Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

PgSpa írta:
2021.06.14., hétf. 12:20
Ear írta:
2021.06.14., hétf. 08:18
PgSpa írta:
2021.06.13., vas. 21:19
A Heed stream fejlesztésekről hallott valaki valamilyen kiszivárgott hírt, pletykát?
Igen.
... hát akkor ki vele!
... már fejlesztik :rolleyes:

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Ear írta:
2021.06.14., hétf. 08:18
PgSpa írta:
2021.06.13., vas. 21:19
A Heed stream fejlesztésekről hallott valaki valamilyen kiszivárgott hírt, pletykát?
Igen.
...hát akkor ki vele!

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

A Heed stream fejlesztésekről hallott valaki valamilyen kiszivárgott hírt, pletykát?

Avatar
farkasel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2016.06.19., vas. 13:08
Értékelés: 20

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: farkasel »

Hosszas önmarcangolás és érzelmi rágódás után úgy döntöttem, hogy nem cserélem le az Anthem i225-öt, találtam neki helyet végül.
Mindenesetre mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget, tanácsokat, szakmai információkat!
Egy a lényeg : a ZENE legyen veletek! :)

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Így van, amit jelenleg aktuális modellként forgalmazunk, az az Si III. De lehet választani az Elixir erősítőt is, egy százassal olcsóbb, szintén nagyon jó erősítő, egy picivel élénkebb karakter mint Si, a phono eleve benne van és nem opcionális, van benne egy egészen korrekt fejhallgató kimenet is, viszont ebbe nem lehet opcionális DAC kártyát tenni, és külső táppal sem upgradelhető.
[/quote]

Én inkább úgy fogalmaznék, - a gyártó gondolatai alapján - hogy az Elixirnél egy zseniális füles erősítő köré épült egy phono és egy végfok. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

farkasel írta:
2021.06.10., csüt. 05:28
Egy Anthem i225 nagyvasam van. Imádom de átrendezném a szobát, kirakom az állványt így mennie kell az Anthem - nek is, az állványnak is. Olyan erősítő kell ami elfér a dolgozó asztalomon. Ezért akarok Obelisket venni. Meg mert hangban nem lenne nagy visszalépés az Anthem után. Még az is lehet, hogy még jobban tetszik majd, ki tudja. Az Anthemnek imádtam a hangját.
Lehet, hogy akkor a Te erősítőd egy Elixir? gondolkodik.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
farkasel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2016.06.19., vas. 13:08
Értékelés: 20

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: farkasel »

Egy Anthem i225 nagyvasam van. Imádom de átrendezném a szobát, kirakom az állványt így mennie kell az Anthem - nek is, az állványnak is. Olyan erősítő kell ami elfér a dolgozó asztalomon. Ezért akarok Obelisket venni. Meg mert hangban nem lenne nagy visszalépés az Anthem után. Még az is lehet, hogy még jobban tetszik majd, ki tudja. Az Anthemnek imádtam a hangját.

Avatar
farkasel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2016.06.19., vas. 13:08
Értékelés: 20

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: farkasel »

Köszönöm szépen a választ mindenkinek!

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Az Si széria gyárilag fekete, ezüst gombokkal. A PRE pedig fekete készülék fekete gombokkal. A régi i meg talán néhány korai Si gombja - ahogy előttem írták - fényes króm.
Mivel ezeknek a gomboknak a felfogatása megegyezik, így ha Zsolthoz egyedi kérésként az futott be, hogy az Si-re a PRE fekete gombja kerüljön, akkor Zsolt ezt megtette. Pl nekem is így lett refurbished i-m fekete gombokkal. Egyszerűen az tetszett és ennyi ;)
Tehát ha felbukkan valahol a hirdetések közt fekete gombos Si, akkor az a tulaj kérésére lett így.
És hogy melyik néz ki jobban? Hát az, ami a tulajnak jobban tetszik :rolleyes:

Kieg: Van még a fehér széria, de ha jól értettem, a kérdés nem ez volt.

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

farkasel írta:
2021.06.09., szer. 16:23
Obelisk Si elvileg kétféle fekete van. A fekete gombos fekete házas (full fekete) és az ezüst gombos fekete házas.
Itthon melyik van forgalomban? Csak mert szerintem ezt nem lehet választani opcióként a webshopban sem (Bartimex). Néhol ilyet néhol olyat látok. Magánhirdetésekben is. Most melyik fut?
Illetve aki látta élőben mindkettő típust, melyik a szebb? :)
Si3-ból csak ezüst gombost láttam még. A Pre volt teljesen fekete, abból meg nem láttam ezüst gombos kivitelt. De persze mivel ezek csereszabatosak bármi lehetséges. Si2 (dőlt betűs) volt pl fehér előlappal (ezüst gomb), ahogy X2, DA is, de ezt kevesen választották. A régebbiek között pedig voltak fényes fémszínű gombokkal szerelt kivitelek.
A különbségek azonban mindig belül keresendők. SI -> SI2 (dőlt betűs) -> Si3. Ez az evolúció. Állítólag a Si3 mellé nem “kötelező” (erős túlzással kell ezt érteni) az X2, ellentétben a SI2-vel. Persze nálam van mellette… :D
Az említett Elixir máshová van pozícionálva. Ahogy mondani szokták meg kell hallgatni. Karakterét tekintve tényleg más (de azért nem letagadhatóan Heed mindkettő). Nekem az Obelisk jön be, a sorozat több tagját is hallgattam már. De ha “véletlenül” egy Elixir maradna csak a világegyetemben és azt kellene hallgatnom ezután, akkor sem esnék nagyon kétségbe.
Az Obelisk előnye lehet hogy ha elég egy digit bemenet akkor lehet bele tenni DA kártyát, ami igencsak jó cucc (vagy phono-t akár, de az benne van az Elixirben). Az Elixir mellé viszont lehet venni Abacus dacot, ami kb mindent tud (USB, DSD), és akkor van több bemenet (persze ezt lehet használni mással is, de dizájnban ugyanaz a kettő).
De mindez akkor mindegy, ha Obelisk vagy az Elixir jobban tetszik :smile29:

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Félreértettétek.Azt veti fel hogy látott fekete nyomógombos +hangerő + bemenetválasztós kivitelt,és fehéret,vagy inkább ezüstre hajazót is.Nem tudom hogy ez miért és hogyan is,de jól néz ki mindkét variáció.
Szerintem Zsoltot kellene kérdezni ez ügyben,de lehet itt is tudja valaki,majd kiderül.
Én si-ben az újak közül fekete gombosat még nem láttam,de a dt-nél,és a da-nál több helyen is.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

Ear írta:
2021.06.09., szer. 17:08
farkasel írta:
2021.06.09., szer. 16:23
Obelisk Si elvileg kétféle fekete van. A fekete gombos fekete házas (full fekete) és az ezüst gombos fekete házas.
Itthon melyik van forgalomban? Csak mert szerintem ezt nem lehet választani opcióként a webshopban sem (Bartimex). Néhol ilyet néhol olyat látok. Magánhirdetésekben is. Most melyik fut?
Illetve aki látta élőben mindkettő típust, melyik a szebb? :)
Többféle Si volt. Van az eredeti, van a dőltbetűs Si meg van most, mint aktuális modell az SI III. Vagy valami ilyesmi.
Így van, amit jelenleg aktuális modellként forgalmazunk, az az Si III. De lehet választani az Elixir erősítőt is, egy százassal olcsóbb, szintén nagyon jó erősítő, egy picivel élénkebb karakter mint Si, a phono eleve benne van és nem opcionális, van benne egy egészen korrekt fejhallgató kimenet is, viszont ebbe nem lehet opcionális DAC kártyát tenni, és külső táppal sem upgradelhető.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
farkasel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2016.06.19., vas. 13:08
Értékelés: 20

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: farkasel »

Obelisk Si elvileg kétféle fekete van. A fekete gombos fekete házas (full fekete) és az ezüst gombos fekete házas.
Itthon melyik van forgalomban? Csak mert szerintem ezt nem lehet választani opcióként a webshopban sem (Bartimex). Néhol ilyet néhol olyat látok. Magánhirdetésekben is. Most melyik fut?
Illetve aki látta élőben mindkettő típust, melyik a szebb? :)

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

hukkle írta:
2021.05.20., csüt. 10:47
Ez a bejegyzés Abacus streamer kártyát sejtet...
De jó is lenne.... régóta várunk rá....

Pikkubee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2020.11.05., csüt. 19:34
Értékelés: 11
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Pikkubee »

Van ott egy izgalmas kártyahely, az biztos! Amíg nincs betömve, tökéletes a mac mini :)

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Ez a bejegyzés Abacus streamer kártyát sejtet...

Pikkubee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2020.11.05., csüt. 19:34
Értékelés: 11
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Pikkubee »

Roon-t használok. Többnyire tidal-t streamelek, de lassan gyűlnek az albumokon a synology-n is.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

PgSpa írta:
2021.05.19., szer. 15:23
Végre választ kaptam a mivel etessem az Abacus-t? kérdésre. Mióta megvan, ezen töprengek, és úgy látom, hogy a MacMini felé kell menni...
Nálam hifiberry digi+pro volumuion keresztül a futómű az Abacusnak. Biztos van jobb, de ez nekem nagyon-nagyon kényelmes

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

Pikkubee írta:
2021.05.19., szer. 11:16
Mondjuk be kellett így áldoznom az irodai mac mini-m, de megérte :)
Milyen lejátszó programmal használod? Streamelés és/vagy hálózati lejátszás a fő vonal?
Nálam Audirvana fut a MacMini-n, és DA-t használok.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Végre választ kaptam a mivel etessem az Abacus-t? kérdésre. Mióta megvan, ezen töprengek, és úgy látom, hogy a MacMini felé kell menni...

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Pikkubee írta:
2021.05.19., szer. 11:16
A Lagrange projektet elengedtem, de nagyon megtetszett a múlt heti hallgatózás során az Abacus Zsoltnál. Pont volt egy az adok-veszekben és szerencsére pikk-pakk elment a limetree-m is.
Mondjuk be kellett így áldoznom az irodai mac mini-m, de megérte :)
Nagyon szerettem a Limetree Network-öt a node 2i után, de így hogy tegnap még össze tudtam hasonlítani az Abacus + mac kombóval, nagyon úgy érzem, hogy hasznos volt a csere.
Holnap vissza kell vinnem az x2-t, attól félek az viszont fájdalmas lesz... :D
Bizony, nagyon jó gép! Tapasztalatból mondom. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Pikkubee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2020.11.05., csüt. 19:34
Értékelés: 11
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Pikkubee »

A Lagrange projektet elengedtem, de nagyon megtetszett a múlt heti hallgatózás során az Abacus Zsoltnál. Pont volt egy az adok-veszekben és szerencsére pikk-pakk elment a limetree-m is.
Mondjuk be kellett így áldoznom az irodai mac mini-m, de megérte :)
Nagyon szerettem a Limetree Network-öt a node 2i után, de így hogy tegnap még össze tudtam hasonlítani az Abacus + mac kombóval, nagyon úgy érzem, hogy hasznos volt a csere.
Holnap vissza kell vinnem az x2-t, attól félek az viszont fájdalmas lesz... :D

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

kopaszbarack írta:
2021.05.15., szomb. 08:35
X2-t akkor érted meg ha kiveszed a rendszerből :D
Ez így van, nagyon jó megfogalmazás.

Az viszont más kérdés ha az SI-t veszed ki, mert akkor nem rosszabb, hanem semmilyen hang sincs. :D

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Pikkubee írta:
2021.05.14., pén. 21:30
Sikerült eljutni Zsolthoz, hogy meghallgathassam az Obelisket X2-vel és a Lagrange is játszott egy kicsit. Annyival jobban szólt nála az Obelisk, hogy az erősítő upgrade kérdés most le is került a napirendről.
Szobaakusztikai kérdéseket kell megoldanom elsősorban, aztán lesz értelme tovább gondolkozni, de valószínűleg akkor is inkább hangfalakat kell majd szereznem tőle következő lépésként :)
Kaptam tesztre egy X2-öt, ezzel játszhatok pár napot, aztán eldöntöm, hogy lesz-e értelme ráugrani egyre, ha elérhető lesz.
Ha esetleg itt a fórumon felszabadulna egy használt darab, akkor azért egy percig nem gondolkoznék ;)
Nem akartam előzőleg írni,de megtapasztaltad ezek szerint te is hogy az si3 van olyan jó,hogy az gátat nem szab sok hangsugárzó elött,és ha ezt érzed,akkor ott valami nem kerek a hangsugárzó párosítással,vagy esetleg a szobával,az elrendezéssel.Mondanám hogy cserélj egy enigma 5-re,mert egyrészt szuper,másrészt meg nem olyan háklis a szobákra,de ez a vonat már elment.Egy x2 meg mindig jó egy heed si lakta háznál,szóval szerezz be egyet ha úgy alakul. ;)

Avatar
kopaszbarack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2014.08.13., szer. 18:24
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack »

Pikkubee írta:
2021.05.14., pén. 21:30
Sikerült eljutni Zsolthoz, hogy meghallgathassam az Obelisket X2-vel és a Lagrange is játszott egy kicsit. Annyival jobban szólt nála az Obelisk, hogy az erősítő upgrade kérdés most le is került a napirendről.
Szobaakusztikai kérdéseket kell megoldanom elsősorban, aztán lesz értelme tovább gondolkozni, de valószínűleg akkor is inkább hangfalakat kell majd szereznem tőle következő lépésként :)
Kaptam tesztre egy X2-öt, ezzel játszhatok pár napot, aztán eldöntöm, hogy lesz-e értelme ráugrani egyre, ha elérhető lesz.
Ha esetleg itt a fórumon felszabadulna egy használt darab, akkor azért egy percig nem gondolkoznék ;)
X2-t akkor érted meg ha kiveszed a rendszerből :D
Ez itt az a hely ahol az objektív is szubjektív.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”