Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Naim készülékek

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush »

Ha a Nait van bekötve, én most ezt használom:
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/aranyo ... ndugo-4mm2
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: vazze »

trane írta:
2022.01.23., vas. 20:56
vazze írta:
2022.01.23., vas. 18:34
Hahó !

Egy banális kérdésem lenne a tapasztalt Naim (és Rel) tulajokhoz !
Hogyan lehet rákötni egy Naim erősítőre egy REL szubot?
Ezt ugyanis a hangszóró kimenetre kellene kötni de a Naim ugyebár csak banándugót fogad és a gyári dugvilla ami a NAC A 5-ön van szintén körülményes. Van erre valami adapter amiről csak én nem tudok?
én a hangfalak banán-csatalkozóiról vittem el a jelet a szub-hoz, és tökéletes így is :music1: - nomeg az erősítőnek sem terhel jobban be

És ha annak is olyan van mint a Naim-nak? ( Epos ES14).
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Online
Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: vazze »

Hahó !

Egy banális kérdésem lenne a tapasztalt Naim (és Rel) tulajokhoz !
Hogyan lehet rákötni egy Naim erősítőre egy REL szubot?
Ezt ugyanis a hangszóró kimenetre kellene kötni de a Naim ugyebár csak banándugót fogad és a gyári dugvilla ami a NAC A 5-ön van szintén körülményes. Van erre valami adapter amiről csak én nem tudok?
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »

trane írta:
2022.01.04., kedd 12:06
javaslom, olvasd el azt is, légyszi, amit lentebb, a tulajnak mondott ugyanaz az ember ... :yingyang: ... izé... gondolkodik.gif
Hát én most elolvastam az egész beszélgetéseteket, mert már nem bírom ezt a civakodást. :)
És azt kell mondanom, hogy én is úgy értelmezem, hogy te értetted félre a dolgot.
Ő azt olvasta a Naim fórumon, hogy egy ilyen félresikerült akció után az analóg nyákon megszakad valahol a vezetékezés, amit ha kijavítanak(áthidalják a szakadást), akkor újra jó minden. És ez is történt. Nem azt mondta, hogy az egész analóg fokozatot kell "áthidalni", amit te értettél. leborulok.gif

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 58

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Tóni »

trane írta:
2021.11.23., kedd 20:54
Tóni írta:
2021.11.23., kedd 20:47
Nálam soha nem lesz (és hiányozni sem fog) az az alap , ami szerint tönkremegy az az áramkör, ami egy biztosítékként viselkedő bármin keresztül kapja az áramot. :ohnoohnoohno: ...
édes Istenem, hogy miért nem lehet beismerni a tévedést... gondolkodik.gif na mindegy :noproblemo: , sok sikert az élethez :smile32:
Szívesen beismerném, ha tévedtem volna.
Felhívtam Krähling Zoltánt, aki szívélyesen elmondta, hogy a nyákon a fóliacsík szakadt meg, ezt kellett összekötni,
semmilyen alkatrészt nem kellett cserélni sem az analóg részben, sem a tápegységben.

Boldog Új Évet és további jó tanácsadást kívánok!
Long Live Rock 'n' Roll !

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Ma hívott a mester, hogy kész a Cd5x. l ;peace;
Azt mondta elégett benne 1-2 dolog a helytelen bekötéstől. A javítás összegéből (20.000)gondolom, hogy nem lehetett túl komoly gond.
Köszönöm az ajánlást Trane.
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Most, hogy várom az ítéletet a Cd5x felett,
elgondolkoztam azon, hogy váltanék
streamerre a CD-ről.
Vajon egy Nac 172 xs Tidal-al milyen szintet képviselne a Cd5x -hez képest.
Van valakinek tapasztalata ez ügyben?
Vonzó a kényelmes kezelés és a szinte határtalan zenei anyag ami elérhető lenne.
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 58

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Tóni »

trane írta:
2021.11.23., kedd 15:14
Tóni írta:
2021.11.23., kedd 14:57
Hát akkor értelmezzük mire való egy biztosíték...
szvsz jobb, ha a témában nem értelmezel tovább, u.i. némi alapok úgy tűnik, erőst hiányoznak hozzá leborulok.gif
maradjunk inkább annyiban és reméljük, hogy a szerviz meg fogja tudja javítani Árpi lejátszóját :rolleyes:
Nálam soha nem lesz (és hiányozni sem fog) az az alap , ami szerint tönkremegy az az áramkör, ami egy biztosítékként viselkedő bármin keresztül kapja az áramot. :ohnoohnoohno:
Természetesen én is remélem, hogy sikerül megjavíttatni a lejátszót. :goodluck:
Long Live Rock 'n' Roll !

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 58

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Tóni »

Ear írta:
2021.11.23., kedd 15:25
Tóni írta:
2021.11.23., kedd 14:57


Hát akkor értelmezzük mire való egy biztosíték.
De az ugye megvan, hogy ami elpárolgott, az NEM biztosíték, hanem csak a nyák egy darabja, ami nem arra van tervezve, hogy bármit is megvédjen?
De ugye az megvan, hogy sehol nem írtam, hogy úgy van tervezve?
Long Live Rock 'n' Roll !

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 58

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Tóni »

trane írta:
2021.11.22., hétf. 20:12
Tóni írta:
2021.11.22., hétf. 19:55
...Szóval, mit fordítottam vagy értelmeztem félre?
"...A topic-ban a NAIM szaki azt írja, hogy ez gyakran előforduló felhasználói tévedés, ilyen esetekben az analóg NYÁK-on a vezetősáv biztosítékként működik..." - és ezt azzal folytatja, hogy "leaving the supply regulators devoid of power", azaz ...ezáltal a tápegység (feszültségszabályzói) áram nélkül marad(nak)

namost ez sajnos azt jelenti, hogy elszáll az analóg rész és a tápegység (minimum) analóg része is sad.gif

"...Valószínűleg egy kis vezetékdarabbal áthidalható, aztán eldöntheted, hogy ez változtatott-e a hangján..."

amennyiben ez igaz lenne, akkor nem lenne szükség sem analóg táp-szekcióra, sem magára az analóg egységre - ami ugye nonszensz bocs.gif

szóval ez a probléma - és nem kötekedés :ohnoohnoohno:
Hát akkor értelmezzük mire való egy biztosíték.
Szerintem egy biztosíték alkalmazásának az a célja, hogy az áramköri komponenseket védje meg az esetleges túláram káros hatásaitól. Ezt pedig úgy teszi, hogy túláram esetén a biztosíték ég el legelőször, ezzel megszakítja az áramkört, így az értékes alkatrészek nem kapnak további áramot, vagyis nem károsodnak, mert nincs mitől. Amikor a hibát elhárítottuk elég biztosítékot cserélni, nem kell magát az áramkört javítgatni.

Én a Naim szaki mondatát e szerint értelmeztem, vagyis ha a fóliacsík biztosítékként működik, az azt jelenti, hogy gyorsabban párolog el és ezzel áram nélkül hagyja a tápegység szabályzóit, amik ezáltal nem károsodnak.
Egyetlen szóval sem írja, hogy a fóliacsíkon kívül bármi más károsodott volna szerinte.

Újra átgondolva, valóban értelmetlen megpróbálni áthidalni az elpárolgott fóliacsíkot, mert a vége úgyis az lesz, hogy egy az egyben cserélni kell a teljes panelt, csak így lesz olyan, mint az eredeti.
Long Live Rock 'n' Roll !

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 58

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Tóni »

trane írta:
2021.11.22., hétf. 14:48
Tóni írta:
2021.11.22., hétf. 09:50
...légyszi taníts meg fordítani és szövegérte(lmez)ni azzal, hogy leírod a Te verziódat :D
Köszönöm.
rendben, megteszem leborulok.gif . előtte viszont az a kérésem, amit leírtál fordításként és annak értelmezésként, fejtsd ki, légyszíves :rolleyes: :

"...A topic-ban a NAIM szaki azt írja, hogy ez gyakran előforduló felhasználói tévedés, ilyen esetekben az analóg NYÁK-on a vezetősáv biztosítékként működik...Valószínűleg egy kis vezetékdarabbal áthidalható, aztán eldöntheted, hogy ez változtatott-e a hangján..."
Semmi olyat nem írtam, ami ellentmondana annak, amit Te írtál, nem értem mire jó ez a kötekedés, az pedig külön tetszik, hogy ezt valaki like-olja. :D
Nem tudom miért függ a Te verziód az én magyarázatomtól de legyen úgy ahogy Te akarod.

Az első mondatom az, amit a Naim szaki írt. Nem szó szerint fordítva, hanem egy mondatban összefoglalva a lényege és azon semmit sem változtatva. Te is azt írtad, hogy csak az analóg rész károsodott.
A második mondatom az, amit a topic írója írt a Naim szervizzel folyatott beszélgetéséről, ezzel sem tudom, hogy mi a probléma. Eredetiben : I’ve also spoken to Naim directly and they believe the CD5x is reparable at a cost of £330. Fingers crossed!
A harmadik mondatom pedig a saját bugyuta és abszolút alaptalan valószínűsítésem, hogy szerintem, de csakis szerintem, mielőtt márkaszervizbe küldené, ahol, mint Te is írtad, kiküldés-panelcsere-visszaküldés-VÁM-ÁFA-stb, érdemesebb elvinni egy itthoni szakihoz, aki megnézi, hogy mekkora a sérülés azon a NYÁK-on és esetleg javítani tudja.
Ja, most jövök rá, Te is pont ezt javasoltad :D

Szóval, mit fordítottam vagy értelmeztem félre?
Long Live Rock 'n' Roll !

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Ma beszéltem a Totel-el, azt mondták küldjem el a lejátszót és megnézik.
Ha helyben meg tudják javítani természetesen megjavítják, ha nem akkor ki kell küldeniük a Naim-hez. Azt mondta, hogy semmilyen segítséget nem kapnak a Naim-től.
Ha maguktól nem megy ki kell küldeni, akkor viszont ez több hónapos procedúra lesz.
Jelenleg itt tart a story.
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 58

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Tóni »

trane írta:
2021.11.21., vas. 16:50
Tóni írta:
2021.11.21., vas. 11:10
...A topic-ban a NAIM szaki azt írja, hogy ez gyakran előforduló felhasználói tévedés, ilyen esetekben az analóg NYÁK-on a vezetősáv biztosítékként működik...Valószínűleg egy kis vezetékdarabbal áthidalható, aztán eldöntheted, hogy ez változtatott-e a hangján...
aha :smile29: - nyilván ezért teszik bele az analóg fokozatot a CD-játszóba (stb...) bravo.gif

fordítani és szövegérte(elmez)ni nem mindig egyszerű :yingyang:
Alább az eredeti szöveg, légyszi taníts meg fordítani és szövegérte(lmez)ni azzal, hogy leírod a Te verziódat :D
Köszönöm.

I hope I can offer you some kind of comfort when I tell you that you are not alone in making this mistake, it is very common.
Unfortunately these kind of misconnections result in one of the PCB tracks on the analogue board acting as a fuse leaving the supply regulators devoid of power.
Long Live Rock 'n' Roll !

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: vm69 »

trane írta:
2021.11.21., vas. 16:55
vm69 írta:
2021.11.21., vas. 12:14
Sziasztok!

Keresek az XS2 erősítőmhöz Naca a5 hangsugárzókábelt 2x4m hosszban ,de sajnos csak 2x3m ert találtam. Érdemes vele próbát tenni,vagy várjak még nem bukkan fel hosszabb...? gondolkodik.gif
ha a hossz elegendő, ne aggasz magad a többi miatt :ohnoohnoohno: - jóval nagyobb hossz-eltérés mellett (pl. 7m) van valamennyi hangi különbség csak a NACA5-nél. de egyébként az XS-hez, vagy bármelyik fekete-szériás Naim-hez nyugodtan használhatsz bármilyen hosszú vagy gyártmányú hangfalkábelt (akár a Polk Cobra-kat is), ezek már nem gerjednek és szállnak el, mint a BD/CB/Olive szériás erősítők extrém esetben tették volt leborulok.gif (és szvsz jobban is jársz, ha mást hallgatsz a NACA5 helyett :music1: )

Köszönöm a segítséget. :smile53:
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: vm69 »

Sziasztok!

Keresek az XS2 erősítőmhöz Naca a5 hangsugárzókábelt 2x4m hosszban ,de sajnos csak 2x3m ert találtam. Érdemes vele próbát tenni,vagy várjak még nem bukkan fel hosszabb...? gondolkodik.gif
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 58

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Tóni »

Arpi82 írta:
2021.11.20., szomb. 18:54
Hát sajnos marad a szervíz.
@Trane köszönöm a segítséget.
Majd megírom, hogy mi lett vége.
A topic-ban a NAIM szaki azt írja, hogy ez gyakran előforduló felhasználói tévedés, ilyen esetekben az analóg NYÁK-on a vezetősáv biztosítékként működik.
A NAIM szerviz 330,- GBP-re saccolta a javítás díját, gondolom ez panelcserét jelent.
Valószínűleg egy kis vezetékdarabbal áthidalható, aztán eldöntheted, hogy ez változtatott-e a hangján.
Nem hiszen, hogy van ilyen esetre biztosításod, szóval a biztosítós rész számodra mindegy.
Long Live Rock 'n' Roll !

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Hát sajnos marad a szervíz.
@Trane köszönöm a segítséget.
Majd megírom, hogy mi lett vége.
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Próbáltam úgy sincs hang. Illetve nagyon halk. Kb maxra tekerem az XS-t és akkor hallom, hogy szól. De csak közelről.
Amit linkeltem a naim fórumról ott is ezt írja a srác.
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

IMG_20112021_183406_(1080_x_1080_pixel).jpg
IMG_20112021_183406_(1080_x_1080_pixel).jpg (178.26 KiB) Megtekintve 2220 alkalommal
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Visszaraktam a plug - ot.
Az a durva, hogy az nem köti össze a két csatit. Csak a link plug oldalon vannak tüskék az upgrade csatit csak takarja a por miatt vagy miért.
naim_cd5x_back.jpg
naim_cd5x_back.jpg (15.74 KiB) Megtekintve 2014 alkalommal
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Ezt találtam most.
Ha jól értem ő is pont így járt, de nem értem mi lett a vége.
https://community.naimaudio.com/t/help- ... -cd5x/1127
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

A Teddyből 2 kábel jön ki.
1db 5 tüskés din és 1 db 4 tüskés.
A Nait XS - hez mind a kettő kell. Az XS manual is így írja.
A Cd5x - hez csak az 5 tüskés kell, a lejátszón itt upgrage szerepel az aljzatot.
Mellette van egy link plug nevű aljzat amibe nem kell semmit dugni. Na én ide is bedugtam ahogy az XS - en is kellett.
A Teddy - ből mindkettőn 24v 300mA jön ki.
Kipróbáltam már Teddy nélkül, nem jön ki belőle hang.
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Úgy néz ki, hogy ma kinyírtam a Cd5x - et.
Vettem egy Teddycap külső tápot amit sajnos
nem megfelelően kötöttem rá.
A Teddy mindkét kábelét rákötöttem úgy mint az XS erősítőre de nagyon halkan szólt.
Gyorsan kikapcsoltam mindent.
Újra bekapcsoltam Teddy nélkül, de semmi hang nem jön ki belőle.
A kijelző működik, a mechanika működik de semmi hang.
Járt már valaki így?
Kivel lehetne megnézetni?
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

Naim Uniti Star-ral kapcsolatban van valakinek tapasztalata ?
Régóta gondolkodom egy all-in-one készülék beszerzésén.
Meguntam a forrás-DAC/Phono/előfok-végfok bekapcsol, várunk,amíg felfűt a cső procedúrát.
Neten vannak tesztek, de,de.....
Köszi !
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

Végre rendszerbe állt az új Teddy xps az Ndx2-höz. Eddig tetszik amit hallok :rolleyes:
4.jpg
4.jpg (260.45 KiB) Megtekintve 2287 alkalommal
3.jpg
3.jpg (1.11 MiB) Megtekintve 2287 alkalommal
2.jpg
2.jpg (1.28 MiB) Megtekintve 2287 alkalommal
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”