Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Rega

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Rega

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Szoktam mosatni. A megmosott lemezeken deka szemmel látható por nincs. Van szénszálas kefém és szénszálas tűtisztítóm.Most akarok venni folyadékot is a tűhöz. Audió Technika 607- Gyári folyadék.Eddig ezt nem használtam. Ennél komolyabban nem akarok bele menni a dolgokba. Zenét szeretmék hallgatni viszonylag jó minőségben.
Köszönöm a seegítséget és a hozzászólásokat irányomban.
Attila

Pont azt mondom, hogy nem ajánlom a szénszálas kefét lemeztörlésre!

Avatar
eszeky
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015.03.06., pén. 14:59
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Rega

Hozzászólás Szerző: eszeky »


De hogyan akarod takarítani/tisztántartani a lemezeid amiket már a használat során jelentős sztatikus feltöltölődés ért , amit a filc felragadása is jelez? Valamint a feltődött lemezek méginkább vonzzák a szennyződést és az olcsó lemeztörlőlefék is csak fokozzák ezt. Na de majd apránként kialakítod a megfelelő procedúrád.
Szoktam mosatni. A megmosott lemezeken deka szemmel látható por nincs. Van szénszálas kefém és szénszálas tűtisztítóm.Most akarok venni folyadékot is a tűhöz. Audió Technika 607- Gyári folyadék.Eddig ezt nem használtam. Ennél komolyabban nem akarok bele menni a dolgokba. Zenét szeretmék hallgatni viszonylag jó minőségben. 
Köszönöm a seegítséget és a hozzászólásokat irányomban.
Attila

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Rega

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Pisztolyt nem szándékozom venni és használni sem.Ez már túl macera. Én is parafán gondolkodtam, de akkor amit átküldtél 2-3 mm vastagság a megfelelő? Ehhez természetesen megint be kell állítani mindent .Tűnyomás antiskating. Honnan tudom, hogy a toronymagasságon állítani kell?
Köszönöm a válaszodat.
Üdv:Attila

De hogyan akarod takarítani/tisztántartani a lemezeid amiket már a használat során jelentős sztatikus feltöltölődés ért , amit a filc felragadása is jelez? Valamint a feltődött lemezek méginkább vonzzák a szennyződést és az olcsó lemeztörlőlefék is csak fokozzák ezt. Na de majd apránként kialakítod a megfelelő procedúrád.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Rega

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Ha csak a tányérra való alátétet cseréled akkor a karmagasságon kívül nem kell mást állítani, az antiskating és a tűerő marad.
 
De ezt is csak akkor, ha megváltoztatod az eddig használt alátét vastagságát.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Rega

Hozzászólás Szerző: tollact »



Pisztolyt nem szándékozom venni és használni sem.Ez már túl macera. Én is parafán gondolkodtam, de akkor amit átküldtél 2-3 mm vastagság a megfelelő? Ehhez természetesen megint be kell állítani mindent .Tűnyomás antiskating. Honnan tudom, hogy a toronymagasságon állítani kell?
Köszönöm a válaszodat.
Üdv:Attila
Ha csak a tányérra való alátétet cseréled akkor a karmagasságon kívül nem kell mást állítani, az antiskating és a tűerő marad.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Rega

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Pisztolyt nem szándékozom venni és használni sem.Ez már túl macera. Én is parafán gondolkodtam, de akkor amit átküldtél 2-3 mm vastagság a megfelelő? Ehhez természetesen megint be kell állítani mindent .Tűnyomás antiskating. Honnan tudom, hogy a toronymagasságon állítani kell?
Köszönöm a válaszodat.
Üdv:Attila

 
Amit átküldtem az nem 1db 2-3mm-es, hanem egy 1mm, 2mm és egy 3mm-es alátétet tartalmazó csomag. Amúgy a Rega-n lévő filc 2mm vastag, tehát a 2mm-es jó lesz. VTA-t ne állíts, ha nem értesz hozzá, ha szükséges, akkor bízd inkább egy gyakorlott emberre. Egyébként ezt hangszedőhöz kell állítani. (nem egyszerű)

Avatar
eszeky
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015.03.06., pén. 14:59
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Rega

Hozzászólás Szerző: eszeky »



Attila,
Több megoldás is létezik a problémádra.
1. antisztatizáló (pisztoly) használata, ha meg szeretnéd tartani az eredeti filcet (mondjuk ez amúgy is jó)
2. olyan alátét amely nem töltődik, mondjuk ez (ezzel beállítható az eredeti vastagság)
Ha vettél már és állítanod kell a toronymagasságon, akkor lehet kapni ilyen kiegészítőt.
 
Üdv

Pisztolyt nem szándékozom venni és használni sem.Ez már túl macera. Én is parafán gondolkodtam, de akkor amit átküldtél 2-3 mm vastagság a megfelelő? Ehhez természetesen megint be kell állítani mindent .Tűnyomás antiskating. Honnan tudom, hogy a toronymagasságon állítani kell?
Köszönöm a válaszodat.
Üdv:Attila

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Rega

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Attila,
Több megoldás is létezik a problémádra.
1. antisztatizáló (pisztoly) használata, ha meg szeretnéd tartani az eredeti filcet (mondjuk ez amúgy is jó)
2. olyan alátét amely nem töltődik, mondjuk ez (ezzel beállítható az eredeti vastagság)
Ha vettél már és állítanod kell a toronymagasságon, akkor lehet kapni ilyen kiegészítőt.
 
Üdv

Avatar
eszeky
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015.03.06., pén. 14:59
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Rega

Hozzászólás Szerző: eszeky »


Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy gyári Rega pörgetőnél ha szeretném kicserélni a lemeztányéron a gyári filcet mennyire mehetek vastagságban felfelé?
Két három meghallgatott lemez után ráragad a lemez aljára. Semmi kis anyag ez a gyári alátét. 
Gondolom van egy tűrés határ a kart illetőleg.
Attila

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Rega

Hozzászólás Szerző: tollact »


Nézegetem a honlapot, de én nem látom, hogy hol van a sablon. Segítenél? Köszönöm
Közben én leszedtem a Vinylengine-ről. Ha megírod privátban az email címedet, át tudom küldeni.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Rega

Hozzászólás Szerző: tollact »



Hmm, akkor valószínűleg ezért akciózzák jó ideje az Ebay-en az RS sorozatot az angol kereskedők.
 
Egy láma kérdést is feltennék: 3 pontos rögzítéssel rendelkező Rega hangszedőket használva (pl. Elys, Exact) van bármi értelme a lent emlegetett túlnyúlás sablon használatának? Ezeket csak egy fix pozícióban tudom a (nálam RB300) karba illeszteni.

Annak pont az a lényege, hogy a saját karba pontosan pozícionálva kerül.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Vendég

Rega

Hozzászólás Szerző: Vendég »


van azért új a Nap alatt Rega-éknál is> http://www.rega.co.uk/loudspeakers.html
Hmm, akkor valószínűleg ezért akciózzák jó ideje az Ebay-en az RS sorozatot az angol kereskedők.
 
Egy láma kérdést is feltennék: 3 pontos rögzítéssel rendelkező Rega hangszedőket használva (pl. Elys, Exact) van bármi értelme a lent emlegetett túlnyúlás sablon használatának? Ezeket csak egy fix pozícióban tudom a (nálam RB300) karba illeszteni.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Rega

Hozzászólás Szerző: tollact »


Nézegetem a honlapot, de én nem látom, hogy hol van a sablon. Segítenél? Köszönöm
Először regisztrálnod kell. Ezután a database-ben ki kell keresned a pontos típus szerint a kart. Ott lesz alul letölthető anyagként. Ezt kell kinyomtatni és a megfelelő helyen kilyukasztva a tányérra tenni, ezzel tudod beállítani a párhuzamosságot. Nekem lehet hogy meg is van elektronikusan ha kell elküldöm..
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
eszeky
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015.03.06., pén. 14:59
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Rega

Hozzászólás Szerző: eszeky »


Sablonnal. A vinylengine.com.ról tudsz letölteni, alul vannak kifejezetten Regához valók. Elsőként a túlnyúlást állítsd be, hogy a tű hegye többé-kvevésbé jó fizikai pozícióba kerüljön, utána pedig a tűerőt. 
Nézegetem a honlapot, de én nem látom, hogy hol van a sablon. Segítenél? Köszönöm

Avatar
eszeky
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015.03.06., pén. 14:59
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Rega

Hozzászólás Szerző: eszeky »


Sablonnal. A vinylengine.com.ról tudsz letölteni, alul vannak kifejezetten Regához valók. Elsőként a túlnyúlást állítsd be, hogy a tű hegye többé-kvevésbé jó fizikai pozícióba kerüljön, utána pedig a tűerőt. 
A gyári tű nincs beállítva? Vadonat új picup-om van. Azt is be kell állítani?(túlnyúlás)

Avatar
eszeky
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015.03.06., pén. 14:59
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Rega

Hozzászólás Szerző: eszeky »


Akkor kérj meg rá valakit, akinek van, vagy vehetsz is egyet, nem túl drága, de ezt így nem lehet belőni. Antiskatinget leginkább mérőlemezzel tudod állítani. Túlnyúlást hogy lőtted be? 
Vetten mérleget és a tűnyomást ezzel állítottam be. Az antiskatinget pedig szemmel.Nagyjából 1,75-re. Ennyi a tűnyomás is. Tudom, hogy ez így nem 100%. Olyat, hogy túlnyúlás nem állítottam , de nem is tudom, hogy kell.
Ha elárulod megköszönöm. Esetleg ha értesz hozzá szívesen fogadlak. Köszönöm.
Üdv:Attila

Vendég

Rega

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha valaki egy komplett MkI rendszert szeretne (ugyanaz az eladó hirdeti az összeset):
 
http://www.ebay.co.uk/itm/131517082519? ... EBIDX%3AIT
 
http://www.ebay.co.uk/itm/131517083563? ... EBIDX%3AIT
 
http://www.ebay.co.uk/itm/131517084663? ... EBIDX%3AIT
 
http://www.ebay.co.uk/itm/131517086503? ... EBIDX%3AIT
 
(A Mira és a Maia fotója fel lett cserélve, írtam neki, gondolom, rövidesen rendberakja.)

Vendég

Rega

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Esetleg hallgatott már valaki Rega Mira erősítőt Bay Audio Chaconne hangsugárzóval?
( Trane biztos, vele már beszéltem   )Tapasztalat megosztását megköszönném.

Hát,  akkor magad uram....

Avatar
eszeky
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015.03.06., pén. 14:59
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Rega

Hozzászólás Szerző: eszeky »


Most vettem egy Rega Planar 2 -es lemezjátszót újonnan. A kérdésem az lenne, hogy a tűnyomást ill. az antiscatinget mennyire állítsam be? Nincs jelölés a súlyon.
Én kezdtem a karral. Előszőr beállítottam a közép állásba, hogy  ne lebegjen utána egy teljes kőr és vissza egy negyed. Az antiscatinget bedig a 2 és 3 közzé állítottam. Ez jó beállítás? Műszeresen komoly beállítást nemtudok végezni mert nincs hozzá komoly beállító. Tűnyomásmérő stb....
Üdv:Attila  

Vendég

Rega

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Esetleg hallgatott már valaki Rega Mira erősítőt Bay Audio Chaconne hangsugárzóval?
( Trane biztos, vele már beszéltem   )Tapasztalat megosztását megköszönném.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Rega

Hozzászólás Szerző: Voyager »



 
Audio San d.o.o.
 

 


Vendég

Rega

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Zágrábiakat, hogyan lehet elérni?
Audio San d.o.o.
Nova Ves 54
10000 Zagreb
Croatia
Tel: +385 1 48 33 046
Mob: +385 99 212 85 01
Fax: +385 1 2347 691
 
Email: darin.k@audiodream.hr
Web: www.audiodream.hr

Avatar
Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2011.02.03., csüt. 09:31
Értékelés: 366
Tartózkodási hely: Csömör

Rega

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 »


Szia Rotox!
 
Majd ha olyan mondja, aki együtt élt velük hosszabb távon, ráadásul hasonló az ízlése, akkor foglalkozz a dologgal.
Én befogadtam egy Brio 3-at és nagyon kellemes meglepetés.
Mindig szimpatikus volt a cég, tizenévig birtokoltam Planet cd játszót, az is olyan nagyszerű készülék volt, hogy eszembe sem jutott
a készülék csere.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Rega

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Bécsben is van pár jó Rega bolt (csak az ottani HiFi árakkal nem vagyok kibékülve...) pl.: http://www.downtownhifi.at/contact.html (itt egy nagyon jó arc a főnök), vagy esetleg http://www.longtone.at/kontakt/
 
A Zágrábiakhoz személyes nem volt szerencsém, de e-mail-ben nagyon segítőkészek voltak, és ahogy néztem, az ottani árak kb. az Ebay-en árusító brit boltok szintjén mozognak (viszont - a britekkel ellentétben - itt nyilván EU szabványú hálózati csatlakozóval vásárolhatóak a készülékek). 

 
A Zágrábiakat, hogyan lehet elérni?

Vendég

Rega

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jól ráfeszültél erre a Rega-ügyre. Sikerült rendesen megfertőzni. 
Azért ez igazából már egy kicsit korábbi ügy... 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”