A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Heed Audio termékek

d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 130

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Egy DACtilus II-höz a Q-PSU hoz annyit, hogy megéri elkölteni rá az árát vagy inkább PX ?
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"
nb+Suricata 24/192+Heed OBELISK Si III+StandART2
Heed DACtilus II+NAD C300(dragonweed)+AtacamaSE24+Denon SC-G101

vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 709

Hozzászólás Szerző: vazze »

Ha esetleg valaki fehér Enigma 5-re vadászik:

https://www.blocket.se/annons/stockholm ... 5/92434462

Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 174

Hozzászólás Szerző: Mathias »

adodaniel írta:
2020.10.15., csüt. 15:12
A DA-t melyik kimeneten érdemes az Si2-re kötni? Direct vagy buffered?
Én Si3-nál először használtam sokáig a directet és néha úgy éreztem, hogy nem tudom eléggé feltekerni, hogy megjöjjön a dög. Mármint hangosnak hangos volt, de nem ütött. Aztán sokáig használtam a bufferedet, ott mintha hamarabb elég lenne a hangerő, mármint halkabban is már nem igényli az ember hogy feljebb tekerje. Majd most megint régóta a directet használom, de nem érzem azt amit régen, lehet csak megtanultam feltekerni a hangerőgombot. Azért a mai lakossági kínálathoz képest ahol negyed állás előtt már kb torzítanak az erősítők, mert túllépik a max teljesítményüket, kicsit furcsa érzés lehet elsőre 12 óráig feltekerni a hangerőgombot. De ha hozzászoksz igazából jobb a nagyobb tartomány. De ez csak praktikum. Tényleg érdemes kipróbálni mind kettőt hosszútávon is.

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 687

Hozzászólás Szerző: Ear »

adodaniel írta:
2020.10.15., csüt. 15:12
Ahol neked jobban szól. Van olyan felllás, aminek már sok lehet a buffered kimenet szintje, akkor felkeményedik a hang, van ahol meg pont ez az extra kimeneti jel hozza meg az extra dinamikát. Én inkább a bufferedet használtam.

ear.hu - hifi meg ilyesmi

adodaniel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 24

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

Forrás 1: Systemdek IIX + Linn Akito + Goldring G1042 + Funk Firm Achromat 3mm + Heed Orbit 2
Phono: Heed Quasar III + Q-PSU
Forrás 2: Raspberry Pi 2B + Allo DigiOne + Volumio
DAC: Heed Obelisk DA (v2.3)
Erősítő: Heed Obelsik Si2 + X2
Front: Kef LS50 + Atacama Nexus 6i + Soundcare Superspikes

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 767

Hozzászólás Szerző: akvapark »

hukkle írta:
2020.10.12., hétf. 22:10
Használja valaki az Elixir pre out kimenetét előfoknak? Így kvázi phono-s előfok lehetne hangerőszabályozással ... elképzelésem szerint.
Nem használom semmire, sőt szerintem jobb lenne ha fix nagyságú kimenet - magnó - lenne. :-( Vagy jumperelhető.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 241

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Használja valaki az Elixir pre out kimenetét előfoknak? Így kvázi phono-s előfok lehetne hangerőszabályozással ... elképzelésem szerint.
Jó hifista, aki bármiről meg tudja magyarázni, hogy "beleszól a hangba".

vkz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 123

Hozzászólás Szerző: vkz »

cotag írta:
2020.10.10., szomb. 19:19
vkz írta:
2020.10.09., pén. 23:48
Sziasztok,
Kérdés azokhoz szól akik SI3-at birtokolnak. Nem figyeltem fel korábban a jelenségre, ezért nem tudom hogy eredetileg is így volt-e, mert csak most tűnt fel.
Ha kikapcsolom a SI3-at, kb 3-5 másodperc és nem világítanak a kék led-ek a gombokban. A régebbi I nem SI esetében ez sokkal (jelentősen sokkal) hosszabb idő, és mintha a SI3 esetében is az lett volna. Vagy nem? Bevallom fogalmam sincs, csak most eltűnődtem rajta hogy milyen gyorsan kialszik... Az X2 világít percekig, a PX is ezt tette, és a régebbi integrált is.
Lehet hogy semmi baj, ezért nem is izgulok nagyon, de ha másnak ellentétes a tapasztalata akkor egyeztetnék a gyártóval egyet, ezért sem izgulok nagyon :smile29:
Előre is köszi a tapasztalatokat.
Szia, megnéztem az Si3 nekem is rögtön kialszik, az X2 és PX / Quasar percekig világít. Szóval rendben van így. Sejtem az okát is, de a magyarázatot inkább meghagyom annak, akinek nem csak sejtései vannak :rolleyes:
Köszi, akkor minden rendben, csak eddig nem tűnt fel. És én is azt sejtem hogy oka van :smile29:

cotag
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 23

Hozzászólás Szerző: cotag »

vkz írta:
2020.10.09., pén. 23:48
Sziasztok,
Kérdés azokhoz szól akik SI3-at birtokolnak. Nem figyeltem fel korábban a jelenségre, ezért nem tudom hogy eredetileg is így volt-e, mert csak most tűnt fel.
Ha kikapcsolom a SI3-at, kb 3-5 másodperc és nem világítanak a kék led-ek a gombokban. A régebbi I nem SI esetében ez sokkal (jelentősen sokkal) hosszabb idő, és mintha a SI3 esetében is az lett volna. Vagy nem? Bevallom fogalmam sincs, csak most eltűnődtem rajta hogy milyen gyorsan kialszik... Az X2 világít percekig, a PX is ezt tette, és a régebbi integrált is.
Lehet hogy semmi baj, ezért nem is izgulok nagyon, de ha másnak ellentétes a tapasztalata akkor egyeztetnék a gyártóval egyet, ezért sem izgulok nagyon :smile29:
Szia, megnéztem az Si3 nekem is rögtön kialszik, az X2 és PX / Quasar percekig világít. Szóval rendben van így. Sejtem az okát is, de a magyarázatot inkább meghagyom annak, akinek nem csak sejtései vannak :rolleyes:

vkz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Sziasztok,

űrutazó
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: űrutazó »

vkz írta:
2020.09.08., kedd 12:45
űrutazó írta:
2020.09.07., hétf. 14:00

Véleményetek szerint hogyan lehetne legcélszerűbben és a legjobb hangminőséget szem előtt tartva orvosolni a problémát?

Segítségeteket előre is köszönöm.
Szerintem vegyél egy egyszerű USB hosszabbítót, és a billentyűzet stick-jét dugd abba, hogy közelebb legyen. Ha (és ez tapasztalat) előttem a billentyűzet, mögöttem a vevő, akkor a Bluetooth átvitelt jelentősen zavarja az emberi test. Ha nem vagy a kettő között javul a helyzet. Vagyis ha nem is nulla méter de légvonalban nincs semmi ami takar, jó lehet. És ennek a hangminőségre a legkisebb hatása. Szerintem 10m USB-n “hangot” vinni semmiképp nem jobb.
Megfogadtam a javaslatod.
Vettem egy 5 méteres aktív USB hosszabbítót és azzal olyan helyre tudtam vinni a vevőt, hogy akkor is rálát a billentyűzetre és egérre, ha a monitor előtt ülök.
Most már minden tökéletesen működik.
Köszönöm a tippet. :smile53:

adodaniel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

dgab írta:
2020.10.03., szomb. 08:25
adodaniel írta:
2020.09.28., hétf. 15:18
dgab írta:
2020.09.28., hétf. 14:05
Szia!

Objektív: van.
Szubjektív: a Quasar jobb. Részletesebb, finomabb, levegősebb - többet mutat meg a zenéből, és természetesebbnek hat.

És a táppal is érdemes felfelé lépkedni, ott is hasonlót fogsz hallani.

Üdv

Plusz a Quasaron ott a két kimenet (High/Low out), amit egyszerre tud küldeni és szerintem műfaja válogatja, hogy melyikkel jobb.
Szia, nálad milyen műfajon jobb a magas kimenet?
Metálon pl
Forrás 1: Systemdek IIX + Linn Akito + Goldring G1042 + Funk Firm Achromat 3mm + Heed Orbit 2

dgab
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: dgab »

adodaniel írta:
2020.09.28., hétf. 15:18
dgab írta:
Szia!

Szubjektív: a Quasar jobb. Részletesebb, finomabb, levegősebb - többet mutat meg a zenéből, és természetesebbnek hat.

Üdv
tibi62 írta:
2020.09.27., vas. 20:10
Szép estét!
Segítség kellene. Hangminőségben van különbség a Heed QUESTAR MM és a Heed QUASAR MM hangja között?
Plusz a Quasaron ott a két kimenet (High/Low out), amit egyszerre tud küldeni és szerintem műfaja válogatja, hogy melyikkel jobb.
Szia, nálad milyen műfajon jobb a magas kimenet?

hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 241

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Én gyorsan átugortam a Questart. A Quasar III pedig nagyon sokat szolgált. Már csak a külső táp miatt is jobb. Itt nem csak zenei paraméterekre kell gondolni. Sokkal többet mutat a lemezekből, alacsonyabb zajszint, stb.
Jó hifista, aki bármiről meg tudja magyarázni, hogy "beleszól a hangba".

tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 127

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Köszönöm a hozzászolásaitokat! 🙂

adodaniel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

dgab írta:
Szia!

Üdv
tibi62 írta:
Szép estét!
Segítség kellene. Hangminőségben van különbség a Heed QUESTAR MM és a Heed QUASAR MM hangja között?

dgab
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: dgab »

Szia!

Üdv
tibi62 írta:
Szép estét!

tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 127

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Szép estét!

kopaszbarack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 30

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack »

Hamarosan felteszek egy "cipősdoboz" méretű PAS-t az apróra, de ha innen a Heed topikból valakit érdekel az elsőbséget élvez. Keress privátban információkért.
Üdv! Sándor
Ez itt az a hely ahól az objektív is szubjektív.

kopaszbarack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 30

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack »

adodaniel írta:
2020.09.09., szer. 15:38
2.3-as kártyánál ki melyik szűrőt használja? Csak érdekelne. :D
High level (Envoy+Si2+X2+Pas nincs mélyhány :D )
Ez itt az a hely ahól az objektív is szubjektív.

adodaniel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

2.3-as kártyánál ki melyik szűrőt használja? Csak érdekelne. :D

vkz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

űrutazó írta:

Véleményetek szerint hogyan lehetne legcélszerűbben és a legjobb hangminőséget szem előtt tartva orvosolni a problémát?

Szerintem vegyél egy egyszerű USB hosszabbítót, és a billentyűzet stick-jét dugd abba, hogy közelebb legyen. Ha (és ez tapasztalat) előttem a billentyűzet, mögöttem a vevő, akkor a Bluetooth átvitelt jelentősen zavarja az emberi test. Ha nem vagy a kettő között javul a helyzet. Vagyis ha nem is nulla méter de légvonalban nincs semmi ami takar, jó lehet. És ennek a hangminőségre a legkisebb hatása. Szerintem 10m USB-n “hangot” vinni semmiképp nem jobb.

űrutazó
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Köszönöm!
Ear írta:
2020.09.08., kedd 09:22
űrutazó írta:

Felraksz egy Roon-t a Nuc-ra. Így a hang is jobb lesz, a távirányítást is meg tudod oldani egy azonos hálózatban levő okostelefonnal-tablettel.

űrutazó
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Szia!

1., Elnézést, azt nem írtam, hogy a billentyűzet/egér stick-je a NUC előlapján lévő egyik USB aljzatba volt bedugva, így előre nézve látta a billentyűzetet/egeret.

2., A monitor 10 méteres HDMI kábellel volt összekötve a NUC-cal fal mellett vezetve, és ha az egér és billentyűzet megfelelően működött volna akkor a monitorról simán tudtam volna vezérelni a lejátszást.

3., Mivel a NUC-ot nem csak zenelejátszási funkcióra kell használnom, hanem napi szinten "alap" számítógépként is, ezért az egér/billentyűzet normális működése alapkövetelmény, és ez a része nem működött most a NUC és a monitor közötti 6 méteres távolság miatt.
Ezért gondoltam arra (előző levelemben a 2. és 3. lehetőségre vonatkozó kérdés), hogy a NUC-ot visszatéve az eredeti helyére a monitor mellé és onnan a hi-fi állványhoz a NUC-ból vagy 10 méteres USB hosszabbító kábelen, vagy optikai kábelen elvíve a "zenei jelet" a HEED-hez talán megoldható a probléma. De azt nem tudom, hogy akár egyik vagy másik fajta 10 méteres kábel használata esetén romlana-e a hangminőség és/vagy a HEED erősítőnek, vagy a dac kártyájának nem ártana-e a 10 méteres USB vagy optikai kábel "valamilyen terhelése".

Ezekkel kapcsolatban szeretnék infót és javaslatot kapni. Ha ez megoldódik, akkor jön majd az a lépés, hogy ne a számítógépről, hanem a mobilomról tudjam vezérelni a lejátszást, de arra már kaptam javaslatot, amit ezúton is köszönök.

Üdvözlettel
Űrutazó
wittao írta:
2020.09.07., hétf. 16:37
Szia,

többször fordult már elő vevőinkkel hasonló probléma audioPC-audio rendszer kapcsolatkor, amikor bizonyos komponensek között távolság van.

Több lehetőséged is van, remélem ez segít:

1., egy rövid USB 2.0 hosszabbítóval a NUC hátuljából a BT billentyűzet/egér kis stick-jét kihozod az állványod egy alig látható helyére, de a lényeg az, hogy előre nézzen a billentyű felé
(a sok elektronika és készülékházak jelentősen árnyékolnak és nem tud a jel megfelelő módon kijönni)
Ez az esetek túlnyomó többségében megoldást jelent.

2., a monitorodat egy optikai HDMI kábellel kötöd össze a NUC-cal, ezzel 15-20m távolság is kényelmesen áthidalható, így szépen végig el tudod rejteni a szobádban és majdhogynem észrevétlenül a monitorodról tudod vezérelni a rendszeredet

3., a NUC-on olyan lejátszó programot telepíthetsz, amelyik nem igényli a billentyűzet-egér-monitor segítséget, csak amikor felkonfigurálod a rendszeredet. A telefonodra (iOS, Android) található a legtöbb alkalmazáshoz remote program, és a hifid előtt ülve kényelmesen a telefonodról vagy tabletedről tudod vezérelni a lejátszást.

Remélem megtalálod a számodra kényelmes megoldást és segítettem.
Üdv,
W

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 687

Hozzászólás Szerző: Ear »

űrutazó írta:

Felraksz egy Roon-t a Nuc-ra. Így a hang is jobb lesz, a távirányítást is meg tudod oldani egy azonos hálózatban levő okostelefonnal-tablettel.

ear.hu - hifi meg ilyesmi

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”