Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szemes kávé kínálat, észrevételek

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


 
bikabeka,
kóstolj meg egyszer egy nagynyomásúval készült kávét. Én nagyon haragszom azokra, akik elterjesztették ezeket a fajta "főzőket". Kb. mint akik a trabantot gyártatták. Épp a lényeg vész el...
 


Kóstoltam már sok ilyen kávét. El is ismerem, hogy ittam már jót is. Kávézókban.
Ilyen pl. a Lucaffe.
De az ideg megöl akkor, ha a kapott kávé nem elég forró. Én csak úgy szeretem a kávét. És ez elég sokszor előfordult már kávézókban, éttermekben.
Persze lehet, hogy nem is forrón kéne inni a kávét, de én úgy szeretem.
Ui.: A vörösbort is hidegebben szeretem szobahőmérsékletnél.

Avatar
alexandrosz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.22., szomb. 21:59
Értékelés: 0

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: alexandrosz »


Ez valami "üzletpolitika" lehet a Segafredonál, hogy senki ne igyon otthon ilyen kávét, hanem menjen el egy kávézóba kávézni? 
Nagyjából semmi köze a bolti Segafredonak a kávézóshoz. Nem tudom, miért csinálja ezt a cég, szerintem lejáratja magát.
A kávézós kiszerelés nagy (2-3kg, nem tudom), ha jól megnézed, általában ki van rakva a polc tetejére a nem túl hivalkodó csomag. Több színű zacsi létezik, talán piros, zöld, kék ÉS fekete, de a feketét csak a Sega franchise kávézókba "szabad" eladni.
Megfelelő rábeszélőkészséggel én már vettem egy csomag pirosat pár éve...

A piros szerintem az Extra Strong. Az szerintem is jó.
Egyébként azt is megfigyeltem, hogy 10-12 éve az első, országba érkező Sega-k jók voltak, s persze az áruk sem ennyi volt, nagyon nem..
 
Kaporka.Microstudio!
Vera, Primavera és ha ezek nincsenek, akkor lopok a családi kedvenc Szentkirályiból is
Van Brita kancsóm, egy ideje már nem használom, mert kizárólag kávéfőzéshez kellett, ahhoz meg "túl sokáig" elég egy aktívszenes betét és kissé viszolyogtam a dologtól, hogy hónapokig használjam ugyanazt, mégha..bár lehet, hogy semmi gond ezzel és az én hülyeségem.
Médialejáccó, Heed Obelisk i + Dactilus, Epos ES-14

Vendég

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Megfelelő rábeszélőkészséggel én már vettem egy csomag pirosat pár éve...

Na, ezt lehet, hogy én is kipróbálom.

Vendég

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez valami "üzletpolitika" lehet a Segafredonál, hogy senki ne igyon otthon ilyen kávét, hanem menjen el egy kávézóba kávézni?
Nagyjából semmi köze a bolti Segafredonak a kávézóshoz. Nem tudom, miért csinálja ezt a cég, szerintem lejáratja magát.
A kávézós kiszerelés nagy (2-3kg, nem tudom), ha jól megnézed, általában ki van rakva a polc tetejére a nem túl hivalkodó csomag. Több színű zacsi létezik, talán piros, zöld, kék ÉS fekete, de a feketét csak a Sega franchise kávézókba "szabad" eladni.
Megfelelő rábeszélőkészséggel én már vettem egy csomag pirosat pár éve...

Vendég

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


1. Ez tényleg így van. Sajnálatos, hogy a boltokba kerülő Sega keverékek rosszak.

Ez valami "üzletpolitika" lehet a Segafredonál, hogy senki ne igyon otthon ilyen kávét, hanem menjen el egy kávézóba kávézni?
 
 
 
2. Nekem nem ízlett, s még olcsónak sem mondható. Nem olasz iskola, tán ezért
Hmm. Hát, ez nem igazán hozta meg a kedvem hozzá. Pedig a szivarjaik egészen élvezhetőek. Az ember azt gondolná, akkor talán a kávéjuk sem lehet rossz. De úgy látszik, aki jól tudja kiválasztani a szivargyártók közül azokat, amikhez a nevét adja, még nem biztos, hogy ugyanúgy jól tudja kiválasztani a kávégyártók közül a jókat.
 
 
 
3. Én ásványvizet használok, ........
Melyiket?

Avatar
sanci
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.01.02., pén. 19:40
Értékelés: 2

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: sanci »


Ezt a Riobát jó lenne megkóstolni, bár Metroba sose járok...
A Segák közül ezt az egyet szeretem, a többi elég kommersz.
Segafredo Deca Crema
Nagy kedvencünk még asszonnyal a Dallmayr csak nagyon drága...

Avatar
alexandrosz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.22., szomb. 21:59
Értékelés: 0

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: alexandrosz »


Csak négy rövid kérdés. 
1.) Én szeretem, a Segafredo kávét a kávézókban, de a boltokban kapható Segafredo kávékból csak pocsék kávét lehet itthon főzni. Mitől lehet ez?
 
2.) Próbálta már valaki a Davidoff szemes kávéját?
 
3.) Ki milyen vízből (tisztított, ásványvíz, stb.) főz kévét? Mert az én tapasztalatom az, hogy a víz minősége majdnem olyan meghatározó a jó kávénál, mint a kávénak a minősége. (Hangsúlyozom, csak majdnem.)
 
4.) Annak idején valamelyik Penna topikban jól ki lett tárgyalva ez a víz kérdés, és akkor ott született is valamiféle konszenzus, hogy a hú de szuper, és horrorisztikus árú víztisztítóval tisztított víz után, másodikként melyik ásványvíz az, amiből a legjobb kévét lehet főzni. Emlékszik még valaki, hogy melyik volt ez a víz?

1. Ez tényleg így van. Sajnálatos, hogy a boltokba kerülő Sega keverékek rosszak.
A "bar" keverékeik jók, ezeket elvben csak presszók, vállalkozások használhatják (pl. extra strong). A Hungaroringen a Red Bull-nál ittam életem egyik legjobb kávéját: Segafredo volt.
2. Nekem nem ízlett, s még olcsónak sem mondható. Nem olasz iskola, tán ezért
3. Én ásványvizet használok, esetleg a Brita-t is kipróbálhatjátok, mert bár sok a vita körülötte, de szerintem jó.
Médialejáccó, Heed Obelisk i + Dactilus, Epos ES-14

Vendég

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak négy rövid kérdés.
 
1.) Én szeretem, a Segafredo kávét a kávézókban, de a boltokban kapható Segafredo kávékból csak pocsék kávét lehet itthon főzni. Mitől lehet ez?
 
2.) Próbálta már valaki a Davidoff szemes kávéját?
 
3.) Ki milyen vízből (tisztított, ásványvíz, stb.) főz kévét? Mert az én tapasztalatom az, hogy a víz minősége majdnem olyan meghatározó a jó kávénál, mint a kávénak a minősége. (Hangsúlyozom, csak majdnem.)
 
4.) Annak idején valamelyik Penna topikban jól ki lett tárgyalva ez a víz kérdés, és akkor ott született is valamiféle konszenzus, hogy a hú de szuper, és horrorisztikus árú víztisztítóval tisztított víz után, másodikként melyik ásványvíz az, amiből a legjobb kévét lehet főzni. Emlékszik még valaki, hogy melyik volt ez a víz?

Vendég

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tévedsz Bár, ez egy jól bevált arány lehet, mert sok cég termékénél megjelenik. Az igazi (olasz) presszókávé - azt gondolom - tartalmaz robusta-t, az előzőekben írtam, hogy miért gondolom ezt.

Ezt írtam én is, 80% arabica, 20% robusta a klasszikus presszó keverék. Tudtommal...

Avatar
alexandrosz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.22., szomb. 21:59
Értékelés: 0

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: alexandrosz »


Kávé keverékek ügye: tévedek, mikor azt gondolom, hogy az olaszok kínosan ügyelnek a 80-20 arányra?
Nyílt nem messze tőlem, a Szekszárdi utcában (XIII. ker.) egy Molinari bolt. Elméletileg nagyker, nem is bolt, de végképp nem kávézó, viszont mindig szívesen látnak, s bekapcsolják a podos gépet egy kávéért is. Ígéret szerint a presszót is felfűtik, de nincs pofám egy kávéért ezt kérni... :foto:
Náluk kapni sokféle kávét a 100% robustától kezdve a 100% arabicaig...


Tévedsz
Bár, ez egy jól bevált arány lehet, mert sok cég termékénél megjelenik. Az igazi (olasz) presszókávé - azt gondolom - tartalmaz robusta-t, az előzőekben írtam, hogy miért gondolom ezt.
A Molinarival szerintem minden kávé iránt érdeklődő ember találkozik előbb, vagy utóbb és én is csak jót tudok mondani róla
Médialejáccó, Heed Obelisk i + Dactilus, Epos ES-14

Vendég

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


alexandrosz,
mindig szomorúan olvasom, miről maradtam le... :taps:
Annyira gáz a helyzet a konyhámban, nem mernék még egy géppel beállítani. Legutóbbi beszerzés egy motoros szeletelő, a csajom azt hittem kidob, vagy kidobja. De ilyen vékonyra szeletelni szalámit, sonkát a boltba SOHA nem fognak. Szóval aktuális projekt a konyha nagyobbra cserélése!
 
Kávé keverékek ügye: tévedek, mikor azt gondolom, hogy az olaszok kínosan ügyelnek a 80-20 arányra?
Nyílt nem messze tőlem, a Szekszárdi utcában (XIII. ker.) egy Molinari bolt. Elméletileg nagyker, nem is bolt, de végképp nem kávézó, viszont mindig szívesen látnak, s bekapcsolják a podos gépet egy kávéért is. Ígéret szerint a presszót is felfűtik, de nincs pofám egy kávéért ezt kérni...
Náluk kapni sokféle kávét a 100% robustától kezdve a 100% arabicaig... :foto:
 
bikabeka,
kóstolj meg egyszer egy nagynyomásúval készült kávét. Én nagyon haragszom azokra, akik elterjesztették ezeket a fajta "főzőket". Kb. mint akik a trabantot gyártatták. Épp a lényeg vész el...
 
Béla,
viszont a kávé, amit kaptunk szombaton teljesen jó volt! A tejhab gép meg fenomenális!
 
A nyelvész szekciónak melegen ajánlanám figyelmébe Nádasdy Ádám modern talking sorozatát. Má' csak hogy egy szakmabélit is halljanak a nyelvészek szerepéről, feladatáról.
Itt jó lenne megmaradni kávézgatni...
 
Na, szép napot! A reggeli Caffé Pertén túl vagyok, várom az ebéd utáni Molinarit. :kiraly:

Avatar
alexandrosz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.22., szomb. 21:59
Értékelés: 0

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: alexandrosz »


Kávéra visszatérve. Tavaly vettem Frei kávékból párat.Először azt hittem ,hogy csak neve van a kávénak , de az íze az nem olyan kiváló.(celebkávé ) De aztán nagyon pozitívan csalódtam.Szinte mindegyik kellemes ízű. Nekem az Afrikai jött be a legjobban.

A Frei kávékkal nekem nem túl jók a tapasztalataim. Általában kellemetlenül kesernyés, kifejezetten rossz kávé készült belőle. Nálam. Viszont valami elképesztő gerilla-marketing van mögé téve 125 g-os csomagok 800-1000 ft-ért..mennyi is ez kg-ra vetítve és mit is kapunk érte..?
Arra gyanakszom, hogy kotyogóba és sima, kisnyomású gépbe valók inkább, mert itt is többen jelezték, hogy szeretik.
Viszont volna egy best buy, amit szívesen ajánlok a kávékedvelő olvtársak figyelmébe:
Rioba
 
Mióta kipróbáltam a legolcsóbb(!) 55-45-ös keveréket, megmaradt és csak azt veszem. 2400.-/kg, s megdöbbentően jó. Létezik belőle 80-20 és 100% arabica is, de egyik sem ízlett annyira, mint ez. Azok sem drágák.
Sosem gondoltam volna, hogy egy ilyen áruházban találom meg kedvenc kávémat
Médialejáccó, Heed Obelisk i + Dactilus, Epos ES-14

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Én is kipróbáltam egyet,de sajnos nem tudom már,hogy melyik volt.
Nekem nem annyira tetszett.
Én az Illy-t szeretem a legjobban.


Nem jött be a Frei kávé? Velem az asszony ilyet vetetne állandóan(ha tehetné ) ,annyira szereti.
Anyósoméknak főztem egyszer ,de nekik se jött be,annyira.


 
 


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szemes Kávé Kínálat, Észrevételek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Kávéra visszatérve. Tavaly vettem Frei kávékból párat.Először azt hittem ,hogy csak neve van a kávénak , de az íze az nem olyan kiváló.(celebkávé ) De aztán nagyon pozitívan csalódtam.Szinte mindegyik kellemes ízű. Nekem az Afrikai jött be a legjobban.

Én is kipróbáltam egyet,de sajnos nem tudom már,hogy melyik volt.
Nekem nem annyira tetszett.
Én az Illy-t szeretem a legjobban.


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Szemes kávé kínálat, észrevételek

Hozzászólás Szerző: turizoli »

Kávéra visszatérve. Tavaly vettem Frei kávékból párat.Először azt hittem ,hogy csak neve van a kávénak , de az íze az nem olyan kiváló.(celebkávé ) De aztán nagyon pozitívan csalódtam.
Szinte mindegyik kellemes ízű. Nekem az Afrikai jött be a legjobban.


 
 


Válasz küldése

Vissza: “Szemes kávék, Kávé tesztek, PID beállítás.”