Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Rega

Vendég

Rega

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.03.13., csüt. 22:15

Köszönöm az észrevételeket.

Persze nem látatlanból ill. nem hallgatás nélkül elsőre választás lenne a P9 (még nincs is kiválasztva) Korábban meghallgattam a rendszeremen Pro-ject, majd kisebb rega lemezjátszókat, most a P9 kerül meghallgatásra. Az eddigi készülékek nem azt nyújtották amit vártam.

A hangszedőn meg azért gondolkoztam, mert eddig a rega exact MM-es hangszedőt alkalmaztam. Gondoltam, hátha megízlelve egy MC-s hagszedő hangját találom meg azt a hangot melyet keresek. Persze a zene hallgatás szubjektív dolog.

Ha ilyen nagyot xeretnél lépni, akkor NE regát wálassz, illetwe ne rá gondolj elsösorban.

Ugyanis ennyi pizért már igazi nagyágyukat is wehecc, nem csak olyat, ami mostanában lett nagyfiju és még igencsak a seggin a tojáshély.

misi1
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Rega

Hozzászólás Szerző: misi1 » 2008.03.13., csüt. 20:52

Sajnálom, hogy kedves fórumtársaknak nem tetszik a nálam zenélő rendszer. Nekem egyébként örömet okoz a zenehallgatás ezen a rendszeren is. Megpróbálom ebből kihozni a lehető legtöbbet. Továbbiakban is várom a tanácsokat és véleményeket, hiszen ezek segítenek a rendszerem fejlesztésében.

Szvsz félreérted a szitut.

Ha meg vagy elégedve a nálad zenélő rendszerrel, nincs semmi gond, elvégre Te hallgatod. Én is úgy vagyok vele, hogy mondhat bárki bármit a nejem főztjére, ha mindennap meg tudom enni (és még ízlik is), rá se rekettye. :smile51:

Arra próbáltunk páran utalni, hogy egy meglévő rendszerhez (apropos, más forrás készüléked - CD, DVD, magnó stb.- is van? ) elég szokatlan látatlanban komponenst vásárolni, főleg úgy, ha annak a bekerülési költsége messze meghaladja a többi eszközét.

Én csak a hangkar keresésére több hónapot szántam, úgy, hogy a saját rendszeremben próbáltam minél több hangkart meghallgatni.

Köszönöm az észrevételeket.

Persze nem látatlanból ill. nem hallgatás nélkül elsőre választás lenne a P9 (még nincs is kiválasztva) Korábban meghallgattam a rendszeremen Pro-ject, majd kisebb rega lemezjátszókat, most a P9 kerül meghallgatásra. Az eddigi készülékek nem azt nyújtották amit vártam.

A hangszedőn meg azért gondolkoztam, mert eddig a rega exact MM-es hangszedőt alkalmaztam. Gondoltam, hátha megízlelve egy MC-s hagszedő hangját találom meg azt a hangot melyet keresek. Persze a zene hallgatás szubjektív dolog.

Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 5

Rega

Hozzászólás Szerző: Jolida » 2008.03.13., csüt. 12:17

Sajnálom, hogy kedves fórumtársaknak nem tetszik a nálam zenélő rendszer. Nekem egyébként örömet okoz a zenehallgatás ezen a rendszeren is. Megpróbálom ebből kihozni a lehető legtöbbet. Továbbiakban is várom a tanácsokat és véleményeket, hiszen ezek segítenek a rendszerem fejlesztésében.

Szvsz félreérted a szitut.

Ha meg vagy elégedve a nálad zenélő rendszerrel, nincs semmi gond, elvégre Te hallgatod. Én is úgy vagyok vele, hogy mondhat bárki bármit a nejem főztjére, ha mindennap meg tudom enni (és még ízlik is), rá se rekettye. :smile51:

Arra próbáltunk páran utalni, hogy egy meglévő rendszerhez (apropos, más forrás készüléked - CD, DVD, magnó stb.- is van? ) elég szokatlan látatlanban komponenst vásárolni, főleg úgy, ha annak a bekerülési költsége messze meghaladja a többi eszközét.

Én csak a hangkar keresésére több hónapot szántam, úgy, hogy a saját rendszeremben próbáltam minél több hangkart meghallgatni.

Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

misi1
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Rega

Hozzászólás Szerző: misi1 » 2008.03.13., csüt. 11:09

A P9 is elég fura kezdés, különösen a rendszer többi elemét nézve. De ne csesztessük már szegényt, van neki ilyen, had örüljön neki. Az Aphetát viszont szerintem tényleg el kellene felejteni. A legjobb vélemények szerint is inkább sajátságos mint jó. Ebben a kategóriában már olyan legendás darabok között lehet válogatni mint a Transfiguration, Dynavector, Benz, Shelter meg még vagy fél tucat. Bármelyik inkább mint az Apheta.

Hifritz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 1

Rega

Hozzászólás Szerző: Hifritz » 2008.03.13., csüt. 08:11

A P9 is elég fura kezdés, különösen a rendszer többi elemét nézve. De ne csesztessük már szegényt, van neki ilyen, had örüljön neki. Az Aphetát viszont szerintem tényleg el kellene felejteni. A legjobb vélemények szerint is inkább sajátságos mint jó. Ebben a kategóriában már olyan legendás darabok között lehet válogatni mint a Transfiguration, Dynavector, Benz, Shelter meg még vagy fél tucat. Bármelyik inkább mint az Apheta.

Jolida
V.I.P.
V.I.P.

Rega

Hozzászólás Szerző: Jolida » 2008.03.12., szer. 23:31

"Aztat" nem irták, hogy ki fejlesztette...:smile46:

Ha azt nézem, hogy az amerikai szájtok szerint az első szériánál elég jelentős minőségi kifogások is felmerültek, nem akarok még tippelni sem. :smile51:

Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;

gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 4

Rega

Hozzászólás Szerző: gabocza54 » 2008.03.12., szer. 23:25

Gondolod, hogy a Rega gyártja?:smile46: /szvsz mint a hangkarokat/

"..Négy év fejlesztő munka eredménye.."

Miért kételkedsz a (marketing) szöveg hűségében!? :smile51:

"Aztat" nem irták, hogy ki fejlesztette...:)

Jolida
V.I.P.
V.I.P.

Rega

Hozzászólás Szerző: Jolida » 2008.03.12., szer. 23:21

Gondolod, hogy a Rega gyártja?:smile46: /szvsz mint a hangkarokat/

"..Négy év fejlesztő munka eredménye.."

Miért kételkedsz a (marketing) szöveg hűségében!? :smile51:

gabocza54
V.I.P.
V.I.P.

Rega

Hozzászólás Szerző: gabocza54 » 2008.03.12., szer. 22:59

A hangszedő nincs kiválasztva, csak felmerült a rega apheta lehetősége, de ez nincs még eldöntve.

Lemezjátszót veszel hangszedő nélkül? :smile51:

Érdekes kezdés. :smile46:

Az eddig leírtakból az jön le, hogy eddig még nem volt meghatározó élményt nyújtó együttélésed lemezjátszó/hangszedő/fonó összeállítás tekintetében. Esetleg meg kéne hallgatnod pár helyen már kiforrott rendszereket, főleg olyan zenékkel, amit otthon is gyakran fogsz hallgatni.

Az már csak az én egyéni véleményem, hogy kezdésnek nem biztos, hogy egy cég első MC hangszedője a legjobb választás.

Gondolod, hogy a Rega gyártja?:) /szvsz mint a hangkarokat/

Jolida
V.I.P.
V.I.P.

Rega

Hozzászólás Szerző: Jolida » 2008.03.12., szer. 22:45

A hangszedő nincs kiválasztva, csak felmerült a rega apheta lehetősége, de ez nincs még eldöntve.

Lemezjátszót veszel hangszedő nélkül? :smile51:

Érdekes kezdés. :smile46:

Az eddig leírtakból az jön le, hogy eddig még nem volt meghatározó élményt nyújtó együttélésed lemezjátszó/hangszedő/fonó összeállítás tekintetében. Esetleg meg kéne hallgatnod pár helyen már kiforrott rendszereket, főleg olyan zenékkel, amit otthon is gyakran fogsz hallgatni.

Az már csak az én egyéni véleményem, hogy kezdésnek nem biztos, hogy egy cég első MC hangszedője a legjobb választás.

Hifritz
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Rega

Hozzászólás Szerző: Hifritz » 2008.03.12., szer. 17:34

Egy adalék az Aphetához, már ha bírod az angolt:

http://www.stereophile.com/phonocartridges/1206rega/

Szerintem nagyon tanulságos olvasmány. Alapos, körültekintő és egy csöppet sem részrehajló. Pedig, ahogy az elején írja Art Dudley, inkább attól félt, hogy az infók alapján jobbnak fogja hallani. Aztán a végére valahogy mégis legyőzte magában a pozitív befolyásoltságot.

Én ebben a kategóriában mindenképpen ajánlanám, hogy próbáld valahol fülügyre venni a Transfiguration Axiát.

misi1
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Rega

Hozzászólás Szerző: misi1 » 2008.03.12., szer. 10:03

Köszönöm a válaszokat, milye MC phonot javasoltok.

Nem ártana tudni, hogy milyen láncban (lemezjátszó+hangszedő, erősítő, hangfal) szeretnéd használni.

rega P9 lemezjátszó, CAV T5881 erősítő, Hivi Swans f2.2+ hangdobozok, e lánchoz keresek MC-s hangszedőt és phono előfokot.

És a hangszedő? Az a Rega Apheta? Mert a phono illesztését elsősorban ahhoz kell megválasztani.

Én Heed Quasart használok már vagy 2 éve és ahogy az idő halad előre úgy egyre nagyobb elégedettséggel. Most éppen egy kölcsön Transfiguration hangszedővel, és ilyenkor nagyon jól jön, hogy játszhatok a bemenettel. De persze nem csak ezért szeretem.

Hifritz
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Rega

Hozzászólás Szerző: Hifritz » 2008.03.12., szer. 08:48

Nem ártana tudni, hogy milyen láncban (lemezjátszó+hangszedő, erősítő, hangfal) szeretnéd használni.

rega P9 lemezjátszó, CAV T5881 erősítő, Hivi Swans f2.2+ hangdobozok, e lánchoz keresek MC-s hangszedőt és phono előfokot.

És a hangszedő? Az a Rega Apheta? Mert a phono illesztését elsősorban ahhoz kell megválasztani.

Én Heed Quasart használok már vagy 2 éve és ahogy az idő halad előre úgy egyre nagyobb elégedettséggel. Most éppen egy kölcsön Transfiguration hangszedővel, és ilyenkor nagyon jól jön, hogy játszhatok a bemenettel. De persze nem csak ezért szeretem.

gabocza54
V.I.P.
V.I.P.

Rega

Hozzászólás Szerző: gabocza54 » 2008.03.12., szer. 08:34

És az illesztő transzformátorok manapság már nem használatosak? Vagy csak a legmagasabb kategóriákban?

Van még magyar a Mellorn, Heed, Ethosz gyártókon kívül, aki foglalkozik phono előfokokkal?

Ha lehetőség van, kerülni kell a trafókat! Viszont ha elkerülhetetlen, /egy-két ezoterikus hangszedő/ az ára is olyan...

Jolida
V.I.P.
V.I.P.

Rega

Hozzászólás Szerző: Jolida » 2008.03.12., szer. 08:34

És az illesztő transzformátorok manapság már nem használatosak? Vagy csak a legmagasabb kategóriákban?

Egy jó MC trafó pár (Jensen, Lundahl, Sowter) 40e-100e között van.

A nagyon jók (AN, EAR, Kondo, S&B/Bentaudio) több százezer forintba kerülnek.

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 180
Kapcsolat:

Rega

Hozzászólás Szerző: Robici » 2008.03.12., szer. 08:12

Van még magyar a Mellorn, Heed, Ethosz gyártókon kívül, aki foglalkozik phono előfokokkal?

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 909

Rega

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken » 2008.03.12., szer. 07:10

Heed Quasar,Mellorn Stream..ezek illeszthetőek tudomásom szerint minden MC pick-uphoz..vagy az új Pointe Analogia amely tud MM/MC (csöves)

Thorens 126/3,Grace G707/II,Ortofon M20FL Super/Shure M95ED+JICO+Ed Saunders,Marantz CD17 KIS/Marantz PM6a/Tannoy D700S2,laptop/AQ Dragonfly Red....2.0 roulez..

misi1
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Rega

Hozzászólás Szerző: misi1 » 2008.03.12., szer. 06:04

Vendég

Rega

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.03.11., kedd 22:22

Jolida kérdésére kéne elsösorban wálaszolnod, de azt sem ártana tudnunk, h kb mi pizt xánx a phonora?

Jolida
V.I.P.
V.I.P.

Rega

Hozzászólás Szerző: Jolida » 2008.03.11., kedd 21:30

misi1
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Rega

Hozzászólás Szerző: misi1 » 2008.03.11., kedd 21:24

Hifritz
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Rega

Hozzászólás Szerző: Hifritz » 2008.03.11., kedd 15:36

Egyébként, ha ezen keresztül csatlakoztatom a csöves integrál erősítőmhöz a lemezjátszómat és CD-met az úgy műkszik?

Én is azt mondanám, hogy egy csöves integrálthoz ne csatlakoztass még egy előerősítőt. Ha nincs fonó abban a csövesben, akkor meg egy önálló fonó előerősítőt válassz. A Cursa áránál lényegesen olcsóbban kapsz olyan fonót ami a Cursa fonó kártyájánál sokkal jobb.

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 909

Rega

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken » 2008.03.11., kedd 13:43

Egyébként, ha ezen keresztül csatlakoztatom a csöves integrál erősítőmhöz a lemezjátszómat és CD-met az úgy műkszik?

Ha van csöves erösitőd,integrált,ennek feltételezem van "line" része,mért akarsz még egy komplett előfokot vásárolni,amiben van egy phono+szintén line szekció?..

A helyedben a meglévő csöves integrált erösitőhöz vásárolnék CSAK phono-t (MM/MC)..duplázol valamait amid van,vagy nem jó az integrált erösitőd előfok része ezért akarsz egy rega-t vásárolni?

vagy csak végfokod van?(csöves)?

Thorens 126/3,Grace G707/II,Ortofon M20FL Super/Shure M95ED+JICO+Ed Saunders,Marantz CD17 KIS/Marantz PM6a/Tannoy D700S2,laptop/AQ Dragonfly Red....2.0 roulez..

Jolida
V.I.P.
V.I.P.

Rega

Hozzászólás Szerző: Jolida » 2008.03.11., kedd 12:32

Gondolom a rega MC-s hangszedőhöz optimalizálva van!?

A vicc az, hogy a jelenlegi Rega hangszedő palettában nincs olyan termék, ami teljesen illeszkedik ehhez. :smile51:

Az egyetlen gyártásban levő MC hangszedőjük (Apheta) 500uV-ot ad le, az MM-ek 6-7 mV-ot.

Elvileg előfoknak teljesen alkalmas, az már más kérdés, hogy megéri-e, és milyen hangja van.

misi1
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Rega

Hozzászólás Szerző: misi1 » 2008.03.11., kedd 12:25

Szerintem egy ilyen előfoknál vannak sokkal jobb vételek MC fonó előerősítőre, ha az a feladat. Ez ha jól tudom egyébként egy passzív előfok.

Javaslatokat kérek?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”