Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Észrevételek.
-Valóban egy KERESKEDŐTŐL elvárató, hogy a többtíz terméke közül, ha nála vásárolsz, akkor ajánljon a vásárolt portékához ajánljon valamit. Pl. erősítőhöz hangsugárzót, vagy vissza.
De Zsolt nem kereskedő, az hogy az Audio Partner Klub keretében árult, az csak a jószándékát mutatja. De az eladás során igenis ajánlott hozzávalót.
A HEED termékek márkakereskedője a Bartimex Audio, de - tudtommal - az Audiofil Szalon is árulja ezeket. Na tőlük lehet kérni ajánlást.
-A rendszerszinergiáról, miszerint suba subához, guba gubához.
Érdemes - magyarul a MHFC 2000. júniusi számában olvasható - David Vivian cikkét elolvasni, arról, hogy mi történik, ha a 8.000 fontos Chord erősítővel hajt meg, egy 150 fontos Tannoy Mx2-t.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

vazze írta:
2021.04.19., hétf. 17:16
Engem a Lagrange azért tett kiváncsivá mert már több helyről is azt hallottam/olvastam , hogy ez a gyártó valaha volt legjobb erősítője. Ráadásul olcsóbb mint egy Thesis Lambda/Gamma páros.
A beidézett lengyel tesztben is Harbeth-el próbálták nagyon jó eredménnyel.
Hát akkor nincs mást tenni mint kielégíteni az a kíváncsiságot,és meghallgatni.De tudod mit,konzultáltunk itt a háttérben,és ki is adjuk házi feladatként,szóval nincs apelláta,ez a feladat most már kötelező érvényűvé is minősült!!. :D
Én ezt az erősítőt egyébként a thesis cd játékossal,és a grand enigmával még előzetes meghallgatás nélkül is bevállalnám.Persze ezt nem javaslom senkinek,és ne is legyen követendő a "vakvásárlás",de őszintén szólva még ránézni is jóleső érzés lenne. :rolleyes:

Online
Avatar
DeProtector
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2016.05.27., pén. 15:01
Értékelés: 54
Tartózkodási hely: Jánossomorja

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: DeProtector »

merida írta:
2021.04.19., hétf. 12:03

Na de végre valaki megértette a sirámaimat!
Még ha nem is a jó oldalra állt!
Egy kis, manufakturális cég, megengedheti magának, hogy sorsára hagyja az itt maguk és egymás körül keringő bajtársakat?
Elefántcsonttoronyból figyelve, a vergődésüket, ahogy egymás között osztják az észt?
Hogy ez mennyire nem így van, arra el tudom mesélni a saját példámat.
Nemrég épp hangfalkeresésben voltam én is, többek közt felhívtam Zsoltot is, hogy meg szeretném hallgatni az Enigma 5-öt. (Nem tudván, hogy amúgy 6-os már nem lesz)
Készségesen időpontot egyeztetett velem, ott oda-vissza kikérdezett, hogy akkor mi is volna az elképzelésem, miért is érdekel ez engem? Meghallgattuk, meg még mást is ami ott volt nála és nekem éppen szóba jöhetett (nem saját termék és nem is forgalmazza..).
Ezek után is további tippeket adott, hogy mi is válhatna be nálam. Ezek szintén nem saját vagy forgalmazott termékek voltak.
Mindemellett kedélyesen elbeszélgetett velem egy fél délutánt minden egyéb másról is.

Hát csak ennyire nem érdekli, hogy mi van a mi "vergődésünkel".

Az, hogy itt tippeket/tapasztalatokat kérsz oké, hisz ezért van ez a topik, szerintem van is ötlet bőven.
De, hogy Zsoltot így minősítsd, csak mert épp ezen a fórumon nincs napi szinten jelen, azt viszont én külön kikérem magamnak! Mind ő maga, mint a topik többet érdemel. Szerintem.
LP: Linn Sondek LP12 + AO Akito + Audio Technica AT33PTG/II + Heed Orbit + Quasar III + Q-PSU
CD: Heed Obelisk DT + DA
Erősítő: Heed Obelisk SI2 + X2
Hangfal: Heed StandArt JSE
Tápkábelek: Power-R Live 2
IC kábelek: Acoustic Zen Matrix Reference
Hangfalkábel: Acoustic Zen Hologram

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vazze »

Engem a Lagrange azért tett kiváncsivá mert már több helyről is azt hallottam/olvastam , hogy ez a gyártó valaha volt legjobb erősítője. Ráadásul olcsóbb mint egy Thesis Lambda/Gamma páros.
A beidézett lengyel tesztben is Harbeth-el próbálták nagyon jó eredménnyel.
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

merida írta:
2021.04.16., pén. 10:36
Kérdezem a tisztelt megjelenteket, hogy egy Heed Lagrange erősìtőnek, hangfalilag mi lenne a méltó párja?
Tényleg vicces ez a fórumozás,mint ahogyan említette is valaki,mert ez a kérdés vezetett odáig hogy magunkra vagyunk,lettünk hagyva,és hogy ez milyen dolog már egy gyártó részéről,holott az a gyártó nincs is jelen itt hivatalosan,és ezt a beszélgetős topikot sem ő indította,szóval kutya legyek ha értem :D .Egy szó sem esett a lényegről,tehát arról hogy ez az erősítő adott e már,és ha igen mivel lett eddig hallgatva,és az vagy azok miben is voltak jók vele,avagy nem.Kapott egy ajánlást amit elutasított mert drága.Ez is érdekes mert ha az erősítő nem drága,akkor a hangsugárzó ami lényegesen nem drágább attól miért is az,vagy ha annak találtatik,akkor az erősítő miért nem az,szóval én ezt sem értem. gondolkodik.gif
Utolsó bartimex audio-s grand enigma ár 1595000ft,a lagrange 1290000ft.Értem én hogy ez is sok sokaknak,de teljesen racionális az hogy a hangsugárzó legyen a drágább kategóriáktól függetlenül.
Ha az lett volna a kérdés hogy figyeljetek én meghallgattam ezt az erősítőt ezzel a hangsugárzóval és nem jött be,tudnátok e valami mást is ajánlani meghallgatásra az egy konkrét dolog lenne,de így nem is értem hogy most mi is a szándék. gondolkodik.gif
Némi provokációt azt érzek,de a kérdések mögött nem látom a valós érdeklődés legcsekélyebb nyomát sem,vagy ha van,akkor azt némileg pontosítani kellene.De mindenek elött meg kellene hallgatni azt az erősítőt valamivel,és ezután lépni tovább a kérdésekkel ha maradt még,szerintem.

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vazze »

merida írta:
2021.04.19., hétf. 12:03
vazze írta:
2021.04.19., hétf. 10:54
merida írta:
2021.04.18., vas. 19:31

Részprobléma az, hogy valaki venne egy 1,3 milliós erősítőt, és bután áll a hangfalválasztás előtt?
Szerintem az a minimum, hogy a gyártó, a segítségére siet

Miért is kellene a gyártónak (bármelyiknek) a vevő segítségére sietnie hangfalválasztás előtt?
Zsolt már annyi önzetlen segítséget nyújtott aminek a közelébe jóformán egyik gyártó sem ér.
Ha Naim-ot veszel vagy Hegel-t akkor majd azok szerinted sietnek neked vagy bárkinek hangfalválasztási tanácsot adni?
Ami pedig Zsolt kivonulását/távolmaradását illeti a fórumtól én azt gondolom teljesen érthető és maximálisan együttérzek vele. Sajnos a fórum minősége nagyon leromlott és évek óta folymatosan zuhan. Olyan agresszív és összeférhetetlen alakok költöztek be akikkel csaknem lehetetlen a kultúrált és érdemi kommunikáció. Akik abba is belekötnek , hogy 40-es vagy 60-as izzó van-e a kamrában mert az is befolyásolja a hangot , meg a virágállványt is tüskézni kell meg a villanyórát clock-olni...
Vicc.. A Heed inkább az egyszerűségről és zeneiségről szól de árral szemben nehéz küzdeni és ezért a minimális és halmozottan körülményes kis hazai piacért nem is érdemes.
Na de végre valaki megértette a sirámaimat!
Még ha nem is a jó oldalra állt!
Egy kis, manufakturális cég, megengedheti magának, hogy sorsára hagyja az itt maguk és egymás körül keringő bajtársakat?
Elefántcsonttoronyból figyelve, a vergődésüket, ahogy egymás között osztják az észt?

Nincs jó , vagy rossz oldal és én nem állok egyikre sem.
Tanácsot sem adnék senkinek soha , legfeljebb csak elmondanám a személyes tapasztalataimat egy-egy eszköz viselkedéséről.
Ahogyan gianni321 kolléga írta személyes tapasztalat kell a megfelelő választáshoz.
Előfordul mikor az ember úgy keresi a kabátot a gomhoz , hogy közben a gombot is váltogatja.
Sokan jártunk már így , köztük én is. Ez van. Ezek azok a tapasztalatok amik igazán sokba kerülnek.
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

merida írta:
2021.04.19., hétf. 12:03
Na de végre valaki megértette a sirámaimat!
Még ha nem is a jó oldalra állt!
Egy kis, manufakturális cég, megengedheti magának, hogy sorsára hagyja az itt maguk és egymás körül keringő bajtársakat?
Elefántcsonttoronyból figyelve, a vergődésüket, ahogy egymás között osztják az észt?
Ez a hozzászólásod tökéletesen illusztrálja azt, hogy Zsolt - és olyan sokan mások - miért hagyták el az utóbbi időben az AVX-et. Te viszont sajnos még mindig nem érted, pedig többen, többfelől próbálták magyarázni.
Úgy látom, ehhez nem tudok többet hozzátenni - legjobb lesz ismét visszavonulnom egy kicsit gondolkodik.gif
Nem baj, legalább pörgött a topic egy-két napig ... :smile51:

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »

merida írta:
2021.04.19., hétf. 12:03
Egy kis, manufakturális cég, megengedheti magának, hogy sorsára hagyja az itt maguk és egymás körül keringő bajtársakat?
Elefántcsonttoronyból figyelve, a vergődésüket, ahogy egymás között osztják az észt?
Mint a mellékelt ábra mutatja megteheti. Meg is tette. Én se örülök ennek, de ez van. El kell fogadni.
Én is azt gondolom, hogy a mai világban némileg több "jelenlét" ismertebbé, népszerűbbé tudná tenni a céget. (Mint ahogy tette is szerintem Magyarországon a blog és a fórumozás korábban) De a Heed Audio jelenleg nem kíván ebbe az irányba elmenni úgy tűnik, lehet nem is döntés kérdése, hanem egyszerűen nem menne most ez természetesen, amúgy meg minek.
Amúgy hangdobozt korábban is ajánlott Zsolt, ha volt olyan, ami tetszett neki (a sajátjain kívül), pl talán volt Proac is amiről jókat írt, meg mostanában úgy tűnik a Kawero Furioso Miniről is jó a véleménye.
De kétélű fegyver ajánlani, mert aztán évekig kering a visszhang a neten, olyanoktól akik csak nem is hallottak soha Heed terméket, hogy a "Heed X hangdobozzal szól jól". Kinek hiányzik ilyen skatulya? Épp elég, hogy a hangdobozok és az erősítők egy néven futnak(amit én személy szerint szeretek ugyan). Így feltételezem nem sok Enigma/Grand Enigma/Envoy szól nem Heed elektronika előtt, pedig akár futhatna is.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Az előbbiek margójára néhány gondolat, észrevétel:
-Ha visszalapoztok, összemosódott, de eredetileg két külön kérdés volt a Lagrange/Enigma, és az Elixír/polcdoboz téma, csak többen egyben válaszoltak.
-Zsolt vevőkezelése kiválóan működik, csak nem az AVX-en. Telefonon, Messengeren elérhető, válaszol, és szívesen, készségesen.
-A polcdoboz választás nehéz kérdés, de itt már annyi javaslat felmerült, hogy lehet választani, és kipróbálni otthoni körülmények között. Bennem is motoszkál most is ugyanez (nekem is Elixír van), de aztán felteszek valami jó zenét és elfelejtem.... :napsut: ... az élmény elnyomja a hifibogarat, a kényszeres változtatni akarást.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

SoXxX írta:
2021.04.19., hétf. 10:48
Annyiszor szóba kerül, hogy ott van használt Enigma..eddig 10 év alatt jó, ha 3-4 darab volt:)

Vagy rossz helyen szoktam nézni:)
És egyre kevesebb is lesz,mert előbb utóbb mindegyik eladó példány olyan helyen köt ki,ahonnét tűzzel vassal sem lehet majd eltávolítani,mert érzékelik,és értékelik is azt amit nyújtani képes.
De milyen érdekes is az ember,mert amikor tálcán kínált volt a lehetőség akkor nem kellett,most hogy nincs enigma,da,meg stb,most már kellene.Így van az mikor nem értékeljük a jót mikor van,csak ha már nincs.Zsolt a standart szériát is rendre megújította,nem tudom azokból mennyi ment el végül is itthon,mert a hazai piacra szánta,de lehet érdektelenségbe fulladt az is.
De egy külföldi oldalon pl most is hirdetnek egy használt enigma5--öst potom 2500 dolcsiért,da-t is láttam 2000-ért,szóval van minden,de basszus ez is csak azt mutatja hogy nálunk milyen "vicces" árakon lehetett hozzájutni ezekhez,és így sem kellett még volt.
Zsolt szerintem mindent,és még annál is többet megtett azért hogy nekünk jó legyen,és ezt teszi most is,csak hát az itteni "siránkozás" helyett fel kellene venni vele a kapcsolatot egy egy kérdés és probléma megoldásáért.

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

merida írta:
2021.04.19., hétf. 12:03
vazze írta:
2021.04.19., hétf. 10:54
merida írta:
2021.04.18., vas. 19:31

Részprobléma az, hogy valaki venne egy 1,3 milliós erősítőt, és bután áll a hangfalválasztás előtt?
Szerintem az a minimum, hogy a gyártó, a segítségére siet

Miért is kellene a gyártónak (bármelyiknek) a vevő segítségére sietnie hangfalválasztás előtt?
Zsolt már annyi önzetlen segítséget nyújtott aminek a közelébe jóformán egyik gyártó sem ér.
Ha Naim-ot veszel vagy Hegel-t akkor majd azok szerinted sietnek neked vagy bárkinek hangfalválasztási tanácsot adni?
Ami pedig Zsolt kivonulását/távolmaradását illeti a fórumtól én azt gondolom teljesen érthető és maximálisan együttérzek vele. Sajnos a fórum minősége nagyon leromlott és évek óta folymatosan zuhan. Olyan agresszív és összeférhetetlen alakok költöztek be akikkel csaknem lehetetlen a kultúrált és érdemi kommunikáció. Akik abba is belekötnek , hogy 40-es vagy 60-as izzó van-e a kamrában mert az is befolyásolja a hangot , meg a virágállványt is tüskézni kell meg a villanyórát clock-olni...
Vicc.. A Heed inkább az egyszerűségről és zeneiségről szól de árral szemben nehéz küzdeni és ezért a minimális és halmozottan körülményes kis hazai piacért nem is érdemes.
Na de végre valaki megértette a sirámaimat!
Még ha nem is a jó oldalra állt!
Egy kis, manufakturális cég, megengedheti magának, hogy sorsára hagyja az itt maguk és egymás körül keringő bajtársakat?
Elefántcsonttoronyból figyelve, a vergődésüket, ahogy egymás között osztják az észt?
Megmondom őszintén én sem értelek, és vazze fórumtárs véleményét maximálisan osztom.
A hangsugárzó választás szerintem sokkal személyesebb és ez által sokkal szubjektívabb, mint bármi más a hifiben.
Vagy ha azt mondja a gyártó hogy ezzel meg ezzel a hangsugárzóval tuti a szinergia, akkor az úgy van és kész, és még akkor is azt hallgatod ha az égvilágon semmilyen közös metszete nincs a te ízléseddel?
Ebbe az egész rendszer építésbe sok energiát érdemes (igazából kell....)fektetni, különben sose tudja meg az ember, hogy neki mi tetszik meg mi nem. Elmegy, hallgatózik, vásárol, elad, vásárol elad... Aztán közben meg hol nyíltan, hol szépen becsomagolva kapja az ívet, hogy "neked semmi sem jó", de azzal meg nem kell foglalkozni. Szóval saját tapasztalat szerzés nélkül szerintem ez az egész nem megúszható. Nekem pl. hiába mondaná a gyártó, hogy vegyek Proac-ot, eszembe nem jutna, mert tudom, hogy nem nekem való.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

merida írta:
2021.04.19., hétf. 12:03
...
Egy kis, manufakturális cég, megengedheti magának, hogy sorsára hagyja az itt maguk és egymás körül keringő bajtársakat?
Elefántcsonttoronyból figyelve, a vergődésüket, ahogy egymás között osztják az észt?
szo sincs "sorsára hagyásról" !!!!!

(avx-en nem aktivitásról igen) tehat szerinted a formát is a "bajtársak" szabhatják meg ?

ha jól értem, Te "avx"-et "írnád elö", minden más formában nem jó Neked ?

..mert szerintem több formában is kapható "support", telefon, email, személyes - ezek szerinted rosszabbak, mint "avx-en" ???

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1349
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 132

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

vazze írta:
2021.04.19., hétf. 10:54
merida írta:
2021.04.18., vas. 19:31
merida írta:
2021.04.18., vas. 17:10

Tehát ezt beszoptuk!
Részprobléma az, hogy valaki venne egy 1,3 milliós erősítőt, és bután áll a hangfalválasztás előtt?
Szerintem az a minimum, hogy a gyártó, a segítségére siet

Miért is kellene a gyártónak (bármelyiknek) a vevő segítségére sietnie hangfalválasztás előtt?
Zsolt már annyi önzetlen segítséget nyújtott aminek a közelébe jóformán egyik gyártó sem ér.
Ha Naim-ot veszel vagy Hegel-t akkor majd azok szerinted sietnek neked vagy bárkinek hangfalválasztási tanácsot adni?
Ami pedig Zsolt kivonulását/távolmaradását illeti a fórumtól én azt gondolom teljesen érthető és maximálisan együttérzek vele. Sajnos a fórum minősége nagyon leromlott és évek óta folymatosan zuhan. Olyan agresszív és összeférhetetlen alakok költöztek be akikkel csaknem lehetetlen a kultúrált és érdemi kommunikáció. Akik abba is belekötnek , hogy 40-es vagy 60-as izzó van-e a kamrában mert az is befolyásolja a hangot , meg a virágállványt is tüskézni kell meg a villanyórát clock-olni...
Vicc.. A Heed inkább az egyszerűségről és zeneiségről szól de árral szemben nehéz küzdeni és ezért a minimális és halmozottan körülményes kis hazai piacért nem is érdemes.
Na de végre valaki megértette a sirámaimat!
Még ha nem is a jó oldalra állt!
Egy kis, manufakturális cég, megengedheti magának, hogy sorsára hagyja az itt maguk és egymás körül keringő bajtársakat?
Elefántcsonttoronyból figyelve, a vergődésüket, ahogy egymás között osztják az észt?

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vazze »

merida írta:
2021.04.18., vas. 19:31
merida írta:
2021.04.18., vas. 17:10
Ear írta:
2021.04.18., vas. 16:31


Szerintem már az új példányok elfogytak. Ha lenne értékelhető méretű magyar piac, lenne egyszerű válasz is a folytatásra. De mivel nincs, így akkor lesz válasz a kérdésre, ha Zsoltnak lesz annyi szabad ideje, hogy ilyen, már elnézést a kifejezésért, részproblémákkal törődjön. De biztos fog.... ;peace; :D
Tehát ezt beszoptuk!
Részprobléma az, hogy valaki venne egy 1,3 milliós erősítőt, és bután áll a hangfalválasztás előtt?
Szerintem az a minimum, hogy a gyártó, a segítségére siet

Miért is kellene a gyártónak (bármelyiknek) a vevő segítségére sietnie hangfalválasztás előtt?
Zsolt már annyi önzetlen segítséget nyújtott aminek a közelébe jóformán egyik gyártó sem ér.
Ha Naim-ot veszel vagy Hegel-t akkor majd azok szerinted sietnek neked vagy bárkinek hangfalválasztási tanácsot adni?
Ami pedig Zsolt kivonulását/távolmaradását illeti a fórumtól én azt gondolom teljesen érthető és maximálisan együttérzek vele. Sajnos a fórum minősége nagyon leromlott és évek óta folymatosan zuhan. Olyan agresszív és összeférhetetlen alakok költöztek be akikkel csaknem lehetetlen a kultúrált és érdemi kommunikáció. Akik abba is belekötnek , hogy 40-es vagy 60-as izzó van-e a kamrában mert az is befolyásolja a hangot , meg a virágállványt is tüskézni kell meg a villanyórát clock-olni...
Vicc.. A Heed inkább az egyszerűségről és zeneiségről szól de árral szemben nehéz küzdeni és ezért a minimális és halmozottan körülményes kis hazai piacért nem is érdemes.
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

Annyiszor szóba kerül, hogy ott van használt Enigma..eddig 10 év alatt jó, ha 3-4 darab volt:)

Vagy rossz helyen szoktam nézni:)
 

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Shimano írta:
2021.04.18., vas. 19:49
merida írta:
2021.04.18., vas. 19:31
Szerintem az a minimum, hogy a gyártó, a segítségére siet
De miért nem segít ebben a gyártó,tényleg nem értelek
Én sem értelek, sőt már azt sem tudom követni, mit szeretnél.
Indultunk az Abacustól, és ahhoz kerestél megfizethető árú könyvespolc hangdobozt.
Utána jött, hogy lehet árban az Abacusnak megfelelő álló vagy állványos nagymonitor is.
Innen merész ugrással máris a milliós Harbeth-nél és Lagrange-nál találtuk magunkat, közben egy befejezetlen kanyarral megkérdezted, hogy mi a különbség az Obelisk/Thesis család között? gondolkodik.gif gondolkodik.gif gondolkodik.gif

Ezek után kifogásolod, hogy Zsolt nem fórumozik, és hogy ezzel nem segít neked a döntésben.
Zsoltnak joga van nem fórumozni, különben sem ő már a hivatalos magyarországi forgalmazó, henem a Bartimex, ő viszont aktív fórumos, "alto" néven.
Bármelyiküket megkeresed a maga elérésén keresztül, szívesen segítenek!
Ehhez az kell, hogy tudd, mennyi a keret, amit tényleg el akarsz költeni, és erre kapsz majd konkrét ajánlatokat.

Amúgy meg: a Lagrange méltó párja a Grande Enigma, vagy még fentebb az Envoy. Az Abacus család zseniális a StandArt Jubilee-vel, de van még a piacon Enigma5, esetleg akad néha refurbished darab Zsoltnál, és ezekkel a felállásokkal a Heed/Heed szinergia = nagy zöld pipa!

Ennyi.
Utána öröm van é bódottá'
Vagy perceg a hifibogár tovább ...
DE ez kinek-kinek már a maga útja és döntése :smile53:

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

merida írta:
2021.04.18., vas. 19:31
merida írta:
2021.04.18., vas. 17:10
Ear írta:
2021.04.18., vas. 16:31


Szerintem már az új példányok elfogytak. Ha lenne értékelhető méretű magyar piac, lenne egyszerű válasz is a folytatásra. De mivel nincs, így akkor lesz válasz a kérdésre, ha Zsoltnak lesz annyi szabad ideje, hogy ilyen, már elnézést a kifejezésért, részproblémákkal törődjön. De biztos fog.... ;peace; :D
Tehát ezt beszoptuk!
Részprobléma az, hogy valaki venne egy 1,3 milliós erősítőt, és bután áll a hangfalválasztás előtt?
Szerintem az a minimum, hogy a gyártó, a segítségére siet
De miért nem segít ebben a gyártó,tényleg nem értelek. gondolkodik.gif Tudtommal a hazai műhelyben készülnek a hangsugárzók,tehát elérhető pl a grand enigma is,ami elött nem is kell bután állni mert tökéletes párja lehet az említett erősítőnek.

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1349
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 132

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

merida írta:
2021.04.18., vas. 17:10
Ear írta:
2021.04.18., vas. 16:31
merida írta:
2021.04.18., vas. 13:45

Kérdem, mindannyiunk érdekében, (és tudva, értve hogy a hangfaltervezés, gyártás nem kolbásztöltés), mi lesz, ha a jelenleg még elérhető Enigma 5, elfogy, elöregszik, stb?
Szerintem már az új példányok elfogytak. Ha lenne értékelhető méretű magyar piac, lenne egyszerű válasz is a folytatásra. De mivel nincs, így akkor lesz válasz a kérdésre, ha Zsoltnak lesz annyi szabad ideje, hogy ilyen, már elnézést a kifejezésért, részproblémákkal törődjön. De biztos fog.... ;peace; :D
Tehát ezt beszoptuk!
Részprobléma az, hogy valaki venne egy 1,3 milliós erősítőt, és bután áll a hangfalválasztás előtt?
Szerintem az a minimum, hogy a gyártó, a segítségére siet

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1349
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 132

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

Ear írta:
2021.04.18., vas. 16:31
merida írta:
2021.04.18., vas. 13:45

Kérdem, mindannyiunk érdekében, (és tudva, értve hogy a hangfaltervezés, gyártás nem kolbásztöltés), mi lesz, ha a jelenleg még elérhető Enigma 5, elfogy, elöregszik, stb?
Szerintem már az új példányok elfogytak. Ha lenne értékelhető méretű magyar piac, lenne egyszerű válasz is a folytatásra. De mivel nincs, így akkor lesz válasz a kérdésre, ha Zsoltnak lesz annyi szabad ideje, hogy ilyen, már elnézést a kifejezésért, részproblémákkal törődjön. De biztos fog.... ;peace; :D
Tehát ezt beszoptuk!

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

merida írta:
2021.04.18., vas. 15:00
De, hogy keserveim, és nyavalygásom véget érjen: Nem lehetne egy gyártói hozzállása az, hogy ez van srácok, ha nincs 16.900.-€- egy hangfalpárra, akkor szerintünk ezek az alternatívák jöhetnek szóba: x,y,z,stb
Saját tapasztalat alapján, vagy akár csak emóciók vonalán.
Ez azért sem mellékes, mert szinte az összes high-end hangfalgyártó és holdudvara, olyan minősíthetetlen minimális hangszeres zenékkel promótál, hogy az vérlázító. Ez alól volt mindig kivétel Zsolt.
Sőt, maga mutatott demón , igen komplex, sokhangszeres zenéket, amivel a termékeik simán megbirkóztak.
Úgyhogy: Ja. 😀
Zsolt elérhető telefonon,van facebook oldala is,tehát ha kérdés van,válaszol és segít szívesen mindenkinek,szerintem.
Őszintén szólva én nem is értem a kesergést,mert eddig is voltak infók az alternatívákról,és akit ezek érdekelnek az megtalálhatja itt is,na meg Zsolt is adhat infókat. ;)
De most lényegében mihez keresel hangsugárzót,mert én már elvesztettem a fonalat. :D

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1349
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 132

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

De, hogy keserveim, és nyavalygásom véget érjen: Nem lehetne egy gyártói hozzállása az, hogy ez van srácok, ha nincs 16.900.-€- egy hangfalpárra, akkor szerintünk ezek az alternatívák jöhetnek szóba: x,y,z,stb
Saját tapasztalat alapján, vagy akár csak emóciók vonalán.
Ez azért sem mellékes, mert szinte az összes high-end hangfalgyártó és holdudvara, olyan minősíthetetlen minimális hangszeres zenékkel promótál, hogy az vérlázító. Ez alól volt mindig kivétel Zsolt.
Sőt, maga mutatott demón , igen komplex, sokhangszeres zenéket, amivel a termékeik simán megbirkóztak.
Úgyhogy: Ja. 😀

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1349
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 132

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

vazze írta:
2021.04.18., vas. 14:25
Az Engima 5 tudtommal már elfogyott.
A használt piacra gondoltam!

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vazze »

Az Engima 5 tudtommal már elfogyott.
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1349
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 132

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

DeProtector írta:
2021.04.18., vas. 13:30
huszti-zsolt írta:
2021.03.20., szomb. 19:52
...
Hangsugárzók
Az elmúlt két év talán legproblémásabb és legellentmondásosabb területe. Itt akkora káosz alakult ki (nem kis részben a saját hibánkból), hogy ennek a területnek az "újraszervezése" mindenképpen szükséges. Ami bizonyosan elmondható, az 3 dolog. 1. Szinte biztos, hogy Heed márkanév alatt hangsugárzó nem készül a jövőben. 2. A Grand Enigma valamilyen formában (név alatt) biztosan elérhető lesz (most is az), de erről is majd akkor, ha a hangsugárzó gyártás a helyére kerül. 3. StandArt néven és formában a jövőben semmiféle produktum nem kerül ki már a kezeim közül. Az utolsó StandArt a Jubilee volt (2015), de folytatása annak sem lesz. A név is megszűnik, a továbbiakban nem kívánok ezzel a dologgal foglalkozni.
...

Üdvözlettel:
Huszti Zsolt
Nekem ebből nem az jön le, hogy nem lesz hangsugárzó ami szinergiában lesz az elektronikákkal. Csak max nem Heed felirattal.
Értem én, csak fel nem foghatom! :)
Létezik, jelenleg 3 termékvonal, a Heed-nél. Amihez két hangugárzó társul, még ha más cégnéven is, és legyünk őszinték nem kimondottan olcsón.
Kérdem, mindannyiunk érdekében, (és tudva, értve hogy a hangfaltervezés, gyártás nem kolbásztöltés), mi lesz, ha a jelenleg még elérhető Enigma 5, elfogy, elöregszik, stb?

Online
Avatar
DeProtector
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2016.05.27., pén. 15:01
Értékelés: 54
Tartózkodási hely: Jánossomorja

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: DeProtector »

huszti-zsolt írta:
2021.03.20., szomb. 19:52
...
Hangsugárzók
Az elmúlt két év talán legproblémásabb és legellentmondásosabb területe. Itt akkora káosz alakult ki (nem kis részben a saját hibánkból), hogy ennek a területnek az "újraszervezése" mindenképpen szükséges. Ami bizonyosan elmondható, az 3 dolog. 1. Szinte biztos, hogy Heed márkanév alatt hangsugárzó nem készül a jövőben. 2. A Grand Enigma valamilyen formában (név alatt) biztosan elérhető lesz (most is az), de erről is majd akkor, ha a hangsugárzó gyártás a helyére kerül. 3. StandArt néven és formában a jövőben semmiféle produktum nem kerül ki már a kezeim közül. Az utolsó StandArt a Jubilee volt (2015), de folytatása annak sem lesz. A név is megszűnik, a továbbiakban nem kívánok ezzel a dologgal foglalkozni.
...

Üdvözlettel:
Huszti Zsolt
Nekem ebből nem az jön le, hogy nem lesz hangsugárzó ami szinergiában lesz az elektronikákkal. Csak max nem Heed felirattal.
LP: Linn Sondek LP12 + AO Akito + Audio Technica AT33PTG/II + Heed Orbit + Quasar III + Q-PSU
CD: Heed Obelisk DT + DA
Erősítő: Heed Obelisk SI2 + X2
Hangfal: Heed StandArt JSE
Tápkábelek: Power-R Live 2
IC kábelek: Acoustic Zen Matrix Reference
Hangfalkábel: Acoustic Zen Hologram

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”