Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Indonéz kávé tesztek.

Avatar
spencer-hill
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2015.03.03., kedd 16:57
Értékelés: 37

Indonéz kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: spencer-hill »



 
Indonesia Mandheling Koptan Gayo

Most ez van nálam soron. Alapvetően csokis ízvilágú kávé, de van egy nagyon finom kellemes utóíze
90 fokon kezdtem, de akkor érezni lehetett némi karcos savanykás kezdeményezést. Nem volt bántó, csak amikor le mentem 88 fokra ez eltűnt és az utána próbált 86 fokhoz képest azt mondom hogy ott (88-on) ízlett a legjobban. 86 fokon jellegtelennek éreztem az ízét. 
Még azért 90 fok fölött is adok neki esélyt, de az tény, hogy ez is egy nagyon különleges ízvilágú kávé. 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Indonéz kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Indonesian Kopi Tongkonan Toraja 
 

Fura, hogy ennyire világos pörkölést javasolnak:
http://www.royalny.com/CuppingNotesArchive.php Sulawesi Toraja "Sapan Minanga" GR1 Dark chocolate , cedar - roasted at vienna

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Indonéz kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Indonesian Kopi Tongkonan Toraja 
Indonesia Mandheling Koptan Gayo

Avatar
spikey
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.04.17., pén. 23:08
Értékelés: 2

Indonéz kávé tesztek.

Hozzászólás Szerző: spikey »


No, meg is volt az első főzés az Indonéz Kopi Torajából - vagy készítés, kinek melyik ige tetszik.
 
A következőket gondolom: 
 
iszonyatosan különleges, semmihez sem hasonlító ízvilág
Édesgyökér? HAHA- frászt!! Ez bizony gyerekek egy rendes whisky íz! Enyhén tőzeges, cherry-s rendes single malt íze van!
Nagyon komoly!
 
A Kona talán egy picit jobban ízlett összességében - de az biztos, hogy egy átkozottul finom- igazi specialty kávé ez! Örülök, hogy egyből vettem egy 500-as csomagot is - mert baromira ízlik.
 
Mindenkinek ajánlom!
 
(88 fokon főztem, 10 másodpercig előáztatva, majd csöpögősen indult és kb 35 sec alatt jött le,  - 14g-s kosár, 17 grammal töltve)

Válasz küldése

Vissza: “Szemes kávék, Kávé tesztek, PID beállítás.”