Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szemes kávé kínálat, észrevételek

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ez lehet, hogy ízlene nekem:
http://londiniumespresso.com/products/teres

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Kávéreceptek
 
Melange
Hozzávalók: kávé,tej. Az igazi melange elkészítéséhez szükség van egy tejhabosítóra. A kicsi, elemes nem túl jó, mert nem lesz tőle kemény a hab. A melange elkészítésénél a sorrendre és a hőmérsékletre kell figyelni. Ettől lesz szép réteges. Először habosíts fel 1 dl tejet, majd főzz egy erős kávét. Átlátszó, tűzálló pohárba tölts hideg tejet, majd kanalazd rá a tejhabot. Ezután a tűzforró kávét öntsd bele nagyon óvatosan, a pohár széléhez közel. Ha jól csináltad, akkor háromrétegű kávét kaptál.
Bécsi kávé
Hozzávalók: kávé,csokoládéöntet ,tej ,tejszín. Ha szeretnél saját csokiöntetet, akkor olvassz fel vízfürdő felett étcsokoládét, és keverj hozzá tejszínt olyan mennyiségben, hogy folyós legyen. A bécsi kávé voltaképpen egyszerű. Kávé csokiöntettel. Először tedd a közepes méretű csésze aljára a csokiöntetet, majd öntsd rá a kávét és egy kis tejet. A tetejére pedig tegyél tejszínhabot, és ültess rá egy szem kávét vagy kávébabot mintázó csokit. Ha lehet, szifonból nyomd a habot, de semmi esetre se használj hidrogénezett növényi zsírból készült tejszínutánzatot! Kevés fahéj a tetejére.
Szerelem kávé
Hozzávalók:kávé,tej,tejszínhab,méz,mandulaforgács.Főzz egy jó kávét, és átlátszó pohárba töltsd egy kis tejjel. A tetejére fújj tejszínhabot, és erre csorgass mézet. Koronázd meg az egészet mandulával.
Tejeskávé máshogy
Hozzávalók: kávé,sűrített tej,tejszínhab. Főzd le a kávét. Egy átlátszó pohár aljára nyomj sűrített tejet, nem kell fukarkodni vele, majd óvatosan öntsd rá a kávét. A tetejére jön a tejszínhab, amire tegyél egy leheletnyi őrölt fahéjat.
Ír kávé
Hozzávalók: kávé, 4 cl ír whiskey,kevés tejszín. Egy talpas, átlátszó pohárba öntsd a kávét, add hozzá a whiskey-t. A tejszínt épphogy verd fel, ne legyen kemény hab. Ezt kanalazd a tetejére. Lányok Bailey s - zel is ihatják. Tejeskávé máshogy Hozzávalók: kávé ,sűrített tej ,tejszínhab. Főzd le a kávét. Egy átlátszó pohár aljára nyomj sűrített tejet, nem kell fukarkodni vele, majd óvatosan öntsd rá a kávét. A tetejére jön a tejszínhab, amire tegyél egy leheletnyi őrölt fahéjat.
Borgia kávé
Az erősre főzött presszókávét keverjük össze egyenlő arányban forró csokoládéval (nem kakaóval), atetejére pedig tegyünk tejszínhabot.
Karibi kávé
Az erős kávét tej helyett kókusztejjel öntsük fel, és bőven adagoljunk hozzá cukrot. A tetejét díszítsük tejszínhabbal és kókuszreszelékkel.
Mocha
Keverjünk össze egy csészényi kávét, félcsészényi kakaót, kétcsészényi tejet és ízlés szerinti cukrot egy edényben, és folyamatos kevergetés mellett lassan forraljuk fel. Vegyük le a tűzről és keverjünk bele 1-2 kávéskanálnyi vaníliaaromát. Hasonlóan finom eredményt kapunk, ha kihagyjuk a vaníliaaromát, és cukor helyett vaníliás cukorral édesítjük az italunkat.
Fűszeres kávé
Az őrölt kávét keverjük össze illatos fűszerekkel és így főzzük meg. Választhatunk őrölt fahéjat, szegfűszeget, vagy akár szerecsendiót. Egy kávéfőzőnyi (nagyjából 3-4 teáskanál) kávéhoz negyed kávéskanálnyi fűszer adjunk. Ha filteres kávéfőzőnk van, akkor keverni sem kell, egyszerűen tegyünk két szem egész szegfűszeget vagy egy darabka egész fahéjat a filterbe, a kávé mellé.
Mediterrán kávé
Keverjünk össze néhány szem ánizsmagot és egész szegfűszeget egy darabka egész fahéjjal. Az eredeti recept szerint kössük a fűszereket muszlinkendőbe, vagy törjük durvára őket egy mozsárban. A kávét és a fűszereket tegyük ízlés szerinti mennyiségű cukorral egy edénybe és forraljuk össze. Öntsük csészékbe (aki nem a muszlinkendős megoldást választja, használjon kis lyukú teaszűrőt), tegyünk a tetejére tejszínhabot és reszeljünk rá kevés citrom , vagy narancshéjat.
Kávé-grog
Alaposan mossunk meg egy citromot és egy narancsot, hámozzuk meg őket és a héjukból egy-egy darabot tegyünk egy csészébe. Keverjünk össze egy teáskanál puha vajat egy fél-fél kávéskanálnyi őrölt fahéjjal és őrölt szegfűszeggel, valamint egy csipetnyi őrölt szerecsendióval. A megfőzött kávéhoz adjunk bőségesen barna cukrot és tejszínt, majd keverjük össze a fűszeres vajjal. Ezt a krémes italt öntsük rá a citrom- és narancshéjra.
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Most teszteljük ezt a kávét itthon:
Mami's Caffé Dolce Vita szemes kávé 1kgLehet, hogy nem veszek többet ilyet.
Túlságosan erős.Egy kicsit kesernyés az íze.

Ma kevertem hozzá a 80+20%-osból.
Így már sokkal finomabb volt.
Ez azt jelenti, ha ebből fogok főzni, az ízleni fog.
http://www.kavebolt.net/webshop/szemes- ... %C3%A9-1kg
Megszűnt a keserű íz.
 
Ettől függetlenül vissza fogok térni ahhoz a magyar céghez, aki frissen pörköli a kávét.
Sjali König Caffe 1000g (Szemes kávé)
Caffe Original 1000g (Szemes kávé)
Ezt a kettőt fogom keverni 50%-os arányban.
Ez nagyon ízlett.
http://sjalikave.hu/index.php?func=ertekesites

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ha neked nem jött be 100%-ig, akkor én tuti nem veszek ilyet!
Majd várd meg a másikat.Hátha, de szerintem ez lesz a nyerő a háromból:
Barbera Aurora
50% Arabica - 50% Robusta kávé
 
Fura, de ennél meg ezt írják:
Barbera Esperia
40% Arabica - 60% Robusta kávé
http://www.kavebolt.net/webshop/szemes- ... %C3%A9-1kg
Szerintem fordítva van.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Van valakinek konkrét (ízlelési) tapasztalata ezzel a kávéfőzővel készített kávékról? 
öcsém gyakran jár olaszoknál és hozott múltkor magának, 1 személyeset. (mondtam neki, ha most nyáron is megy hozzon nekem is egyet ).
 
amit főztem nála "igazi" arab arabica kávét, nagyon ízletes és finom aromájú volt.
 
(cukor nélkül iszom a kávékat, ritkábban nádcukorral)
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoom »


Túlságosan erős.Egy kicsit kesernyés az íze.
 
 
Ha neked nem jött be 100%-ig, akkor én tuti nem veszek ilyet!
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Most teszteljük ezt a kávét itthon: Mami's Caffé Dolce Vita szemes kávé 1kgLehet, hogy nem veszek többet ilyet.
Túlságosan erős.Egy kicsit kesernyés az íze.
 


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Kiegészítő aroma?? Szirup?
A kv tisztán mint az élet:)

Így bizony.
Ma rendeltem pár új kávét:
Még holnap estig bevezető áron van:
 

Mami's Caffé Dolce Vita szemes kávé 1kg 
Mami's Caffé Espresso Crema szemes kávé 1kg 


Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: hifis »


Én most frissen pörkölt kávékkal nyomom, nagyon más világ mint a bolti szemesek.
A Kapucziner kínálatából én is rendeltem négyféléből 25 - 25 dkg-ot. A honlap rövid jellemzéseiből kiszemezgettem a legkevésbé kávé (vagyis keserű)  ízűeket. Mivel egyedül fogyasztom, kitart egy ideig.
Tegnapelőtt előtt megrendeltem, tegnapelőtt pörkölték, tegnap megkaptam, ma megkóstoltam. (Pedig állítólag pihentetni illik egy hétig, de kíváncsi voltam, milyen ennyire frissen.)
A frappáns nevű Puorto Rico Fino Yauco Selecto nevűvel kezdtem. Jelenthetem, először ízlett üresen a kávé. Ugyan nem tudnám megmondani, mint a tesztekben, hogy milyen hatféle ízből áll össze, ezt még biztos tanulni kell, (vagy elvégezni egy barista tanfolyamot), de finom, tényleg gyümölcsös, lágy íz nagyon kellemes utóhatással.
Amit még sohasem tapasztaltam, a csomagot nem előre utalással, nem utánvéttel, hanem a kipostázás utáni banki átutalással fizethettem. Nem semmi a mai időkben.

Vendég

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Scoperto Superiore 4 567 HUF
 
 
Ez bejött. 
 


Bővebben esetleg?

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoom »


Scoperto Superiore 4 567 HUF
 
 
Ez bejött. 
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Vendég

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szép színe van a crema-nak, csak kicsit homogénnek tűnik, a múltkori mintha csíkosabb lett volna.
Más kv.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Szép színe van a crema-nak, csak kicsit homogénnek tűnik, a múltkori mintha csíkosabb lett volna.
Meg nagyon drága.

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoom »


Kávékalmár SO
 
Szép színe van a crema-nak, csak kicsit homogénnek tűnik, a múltkori mintha csíkosabb lett volna.
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Kávékalmár SO.
Jól néz ki.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Megvolt az első teszt.
Egy picit túl markáns, de finom.Holnap egy picit apróbbra kell darálnom, úgy lesz az igazi.
Én egy picit több Arabica-t tennék bele.
Az utóíze is nagyon jó.
Szerintem megérne egy próbát másoknak is.

Ma sokkal jobban ízlett így.Kb 1:1 arányban raktam hozzá Arabica kávét.
Lágyabb lett.Érdemes volt hozzáadnom egy kis Arabica kávét.

Vendég

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kávékalmár SO.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Hamarosan kiderül milyen is a Sjáli Kőnig kávé.
Megvolt az első teszt.
Egy picit túl markáns, de finom.Holnap egy picit apróbbra kell darálnom, úgy lesz az igazi.
Én egy picit több Arabica-t tennék bele.
Az utóíze is nagyon jó.
Szerintem megérne egy próbát másoknak is.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Mint már a múltkor is, megengedtem másnak is.
Az enyém még nem kelt el.
 
Most meg nézegetem az új kávéfőzőket,de lehet nem cserélek.
Annyira szép a mostani gépem és ha odafigyelek,akkor nagyon jó kávét főz.
 
Az előbb megérkezett egy szállítmány ettől a cégtől:
http://sjalikave.hu/index.php?func=ertekesites
Ezekből rendeltem:
 
Caffe Original 1000g (Szemes kávé) Ár: 6000 Ft
 
Merillo Brasil 1000g,Sjali könig caffe 1000g ,Merillo Mocca 1000g Ár: 10000 Ft
A Sjali Königre vagyok a legkíváncsibb.

Hamarosan kiderül milyen is a Sjáli Kőnig kávé.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Többnyire olasz bar blendeket, de kezdek én is egyre jobban belemászni a single origin 100% arabica világába
 
Nemrég a Kávékorzón is ajánlott Pin Up blendet próbáltam ki, ízlett és az sem volt drága. Ez is magyar pörkölés: 
http://www.pacificaffe.com/

Nem akarom magam fényezni. de lassan elmondhatom a kávékról ugyan azt,mint a hangsugárzóknál.
Hihetetlenül sokfélét kipróbáltam már.
Nekem a 100% Arabica eléggé lányosnak tűnik.
Mint tudjuk, az Arabica kávé koffein tartalma kb a harmada,mint a Robusta-é.Pont emiatt szeretem a keverékeket vásárolni.Nekem a legjobban a 60+40% jött be a legjobban.Ezek ára is már nagyon kedvező.
A 100% Arabica kávék közül a jobbak 8000 Ft fölött vannak.
Mivel rátaláltam a Merillo Carib pörklölő üzemére,így megpróbálom kihasználni ezt a jó lehetőséget.
Fogok rendelni sokféle kávét,majd ezeket összekeverem.
Meg akarom találni a számomra legjobbat.
Kérek 5-6 féle Arabica kávéból és legalább ennyi Robustából is mintát.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



Ha összefognánk, akkor tudnék lényegesen jobb árakat elérni.
Mostantól én semmilyen előre csomagolt kávét nem fogok sehonnan rendelni, csak tőlük.
A tegnap érkezett kávénkat pár nappal előtte pörkölték.
Mindenkinek szintén azt tanácsolom,hogy fogjunk össze és ne márkanevekért fizessünk ki 100%-kal többet.
Hamarosan megkapom a nagykerárakat.
Mi az elszállítást megoldjuk az üzemből.
Lehet össze fogok majd állítatni egy mintakollekciót .
Mikor megkérdeztem,hogy a többi magyar cég mitől drágább ennyire,akkor a válasz ez volt:mert sokkal többet keresnek rajta.

 
Nyilván jól hangzik, bár az AVX talán nem a legjobb fórum erre, nyilván nagyobb érdeklődés alakulhat ki a Kávéológián/Kávékorzón
Jómagam úgy vagyok ezzel, hogy a változatosság jegyében nem akarnám leszűkíteni kávébeszerzési forrásomat a csak magyar pörkölőkre, de nyitott vagyok rá, és ha lehetőség van kipróbálni pl. az Izlandi Lovas Kávéfutár Kft. termékeit is jutányos áron, akkor én beneveznék
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



A gépeket nézve annak tűnik,de nem az.
Te milyen kávét szoktál vásárolni?

 
Többnyire olasz bar blendeket, de kezdek én is egyre jobban belemászni a single origin 100% arabica világába  
 
Nemrég a Kávékorzón is ajánlott Pin Up blendet próbáltam ki, ízlett és az sem volt drága. Ez is magyar pörkölés: 
http://www.pacificaffe.com/
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »




 
Bár én nem foglalkoztam vele, de valahogy sejtettem, hogy nem olyan egyszerű, mint kukoricából a popcorn:)

A gépeket nézve annak tűnik,de nem az.
Te milyen kávét szoktál vásárolni?
 
A beszélgetés közben megtudtam,hogy ők szállítják a szlovákiai Mercedes részére is az ajándék kávét.
Nagyon szép fa dobozban található.
Megpróbálok nekik segíteni,hogy az itthoni céghez is bekerüljenek.
Lehet tényleg érdekes lenne összefognom ezt a csapatot a kávé fronton is.
Ha megvannak az árak,akkor majd akit érdekel, elküldöm neki.
Az első egy kis mennyéségű mintakollakció lenne.
Kisebb méretű zacsikba be tudnék velük csomagoltatni egy teljes választékot.
32 féle kávéjuk van.
Összeállíttatok velük pár nagyon népszerű keveréket.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



Elemsélte a tulaj,hogy miből is áll a pörkölés.
Már nem akarok pörkölni.
Gyorsan rájöttem,hogy ez mégsem ennyire egyszerű.

 

 
Bár én nem foglalkoztam vele, de valahogy sejtettem, hogy nem olyan egyszerű, mint kukoricából a popcorn:)
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Válasz küldése

Vissza: “Szemes kávék, Kávé tesztek, PID beállítás.”