Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Avatar
Signore
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.01.27., szomb. 18:13
Értékelés: 0

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Signore »



Kis segítség :
2 személyes kosár 16-17g
AVX bleand PID 92-94 között
Daraló számozás mivel nem fix a babtartaly így csak viszonyítási szám de szerintem 1 v 2 kis rovátkát dúrvics rajta

Köszi
 
Kipróbálom

Avatar
AVX-Gergő
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2016.06.06., hétf. 09:48
Értékelés: 14

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX-Gergő »


Kis segítség :
2 személyes kosár 16-17g
AVX bleand PID 92-94 között
Daraló számozás mivel nem fix a babtartaly így csak viszonyítási szám de szerintem 1 v 2 kis rovátkát dúrvics rajta

Avatar
Signore
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.01.27., szomb. 18:13
Értékelés: 0

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Signore »



Mindent jol csinalsz, ne aggodj.
5-10mp amig megindul, 25-40mp amig lefolyik. Kave es izles kerdese.
Köszi
 
Jó a 12g kétszemélyes szűrővel?egyszemélyre
Egy picit kesernyés a kávé mit állitsak át?

Avatar
mdav88
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2015.04.26., vas. 08:42
Értékelés: 29

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: mdav88 »



A szett tökéletes, Én vagyok kezdő
Avx kv mixel használom,PID89 12g kétszemélyes szűrővel,a darálót 2 után egy picivel állítottam be.
Nem volt rossz
azt vettem észre hogy nagyon nehezen indul meg a főzés a bekapcsolástól számítva öt 6 mp után indult meg a folyás; És mindenütt azt olvasom hogy 25 és 27 mp között kellene ideálisan egy jó expresszót készíteni,na ez nekem bőven 30 mp
Mit rontok el?
Elő áztatást is csinálok,segítsetek
Nem tamperolom túl,nem tudom mi a hiba
Tökéletes kávét akarok készíteni
Előre is köszi

Mindent jol csinalsz, ne aggodj.
 
5-10mp amig megindul, 25-40mp amig lefolyik. Kave es izles kerdese.

Avatar
Signore
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.01.27., szomb. 18:13
Értékelés: 0

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Signore »


 
A szett tökéletes, Én vagyok kezdő
Avx kv mixel használom,PID89 12g kétszemélyes szűrővel,a darálót 2 után egy picivel állítottam be.
Nem volt rossz
azt vettem észre hogy nagyon nehezen indul meg a főzés a bekapcsolástól számítva öt 6 mp után indult meg a folyás; És mindenütt azt olvasom hogy 25 és 27 mp között kellene ideálisan egy jó expresszót készíteni,na ez nekem bőven 30 mp
Mit rontok el?
Elő áztatást is csinálok,segítsetek
Nem tamperolom túl,nem tudom mi a hiba
Tökéletes kávét akarok készíteni
Előre is köszi

Avatar
Signore
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.01.27., szomb. 18:13
Értékelés: 0

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Signore »


Avatar
Signore
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.01.27., szomb. 18:13
Értékelés: 0

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Signore »


Sziasztok!
 
Friss tulajdonosa lettem egy Lelit Pl41TEM + egy Fred darálógépnek.És kezdő

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ugye a kis Anna PID-et etethetem CM702-ből származó darálékkal!?
Persze

Avatar
gourmet-bagoly
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.12.16., szomb. 22:28
Értékelés: 0

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: gourmet-bagoly »

Ugye a kis Anna PID-et etethetem CM702-ből származó darálékkal!?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Készíteni kell egy FAQ/GYIK szekciót, esetleg előre csomagolni a gépekhez ajánlást.
Problem solved.
 
Esetleg olcsón felvásárlom a hibás gépeket

Tibi pont ezen dolgozik. 

Avatar
mdav88
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2015.04.26., vas. 08:42
Értékelés: 29

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: mdav88 »



Jött egy ilyen levél hozzánk. Az a gond, hogy napi szinten 3-4 szer hívnak hasonló gondok miatt.
Sajnos most egyszerűen nincs időnk órákig beszélgetni az ügyfelekkel.
"T. Forgalmazó!
Vettem a fóti boltuktól egy Lelit 41Tem kávéfőzőt, amire vágytam. Nagy izgalommal készültem arra, hogy a seco kicsi kávéfőzőm után egy profi géppel fogom ezután a krémes kávámat elkészíteni.
Sajnos ezidáig - többszöri próbálkozásom és kérdéseimre adott válasz után sem  tudtam olyan krémes, habos kávét készíteni, mint az egyszerű géppel.
Igaz, hogy nem gépi, de egy jó minőségű kúpos örlőm van , bármilyen finomságura tudom állítani. Hiába vagy nem jött át a kávé (több perc után is csak alig, vagy átszaladt gyorsan. Uaz a kávé (PERTE ezüst) a régivel habos, krémes kávét tudok csinálni 30 sec alatt. A nyomásmérő a zöld sávban van de annak is a végén, ha nemtamperolom akkor van kb 10-10 baron. Próbálkoztam 7-12 gramm mennyiségekkel is, de siker nem volt.
Segítségüket kérem, mit tehetek a a krémes kávémért ezzel a készülékkel, ami kb 1 hónapos?"
 
Hetente több alkalommal hívnak, hogy rossz a Lelit gép, mert nem mutat a nyomásmérő, pedig tuti, hogy nem a kávéval van a gond. Kiváló minőségű előredarált Omniát rakott bele.

Készíteni kell egy FAQ/GYIK szekciót, esetleg előre csomagolni a gépekhez ajánlást.
Problem solved.
 
Esetleg olcsón felvásárlom a hibás gépeket

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Jött egy ilyen levél hozzánk. Az a gond, hogy napi szinten 3-4 szer hívnak hasonló gondok miatt.
Sajnos most egyszerűen nincs időnk órákig beszélgetni az ügyfelekkel.
"T. Forgalmazó!
Vettem a fóti boltuktól egy Lelit 41Tem kávéfőzőt, amire vágytam. Nagy izgalommal készültem arra, hogy a seco kicsi kávéfőzőm után egy profi géppel fogom ezután a krémes kávámat elkészíteni.
Sajnos ezidáig - többszöri próbálkozásom és kérdéseimre adott válasz után sem  tudtam olyan krémes, habos kávét készíteni, mint az egyszerű géppel.
Igaz, hogy nem gépi, de egy jó minőségű kúpos örlőm van , bármilyen finomságura tudom állítani. Hiába vagy nem jött át a kávé (több perc után is csak alig, vagy átszaladt gyorsan. Uaz a kávé (PERTE ezüst) a régivel habos, krémes kávét tudok csinálni 30 sec alatt. A nyomásmérő a zöld sávban van de annak is a végén, ha nemtamperolom akkor van kb 10-10 baron. Próbálkoztam 7-12 gramm mennyiségekkel is, de siker nem volt.
Segítségüket kérem, mit tehetek a a krémes kávémért ezzel a készülékkel, ami kb 1 hónapos?"
 
Hetente több alkalommal hívnak, hogy rossz a Lelit gép, mert nem mutat a nyomásmérő, pedig tuti, hogy nem a kávéval van a gond. Kiváló minőségű előredarált Omniát rakott bele.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Megérkezett a minta a hibátlan, gyönyörű csészékkel:) Gyorsan főztem két duplát. Ez az amit én keresek, sőt! Nagyon - nagyon finom, ezek után csak ilyet szeretnék venni. Szerintem ez eddig a legjobb kávé itthon! Nagyon köszönöm!!!!! Boldogság van
Túl vagyok a két kávé tesztelésen.
A Brazil Obata másoknak szerintem ideális lehet. Én egy picit világosabbra pörköltem volna saját részre, de így is ízlett. A kisfiammal  (Gyurika 11 éves) együtt szoktunk itthon tesztelni. Neki még jól működnek az ízlelőbimbói. Azt mondta, hogy "apa ez nagyon keserű"
PNG Kimel: Majd a bemutatóban megmérem a Tonino színkódját, de szemre 65 körül lehet.
Megkóstóltuk. Iszonyat sűrű tejcsoki és mogyorós ízvilág érződött. Nekem és Gyurikának is túl keserű volt.
 
Ami nálad gond lehetett szerintem. Mivel hozzászoktál a sötétebb pörkölésű kávékhoz, lehet, hogy a szűrőkosárba ugyanannyit pakoltál ezekből is.
A Brazilból 21,5 g-ot, a Kimelből meg 21 g-ot raktam a szűrőkosárba. Az enyém egy picivel nagyobb, mint a 12/18g-os méret. Abba 18-19 g-ot raktam volna.
A két kávé közül a Kimel pörkölése egyenes gyönyörű. Nagy szemek és gyönyörű egyenletes pörkölés jellemzi.
 
Majd ha érdekes, a Kimelből is tudunk pörkölni, de legalább 1 kg-ot kellene rendelni.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Megérkezett a minta a hibátlan, gyönyörű csészékkel:) Gyorsan főztem két duplát. Ez az amit én keresek, sőt! Nagyon - nagyon finom, ezek után csak ilyet szeretnék venni. Szerintem ez eddig a legjobb kávé itthon! Nagyon köszönöm!!!!! Boldogság van
Most jött meg tőled is.
 
Már kimértem a kávékat adagokba.
A Kimel szerintem nekem már túl sötét. A Brazil lehet a számomra ideális.
 
Az a kérésem, ha legközelebb szeretnél kávét, előtte írj a mail címünkre és kifejezetten a te számodra fogunk ilyen pörkölési szintűt pörkölni.
Nagyon örülök, hogy jelezted előtte, hogy neked ez a szokásos pörkölési szint nem ízlik.
Tényleg próbálunk a jövőben sokkan figyelni a vásárlók igényeire.
A jövőben lesz pár típus, amit kifejezetten sötétebbre fogunk pörkölni.
Ráadásul az árak is versenyképesek lesznek.

Avatar
Thein
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2015.10.12., hétf. 17:24
Értékelés: 8

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Thein »

Megérkezett a minta a hibátlan, gyönyörű csészékkel:) Gyorsan főztem két duplát. Ez az amit én keresek, sőt! Nagyon - nagyon finom, ezek után csak ilyet szeretnék venni. Szerintem ez eddig a legjobb kávé itthon! Nagyon köszönöm!!!!! Boldogság van

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Feladtam a csomagot, benne a kávékkal. 100-100g. Köszönöm szépen a mintát, nagyon jól esik hogy foglalkoztok velem!
Nagyon nem örülnék, ha nem tudnánk olyan kávét neked adni, ami nem felel meg.
 
Szerintem a srácok is feladták ma a csomagot.

Avatar
Thein
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2015.10.12., hétf. 17:24
Értékelés: 8

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Thein »

Feladtam a csomagot, benne a kávékkal. 100-100g. Köszönöm szépen a mintát, nagyon jól esik hogy foglalkoztok velem!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Köszönöm szépen! Ezek szerint az alacsony szám sötétebbet jelent? Visszaküldjem a maradék kávét?
Átgondoltam. Mégis jó lenne, ha egy borítékba beleférő mennyiséget visszaküldenél. Max 100 g elég lenne.
Mégis jó lenne azt is megkóstolni.
Holnap feladunk neked a 84-es színű Hondurasból.
Megkóstoltuk itthon.
A kisfiam azt mondta a kávéra, hogy űber csoki bomba. Ez már nagyon nem az én világom.
 
Közben látom, hogy jön vissza hozzánk 2 csésze. Rakd mellé, mi is ezt tesszük.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Köszönöm szépen! Ezek szerint az alacsony szám sötétebbet jelent? Visszaküldjem a maradék kávét?
Ne küldd vissza. Hátha van akinek az is ízlik.
Az is egy megoldás, hogy a megmarad kávét ezzel összekevered.

Avatar
Thein
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2015.10.12., hétf. 17:24
Értékelés: 8

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Thein »

Köszönöm szépen! Ezek szerint az alacsony szám sötétebbet jelent? Visszaküldjem a maradék kávét?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Nagyon bízom benne hogy jó lesz, meglátásom szerint az én ízlésemnek kicsit világosak voltak ezek a kávék. Persze a koromfekete a másik véglet. köszönöm a segítséget! Kellemes hétvégét mindenkinek!
Tibi pörkölt 1 kiló 84-es színű Hondurast.
Hoztam is belőle haza 2 adagravalót.
Küldünk belőle egy kisebb zacsival.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
A spec Brazil pici gyümit tudott, de alapvetően az én izlésem szerint is egy sűrű csokibomba.

Ja ja. Nakam ez nagyon ízlik.
Ettől függetlenül tiszteletben tartjuk, akik a hagyományos ízvilágot kedvelik.
Nekik is meg fog felelni pár típus.
Most kifejezetten odafigyelek erre.

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »



Most kóstoltam a Brazil Specialty kávéból, amit küldtünk ajándékba. Ha ez is savanyú volt, akkor tényleg bajban vagyok. Isteni csokibomba ez a kávé.
Ettől függetlenül küldünk egy adagot a sötétebb brazilból.

Vagy egy éve, 1x egy jó barátom jött át hozzánk, kutyázni. Tudom, hogy KVzik is, mutattam neki a saját, pár héttel korábban elrontott pörit. Eltömődött a légszűrő, és túlhevült. Még épp nem dobtuk ki, szerintünk ihatatlan keserű ócska szén lett.
Neki ennyi volt rá a reakciója: finom lenne, ha nem lenne ennyire alulpörkölve, nincs befejezve. Jót nevettünk a dolgon, ízlésen kár vitázni.
 
A spec Brazil pici gyümit tudott, de alapvetően az én izlésem szerint is egy sűrű csokibomba.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Nagyon bízom benne hogy jó lesz, meglátásom szerint az én ízlésemnek kicsit világosak voltak ezek a kávék. Persze a koromfekete a másik véglet. köszönöm a segítséget! Kellemes hétvégét mindenkinek!
Most kóstoltam a Brazil Specialty kávéból, amit küldtünk ajándékba. Ha ez is savanyú volt, akkor tényleg bajban vagyok. Isteni csokibomba ez a kávé.
Ettől függetlenül küldünk egy adagot a sötétebb brazilból.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Rendelj innen valamilyen robustát, nálam azt még senki nem találta savanykásnak. Aztán folytasd a malabárral és talán szép lassan ráérzel a kávé ízvilágára.
Első körben küldünk egy sötétebb brazilt.

Válasz küldése

Vissza: “Szemes kávék, Kávé tesztek, PID beállítás.”