Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
adodaniel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 14:41
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Nyúl

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

dgab írta:
2020.09.28., hétf. 14:05
Szia!

Objektív: van.
Szubjektív: a Quasar jobb. Részletesebb, finomabb, levegősebb - többet mutat meg a zenéből, és természetesebbnek hat.

És a táppal is érdemes felfelé lépkedni, ott is hasonlót fogsz hallani.

Üdv
tibi62 írta:
2020.09.27., vas. 20:10
Szép estét!
Segítség kellene. Hangminőségben van különbség a Heed QUESTAR MM és a Heed QUASAR MM hangja között?
Plusz a Quasaron ott a két kimenet (High/Low out), amit egyszerre tud küldeni és szerintem műfaja válogatja, hogy melyikkel jobb.
Systemdek --- Linn --- Goldring --- Heed --- Hegel --- Focal

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Szia!

Objektív: van.
Szubjektív: a Quasar jobb. Részletesebb, finomabb, levegősebb - többet mutat meg a zenéből, és természetesebbnek hat.

És a táppal is érdemes felfelé lépkedni, ott is hasonlót fogsz hallani.

Üdv
tibi62 írta:
2020.09.27., vas. 20:10
Szép estét!
Segítség kellene. Hangminőségben van különbség a Heed QUESTAR MM és a Heed QUASAR MM hangja között?

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1549
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Szép estét!
Segítség kellene. Hangminőségben van különbség a Heed QUESTAR MM és a Heed QUASAR MM hangja között?

Avatar
kopaszbarack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2014.08.13., szer. 18:24
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack »

Hamarosan felteszek egy "cipősdoboz" méretű PAS-t az apróra, de ha innen a Heed topikból valakit érdekel az elsőbséget élvez. Keress privátban információkért.
Üdv! Sándor
Ez itt az a hely ahol az objektív is szubjektív.

Avatar
kopaszbarack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2014.08.13., szer. 18:24
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack »

adodaniel írta:
2020.09.09., szer. 15:38
2.3-as kártyánál ki melyik szűrőt használja? Csak érdekelne. :D
High level (Envoy+Si2+X2+Pas nincs mélyhány :D )
Ez itt az a hely ahol az objektív is szubjektív.

Avatar
adodaniel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 14:41
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Nyúl

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

2.3-as kártyánál ki melyik szűrőt használja? Csak érdekelne. :D
Systemdek --- Linn --- Goldring --- Heed --- Hegel --- Focal

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

űrutazó írta:
2020.09.07., hétf. 14:00

Véleményetek szerint hogyan lehetne legcélszerűbben és a legjobb hangminőséget szem előtt tartva orvosolni a problémát?

Segítségeteket előre is köszönöm.
Szerintem vegyél egy egyszerű USB hosszabbítót, és a billentyűzet stick-jét dugd abba, hogy közelebb legyen. Ha (és ez tapasztalat) előttem a billentyűzet, mögöttem a vevő, akkor a Bluetooth átvitelt jelentősen zavarja az emberi test. Ha nem vagy a kettő között javul a helyzet. Vagyis ha nem is nulla méter de légvonalban nincs semmi ami takar, jó lehet. És ennek a hangminőségre a legkisebb hatása. Szerintem 10m USB-n “hangot” vinni semmiképp nem jobb.

Avatar
űrutazó
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010.03.04., csüt. 16:38
Értékelés: 3

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: űrutazó »

Köszönöm!
Ear írta:
2020.09.08., kedd 09:22
űrutazó írta:
2020.09.07., hétf. 14:00


Véleményetek szerint hogyan lehetne legcélszerűbben és a legjobb hangminőséget szem előtt tartva orvosolni a problémát?

Segítségeteket előre is köszönöm.
Felraksz egy Roon-t a Nuc-ra. Így a hang is jobb lesz, a távirányítást is meg tudod oldani egy azonos hálózatban levő okostelefonnal-tablettel.

Avatar
űrutazó
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010.03.04., csüt. 16:38
Értékelés: 3

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: űrutazó »

Szia!

1., Elnézést, azt nem írtam, hogy a billentyűzet/egér stick-je a NUC előlapján lévő egyik USB aljzatba volt bedugva, így előre nézve látta a billentyűzetet/egeret.

2., A monitor 10 méteres HDMI kábellel volt összekötve a NUC-cal fal mellett vezetve, és ha az egér és billentyűzet megfelelően működött volna akkor a monitorról simán tudtam volna vezérelni a lejátszást.

3., Mivel a NUC-ot nem csak zenelejátszási funkcióra kell használnom, hanem napi szinten "alap" számítógépként is, ezért az egér/billentyűzet normális működése alapkövetelmény, és ez a része nem működött most a NUC és a monitor közötti 6 méteres távolság miatt.
Ezért gondoltam arra (előző levelemben a 2. és 3. lehetőségre vonatkozó kérdés), hogy a NUC-ot visszatéve az eredeti helyére a monitor mellé és onnan a hi-fi állványhoz a NUC-ból vagy 10 méteres USB hosszabbító kábelen, vagy optikai kábelen elvíve a "zenei jelet" a HEED-hez talán megoldható a probléma. De azt nem tudom, hogy akár egyik vagy másik fajta 10 méteres kábel használata esetén romlana-e a hangminőség és/vagy a HEED erősítőnek, vagy a dac kártyájának nem ártana-e a 10 méteres USB vagy optikai kábel "valamilyen terhelése".

Ezekkel kapcsolatban szeretnék infót és javaslatot kapni. Ha ez megoldódik, akkor jön majd az a lépés, hogy ne a számítógépről, hanem a mobilomról tudjam vezérelni a lejátszást, de arra már kaptam javaslatot, amit ezúton is köszönök.

Üdvözlettel
Űrutazó
wittao írta:
2020.09.07., hétf. 16:37
Szia,

többször fordult már elő vevőinkkel hasonló probléma audioPC-audio rendszer kapcsolatkor, amikor bizonyos komponensek között távolság van.

Több lehetőséged is van, remélem ez segít:

1., egy rövid USB 2.0 hosszabbítóval a NUC hátuljából a BT billentyűzet/egér kis stick-jét kihozod az állványod egy alig látható helyére, de a lényeg az, hogy előre nézzen a billentyű felé
(a sok elektronika és készülékházak jelentősen árnyékolnak és nem tud a jel megfelelő módon kijönni)
Ez az esetek túlnyomó többségében megoldást jelent.

2., a monitorodat egy optikai HDMI kábellel kötöd össze a NUC-cal, ezzel 15-20m távolság is kényelmesen áthidalható, így szépen végig el tudod rejteni a szobádban és majdhogynem észrevétlenül a monitorodról tudod vezérelni a rendszeredet

3., a NUC-on olyan lejátszó programot telepíthetsz, amelyik nem igényli a billentyűzet-egér-monitor segítséget, csak amikor felkonfigurálod a rendszeredet. A telefonodra (iOS, Android) található a legtöbb alkalmazáshoz remote program, és a hifid előtt ülve kényelmesen a telefonodról vagy tabletedről tudod vezérelni a lejátszást.

Remélem megtalálod a számodra kényelmes megoldást és segítettem.
Üdv,
W

Avatar
űrutazó
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010.03.04., csüt. 16:38
Értékelés: 3

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: űrutazó »

Szervusztok!

Nem tudtam eldönteni, hogy itt, vagy inkább a PC alapú lejátszás fórumon kérjek-e véleményt és javaslatot az alábbi problémámra, de mivel HEED erősítőm van és itt már kaptam Tőletek jó tanácsokat, ezért ismét hozzátok fordulok.

Az alapelképzelés az volt, hogy az Intel NUC számítógépen + a külső táron lévő zenei állományt (és majd a Spotify-t, vagy Tidal-t), spdif átalakítón keresztül juttatom el a Heed erősítő DAC kártyájára.
Elsősorban a vírushelyzetből adódóan a kelleténél sokkal hosszabb előkészület után tegnap végre sikerült összeállítani a rendszert oly módon, hogy az Intel NUC és a külső tár átkerült a hi-fi állványra. A NUC-ba csatlakoztatott M2tech Hiface Two átalakítóból Hodyka féle digitális kábel viszi a jelet Heed Obelisk SI erősítő DAC kártyájára.
Talán mondanom sem kell, hogy az így kapott hang már első hallásra is kifejezetten kellemes. :tutiok:

Csakhogy van egy légy a levesben.
A számítógép monitora a hi-fi állványtól légvonalban kb. 6 méterre van, ahova a NUC-ból 10 méteres HDMI kábel viszi tegnaptól a képjelet a falak mentén (ez a rész is működik).
Viszont a monitornál lévő Logitech billentyű és egér, amik a NUC-ba dugott Logitech érzékelővel „levegőn keresztül kommunikálnak” nem igazán működnek. Vagy durván szaggatnak (késnek), vagy egyáltalán meg sem mozdulnak. Gyaníthatóan túl sok nekik a 6 méteres távolság.

Laikusként bennem három lehetőség merült fel.

1., Billentyűzet és egér, valamint azok adó-vevő egységének a cseréje.
Kérdés, hogy ez garantáltan megtudja-e oldani a problémát?

2., Vagy a 120 cm-es nagyon jó hangú jelenlegi digitális kábel helyett vegyek-e egy 10 méteres digitális kábelt és a számítógépet tegyem vissza a monitor mellé és az M2Tech-ből onnan vigyem a jelet az erősítő DAC kártyájára?
Kérdés, hogy ilyen hosszúságú digitális kábel egyáltalán alkalmazható-e, ha igen, akkor mennyit fog rontani a hangminőségen és szabad-e a sarokban lévő szekrénynél kb. 5 cm-es ívben „büntetlenül hajlítani” a digitális kábelt?

3., Vagy vegyek egy 10 méteres USB kábelt apa-anya csatlakozókkal és azzal vigyem a monitorhoz visszatett számítógépből a jelet a hi-fi állványon lévő M2Tech-be és abból a Hodyka féle digitális kábellel a HEED-be?
De itt is kérdés, hogy ilyen hosszúságú USB kábel egyáltalán alkalmazható-e, ha igen, akkor mennyit fog rontani a hangminőségen és szabad-e a sarokban lévő szekrénynél kb. 5 cm-es ívben „büntetlenül hajlítani” az USB kábelt?

Sajnos a nappali el- berendezése miatt a legkézenfekvőbb megoldást, hogy a monitort vigyem közelebb a hi-fi állványon lévő számítógéphez nem tudom megoldani.

Véleményetek szerint hogyan lehetne legcélszerűbben és a legjobb hangminőséget szem előtt tartva orvosolni a problémát?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Avatar
the_real_mayan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2010.09.03., pén. 07:39
Értékelés: 68
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: the_real_mayan »

Sziasztok, vajon lesz az idén heed black friday ? :rolleyes:

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: d.janos »

trane írta:
2020.08.31., hétf. 21:44
d.janos írta:
2020.08.31., hétf. 21:37
Bekötve, "barátságban" vannak, az Si III zenél. :smile32:
azért figyeld, jobban melegszik-e, mint szokott :rolleyes:
okok, köszi :smile53:
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Bekötve, "barátságban" vannak, az Si III zenél. :smile32:
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Egy Belden 9497 hf kábel okán szeretnék informálódni, mert az egyik posztban olvasott infó elbizonytalanított .
Belden 9497_magaskapacitas_Si3.jpg
Belden 9497_magaskapacitas_Si3.jpg (48.91 KiB) Megtekintve 3747 alkalommal
Okoz (hat) gondot, ha Si III-al próbálom ? Próbálhatom hosszabb távon, mert gondolom ésszerű keretek között nem okoz problémát ? Hangerő függő vagy hangsugárzó is számít vagy felejtős a 9497 a "híd kapcsolással/Si III-al" ? Köszönöm.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyt »

Ez is egy golyós megoldás, ezek vannak most a Grand Enigma alatt, az eredeti talpába csavarozva. Jó ezek a golyós dolgok. gyt

http://bolthely.hu/vibrar/id/00014-Hangfallab-csucs
Heed, Soulines, Power-R

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ear írta:
2020.08.27., csüt. 12:46
gyt írta:
2020.08.26., szer. 19:57
Nekem az Enigma 5-höz volt ilyen talpam. A legjobb a talp és a doboz között a nagyon kemény gumiból készült kis kockák voltak (Annyira kemény, hogy nem lehet benyomni körömmel. Amúgy nyomdai vágókés ellendarabja, ami több millió nagyerejű kés becsapódást elvisel). Érdemes valami hasonlót kipróbálni. gyt
Én egy ehhez hasonló, sok golyó elcsatolós cuccot próbáltam az Enigma alatt. Parádés volt, de még csak prototípus. Nálam simán be voltak csavarva az Enigmába a tüskék, és az volt a valami ilyesmibe állítva.

Képernyőfotó 2020-08-27 - 12.43.14.jpg
Hát ez jó nyakatekerten összetett megoldás,de a lényeg hogy jó.Az Enigmába hogy érted a simán becsavarozást?Talp nélkül,vagy a talpal alul felül tüskézve?
Én nem is próbáltam még tüskét tenni a talp és a dobozok közé,pedig megtehetném mert van annyi plusz még,de valamiért nem érzem a késztetést rá.

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyt »

Nekem az Enigma 5-höz volt ilyen talpam. A legjobb a talp és a doboz között a nagyon kemény gumiból készült kis kockák voltak (Annyira kemény, hogy nem lehet benyomni körömmel. Amúgy nyomdai vágókés ellendarabja, ami több millió nagyerejű kés becsapódást elvisel). Érdemes valami hasonlót kipróbálni. gyt
Heed, Soulines, Power-R

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

d.janos írta:
2020.08.26., szer. 13:30
Köszönöm a válaszokat. Úgy vettem, hogy rá volt csavarozva a talp a dobozra, most a csavarokat kiiktattam. Van 4-4 menetes tüském a padló felé és van így szabadon 4-4 furat, melyek mérete nem azonos az alsó furatokkal. 8db tüskére van szükségem a talp és a doboz közé. Milyet kell keresnem/vennem, esetleg ötlet beszerzésre ? Vagy valakinek elfekvőben van itt a keleti országrészben vagy igazából bárhol jó a logisztika megoldható. :smile53:
Nekem van plusz 8 tüském az enigma fém talpaihoz,és tuti hogy nem is tennék felülre is összekarcolva ezzel a dobozokat,viszont kérdés hogy ez jó e Neked.Ránézésre 6-osra saccolom,és ez a méret van alul is.Nálam a talp egyébként alul van tüskézve,és a doboz alatt azoknál a furatoknál amit említesz,heed készülék gumitalpak vannak.Én ezt így jónak hallom,persze nem ugyanarról a hangsugárzóról beszélünk,de lehet egy próbát megérne ez a megoldás Nálad is.

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Köszönöm a válaszokat. Úgy vettem, hogy rá volt csavarozva a talp a dobozra, most a csavarokat kiiktattam. Van 4-4 menetes tüském a padló felé és van így szabadon 4-4 furat, melyek mérete nem azonos az alsó furatokkal. 8db tüskére van szükségem a talp és a doboz közé. Milyet kell keresnem/vennem, esetleg ötlet beszerzésre ? Vagy valakinek elfekvőben van itt a keleti országrészben vagy igazából bárhol jó a logisztika megoldható. :smile53:
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

[quote=d.janos post_id=2524718 time=1598284862 user_id=3807]
StandArt hangsugárzóknál a talp használata a gyári ajánlás szerint mi volt? Alul-felül becsavarva a tüskék a talpon és így rá a doboz vagy alul tüske->talp->doboz és a talp rá van csavarozva a dobozra ? Köszönöm.

Az első variáció a helyes!
Üdv. Gyuri :napsut:

Avatar
Peger
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010.10.11., hétf. 11:00
Értékelés: 128
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Peger »

Emlékeim szerint az első variáció
"A legjobb technika, amikor nincs technika" - Bruce Lee

Online
Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: fenyő »

d.janos írta:
2020.08.24., hétf. 18:01
StandArt hangsugárzóknál a talp használata a gyári ajánlás szerint mi volt? Alul-felül becsavarva a tüskék a talpon és így rá a doboz vagy alul tüske->talp->doboz és a talp rá van csavarozva a dobozra ? Köszönöm.
Nálam alul tüske, a talp és a hangfal között 4 kis gyurma golyó.

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: d.janos »

StandArt hangsugárzóknál a talp használata a gyári ajánlás szerint mi volt? Alul-felül becsavarva a tüskék a talpon és így rá a doboz vagy alul tüske->talp->doboz és a talp rá van csavarozva a dobozra ? Köszönöm.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Köszönöm, ezt jó tudni leborulok.gif
Nem távirányítózok, ha szeretnék valamit a rendszertől, megadom neki a tiszteletet és elé járulok. Még a cd-transzporthoz is.

Nagy ritkán okos tv-ről csapatok optikai kábelen és youtube appon keresztül lejátszási listát, esetleg bandcampen albumokat, olyankor szokott kattogni, mikor a következő dalra lép. A mute-olás pedig bármiféle külső beavatkozás nélkül érkezik.
fenyő írta:
2020.08.09., vas. 11:07
Amikor elkezd villogni a hangerő ledje, legalábbis nálam, akkor a mute funkció működik. Vagyis az áthúzott hangszoró gombbal tudod helyre hozni. Ne áramtalaníts. Nekem is néha valamelyik idegen távírányító használatakor aktiválódik a mute.

Online
Eunos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 16:45
Értékelés: 66

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Eunos »

Sziasztok! A relé akkor kattan ha megszűnik a jel. Mikor megvettem a Dactilust próbaképpen rádugtam az optikai bemenetre a UPC set top boxot és minden egyes csatornaváltáskor kattant a relé. Rohadtul idegesítő volt, gyorsan abbahagytam. Aztán nemrég lett egy okostévé, minden abba megy hdmi-n, majd a tv optikai kimenete a Dactilusba. Így már nem csinálja, szerintem azért nem mert mert a tv-ből folyamatos a jel még akkor is ha mondjuk a tv előtti forrás meg-meg szakítja... Szóval nem feltétlenül kóros a kattogás. A cd-ből koaxon kapja a jelet, a laptopról USB-n, ott is kattan mikor a futóművet kikapcsolom.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”