Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

A tömör villanyszerelő dróttal még a '90-es évek elején próbálkoztam a szép emlékű HFM ajánlásai alapján. Hálózati tápkábelnek és hangfalkábelnek is bevált. Még lehet, hogy elő is szedem egy próbára...jól bejáratott, vintage... :smile29:

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Ear írta:
2021.02.28., vas. 21:25
hukkle írta:
2021.02.28., vas. 14:30
Egyeres drótokat akkor én is kipróbálnám. Kaphatnék pár tippet konkrét márka kapcsán?
Hangszóró drótnak mondjuk a legközelebbi villanyszerelési bolt 1-1.5.-2 mm-es tömör réz drót. Készen ilyen drót a 47 Lab-é, a DNM, Az Audioquest Type 2,4 meg talán a Rocket33, sokan barkácsolnak Duelund drótból maguknak, hirtelen ennyi jutott az eszembe.
Nálam az Elixirt és az Epos 5i-vel az Audioquest type 2 köti össze. Zsolt szerint a 4 -et is érdemes kipróbálni. gondolkodik.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Egyeres drótokat akkor én is kipróbálnám. Kaphatnék pár tippet konkrét márka kapcsán?

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Klaca írta:
2021.02.26., pén. 20:53
Minden egyes hozzászólónak nagyon köszönöm! Persze eleve nem gondoltam, hogy majd kijön valami "konszenzusszerűség" egy konkrét kábellel kapcsolatban. Abban is csak max. reménykedtem, hogy a Heedre vonatkozóan talán legalább a típust illetően lesz valamiféle tendencia. (Nem specifikáltam, de 2 rca kellene: a fonótól és a dac-tól az si3-ig, és egy digit kábel a digit forrástól a dac-hoz. (a dac sajnos nem Heed.) Azt sem igazán írtam, hogy milyen "hangot preferálnék", de ezt nem is nagyon tudnám ecsetelni. A szokásos hifis paraméterek (ilyen-olyan ferkvenciák mennyisége, tér, stb) annyira nem izgatnak, ha már valami, akkor valamiféle egyensúly, meg azok közül, amiket asszem Ear említett, a leginkább talán a "légiesség", amit szeretek. Az "egyeres kábel" az egyébként ugynanaz, mint a tömör réz? (Bár abban sem volt egyetértés, hogy ezek légiesek.) És ez a digit kábelre is igaz lehet? (Van egyáltalán abban is egyeres?) Tehát akkor hagyjuk az anyagminőséget, de legalább a típusban lehet valami nagyjáboli dolgot mondani?
Egyébként én sem tartom elvadultnak a hangnemet (főleg a témához mérten). Ebben nem csalódtam, gondoltam, hogy talán itt ez is fog menni intelligens módon (a megjósolható nagy véleménykülönbségek ellenére).
MÉg egysze rköszi!
Próbálj ki a hidakhoz AN Vz interkonnekt , meg digit kábelt és majd írd meg mi lett a véleményed. Az eredményben benne lesz minden ami kell a témáról szerintem.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

iistván írta:
2021.02.25., csüt. 12:51
Kábelekkel nincs annyi tapasztalatom, mint a hozzászólóknak, de feltennék egy elméleti kérdést:

Ha egy Heed erősítő láncot működés közben kikapcsolunk, a puffer kondik még pumpálnak annyit, hogy hangerőtől függően szól a zene egy ideig, változatlan minőségben (aztán persze elkezd torzulni, majd csend).
Ebből lehet arra következtetni, hogy a hálózati kábel értelmét veszti a Heed erősítők esetén?

Hiszen megszűnt az elektromos zaj és rezgés égészen a szekunder kör kimenetéig a kikapcsolással, de az elektronok még dolgoznak a kondiknak köszönhetően.
Dehogy!

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Shimano írta:
2021.02.26., pén. 18:36
PgSpa írta:
2021.02.26., pén. 12:02
Én itt inkább nyelhasználati anomáliákat vélek felfedezni. Pl. az ilyen megfogalmazás helyett, hogy "a tapasztalatom szerint kábé egyik pontja sem igaz", helyett azt írjuk, hogy "én máshogy tapasztaltam", úgy megfelelő teret tudunk engedni az ebben a műfajban inkább szubjektívnek nevezhető egyéni tapasztalatoknak, véleményeknek. Heed-en belül is nagy különbségek lehetnek, pl. az én megérzésem szerint az Obelisk sokkal érzéketlenebb a kábelezésre, mint az Elixír. Azért írom, hogy megérzésem szerint, mert egymás mellett nem, csak egymás után hallgattam őket.
Szerintem nincs semmi probléma a megfogalmazásokkal,és helyes is ha valaki úgy írja le a véleményét ahogyan érzi,mert az többet mond mint egy ködösített "én máshogy tapasztaltam" vélemény.
A lényeg az hogy úgy szóljon az az enigma,vagy más a lánc végén hogy az tetszen.Nekem úgy tetszik mikor egy telt,lendületes,a szobát teljesen betöltő hangot hallok,és ami még adja azt az illúziót is hogy zenészeket hallok nem csak egy nyamvadt hifit,és ez így is szól most nálam. :smile29:
Persze megértem ha másnak ez nem jön be,de érdekelni nem érdekel. :D
Lehet, hogy régimódi vagyok, de az igaz, nem igaz kategóriákat csak a legvégső megtapasztalásokra alkalmazom... :napsut:
A másik gondolatom az, hogy aki a Heed cuccoknál kötött ki, az nem a hagyományos hifit keresi, abban biztos vagyok. Egy barátommal éppen erről értekezünk/vitázunk. Ő úgy fejleszti a rendszerét, hogy valamilyen hiper-szuper teszt CD alapján megállapítja, hogy jobb a basszus, meg a magas, meg a tér stb. Én a legutoljára hallgatott felvételt beteszem, és ha megfog a hangulata, akkor ok. Teljesen más koordináták mentén gondolkodunk...

Eunos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 16:45
Értékelés: 66

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Eunos »

Klaca, rendelj egy pár Grimm TPR-t és nem fogod megbánni. Ha mégis, megveszem:)

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Minden egyes hozzászólónak nagyon köszönöm! Persze eleve nem gondoltam, hogy majd kijön valami "konszenzusszerűség" egy konkrét kábellel kapcsolatban. Abban is csak max. reménykedtem, hogy a Heedre vonatkozóan talán legalább a típust illetően lesz valamiféle tendencia. (Nem specifikáltam, de 2 rca kellene: a fonótól és a dac-tól az si3-ig, és egy digit kábel a digit forrástól a dac-hoz. (a dac sajnos nem Heed.) Azt sem igazán írtam, hogy milyen "hangot preferálnék", de ezt nem is nagyon tudnám ecsetelni. A szokásos hifis paraméterek (ilyen-olyan ferkvenciák mennyisége, tér, stb) annyira nem izgatnak, ha már valami, akkor valamiféle egyensúly, meg azok közül, amiket asszem Ear említett, a leginkább talán a "légiesség", amit szeretek. Az "egyeres kábel" az egyébként ugynanaz, mint a tömör réz? (Bár abban sem volt egyetértés, hogy ezek légiesek.) És ez a digit kábelre is igaz lehet? (Van egyáltalán abban is egyeres?) Tehát akkor hagyjuk az anyagminőséget, de legalább a típusban lehet valami nagyjáboli dolgot mondani?
Egyébként én sem tartom elvadultnak a hangnemet (főleg a témához mérten). Ebben nem csalódtam, gondoltam, hogy talán itt ez is fog menni intelligens módon (a megjósolható nagy véleménykülönbségek ellenére).
MÉg egysze rköszi!

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

PgSpa írta:
2021.02.26., pén. 12:02
Én itt inkább nyelhasználati anomáliákat vélek felfedezni. Pl. az ilyen megfogalmazás helyett, hogy "a tapasztalatom szerint kábé egyik pontja sem igaz", helyett azt írjuk, hogy "én máshogy tapasztaltam", úgy megfelelő teret tudunk engedni az ebben a műfajban inkább szubjektívnek nevezhető egyéni tapasztalatoknak, véleményeknek. Heed-en belül is nagy különbségek lehetnek, pl. az én megérzésem szerint az Obelisk sokkal érzéketlenebb a kábelezésre, mint az Elixír. Azért írom, hogy megérzésem szerint, mert egymás mellett nem, csak egymás után hallgattam őket.
Szerintem nincs semmi probléma a megfogalmazásokkal,és helyes is ha valaki úgy írja le a véleményét ahogyan érzi,mert az többet mond mint egy ködösített "én máshogy tapasztaltam" vélemény.
A lényeg az hogy úgy szóljon az az enigma,vagy más a lánc végén hogy az tetszen.Nekem úgy tetszik mikor egy telt,lendületes,a szobát teljesen betöltő hangot hallok,és ami még adja azt az illúziót is hogy zenészeket hallok nem csak egy nyamvadt hifit,és ez így is szól most nálam. :smile29:
Persze megértem ha másnak ez nem jön be,de érdekelni nem érdekel. :D

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Én itt inkább nyelhasználati anomáliákat vélek felfedezni. Pl. az ilyen megfogalmazás helyett, hogy "a tapasztalatom szerint kábé egyik pontja sem igaz", helyett azt írjuk, hogy "én máshogy tapasztaltam", úgy megfelelő teret tudunk engedni az ebben a műfajban inkább szubjektívnek nevezhető egyéni tapasztalatoknak, véleményeknek. Heed-en belül is nagy különbségek lehetnek, pl. az én megérzésem szerint az Obelisk sokkal érzéketlenebb a kábelezésre, mint az Elixír. Azért írom, hogy megérzésem szerint, mert egymás mellett nem, csak egymás után hallgattam őket.

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Ok, elfogadom. Ha valaki azt állítaná, hogy a piros olasz autók nagy tempóra képesek, én is szót kérnék, hogy ez nem igaz.

Elég robosztusnak véltem a tapasztalataimat ahhoz, hogy érdemesnek tartsam őket a megosztásra, de simán tévedhettem (a robosztusságot illetően; azt nem szívesen venném tudomásul, hogy rosszul hallottam).

Vonjuk le az ismert tanulságot: minden attól függ, hogy.
Ear írta:
2021.02.25., csüt. 08:45
dgab írta:
2021.02.24., szer. 15:22
Szia,

Szerintem a következőket érdemes megfontolni.

- Az angol kábelek, hasonlóan az angol hifihez úgy általában, kevésbé a mindent megmutatásra, a pontosságra, inkább az élményre lőnek. Ezzel szemben pl. a német kábelek úgy általában inkább a kiegyenlített frekvenciamenetet és a precizitást célozzák, de talán kevésbé szakítja be a mellkasodat a lábdob.
- az egyes kábeltípusoknak más karakterük van. Semmi nem fog olyan szépen, pontosan csilingelni magasban, mint egy ezüstözött (aranyozott, ródiummozott) kábel, ugyanakkor itt a mélyátvitel valószínűleg korlátozottabb lesz. Egy sodort/koncentrikus szálakból húzott réz kábel kiegyenlítettebb frekvenciamenetet hoz, de nem fogod olyan pontosan hallani a magasakat. Ha a közmondásos dög a cél, érdemes lehet tömör réz kábelekkel próbát tenni. Ismét csak, neked kell tudnod, hogy melyik irány szimpatikus.
- fejhallgatóval sokkal, SOKKAL jobban kijönnek a különbségek. Ha csak szobai hallgatás érdekes, kevésbé érdekes a sztori. Szerintem szintén nagyobb a különbség az IC/LS kábelek között, mint pl. a digit kábeleknél.


Majd mingyá' jön Zsolt és a fejünkre csap, hogy itt kábelezünk, de muszáj erre válaszolnom, mert a tapasztalatom szerint kábé egyik pontja sem igaz. Ha német kábelnél bármelyik Oelbachra gondolok, angolnál meg mondjuk az AN ISIS-re vagy pláne a Pallasra, akkor nagyon nem stimmel. Nekem a legpiszkosabb hangú kábelek a sodrottak, aztán attól tisztábban szólnak a litze, a ribbon szerkezetűek, az egyeresek meg egészen légies hangképet tudnak.

Soha nem hallottam sima réz kábeltől olyan basszus mennyiséget és felbontást, mint tiszta ezüsttől, meg ezüst-arany kombótól.

Elég jó feljhallgató kombónak kell lenni ahhoz, hogy olyan difik előjöjjenek, ami a szomszéd szobából is érzékelhető mondjuk egy JPW Sonataval a lánc végén. És igen-igen jó fejesnek, hogy ne tűnjenek egy idő után aprónak azok a difik, amik egy Enigmán azért jelentősek. A digit IC pedig egy dög, pont mint az USB, tán még könnyebb is rajtuk felimerni a drót hangzási irányát, mint egy sima vonalszintű összeköttetésnél.

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: iistván »

Kábelekkel nincs annyi tapasztalatom, mint a hozzászólóknak, de feltennék egy elméleti kérdést:

Ha egy Heed erősítő láncot működés közben kikapcsolunk, a puffer kondik még pumpálnak annyit, hogy hangerőtől függően szól a zene egy ideig, változatlan minőségben (aztán persze elkezd torzulni, majd csend).
Ebből lehet arra következtetni, hogy a hálózati kábel értelmét veszti a Heed erősítők esetén?

Hiszen megszűnt az elektromos zaj és rezgés égészen a szekunder kör kimenetéig a kikapcsolással, de az elektronok még dolgoznak a kondiknak köszönhetően.
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Abban nagyon egyet tudok érteni Ear-al, és Shimano-val hogy a digit kábel nagyon fontos láncszem, és nem gondoltam volna, hogy ennyire nagy különbségek lehetnek. Nekem pl. az egyszerű kis streamerem életét sikerült megmenteni jó kábellel, mert először egy fiókban talált optikaival akasztottam az Abacus-ra...

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Zsolt nincs itt?Akkor gyorsan mondom. :D
Nekem könnyű dolgom van e téren mert csak egy digitkábel van a rendszerben,szóval más ic drót nem szól bele a hangzásba.Ezzel az egy szál digitdróttal viszont nagyszerűen lehet a személyre szabott hangzást elérni,tehát több közül a nekem megfelelőbbet.Nálam ez az egy drót fontosabbnak tűnik,mint az összes többi.Én a különböző tápdrótokra csak húzom a számat,és előbb utóbb azt mondom hogy nem kell,a komolyabb hangsugárzódrótokra szintén azt mondom hogy ugyan jók és jók,de ezek sem kellenek,viszont egy jó digitkábel,na az kell. ;)
Ezzel persze a kérdezőnek sokat nem segítettem mert más rendszer és stb,de nálam kb így alakult a kábelkérdés,és a fontossági sorrend is.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Klaca írta:
2021.02.23., kedd 20:25
Kedves Heed társak, lenne egy olyan kérdésem, ami máshol bizonyára komoly indulatokat kavarna, de talán éppen itt nem. Egyéb problémáim miatt betévedtem a kácsához, és elgondolkodtam, hogy esetleg lecserélem a kábeleimet, mert láttam, hogy náluk lehet saját kábeleikből viszonylag olcsón tetszőleges hosszat rendelni. Eddig a kábel problémával egyáltalán nem foglalkoztam, de most, hogy gyakorlatilag biztos vagyok benne: amíg működnek a cuccaim, nem fogok cserélgetni, talán vennék az eddig kizárólag használt, a készülékekhez gyárilag adott (vagy Isten tudja honnan való) cipőzsinórok helyett egy teljes szett kicsit jobb kábelt, ami legalább mindenhol ugyanolyan, és nem szakad el időnként akkor is, ha alig-alig nyúlok néha hozzá. Azt látom, hogy a kácsás kábelekből az egész vonalon lecserélhetőek lennének a drótok kb. 20-25 e Ft-ból. Szóval a kérdés az lenne, hogy van-e ezekkel a kábelekkel valakinek tapasztalata. Vagy ha nincs, akkor egy si3-hoz melyik passzolhat jobban? (digit és rca kábelekől lenne szó, a hangfal az asszem OK, a táppal meg nem fogok bajlódni) Kétféle jön szóba: a sima ofc, és van valami ezüstözött kicsit drágábban (talán az utóbbi neve: silver line) Van occ kábelük is, de az talán már nekem sok lenne.
Előre is köszönet!
Én régebben a Naim rendszerhez Neotech KHS-1440-es kábelt használtam, maradt a HEED rendszerben is, aztán megváltam tőlük, az "egyszerűsítés" jegyében. Hamar mentek az olcsó bolti kábelek. Akkor a 1440 annyiba került mint a 441 most. Nekem az "ezüstözött" sohasem vált be, ezüstöt egyszer kaptam fél napra kölcsön, hát? Az igen.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Szia,

Szerintem a következőket érdemes megfontolni.

- az egyes gyártóknak más karakterük van. Az angol kábelek, hasonlóan az angol hifihez úgy általában, kevésbé a mindent megmutatásra, a pontosságra, inkább az élményre lőnek. Ezzel szemben pl. a német kábelek úgy általában inkább a kiegyenlített frekvenciamenetet és a precizitást célozzák, de talán kevésbé szakítja be a mellkasodat a lábdob. És vannak még árnyalatok. Érdemes átgondolni, hogy melyik irányba haladnál, és ahhoz kutatni gyártót.
- az egyes kábeltípusoknak más karakterük van. Semmi nem fog olyan szépen, pontosan csilingelni magasban, mint egy ezüstözött (aranyozott, ródiummozott) kábel, ugyanakkor itt a mélyátvitel valószínűleg korlátozottabb lesz. Egy sodort/koncentrikus szálakból húzott réz kábel kiegyenlítettebb frekvenciamenetet hoz, de nem fogod olyan pontosan hallani a magasakat. Ha a közmondásos dög a cél, érdemes lehet tömör réz kábelekkel próbát tenni. Ismét csak, neked kell tudnod, hogy melyik irány szimpatikus.
- gyártón, hangkarakteren belül a drágább kábel az esetek döntő többségében jobb is lesz. Rendszere válogatja, hogy ez mennyire jön át, és vannak szerencsés illesztések, de alapvetően itt sincs ingyen ebéd. Én azt mondanám, hogy ha az a kérdés, hogy 5 ezer vagy 10 ezer forint legyen egy pár IC, ott vélhetően nem fogsz nagy különbséget hallani. De ha egy adott rendszerben (bármilyenben) lehetőséged van összehallgatni mondjuk az 5-10 ezres kategóriát a 35-45 ezres kategóriával (IC pár) egy adott gyártó termékei között, ott kell lennie előnynek a drágább drótnál. És így tovább felfelé, amíg el nem éred a rendszer korlátait.
- fejhallgatóval sokkal, SOKKAL jobban kijönnek a különbségek. Ha csak szobai hallgatás érdekes, kevésbé érdekes a sztori. Szerintem szintén nagyobb a különbség az IC/LS kábelek között, mint pl. a digit kábeleknél.
- kábelekkel lehet rendszert hangolni, azon az áron, hogy egyes felvételek esetében lehet, hogy nagyon rossz lesz. Én azt gondolom, hogy az ilyen típusú hangolás semennyire sem egyeztethető össze a hifi, mint tevékenység elméleti céljával, de a lehetőség kétség kívül adott.

Remélem, ez segítség.
Klaca írta:
2021.02.23., kedd 20:25
Kedves Heed társak, lenne egy olyan kérdésem, ami máshol bizonyára komoly indulatokat kavarna, de talán éppen itt nem. Egyéb problémáim miatt betévedtem a kácsához, és elgondolkodtam, hogy esetleg lecserélem a kábeleimet, mert láttam, hogy náluk lehet saját kábeleikből viszonylag olcsón tetszőleges hosszat rendelni. Eddig a kábel problémával egyáltalán nem foglalkoztam, de most, hogy gyakorlatilag biztos vagyok benne: amíg működnek a cuccaim, nem fogok cserélgetni, talán vennék az eddig kizárólag használt, a készülékekhez gyárilag adott (vagy Isten tudja honnan való) cipőzsinórok helyett egy teljes szett kicsit jobb kábelt, ami legalább mindenhol ugyanolyan, és nem szakad el időnként akkor is, ha alig-alig nyúlok néha hozzá. Azt látom, hogy a kácsás kábelekből az egész vonalon lecserélhetőek lennének a drótok kb. 20-25 e Ft-ból. Szóval a kérdés az lenne, hogy van-e ezekkel a kábelekkel valakinek tapasztalata. Vagy ha nincs, akkor egy si3-hoz melyik passzolhat jobban? (digit és rca kábelekől lenne szó, a hangfal az asszem OK, a táppal meg nem fogok bajlódni) Kétféle jön szóba: a sima ofc, és van valami ezüstözött kicsit drágábban (talán az utóbbi neve: silver line) Van occ kábelük is, de az talán már nekem sok lenne.
Előre is köszönet!

Eunos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 16:45
Értékelés: 66

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Eunos »

Megpróbálnék tömör lenni, remélem sikerül: a kábelezés fontos. Nem perdöntő de van az a szintje a rendszereknek ami szépen megmutatja a különbségeket. Az Obelisk rendszer már ide tartozik. A Heed sem mágikus brand, nyilván lehet finomítani jobb és jobb kábelekkel, viszont a próbálgatáshoz nagyon jól kereső munkanélkülinek kell lenni mert drága és időigényes dolog. Nálam Thesis Pí-Phí-Dactilus-Canalot-Orbit van a neves házból.
Elvileg a jó kábel nem tűnik fel mert nem színez, és nem nyom. Úgy döntöttem stúdió vonalon nézek körül és adtam egy esélyt egy "kis" holland csapatnak, a Grimm Audio-nak. Annyi jót írtak a kisebbik kábeljükről, hogy rendeltem egy pár rca ic-t és egy Canalot-Q-PSU-Grado GS1000 rendszerkén teszteltem. Nem ragoznám, mindent vert nálam Cardasig bezárólag 80Euróért...Azóta minden összekötőt Grimm TPR-re cseréltem. Nos ez nem színez de minden apró részlet megvan ami a felvételen megbújik.
Közben óriási ugrások jöttek nálam és rá kellett jönnöm hogy bizony a tápkábel is rengeteget számít. Legalább az erősítő megérdemel egy nagyon jót. Sajnos úgy találtam, hogy minél drágább annál jobb ezért levadásztam használtan a megfelelőeket. Hangfalkábelnél már kénytelen voltam próbálgatni, ott nálam nem a legdrágább volt a legjobb. Fontosak a jó csatik, a jó kontakt stb. Nem akarok kikapni az állásfoglalásaim miatt de csak leírom: ha nem akarsz sokat költeni egy Kimber 4- vagy 8TC-vel nem nyúlsz mellé. Sokkal könnyebb tévedni egy méregdrága vdH-lal. Végül Natural Sounding lett a befutó. A digitális koax kábeleket szintén a Canalottal próbálgattam, fülesen rohadtul kijönnek a különbségek, amit végül megtartottam toronymagasan a többi fölött volt: egy Lessloss. Nagyon drága volt, az asszony nem tudhatja meg az árát.:)

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Klaca írta:
2021.02.23., kedd 20:25
Kedves Heed társak, lenne egy olyan kérdésem, ami máshol bizonyára komoly indulatokat kavarna, de talán éppen itt nem. Egyéb problémáim miatt betévedtem a kácsához, és elgondolkodtam, hogy esetleg lecserélem a kábeleimet, mert láttam, hogy náluk lehet saját kábeleikből viszonylag olcsón tetszőleges hosszat rendelni. Eddig a kábel problémával egyáltalán nem foglalkoztam, de most, hogy gyakorlatilag biztos vagyok benne: amíg működnek a cuccaim, nem fogok cserélgetni, talán vennék az eddig kizárólag használt, a készülékekhez gyárilag adott (vagy Isten tudja honnan való) cipőzsinórok helyett egy teljes szett kicsit jobb kábelt, ami legalább mindenhol ugyanolyan, és nem szakad el időnként akkor is, ha alig-alig nyúlok néha hozzá. Azt látom, hogy a kácsás kábelekből az egész vonalon lecserélhetőek lennének a drótok kb. 20-25 e Ft-ból. Szóval a kérdés az lenne, hogy van-e ezekkel a kábelekkel valakinek tapasztalata. Vagy ha nincs, akkor egy si3-hoz melyik passzolhat jobban? (digit és rca kábelekől lenne szó, a hangfal az asszem OK, a táppal meg nem fogok bajlódni) Kétféle jön szóba: a sima ofc, és van valami ezüstözött kicsit drágábban (talán az utóbbi neve: silver line) Van occ kábelük is, de az talán már nekem sok lenne.
Előre is köszönet!
Most mit használsz,és miket kéne összekötni,tehát miből áll a rendszer?Zsoltnak voltak,és lehet vannak is kábelei,de szerintem nem azokra gondolsz mint gyári mellékelt,mert tudomásum szerint mellékelt kábelként csak a tápdrót van a készülékekhez.

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Én mostanában Viablue kábeleket próbáltam, és bejöttek. Különösen a Coax. Ugyan nem az az árszint, amit említettél, de szerintem egy Obelisk megkíván ennyit. Én nem tudok teljesen egyet érteni azokkal, akik szerint a Heed termékek még a gatyamadzaggal is jók. Aztán van egy valamilyen olcsóbb QED RCA kábelem, azzal tűnik ki, hogy észre sem venni...ez emlékem szerint 11-12e Ft-os árkategória. A KÁCSA termékekből régről vannak nekem Neotech meg Dietz darabok, huszonöt éve 8-10e Ft-ba kerültek. Most újrahallgattam őket a Viablue-val szemben, mind elvéreztek....

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Kedves Heed társak, lenne egy olyan kérdésem, ami máshol bizonyára komoly indulatokat kavarna, de talán éppen itt nem. Egyéb problémáim miatt betévedtem a kácsához, és elgondolkodtam, hogy esetleg lecserélem a kábeleimet, mert láttam, hogy náluk lehet saját kábeleikből viszonylag olcsón tetszőleges hosszat rendelni. Eddig a kábel problémával egyáltalán nem foglalkoztam, de most, hogy gyakorlatilag biztos vagyok benne: amíg működnek a cuccaim, nem fogok cserélgetni, talán vennék az eddig kizárólag használt, a készülékekhez gyárilag adott (vagy Isten tudja honnan való) cipőzsinórok helyett egy teljes szett kicsit jobb kábelt, ami legalább mindenhol ugyanolyan, és nem szakad el időnként akkor is, ha alig-alig nyúlok néha hozzá. Azt látom, hogy a kácsás kábelekből az egész vonalon lecserélhetőek lennének a drótok kb. 20-25 e Ft-ból. Szóval a kérdés az lenne, hogy van-e ezekkel a kábelekkel valakinek tapasztalata. Vagy ha nincs, akkor egy si3-hoz melyik passzolhat jobban? (digit és rca kábelekől lenne szó, a hangfal az asszem OK, a táppal meg nem fogok bajlódni) Kétféle jön szóba: a sima ofc, és van valami ezüstözött kicsit drágábban (talán az utóbbi neve: silver line) Van occ kábelük is, de az talán már nekem sok lenne.
Előre is köszönet!

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Shimano írta:
2021.02.15., hétf. 14:30
mishow írta:
2021.02.15., hétf. 12:13
X2 kikerült a gyártásból ...
Ez biztos? Fura lenne,mert még a kínálatban van az si3,addig lennie kell az x2-nek is.
Update: ma beszéltem Zsolttal és valamit én érthettem félre, mert az X2 természetesen továbbra is része a termékpalettának. Bocsi, ha valakit megkavartam volna :smile53:

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

trane írta:
2021.02.17., szer. 17:39
s hogy mi inspirálhatta a tervezőt konkrétan, az egyrészt az Audio Physic Step-je,
Sztem meg egyértelmű, hogy mi inspirálhatta ezeket az R2D2-ket: hát a 33PO barátja:
r2d2.jpg
r2d2.jpg (78.52 KiB) Megtekintve 2965 alkalommal

Avatar
Sene
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 18:03
Értékelés: 88

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Sene »

Shimano írta:
2021.02.17., szer. 17:15
Érdekes,hallgatott valaki ilyet?

91496_img_20210214_114543_thb.jpg
Pár hozzászólással korábban én is érdeklődtem hasonlóról a StandArt K1, K2-vel kapcsolatban, de még nem érkezett válasz.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ez a kontstrukció vajon miért így született meg,azaz hogy mi adhatta az ötletet?
R2 D2 Zsolt audió hangsugárzó volt ez állítólag.Érdekes,hallgatott valaki ilyet? A google semmit nem tud róla,de az is lehet hogy rosszul kerestem.
91496_img_20210214_114543_thb.jpg
91496_img_20210214_114543_thb.jpg (29.44 KiB) Megtekintve 2905 alkalommal

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

trane írta:
2021.02.15., hétf. 21:56
BLX írta:
2021.02.15., hétf. 21:46
Milyen kábeleket kell kerülni kimenő kondis erősítő esetén? Mi az ami kifejezetten jó? Egy 2m-es réz hangfalkábel tényleg ekkora problémát tud okozni? A kapacitást megszokták adni egyáltalán?
általában a fonott és a ribbon vezetőjű kábelek magas(abb) kapacitásúak, mint a nem-ilyenek - viszont nem minden maZZagnál adják meg ezt az értéket, meg nem is biztos, hogy gondot okoz gondolkodik.gif . azt tudom, hogy nálam a Polk mellett a Belden 'tigris' a Heed-rokon Ion Obelisk/Nexus végfokoknál és az AI Alto-nál fülre egyértelmű magas- és dinamikavágást, ill. magasfrekvenciás ('cicergő') gerjedést okozott, vmint igencsak felmelegedtek az erősítők - míg a Vecteur vagy a Hitachi hangfalkábeleimmel nem volt semmi ilyen jellegű tapasztalat. értéket viszont én tuttira nem tudok mondani, hogy mi az a kábel-kapacitás, amitől már potenciálisan Trobléma lehet, de a net segít :rolleyes: , csak kitartónak kell lenni és nem-megállni egy fórumnál leborulok.gif
A fenti felvetésed miatt próbálkoztunk mi is egy cserével. Az első versenyző egy talán Inakustik névre hallgató 2,5mm2 vastag, de olcsó kábel volt. Egyből elneveztük "paraszt"-nak (nem bántva a jó szántóvetőket), annyira durva volt. Aztán egy érdekesség jött, egy Ocos, ami állítólag a Dynaudio által ajánlott kábel volt, használ piacon akár 600 Euróért is megy. A Beldennél kicsit dögösebb volt, de előbbi tisztább. Megnyugodtam, nem fojtja le az erősítőt. Még egy próbát tettünk, barátomnak vagy egy Valvet márkájú (állítólag rangos termék) monoblokk párja, azt rátettük az Elixir pre kimenetére. Nüansznyi különbségeket hallottunk, az Elixír végfok -amit sokszor ráadásnak mondanak a tesztelők a phono és fejhallgató erősítő mellé- kiválóan állta a sarat.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”