Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szemes kávé kínálat, észrevételek

Vendég

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Amit en olvastam - es belinkeltem - ott 6-700 kg éves termékről van szó.
( Mivel több területről es cégről van szó, valószínűleg mindegyik a sajátját tartja a leghitelesebbnek )
A valóságot valószínűleg egyikünk sem tudja, mert nem ezzel foglalkozunk, kizárólag internetes forrásokra tudok támaszkodni.
A coffegeek oldalon ajánlottak nekem ezt az oldalt, mint hiteles es fuggetlen vásárlási forrást.
Ott írtak, hogy területenként változik, ( Sumatra, Vietnam, stb. ) hogy éppen arabica, v. robusta-e az alapanyag.
Mivel nem véletlen egybeesesrol van szó, hanem farmokrol, mesterséges körülmények között tenyésztett állatokról es mivel ezzel etetik oket, azok salakanyagarol.
Ha csak úgy a természetben a véletlen előfordulási tényezőkre hagyatkoznank, valószínűleg megfizethetetlen lenne es talan nem is hallottunk volna róla.
Az, hogy mennyi egy csésze, teljesen irreleváns, mert attól függ, hol iszom.
Pl: egy legutóbbi felmérés szerint nálunk a világon a legdrágább egy csésze kávé átlagosan. ( nem Mo. )
Függetlenül attól, hogy milyen minőséget iszol.
A kopi luwak kavebab kereskedelmi arat grammban értelmezik. Hogy melyik kávéház mennyiért csapolja, mar más kérdés.
Persze abban igazad van, hogy ezerparszaz Ft-ért nem valószínű, hogy valódit kapsz.
Tényleg, megnézted a linkelt oldalt? Szerintem érdekes!

Főleg hogy a kilncven százaléka Japánba megy a JBM el együtt.
Igy a piacon lévő cucc nagy része kamu.

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: forgi »


Tőlem nem kell bocsánatot kérned, semmi közöm nincs ehhez a német céghez!
Megjegyzem, abban sem vagyok biztos, hogy jó boltot csinálnál egy német gyártmányú eszpresszóval.
Gyanítom, találsz autentikusabb pörkölőhelyeket is náluk
 
 

Picit vicces, hogy ezért telefonáljak.
Bocs de ez nekem nagyon fapados dolog.


Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Holnapra elfogy ez a kávém:
 
Mami's Caffé Espresso Crema szemes kávé 1kg
Még van egy utolsó kávém, amit a kávébolt.net-től vettem.
Barbera Aurora szemes kávé 1kg
 
Egy időre szeretnék búcsút inteni ezeknek.
Megkóstolom és utána eldöntöm, hogy marad, vagy ez is megy a lányoknak a céghez.
Újabban nem sok kávét vettek.
 

Avatar
Cult
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013.06.24., hétf. 11:42
Értékelés: 7

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Cult »


Amit en olvastam - es belinkeltem - ott 6-700 kg éves termékről van szó.
( Mivel több területről es cégről van szó, valószínűleg mindegyik a sajátját tartja a leghitelesebbnek )
A valóságot valószínűleg egyikünk sem tudja, mert nem ezzel foglalkozunk, kizárólag internetes forrásokra tudok támaszkodni.
A coffegeek oldalon ajánlottak nekem ezt az oldalt, mint hiteles es fuggetlen vásárlási forrást.
Ott írtak, hogy területenként változik, ( Sumatra, Vietnam, stb. ) hogy éppen arabica, v. robusta-e az alapanyag.
Mivel nem véletlen egybeesesrol van szó, hanem farmokrol, mesterséges körülmények között tenyésztett állatokról es mivel ezzel etetik oket, azok salakanyagarol.
Ha csak úgy a természetben a véletlen előfordulási tényezőkre hagyatkoznank, valószínűleg megfizethetetlen lenne es talan nem is hallottunk volna róla.
Az, hogy mennyi egy csésze, teljesen irreleváns, mert attól függ, hol iszom.
Pl: egy legutóbbi felmérés szerint nálunk a világon a legdrágább egy csésze kávé átlagosan. ( nem Mo. )
Függetlenül attól, hogy milyen minőséget iszol.
A kopi luwak kavebab kereskedelmi arat grammban értelmezik. Hogy melyik kávéház mennyiért csapolja, mar más kérdés.
Persze abban igazad van, hogy ezerparszaz Ft-ért nem valószínű, hogy valódit kapsz.
Tényleg, megnézted a linkelt oldalt? Szerintem érdekes!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ez alul aLiefer- und Versandkostenmenüpontra kattintva található.
"
Wir versenden Ihre telefonische Bestellung auch ins Ausland. Gerne informieren wir Sie über die anfallenden Versandkosten.
Rufen Sie uns einfach an (Tel. +49. (0)711. 72 20 80. 80) oder kontaktieren Sie uns per E-Mail – bitte beachten Sie unsere Telefonservice-Zeiten von Montag bis Freitag 8.00-16.00 Uhr und Samstag 8.00-12.00 Uhr."
 
azaz
a telefonos megrendelését külföldre is szállítjuk. Szivesen informáljuk a felmerülő szállítási költségekről.
Egyszerűen hívjon fel minket (a számban a 0-t csak Németországban kell tárcsázni) vagy vegye fel velünk e-mailban a kapcsolatot.
Kérem vegye figyelembe, hogy a telefonos service időnk hétfőtől péntekig 8.00-16.00 tart, valamint szombaton 8.00-12.00

Picit vicces, hogy ezért telefonáljak.
Bocs de ez nekem nagyon fapados dolog.

Avatar
Barkács
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 343
Csatlakozott: 2010.07.07., szer. 19:53
Értékelés: 113

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Barkács »


 

A kopi luwak is robuszta...
Nem mondanam, hogy a robuszta alabb lenne az arabikanal.
Elvileg.
A gyakorlatban sokszor sajnos igaz, de ennek oka a termőterület fekvése.
Ha minőségi robusztat szeretnél, az sajnos sokkal többe kerül, mint egy átlagos arabika.
Arról nem is beszélve, hogy egy igazi olasz espresso elképzelhetetlen robusta nélkül. ( a klasszikus arany 80:20 )
En szeretem mindkettőt, egyformán, csak máskor. Egyutt es külön-külön is, ha megfelelő minőségről beszélünk.
Az eredeti Kopi Luwak nem robuszta !azért olyan drága mert kézzel kell kiválogatni a cibetmacska kakiból az arabica szemeket mivel mindkét kávébabot megeszi csak érett legyen ezért max. 2-300kg/év a teljes hozam ezért a 15000ft/csésze .Az más kérdés hogy a maradékot is eladják ugyanolyan néven csak jóval olcsóbban(Semiramis 1390ft/csésze) 

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: opel123 »

Lejjebb volt szó a Semiramisról. Kb 10 éve olvastam róluk és Zalaegerszegen bementem az üzletükbe.  Azt hittem egy komoly helyről lesz szó de ahogy beléptem, a füstöt vágni lehetett.  Valójában egy kocsma volt kávézónak álcázva.  Benn állt néhány zsák kávé a szabad levegőn vagyis füstön, néhány alkesz meg nézett, hogy mit akarhatok.  Kérdezte a tulaj (?), hogy megkóstolom-e valamelyiket, hát nem nagyon volt hozzá gyomrom.  Milyen lehet egy szemes kávé normán levegőn hetekig tárolva és cigarettafüsttel átitatva.... Azóta nem jártam arra, lehet, hogy változott valami vagy esetleg meg is szüntek

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: forgi »


Ez alul a Liefer- und Versandkostenmenüpontra kattintva található.
"
Wir versenden Ihre telefonische Bestellung auch ins Ausland. Gerne informieren wir Sie über die anfallenden Versandkosten.
Rufen Sie uns einfach an (Tel. +49. (0)711. 72 20 80. 80) oder kontaktieren Sie uns per E-Mail – bitte beachten Sie unsere Telefonservice-Zeiten von Montag bis Freitag 8.00-16.00 Uhr und Samstag 8.00-12.00 Uhr."
 
azaz
a telefonos megrendelését külföldre is szállítjuk. Szivesen informáljuk a felmerülő szállítási költségekről.
Egyszerűen hívjon fel minket (a számban a 0-t csak Németországban kell tárcsázni) vagy vegye fel velünk e-mailban a kapcsolatot.
Kérem vegye figyelembe, hogy a telefonos service időnk hétfőtől péntekig 8.00-16.00 tart, valamint szombaton 8.00-12.00
 
A webáruháznál nem találtam más opciót.

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Vendég

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezt se hallgasd el.Ez a kvkalmár volt, sztem túlpörkölte, bár az egyikből egész ihatókat húztam, a másik kettő sőtét és olajos volt.Többen mondták ismerőseim hogy hasonlót tapasztaltak.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Tévedsz, a honlap tanulsága szerint külföldre is szállítanak. Telefonos vagy e-mail megkeresésre küldik a szálítási díjakat.
Ha ilyen jellegű igény felmerülne, szívesen segítek a nyelvi problémák legyűrésében. Csak kérlek, jelezzétek e-mailban a dolgot,
hogy biztosabban észrevegyem az igényt.

A webáruháznál nem találtam más opciót.

Vendég

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezt megoszthatnád velünk is.
Én is ezt teszem.
Ezr sajnos nem tudom megosztani, nem bolt.

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: forgi »


Tévedsz, a honlap tanulsága szerint külföldre is szállítanak. Telefonos vagy e-mail megkeresésre küldik a szálítási díjakat.
Ha ilyen jellegű igény felmerülne, szívesen segítek a nyelvi problémák legyűrésében. Csak kérlek, jelezzétek e-mailban a dolgot,
hogy biztosabban észrevegyem az igényt.
 
 

Akkor jól gondoltam.
Be is raktam a 3 képet ezekről.
Közben arra is rájöttem, hogy csak németországba szállít, tehát számunkra felejtős.


Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: forgi »


Ha már különböző hazai kávépörkölők termékei kerülnek előtérbe, akkor érdekességként ajánlom figyelmetekbe az egyik budapesti kávészervíz termékeit.
http://jura-szerviz.hu/kategoria/kezmuv ... ___uj.html
Amint látható nem nagy a választék, nem is forgalmaznak "csúcsterméket", de pl. a Classic termékük szvsz. igazán vállalható nedüt eredményezett számomra. (ezen kívül én a Ristrettoból vásároltam és az sem okozott csalódást), miközben a kávé ára igazán baráti.
 

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
A honlap bal oldalán a Kaffee onlineshop alatt az espresso gombra kattintva jelennek meg az olaszos kávék a honlapon.

Akkor jól gondoltam.
Be is raktam a 3 képet ezekről.
Közben arra is rájöttem, hogy csak németországba szállít, tehát számunkra felejtős.

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: forgi »


Németországban más kávézási szokások jellemzőek, mint olaszhonban,
azaz a filteres (hosszú) kávé a hagyományos.
Az általad belinkelt kávét is valószínűleg ehhez a stílushoz pörkölték.
A leírás szerint egyébként ezt a kávéfajtát a Feinschmecker (ha minden igaz egy Hamburgban megjelenő magazin) a legjobb filteres kávénak választotta 2005 februárjában, majd 2011-ben 50 Filteres kávé tipus közül a 3 favorit egyikévé.
 
A honlap bal oldalán a Kaffee onlineshop alatt az espresso gombra kattintva jelennek meg az olaszos kávék a honlapon.
 
 

http://www.hochland-kaffee.de/kDATA/add ... p8v94ai9q5
vollmundige Kaffee-Komposition mit Prädikat: »Bester Filterkaffee überhaupt«
 
Habár lehet tévedek.
Németből nem vagyok túl jó.
A felső sorban hagyományos gépeket ír.
Utána meg azt írja, hogy filteres.
Ha a hagyományos gépek filterére gondol, az más.


Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Bontatlan eredeti állapotában simán 1 évig, hisz a tároló zacsi aromatartó csomagolás!
Erre ne fogadj.
Kérdezd a gurukat.
Én most ajándékoztam el az összes 1 év körüli kávémat.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Jut eszembe, hogy jövő héten megyek Győrbe, így beugrok a Kapuczínerbe is egy kis velencei gondolások kedvencéért.
 
A kávérendelésnél kb 3 havi adag lenne szerintem az ideális, ez azért ad teret a kísérletezgetésnek is, ugyanakkor nem tenné havi elintéznivalóvá a kávé beszerzését, és a postaköltség is reális maradna.

Szerintem max 2 hónapra állj rá.

Vendég

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Közben revidealnam a korábbi hsz-emet.
Kopi luwak készül arabikabol es robusztabol is, attól függ, hogy honnan származó kopi luwakhoz van szerencsénk.
A minősége is eltérő es a legtöbbje fake...
Ha tobbet szeretnetek tudni a temaban es tutira originalt vasarolni, ajanlom az alábbi linket:
 
http://www.realkopiluwak.com/faq/
 
Más: a 250gr-os eredeti csomagolásban bontatlanul, mennyi ideig őrzi meg frissesseget egy premium kávé normál tárolási körülmények között?
Erre is áll a kb. 1 év?

 
Bontatlan eredeti állapotában simán 1 évig, hisz a tároló zacsi aromatartó csomagolás!

Avatar
Cult
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013.06.24., hétf. 11:42
Értékelés: 7

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Cult »


Közben revidealnam a korábbi hsz-emet.
Kopi luwak készül arabikabol es robusztabol is, attól függ, hogy honnan származó kopi luwakhoz van szerencsénk.
A minősége is eltérő es a legtöbbje fake...
Ha tobbet szeretnetek tudni a temaban es tutira originalt vasarolni, ajanlom az alábbi linket:
 
http://www.realkopiluwak.com/faq/
 
Más: a 250gr-os eredeti csomagolásban bontatlanul, mennyi ideig őrzi meg frissesseget egy premium kávé normál tárolási körülmények között?
Erre is áll a kb. 1 év?

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoom »



Ez egy felhasználói teszt:
http://www.kavekorzo...Ratio=&offset=1
1,Pascucci Extra Bar Mild
2,Merillo Merillo Carib   A Sjali kőnig Kb ugyanez.Nekem ízlett.
3,Miscela d'Oro Gran Aroma
4,Kapucziner Velencei gondolások kedvence
5,MoKambo Argento
6,Barbera Esperia   Nekem ez ízlett a legjobban.
7,Torrisi Bar Oro
8,il Moretto Superbar
9,il Moretto Family
10,Kapucziner Palermo Aranya

 
Jut eszembe, hogy jövő héten megyek Győrbe, így beugrok a Kapuczínerbe is egy kis velencei gondolások kedvencéért.
 
A kávérendelésnél kb 3 havi adag lenne szerintem az ideális, ez azért ad teret a kísérletezgetésnek is, ugyanakkor nem tenné havi elintéznivalóvá a kávé beszerzését, és a postaköltség is reális maradna.
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Avatar
hocus-pocus
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 332
Csatlakozott: 2009.09.11., pén. 20:45
Értékelés: 272

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: hocus-pocus »


Én most egy Mövenpick szemeskávét fogyasztok. A tárolásánál javaslatként a hűtőszekrényt említik. Ettől függetlenül én nem tenném a hűtőbe a szemeskávét. Én sötét, hűvös helyen fémdobozban tárolom. A friss pörkölésű kávénál nincs jobb. Tetszik Béla ötlete. A jelenlegi ajánlat is nagyon jó. 4000 Ft/kg. áron nehezen találni  jó minőségű kávét.
 

"Holdra bámulj, vakablak."

Vendég

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szerintem a legfontosabb, hogy nem vegyünk egyszerre csak 1 havi adagot.
Persze ezt nem könnyű betartani, de én is efelé haladok.
Idáig 3-4 Kg mindig volt itthon, de már csak 1 van.
Most jön pár minta, de azokat én is elcsomagolom valami hasonlóképpen, mint te.
Én sem tenném be a fagyasztóba.

 
Annyit azért nem ér meg, hogy havonta postáztassak kávét! Sajnos havi több mint 1000,-Ft postát meg lehet spórolni ha egyben a haverokkal összeállva egy fél évi adagot beszerzünk. Alkupozícióba is kerülünk így.
Mint mondtam, normális tárolási körülmények között NINCS különbség friss és 1havi, vagy éppen 1 éves szemeskévé között! Ez a frissen fogyasztott, pörköltetett szokás, majd olyan felesleges mint a hifiben 1000 dolog!!!
A kávé főzése, a víz minősége, a forrázás gyorsasága, na ezekkel lehet elb@aszni a jó kávét!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ez egy hasznos hozzászólás, és egyezik az én tapasztalatommal (ami azért nem ennyire precízen végigvitt). Vagyis nem jött be sem a vákuumszívás, sem a mélyhűtő, tehát jobb a kávét békén hagyni. Úgyhogy most már a szétporciózásnál folpackba, majd egy szorosan lebefőttesgumizott nejlon zacskóba rakom 50g-os adagokban a kávét, ezeket vissza a gyártótól kapott zacskóba, hogy tudjam, mit iszom, és az egészet egy jól záródó műanyag dobozban a hűvös pincébe, és nem a hűtőbe. Bonyolultabbnak látszik leírva, mint a valóságban, de gyorsan elvégezhető, ha megérkezik az új szállítmány. 
Szerintem a legfontosabb, hogy nem vegyünk egyszerre csak 1 havi adagot.
Persze ezt nem könnyű betartani, de én is efelé haladok.
Idáig 3-4 Kg mindig volt itthon, de már csak 1 van.
Most jön pár minta, de azokat én is elcsomagolom valami hasonlóképpen, mint te.
Én sem tenném be a fagyasztóba.

Online
Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: hifis »



elhatároztam kipróbálom, hogy száraz hűvös helyen mennyi ideig tárolható a kávé! Tesztünk során, tettünk 12-12 adagot száraz hűvös helyre illetve fagyasztóba is. Majd havonta előszedegettük és teszteltük, hogy melyik tárolási módszer lesz a megfelelő. 
Az eredmény meglepő és furcsa: fagyasztóban 1 hónapot vagy annál rövidebb időt bírt csupán ki, pedig kémikus barátom tippje 1 év volt
A száraz hűvös helyen tárolt kávé, viszont eddig 1 évesen is ugyan azt a zamatot biztosította, mint az első friss adag!
Megjegyzem: 4 kávé-őrült véleménye volt, 

Ez egy hasznos hozzászólás, és egyezik az én tapasztalatommal (ami azért nem ennyire precízen végigvitt). Vagyis nem jött be sem a vákuumszívás, sem a mélyhűtő, tehát jobb a kávét békén hagyni. Úgyhogy most már a szétporciózásnál folpackba, majd egy szorosan lebefőttesgumizott nejlon zacskóba rakom 50g-os adagokban a kávét, ezeket vissza a gyártótól kapott zacskóba, hogy tudjam, mit iszom, és az egészet egy jól záródó műanyag dobozban a hűvös pincébe, és nem a hűtőbe. Bonyolultabbnak látszik leírva, mint a valóságban, de gyorsan elvégezhető, ha megérkezik az új szállítmány. 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Akit érdekelne tudok nélkülözni pár kg JULIUS MEINL ARABIA ESPRESSO GOLD szemeskávét! Ebből tankoltam be, mert ez vállt be nagyon! Ára nagyon kedvező: 4000,-Ft/kg! Szavatossága: 2014.10. (nem ezzel kereskedek, csupán felajánlom aki kiszeretné próbálni ezt a típust is)
 

Jók a Julius Meinl kávék. 1 éve én is vettem ausztriában.
Mostanában inkább friss kávét szeretnék venni.
Azok között is van hasonló áron.
 
Nekem ez finomabb volt és azon a héten pörkölték:
http://sjalikave.hu/index.php?func=ertekesites
Sjali König Caffe 1000g (Szemes kávé) Ár: 4000 Ft

Válasz küldése

Vissza: “Szemes kávék, Kávé tesztek, PID beállítás.”