Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Rega

Avatar
misi1
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 10:04
Értékelés: 0

Rega

Hozzászólás Szerző: misi1 »

Rega Cursa 3 előerősítőt ismeri valaki, véleményeket kérek. Engem elsősorban az MC phono miatt érdekel.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Rega

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Nem is beszélve a Cambridge Azur 840C-ről, ami M.o.-n qrva jó áron van és /persze szvsz/ egy klasszissal jobb mint az Apollo! Arról lenne érdemes egy eszmecserét folytatni egy saját topikban.

Van Cambridge Azur topic.

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Rega

Hozzászólás Szerző: Sentinel »

Köszi a véleményeket
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Rega

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Kiváncsi lennék még vadász véleményére ha jól rémlik nála volt Saturn. Bár mostanában nem fórumozik:(

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Rega

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Egy szerencsés ember.
 
Nekem is hasonló jött le, hogy a Saturn olyan hatásos, nagy hifit akar csinálni, de a zenét meg görcsösen adja elő. Érdekes az Apollo nem ilyen stílusú. Ő inkább visszafogott, kevesebbet mutat, de harmónikus.
 
A 840C tényleg zseniális.
Nekem az jött le hogy nagyon nem hifizik. Nem a hangokkal, effektusokkal akar meggyőzni. Viszont a zene lényegét nagyon eléd teszi, egyértelműen, emészthetően, hatásosan. Szóval a zenével akar hatni nem a hangokkal.
Valahogy így.

Avatar
Hifritz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2006.04.20., csüt. 15:53
Értékelés: 1

Rega

Hozzászólás Szerző: Hifritz »

Röviden és tömören: zz7nek igaza van. Kicsit bővebben: az Apollo után volt nálam egy Saturn de csak egy hétvégére. Nem sajnáltam amikor vissza kellett adni. És aztán vettem egy 840C-t. Igaz ez semmi olyan látványos hangot nem produkál mint amivel a Saturn próbálkozott de csodás a zenei egysége! Egyedül a nagy Naim volt /CDX2 nagy táppal/ amit szívesebben hoztam volna haza de annyi pénzem nekem nincs. A 840C ennyiért szerintem utolérhetetlen.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Rega

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Na és Rega Saturn-t hallott már valaki?
Igen.
Szerintem a Cambridge Azur 840C sokkal jobb.
Igaz csak egy-egy alkalmam volt velük.

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Rega

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Én is 1000 Euros készülékként ismerem, de a német árak mindig magasabbak. És tényleg jó kis masina az Apollo! Szegény ember Naimjának tarják. Bár igaz ami igaz ennyiért már közel van a CD5-höz. Nem is beszélve a Cambridge Azur 840C-ről, ami M.o.-n qrva jó áron van és /persze szvsz/ egy klasszissal jobb mint az Apollo! Arról lenne érdemes egy eszmecserét folytatni egy saját topikban.
Még valami. Azt olvastam a honlapon, hogy alu öntvény ház. Nálam volt Apollo majd egy hónapig de az alu lemez házas /olyan formára húzott lemez/ és műanyag előlapos volt. Bevallom eléggé lehangolt az olcsó műanyag kivitel meg az a CD ajtó vagy mi. Az a tepsi a tetején. Hát az valami világ gagyi! De a hangja nagyon egyben volt. Én egyébként még úgy 150 ezerért megkaptam volna. 230 ezerért valószínűleg eszembe nem jutna.

Na és Rega Saturn-t hallott már valaki?
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
Hifritz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2006.04.20., csüt. 15:53
Értékelés: 1

Rega

Hozzászólás Szerző: Hifritz »


Én is 1000 Euros készülékként ismerem, de a német árak mindig magasabbak.
És tényleg jó kis masina az Apollo! Szegény ember Naimjának tarják. Bár igaz ami igaz ennyiért már közel van a CD5-höz. Nem is beszélve a Cambridge Azur 840C-ről, ami M.o.-n qrva jó áron van és /persze szvsz/ egy klasszissal jobb mint az Apollo! Arról lenne érdemes egy eszmecserét folytatni egy saját topikban.
Még valami. Azt olvastam a honlapon, hogy alu öntvény ház. Nálam volt Apollo majd egy hónapig de az alu lemez házas /olyan formára húzott lemez/ és műanyag előlapos volt. Bevallom eléggé lehangolt az olcsó műanyag kivitel meg az a CD ajtó vagy mi. Az a tepsi a tetején. Hát az valami világ gagyi! De a hangja nagyon egyben volt. Én egyébként még úgy 150 ezerért megkaptam volna. 230 ezerért valószínűleg eszembe nem jutna.

Online
Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Rega

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


És ez a regahungary ki és merre található? Se egy cím, se egy telefon. A Rega honlapon sincsenek megjelölve magyar distributorként. Az Appolo CD játszóról sok szépet és jót hallani, az viszont azért barokkos túlzásnak tűnik, hogy 230 ezer forint (500 font Angliában) vagy egy P3-as lemezjátszó 160 ezer forint!
én úgy tudom hogy az apollo 600gbp,a horvát/zágbrábi dealer árlistája szerint is 5850 kuna,ez durván cca 200.000ft,az ártendenciák emelkedőben vannak ott is,az "eusitás" végett..persze lehet autózni egy jóizüt oda vissza,szöszmötölni a vámon vele stb..
 
de egy ajánlást mindenféleképp megér az apollo,jó kis masina az..
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
folkmusic
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2007.04.05., csüt. 21:01
Értékelés: 0

Rega

Hozzászólás Szerző: folkmusic »


És ez a regahungary ki és merre található? Se egy cím, se egy telefon. A Rega honlapon sincsenek megjelölve magyar distributorként. Az Appolo CD játszóról sok szépet és jót hallani, az viszont azért barokkos túlzásnak tűnik, hogy 230 ezer forint (500 font Angliában) vagy egy P3-as lemezjátszó 160 ezer forint!
Szerintem ezek az árak nagyon is rendben vannak. Németországban pl. 1000 euró az Apollo ára (kb. 255e HUF). Nálunk pl. a Cambridge és NAD is jóval olcsóbb mint Németországban, míg a Monitor Audio viszont valamivel drágább.
 
Az USA-termékek ára odakinn (vagyis az USA-ban) sokkal alacsonyabb mint bármely európai országban, de ez ellen nem tehtünk semmit.
 
Üdv
 
Péter

Swans D1080 MKII (aktív monitor)
Windows Vista PC + Soundblaster Connect külső USB-hangkártya

Vendég

Rega

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...magazin 20007. decemberi száma
Huhúúúúú apám ilyen hosszú időre megkapta a jogokat?
Hiába... időtálló egy cucc a Rega

Avatar
bolygo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.10.17., szer. 11:17
Értékelés: 48

Rega

Hozzászólás Szerző: bolygo »


Se egy cím, se egy telefon.
Hivatalos forgalmazó : Csaba Audio
2800 Tatabánya, Hadsereg Út 89.
Tel: 20/959-0840
 
Forrás:Hi-fi piac magazin 20007. decemberi száma
"Torzítatlan vétel, zavartalan adás, fausti pillanat, örök maradás."

Avatar
Seldon
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2007.10.08., hétf. 17:47
Értékelés: 0

Rega

Hozzászólás Szerző: Seldon »

És ez a regahungary ki és merre található? Se egy cím, se egy telefon. A Rega honlapon sincsenek megjelölve magyar distributorként. Az Appolo CD játszóról sok szépet és jót hallani, az viszont azért barokkos túlzásnak tűnik, hogy 230 ezer forint (500 font Angliában) vagy egy P3-as lemezjátszó 160 ezer forint!

Avatar
folkmusic
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2007.04.05., csüt. 21:01
Értékelés: 0

Rega

Hozzászólás Szerző: folkmusic »


Üdv!
 
Kösz a linket! Ez tényleg jó hír, mármint, hogy újra forgalmazzák itthon a Rega-t. Én sem hallottam még, de a dizájn nagyon tetszik, ha lenne most kb. 200e pénzem CD-re, biztos, hogy egy Apollo-t vennék.
 
Az is tetszik a márkában, hogy a Linn-hez, Naim-hez vagy T+A-hoz hasonlóan teljes rendszerek kiépítését teszik lehetővé, vagyis a forrástól a hangfalakig terjed a kínálatuk.
 
Üdv
 
Péter

Swans D1080 MKII (aktív monitor)
Windows Vista PC + Soundblaster Connect külső USB-hangkártya

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Rega

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Böngésztem a neten és ezt találtam: http://www.regahungary.hu/
 
Van itt valakinek rega eszköze esetleg rendszere?
 
Én még nem hallottam tőlük semmit. Ezért is érdekel milyen hangzásvilágot képviselnek.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”