón, de senki nem jelentkezett. Egy jászberényi hifista viszont csereajánlatot tett: a hibás erősítőért ad egy hibátlan Pointe Mediumot. Gondoltam, egy hibátlan erősítőt még mindig könnyebb eladni, mint egy hibásat, így belementem a cserébe.

Jászberényből hazatérve persze bekötöttem az új jövevényt. Nem vártam tőle túl sokat, de már rég hallgattam a lemezeimet, gondoltam, egy próbát megér.

Nem ragoznám: egy új világ nyílt meg előttem aznap este.

A 2 x 24 wattra specifikált erősítőnek semmi oka nem volt jól szólni a Chariókkal, mégis életet lehelt a hangzásba. Valódi, minden irányban értékelhető kiterjedésű térben valódi, embernagyságú zenészek kezdtek játszani valódi hangszereken.

A fenébe a wattokkal!

Azóta szinte minden valaha gyártott Pointe erősítőből sikerült tesztpéldányt találnom, a régebbiekből néha úgy, hogy levadásztam egy second hand készüléket, használtam egy darabig, aztán -- egy szabadkai átnézés és ha szükséges volt, felújítás után -- én magam is elengedtem a kezét.

Alapvetően mindegyik Pointe erősítőt ajánlom meghallgatásra. Az iskola ugyanaz: nem klasszikus csöves megszólalás, inkább egy jó (!) tranzisztoros lendülete, dinamikája, kombinálva a csöves hangzás pozitívumaival, intimitásával, természetességével, felbontó képességévél.

A Sixty nyilván külön kategória, a büdzsé készülékeiről híressé vált Pointe végre lehetőséget kapott egy kompromisszummentes készüléket alkotni -- de a lassan 20 éves, belépő szintű Sima különböző generációi is meglepően muzikálisak. Amikor egy hétig egy Sima Jubilee dolgozott a rendszeremben, nem sírtam el magam. Nyilván nem tudta azt az élményt (nyíltságot, jelenlétérzetet, közvetlenséget) nyújtani, amit egy Exception 2 vagy egy 672SE, de a nagybetűs Zene szólalt meg a szobában, és ami az igazi értékmérő, akár egymás után több lemezt is végig lehetett élvezni.

csövi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 658

Hozzászólás Szerző: csövi » 2012.04.18., szer. 14:48

Ha már csevegő… Akkor most külön utakon, saját lábán… itthon l'auditeur nélkül él a márka. Nem vagyok, képbe csak régebbről rémlik valami.

Michell Engineering, Mellorn Audio, Soner Audio, STEALTH audio cabels, Harmonic Technology, Sonus Faber, 2012Mac mini

Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pointe » 2012.04.18., szer. 14:34

Esetleg tudja valaki a gyártó elérhetőségét?

Szeged környékén lehet,hogy egyszerűbb ha közvetlenül hozzá viszem szervizelni a gépet.

Mail ment :-)

Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pointe » 2012.04.18., szer. 14:30

Esetleg elképzelhető,hogy egyszer lesz Single Ended kapcsolású erősítő is a Pointe kínálatában?

Szívesen meghallgatnék egy olyat.

Én már hallottam :-)

Tibor több deszkamodellt is készített (rengeteg idő és pénz ment rá el), de egyikkel sem volt maradéktalanul elégedett, így nem kerültek gyártásba.

Jelenleg az a terv, hogy legyen egy potens belépő-szintű erősítő (ez az Amplifica, már létezik, jópár darab zenehallgatókhoz került), illetve a Sixty kifutása után is legyen egy új zászlóshajó, egy felső kategóriás darab. (A 12 db Sixty közül az utolsó pár hete talált gazdára.) Ez utóbbi is készül már -- kívül-belül különleges lesz. De nem Single Ended :-)

nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 23

Hozzászólás Szerző: nempisti » 2012.04.18., szer. 13:52

Keress meg priviben,szívesen össze hozlak a szakemberrel,keni-vágja!

Esetleg tudja valaki a gyártó elérhetőségét?

Szeged környékén lehet,hogy egyszerűbb ha közvetlenül hozzá viszem szervizelni a gépet.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2012.04.18., szer. 13:23

Esetleg elképzelhető,hogy egyszer lesz Single Ended kapcsolású erősítő is a Pointe kínálatában?

Szívesen meghallgatnék egy olyat.

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3246

Hozzászólás Szerző: AVX » 2012.04.18., szer. 03:18

36_1_11.gif

vm69
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 96

Hozzászólás Szerző: vm69 » 2012.04.17., kedd 10:23

Valóban kellemes meglepetéssel szolgált számomra is a kis Pointe Sima erősítőm.Elégedetten használtam egészen addig,míg a gyerek le nem rántotta az állványáról. Ha valaki a szervizelésével kapcsolatban segíteni tudna,folytathatná tovább a kis gép a pályafutását.

Keress meg priviben,szívesen össze hozlak a szakemberrel,keni-vágja!

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

vm69
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 96

Hozzászólás Szerző: vm69 » 2012.04.17., kedd 10:20

Varga Miki (vm69) is most alakíttatta vissza gyárira a home tuninggal elfuserált Mediumját. Klang kolléga új életet lehelt belé. Biztos benéz Miki majd ide is...

Üdv,NL

Hi,már vagyok olvasgatom:)

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 905

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken » 2012.04.16., hétf. 20:36

Sixty+Gemme Audio Vivace...

post-9449-037809800 1334601387.jpg

Thorens 126/3,Grace G707/II+MM,Marantz CD17 KIS/Marantz PM6a/Tannoy D700S2,laptop/AQ Dragonfly Red....2.0 roulez..

opel123
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 420

Hozzászólás Szerző: opel123 » 2012.04.16., hétf. 19:26

Valóban kellemes meglepetéssel szolgált számomra is a kis Pointe Sima erősítőm.Elégedetten használtam egészen addig,míg a gyerek le nem rántotta az állványáról. Ha valaki a szervizelésével kapcsolatban segíteni tudna,folytathatná tovább a kis gép a pályafutását.

Keresd vm69-et, összehoz Klanggal és villámgyorsan megcsinálja.

Üdv,

NL

opel123
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 420

Hozzászólás Szerző: opel123 » 2012.04.16., hétf. 19:25

Sziasztok! Hurrá! Végre. Örülök, hogy van ez a topik, visszatérő olvasója leszek. Már régóta gyűjtögetem az alkatrészeket a nagy átdobozoláshoz. Nagyon sokat várok tőle. Fodesz most csinálja az előlapját, már csak néhány húzós árú kondi jön és belevágok.

A Pointe Medium magában is nagyon jó készülék...

Stevie-től vettem még 2009-ben, nem bántam meg....

Varga Miki (vm69) is most alakíttatta vissza gyárira a home tuninggal elfuserált Mediumját. Klang kolléga új életet lehelt belé. Biztos benéz Miki majd ide is...

Várom az újdonságokat és sok sok képet!!!

Üdv,NL

nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 23

Hozzászólás Szerző: nempisti » 2012.04.16., hétf. 19:00

Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pointe » 2012.04.16., hétf. 09:12

Ó, ez egy régebbi, kis sorozatban készített készülék volt, talán egy fél tucat lett összeszerelve. A Grado fejhallgatóihoz lett optimalizálva, de 32 és 500 Ohm között minden dinamikus rendszerű fejhallgatót kiszolgál.

Természetesen csöves, de ellentétben a Pointe integrált erősítőkkel, ez OTL, azaz kimenő trafó nélküli kapcsolás.

Egyszeri projekt volt, több ilyen készülék nem várható, de természetesen az esetleges javításhoz szükséges dokumentáció, alkatrész utánpótlás rendelkezésre áll.

Steinhart
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 184

Hozzászólás Szerző: Steinhart » 2012.04.16., hétf. 07:47

Luxman L-509AX Erősítő,Luxman D-06u SACD/CD/DAC,Sonus Faber Electa Amator III, Acoustic Signature Ecco, Jelco SA-200,Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2012.04.16., hétf. 07:44

.........

Minden okunk megvan optimistának lenni a fórum működését illetően :-)

Sok szerencsét hozzá! :cheers1:

.

Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pointe » 2012.04.16., hétf. 00:55

apám mindig azt mondta, hogy "majd nyugtával dicsérjük a napot", mert az, hogy itt van napi szinten, még nem jelenti azt, hogy lesz is miről írni. P

Szia Gábor,

a múltkor leültünk, és kiszámoltuk, hogy a Pointe annyi készüléket adott el Magyarországon az elmúlt 20 évben, hogy feltehetően ott van a leismertebb audiofil márkák között. Pláne, hogy több készüléke, elsősorban a Sima nevű erősítő és reinkarnációi kifejezetten belépőszintű high-end készülékek voltak. A használtpiaci forgást is beleszámítva több száz lehet azoknak a hifistáknak a száma, akikkel egy Sima vagy Medium erősítő ismertetette meg a csöves hangzás varázsát.

Elsősorban emiatt a sok mostani és ex Pointe-tulajdonos miatt gondolom azt, hogy pörögni fog a fórum.

Persze hiába lenne a sok ember együtt, ha nem lenne miről beszélni. De a Pointe most is aktív, történnek a dolgok: már elkészült és kapható egy izgalmas, új, belépő szintű sztereó erősítő (az Amplifica), és a zászlóshajó Sixty kifutása után Tibor most egy újabb, minden eddiginél kompromisszummentesebb erősítőn dolgozik -- az első deszkamodellek alapján igen érdekes készülék várható. Van egy új hálózati kábel is, és talán lesznek speciális Pointe készülékalátétek is.

Szóval azt gondolom, lesznek érdeklődők, és lesznek témák is, amikről beszélni lehet.

A napokban élesedik a www.pointe.hu is, az oldalunk "hivatalos" fóruma is ez az itteni lesz.

Pillanatnyilag ez a Pointe-sarok csak egy béta-verzió, hamarosan több új topikkal nyitunk, lesz közöttük például egy olyan akciós topik is, amiben csak itt meghirdetett akciós, ex-demo, beszámított készülékek lesznek, de lesz egy olyan topik is, ahol maga az erősítők konstruktőre, Tibor válaszol a felmerülő kérdésekre, vagy ad tippeket a régebbi készülékek upgrade-elésére, tuningjára.

Minden okunk megvan optimistának lenni a fórum működését illetően :-)

Válasz küldése

Vissza: “Pointe”