Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kávé teszteredmények

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


spencer hill
Columbia-i kávé teszt:
 
Előszóként annyit, hogy gyakorlatilag ebben a sorban már mindegyik kávé egy igen kiváló szintet képvisel, így a pontszámok nagyobb részben az egyéni ízlésemet tükrözik, mintsem azt, hogy ami kevesebbet kapott az kevésbé lenne jó kávé. Illetve annyit még megjegyzésként, hogy az előző teszt óta gépváltás történt, és ezt a kört már az LM Shot Brewer-rel kóstoltam végig, szűk egy hónapos használat után. Az azóta eltelt idő óta tudom, nem biztos, hogy minden kávéhoz a legmegfelelőbb profillal álltam neki, illetve sokszor estem bele a bőség zavara hibájába, és így hamar vége lett egy mintának. De pont a lehetőségektől fantasztikus ez a gép, de erről majd külön írok. Köszönöm, hogy részt vehettem ebben a körben is.   
 
1. minta
 
Szép egységes pörkölésű, közepesen nagy szemeket rejtett az első tasak. Fűszeres illatában azért halványan érezni lehetett a gyümölcsös illatot, de nem ez volt a meghatározó. Hagyományos profillal lefuttatva egy kellemes kiegyensúlyozott aszalt gyümis kávé lett a végeredmény, amit néhány édes fűszer tarkított. Karos profillal elkészítve az aszalt gyümölcsök kiegészültek az ananász ízével. Utóízében minden alkalommal egy amolyan égetett cukros ízt éreztem. Nem volt rossz ez a minta, de annyira nem fogott meg.
7 pont
 
2. minta
 
Az előző mintától sötétebb pörkölésű és kissé nagyobb szemeket tartalmazott a 2. csomag. Némi olajkiválást is lehetett tapasztalni. Illatában inkább a fűszeres, füstös, dohányos illatok domináltak, gyümölcsök csak nagyon a háttérben jelentek meg. Elsőként próbáltam egy végig 6 baron futó csapolást. Így egy nagyon kellemes fűszeres-kakaós ízvilágú ital lett a vége, ami mentes volt a füstös karcos utóíztől. Amolyan 100%-os csoki.  A lassan felfutó, majd 9 baron kitartott és lassan lefutó profilon (default 3) maradt a csokis háttér, de megjelent az ízben egy mazsolás, datolyás íz. Óvatosan kezelve ezt a kávét egy kellemes, testes ital lehet belőle, de annyira nem az én íz világom ez.
6 pont
 
3. minta
 
Ismét egy világosabb minta. A szemek méretében bőven vannak eltérések. Kicsitől a közepesen nagyig, van minden, még néhány peaberry is van közöttük. Mintha csak valami blend lenne. A pörkölése viszont szép egységes, az illata meg szerintem fantasztikus volt. A karos profiltól nem is tértem el ennél a mintánál. Rövidebbre véve a narancs volt az uralkodó íz, hosszabbra engedve a lime is megjelent az italban.  Nem tartott sokáig ez a minta, élveztem belőle minden kortyot.
9 pont
 
4. minta
 
Hatalmas szemekkel néztem farkas szemet a 4-es csomagban. Talán a Maragogype-k családjába tartozhat. Közepesen világos pörköléssel, kellemes fűszeres csokis illattal fogadott. A DEFAULT 3-as profillal egy kellemes testes mogyorós csoki, szilvás lecsengéssel, a karos profillal tömény aszalt szilva. Nagyon kellemes krémes ital készült belőle mindvégig. Ezzel szívesen játszottam volna még.
10 pont
 
5. minta
 
Kellemes déligyümölcsökre hajazó illat fogadott ebben a mintában. Próbáltam rendesen belemerülni az illatokban, és úgy éreztem ezzel a mintával már elkezdek kísérletezni. Túlzottan is belemerültem, mert sajnos így hamar elfogyott. Ahány profil, annyi arcát mutatta meg. A „karos” profilból egyértelműen egy jó kis gyümölcs bombát sikerült csinálni belőle. Egy hosszabb előáztatásos, majd 6 baros profillal ezek az íz tombolások kisimultak, már-már túlzottan is háttérbe szorult a gyümölcsösség és meghatározóvá vált egy fűszeresebb, mézes-édes íz. Aztán tettem egy próbát a 10 baros csúccsal rendelkező golden profillal, viszont azzal meg, és most kövezzetek meg, de az aszalt paradicsom ugrott be róla. Ez a minta bejött. Szívesen iszogattam.
10 pont
 
6. minta
 
Szép egyenletes világos pörkölésű minta, melynek illata hasonló izgalmakat rejt, mint az ezt megelőző minta. Annyi különbséggel, hogy ennél inkább a bogyós gyümölcsök illata keveredik a vanília és egyéb fűszerek illatával. Néhány profillal ezen is eljátszadoztam, mert úgy éreztem, hogy ez megérdemel ennyit. A kísérletezés meghozta gyümölcsét, szó szerint J. Minden alkalommal egy sűrű, testes, édes ital lett a végeredmény, amikben kellemes elegyét alkották a fűszerek és a gyümölcsök.  Nálam ez is egy bármikor fogyasztható kategória, bár egy fokkal elmaradt számomra az 5-ös mintától.
9 pont














Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


Vinkler
Kávé tesztelés, columbiai kör.
Élveztem ezt a kört, tetszettek a kávék, az ízek.
1.
Változó méretű szemek kellemes aroma, de semmi extra. nem vártam sokat ettől a kávétól, aztán…
Erősen kezdett, nekem tetszett az íz. Könnyen beállítottam a darálót. Ízében csokoládés, majd átváltott enyhe gyümölcsös, sárgadinnyés jellegre. Tejjel tökéletes elegyet alkotott, feleségem is szerette.
Másoknak is ajánlanám megvételre én is vásárolnám
Ez volt az első, biztonsági  7 pontot adtam rá.
 
2.
Egységesebb szemek, sötétebb pörkölés, mint az első mintánál. Karakteresebb, izgalmasabb illat.
Minek nevezzelek?!  Nem nagyon találtuk az összhangot, vagy valamit én fuseráltam el. Próbáltam többféle daráló beállítást és többféle mennyiséget is, de a végeredmény mindig egy kesernyés utóíz lett. Tejjel sem sokat javult a helyzet, ott is végig kiérezni a kesernyés ízeket.
Nem vaáarolnám, másnak is csak fenntartással ajánlanám
5 pontot adnék rá.
3.
Ez a minta hasonlóan indult, mint az első, hasonló szemek, hasonló pörkölés, az illatában viszont van valami számomra megfoghatatlan izgalom és aroma. Könnyedén megtaláltam a daráló beállítást hozzá. Nagyon tetszett az a mézes  mandula ízvilág, amit sikerült kiszednem belőle, tejjel sem lett savanykás. Tetszett.
Venném és ajánlanám is másnak
8 pontot adtam rá.
4.
Hatalmas, szép szemek, kerek illat jellemezte, mikor kicsomagoltam. Alapból a hasonló jellegű kávékat szeretem. Jól indult nálam. J Presszóként kellemes kerek íze nagyon tetszett, kellemesen kerek savak jellemezték. Tejjel viszont brutálisan jó harmóniát alkotott. A tej lecsendesítette a savakat és előjött egy nagyon kellemes cognac-os, mézes mandulás aroma a mivel nem tudtam betelni.
Venném, ajánlanám!
Nálam 10 pontot kapott.
5.
Változó méretű szemek, illatában pici cognac aromát vettem észre. A daráló beállítással elég nehéz dolgom volt. Eleinte nem mertem finomabbra tekerni a darálót, nem akartam elhinni, hogy ennyire finom őrleményt kíván, attól tartottam, hogy befullad, de nem. Extra finom beállítást igényelt. A kibontva cognac-os íz az elkészítést követően eltűnt és helyét egyfajta karakteres mandulás gyümölcsösség vette át. Izgalmasnak találtam. Nálam elég sok crema jellemezte. Tejjel ez megmaradt talán némi ananászt véltem benne felfedezni.
Venném, ajánlanám.
8 ponttal jutalmaztam.
 
6.
Nagyon hasonlított az előző mintához, mikor kibontottam, viszont az elkészítést követően kevésbé találtam a jellegzetességét. Lehet több időt kellett volna rá szánnom, de sajnos a teszt utolsó pár napja extra sok munkával telt. Így viszont az első mintához tudnám hasonlítani, eltekintve attól, hogy brutális cremát tartalmazott.  Egységes, kerek lágy savasság, kellemes kávé. Tulajdonképpen egy szép keretbe foglalta a tesztet.
Másnak is ajánlanám megvásárlásra és én is fogyasztanám.
Szintén 8 pontot adtam rá.
 
Köszönöm a lehetőséget az AVX csapatának, ez egy jó és erős kör volt. Élvezet volt ezeket a kávékat kóstolgatni. J

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


bluesfan
Elöljáróban el kell mondanom, hogy a tesztidőszak sajnos egybeesett a szokásos évi fűallergiámmal, így egy rendkívül letompított íz-, illetve szagérzékelés volt(van) a birtokomban. Ez alaposan meg is érződött, amikor ízeket, illatokat próbáltam felismerni, elkülöníteni.
Ennyi hendikeppel a következő eredmények születtek:
 
1. minta
Közepesen világos színű pörkölésű és a közepesnél kicsit talán nagyobb méretű babszemek.
Illatra erősen kakaós, kissé fűszeres benyomást keltett, az elkészített italban viszont már jóval erősebben a kakaó dominált. Nem volt rossz, viszont nem kimondottan az általunk kedvelt íz.
Reneka kosár: 17,5g, PID: 95 fok
Pontszám: 6
 
2. minta
Kissé sötétebb,az első mintánál jóval nagyobb szemek, meglehetősen jellegtelen, füstölt illattal(írhatnám akár azt is, szaggal). Nekem elég kommersz jellegűnek tűnt. Az íze nem volt rossz, iható, de semmi extra nem mutatkozott, vagy csak én nem találtam meg.
Reneka kosár: 17g, PID: 94 fok
Pontszám: 4
 
3. minta
Ismét a -2. minta kivételével- többihez hasonló, világosabb pörkölés, változatos méretű szemekkel. Ez alapján akár valami blend is lehetne, bár láttam már SO fajtáknál is csaknem ilyen mértékű méretbeli különbséget. Megszagolva nekem kifejezetten puncs illat volt érzékelhető a háttérben. Az íze is fűszeres, az előző kettőnél összetettebb, kellemes volt.
Reneka kosár: 18,5g, PID: 93 fok
Pontszám: 7
 
4. minta
Ilyen méretű babokat eddig jellemzően a különböző Maragogype fajtáknál, illetve a Nicaragua Pacamara Gigante típusnál tapasztaltam. Mivel azonban kisebb szemek is találhatók voltak a csomagban, elbizonytalanodtam, esetleg ismét a blend lehetősége merült fel. (Véletlenül volt otthon bontva mind az utóbb említett Pacamara, mind kolumbiai Maragogype is és összehasonlítva mindkettő jóval egységesebb méretű és a mintánál kellemesebb illatú kávé. Összevetettem az AVX Gigante blenddel is, de abban is a nagy szemű fajták dominálnak és az sötétebb, olajosabb pörkölésű)  Ízre, illatra kellemes, kóstoláskor a szemek méretéhez hasonlóan sokrétű. Ízlett.
Reneka kosár: 17g, PID: 93 fok
Pontszám: 7
 
5. minta
Ennél 3 ricnit kellett az őrlőn állítanom a finom irányba, mire megtaláltam a Gildán az optimális lefolyást. Sajnálom, mert így vagy 2 adagot el kellett pancsolnom ebből a remek kávéból. Számunkra egyértelműen ez volt a favorit a jelen mezőnyben. Már kibontva a csomagot is egy rendkívül kellemes, édeskés illat volt érzékelhető és ez, a kávét elkészítve, kiegészült némi fűszeres aromával. A feleségem szerint az első volt a mezőnyben, aminek már kimondottan kávé és nem kakaó, csoki íze volt.
Reneka kosár: 18g, PID: 95 fok
Pontszám: 9
 
6. minta
Itt nem volt nagy visszaesés az előző fajtához képest. Bár nem adta meg magát könnyen, ez is nagyon szimpatikus ízvilágú fajta volt, hosszan érezhető, kellemes utóízzel.
Reneka kosár: 18,5g, PID: 95 fok
Pontszám: 8
 
 
Jelen mezőnyben mi kifejezetten pocsék fajtára nem bukkantunk, talán csak a 2. számút találtuk gyengébbnek. A mezőnyből az 5. és a 6. tétel emelkedett ki pozitívan, a többi 3 átlagos, de abszolút az iható kategória volt. Természetesen, mint többször írtam, ez a mi, szubjektív megítélésünk szerint értendő.
 
Ismét csak köszönöm a lehetőséget.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


mikee70
 







Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


Wolfy999

AVX kávétesztelés 4.
 
1.
Világos, szép egyenletes pörkölés. Már bontáskor érezhető édes kellemes illata volt.
Szép egyenletes lefolyásokat produkált nyitott karral csapolva, Elég friss pörkölés lehet. Earl gray tea és bogyós gyümölcsös ízvilágot sikerült előcsalni belőle. 18,4g/40g körüli aránnyal 92-93 fokos fejhő mellett ízlett leginkább.
9 pont, kellemes finom kávé, jó indítása volt a tesztnek.
2.Picit sötétebb pörkölés, van benne egy-két sérült vagy foltban égett szem is. Kisebb olajosodás is látható.
Alacsonyabb hőmérsékleten egyszerre savas és keserű. Magasabb hőn a keserű marad. Kissé ugrálós a lefolyás. Van egy bántó petróleumos íze.
4 pont, nem szívesen innék ilyet gyakran.
3.Világos pörkölés, külső alapján mosott feldolgozásra gyanakodnék.
Grapefruit íz dominál. Sehogy se sikerült finomat készíteni belőle. Szerintem alul van pörkölve. Magas hőn egyszerre volt savanyú és keserű. Gyenge test, vékony crema réteggel.
2 pont, de nem sikerült belőle jó presszót készíteni.
4.Hatalmas szemek, talán maragogype. Akad benne egy-két üreges, rágott szem.
Édes earl gray jellegű komplex ízvilág. Finom kávé, kellemes savassággal. 18g/40g körüli aránnyal 91 fokos fejhő mellett ízlett leginkább.
8 pont, könnyen kezelhető és kellemes kávé.
5.Apró szemű, gyümölcsös illatú babok.
Száraz feldolgozásra jellemző boros íz megjelenik benne, de külső alapján mégsem néz ki száraznak. Gyanítom valamilyen honey process lehet. Bogyós gyümölcsös ízeket is érzek, nagyon finom komplex italt sikerült készíteni belőle. 18,6g/40-41g arányban 93 fokos fejhővel volt a legjobb.
10 pont, nagyon ízlett.
6.Apró szemek, zöld kávéra emlékeztető illat.
Enyhe kellemes savasság jellemzi. Kissé lapos, de alapvetően finom kávé. Semmilyen irányba nem kiugró az íze, nehezen tudnék konkrét ízjegyeket kiemelni.
7 pont, nem rossz kávé, de ebben a mezőnyben voltak határozottan jobbak is.








Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


mdav88
1. minta

Homogén pörkölés(Ha tippelnem kéne vakon János pörkölésére gondolnék, tőle láttam hasonlót), egészséges, szép szemekből. Száraz illata nem zenél. Durvább darálásnál viszonylag lapos, de kellemesen lágy kávé, az őrlés finomításával egy viszonylag karakteres világ csalható belőle elő: Test rendben, hosszan tartó, ízében némi paradicsomosságot vélek felfedezni, amit kolumbiai kávénál már tapasztaltam, savassága nem bántó, de némi pikantériát biztosít. Számomra pid szerinti 87-88 fokon készítve adta a legjobb eredményt 30s csapolással.

kontroll-kóstolás: korrekt, nem hanyatlott nagyon a kávé a visszazárt tasakban, a fent leírt karaktert megőrizte.(picit magasabb hővel)
7pont
---------------------------------

2.minta
A pörkölés itt is egész egyenletes, viszont a szemek hatalmasak, kissé töredezett és egy-egy féregjárat is felfedezhető, nem tűnik kolumbiának, vagy valami egyszerűbb. Némi olajosodás tapasztalható a felületükön, de nem olyan dohos-dohányos illatú, mint az indiaiak szoktak lenni. Pid szerinti 86 fokon készítem, 25-30s csapolási idővel. Picit érett déli gyümölcsös/ fűszeres mézre hajazó ízeket tapasztalok. Tej szerintem jól kiegészíti, az édeskés-gyümölcsös jegyek jól visszaköszönnek.

kontroll-kóstolás: Olyannyira nem vált a kedvecemmé, hogy ennek a visszakóstolását húztam-halaszottam, a legutolsó helyre került...

Nem ez lesz a kedvec kávém, úgy tűnik.
5pont
---------------------------------

3.minta
Narancs és csoki, valamelyik Kolumbiai Naranjo/vagy Woman project lesz. Már a zacskót bontva is árad, darálva és főzve egyértelműen dominálnak a jegyek. Hosszabb barátságot is tudnék kötni a kávéval. Az általam preferált intezitás, savasság, izgalmasság van benne.
89 fok magasságán meggyőzö az eredmény, lassú-csöpögős lefolyással igazi "szpesöliti" kaland.

kontroll-kóstolás: Ez a kávé sajna kissé elgémberedett állásában, bontás után vibrált, majd gyorsan hanyatlott.
8pont
---------------------------------

4.minta
Nagyon érdekes darab volt számomra, főképp az első minta ízjegyeit véltem felfedezni benne, de intezívebben, markánsabban, kiegyensúlyozattabban(az is lehet, hogy már jobban ráhangolódtam a kapott kávékra). A babok mérete a 2. mintához hasonlóan itt is óriási, korrekt módon pörkölt.
Pid szerint 88 fokon főzve szép lefolyást produkált a 18,5 grammból készített kávé naked karral is. Jut eszembe, ez volt az egyik legkezelhetőbb kávé az összes közül.

kontroll-kóstolás: Vélemény marad, számomra ez volt a legharmonikusabb kávé a mezőnyben.
9pont
---------------------------------

5.minta
Első blikkre ez csapda, megbontva, szemrevételezve, első csapolva belőle ez a 3.mintával azonos, vagy nagyon közeli kávé. Vagy nekem lett félrecsomagolva, vagy valaki más kávéból kapott kettőt, vagy mindenkinek 

kontroll-kóstolás: Összenézve a 3.mintával közel azonos, talán egy picit sötétebbnek tűnik színre. Ízében viszont jobban kitartott, mint a hasolnó társa.

Ha arra ennyit adtam akkor erre is, illetve a tartósabb mivoltjából adódóan:
8pont fölé 
---------------------------------

6.minta
Első pár csapolás után úgy tűnik semmi extrát nem tud nyujtani, ízében nem jöttek számomra egyértelműen fefedezhető jegyek. Viszont nagyon szép lefolyást produkált, de be is vetettem minden létező, és itthon fellelhető technikát (wdt,ppp,maroktamper).
87fokon csapolva 19,5 grammból, visszafogott sav, kulturált test.

kontroll-kóstolás: Snassz, de semmiképp nem rossz. Kezelhetősége, és megbocsátó viselkedése miatt kezdőknek is javasolnám.
6pont

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


excalibur38
A minták egyforma méretű fekete simítózáras szeleppel ellátott zacskókban érkeztek 6db. 1-6 ig számozva.
A daráló Lelit William PL72 joker állásban, viszonylag finomra állítva.
A kávéfőző Lelit Victoria PL91T 95 fokos PID. álláson.
A lefolyás 25 sec.-re állítva.
A kóstolás eszpresszóként cukor nélkül történt.

 
1-es minta: nagyon finom, kellemes illat árad a lezárt zacskóból a szelepen keresztül.
Kibontást követően átlagos, egységes méretű világos barna színű babok láthatóak a zacskóban.
Az első csapolás szinte át zubogott a szűrőn.... no semmi baj nézzünk egy másikat. 
Nem a finomságon állítottam, hanem az őrlemény mennyiségét növeltem, ami nálam+1sec. időt jelentett.
Ez a shott már jó volt 25 sec alatt 25 ml. jött le a nyomás mérő szerint 10 barral.
A lefőtt kávé színe hasonló a bab színéhez világos barna. A crema nem túl sok, bár szerintem elegendő. Az illata alapján mintha étcsoki lenne... 
Az első korty után olyan érzésem volt, mintha egy igen, igen keserű étcsokiba haraptam volna bele...hozzá vagyok szokva ahhoz, hogy nem rakok cukrot az italba, de ez nekem sok volt. Nagyon nehezen tudtam meginni az egészet, ráadásul a koffein tartalma szerintem elég nagy lehet. erős kávé...
Nálam ez 3 pontot ér.
 
2-es számú minta: Ennek a mintának "földes" illata van, mint ha humuszba szagoltam volna bele.
A kávé babok sötétebb barna színűek és óriásiak...
Ennél is az előzőekben beállított mennyiséget őröltem le és mint kiderült jól tettem.
A lefolyás itt is 25 sec alatt 25ml. A kávé színe itt is szép barna folyékony csokira hasonlító.
A crema itt sem túl sok, de elégséges mennyiségű.
Az első korty után azt éreztem mintha egy nagyon kellemes ízű étcsokiba haraptam volna bele, viszont miután lenyeltem a kortyot halványan éreztem egy kellemes gyümis ízt, talán szilva, nem tudom.. innom kellett még belőle, aztán még... majd azon kaptam magam, hogy meg is ittam mindet. Aztán azt éreztem, hogy a számban ott maradt egy finom mokkás íz, amit még másfél óra elteltével is éreztem. Ez a zacskó hamar elfogyott...
érzésem szerint a koffein tartalma átlagos lehet, szerintem bármely napszakban fogyasztható.
Nálam ez a minta 9 pont.
 
3-as számú minta: Illatra hasonló mint a kettes. A babok színe is hasonló, viszont attól kisebbek.
Az őrlemény mennyisége és finomsága itt is elegendőnek bizonyult az előzőleg beállítottaknak megfelelően.
A lefolyás itt is az előzőleg leírtak  szerint zajlott.
A crema menyisége itt is ugyan annyi, mint az előző mintáknál.
Az illata kissé savanykás és erre az íze sem cáfolt rá. Nekem ez a citrusos íz sok volt, nekem ez már túl új hullám...mintha citrom levet ittam volna, ráadásul ez a citromos íz megmaradt akkor is miután lenyeltem az italt.
A koffein tartalma itt is átlagos lehet.
Hát nem ez a kávé lesz a kedvencem...
Nálam 2 pont.
 
4-es számú minta: A minta illata nagyon kellemes kicsit csokis, kicsit mogyorós. A babok színe hasonló az egyes számú mintáéhoz, viszont a babok hatalmasak, óriásiak (!)
A lefolyás itt is az előzőleg leírtak szerint  zajlott.A crema menyisége itt is ugyan annyi, mint az előző mintáknál.
A lefőtt ital illata valóban étcsokis, mogyorós.
Az íze csokoládés, meglepően kellemes, lágy, némi gyümölcsös (talán piros bogyós) felhanggal.
Igazi desszert kávé.
Ezt a kávét kimondottan egy jó ebéd utáni levezetésnek innám, de mivel szerintem a koffein tartalma nem túl magas, ezért akár egy jó vacsora utáni a szívesen meginnám.
Nálam 8 pont.
 
5-ös számú minta: Az illata a hármas számú mintára hasonlít, sőt még a színűk és a babok méretei is egyforma....
A lefolyás itt is az előzőleg leírtak szerint szerint zajlott.A crema menyisége itt is ugyan annyi, mint az előző mintáknál.
Az elkészült ital hordoz magában némi citrusos jellegzeteseket, viszont a hármas mintától eltérően nem olyan erőteljes, jelen van egy kakaós íz is, ami a citrusos ízzel együtt elég jól harmonizálnak.
Koffeintartalma szerintem átlagos lehet, én reggel innám.
Nálam ez a minta 6 pont.
 
6-os számú minta: Az illata az egyes számú mintára hasonlít, sőt még a színűk és a babok méretei is egyforma....
A lefolyás itt is az előzőleg leírtak szerint szerint zajlott.A crema menyisége itt is ugyan annyi, mint az előző mintáknál.
Az elkészült ital íze hasonlít az egyes számú mintáéhoz, de attól eltérően nem éreztem annyira keserűnek az ital ízét. Itt már érződött az étcsoki és a kakaó, bár utóízkén némi gyümölcsösséget is véltem felfedezni.
Ezt sem éreztem túl erősnek, szerintem reggel és kora délután fogyasztható.
Nálam ez a minta 6 pont.
 
A benyomásom a kávékról az volt, hogy az 1.es és a 6-os, a 3-as és az 5-ös nagyon hasonló kávék...
A 2-es és a 4-es teljesen más, nem hasonlít egyikre sem.
 
Köszönöm, hogy részt vehettem a tesztelésben!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


A Kolumbiai kávés teszten most ezek a kávék szerepeltek:
 
1,Beanlight-Sofia Antioquia COLOMBIA-9390 Ft/kg T-110

  https://www.coffeehu...t/kolumbia-kave
2,AVX Café-Colombia Cundinamarca -8990 Ft/kg-T-88
3, Kapuciner-Kolumbia Supremo-8000 Ft- T-114
4,AVX Café-Colombia Maragogype -8990 Ft/kg-T-108
5,Doubleshot-Kolumbie Miguel Castro-12000 Ft/kg- T-110
   https://www.doublesh...-el-vergel.html
 6,AVX Café Honduras SHG S. José Maresol-4990 Ft/kg--T-112

 
Ezek voltak most.
A Honduras kávé volt a beugrató. Sokan jól felpontozták, mert egyébként egy jó kis kávé.
Messze a legolcsóbb volt a körben.
A 2-es Cundinamarca kávénkat poénból raktam be. Mivel előre megmértem és láttam, hogy sötétebb, mint a többi, így tudtam, hogy nem fog jól szerepelni, de kíváncsi voltam arra, hogy ki mit hoz ki belőle.
Nekem és még többünknek az 5-ös lett a befutó ebben a körben.
Nekem a 4-es lett a második, de volt aki ezt is nagyon lehúzta, de volt aki erre adott a legtöbb pontot.
A kávészemek mérete miatt nem volt nehéz kitalálni, hogy ez egy Maragogype típus.
A 3-as Kapuciner kávé nagyon megosztotta a társaságot. Tulajdonképpen ez egy jó minőségű Supremo, ami szerintem több pontot is kaphatott volna.
Nekem az egyes kávé lett volna a harmadik helyen.
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


Májusban indul a Kolumbiai kávés kör.
 
Ők fognak tesztelni most:
Asgard-
kimber-
Katoci-
szabiakos-
bajnokpityu-
Begi123-
spencer hill-
Vinkler--
bluesfan-
mikee70
Wolfy999-
mdav88
olaszpresszo.hu
excalibur38

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


1,Hasbean Brazil Fazenda Cach. Da Gr.:8-8-8-9-8-7-10-9-7-7-8-9-4-102pont
2,Kapuciner-Brazil Pereira:7-7-7-4-7-8-8-6-6-9-7-5-5-96pont
3,Five Elephant:Brazil Fazenda Fort.:9-7-7-9-8-9-8-8-6-10-7-5-8-101pont
4,India Robusta Monsooned AA:7-5-2-1-0-1-2-0-5-1-5-1-2-32pont

5,Marila Coffee Brazil:6-6-8-3-2-3-5-5-8-5-8-6-7-72pont
6,AVX Café-Brazil Pico Mirante Pulp. N.:7-8-8-7-5-5-9-7-8-6-7-7-6-90pont
7,Semiramis Brazil Santos:9-7-8-6-3-8-8-6-5-8-9-7-8-92pont

8,AVX Café Brazil Santos:10-8-8-8-7-5-8-5-6-4-6-3-4-82pont

 
Végeredmény:

1,Hasbean Brazil Fazenda Cach. Da Gr.-102pont-78,5%



2,Five Elephant:Brazil Fazenda Fort.-101pont-77,7%
3,Kapuciner-Brazil Pereira:-96pont-73,9%
4,Semiramis Brazil Santos:-92pont-70,8%
5,AVX Café-Brazil Pico Mirante Pulp. N.-90pont-69,3%
6,AVX Café Brazil Santos:-82pont-63,1%
7,Marila Coffee Brazil:-72pont-55,4%
 
Kakukktojás:
8,India Robusta Monsooned AA:-32pont-24,7%

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


7-es kávé:1-4
8-as kávé:5-8









Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


4-es kávé:1-4
5-ös kávé:5-8
6-os kávé-9-12













Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


Spencer Hill-nek köszönhetően nagyon jó képek is készültek:
1-es kávé:1-4
2-es kávé:5-8
3-as kávé-9-12













Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


Én így pontoztam:
Természetesen ezek nem kerülnek bele az összesítésbe.
 
1,Hasbean Brazil Fazenda Cachoeira Da Grama-11700 FT/KG--T114--7 pont
2,Kapuciner-Brazil Pereira -8000 Ft/kg--T-96--8pont
3,Five Elephant:Brazil Fazenda Ambiental Fortaleza:-13500 Ft/kg-T-112--10pont
4,India Robusta Monsooned AA  -3490 Ft--T=114 --0 pont

5,Marila Coffee Brazil-4550 Ft/kg--T-105--2pont
6,Brazil Pico Mirante Pulped Nat. Yellow Bourbon:-7990 -T-103--7pont
7,Semiramis Brazil Santos-11230 Ft/kg T-122--4 pont

8,AVX Café Brazil Santos-4990 Ft T-104  --3pont

 



Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


 

Begicafe


1.     minta


Nagyon kellemes ízvilág, hozza a brazil kakaós karaktert, de mellette fellelhető mandulás, vajkaramellás ízjegy is.


8 pont


 


2.     minta


Klasszikus, sötétebb pörkölés, egyszerű, de kellemes ízvilág. Kakaós ízek dominálnak. Jó kávé, de nekem a világosabb pörkölés jobban bejön.


7        pont


 


3.      minta


Remek pörkölés, az 1. mintához nagyon hasonló, de annál még jobb. Igazi ínyenc kávé


9        pont


 


4.      minta


Daráláskor fél méteres körzetben minden kávéporos lett. Nem rögösödik, rendkívül homogén a darálmány. Ez egy igazi csokibomba, vastag, brutális kremával, sűrű, mézesen csurgó, mint a forró csoki. Ilyen lefolyásokat én az indiai kávéknál láttam. Az a gyanúm, hogy ez nem brazil kávé.


7 pont


 


5.      minta


Hát erről a kávéról nagyon nehezen tudnék bármit is írni azon kívül, hogy egy minden tekintetben átlagos kávé. Nem rossz, de nem is jó, egyszerű csokibomba.


6 pont


6.      minta


Ez egy érdekesebb ízvilág, mint az előző, de még ezt is átlagosnak mondanám. Tejes italnak nagyon kellemes.


7 pont


7.      minta


Na ez már megint az a fajta kávé, amit nagyra értékelek. Igazán durvára kellett állítani a darálót, hogy szép lefolyása legyen, a korábbiaknál bevált beállításnál mindig befulladt. Ristrettónak ízlett a legjobban, nagyon kellemes, gyümölcsös ízvilág, számomra jól definiálható fahéjas utóízzel.


9        pont


 


8.      minta


Nálam ő a tesztgyőztes kávé, nagyon hasonlít a 7-eshez, de egy picit még annál is jobban ízlett, főleg hogy nem csak risztrettónak, hanem flat white-nak is remek. A gőzölt tej miatt sem veszíti el jellegzetes ízjegyeit.


10    pont
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


mikee70
 
A brazil kávék nem elsődleges helyen vannak az ízlésemben és a fogyasztásomban, de ez a sor bizonyította, hogy világos pörköléssel tudják más arcukat is mutatni, mint a csokis vonal, lehet bennük érdekeset, újdonságot találni.
A kávékat 88-94 fok közötti PID beállításokkal készítettem 25 mp lefolyási idővel, dupla espresso. (Gaggia Classic PID, Reneka)
Pontozás az alábbiak szerint:
1-2 ez borzalmas, egy kortyot se bírok meginni 
3-4 nagyon gyenge, lenyelem, de nem kell több
5-6 határeset, már iható, de nem fog meg különösen 
7-8 kifejezetten kellemes, bármikor vennénk belőle
9-10 prémium kategória, ajándéknak is választanám
 
1)    Világosabb pörkölés, 90 C: közepes test, vékonyabb crema, enyhén savas, gyümölcsös-tejcsokis jegyek. 8 pont
2)    Sötétebb pörkölés. Eleinte nagyon gyors volt a lefolyás, de megfelelő beállítással sikerült egészen jó kávét húzni belőle: közepesnél nagyobb test és crema, enyhe sav, étcsokis jegyek.
7 pont
3)    Világosabb pörkölés, vastagabb crema, közepesnél magasabb savasság. 7 pont
4)    Kilóg a sorból, lehet, hogy koffeinmentes. Robusztás bevillanások. 5 pont
5)    Sötétebb pörkölés, vékony test, kevés crema, egyszerű ízvilág, inkább tejjel vagy capuccinonak. 6 pont
6)    Sötétebb pörkölés, étcsokis-mogyorós jegyek, jó test és crema, finom savak, tiszta íz. 8 pont
7)    Világosabb pörkölés. Közepesnél nagyobb test és crema, kevés sav. Mogyorós ízjegy, szájban hosszú. 7 pont
8)    Sötétebb pörkölés. Közepes test és crema. Étcsokis, enyhén savas. 8 pont
Az első tesztem volt, tanultam belőle, a következőnél már felállítok szempontrendszert (pontozom külön: test, crema, ízvilág és ezek alapján összpontszám).
Készítettem egy képet is, balról jobbra 1-8-ig sorakoznak a tesztalanyok.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


AVX-Gergő
 
Mielőtt rátérnék az egyes típusok jellemzésére egy kis általános észrevétel a Brazil kávékkal kapcsolatosan. Miután a tesztelésnél mindig használtam mérleget és mértem a őrlemény súlyát, a kávé súlyát és ezt a lefolyási idővel párosítottam, a következőket vettem észre általánosságban:
- Az 1:2 arányt amit eddig próbáltam használni azt fejeb kellett vinnem 1:2,5 vagy 1:3! Az így kapott ital sokkal kiegyensúlyozottabb lett és lágyabb.
- A hőfokkal való játszadozás során mindig a magasabb hőmérséklet volt jobb (95-97C)
 
A tesztelés során elsőként egy kétkaros La San Marcon tesztelve  fix 17g kávéval. Mivel ez egy HX gép a hőmérséklete kb. a szokásos 95-97 fok köröli. 
 
Pontozás 1-10-ig 
 
1. világos pörkölés, Földimogyorós illat, savas közepes test Pont: 8
2. francia pörkölés, tejcsokis illat, lágy savak erős testes, halvény mogyorós íz, kicsi földes utóíz Pont: 7
3. francia pörkölés. lágy mogyoró illat, enyhén savas, kicsit alkoholos (erjedt gyümölcs) Pont: 7
4. francia pörkölés, kicsit állót illat, kellemetlen robusztás íz (lehet nem 100% arabica)  Pont: 2
5. francia pörkölés, kicsit állót illat, lágy savak, enyhén csokis Pont: 8
6. francia pörkölés, földes-mogyis illat, lágy savak Pont: 8
7. francia pörkölés (-), földes illat, lágy sav, közepes test, földimogyorós íz,
Pont: 8
8. francia pörkölés (+), kicsit savas, gyenge test, enyhe gyümölcsös utóíz 

Pont: 8                                     Kerekítettem a pontokat

                                                                     
Tesztelés Lelit PL41Tem + PL043 Fred 
 
Pontozás 1-10-ig 
 
1.  legjobb 97C 16,5g - 36g 40mp igazi csoki bomba Pont: 8

2.  legjobb 97C 16,5g - 37g 37mp csokis Pont: 7

3.  legjobb 95C 16,5g - 43g 30mp finom enyhén savas, kicsit olyan bolti kávés Pont: 7,25

4.  legjobb 98C 16,5g - 38g 25mp mogyorós, földes íz robuszta - sehogy nem volt jó. Pont: 2 

5.  legjobb 97C 16,5g - 35g 26mp közepes test,sav, csoki-étcsoki íz Pont: 8

6.  legjobb 93C 16,5g - 32g 34mp lágy karamellás illat, földimogyoró-mandula íz, selymes test, étcsoki utóíz Pont: 8,25

7.  legjobb 93C 16,5g - 35g 30mp lágy illat, lágy sav, közepes test, mogyorós csokis utóíz Pont: 8 

8.  legjobb 93C 16,5g - 34g 38mp lágy illat, savas , testes kakaó íz  Pont: 7,5


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


bluesfan
 
Elöljáróban annyit, hogy a mintákat próbáltam a Gildával otthon és a Bacchi high-end kotyesszal is elkészíteni. Az 5. minta után a Bacchival már nem kísérleteztem, mert ezzel sajnos rendkívül kevés a játszadozási lehetőség. Akármilyen kitűnő is ez a gép, ennek bizony meg kell találni a testhezálló kávéfajtát, amiből ki tudja hozni a maximumot. Ugyanakkor kiderült az is, hogy egy PID-del rendelkező gép mennyivel nagyobb teret enged a kísérletezésnek, illetve az adott kávé kimaxolásának.
Ennyi előzmény után tehát a szubjektív eredmények:
 
1. minta
Viszonylag világosabb pörkölés, változatos a szemek mérete az egészen kicsitől a közepesig.
93 fokon elkészítve kellemes virágos, fűszeres ízjegyekkel, a csokis alapon.
Mindjárt elsőnek rendkívül megnyerő ízvilág.
Pontszám: 9
 
2. minta
Kissé sötétebb,az első mintánál jóval egyenletesebb pörkölésű, közepes méretű szemek.
95 fokon egy jóval egyszerűbb, hagyományos brazil vonalat képviselő italt sikerült készíteni belőle.
Pontszám: 4
 
3. minta
Leginkább az 1. mintára emlékeztető, ahhoz hasonló ízvilágú kávé, erősebb gyümölcsös, nagyon szerettük.
Azonos hőfokon is készítettem az 1. számúval.
Pontszám: 9
 
4. minta
Na itt volt a hasbarúgás. Egyenletes, közepes szemek és pörkölés. Kicsit sem kellemes, ha durván akarok fogalmazni, büdös. Ebből a mintából nem sikerült élvezhető minőségű italt varázsolni. Erősen ’multibolti’ érzete volt.
Pontszám: 1
 
5. minta
Egyenletes, kissé sötétebb pörkölés, elég sok töredezett, sérült szemmel.
Az előzőnél néhány fokkal jobb, kissé összetettebb, gyümölcsös ízzel rendelkezik, de ez sem lesz a kedvencünk.
Pontszám: 3
 
6. minta
Egyenletesebb méretű, szép, közepesre pörkölt kávészemek.
Az íze nagyon kellemes csokis, mogyorós jellegű, nekünk nagyon ízlett ez is.
Pontszám: 7
 
7. minta
Kicsit világosabb, egyenletes pörkölés.
Egyszerűbb, ennek ellenére kellemes ízű kávé.
Pontszám: 6
 
8. minta
Nem kifejezetten egységes közepes pörkölés rendkívül kellemes, fűszeres, virágillat jegyekkel. Az íze is a szemek illatához hasonló, nagyon finom.
Pontszám: 8
 
Összességében elmondható, hogy javarészt nagyon élvezhető, kellemes kávéminták voltak, talán kettőt-hármat kivéve, szívesen fogyasztanék a többiből újra.
 
Köszönöm a lehetőséget.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


davidoff83
 
1-2: ez borzalmas, egy kortyot sem bírok meginni 
3-4: nagyon gyenge, lenyelem, de nem kell több 
5-6: határeset, már iható, de nem fog meg különösebben
7-8: kifejezetten kellemes,  bármikor vennék belőle
9-10: a tesztelt kategória legjobbjai, ajándéknak is jó választás 
 
1.     Egységes szép szemek, világos friss pörkölés, mert csapolásnál látszódnak a Co buborékok.  Ízjegyek: a korty elején karamell-tejcsoki, aztán jönnek a gyümölcsös ízek füge, ribizli pici savval. A kávé vége meglepően emlékeztet a kenyai ízekre, sőt a csészébe beleszagolva teljesen olyan. Nagyon kellemes, 8 pont!
 
2.     Szintén világos pöri, a szemek eltérőek, vannak benne egész nagyok (Maragyope-hoz hasonló), gyanítom ez egy Santos keverék. Szerintem hazai pörkölés lehet, mert nagyon friss, bugyogva ömlik le, így eltettem 1hétre a fagyasztóba. A lefolyáson sokat szelídített a pihentetés. Ízben inkább a keserű csoki dominál, a végén feltűnik benne pici sav és datolyás édesség! 7 pont
 
 
3.     Ez is egy világosabb vonalhoz tartozó kávé, zacskóba beleszagolva konyakmeggyes illat jön. A meggyőző illat után sajnos ízekben ez már nem volt tapasztalható. Elsőre. Aztán félretettem a kávét a fagyóba és 1hét múlva újra rákóstoltam. Mintha kicserélték volna. Illatban a mezőny legerősebb tagja. A kezdeti erős étcsoki a szünet után nagyon lecsökkent, már a korty elején jön az élénk savasság, nagyon kellemes piros bogyós gyümölcsökkel, és egy pici grapefruit. Olyan élénk gyümölcs és sav áradat, hogy ha látatlanban kóstolnám, azt is hihetném valamelyik afrikai országból jött. 8 pont
 
 
4.     Őrlés közben már kissé kellemetlen pörkölt szotyi szagot áraszt. A lefolyást alig lehet kontrollálni, bugyogva ömlik le, mintha robusta lenne, ami a cremán is látszódik, vastag és bőrös. Ízjegyeket inkább nem írnék, koncentrált gyógyszeres kesernye. Ez a kávé bűntet, igai brazil tömeg alapanyag, amit majd valamelyik multi vesz meg a kommersz blendjéhez. Egy korty is nehezemre esett. 0 pont
 
5.     A világos és a sötét pörkölés között félúton a babok színe, szaga nem kellemes, picit dohos. Semmi crema, gondolom 1kg-os zacsi lett bontva, aminek a szavideje 1-2 év, és már egy jó ideje a polcon állt. Az első kortyok meghatároznak egy kávét, két hörpintés után nem tudtam tovább inni. Egy fokkal jobb, mint a 4-es minta. Cukor nélkül senki se próbálja, kínomban tettem bele, de akkor geil lötty lett belőle. Jóindulattal 2 pont
 
6.     Szép lefolyást produkáló minta. Van test és crema. Az ital feléig nem érezni mást, csak étcsokit, aztán jön egy pici gyümölcs: szilva, mazsola. Alapvetően kiugróan bántó nincs, viszont nekem sok a csoki és kevés a gyümölcs. Fényévekkel jobb, mint a 4-es 5-ös, azonban az 1-est nem éri el. Erős közepes: 5 pont
 
7.     Nem akarok sok szót fecsérelni erre a kávéra. Tele fás bántó ízekkel! 3 pont
 
8.     Nem egy testes ital, gyanítom mosott feldolgozású. Nincsenek bántó savak és alapvetően végig megvan benne a gyümölcs. Tejcsoki, szőlő és enyhe citrusos ízvilág. 7 pont

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


bajnokpityu
 
1. KV: Itt a legjobb akkor lett, ha fejhő 92fok, 18.5 grammból 26g ital jött le, normáltól kicsit finomabb őrlés után. Korrekt lett, nem különleges, de jó egyensúly. Lehetett vele játszani, őrlés finomság, hőmérséklet függvényében mindig egy kicsit mást mutatott.
7 pont

2. KV: 88-90fok fejhő, finom őrlés. Kicsit savanykás, de ez is finom, bántó íz nincs. Első azért jobb, de ez se ihatatlan.
95fokon: megégett
92fokon: erős, zamatos gyümis kvs íz. Sikerült eltalálnom a neki tetsző körülményeket, tök jó balansz. Innék minden héten 1-2 napig ilyet.
Kicsivel jobb szerintem, mint az egyes. 8 pont

3. A meggyes iz kb egyensúlyban van a csokis kvs ízzel, 91 fok, finom őrlés, könnyű tamper. Finom.
89fok, könnyű tamper. ez is rendben van, bár a finom érett meggy iz helyett inkább savanyúbb cseresznye lesz. De ettől még ez is nagyon rendben van.
9 pont

4. 89-92fokot végigpróbáltam, nem túl finom őrlés, gyors lefolyás, óriási mennyiségű crema, és leginkább keserű robusztás íz. Nem ízlik. 1 pont

5. 89-92fok, hasonlóan az előzőhöz, ez sem túl jó kávé, kicsit jobb mint előző. Alapvetően keserű, háttérben van némi édeskés gyümölcsösség. Nem az igazi. 3 pont

6. 89 fok, lassú lefolyás, közepesen finom őrlés. Édes gyümölcsöt, magvakat is érezni, nem rossz. 86fokon közepes őrléssel szinte tökéletes fekete csoki, 89 jól állt neki.  5 pont
 
 
7. 88fok, finom őrlés. Nagyon erős, édes gyümölcsízű kv. Kifejezetten finom, szinte sziruposan gyümölcsös. 89 fokon lassú lefolyással nem hozta az előző szuper ízt, csak egy sima csokibomba.
85fok nagyon finom őrlés: finom így is, de picit keserű, kicsit savanyú, amúgy finom
92fokon kellemes csokiba hajló íz, ilyen is kell. 8 pont
 
 
 
 
8. 88 fokon kissé égett íz, ugyanakkor aránylag magas (91 fok) környékén kijön belőle egy fanyar áfonyás íz, ami meg kellemes.
Próbáltam finomabb, durvább őrléssel, 85-90 fok közötti hőfokkal, nem tudtam kihozni belőle többet.
5 pont

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


szabiakos
Brazil kávéteszt
1 minta: Szép egységes világosabb pörkölés, törött szem max 1-2 volt közötte. Komplex savak, közepes test és kellemes édesség jellemzi. Továbbá tejcsokis, mogyorós ízek. Enyhe citrusos savasság. Nálam egyértelműen a kör győztese. pont: 10/10
 
2 minta: Szép pörkölés, picit talán sötétebb mint az első minta. Klasszikus csokoládés ízek mellett, fűszeresség is jellemzi. Egyhe savasság középerős test jellemzi. Utóíze viszonylag hosszan kitart ami nagyon kellemes csokoládés. pont: 10/8
 
3 minta: Szintén egy komplex kávé. Talán enyébb savakkal mint az első kettő minta. Csokoládés, mogyorós ízek mellett enyhe bogyós gyümölcsös ízek is megjelennek a háttérben ami utóízben is jól érződik. pont: 10/8
 
4 minta: Egyértelműen ízhibás a kávé. Gyanítom hogy már a zöld kávéval is gondok vannak, és a pörkölési profil sem valami jól megválasztott. Fás, füstös, égett gumis ízek, sav az egyenlő a nullával. Tartalmatlan textúra, vagy az ízhiba nyomja el de igazából mindegy is. Utóíze is kellemetlen keserű. Tejes kávénak viszont meglepően vállalható, sőt nem is olyan rossz így emiatt jár a 2 pont, amúgy 0-ás. pont: 10/2
 
5 minta: Klasszikus ízek dominálnak főként. Kakaó, étcsokoládé, némi fűszeresség és pörkölt magvas ízek jellemzik. Utoíze csokoládés mokkás. Savassága elég kevés, viszont finom szirupos testes ristretto készíthető belőle. Utóíze kesernyés kakaóporos. Nem túl izgalmas kávé viszont akik a klasszikus olaszosabb ízeket kedvelik azoknak bátran ajánlott. pont: 10/5
 
6 minta: Tejcsokis, mogyorós pekándiós ízek. Finom komplex savak. Nagyon finom édessége, közepes teste van. Utoíze is nagyon kellemes mogyorós nugátos. Savai nem túl kiugróak viszont alacsony fokon csapolva jól megnyílnak. Nagyon kellemes desszert kv. pont: 10/9
 
7 minta: Szintén egy csokis mogyorós, pörköltmagvas, nugátos ízekkel jellemezhető kávé. Közepes savassággal és közepes testtel. Utoíze nem túl erős kellemes mogyorós. pont: 10/8
 
8 minta Kakaós, mogyorós, csokoládés ízek mellett enyhe citrusos savasság jellemzi. A többitől viszonylag testesebb és enyhébb savak jellemzik. Utóíze mogyorós mokkás. pont: 10/8
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


Asgard
 
Brazil kávé teszt
 
Számomra a brazil kávék mindig különleges helyet jelentettek a kávék közt. Sokan kapásból az alacsony termelt, napégette, nagyüzemi tömegkávékra asszociálnak – nem alaptalanul. Mindamellett egyre több termelő próbálkozik a magasabb minőségű, és így jobban értékesíthető tételek piacra dobásával. Napokban néztem egy egyórás filmet a woman coffee projektről, amely szépen végigkövette hogyan lett a vállalhatatlan, eladhatatlan kávéból jól értékesíthető termék. A jó brazil egy könnyen szerethető nehezen elrontható kávé. Nem kényes etiop ami adott csillagállásnál zseniális egyébként kidobható. Egy jó brazillal feladat hogy elrontsa valaki, mindamellett az igazi aromájának megtalálásához itt is meg kell lelni a kulcsot. Azt gondolom hogy a COE, és minőségi árak egekbe szökésével egyre inkább fordul a figyelem egyéb termőterületek, olcsóbb feldolgozási módok felé. Jó példa erre Etiopia ahol újra előtérbe került a száraz feldolgozás – natural néven.
Na de lássuk a szereplőket. Köszönet a válogatásért, nagyon szép kör volt, én nagyon élveztem. A 4. versenyzőt kipontoztam, az valahogy tévedésből került ide az első körből. Ha nem mea culpa.
A tesztelési módszeren változtattam. Ezek már prémium kávék, elkezdtem keresni hozzájuk a megfelelő gépparkot. Mindenhol odaírom mivel lett a legjobb, ezeknél már abszolút van értelme jobb gépeken játszani. Pontok. Itt is csak a soron belül lehet összehasonlítani, az első kör pontjainak száma semmilyen módon nem vethető össze az itt adott pontokkal.
1es
9pont
Erős kezdés, nagyszerű kávé. Száraz illata nekem nagyon összetett, kellemesen játszik benne minden. Ez nálam SO kategória, nagyon szépet lehet vele készíteni. Ezek azok a kávék amiknél lehet írni mindenféle ízjegyeket, hogy aki megkóstolja addig facsarja míg rá nem talál (vagy legalábbis elhiteti magával). Én ezt most tudatosan nem teszem. Tényleg jó kávé, érdemes kipróbálni (ezt is). Több gépen kipróbáltam mindenhol máshogy volt szép.
k10 Achille, alacsonyabb hőfok, 50mp shot 20/40
2es
6 pont
Ugyancsak kellemes, déligyümölcs illat. Leőrölve a kávét kellemes illat lengi be a levegőt. Elsőre a csoki ugrik be, majd egy kis karamell, de mindjárt jön a déligyümölcs, én mangóra gyanakszom. Lefőzve a kávét a kávé illataromája vékonyodik. A csoki kakaóba vált, a várt édesgyümölcs vékony meggybe. Enyhén már keseredik is a vége, de lazábban meg vékony. Szereti ha nem forszírozott csapolást kap, Creminával szépen ment, szerintem risztrettóba még szebb lehet.
Major Cremina 16/28, 30mp
3as
8 pont
Megmaradt az előző kellemes déligyümölcsös illat. De itt már fűszeres, vaníliás alapra kerülnek a trópusi gyümölcsök, és a mangó helyett már egy egész gyümölcskosár ígéretet lehet érezni. És itt ez nemcsak ígéret kitart a csészében is. Kellemes mangós íz, de van enyhe édes sav - ananász képében, mindez finom prémium kakaóval körítve. Szereti ha sűrű, de kiváló kávé!
Major Cremina 16/24, 30mp
 
4-es 0 pont
 
5ös
5 pont
A kihívások kávéja. Ezzel eljátszottam míg valami nekem kedveset sikerült előcsalni. A legjobb hosszú lefolyással, alacsony nyomáson egy tömény bonbonmeggyes ital lett. Nagyon vigyázni kell, kis erőltetésre, vagy egy hangyányit magasabb hőmérsékletre egyből keseredik, de óvatosan finoman kezelve kellemes ital.
ShotBrewer 17,5/34, 45mp 6baron
 
6os
7 pont
Az őrlemény  csokis, már olajosba hajló sűrű illattal köszönt. Tömény cukor, hőmérséklettől függően karamell vagy törökméz. Az édes alapba csoki keveredik, finom fűszerekkel megszórva. Önmagában is nagyon kellemes ezt az egyet megkóstoltam flat whiteként, olyan amire gondoltam. Ha tejes italt szeretnék inni, biztos ezt az alapanyagot választanám, kiváló volt. Feleségem a sort végig tesztelte velem csak ő tejes italként itta a kávékat, ő is erre szavazott mint legjobb. De sajnos én presszóban tesztelem finom volt de nem a kör legjobbja J.
k10 Achille, alacsonyabb hőfok, 40mp shot 20/40
7es
6 pont
Kupaktanács az illat felett mindenki ismeri de mi is ez? Majd egyszerre ugrik be a mogyorós nápolyi. Kihívásos kávé nehéz jól kioldani, könnyen alacsony a tds, vékony a kávé. Ízében is ez visszaköszön kicsit üres, nem váltja be az illat ígéretét.
ShotBrewer 17,5/34, 24mp golden profil
8as
5 pont
A kör végére olyan mintha a sor is elfáradt volna. A kávé illata számomra nem volt igazán emlékezetes, vagy csak megteltem a sok szép emlékkel. Csapolva kicsit vékony a kávé, hiányzik a test, és a sav is billen. Édesség van, de inkább medvecukor. Gyerekkoromban se volt a kedvencem. Nem rossz ital, egyáltalán nem, sőt a prémium világba belépőnek talán még jobb mint néhány másik a sorban, de ez itt most az én szubjektív tesztelésem.
ShotBrewer 17,5/34, 28mp golden profil
Összegzésül látni hogy kiváló sor volt a 9-7 pontosakat szívesen újra innám bármikor. A 6 pontosak korrektek, nekem kicsit vékonyak, lehet valaki viszont pont ezért fogja szeretni. Az 5ösök korrekt kávék, de nálam nem emlékezetesek. Ha ilyet adnának bármelyik kávézóban boldog lennék.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


kimber
 
Fiatalabb koromban a köztudat szinte a jó kávé szinonimájaként használta a brazil jelzőt, de a szüleim által nagy várakozással elkészített kotyogós kávék illatától is megfájdult már a fejem. Éppen ezért felnőtt fejjel ha tehettem szívesebben válogattam az egzotikusabb kávétermő vidékek babjaiból. A brazil sorozatokért sem rajongtam soha, most mégis nagy érdeklődéssel vártam, hogy megérkezzen a már szokásos kis dobozka, benne a sok kis fekete tasakkal. Kezdődjék tehát a teszt:
 
1./ Az első csomagban szép világos kávészemek fogadtak, pont ahogy szeretem őket. A Lelit Fred őrlőt a jolly joker 3-as állásba tekertem, innen szoktam indítani minden kávét. Az őrlemény friss, fűszeres illata már előre jót ígért. Lefőzéskor világosbarna, vagy sötétsárga színű vékony crema terült szét a kávé tetején, ami a cukrot pillanatnyi ideig tartotta csak meg. A kávé íze csak enyhén gyümölcsös, kellemes fanyar utóízt hagyva maga után a szájpadláson, ami sokáig megmarad, emlékeztetve rá, hogy jó kávét ittunk. 
 
Pont: erős 7-es.
 
2./  A második csomag kicsit sötétebb pörkölésű,de még bőven azon a határon belül, amit szeretek, nem érzem, hogy füstös lenne. A kávé meglepően gyorsan lejön, finomabbra kell állítani a darálót. A crema vastag, sötétsárga, de a cukrot így is csak pillanatokig tartja meg. Íze nem olyan jellegzetes mint az első csomagé volt, de kellemes, csokis.  
 
Pont: 6
 
3./ A harmadik csomagnál kávéfőzőt váltottam, megváltam az alap Lelit Anna főzőtől, és immár kotyogóst használtam tovább a tesztek során. Ez a csomag kávé az előzőhöz hasonlóan karakteres csokis ízvilágú, kotyogósban, kis tejszínnel is határozott, kissé füstös íze sokáig megmarad a szájpadláson. 
 
Pont: 6


4./ A negyedik csomag immár csak a kotyogóson kóstolva, leheletnyi tejszínnel megbolondítva elég lágy, de nem túl karakteres, mondhatni kicsit jellegtelen kávé. Kotyogósban elmegy, Presszógépen már nem volt hozzá szerencsém.  
 
Pont: 5 

 
5./ Az ötödik csomag fűszeres, karakteres, kellemes ízű kávé, nálam eddig ez a nyerő.
 
Pont: 8
 
6./ A hatodik csomagban lévő kávé szintén nagyon jól áll a kotyogósnak, zamatos, hasonló az előzőhöz. 
 
Pont: 8
 
7./ A hetedik csomag füstösebb íze nem engedi érvényesülni a kávé karakterét.
 
Pont: 5
 
8./ A nyolcadik csomag szintén lágyabb ízvilágú, de nem túl karakteres kávé, kotyogósban kellemes, de semmi különös. 
 
Pont: 6

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


spencer hill
1. minta 
Az első minta egy szép, egyenletes világos pörkölésű, apróbb szemű kávé. Színe a fahéjhoz hasonlít a legjobban. Illata nem volt kellemetlen, de túl sok izgalmat sem rejtett számomra. Fűszeres, enyhén füstös. Első próbát egy rövidebb mennyiségre vett, 50 mp-es idővel készítettem. Nem volt rossz, hozta az illatára jellemző egyszerűséget, de az utóíze már elsőre sem volt szimpi. A következőkben kicsit hosszabbra engedtem (35-40 gramm), így azért kisimult az ital, kevésbé volt tömény, de az utóíze továbbra sem nyerte el a tetszésemet. Nem valószínű, hogy újból választanám ezt a kávét.
 
7 pont
http://kepkuldes.imi...lpcqtg5s30w.jpg
http://kepkuldes.imi...oaiouk69j85.jpg
http://kepkuldes.imi...0594d4c36kz.jpg
http://kepkuldes.imi...b33aokod9or.jpg
 
2. minta
Az egyik legtetszetősebb pörkölés volt a második zacsiban. Egyenletes, szép, egységes méretű szemek. Illata hajaz az első mintához, de több izgalmat rejt. Ennél is végig próbáltam az előzőnél használt készítési mennyiségeket, a legjobb eredményt 46 mp és 27-30 gramm mennyiséggel hozta. Szabályszerűen édes ízű, krémes, testes finom kávé lett a vége. Érezhetően több izgalommal és gyümölcsösséggel, mint az egyesnél. Utóízében időnként grapefruitos utóízt éreztem.  Nekem nagyon bejött ez a kávé, bármikor választanám.
 
9 pont
http://kepkuldes.imi...ac1xigyqxjk.jpg
http://kepkuldes.imi...en6ivmhzlo8.jpg
http://kepkuldes.imi...7k5gca9i88u.jpg
http://kepkuldes.imi...azh3enekv7j.jpg
 
3.minta
Az előzőtől egy fokkal szerintem még világosabb pörkölés. Szép egységes szemek, és úgy néz ki így a harmadikat bontva, hogy ebbe a körbe azért meg lett válogatva, hogy mi kerüljön be. Ezeknél már nincsenek ezek a törmelék, így-úgy pörkölődött szemek. Eddig mind a maga módján tetszett. Visszatérve a hármas versenyzőhöz, amikor a zacskót felbontottam és beleszagoltam, nehezen volt felfedezhető bármi jellegzetes illat, viszont őrölve azért már előbújtak az izgalmak. Érezni lehetett, hogy itt már némi gyümölcsösség is fog rejtőzni az italban, amit az első néhány csapolás be is bizonyított. Nagyon kellemes gyümölcsös íz, de nem a citrusos világból. Ezzel a rugós karossal ebből is egy kellemes édes, krémes ital volt készíthető. Jól elkészítve a meggy és a cseresznye határán mozgó ízeket is időnként felfedeztem, de volt amikor inkább az aszalt szilva ugrott be. Nagyon kellemes kávé ez, bármikor jól esne. Számomra ez tesztgyőztes.
10 pont
http://kepkuldes.imi...eiewa9lk140.jpg
http://kepkuldes.imi...yn7hj1dmut2.jpg
http://kepkuldes.imi...vassnzwcf2z.jpg
http://kepkuldes.imi...rgtf9z1d9oc.jpg
 
4. minta
A négyes csomag közepesen nagy, szép sima felületű szemeket rejtett. Hibás szemnek itt sincs nyoma, pici olajkiválás néhány szemen megtalálható. Kicsit emlékeztet küllemre a Brazil Sitio Da Chapada nevű kávéra (biztos van más is amire hasonlít, de ha már brazil kör…), hasonlóra tudtam itthon is pörkölni. Mondjuk a hasonlóságoknak itt vége is szakad. Illatában egyszerű ízvilágra utal, sőt a kezdetekben is volt egy dohos, kicsit kellemetlen illata, de a végére egyre erősödött bennem, hogy ez a kávé büdös! Kicsit valami vegyszeres illatra is emlékeztetett. Ledarálva még jobban felerősödött ez a kellemetlen szag. A csapolások bődületes mennyiségű cremával, „csoki” folyamként landoltak a csészébe. Egy teáskanállal simán le lehetett (le is kellett) emelni ezt a crema mennyiséget. Csokis egyszerű ízvilág, presszóként annyira nem jött be, viszont ezt kipróbáltam kapucsínóként is, úgy viszont egész jó volt. Ez nálam a tesztvesztes.
1 pont
http://kepkuldes.imi...y8d30gtdeeg.jpg
http://kepkuldes.imi...tz85dx6cxno.jpg
http://kepkuldes.imi...qmcaur8neev.jpg
http://kepkuldes.imi...ao6fspzxnvq.jpg
 
5.minta
Ennél a mintánál küllemre kis visszaesés tapasztalható. Egységes színű a kávé, de sok a törmelék. Kicsit olyan mindenféle van benne, néhány férges szem is. Illata viszont kellemes, kicsit csokis kekszre hasonlít. Emlékeztet az előző kör felhozatalára, de ezzel a karossal valahogy jobban viselem ezeket az egyszerűbb, kesernyés csokis ízűeket. Sűrű, krémes, mogyorós csokira emlékeztető ízű ital készült belőle, és ez nagyon nem változott, a mennyiség szűk keretek közti (25-40 gramm) változatásával sem. Nem lett a kedvencem, de azért ittam már rosszabbat is.
5 pont
http://kepkuldes.imi...x4teuqpl6se.jpg
http://kepkuldes.imi...tw0ljl2p13s.jpg
http://kepkuldes.imi...oizkife9tlv.jpg
http://kepkuldes.imi...ohamkaz2h9m.jpg
 
6.minta
Kinézetre helyre állt a rend. Ismét egy szép egységes pörkölésű kávé, enyhe olajkiválással. Hibás szem nincs. Illata kicsit füstösebb, mint az 5-ös, de karakterében hasonló. Finom csokis ital készíthető belőle, amit utóízében kis fűszeres íz tarkít. Semmi különöset nem hozott ez a minta, viszont rossz sem volt.
6 pont
http://kepkuldes.imi...crs9fmx4sle.jpg
http://kepkuldes.imi...z0tcc8ng9qk.jpg
http://kepkuldes.imi...hqg172h4gzs.jpg
http://kepkuldes.imi...d9wb932jrn5.jpg
 
7.minta
A 7-es tasakban egy fokkal világosabb pörkölésű minta található. Szép egységes, törött szemeket nem találtam benne. A zacskóba többször mélyen bele szippantottam, és finom visszafogott, de izgalmas illatokat éreztem, ebből gondoltam már olyan rossz nem lehet. Ezt az első néhány csésze nedű be is bizonyította. Nagyon tiszta, kellemes krémes csokis ital, a háttérben valami izgalmas ízzel, amire nem igazán jöttem rá, hogy mi, de az összképet nagyon pozitívan érintette. Egyik alkalommal a kávék cserélgetése során visszatértem ehhez, és a daráló beállítás miatt sikerült egy 1 perc 20 mp-es csapolást produkálnom. Láttam, hogy igen csöpögősen indult, de gondoltam a próba kedvéért most már végig csinálom, és meglepően nem rontott rajta semmit. Kellemes utóízű, finom kávé lett belőle így is. Lehet, hogy itt megint előjött a karos megbocsátó mivolta. Ez nálam a bármikor fogyasztanám kategória.  
 
8 pont
http://kepkuldes.imi...sygcb2a9ly1.jpg
http://kepkuldes.imi...sp8k0y3lspk.jpg
http://kepkuldes.imi...713villxn54.jpg
http://kepkuldes.imi...yeojs8rzzum.jpg
 
8.minta
Na, ez a minta ellent mond annak, amit a 3-as mintánál írtam, hogy itt már nem lehet olyan, hogy sérült, hibás, ilyen-olyan. Van benne minden féle formájú, pörkölésű, kinézetű szem. Illatára annyira nem lehet panasz, de hogy ez a mezőny legrondábbja, az is biztos. Elkészítve belőle az első néhány italt viszont az derült ki, hogy ez a „ronda, de finom” kávé. Nem nagyon tudtam belőle rosszat húzni. (na jó, ez megint lehet a karos számlájára írni J ). 118-as PID állásnál mutatta legjobb arcát. Kellemes, krémes és ugyanakkor kiegyensúlyozott csokis ízű kávé, pici izgalommal a végén. Annyira nem volt szörnyű, de azért nem ezt választanám legközelebb.
4 pont
http://kepkuldes.imi...36s0o12lp21.jpg
http://kepkuldes.imi...nvog40lo1cp.jpg
http://kepkuldes.imi...yr22b5in9gs.jpg
http://kepkuldes.imi...xulyk925b6e.jpg

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávé teszteredmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


Vinkler
1.
Nekem nagyon bejött az első minta. Kellemes simán, de tejjel is jól kiegészül. Bármikor innám, és ajánlanám is. Mint első kávét a körben, biztonsági  7 pontot adtam rá először, de a végén felemeltem 8-ra.
2.
Visszalépésnek éreztem az elsőhöz képest, de semmi extra sem negatív sem pozitív irányba. Gyümölcsös jellegű íze elsőre meglepett, 7 pontot ért nálam.
3.
Nagyon hasonlított nálam a 2-esre. Presszónak nagyon ízlett, de tejjel kiegészítve nekem nem volt elég harmonikus, ellenben presszóként gyalogosan fogyasztva finomabb volt, mint az előző. Ezeket figyelembe véve itt is 7 pontot adtam.
4.
Na ez elég furára sikeredett. Megszenvedtem vele. A lefolyással bíbelődtem, de az íze valójában nem nagyon változott.  Mindig maradt egy kellemetlen kesernyés utóíz. Ezt tejjel elegyítve sem lehetett kiűzni belőle, ott is megmaradt. Nekem nem nagyon ízlett 5 pontot adtam rá. (Lehet 4-et is adhattam volna)
5.
Na, ez kellemes meglepetés volt. Elkészítve valami pralinés íz köszönt vissza, amit tejjel fogyasztva szintén megmutatott. Érdekes kellemes kávé. Másnak is ajánlanám, máskor is fogyasztanám. 8 ponttal jutalmaztam.
6.
Nem lett belőle egy krémbomba, de ettől eltekintve kellemesen fogyasztható. Ami furcsa volt, hogy a kezdeti gyümölcsösséget a lecsengése nem vitte el sem gyümölcsös, sem csokoládés irányba, valójában egy kesernyés lecsengése volt. Tejjel fogyasztva kellemesebb eredményt hozott, mint vártam. Nálam ez 7 pontra volt elegendő.
7.
 Kellemes illat lengte be a konyhát kibontáskor és őrléskor is. Vártam már, hogy elkészíthessem. Ami meglepett az a komplex gyümölcsösség, ami mogyorós lecsengésbe ment át. Tejjel fogyasztva ez a mogyorós íz világ felerősödött, nekem ízlett és a feleségemnek is ez jött be leginkább. 9 pontot simán adtam rá.
8.
Minek nevezzelek?! Kibontva elég fura kávé. Sok a férges szem, a pörkölés is elég tarka, vagy csak sok szemen a ott maradt a pernye. Elkészítve érdekes, kevésbé csokoládés íz dominál citrusos egyveleg, ami zöldséges lecsengésű, minta zellert és karalábét éreztem volna a végén. A tej kifejezetten jót tett neki, de valahogy összességében nekem nem jött át. Kap tőlem 6 pontot.

Lezárt

Vissza: “Szemes kávék, Kávé tesztek, PID beállítás.”